Graphs main - en to sl translation catalogue (23 entries)

note: (itstool) path: page/title
en: Curve Fitting
sl: Prileganje krivulje

note: (itstool) path: section/title
en: Fitting data
sl: Prileganje podatkov

note: (itstool) path: section/p
en: Curve fitting allows for a powerful analysis method for your imported data. To start curve fitting on a data set, press the three vertical dots on the item you want to fit to, and choose "Curve Fitting". This brings up the Curve Fitting dialog for the selected data set. An extensive list of predefined equations can be chosen from the dropdown. The corresponding mathematical formula is shown in the same card.
sl: Prilagajanje krivulje omogoča zmogljivo metodo analize uvoženih podatkov. Če želite začeti prileganje krivulje v naboru podatkov, pritisnite tri navpične pike na elementu, ki ga želite prilagoditi, in izberite »Prilagajanje krivulje«. Prikaže se pogovorno okno »Prilagajanje krivulje« za izbrani nabor podatkov. V spustnem meniju lahko izberete obsežen seznam vnaprej določenih enačb. Ustrezna matematična formula je prikazana na isti kartici.

note: (itstool) path: section/title
en: Bounds
sl: Meje

note: (itstool) path: section/p
en: Each detected parameter in the formula will be shown in the sidebar. Here an initial guess can be set for the fit, as well as the minimum and maximum value for this parameter. Make sure that the initial guess is in between the bounds, and that the minimum bound is smaller than the maximum bound. If you don't want to use any bounds for the parameter, you can set the bounds to infinite using <code>-inf</code> and <code>inf</code> for the minimum and maximum bound respectively.
sl: Vsak zaznani parameter v formuli bo prikazan v stranski vrstici. Tukaj lahko nastavite začetno ugibanje za prileganje, kot tudi najmanjšo in največjo vrednost za ta parameter. Prepričajte se, da je začetno ugibanje med mejami in da je najmanjša meja manjša od največje meje. Če za parameter ne želite uporabiti nobenih meja, lahko meje nastavite na neskončno z uporabo <code>-inf</code> in <code>inf</code> za najmanjšo in največjo mejo.

note: (itstool) path: section/title
en: Results
sl: Rezultati

note: (itstool) path: section/p
en: Below the fitting parameters, a box is shown with the resulting parameters of the fit. Apart of the final results, a margin is shown as well for each parameter as well as the sum of R² indicating the goodness of the fit. The margin can be set using the primary menu in the Curve Fitting dialog as a multiple of the standard deviation, corresponding to an uncertainty margin of 65, 95 or 99.7% for a standard deviation of 1σ, 2σ or 3σ respectively.
sl: Pod parametri prileganja je prikazano polje z nastalimi parametri prileganja. Poleg končnih rezultatov je prikazana tudi rezerva za vsak parameter in vsota R², ki kaže na kakovost prileganja. Rob lahko nastavite s primarnim menijem v pogovornem oknu Prilagajanje krivulje kot večkratnik standardnega odklona, ki ustreza meji negotovosti 65, 95 ali 99,7 % za standardni odklon 1σ, 2σ ali 3σ.

note: (itstool) path: section/title
en: Fitting algorithms
sl: Algoritmi za prileganje

note: (itstool) path: section/p
en: When performing a fit, there are three different fitting algorithms to choose from, these can be set from the primary menu.
sl: Pri izvedbi prileganja lahko izbirate med tremi različnimi algoritmi prileganja, ki jih lahko nastavite v osnovnem meniju.

note: (itstool) path: item/p
en: The Levenberg-Marquardt algorithm is a traditionally relatively popular algorithm that performs very efficiently. However, it does not handle bounds for the fitting parameters.
sl: Levenberg-Marquardtov algoritem je tradicionalno relativno priljubljen algoritem, ki deluje zelo učinkovito. Vendar pa ne obravnava meja za parametre prileganja.

note: (itstool) path: item/title
en: Trust Region
sl: Področje zaupanja

note: (itstool) path: page/title
en: Importing Data
sl: Uvažanje podatkov

note: (itstool) path: page/p
en: There are two primary ways to import new data in Graphs, importing data directly by file or generating new data using an equation.
sl: Obstajata dva glavna načina za uvoz novih podatkov v Grafih, uvoz podatkov neposredno iz datoteke ali ustvarjanje novih podatkov z enačbo.

note: (itstool) path: page/title
en: <_:media-1/> Graphs
sl: <_:media-1/> Grafi

note: (itstool) path: section/title
en: How to
sl: Kako delati

note: (itstool) path: section/p
en: There's multiple how-to guides available for Graphs. These can be found here.
sl: Za Grafe je na voljo več navodil. Te lahko najdete tukaj.

note: (itstool) path: page/title
en: Manipulating Data
sl: Delo s podatki

note: (itstool) path: page/p
en: There are many different ways to manipulate data using Graphs. All data is treated the same using Graphs, independent what file it is imported from, or if it's a generated equation. When selecting a part of the canvas using the Highlight tool, only the highlight area will be manipulated.
sl: Obstaja veliko različnih načinov za delo s podatki v Grafih. Vse podatke Grafi obravnavajo enako, ne glede na to, iz katere datoteke so uvoženi ali če gre za ustvarjeno enačbo. Ko izberete del platna z orodjem za poudarjanje, bo delovalo samo v poudarjenem področju.

note: (itstool) path: section/title
en: Smoothening
sl: Glajenje

note: (itstool) path: section/title
en: Custom Transformations
sl: Preoblikovanja po meri

note: (itstool) path: section/p
en: Another way to manipulate the data is by using custom transformations. This field transforms both X and Y coordinate piece by piece according to an equation of choice. For instance, to take the square of all Y-coordinates, simply set <code>Y = Y²</code> on the y-data field, and <code>X = X</code> on the x-data field. Note that the input coordinates are not case-sensitive.
sl: Drug način za delo s podatki je uporaba preoblikovanj po meri. To polje preoblikuje koordinato X in Y kos za kosom v skladu z izbrano enačbo. Primer: če želite vzeti kvadrat vseh Y-koordinat, preprosto nastavite <code>Y = Y²</code> v y-podatkovno polje in <code>X = X</code> v x-podatkovno polje. Upoštevajte, da vhodne koordinate ne razlikujejo med velikimi in malimi črkami.

note: (itstool) path: p/link
en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License
sl: Creative Commons Priznanje avtorstva - Deljenje pod enakimi pogoji 4.0 Mednarodna licenca

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
sl: To delo je licencirano pod dovoljenjem/licenco <_:link-1/>.
