granite - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: Show Granite Options
tr: Granite Ayarlarını Göster

en: Now
tr: Şimdi

en: %dm ago | %dm ago
tr[0]: %d dk. önce
tr[1]: %d dk. önce

en: %dh ago | %dh ago
tr[0]: %d sa. önce
tr[1]: %d sa. önce

en: in %dm | in %dm
tr[0]: %d dk. içinde
tr[1]: %d dk. içinde

en: in %dh | in %dh
tr[0]: %d sa. içinde
tr[1]: %d sa. içinde

en: Yesterday
tr: Dün

en: Tomorrow
tr: Yarın

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a, %b %e, %Y
tr: %e %B %Y %A

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
tr: %e %B %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date
en: %b %e
tr: %e %B

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and date
en: %a, %b %e
tr: %e %B %A

en: Close Tab
tr: Sekmeyi Kapat

en: Open in a New Window
tr: Yeni Pencerede Aç

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Close Other Tab
tr: Diğer Sekmeyi Kapat

en: Close Other Tabs
tr: Diğer Sekmeleri Kapat

en: Close Tab to the Right
tr: Sağ Taraftaki Sekmeyi Kapat

en: Close Tabs to the Right
tr: Sağ Taraftaki Sekmeleri Kapat

en: Pin
tr: Sabitle

en: Unpin
tr: Ayır

en: Clear All
tr: Tümünü Temizle

en: New Tab
tr: Yeni Sekme

en: Undo Close Tab
tr: Kapanan Sekmeyi Geri Al

en: Closed Tabs
tr: Kapatılan Sekmeler

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Cancel
tr: _İptal

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Audio
tr: Ses

note: / TRANSLATORS: Refers to videos the mime type. Not Videos the app.
en: Videos
tr: Videolar

note: / TRANSLATORS: Refers to photos the mime type. Not Photos the app.
en: Photos
tr: Fotoğraflar

en: Apps
tr: Uygulamalar

note: / TRANSLATORS: Refers to files the mime type. Not Files the app.
en: Files
tr: Dosyalar

en: Other
tr: Diğer

en: %s free out of %s
tr: %2$s alanın %1$s bölümü boş

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: AM
tr: ÖÖ

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: PM
tr: ÖS

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
tr: Sol Alt

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
tr: Sağ Alt

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the right side of the keyboard
en: Right Ctrl
tr: Sağ Ctrl

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the left side of the keyboard
en: Left Ctrl
tr: Sol Ctrl

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "-" key
en: Minus
tr: Eksi

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "+" key
en: Plus
tr: Artı

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "=" key
en: Equals
tr: Eşittir

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the left side of the keyboard
en: Left Shift
tr: Sol Shift

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
tr: Sağ Shift
