Graphs main - en to ka translation catalogue (376 entries)

en: Plot and manipulate data
ka: დახატეთ და შეცვალეთ მონაცემები

en: Graphs is a simple, yet powerful tool that allows you to plot and manipulate your data with ease. New data can be imported from a wide variety of filetypes, or generated by equation. All data can be manipulated using a variety of operations such as the ability to select, cut, translate, multiply, center and smoothen data, as well as apply any custom transformations on the data.
ka: Graphs მარტივი, მაგრამ მძლავრი პროგრამაა, რომელიც თქვენი მონაცემების ადვილად დახატვაში დაგეხმარებათ. ახლა მონაცემები მრავალი ტიპის ფაილიდან შეგიძლიათ, შემოიტანოთ, ან შექმნათ ის განტოლების სახით. მონაცემების მანიპულაცია შესაძლებელია მრავალგვარი ოპერაციებით, როგორიცაა მონაცემების მონიშვნა, ამოჭრა, გადატანა, გამრავლება, დაცენტრება და მოგლუვება. ასევე, ამ მონაცემებზე ნებისმიერი თქვენთვის სასურველი ტრანსფორმაცია შეგიძლიათ, შეასრულოთ.

en: Moreover, Graphs supports curve fitting on imported data and offers extensive customization options for the style of the plots. You can fine-tune and personalize stylesheets to your liking.
ka: უფრო მეტიც, Graphs-ს აქვს მრუდის აპროქსიმაციის მხარდაჭერა შემოტანილ მონაცემებზე და გთავაზობთ მრავალმხირივი მორგების პარამეტრებს ნახაზების სტილისთვის. შეგიძლიათ ისე მოირგოთ ისინი, როგორც გნებავთ.

en: Graphs is an excellent fit for both plotting and data manipulation. The plots created with Graphs can be saved in a variety of formats suitable for sharing and presenting to a wide audience, such as in a scientific publication or presentations. Additionally, the option to save plots as vector images allows for easy editing in software like Inkscape for further refinement. Graphs is written with the GNOME environment in mind, but should be suitable for any other desktop environment as well.
ka: Graphs შესანიშნავი პროგრამაა გრაფიკებისა და მონაცემების მანიპულაციისთვის. Graphs-ით შექმნილი გრაფიკები შეიძლება შეინახოთ სხვადასხვა ფორმატში, რომელიც თქვენთვის გასაზიარებლად უფრო იოლი იქნება, მაგალითად სამეცნიერო პუბლიკაციებისთვის ან პრეზენტაციებისთვის. დამატებით, გაქვთ არჩევანი, რომ გრაფიკები ვექტორული გამოსახულებების სახით შეინახოთ ისეთ პროგრამებში ჩასასწორებლად, როგორიცაა Inkscape. Graphs დაწერილია GNOME-ის გარემოსთვის, მაგრამ სხვა სამუშაო მაგიდაზეც არ უნდა ჰქონდეს პრობლემები.

en: For any feedback, questions or general issues, please file an issue on the GitLab page.
ka: ნებისმიერი უკუკავშირისთვის, კითხვებისთვის თუ ზოგადი პრობლემებისთვის, გახსენით პრობლემის ბილეთი GitLab-ის გვერდზე.

en: 1 - Plot and manipulate any data of choice
ka: 1 - დახატეთ და შეცვალეთ მონაცემები, რომლებიც გნებავთ

en: 2 - Full support for light and dark mode
ka: 2 - ღია და მუქი რეჟიმის სრული მხარდაჭერა

en: 3 - Generate data from an equation
ka: 3 - მონაცემების გენერაცია განტოლებიდან

en: 4 - Edit plot stylesheets
ka: 4 - ნახაზის სტილის ცხრილების ჩასწორება

en: 5 - Manipulate imported data with ease
ka: 5 - ადვილად შეცვალეთ შემოტანილ მონაცემები

en: Plotting;Graph;Graphing;Science;Mathematics;Math;Equations;Data;Plot;Visualisation;Visualization;Fitting;xrdml;
ka: Plotting;Graph;Graphing;Science;Mathematics;Math;Equations;Data;Plot;Visualisation;Visualization;Fitting;xrdml;ხაზვა;გრაფიკა;გრაფიკები;მათემატიკა;განტოლება;მონაცემები;ვიზუალიზაცია;

en: Add Equation
ka: განტოლების დამატება

en: Cancel
ka: შეწყვეტა

en: Add
ka: დამატება

en: Enter a mathematical expression to generate data from
ka: შეიყვანეთ მათემატიკური გამოსახულება მონაცემების დასაგენერირებლად

en: Name (optional)
ka: სახელი (არასავალდებულო)

en: X Start
ka: X-დასაწყისი

en: X Stop
ka: X დასასრული

en: Step Size
ka: ბიჯის ზომა

en: Add New Style
ka: ახალი სტილის დამატება

en: Template
ka: ნიმუში

en: Name
ka: სახელი

en: Curve Fitting
ka: მრუდის ჩატევა

en: Open Curve Fitting Menu
ka: მრუდის ჩატევის მენიუს გახსნა

en: Equation
ka: განტოლებიდან

[ctx: regression-type]
en: Linear
ka: ხაზოვანი

[ctx: regression-type]
en: Quadratic
ka: კვადრატული

[ctx: regression-type]
en: Exponential
ka: ექსპოტენციალური

[ctx: regression-type]
en: Power Law
ka: ხარისხით

[ctx: regression-type]
en: Logarithmic
ka: ლოგარითმული

[ctx: regression-type]
en: Sigmoid Logistic
ka: ლოგისტიკური სიგმოიდი

[ctx: regression-type]
en: Gaussian
ka: გაუსის

[ctx: regression-type]
en: Custom
ka: ხელით მითითებული

en: Add Fit to Data
ka: მონაცემებისთვის აპროქსიმაციის დამატება

en: Toggle Sidebar
ka: გვერდითი პანელი ჩვენების ჩართ/გამორთ

en: Canvas Failed to Load
ka: ტილოს ჩატვირთვა ჩავარდა

en: Optimization Method
ka: ოპტიმიზაციის მეთოდი

[ctx: optimization]
note: Translators: see https://world.pages.gitlab.gnome.org/Graphs/help/C/curve_fitting.html#algorithms
en: Levenberg-Marquardt
ka: ლევენბერგ-მარკვარდტი

[ctx: optimization]
note: Translators: see https://world.pages.gitlab.gnome.org/Graphs/help/C/curve_fitting.html#algorithms
en: Trust Region Reflective
ka: ნდობის რეგიონი ამრეკლავია

en: Confidence Bounds
ka: სანდოობის საზღვრები

[ctx: confidence]
en: None
ka: არაფერი

en: Save Changes?
ka: შევინახო ცვლილებები?

en: Current project contains unsaved changes, changes that are not saved will be permanently lost.
ka: მიმდინარე პროექტი შეუნახავ ცვლილებებს შეიცავს. ცვლილებები, რომლებიც არ შეგინახავთ, სამუდამოდ დაიკარგება.

en: Discard
ka: გაუქმება

en: Save
ka: შენახვა

en: Delete Style?
ka: წავშალო სტილი?

en: Delete
ka: წაშლა

en: Reset to Defaults?
ka: ჩამოვყარო ნაგულისხმევებზე?

en: Reset
ka: საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: Selected Item
ka: მონიშნული ელემენტი

en: Choose which item to edit
ka: აირჩიეთ, რომელი ელემენტი გნებავთ, ჩაასწოროთ

en: Data
ka: მონაცემები

en: X-Axis Position
ka: X-ღერძის მდებარეობა

en: Bottom
ka: ბოლოში

en: Top
ka: თავში

en: Y-Axis Position
ka: Y-ღერძის მდებარეობა

en: Left
ka: მარცხენა

en: Right
ka: მარჯვენა

en: Line Properties
ka: ხაზის თვისებები

en: Linestyle
ka: ხაზის სტილი

[ctx: linestyle]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: linestyle]
en: Solid
ka: მყარი

[ctx: linestyle]
en: Dotted
ka: წერტილოვანი

[ctx: linestyle]
en: Dashed
ka: ტირეებით

[ctx: linestyle]
en: Dashdot
ka: ტირეწერტილი

en: Linewidth
ka: ხაზისსიგანე

en: Markers
ka: სანიშნები

[ctx: markerstyle]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: markerstyle]
en: Point
ka: წერტილი

[ctx: markerstyle]
en: Pixel
ka: პიქსელი

[ctx: markerstyle]
en: Circle
ka: წრე

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Down
ka: სამკუთხედი დაბლა

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Up
ka: სამკუთხედი მაღლა

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Left
ka: სამკუთხედი მარცხნივ

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Right
ka: სამკუთხედი მარჯვნივ

[ctx: markerstyle]
en: Octagon
ka: რვაკუთხედი

[ctx: markerstyle]
en: Square
ka: კვადრატი

[ctx: markerstyle]
en: Pentagon
ka: ხუთკუთხედი

[ctx: markerstyle]
en: Star
ka: ვარსკვლავი

[ctx: markerstyle]
en: Hexagon 1
ka: ექვსკუთხედი 1

[ctx: markerstyle]
en: Hexagon 2
ka: ექვსკუთხედი 2

[ctx: markerstyle]
en: Plus
ka: პლუსი

[ctx: markerstyle]
note: Translators: Diamond as in Cards Symbol
en: Diamond
ka: პრიზმა

[ctx: markerstyle]
note: Translators: Diamond as in Cards Symbol
en: Thin Diamond
ka: თხელი პრიზმა

[ctx: markerstyle]
en: Vertical Line
ka: ვერტიკალური ხაზი

[ctx: markerstyle]
en: Horizontal Line
ka: ჰორიზონტალური ხაზი

[ctx: markerstyle]
en: Filled Plus
ka: შევსებული პლუს

[ctx: markerstyle]
en: Filled X
ka: შევსებული X

en: Marker Size
ka: მარკერის ზომა

en: Export Figure
ka: ფიგურის გატანა

en: Export
ka: გატანა

en: File Format
ka: ფაილის ფორმატი

[ctx: file-format]
en: Encapsulated Postscript
ka: ჩასმული PostScript

[ctx: file-format]
en: Joint Photographic Experts Group
ka: ფოტოგრაფების ექსპერტების გაერთიანებული ჯგუფი

[ctx: file-format]
en: Portable Document Format
ka: გადატანადი დოკუმენტის ფორმატი

[ctx: file-format]
en: Portable Network Graphics
ka: პორტატული ქსელური გრაფიკა

[ctx: file-format]
en: Postscript
ka: PostScript

[ctx: file-format]
en: Scalable Vector Graphics
ka: გადიდებადი ვექტორული გრაფიკა

[ctx: file-format]
en: WebP Image Format
ka: WebP გამოსახულების ფორმატი

en: Resolution (dpi)
ka: გარჩევადობა (DPI)

en: Transparent Background
ka: გამჭვირვალე ფონი

en: Style
ka: სტილი

en: Figure Settings
ka: ფიგურის პარამეტრები

en: Labels
ka: ჭდეები

en: Title
ka: სათაური

en: Bottom X Axis Label
ka: ქვედა X ღერძის ჭდე

en: Top X Axis Label
ka: ზედა X ღერძის ჭდე

en: Left Y Axis Label
ka: მარცხენა Y-ღერძის ჭდე

en: Right Y Axis Label
ka: მარჯვენა Y ღერძის ჭდე

en: Axis Limits
ka: ღერძის ლიმიტები

en: Bottom X Axis Minimum
ka: ქვედა X ღერძის მინიმუმი

en: Bottom X Axis Maximum
ka: ქვედა X ღერძის მაქსიმუმი

en: Top X Axis Minimum
ka: ზედა X ღერძის მინიმუმი

en: Top X Axis Maximum
ka: ზედა X ღერძის მაქსიმუმი

en: Left Y Axis Minimum
ka: მარჯვენა Y ღერძის მინიმუმი

en: Left Y Axis Maximum
ka: მარცხენა Y-ღერძის მაქსიმუმი

en: Right Y Axis Minimum
ka: მარჯვენა Y ღერძის მინიმუმი

en: Right Y Axis Maximum
ka: მარჯვენა Y ღერძის მაქსიმუმი

en: Scaling
ka: მასშტაბირება

en: Bottom X Axis Scale
ka: ქვედა X-ღერძის მასშტაბის ფაქტორი

[ctx: scale]
en: Linear
ka: ხაზოვანი

[ctx: scale]
en: Logarithmic
ka: ლოგარითმული

[ctx: scale]
en: Radians
ka: რადიანები

[ctx: scale]
en: Square Root
ka: კვადრატული ფესვი

[ctx: scale]
en: Inverse
ka: ინვერსია

en: Top X Axis Scale
ka: ზედა X-ღერძის მასშტაბის ფაქტორი

en: Left Y Axis Scale
ka: მარცხენა Y-ღერძზე მასშტაბის ფაქტორი

en: Right Y Axis Scale
ka: მარჯვენა Y ღერძის მასშტაბის ფაქტორი

en: Appearance
ka: გარეგნობა

en: Legend
ka: შინაარსი

en: Legend Position
ka: ლეგენდის მდებარეობა

[ctx: legend-position]
en: Auto
ka: ავტო

[ctx: legend-position]
en: Upper Right
ka: ზედა მარჯვენა

[ctx: legend-position]
en: Upper Left
ka: ზედა მარცხენა

[ctx: legend-position]
en: Lower Left
ka: ქვედა მარცხენა

[ctx: legend-position]
en: Lower Right
ka: ქვედა მარჯვენა

[ctx: legend-position]
en: Center Left
ka: მარცხენა ცენტრი

[ctx: legend-position]
en: Center Right
ka: მარჯვენა ცენტრი

[ctx: legend-position]
en: Lower Center
ka: ქვედა ცენტრი

[ctx: legend-position]
en: Upper Center
ka: ზედა ცენტრი

[ctx: legend-position]
en: Center
ka: ცენტრი

en: Hide Unselected Items
ka: მოუნიშნავი ელემენტების დამალვა

en: Set as Default
ka: ნაგულისხმევად დაყენება

en: Initial Guess
ka: საწყისი მიხვედრა

en: Minimum
ka: მინიმუმი

en: Maximum
ka: მაქსიმუმი

en: Modify Import Parameters
ka: შემოტანის პარამეტრების შეცვლა

en: Import
ka: შემოტანა

en: Delimiter
ka: გამყოფი

en: Character sequence used to split values
ka: მნიშვნელობების დასაყოფად გამოყენებული სიმბოლოს მნიშვნელობები

[ctx: delimiter]
en: Whitespace
ka: გამოტოვებები

[ctx: delimiter]
en: Tab
ka: ჩანართი

[ctx: delimiter]
en: Colon (:)
ka: ორიწერტილი (:)

[ctx: delimiter]
en: Semicolon (;)
ka: წერტილმძიმე (;)

[ctx: delimiter]
en: Decimal comma (,)
ka: წილადი მძიმე (,)

[ctx: delimiter]
en: Decimal point (.)
ka: წილადი წერტილი (.)

[ctx: delimiter]
en: Custom
ka: ხელით მითითებული

en: Custom Delimiter
ka: მითითებული გამყოფი სიმბოლო

en: Decimal Separator
ka: ათობითის გამყოფი

[ctx: separator]
en: Decimal comma (,)
ka: წილადი მძიმე (,)

[ctx: separator]
en: Decimal point (.)
ka: წილადი წერტილი (.)

en: Column X
ka: სვეტი X

en: X-data column index
ka: X-მონაცემების სვეტის ინდექსი

en: Column Y
ka: სვეტი Y

en: Y-data column index
ka: Y-მონაცემების სვეტის ინდექსი

en: Skip Rows
ka: მწკრივების გამოტოვება

en: Ignored row indices
ka: გამოტოვებული მწკრივის ინდექსები

en: Pick Color
ka: აირჩიეთ ფერი

en: Move Item
ka: ელემენტის გადატანა

en: Edit Item
ka: ჩანაწერის ჩასწორება

en: Remove Item
ka: ჩანაწერისწაშლა

[ctx: shortcut window]
en: General
ka: საერთო

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
ka: მალსახმობების ჩვენება

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
ka: დახმარების მენიუ

[ctx: shortcut window]
en: Open Figure Settings
ka: ფიგურის პარამეტრების გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Close Application
ka: აპლიკაციის დახურვა

[ctx: shortcut window]
en: Close Application Window
ka: აპლიკაციის ფანჯრის დახურვა

[ctx: shortcut window]
en: Mode Switching
ka: რეჟიმის გადართვა

[ctx: shortcut window]
en: Pan Mode
ka: პანორამის რეჟიმი

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Mode
ka: გადიდების რეჟიმი

[ctx: shortcut window]
en: Select Mode
ka: აირჩიეთ რეჟიმი

[ctx: shortcut window]
en: New Data
ka: ახალი მონაცემები

[ctx: shortcut window]
en: Add Data from Equation
ka: მონაცემების დამატება განტოლებიდან

[ctx: shortcut window]
en: Add Data from File
ka: მონაცემების დამატება ფაილიდან

[ctx: shortcut window]
en: New Project
ka: ახალი პროექტი

[ctx: shortcut window]
en: Open Project
ka: პროექტის გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Delete Selected Data
ka: მონიშნული მონაცემების წაშლა

[ctx: shortcut window]
en: Save and Export
ka: შენახვა და გატანა

[ctx: shortcut window]
en: Export Data
ka: მონაცემების გატანა

[ctx: shortcut window]
en: Export Figure
ka: ფიგურის გატანა

[ctx: shortcut window]
en: Save Project
ka: პროექტის შენახვა

[ctx: shortcut window]
en: Save Project As
ka: პროექტის შენახვა, როგორც

[ctx: shortcut window]
en: View
ka: ხედი

[ctx: shortcut window]
en: Previous View
ka: წინა ხედი

[ctx: shortcut window]
en: Next View
ka: შემდეგი ხედი

[ctx: shortcut window]
en: Optimize limits
ka: ლიმიტების ოპტიმიზაცია

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ka: გადიდება

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ka: დაპატარავება

[ctx: shortcut window]
en: Select None
ka: მონიშვნის მოხსნა

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Sidebar
ka: გვერდითი პანელი ჩვენების ჩართ/გამორთ

[ctx: shortcut window]
en: Actions
ka: ქმედებები

[ctx: shortcut window]
en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

[ctx: shortcut window]
en: Undo Action
ka: ქმედების გაუქმება

[ctx: shortcut window]
en: Redo Action
ka: ქმედების გამეორება

en: Smoothen Settings
ka: პარამეტრების მოგლუვება

en: Savitzky–Golay Filter
ka: სავიცკი-გოლეის ფილტრი

en: Span percentage
ka: პროცენტული დამოკიდებულება

en: What percentage of the data span to use for the filter window
ka: მონაცემების სიგრძის რა პროცენტულობა იქნება გამოყენებული ფილტრის ფანჯრისთვის

en: Polynomial degree
ka: პოლინომური ხარისხი

en: Moving Average
ka: მცოცავი საშუალო

en: Box points
ka: ჩარჩოს წერტილები

en: Amount of points to use when calculating a moving average
ka: წერტილების რაოდენობა, რომელიც გადაადგილების საშუალოს გამოთვლისას გამოიყენება

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Remove
ka: წაშლა

en: Error - No Style selected
ka: შეცდომა - სტილი აღმოჩენილი არაა

en: Style Name
ka: სტილის სახელი

en: Font
ka: შრიფტი

en: Title Size
ka: სათაურის ზომა

en: Title size in relation to text size
ka: სათაურის ზომა ტექსტის ზომასთან შედარებით

en: Label Size
ka: ჭდის ზომა

en: Label size in relation to text size
ka: ჭდის ზომა ტექსტის ზომასთან შედარებით

en: Lines
ka: ხაზები

en: Axes
ka: ღერძები

en: Axis Width
ka: ღერძის სიგანე

en: Draw Frame
ka: ჩარჩოს დახატვა

en: Ticks
ka: ტიკები

en: Tick Directions
ka: თოლიის მიმართულებები

en: Inwards
ka: შიგნითკენ

en: Outwards
ka: გარეთკენ

en: Minor Ticks
ka: დამხმარე ტიკები

en: Major Tick Width
ka: ძირითადი თოლიის სიგანე

en: Minor Tick Width
ka: დამხმარე თოლიის სიგანე

en: Major Tick Length
ka: ძირითადი თოლიის სიგრძე

en: Minor Tick Length
ka: დამხმარე თოლიის სიგრძე

en: Ticks on Bottom Axis
ka: თოლიები ქვედა ღერძე

en: Ticks on Left Axis
ka: თოლიები მარცხენა ღერძზე

en: Ticks on Right Axis
ka: თოლიები მრჯვენა ღერძზე

en: Ticks on Top Axis
ka: თოლიები ზედა ღერძზე

en: Grid
ka: ბადე

en: Show Grid
ka: ბადის ჩვენება

en: Grid Width
ka: ბადის სიგანე

en: Grid Opacity
ka: ბადის გაუმჭვირვალობა

en: Padding
ka: შევსება

en: Padding for different parts of the figure
ka: ინტერვალი სურათის სხვადასხვა ნაწილებს შორის

en: Value Padding
ka: მნიშვნელობის შევსება

en: Padding between axes and values
ka: ინტერვალი ღერძებსა და მნიშვნელობებს შორის

en: Label Padding
ka: ჭდის შევსება

en: Padding between axes and labels
ka: ინტერვალი ღერძებსა და ჭდეებს შორის

en: Title Padding
ka: სათაურის შევსება

en: Padding between axes and the title
ka: ინტერვალი ღერძებსა და სათაურს შორის

en: Colors
ka: ფერები

en: Label text might be hard to read
ka: ჭდის ტექსტი შეიძლება ძნელი წასაკითხი იყოს

en: Poor Contrast
ka: ცუდი კონტრასტი

en: Text Color
ka: ტექსტის ფერი

en: Change Color
ka: ფერის შეცვლა

en: Tick Color
ka: თოლიის ფერი

en: Axis Color
ka: ღერძის ფერი

en: Grid Color
ka: ბადის ფერი

en: Background Color
ka: ფონის ფერი

en: Outline Color
ka: კიდის ფერი

en: Line Colors
ka: ხაზის ფერები

en: Add Color
ka: ფერის დამატება

en: Transform Data
ka: მონაცემების გარდაქმნა

en: Transform
ka: გარდაქმნა

en: Additional variables:
    x_min, y_min
    x_max, y_max 
    
    Trigonometric functions use radians
    by default, append d to the function
    to use degrees, e.g. sind(x) or cosd(x).
ka: დამატებითი ცვლადები:
    x_min, y_min
    x_max, y_max
    
    ტრიგონომეტრიული ფუნქციები ნაგულისხმევად
    რადიანებს იყენებენ. გრადუსების გამოსაყენებლად მიაწერეთ
    ბოლოში d. მაგალითად sind(x) ან cosd(x).

en: More info
ka: მეტი ინფორმაცია

en: Discard Unselected Data
ka: მოუნიშნავი მონაცემების მოცილება

en: Add New Data
ka: ახალი მონაცემების დამატება

en: Open Application Menu
ka: აპლიკაციის მენიუს გახსნა

en: No Data
ka: მონაცემების გარეშე

en: Add data from a file or manually as an equation
ka: მონაცემების დამატება ფაილიდან ან ხელით, განტოლების სახით

en: Pan Mode. Click and drag to pan
ka: პანორამის რეჟიმი. დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ პანორამისთვის

en: Zoom Mode. Select an area on the figure to zoom in
ka: გადიდების რეჟიმი. აირჩიეთ გასადიდებელი ადგილი

en: Select Mode. Click and drag to make a selection of data
ka: გამოკვეთის რეჟიმი. დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ, რომ მონაცემები მონიშნოთ

en: Adjust
ka: მორგება

en: Shift all data vertically with respect to each other
ka: მონაცემების წანაცვლება ვერტიკალურად ერთმანეთის გათვალისწინებით

en: Normalize
ka: ნორმალიზაცია

en: Normalize data
ka: მონაცემების ნორმალიზაცია

en: Smoothen
ka: მოგლუვება

en: Smoothen data
ka: მონაცემების მოგლუვება

en: Center
ka: ცენტრი

en: Center data
ka: მონაცემების დაცენტრება

en: Combine
ka: კომბინირება

en: Combine all selected data
ka: მონიშნული მონაცემების გაერთიანება

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Cut selected data
ka: მონიშნული მონაცემების ამოჭრა

en: Derivative
ka: წარმოებული

en: Get the derivative of the data
ka: მონაცემის წარმოებულის მიღება

en: Integral
ka: ინტეგრალი

en: Get the indefinite integral of the data
ka: მონაცემის უსასრულო ინტეგრალის მიღება

en: Get the Fast Fourier Transform of the data
ka: მონაცემების სწრაფი ფურიეს გარდაქმნის მიღება

en: Inverse FFT
ka: ინვერსიული FFT

en: Get the Inverse Fast Fourier Transform of the data
ka: მონაცემების ინვერსიული სწრაფი ფურიეს გარდაქმნის მიღება

en: Custom Transformation
ka: მომხმარებლის გარდაქმნა

en: Perform custom transformations on the data
ka: მონაცემებზე თქვენი ტრანსფორმაციების გადატარება

en: Modify
ka: შეცვლა

en: Translate X
ka: გადატანა X-ით

en: Translate Y
ka: გადატანა Y-ით

en: Multiply X
ka: X-ის გამრავლება

en: Multiply Y
ka: Y-ის გამრავლება

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Redo
ka: გამეოერბა

en: View Menu
ka: ხედის მენიუ

en: Next View
ka: შემდეგი ხედი

en: Previous View
ka: წინა ხედი

en: New Project
ka: ახალი პროექტი

en: Save Project…
ka: პროექტის შენახვა…

en: Save Project as…
ka: პროექტის შენახვა, როგორც…

en: Open Project…
ka: პროექტის გახსნა…

en: Export Data…
ka: მონაცემების გატანა…

en: Export Figure…
ka: ფიგურის გატანა…

en: Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

en: Help
ka: დახმარება

en: About Graphs
ka: გრაფიკების შესახებ

en: Add Data from File…
ka: მონაცემების დამატება ფაილიდან…

en: Add Equation…
ka: განტოლების დამატება…

en: At Maximum Y Value
ka: Y-ის მაქსიმალურ მნიშვნელობასთან

en: At Middle X Value
ka: X-ის საშუალო მნიშვნელობისას

en: Advanced Settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: {error} - Unable to add data from equation
ka: {error} - განტოლებიდან მონაცემების დამატება შეუძლებელია

en: Exported Figure
ka: გატანილი ილუსტრაცია

en: Deleted {name}
ka: {name} წაიშალა

en: Could not load {font}
ka: {font}-ის ჩატვირთვა შეუძლებელია

en: Results:
ka: შედეგები:

en: Please enter valid fitting 
    parameters to start the fit
ka: შეიყვანეთ სწორი აპროქსიმაციის
    პარამეტრები აპროქსიმაციის დასაწყებად

en: Please enter a valid equation 
    to start the fit
ka: შეიყვანეთ სწორი ტოლობა
    აპროქსიმაციის დასაწყებად

en: Please enter valid fitting bounds 
    to start the fit
ka: შეიყვანეთ აპროქსიმაცის საზღვრები
    აპროქსიმაციის დასაწყებად

en: Sum of R²: {R2}
ka: R²-ის ჯამი: {R2}

en: Fitting Parameters for %s
ka: აპროქსიმაციის პარამეტრები %s-სთვის

en: Untitled Project
ka: უსახელო პროექტი

en: Draft
ka: მონახაზი

[ctx: filename]
en: Exported Figure
ka: გატანილი ილუსტრაცია

en: Defaults Updated
ka: ნაგულისხმევები განახლდა

en: X Axis Minimum
ka: X ღერძის მინიმუმი

en: Y Axis Minimum
ka: Y ღერძის მინიმუმი

en: X Axis Maximum
ka: X ღერძის მაქსიმუმი

en: Y Axis Maximum
ka: Y ღერძის მაქსიმუმი

en: X Axis Scale
ka: X-ღერძის მასშტაბი

en: X Axis Label
ka: X-ღერძის ჭდე

en: Y Axis Scale
ka: Y-ღერძის მასშტაბის ფაქტორი

en: Are you sure you want to reset the import settings?
ka: მართლა გნებავთ შემოტანის პარამეტრების ჩამოყრა?

[ctx: file-filter]
en: Graphs Project File
ka: Graphs-ის პროექტის ფაილი

en: {name}: Unable to do transformation, make sure the syntax is correct
ka: {name}: გარდაქმნის შესრულება შეუძლებელია. დარწმუნდით, რომ სინტაქსი სწორია

en: Unable to do transformation
ka: გარდაქმნის შესრულება შეუძლებელია

en: Data that was outside of the highlighted area has been discarded
ka: მონაცემები, რომლებიც მონიშნული ადგილის გარეთ იყო, მოცილებულია

en: No data found within the highlighted area
ka: მონიშნულ ადგილში მონაცემები აღმოჩენილი არაა

en: Combined Data
ka: კომბინირებული მონაცემები

en: Intensity (cps)
ka: ინტენსივობა (წმ)

en: Invalid .xry format
ka: არასწორი .xry ფორმატი

en: R (1/s)
ka: R (1/წმ)

en: Import failed, column index out of range
ka: შემოტანა ჩავარდა. სვეტის ინდექსი შუალედს გარეთაა

en: Unable to import from file
ka: ფაილიდან შემოტანა შეუძლებელია

en: Saved Project
ka: შენახული პროექტი

en: Project
ka: პროექტი

en: Missing colon in file {file}, line {line}
ka: აკლია სვეტი ფაილში {file} ხაზზე {line}

en: Non-style related parameter {param} in file {file}
ka: სტილთან დაუკავშირებელი პარამეტრი {param} ფაილში {file}

en: Ignoring parameter {param} in file {file}
ka: გამოვტოვე პარამეტრი {param} ფაილში {file}

en: Duplicate key in file {file}, on line {line}
ka: დუბლირებული პარამეტრი ფაილში {file}, ხაზზე {line}

en: Bad value in file {file} on line {line}
ka: არასწორი მნიშვნელობა ფაილში {file} ხაზზე {line}

en: Could not parse {filename}
ka: {filename}-ის დამუშავება შეუძლებელია

en: X Label
ka: X ჭდე

en: Y Label
ka: Y ჭდე

en: system preferred style
ka: სისტემის სასურველი სტილი

en: loading system preferred
ka: სისტემის სასურველის ჩატვირთვა

en: Are you sure you want to delete {stylename}?
ka: მართლა გნებავთ, წაშალოთ {stylename}?

en: Color {number}
ka: ფერი {number}

en: System
ka: სისტემური

[ctx: file-filter]
en: Supported files
ka: მხარდაჭერილი ფაილები

[ctx: file-filter]
en: ASCII files
ka: ASCII ფაილები

en: No data to export
ka: შემოსატანი მონაცემების გარეშე

en: Exported Data
ka: გატანილი მონაცემები

[ctx: file-filter]
en: Text Files
ka: ტექსტური ფაილები

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: Open Location
ka: მდებარეობის გახსნა

en: Optimize Limits
ka: ლიმიტების ოპტიმიზაცია

[ctx: scale]
en: Inverse Root
ka: ინვერსიული ფესვი
