granite - en to nb translation catalogue (37 entries)

en: Show Granite Options
nb: Vis valg i Granite

en: Now
nb: Nå

en: %dm ago | %dm ago
nb[0]: for %dm siden
nb[1]: for %dm siden

en: %dh ago | %dh ago
nb[0]: for %dh siden
nb[1]: for %dh siden

en: in %dm | in %dm
nb[0]: om %dm
nb[1]: om %dm

en: in %dh | in %dh
nb[0]: om %dh
nb[1]: om %dh

en: Yesterday
nb: I går

en: Tomorrow
nb: I morgen

en: Close Tab
nb: Lukk fane

en: Open in a New Window
nb: Åpne i nytt vindu

en: Duplicate
nb: Lag kopi

en: Close Other Tab
nb: Lukk annen fane

en: Close Other Tabs
nb: Lukk andre faner

en: Close Tab to the Right
nb: Lukk fanen til høyre

en: Close Tabs to the Right
nb: Lukk faner til høyre

en: Pin
nb: Fest

en: Unpin
nb: Løsne

en: Clear All
nb: Fjern alt

en: New Tab
nb: Ny fane

en: Undo Close Tab
nb: Angre lukking av fane

en: Closed Tabs
nb: Lukkede faner

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: Details
nb: Detaljer

en: Audio
nb: Lyd

note: / TRANSLATORS: Refers to videos the mime type. Not Videos the app.
en: Videos
nb: Videoer

note: / TRANSLATORS: Refers to photos the mime type. Not Photos the app.
en: Photos
nb: Bilder

en: Apps
nb: Programmer

note: / TRANSLATORS: Refers to files the mime type. Not Files the app.
en: Files
nb: Filer

en: Other
nb: Annet

en: %s free out of %s
nb: %s ledig av %s

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
nb: Venstre Alt-tast

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
nb: Høyre Alt-tast

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the right side of the keyboard
en: Right Ctrl
nb: Høyre Ctrl-tast

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the left side of the keyboard
en: Left Ctrl
nb: Venstre Ctrl-tast

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "+" key
en: Plus
nb: Pluss

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
nb: Høyre Shift
