Graphs main - en to fa translation catalogue (458 entries)

en: Graphs
fa: نمودارها

en: Plot and manipulate any data
fa: رسم و دستکاری هر داده‌ای

en: Full support for light and dark mode
fa: پشتیبانی کامل از حالت روشن و تیره

en: Generate data from an equation
fa: تولید داده از معادله

en: Manage plot stylesheets
fa: مدیریت سبک‌برگ‌های نمودارها

en: Manipulate imported data
fa: دستکاری داده‌های وارده

en: Plot and manipulate data
fa: رسم و دستکاری داده‌ها

en: Graphs is a simple, yet powerful tool that allows you to plot and manipulate your data with ease. New data can be imported from a wide variety of filetypes, or generated by equation. All data can be manipulated using a variety of operations such as the ability to select, cut, translate, multiply, center and smoothen data, as well as apply any custom transformations on the data.
fa: نمودارهای ابزای ساده ولی قدرتمند است مه می‌گذارد داده‌هایتان را به سادگی دستکاری و رسم کنید. داده‌های جدید می‌توانند از دامنهٔ وسیعی از گونه‌های پرونده وارد یا با معادله ایجاد شوند. همهٔ داده‌ها می‌توانند با دامنه‌ای از عملیات چون امکان گزینش، برش، ترجمه، ضرب، مرکز دهی و نرم کردن داده‌ها دستکاری و هر تبدیل سفارشی‌ای روی داده‌ها اعمال شود.

en: Moreover, Graphs supports curve fitting on imported data and offers extensive customization options for the style of the plots. You can fine-tune and personalize stylesheets to your liking.
fa: به علاوه نمودارها از برازش منحنی روی داده‌های وارده پشتیبانی کرده و گزینه‌های سفارشی سازی زیادی برای سبک نمودارها ارائه می‌دهد. می‌توانید سبک‌برگ‌ها را به دلخواه خود تنظیم و سفارشی کنید.

en: Graphs is an excellent fit for both plotting and data manipulation. The plots created with Graphs can be saved in a variety of formats suitable for sharing and presenting to a wide audience, such as in a scientific publication or presentations. Additionally, the option to save plots as vector images allows for easy editing in software like Inkscape for further refinement. Graphs is written with the GNOME environment in mind, but should be suitable for any other desktop environment as well.
fa: نمودارها گزینه‌ای خوب برای رسم و دستکاری داده‌هاست. رسم‌های ایجاد شده با نمودارها مي‌توانند در قالب‌های مختلفی ک مناسب هم‌رسانی و ارائه به طیف وسیعی از مخاطبین است ذخیره شوند؛ هم‌چون انتشارات علمی و ارائه‌ها. همچنین گزینهٔ ذخیرهٔ رسم‌ها به شکل تصویرهای برداری اجازهٔ ویرایش آسان در نرم‌افزارهایی چون اینک‌اسکیپ برای بهبودهای بعدی را می‌دهد. نمودارها با تصوّر محیط گنوم نوشته شده، ولی باید در هر محیط میزکار دیگری نیز مناسب باشد.

en: For any feedback, questions or general issues, please file an issue on the GitLab page.
fa: برای هر بارخوردی، پریش را مشکل عمومی، لطفاً مسئله‌ای در صفحهٔ گیت‌لب بگذارید.

en: Plotting;Graph;Graphing;Science;Mathematics;Math;Equations;Data;Plot;Visualization;Fitting;xrdml;
fa: Plotting;Graph;Graphing;Science;Mathematics;Math;Equations;Data;Plot;;Visualization;Fitting;xrdml;نمودار;رسم;گراف;علم;ریاضیات;معادله;معادلات;داده‌ها;بصری;برازش;

en: New Window
fa: پنجرهٔ جدید

en: Style Editor
fa: ویرایشگر سبک

en: Beta Project
fa: پروژهٔ آزمایشی

en: The project you are trying to import is from a beta version of Graphs. It may contain invalid data.
fa: پروژه‌ای که می خواهید درون‌ریزی کنید از نگارشی آزمایشی از نمودارهاست. ممکن است داده‌هایی نامعتبر داشته باشد.

en: Continue
fa: ادامه

en: Abort
fa: لغو

en: Delete Style?
fa: حذف سبک؟

en: Cancel
fa: لغو

en: Delete
fa: حذف

en: Legacy Project
fa: پروژهٔ قدیمی

en: You are trying to open a legacy project.
    
    The legacy project format may contain dangerous code and may cause harm to your system.
    
    Only proceed if you trust the author of this file.
fa: دارید پروژه‌ای قدیمی را می‌گشایید.
    
    ممکن است قالب پروژه‌های قدیمی کدهای خطرناکی داشته که به سامانه‌تان آسیب بزند.
    
    تنها در صورتی که به نگارندهٔ این پرونده اعتماد دارید ادامه دهید.

en: Reset to Defaults?
fa: بازنشانی به پیش‌گزیده‌ها؟

en: Are you sure you want to reset the import settings?
fa: مطمئنید که می‌خواهید تنظیمات درون‌ریزی را حذف کنید؟

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Save Changes?
fa: ذخیرهٔ تغییرات؟

en: Current project contains unsaved changes, changes that are not saved will be permanently lost.
fa: پروژهٔ کنونی تغییرات ذخیره نشده‌ای دارد. تغییراتی که ذخیره نشده‌اند برای همیشه از دست خواهند رفت.

en: Discard
fa: دور ریختن

en: Save
fa: ذخیره

en: Current style contains unsaved changes, changes that are not saved will be permanently lost.
fa: سبک کنونی تغییرات ذخیره نشده‌ای دارد. تغییراتی که ذخیره نشده‌اند برای همیشه از دست خواهند رفت.

en: Name and Position
fa: نام و موقعیت

en: Name
fa: نام

en: X-Axis Position
fa: موقعیت محور X

en: Bottom
fa: پایین

en: Top
fa: بالا

en: Y-Axis Position
fa: موقعیت محور Y

en: Left
fa: راست

en: Right
fa: چپ

en: Line and Markers
fa: خط و نشانه‌ها

en: Linestyle
fa: سبک خط

[ctx: linestyle]
en: None
fa: هیچ‌کدام

[ctx: linestyle]
en: Solid
fa: پر

[ctx: linestyle]
en: Dotted
fa: نقطه‌چین

[ctx: linestyle]
en: Dashed
fa: خط‌چین

[ctx: linestyle]
en: Dashdot
fa: خط‌چین

en: Linewidth
fa: پهنای خط

en: Markers
fa: نشانه‌ها

[ctx: markerstyle]
en: None
fa: هیچ‌کدام

[ctx: markerstyle]
en: Point
fa: نقطه

[ctx: markerstyle]
en: Pixel
fa: پیکسل

[ctx: markerstyle]
en: Circle
fa: حلقه

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Down
fa: سه‌گوش به پایین

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Up
fa: سه‌گوش به بالا

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Left
fa: سه‌گوش به چپ

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Right
fa: سه‌گوش به راست

[ctx: markerstyle]
en: Octagon
fa: هشت‌گوش

[ctx: markerstyle]
en: Square
fa: مربّع

[ctx: markerstyle]
en: Pentagon
fa: پنج‌گوش

[ctx: markerstyle]
en: Star
fa: ستاره

[ctx: markerstyle]
en: Hexagon 1
fa: شش‌گوش ۱

[ctx: markerstyle]
en: Hexagon 2
fa: شش‌گوش ۲

[ctx: markerstyle]
en: Plus
fa: مثبت

[ctx: markerstyle]
en: X
fa: ‏X

[ctx: markerstyle]
note: Translators: Diamond as in Cards Symbol
en: Diamond
fa: لوزی

[ctx: markerstyle]
note: Translators: Diamond as in Cards Symbol
en: Thin Diamond
fa: لوزی لاغر

[ctx: markerstyle]
en: Vertical Line
fa: خط عمودی

[ctx: markerstyle]
en: Horizontal Line
fa: خط افقی

[ctx: markerstyle]
en: Filled Plus
fa: به علاوهٔ توپر

[ctx: markerstyle]
en: Filled X
fa: X توپر

en: Marker Size
fa: اندازهٔ نشانگر

en: Equation
fa: معادله

en: Simplify
fa: ساده سازی

en: Line
fa: خط

en: X Start
fa: آغاز X

en: X Stop
fa: پایان X

en: Steps
fa: گام‌ها

en: Scale
fa: مقیاس

en: Determines the spacing between data points
fa: تشخیص فاصله گذاری بین نقطه‌های داده

[ctx: scale]
en: Linear
fa: خطی

[ctx: scale]
en: Logarithmic (Base 10)
fa: لگاریتمی (پایه ۱۰)

[ctx: scale]
en: Logarithmic (Base 2)
fa: لگاریتمی (پایه ۲)

[ctx: scale]
en: Radians
fa: رادیان

[ctx: scale]
en: Square Root
fa: ریشهٔ مربّع

[ctx: scale]
en: Inverse
fa: وارون

en: Add Item
fa: افزودن مورد

en: Remove
fa: برداشتن

en: X Column
fa: ستون X

en: Y Column
fa: ستون Y

en: Single Column
fa: تک‌ستون

en: Import only Y values, X values will be generated
fa: فقط درون‌ریزی مقدارهای Y. مقدارهای X تولید خواهند شد

en: X Value Equation
fa: معادلهٔ مقدار X

en: More info
fa: اطّلاعات بیش‌تر

en: <b>X Value Calculation</b>
    
    Enter an equation to calculate X values.
    Use 'n' for the row index (starting from 0).
    
    <b>Examples:</b>
    • <b>n</b> → 0, 1, 2, 3, 4...
    • <b>n*0.5</b> → 0, 0.5, 1.0, 1.5, 2.0...
    • <b>n^2</b> → 0, 1, 4, 9, 16...
    • <b>2^n</b> → 1, 2, 4, 8, 16...
    • <b>n*10+100</b> → 100, 110, 120, 130...
fa: <b>محاسبهٔ مقدار X</b>
    
    ورود معادله‌ای برای محاسبهٔ مقدار X.
    استفاده از n برای نمایهٔ ردیف (آغاز از 0).
    
    <b>نمونه‌ها:</b>
    • <b>n</b> → 0, 1, 2, 3, 4...
    • <b>n*0.5</b> → 0, 0.5, 1.0, 1.5, 2.0...
    • <b>n^2</b> → 0, 1, 4, 9, 16...
    • <b>2^n</b> → 1, 2, 4, 8, 16...
    • <b>n*10+100</b> → 100, 110, 120, 130...

en: Format
fa: قالب

en: Delimiter
fa: جداساز

en: Character used to separate columns
fa: نویسهٔ استفاده شده برای جدا کردن ستون‌ها

[ctx: delimiter]
en: Whitespace
fa: فاصلهٔ خالی

[ctx: delimiter]
en: Tab
fa: زبانه

[ctx: delimiter]
en: Colon (:)
fa: دونقطه (:)

[ctx: delimiter]
en: Semicolon (;)
fa: نقطه‌کاما (;)

[ctx: delimiter]
en: Comma (,)
fa: کاما (,)

[ctx: delimiter]
en: Period (.)
fa: نقطه (.)

[ctx: delimiter]
en: Custom
fa: سفارشی

en: Custom Delimiter
fa: جداساز سفارشی

en: Decimal Separator
fa: جداکنندهٔ هزارگان

[ctx: separator]
en: Decimal comma (,)
fa: کامای ده‌دهی (,)

[ctx: separator]
en: Decimal point (.)
fa: نقطهٔ ده‌دهی (.)

en: Skip Rows
fa: پرش از ردیف‌ها

en: Number of rows to skip at the beginning
fa: شمار ردیف‌ها برای پرش در آغاز

en: Database Table
fa: جدول پایگاه داده

en: Column X
fa: ستون X

en: Column Y
fa: ستون Y

en: This table contains no numeric columns
fa: این جدول هیچ ستون عددی‌ای ندارد

en: Import Parameters
fa: درون‌ریزی پارامترها

en: Add File
fa: افزودن پرونده

en: Import
fa: درون‌ریزی

en: Reset to guessed values
fa: بازنشانی به مقدارهای حدس زده

en: Import Mode
fa: حالت درون‌ریزی

en: Set as Default
fa: تنظیم به عنوان پیش‌گزیده

en: Figure Settings
fa: تنظیمات شکل

en: Labels
fa: برچسب‌ها

en: Title
fa: عنوان

en: Bottom X Axis Label
fa: برچسب محور X پایین

en: Top X Axis Label
fa: برچسب محور X بالا

en: Left Y Axis Label
fa: برچسب محور Y چپ

en: Right Y Axis Label
fa: برچسب محور Y راست

en: Axis Limits
fa: محدودیت‌های محور

en: Bottom X Axis Minimum
fa: کمینهٔ محور X پایین

en: Bottom X Axis Maximum
fa: بیشینهٔ محور X پایین

en: Top X Axis Minimum
fa: کمینهٔ محور X بالا

en: Top X Axis Maximum
fa: بیشینهٔ محور X بالا

en: Left Y Axis Minimum
fa: کمینهٔ محور Y چپ

en: Left Y Axis Maximum
fa: بیشینهٔ محور Y چپ

en: Right Y Axis Minimum
fa: کمینهٔ محور Y راست

en: Right Y Axis Maximum
fa: بیشینهٔ محور Y راست

en: Scaling
fa: مقیاس

en: Bottom X Axis Scale
fa: مقیاس محور X پایین

en: Top X Axis Scale
fa: مقیاس محور X بالا

en: Left Y Axis Scale
fa: مقیاس محور Y چپ

en: Right Y Axis Scale
fa: مقیاس محور Y راست

en: Appearance
fa: ظاهر

en: Show Legend
fa: نمایش راهنما

en: Legend Position
fa: مکان راهنما

[ctx: legend-position]
en: Auto
fa: خودکار

[ctx: legend-position]
en: Upper Right
fa: بالا راست

[ctx: legend-position]
en: Upper Left
fa: بالا چپ

[ctx: legend-position]
en: Lower Left
fa: پایین سمت راست

[ctx: legend-position]
en: Lower Right
fa: پایین سمت چپ

[ctx: legend-position]
en: Center Left
fa: وسط چپ

[ctx: legend-position]
en: Center Right
fa: وسط راست

[ctx: legend-position]
en: Lower Center
fa: پایین وسط

[ctx: legend-position]
en: Upper Center
fa: بالا وسط

[ctx: legend-position]
en: Center
fa: مرکز

en: Hide Unselected Items
fa: نهفتن موارد ناگزیده

en: Style
fa: سبک

en: Manage
fa: مدیریت

en: Edit Item
fa: ویرایش مورد

en: Add New Data
fa: افزودن داده‌های جدید

en: Open Application Menu
fa: گشودن فهرست برنامه

en: No Data
fa: بدون داده

en: Add data from a file or manually as an equation
fa: افزودن داده‌ها از پرونده‌ها یا دستی به صورت معادله

en: Pan Mode. Click and drag to pan
fa: حالت جابه‌جایی. کلیک کردن و کشیدن برای جابه‌جایی

en: Zoom Mode. Select an area on the figure to zoom in
fa: حالت بزرگ‌نمایی. گزینش ناحیه‌ای روی شکل برای بزرگ‌نمایی

en: Select Mode. Click and drag to make a selection of data
fa: حالت گزینش. کلیک کردن و کشیدن برای گزیدن داده‌ها

en: New Project
fa: پروژهٔ جدید

en: Save Project…
fa: ذخیرهٔ پروژه…

en: Save Project as…
fa: ذخیرهٔ پروژه به شکل…

en: Open Project…
fa: گشودن پروژه…

en: Close Project
fa: بستن پروژه

en: Export Data…
fa: برون‌ریزی داده‌ها…

en: Export Figure…
fa: برون‌ریزی شکل…

en: Keyboard Shortcuts
fa: میان‌برهای صفحه‌کلید

en: Help
fa: راهنما

en: About Graphs
fa: دربارهٔ نمودارها

en: Add Data from File…
fa: افزودن داده‌ها از پرونده…

en: Add Equation…
fa: افزودن معادله…

en: Generate Data…
fa: تولید داده…

en: Adjust
fa: تنظیم

en: Combine all selected data
fa: ترکیب همهٔ داده‌های گزیده

en: Combine
fa: ترکیب

en: Cut selected data
fa: بریدن داده‌های کزیده

en: Cut
fa: برش

en: Shift all data vertically with respect to each other
fa: جابه‌جایی عمودی داده‌ها با احترام به یکدیگر

en: Shift
fa: تبدیل

en: Normalize data
fa: عادی‌سازی داده‌ها

en: Normalize
fa: عادی سازی

en: Smoothen data
fa: نرم کردن داده‌ها

en: Smoothen
fa: نرم کردن

en: Center data
fa: مرکز کردن داده‌ها

en: Center
fa: مرکز

en: Transform
fa: تبدیل

en: Get the derivative of the data
fa: گرفتن مشتق داده‌ها

en: Derivative
fa: مشتق

en: Get the indefinite integral of the data
fa: گرفتن انتگرال نامعیّن داده‌ها

en: Integral
fa: انتگرال

en: Get the Fast Fourier Transform of the data
fa: گرفتن تبدیل فوریهٔ سریع داده‌ها

en: FFT
fa: ت‌ف‌س

en: Get the Inverse Fast Fourier Transform of the data
fa: گرفتن تبدیل فوریهٔ سریع معکوس داده‌ها

en: Inverse FFT
fa: ت‌ف‌س معکوس

en: Perform custom transformations on the data
fa: انجام تبدیل‌های سفارشی روی داده‌ها

en: Custom Transformation
fa: تبدیل‌های سفارشی

en: Modify
fa: تغییر

en: Translate X
fa: ترجمهٔ X

en: Translate Y
fa: ترجمهٔ Y

en: Multiply X
fa: ضرب X

en: Multiply Y
fa: ضرب Y

en: At Maximum Y Value
fa: در بیشینهٔ مقدار Y

en: At Middle X Value
fa: در میانهٔ مقدار X

en: Savitzky–Golay Filter
fa: پالایهٔ ساویتزکی–گولِی

en: Moving Average
fa: میانگین متحرّک

en: Advanced Settings
fa: تنظیمات پیش‌رفته

en: Edit
fa: ویرایش

en: Style Name
fa: نام سبک

en: Font
fa: قلم

en: Title Size
fa: اندازهٔ عنوان

en: Title size in relation to text size
fa: اندازهٔ عنوان به نسبت اندازهٔ متن

en: Label Size
fa: اندازهٔ برچسب

en: Label size in relation to text size
fa: اندازهٔ برچسب به نسبت اندازهٔ متن

en: Lines
fa: خط

en: Axes
fa: اهرم‌ها

en: Axis Width
fa: پهنای محور

en: Draw Frame
fa: کشیدن چارچوب

en: Ticks
fa: تیک‌ها

en: Tick Directions
fa: جهت تیک‌ها

en: Inwards
fa: به درون

en: Outwards
fa: به بیرون

en: Minor Ticks
fa: تیک‌های ریز

en: Major Tick Width
fa: پهنای تیک‌های ریز

en: Minor Tick Width
fa: پهنای تیک‌های درست

en: Major Tick Length
fa: طول تیک‌های درشت

en: Minor Tick Length
fa: طول تیک‌های ریز

en: Show Tick Labels on all Axes
fa: نمایش برچسب‌های ضخیم روی همهٔ محورها

en: Ticks on Bottom Axis
fa: تیک‌های روی محور پایین

en: Ticks on Left Axis
fa: تیک‌های روی محور چپ

en: Ticks on Right Axis
fa: تیک‌های روی محور راست

en: Ticks on Top Axis
fa: تیک‌های روی محور بالا

en: Grid
fa: توری

en: Show Grid
fa: نمایش شبکه

en: Grid Width
fa: پهنای شبکه

en: Grid Opacity
fa: شفّافیت شبکه

en: Padding
fa: لایه‌گذاری

en: Padding for different parts of the figure
fa: فاصله گذاری بخش های مختلف شکل

en: Value Padding
fa: فاصله گذاری مقدار

en: Padding between axes and values
fa: فاصله گذاری بین محورها و مقدارها

en: Label Padding
fa: فاصله گذاری برچسب

en: Padding between axes and labels
fa: فاصله گذاری بین محورها و برچسب‌ها

en: Title Padding
fa: فاصله گذاری عنوان

en: Padding between axes and the title
fa: فاصله گذاری بین بردارها و عنوان

en: Colors
fa: رنگ‌ها

en: Label text might be hard to read
fa: ممکن است خواندن متن برچسب سخت باشد

en: Poor Contrast
fa: سایه‌روشن ضعیف

en: Text Color
fa: رنگ متن

en: Change Color
fa: تغییر رنگ

en: Tick Color
fa: رنگ تیک

en: Axis Color
fa: رنگ محور

en: Grid Color
fa: رنگ شبکه

en: Background Color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Outline Color
fa: رنگ دور

en: Line Colors
fa: رنگ خط‌ها

en: Add Color
fa: افزودن رنگ

[ctx: shortcut window]
en: General
fa: عمومی

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
fa: نمایش میان‌برها

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
fa: گشودن راهنما

[ctx: shortcut window]
en: Close Application
fa: بستن برنامه

[ctx: shortcut window]
en: Close Application Window
fa: بستن پنجرهٔ برنامه

[ctx: shortcut window]
en: Save
fa: ذخیره

[ctx: shortcut window]
en: Save Style
fa: ذخیرهٔ سبک

[ctx: shortcut window]
en: Save Style As
fa: ذخیرهٔ سبک به شکل

[ctx: shortcut window]
en: Open Style
fa: گشودن سبک

en: Graphs Style Editor
fa: ویرایشگر سبک نمودارها

en: Add New Style
fa: افزودن سبک جدید

en: Import File…
fa: درون‌ریزی پرونده…

en: Create Style…
fa: ایجاد سبک…

en: Open File…
fa: گشودن پرونده…

en: Open Preview
fa: گشودن پیش‌نمایش

en: Canvas Failed to Load
fa: شکست در بار کردن بوم

en: Open Style…
fa: گشودن سبک…

en: Save Style…
fa: ذخیرهٔ سبک…

en: Save Style as…
fa: ذخیرهٔ سبک به شکل…

en: Close Style…
fa: گزینش سبک…

en: Add Equation
fa: افزودن معادله

en: Add
fa: افزودن

en: Enter a mathematical expression
fa: ورود عبارتی ریاضی

en: Name (optional)
fa: نام (اختیاری)

en: Template
fa: الگو

en: Curve Fitting
fa: برازش منحنی

en: Open Curve Fitting Menu
fa: گشودن فهرست برازش منحنی

[ctx: regression-type]
en: Linear
fa: خطی

[ctx: regression-type]
en: Quadratic
fa: درجه دوم

[ctx: regression-type]
en: Exponential
fa: نمایی

[ctx: regression-type]
en: Power Law
fa: توزیع توانی

[ctx: regression-type]
en: Logarithmic
fa: لگاریتمی

[ctx: regression-type]
en: Sigmoid Logistic
fa: لجستیک سیگماوار

[ctx: regression-type]
en: Gaussian
fa: گوسی

[ctx: regression-type]
en: Custom
fa: سفارشی

en: Add Fit to Data
fa: افزودن برازش به داده‌ها

en: Toggle Sidebar
fa: تغییر وضعیت نوار کناری

en: Optimization Method
fa: روش بهینه‌سازی

[ctx: optimization]
note: Translators: see https://world.pages.gitlab.gnome.org/Graphs/help/C/curve_fitting.html#algorithms
en: Levenberg-Marquardt
fa: لونبرگ-مارکوارت

[ctx: optimization]
note: Translators: see https://world.pages.gitlab.gnome.org/Graphs/help/C/curve_fitting.html#algorithms
en: Trust Region Reflective
fa: بازتاب ناحیهٔ اطمینان

[ctx: optimization]
note: Translators: see https://world.pages.gitlab.gnome.org/Graphs/help/C/curve_fitting.html#algorithms
en: Dogbox
fa: داگ‌باکس

en: Confidence Bounds
fa: مرزهای اطمینان

[ctx: confidence]
en: None
fa: هیچ‌کدام

[ctx: confidence]
en: 1σ: 68% Confidence
fa: ۱σ: ۶۸٪ اطمینان

[ctx: confidence]
en: 2σ: 95% Confidence
fa: ۲σ: ۹۵٪ اطمینان

[ctx: confidence]
en: 3σ: 99.7% Confidence
fa: ۳σ: ۹۹٫۷٪ اطمینان

en: Export Figure
fa: برون‌ریزی شکل

en: Export
fa: برون‌ریزی

en: Export Settings
fa: برون‌ریزی تنظیمات

en: File Format
fa: قالب پرونده

[ctx: file-format]
en: Encapsulated PostScript
fa: پسانوشتار کپسوله شده

[ctx: file-format]
en: PostScript
fa: پست‌اسکریپت

en: Transparent Background
fa: پس‌زمینهٔ شفاف

en: Export Size
fa: اندازهٔ برون‌ریزی

en: Use Same Size as App
fa: استفاده از همان اندازهٔ کاره

en: Width (pixels)
fa: پهنا (تصدانه)

en: Height (pixels)
fa: بلندا (تصدانه)

en: Initial Guess
fa: حدس نخستین

en: Minimum
fa: کمینه

en: Maximum
fa: بیشینه

en: Generate Data
fa: تولید داده

en: Generate
fa: ایجاد

en: Pick Color
fa: برداشتن رنگ

en: Move Item
fa: جابه‌جایی مورد

en: Remove Item
fa: برداشتن مورد

en: Smoothen Settings
fa: تنظیمات نرم کردن

en: Span percentage
fa: درصد گستره

en: What percentage of the data span to use for the filter window
fa: درصد استفاده شده از گسترهٔ داده برای پنجرهٔ پالایه

en: Polynomial degree
fa: درجهٔ چندجمله‌ای

en: Box points
fa: نقطه‌های جعبه

en: Amount of points to use when calculating a moving average
fa: مقدار نقطه‌ها برای استفاده هنگام محاسبهٔ میانگین متحرّک

en: Open
fa: گشودن

en: Open With…
fa: گشودن با…

en: Delete…
fa: حذف…

en: Transform Data
fa: داده‌های تبدیل

en: <b>Additional variables:</b>
    x_min, y_min
    x_max, y_max 
    
    Trigonometric functions use radians
    by default, append d to the function
    to use degrees, e.g. sind(x) or cosd(x).
fa: <b>متغیّرهای اضافی:</b>
    x_min, y_min
    x_max, y_max 
    
    توابع مثلّثاتی به طور پیش‌گزیده از رادیان استفاده
    می‌کنند. برای استفاده از درجه، d را به تابع
    بیفزایید. برای نمونه sind(x) یا cosd(x).

en: Discard Unselected Data
fa: دور انداختن داده‌های ناگزیده

en: Drop Here to Import
fa: انداختن در این‌جا برای درون‌ریزی

en: Show Sidebar
fa: نمایش نوار کناری

en: Undo
fa: برگردان

en: Redo
fa: انجام دوباره

en: Optimize View Limits
fa: بهینه‌سازی کران‌های نمایش

en: Next View
fa: نمای بعدی

en: Previous View
fa: نمای پیشین

[ctx: shortcut window]
en: Open Figure Settings
fa: کشودن تنظیمات شکل

[ctx: shortcut window]
en: Mode Switching
fa: تعویض حالت

[ctx: shortcut window]
en: Pan Mode
fa: حالت کشیدن

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Mode
fa: حالت بزرگ‌نمایی

[ctx: shortcut window]
en: Select Mode
fa: حلت گزینش

[ctx: shortcut window]
en: New Data
fa: دادهٔ جدید

[ctx: shortcut window]
en: Add Data from File
fa: افزودن داده‌ها از پرونده

[ctx: shortcut window]
en: Add Data from Equation
fa: افزودن داده‌ها از معادله

[ctx: shortcut window]
en: Generate Data
fa: تولید داده

[ctx: shortcut window]
en: New Project
fa: پروژهٔ جدید

[ctx: shortcut window]
en: Open Project
fa: گشودن پروژه

[ctx: shortcut window]
en: Delete Selected Data
fa: حذف داده‌های گزیده

[ctx: shortcut window]
en: Save and Export
fa: ذخیره و برون‌ریزی

[ctx: shortcut window]
en: Export Data
fa: برون‌ریزی داده‌ها

[ctx: shortcut window]
en: Export Figure
fa: برون‌ریزی شکل

[ctx: shortcut window]
en: Save Project
fa: ذخیرهٔ پروژه

[ctx: shortcut window]
en: Save Project As
fa: ذخیرهٔ پروژه به شکل

[ctx: shortcut window]
en: View
fa: نما

[ctx: shortcut window]
en: Previous View
fa: نمای پیشین

[ctx: shortcut window]
en: Next View
fa: نمای بعدی

[ctx: shortcut window]
en: Optimize limits
fa: بهینه‌سازی کران‌ها

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
fa: بزرگ‌نمایی به داخل

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
fa: بزرگ‌نمایی به خارج

[ctx: shortcut window]
en: Select None
fa: گزینش هیچ‌کدام

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Sidebar
fa: تغییر وضعیت نوار کناری

[ctx: shortcut window]
en: Actions
fa: کنش‌ها

[ctx: shortcut window]
en: Select All
fa: گزینش همه

[ctx: shortcut window]
en: Undo Action
fa: برگردان کنش

[ctx: shortcut window]
en: Redo Action
fa: انجام دوبارهٔ کنش

[ctx: import-mode]
en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Custom delimiter cannot be empty
fa: جداساز سفارشی نمی‌تواند خالی باشد

en: Index error in %s, cannot access index %d on line %d, only %d columns were found
fa: خطای نمایه در %s. نمی‌توان به نمایهٔ %Id در خط %Id دست یافت. تنها %Id ستون پیدا شد

en: Cannot import from file, bad value on line %d
fa: نتوانست از پرونده درون بریزد. مقدار بد در خط %Id

en: Item %d
fa: مورد %Id

[ctx: import-mode]
en: Project
fa: پروژه

[ctx: file-filter]
en: Graphs Project File
fa: پروندهٔ پروژهٔ نمودارها

[ctx: import-mode]
en: Database
fa: پایگاه داده

[ctx: file-filter]
en: SQLite Database
fa: پایگاه داده سکولایت

en: Could not import data from table "{table_name}", no numeric columns were found
fa: نتوانست داده‌ها را از جدول «{table_name}» وارد کند. هیچ ستون عددی‌ای پیدا نشد

en: No data found in table column
fa: هیچ داده‌ای در ستون جدول پیدا نشد

en: Intensity (cps)
fa: چگالی (cps)

en: Invalid .xry format
fa: قالب ‪.xry‬ نامعتبر

en: Import failed
fa: درون‌ریزی شکست خورد

[ctx: file-filter]
en: Supported files
fa: پرونده‌های پشتیبانی شده

[ctx: file-filter]
note: columns
en: ASCII files
fa: پرونده‌های اسکی

note: Remove direction prefix if only one is present
en: X Axis Minimum
fa: کمینهٔ محور X

en: Y Axis Minimum
fa: کمینهٔ محور Y

en: X Axis Maximum
fa: بیشینهٔ محور X

en: Y Axis Maximum
fa: بیشینهٔ محور Y

note: Remove direction prefix if only one is present
en: X Axis Scale
fa: مقیاس محور X

en: X Axis Label
fa: برچسب محور X

en: Y Axis Scale
fa: مقیاس محور Y

en: Defaults Updated
fa: پیش‌گزیده‌ها به‌روز شدند

en: Color %d
fa: رنگ %Id

en: Example Item
fa: مورد مثال

en: X Label
fa: برچسب X

en: Y Label
fa: برچسب Y

note: Translators: Window title that will be formatted with the stylename.
en: Graphs Style Editor — %s
fa: ویرایشگر سبک نمودارها— %s

en: Are you sure you want to delete %s?
fa: مطمئنید که می‌خواهید %s را حذف کنید؟

en: The Graphs Developers
fa: توسعه‌دهندگان نمودارها

en: Deleted %s
fa: «⁨%s⁩» حذف شد

en: Could not load {font}
fa: نتوانست {font} را بار کند

en: Results:
fa: نتیجه‌ها:

en: Please enter valid fitting 
    parameters to start the fit
fa: ورود پارامترهای برازش
    معتبر برای آغاز برازش

en: Please enter a valid equation 
    to start the fit
fa: ورود معادلهٔ معتبر
    برای آغاز برازش

en: Please enter valid fitting bounds 
    to start the fit
fa: ورود کران‌های برازش
    معتبر برای آغاز برازش

en: Sum of R²: {R2}
fa: جمع R²: {R2}

en: Fitting Parameters for %s
fa: برازش پارامترها برای %s

en: Could not parse style {stylename}, loading system preferred style
fa: نتوانست سبک {stylename} را تجزیه کند. بار کردن سبک ترجیحی سامانه

en: Style {stylename} does not exist, loading system preferred style
fa: سبک {stylename} وجود ندارد. بار کردن ترجیح سامانه

en: Failed to load project
fa: شکست در بار کردن پروژه

[ctx: filename]
en: Exported Figure
fa: شکل برون‌ریخته

en: Exported Figure
fa: شکل برون‌ریخته

en: No data to export
fa: هیچ داده‌ای برای برون‌ریزی نیست

[ctx: file-filter]
en: Text Files
fa: پرونده‌های متنی

en: Dataset
fa: دادگان

en: Generated Dataset
fa: دادگان ایجاد شده

en: Label
fa: برچسب

en: Fill
fa: پُر کردن

[ctx: file-filter]
en: Matplotlib Style File
fa: پروندهٔ سبک matplotlib

en: Unable to perform transformation, make sure the syntax is correct
fa: ناتوان در انجام تبدیل. مطمئن شوید نوشتار درست است

en: No data found within the highlighted area
fa: هیچ داده‌ای در ناحیهٔ برجسته پیدا نشد

en: Combined Data
fa: داده‌های ترکیب شده

en: The operation on {name} did not result in a plottable equation
fa: عملیات روی {name} منجر به معادله‌ای قابل رسم نشد

en: Operation not supported for equations.
fa: عملیات برای معادله‌ها پشتیبانی نمی‌شود.

en: Operation not supported for data items
fa: عملیات برای موارد داده پشتیبانی نمی‌شود

en: {name}: Error performing the operation
fa: {name}: خطا در انجام عملیات

en: Data that was outside of the highlighted area has been discarded
fa: داده‌هایی که خارج از ناحیهٔ برجسته بودند دور ریخته شدند

en: Project file is missing data
fa: پروندهٔ پروژه داده‌ای ندارد

en: Project is from a newer incompatible version of Graphs
fa: پروژه از نگارشی جدیدتر و ناسازگار آمده

en: Failed to do legacy migration
fa: شکست در مهاجرت به جدید

en: Failed to parse project file
fa: شکست در تجزیهٔ پروندهٔ پروژه

en: Failed to migrate project
fa: شکست در مهاجرت دادن پروژه

en: Failed to validate project
fa: شکست در صحت‌سنجی پروژه

en: Saved Project
fa: پروژه‌های ذخیره شده

en: Project
fa: پروژه

en: Exported Data
fa: داده‌های برون‌ریخته

en: Missing colon in file {file}, line {line}
fa: دو نقطه در خط {line} از {file} جا افتاده

en: Non-style related parameter {param} in file {file}
fa: پارامتر نامربوط به سبک {param} در {file}

en: Ignoring parameter {param} in file {file}
fa: چشم‌پوشی از پارامتر {param} در {file}

en: Duplicate key in file {file}, on line {line}
fa: کلید تکراری در خط {line} از {file}

en: Bad value in file {file} on line {line}, custom parameter {key} is not supported
fa: مقدار بد در خط {line} از {file}. پارامتر سفارشی {key} پشتیبانی نمی‌شود

en: Bad value in file {file} on line {line}
fa: مقدار بد در خط {line} از {file}

en: Could not parse {filename}
fa: نتوانست {filename} را تجزیه کند

en: File {file}, does not contain name tag
fa: پروندهٔ {file} برچسب نام ندارد

en: System
fa: سامانه

en: All Files
fa: همهٔ پرونده‌ها

en: Document Portal
fa: درگاه سند

en: Graphs (Development)
fa: نمودارها (توسعه)

en: Untitled Project
fa: پروژهٔ بی‌عنوان

en: Draft
fa: پیش‌نویس

note: Translators: Window title that will be formatted with the project name.
en: Graphs — %s
fa: نمودارها — %s

en: Open Location
fa: گشودن مکان
