Graphs main - en to sl translation catalogue (484 entries)

en: Graphs
sl: Grafi

en: Plot and manipulate any data
sl: Rišite grafe in ravnajte s podatki

en: Full support for light and dark mode
sl: Popolna podpora za svetli in temni način

en: Generate data from an equation
sl: Tvorite podatke iz enačbe

en: Manage plot stylesheets
sl: Urejajte slogovne predloge grafov

en: Manipulate imported data
sl: Enostavno ravnajte z uvoženimi podatki

en: Plot and manipulate data
sl: Rišite grafe in manipulirajte s podatki

en: Graphs is a simple, yet powerful tool that allows you to plot and manipulate your data with ease. New data can be imported from a wide variety of filetypes, or generated by equation. All data can be manipulated using a variety of operations such as the ability to select, cut, translate, multiply, center and smoothen data, as well as apply any custom transformations on the data.
sl: Grafi so preprosto, a zmogljivo orodje, ki vam omogoča enostavno risanje grafov in ravnanje s podatki. Nove podatke je mogoče uvoziti iz najrazličnejših vrst datotek ali ustvariti z enačbo. Vse podatke je mogoče upravljati z različnimi operacijami, kot so možnost izbire, izrezovanja, prevajanja, množenja, sredinjenja in glajenja podatkov ter uporaba kakršnih koli preoblikovanj po meri podatkov.

en: Moreover, Graphs supports curve fitting on imported data and offers extensive customization options for the style of the plots. You can fine-tune and personalize stylesheets to your liking.
sl: Poleg tega program Grafi podpira prileganje krivulj na uvožene podatke in ponuja obsežne možnosti prilagajanja sloga grafa. Slogovne predloge lahko natančno prilagodite po svojih željah.

en: Graphs is an excellent fit for both plotting and data manipulation. The plots created with Graphs can be saved in a variety of formats suitable for sharing and presenting to a wide audience, such as in a scientific publication or presentations. Additionally, the option to save plots as vector images allows for easy editing in software like Inkscape for further refinement. Graphs is written with the GNOME environment in mind, but should be suitable for any other desktop environment as well.
sl: Grafi so še posebej primerni za risanje grafov in upravljanje podatkov. Grafe, ustvarjene z Grafi, je mogoče shraniti v različnih oblikah, primernih za skupno rabo in predstavitev širokemu občinstvu, npr. v znanstveni publikaciji ali na predstavitvah. Poleg tega možnost shranjevanja grafov kot vektorskih slik omogoča enostavno urejanje s programsko opremo, kot je Inkscape, za nadaljnje izpopolnjevanje. Grafi so napisani z mislijo na okolje GNOME, vendar bi morali biti primerni tudi za poljubno drugo namizno okolje.

en: For any feedback, questions or general issues, please file an issue on the GitLab page.
sl: Za vse povratne informacije, vprašanja ali splošne težave vnesite težavo na strani GitLab.

en: Plotting;Graph;Graphing;Science;Mathematics;Math;Equations;Data;Plot;Visualization;Fitting;xrdml;
sl: risanje;graf;grafi;znanost;matematika;matematike;enačbe;podatki;grafikon;vizualizacija;vizualizacijo;prileganje;xrdml;

en: New Window
sl: Novo okno

en: Style Editor
sl: Urejevalnik slogov

en: Beta Project
sl: Projekt beta različice

en: The project you are trying to import is from a beta version of Graphs. It may contain invalid data.
sl: Projekt, ki ga poskušate uvoziti, je iz beta različice programa Grafi. Vsebuje lahko neveljavne podatke.

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Abort
sl: Prekini

en: Delete Style?
sl: Ali želite izbrisati slog?

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Delete
sl: Izbriši

en: Legacy Project
sl: Projekt opuščene različice

en: You are trying to open a legacy project.
    
    The legacy project format may contain dangerous code and may cause harm to your system.
    
    Only proceed if you trust the author of this file.
sl: Poskušate odpreti projekt v opuščenem zapisu.
    
    Opuščena vrsta zapisa projekta lahko vsebuje nevarno kodo in lahko škoduje vašemu sistemu.
    
    Nadaljujte le, če zaupate avtorju te datoteke.

en: Reset to Defaults?
sl: Ali želite ponastaviti na privzete vrednosti?

en: Are you sure you want to reset the import settings?
sl: Ali ste prepričani, da želite ponastaviti nastavitve uvoza?

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Save Changes?
sl: Ali želite shraniti spremembe?

en: Current project contains unsaved changes, changes that are not saved will be permanently lost.
sl: Trenutni projekt vsebuje ne shranjene spremembe; spremembe, ki niso shranjene, bodo trajno izgubljene.

en: Discard
sl: Zavrzi

en: Save
sl: Shrani

en: Current style contains unsaved changes, changes that are not saved will be permanently lost.
sl: Trenutni slog vsebuje ne shranjene spremembe; spremembe, ki niso shranjene, bodo trajno izgubljene.

en: Add Item
sl: Dodaj element

en: Remove
sl: Odstrani

en: X Column
sl: Stolpec X

en: Y Column
sl: Stolpec Y

en: Y Values Only
sl: Samo vrednosti Y

en: Import only Y values, X values will be generated
sl: Uvozite samo vrednosti Y, ustvarjene bodo vrednosti X

en: Equation
sl: Enačba

en: More info
sl: Več podrobnosti

en: <b>X Value Calculation</b>
    
    Enter an equation to calculate X values.
    Use 'n' for the row index (starting from 0).
    
    <b>Examples:</b>
    • <b>n</b> → 0, 1, 2, 3, 4...
    • <b>n*0.5</b> → 0, 0.5, 1.0, 1.5, 2.0...
    • <b>n^2</b> → 0, 1, 4, 9, 16...
    • <b>2^n</b> → 1, 2, 4, 8, 16...
    • <b>n*10+100</b> → 100, 110, 120, 130...
sl: <b>Izračun vrednosti X</b>
    
    Vnesite enačbo za izračun vrednosti X.
    Uporabite »n« za indeks vrstice (začenši z 0).
    
    <b>Primeri:</b>
    • <b>n</b> → 0, 1, 2, 3, 4...
    • <b>n*0,5</b> → 0, 0,5, 1,0, 1,5, 2,0 ...
    • <b>n^2</b> → 0, 1, 4, 9, 16 ...
    • <b>2^n</b> → 1, 2, 4, 8, 16 ...
    • <b>n*10+100</b> → 100, 110, 120, 130 ...

en: X Error Bars
sl: Stolpci napake X

en: Y Error Bars
sl: Stolpci napake Y

en: X Error Column
sl: Stolpec napake X

en: Y Error Column
sl: Stolpec napake Y

en: Format
sl: Oblika

en: Delimiter
sl: Ločilo

en: Character used to separate columns
sl: Znak, uporabljen za razmejitev stolpcev

[ctx: delimiter]
en: Whitespace
sl: Presledek

[ctx: delimiter]
en: Tab
sl: Tabulator

[ctx: delimiter]
en: Colon (:)
sl: Dvopičje (:)

[ctx: delimiter]
en: Semicolon (;)
sl: Podpičje (;)

[ctx: delimiter]
en: Comma (,)
sl: Vejica (,)

[ctx: delimiter]
en: Period (.)
sl: Pika (.)

[ctx: delimiter]
en: Custom
sl: Po meri

en: Custom Delimiter
sl: Ločilo po meri

en: Decimal Separator
sl: Decimalno ločilo

[ctx: separator]
en: Decimal comma (,)
sl: Decimalna vejica (,)

[ctx: separator]
en: Decimal point (.)
sl: Decimalna pika (.)

en: Skip Rows
sl: Preskoči vrstice

en: Number of rows to skip at the beginning
sl: Število vrstic, ki jih želite preskočiti na začetku

en: Database Table
sl: Tabela zbirke podatkov

en: Column X
sl: Stolpec X

en: Column Y
sl: Stolpec Y

en: This table contains no numeric columns
sl: Ta tabela ne vsebuje številskih stolpcev

en: Spreadsheet
sl: Preglednica

en: Sheet
sl: Delovni list

en: Select which sheet to import
sl: Izberite delovni list za uvoz

en: Single Column
sl: En stolpec

en: X Value Equation
sl: Enačba vrednosti X

en: Import Parameters
sl: Uvozi parametre

en: Add File
sl: Dodaj datoteko

en: Import
sl: Uvozi

en: Reset to guessed values
sl: Ponastavi na ugibane vrednosti

en: Import Mode
sl: Način uvoza

en: Set as Default
sl: Nastavi kot privzeto

en: Name and Position
sl: Ime in položaj

en: Name
sl: Ime

en: X-Axis Position
sl: Položaj osi X

en: Bottom
sl: Na dno

en: Top
sl: Na vrh

en: Y-Axis Position
sl: Položaj osi Y

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: Line and Markers
sl: Črta in oznake

en: Linestyle
sl: Slog črte

[ctx: linestyle]
en: None
sl: Brez

[ctx: linestyle]
en: Solid
sl: Enakomerno

[ctx: linestyle]
en: Dotted
sl: pikasto

[ctx: linestyle]
en: Dashed
sl: Črtkano

[ctx: linestyle]
en: Dashdot
sl: črtica pika

en: Linewidth
sl: Širina črte

en: Markers
sl: Označevalniki

[ctx: markerstyle]
en: None
sl: Brez

[ctx: markerstyle]
en: Point
sl: Točka

[ctx: markerstyle]
en: Pixel
sl: Slikovna točka

[ctx: markerstyle]
en: Circle
sl: Krog

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Down
sl: trikotnik navzdol

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Up
sl: trikotnik navzgor

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Left
sl: trikotnik levo

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Right
sl: trikotnik desno

[ctx: markerstyle]
en: Octagon
sl: Osemkotnik

[ctx: markerstyle]
en: Square
sl: Pravokotno

[ctx: markerstyle]
en: Pentagon
sl: Peterokotnik

[ctx: markerstyle]
en: Star
sl: Zvezdica

[ctx: markerstyle]
en: Hexagon 1
sl: šesterokotnik 1

[ctx: markerstyle]
en: Hexagon 2
sl: šesterokotnik 2

[ctx: markerstyle]
note: Translators: Diamond as in Cards Symbol
en: Diamond
sl: Karo

[ctx: markerstyle]
note: Translators: Diamond as in Cards Symbol
en: Thin Diamond
sl: tanek romb

[ctx: markerstyle]
en: Vertical Line
sl: Navpična črta

[ctx: markerstyle]
en: Horizontal Line
sl: vodoravna črta

[ctx: markerstyle]
en: Filled Plus
sl: zapolnjeni plus

[ctx: markerstyle]
en: Filled X
sl: zapolnjeni X

en: Marker Size
sl: Velikost oznake

en: Line
sl: Črta

en: Simplify
sl: Poenostavi

en: Error Bars
sl: Stolpci napake

en: Show Horizontal
sl: Pokaži vodoravno

en: Show Vertical
sl: Pokaži navpično

en: Draw Above Data
sl: Riši nad podatki

en: Color
sl: Barva

en: Cap Length
sl: Dolžina konice

en: Cap Thickness
sl: Debelina konice

en: Line Width
sl: Širina črte

en: X Start
sl: X-začetek

en: X Stop
sl: X-konec

en: Steps
sl: Koraki

en: Scale
sl: Prilagodi velikost

en: How points are spaced
sl: Kako so točke razmaknjene

[ctx: scale]
en: Linear
sl: linearna

[ctx: scale]
en: Logarithmic (Base 10)
sl: logaritemska (osnova 10)

[ctx: scale]
en: Logarithmic (Base 2)
sl: logaritemska (osnova 2)

[ctx: scale]
en: Radians
sl: radianska

[ctx: scale]
en: Square Root
sl: kvadratni koren

[ctx: scale]
en: Inverse
sl: preobrnjena

en: Edit Item
sl: Uredi element

en: Figure Settings
sl: Nastavitve slike

en: Labels
sl: Oznake

en: Title
sl: Naziv

en: Bottom X Axis Label
sl: Oznaka spodnje osi X

en: Top X Axis Label
sl: Oznaka vrhnje osi X

en: Left Y Axis Label
sl: Oznaka osi Y na desni

en: Right Y Axis Label
sl: Oznaka osi Y na desni

en: Axis Limits
sl: Omejitve osi

en: Bottom X Axis Minimum
sl: Najmanjše spodnje osi X

en: Bottom X Axis Maximum
sl: Največje spodnje osi X

en: Top X Axis Minimum
sl: Najmanjše vrhnje osi X

en: Top X Axis Maximum
sl: Največje vrhnje osi X

en: Left Y Axis Minimum
sl: Najmanjše leve osi Y

en: Left Y Axis Maximum
sl: Največja leve osi Y

en: Right Y Axis Minimum
sl: Najmanjše desne osi Y

en: Right Y Axis Maximum
sl: Največje desne osi Y

en: Scaling
sl: Spreminjanje merila

en: Bottom X Axis Scale
sl: Merilo spodnje osi X

en: Top X Axis Scale
sl: Merilo vrhnje osi X

en: Left Y Axis Scale
sl: Merilo leve osi Y

en: Right Y Axis Scale
sl: Merilo desne osi Y

en: Appearance
sl: Videz

en: Show Legend
sl: Pokaži legendo

en: Legend Position
sl: Položaj legende

[ctx: legend-position]
en: Auto
sl: Samodejno

[ctx: legend-position]
en: Upper Right
sl: desno zgoraj

[ctx: legend-position]
en: Upper Left
sl: levo zgoraj

[ctx: legend-position]
en: Lower Left
sl: levo spodaj

[ctx: legend-position]
en: Lower Right
sl: desno spodaj

[ctx: legend-position]
en: Center Left
sl: Levo na sredini

[ctx: legend-position]
en: Center Right
sl: Desno na sredini

[ctx: legend-position]
en: Lower Center
sl: na sredini spodaj

[ctx: legend-position]
en: Upper Center
sl: na sredini zgoraj

[ctx: legend-position]
en: Center
sl: Sredina

en: Hide Unselected Items
sl: Skrij neizbrane elemente

en: Style
sl: Slog

en: Manage
sl: Upravljaj

en: Add New Data
sl: Dodaj nove podatke

en: Open Application Menu
sl: Odpri meni programa

en: No Data
sl: Ni podatkov

en: Add data from a file or manually as an equation
sl: Dodajanje podatkov iz datoteke ali ročno kot enačbo

en: Pan Mode. Click and drag to pan
sl: Način zasuka. Kliknite in povlecite za zasuk

en: Zoom Mode. Select an area on the figure to zoom in
sl: Način povečave. Izberite območje na sliki, ki ga želite približati

en: Select Mode. Click and drag to make a selection of data
sl: Izbirni način. Kliknite in povlecite, da opravite izbor podatkov

en: New Project
sl: Nov projekt

en: Save Project…
sl: Shrani projekt …

en: Save Project as…
sl: Shrani projekt kot …

en: Open Project…
sl: Odpri projekt …

en: Close Project
sl: Zapri projekt

en: Export Data…
sl: Izvozi podatke …

en: Export Figure…
sl: Izvozi sliko ...

en: Keyboard Shortcuts
sl: Tipkovne bližnjice

en: Help
sl: Pomoč

en: About Graphs
sl: O programu Grafikoni

en: Add Data from File…
sl: Dodaj podatke iz datoteke ...

en: Add Equation…
sl: Dodaj enačbo ...

en: Generate Data…
sl: Tvori podatke …

en: Adjust
sl: Prilagodi

en: Combine all selected data
sl: Združi vse izbrane podatke

en: Combine
sl: Združi

en: Cut selected data
sl: Izreži izbrane podatke

en: Cut
sl: Izreži

en: Shift all data vertically with respect to each other
sl: Zamaknite vse podatke navpično glede na druge

en: Shift
sl: Odmik

en: Normalize data
sl: Normaliziraj podatke

en: Normalize
sl: Normaliziraj

en: Smoothen data
sl: Glajenje podatkov

en: Smoothen
sl: Zgladi

en: Center data
sl: Podatki na sredino

en: Center
sl: Sredina

en: Transform
sl: Preoblikuj

en: Get the derivative of the data
sl: Pridobite odvod podatkov

en: Derivative
sl: Odvod

en: Get the indefinite integral of the data
sl: Pridobite neskončen integral podatkov

en: Get the Fast Fourier Transform of the data
sl: Pridobite hitro Fourierevo transformacijo podatkov

en: Get the Inverse Fast Fourier Transform of the data
sl: Pridobite inverzno hitro Fourierevo transformacijo podatkov

en: Inverse FFT
sl: Inverzna FFT

en: Perform custom transformations on the data
sl: Izvedite pretvorbe podatkov po meri

en: Custom Transformation
sl: Preoblikovanje po meri

en: Modify
sl: Spremeni

en: Translate X
sl: Translacija X

en: Translate Y
sl: Translacija Y

en: Multiply X
sl: Množenje X

en: Multiply Y
sl: Množenje Y

en: At Maximum Y Value
sl: Pri največji vrednosti Y

en: At Middle X Value
sl: Pri srednji vrednosti X

en: Savitzky–Golay Filter
sl: Filter Savitzky-Golay

en: Moving Average
sl: Drseče povprečje

en: Advanced Settings
sl: Napredne nastavitve

en: Add New Style
sl: Dodaj nov slog

en: Add
sl: Dodaj

en: Template
sl: Predloga

en: Change Color
sl: Spremeni barvo

en: Style Name
sl: Ime sloga

en: Font
sl: Pisava

en: Title Size
sl: Velikost naslova

en: Title size in relation to text size
sl: Velikost naslova glede na velikost besedila

en: Label Size
sl: Velikost oznake

en: Label size in relation to text size
sl: Velikost oznake glede na velikost besedila

en: Lines
sl: Črte

en: Line width
sl: Širina črte

en: Axes
sl: Osi

en: Axis Width
sl: Širina osi

en: Draw Frame
sl: Nariši okvir

en: Ticks
sl: Kljukice

en: Tick Directions
sl: Smeri kljukic

en: Inwards
sl: Navznoter

en: Outwards
sl: Navzven

en: Minor Ticks
sl: Drugotne črtice

en: Major Tick Width
sl: Širina glavnih kljukic

en: Minor Tick Width
sl: Širina drugotnih kljukic

en: Major Tick Length
sl: Dolžina glavnih kljukic

en: Minor Tick Length
sl: Dolžina drugotnih kljukic

en: Show Tick Labels on all Axes
sl: Pokaži oznake kljukic na vseh oseh

en: Ticks on Bottom Axis
sl: Kljukice na spodnji osi

en: Ticks on Left Axis
sl: Kljukice na levi osi

en: Ticks on Right Axis
sl: Kljukice na desni osi

en: Ticks on Top Axis
sl: Kljukice na zgornji osi

en: Grid
sl: Mreža

en: Show Grid
sl: Pokaži mrežo

en: Grid Width
sl: Širina mreže

en: Grid Opacity
sl: Prekrivnost mreže

en: Padding
sl: Blazinjenje

en: Padding for different parts of the figure
sl: Blazinjenje za različne dele slike

en: Value Padding
sl: Blazinjenje vrednosti

en: Padding between axes and values
sl: Blazinjenje med osmi in vrednostmi

en: Label Padding
sl: Blazinjenje oznak

en: Padding between axes and labels
sl: Blazinjenje med osmi in oznakami

en: Title Padding
sl: Blazinjenje naslova

en: Padding between axes and the title
sl: Blazinjenje med osmi in naslovom

en: Colors
sl: Barve

en: Label text might be hard to read
sl: Besedilo oznake bo morda težko berljivo

en: Poor Contrast
sl: Slab kontrast

en: Text Color
sl: Barva besedila

en: Tick Color
sl: Barva kljukic

en: Axis Color
sl: Barva osi

en: Grid Color
sl: Barva mreže

en: Background Color
sl: Barva ozadja

en: Outline Color
sl: Barva orisa

en: Line Colors
sl: Barve črt

en: Add Color
sl: Dodaj barvo

en: Error Bar Colors
sl: Barve stolpcev napak

en: Edit
sl: Uredi

[ctx: shortcut window]
en: General
sl: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
sl: Pokaže tipkovne bližnjice‫

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
sl: Odpri pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Close Application
sl: Zapri program

[ctx: shortcut window]
en: Close Application Window
sl: Zaprite okno programa

[ctx: shortcut window]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: shortcut window]
en: Save Style
sl: Shrani slog

[ctx: shortcut window]
en: Save Style As
sl: Shrani slog kot

[ctx: shortcut window]
en: Open Style
sl: Odpri slog

en: Graphs Style Editor
sl: Urejevalnik sloga grafov

en: Import File…
sl: Uvozi datoteko ...

en: Create Style…
sl: Ustvari slog ...

en: Open File…
sl: Odpri datoteko …

en: Open Preview
sl: Odpri predogled

en: Canvas Failed to Load
sl: Platno se ni naložilo

en: Open Style…
sl: Odpri slog ...

en: Save Style…
sl: Shrani slog ...

en: Save Style as…
sl: Shrani slog kot...

en: Close Style…
sl: Zapri slog ...

en: Add Equation
sl: Dodaj enačbo

en: Enter a mathematical expression
sl: Vnesite matematični izraz

en: Name (optional)
sl: Ime (neobvezno)

en: Curve Fitting
sl: Prileganje krivulj

en: Open Curve Fitting Menu
sl: Odprite meni za prileganje krivulje

[ctx: regression-type]
en: Linear
sl: linearna

[ctx: regression-type]
en: Quadratic
sl: kvadratna

[ctx: regression-type]
en: Exponential
sl: eksponentna

[ctx: regression-type]
en: Power Law
sl: potenčni zakon

[ctx: regression-type]
en: Logarithmic
sl: logaritemska

[ctx: regression-type]
en: Sigmoid Logistic
sl: sigmoidna logistična

[ctx: regression-type]
en: Gaussian
sl: po Gaussu

[ctx: regression-type]
en: Custom
sl: po meri

en: Add Fit to Data
sl: Dodaj Prilagodi podatkom

en: Toggle Sidebar
sl: Preklopi stransko okno

en: Optimization Method
sl: Metoda optimizacije

[ctx: optimization]
note: Translators: see https://help.gnome.org/graphs/curve_fitting.html#algorithms, NOTE: This is a reflective version of the Trust-region algorithm.
en: Trust Region Reflective
sl: Odsevno področje zaupanja

en: Confidence Bounds
sl: Meje zaupanja

[ctx: confidence]
en: None
sl: brez

[ctx: confidence]
en: 1σ: 68% Confidence
sl: 1σ: zaupanje 68 %

[ctx: confidence]
en: 2σ: 95% Confidence
sl: 2σ: zaupanje 95 %

[ctx: confidence]
en: 3σ: 99.7% Confidence
sl: 3σ: zaupanje 99,7 %

en: Show Residuals
sl: Pokaži ostanke

en: Export Figure
sl: Izvozi sliko

en: Export
sl: Izvozi

en: Export Settings
sl: Nastavitve izvoza

en: File Format
sl: Vrsta datoteke

[ctx: file-format]
en: Encapsulated PostScript
sl: EPS (Encapsulated PostScript)

en: Transparent Background
sl: Prosojno ozadje

en: Export Size
sl: Velikost izvoza

en: Width (pixels)
sl: Širina (slik. točke)

en: Height (pixels)
sl: Višina (slik. točke)

en: Use Same Size as App
sl: Uporabi enako velikost kot aplikacija

en: Initial Guess
sl: Začetno ugibanje

en: Minimum
sl: Najmanj

en: Maximum
sl: Največ

en: Generate Data
sl: Tvori podatke

en: Generate
sl: Tvori

en: Pick Color
sl: Izberite barvo

en: Move Item
sl: Premakni element

en: Remove Item
sl: Odstrani element

en: Smoothen Settings
sl: Nastavitve glajenja

en: Span percentage
sl: Odstotek razpona

en: What percentage of the data span to use for the filter window
sl: Kolikšen odstotek podatkovnega razpona uporabiti za okno filtra

en: Polynomial degree
sl: Stopnja polinoma

en: Box points
sl: Točke okvirja

en: Amount of points to use when calculating a moving average
sl: Količina točk, ki jih je treba uporabiti pri izračunu drsečega povprečja

en: Open
sl: Odpri

en: Open With…
sl: Odpri z …

en: Delete…
sl: Izbriši …

en: Transform Data
sl: Pretvori podatke

en: <b>Available variables</b>
    General:
     counts - number of data points
    
    X-Axis:
     x_min, x_max - minimum and maximum values,
     x_mean, x_median - average and median,
     x_std, x_sum — standard deviation and sum
    
    Y-Axis:
     y_min, y_max - minimum and maximum,
     y_mean, y_median — average and median,
     y_std, y_sum - standard deviation and sum
    
    Trigonometric functions use radians by default.
    Append d to use degrees, e.g. sind(x) or cosd(x).
sl: <b>Razpoložljive spremenljivke</b>
    Splošno:
     counts - število podatkovnih točk
    
    X-os:
     x_min, x_max - minimalne in maksimalne vrednosti,
     x_mean, x_median - povprečje in mediana,
     x_std, x_sum — standardni odklon in vsota.
    
    Y-os:
     y_min, y_max - minimum in maksimum,
     y_mean, y_median — povprečje in mediana,
     y_std, y_sum - standardni odklon in vsota
    
    Trigonometrične funkcije privzeto uporabljajo radiane.
    Dodajte d za uporabo stopinj, npr. sind(x) ali cosd(x).

en: Discard Unselected Data
sl: Zavrzi neizbrane podatke

en: Drop Here to Import
sl: Spustite tukaj za uvoz

en: Show Sidebar
sl: Pokaži stransko vrstico

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Redo
sl: Ponovno uveljavi

en: Optimize View Limits
sl: Optimiziraj omejitve pogleda

en: Next View
sl: Naslednji pogled

en: Previous View
sl: Prejšnji pogled

[ctx: shortcut window]
en: Open Figure Settings
sl: Odpri nastavitve slike

[ctx: shortcut window]
en: Mode Switching
sl: Preklapljanje med načini

[ctx: shortcut window]
en: Pan Mode
sl: Način sukanja

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Mode
sl: Način povečave

[ctx: shortcut window]
en: Select Mode
sl: Izberite način

[ctx: shortcut window]
en: New Data
sl: Novi podatki

[ctx: shortcut window]
en: Add Data from File
sl: Dodaj podatke iz datoteke

[ctx: shortcut window]
en: Add Data from Equation
sl: Dodaj podatke iz enačbe

[ctx: shortcut window]
en: Generate Data
sl: Tvori podatke

[ctx: shortcut window]
en: New Project
sl: Nov projekt

[ctx: shortcut window]
en: Open Project
sl: Odpri projekt

[ctx: shortcut window]
en: Delete Selected Data
sl: Izbriši izbrane podatke

[ctx: shortcut window]
en: Save and Export
sl: Shrani in izvozi

[ctx: shortcut window]
en: Export Data
sl: Izvozi podatke

[ctx: shortcut window]
en: Export Figure
sl: Izvozi sliko

[ctx: shortcut window]
en: Save Project
sl: Shrani projekt

[ctx: shortcut window]
en: Save Project As
sl: Shrani projekt kot

[ctx: shortcut window]
en: View
sl: Pogled

[ctx: shortcut window]
en: Previous View
sl: Prejšnji pogled

[ctx: shortcut window]
en: Next View
sl: Naslednji pogled

[ctx: shortcut window]
en: Optimize limits
sl: Optimizira omejitve

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sl: Povečaj

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sl: Oddalji

[ctx: shortcut window]
en: Select None
sl: Ne izberi ničesar

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Sidebar
sl: Preklopi stransko okno

[ctx: shortcut window]
en: Actions
sl: Dejanja

[ctx: shortcut window]
en: Select All
sl: Izbere vse

[ctx: shortcut window]
en: Undo Action
sl: Razveljavi dejanje

[ctx: shortcut window]
en: Redo Action
sl: Ponovi dejanje

[ctx: import-mode]
en: Columns
sl: Stolpci

en: Custom delimiter cannot be empty
sl: Ločilo po meri ne more biti prazno

en: Index error in %s, cannot access index %d on line %d, only %d columns were found
sl: Napaka indeksa v %s, ni mogoče dostopati do indeksa %d v vrstici %d, najdenih je bilo le %d stolpcev

en: Cannot import from file, bad value on line %d
sl: Ni mogoče uvoziti iz datoteke, slaba vrednost v vrstici %d

en: Item %d
sl: Element %d

[ctx: import-mode]
en: Project
sl: Projekt

[ctx: file-filter]
en: Graphs Project File
sl: Projektna datoteka programa Grafi

[ctx: import-mode]
en: Spreadsheet
sl: Preglednica

[ctx: file-filter]
en: Spreadsheet
sl: Preglednica

en: No numeric data found in column.
sl: V stolpcu ni številskih podatkov.

en: Columns do not have the same length.
sl: Stolpci nimajo enake dolžine.

[ctx: import-mode]
en: Database
sl: Zbirka podatkov

[ctx: file-filter]
en: SQLite Database
sl: Zbirka podatkov SQLite

en: Could not import data from table "%s", no numeric columns were found
sl: Ni mogoče uvoziti podatkov iz tabele »%s«, številskih stolpcev ni možno najti

en: No data found in table column
sl: V stolpcu tabele ni podatkov

[ctx: file-filter]
en: PANalytical XRDML
sl: PANalitični XRDML

en: Intensity (cps)
sl: Intenzivnost (cps)

en: Import failed
sl: Uvoz je spodletel

[ctx: file-filter]
en: Supported files
sl: Vse podprte datoteke

[ctx: file-filter]
note: columns
en: ASCII files
sl: Datoteke ASCII

note: Remove direction prefix if only one is present
en: X Axis Minimum
sl: Najmanjša vrednost na osi X

en: Y Axis Minimum
sl: Najmanjša vrednost na osi Y

en: X Axis Maximum
sl: Največja vrednost na osi X

en: Y Axis Maximum
sl: Največja vrednost na osi Y

note: Remove direction prefix if only one is present
en: X Axis Scale
sl: Merilo osi X

en: X Axis Label
sl: Oznaka osi X

en: Y Axis Scale
sl: Merilo osi Y

en: Y Axis Label
sl: Oznaka osi Y

en: Defaults Updated
sl: Privzete nastavitve so posodobljene

en: Example Item
sl: Primer elementa

en: X Label
sl: Oznaka X

en: Y Label
sl: Oznaka Y

en: Color %d
sl: Barve %d

note: Translators: Window title that will be formatted with the stylename.
en: Graphs Style Editor — %s
sl: Urejevalnik sloga grafov — %s

en: Are you sure you want to delete %s?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati %s?

en: The Graphs Developers
sl: Razvijalci Grafov

en: Deleted %s
sl: Izbrisano %s

en: New window
sl: Novo okno

en: [FILE…]
sl: [DATOTEKA ...]

en: Residuals
sl: Ostanki

en: Please enter valid 
    numeric parameters.
sl: Prosimo, vnesite veljavne
    številske parametre.

en: Constraint error: ensure 
    Lower < Initial < Upper.
sl: Napaka meja: zagotovite da je,
    spodnja < začetna < zgornja meja.

en: Matrix error: Data is 
    insufficient for this model.
sl: Napaka matrike: Podatki so 
    nezadostni za ta model.

en: Fit failed: Max iterations 
    reached without converging.
sl: Prilagajanje ni uspelo: Maksimum 
    iteracij dosežen brez konvergence.

en: Domain error: Equation not 
    valid for this data range.
sl: Napaka domene: enačba ni 
    veljavna za ta obseg podatkov.

en: Invalid equation: Check 
    syntax and variables.
sl: Neveljavna enačba: preverite 
    skladnjo in spremenljivke.

en: Confidence band error: 
    Covariance matrix is unstable.
sl: Napaka pasu zaupanja: 
    matrika kovariance ni stabilna.

en: Parameters
sl: Parametri

en: Statistics
sl: Statistika

en: Fitting Parameters for %s
sl: Parametri prileganja za %s

en: Could not parse style {stylename}, loading system preferred style
sl: Ni bilo mogoče razčleniti sloga {stylename}; nalaga se prednostni sistemski slog

en: Style {stylename} does not exist, loading system preferred style
sl: Slog {stylename} ne obstaja, nalaga se sistemski prednostni slog

en: Failed to load project
sl: Nalaganje projekta ni uspelo

[ctx: filename]
en: Exported Figure
sl: Izvožena slika

en: Exported Figure
sl: Izvožena slika

en: No data to export
sl: Ni podatkov za izvoz

[ctx: file-filter]
en: Text Files
sl: Besedilne datoteke

en: Could not load {font}
sl: Ni bilo mogoče naložiti {font}

en: Dataset
sl: Nabor podatkov

en: Generated Dataset
sl: Ustvarjen nabor podatkov

en: Label
sl: Oznaka

en: Fill
sl: Polnilo

[ctx: file-filter]
en: Matplotlib Style File
sl: Datoteka sloga Matplotlib

en: Unable to perform transformation, make sure the syntax is correct
sl: Pretvorbe ni mogoče izvesti, preverite, ali je skladnja pravilna

en: No data found in highlighted area
sl: Znotraj poudarjenega območja ni najdenih podatkov

en: Some items lack error bars; they will be discarded
sl: Nekateri elementi so brez stolpcev napake; ti bodo opuščeni

en: Combined Data
sl: Združeni podatki

en: The operation on {name} did not result in a plottable equation
sl: Operacija na {name} ni rezultirala v enačbi, ki jo je možno izrisati

en: Operation not supported for equations.
sl: Operacija ni podprta za enačbe.

en: No data found within the highlighted area
sl: Znotraj poudarjenega območja ni najdenih podatkov

en: Operation not supported for data items
sl: Operacija ni podprta za podatkovne elemente

en: {name}: Error performing the operation
sl: {name}: Napaka pri izvajanju operacije

en: Data that was outside of the highlighted area has been discarded
sl: Podatki zunaj poudarjenega območja so bili zavrženi

en: Project file is missing data
sl: V datoteki projekta manjkajo podatki

en: Project is from a newer incompatible version of Graphs
sl: Project je iz novejše nezdružljive različice Grafov

en: Failed to do legacy migration
sl: Migracija opuščenega je spodletela

en: Failed to parse project file
sl: Razčlenjevanje projektne datoteke ni uspelo

en: Failed to migrate project
sl: Migriranje projekta ni uspelo

en: Failed to validate project
sl: Preverjanje projekta ni uspelo

en: Saved Project
sl: Shranjeni projekt

en: Project
sl: Projekt

en: Exported Data
sl: Izvoženi podatki

en: Missing colon in file {file}, line {line}
sl: Manjkajoče dvopičje v datoteki {file}, vrstica {line}

en: Non-style related parameter {param} in file {file}
sl: Parameter, ki ni povezan s slogom {param} v datoteki {file}

en: Ignoring parameter {param} in file {file}
sl: Prezrt parameter {param} v datoteki {file}

en: Duplicate key in file {file}, on line {line}
sl: Podvojen ključ v datoteki {file}, v vrstici {line}

en: Bad value in file {file} on line {line}, custom parameter {key} is not supported
sl: Napačna vrednost v datoteki {file} v vrstici {line}, parameter po meri {key} ni podprt

en: Bad value in file {file} on line {line}
sl: Napačna vrednost v datoteki {file} v vrstici {line}

en: Could not parse {filename}
sl: Ni mogoče razčleniti {filename}

en: File {file}, does not contain name tag
sl: Datoteka {file} ne vsebuje oznake z imenom

en: System
sl: Sistem

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: Document Portal
sl: Portal dokumentov

en: Graphs (Development)
sl: Grafikoni (razvojni)

en: Untitled Project
sl: Neimenovan projekt

en: Draft
sl: Osnutek

note: Translators: Window title that will be formatted with the project name.
en: Graphs — %s
sl: Grafi — %s

en: Open Location
sl: Odpri mesto
