Graphs main - en to eu translation catalogue (480 entries)

en: Graphs
eu: Grafikoak

en: Plot and manipulate any data
eu: Marraztu grafikoetan eta manipulatu edozein datu

en: Full support for light and dark mode
eu: Modu argia zein iluna onartzen ditu

en: Generate data from an equation
eu: Sortu datuak ekuazio batetik abiatuz

en: Manage plot stylesheets
eu: Kudeatu marrazteko estilo-orriak

en: Manipulate imported data
eu: Manipulatu inportatutako datuak

en: Plot and manipulate data
eu: Marraztu grafikoetan eta manipulatu datuak

en: Graphs is a simple, yet powerful tool that allows you to plot and manipulate your data with ease. New data can be imported from a wide variety of filetypes, or generated by equation. All data can be manipulated using a variety of operations such as the ability to select, cut, translate, multiply, center and smoothen data, as well as apply any custom transformations on the data.
eu: Grafikoak aplikazioa datuak erraz marraztu eta manipulatzea ahalbidetzen duen tresna indartsua da. Datuak fitxategi mota askotatik inportatu daitezke, edo ekuazioen bidez sortu daitezke. Eragiketa anitz ditu datuak manipulatzeko: hautatzea, ebakitzea, lekuz aldatzea, biderkatzea, zentratzea, leuntzea eta abar. Eraldaketa pertsonalizatuak ere aplikatu ahal zaizkie datuei.

en: Moreover, Graphs supports curve fitting on imported data and offers extensive customization options for the style of the plots. You can fine-tune and personalize stylesheets to your liking.
eu: Are gehiago, Grafikoak aplikazioak inportatutako datuen kurbak doitzea ahalbidetzen du eta marrazkien estiloa moldatzeko pertsonalizazio-aukera ugari ditu. Estilo-orriak nahieran doitu eta pertsonalizatu daitezke.

en: Graphs is an excellent fit for both plotting and data manipulation. The plots created with Graphs can be saved in a variety of formats suitable for sharing and presenting to a wide audience, such as in a scientific publication or presentations. Additionally, the option to save plots as vector images allows for easy editing in software like Inkscape for further refinement. Graphs is written with the GNOME environment in mind, but should be suitable for any other desktop environment as well.
eu: Grafikoak aukera bikaina da datuak manipulatu eta marrazteko. Grafikoekin sortutako marrazkiak formatu askotan gorde daitezke. Ikusle zabalagoekin partekatzeko erabili daitezke, adibidez argitalpen zientifikoetan edo aurkezpenetan. Horrez gain, marrazkiak irudi bektorial gisa gordetzeko aukerari esker, Inkscape moduko aplikazioetan erraz editatu daitezke, irudiak gehiago fintzeko. Grafikoak aplikazioa GNOME ingurunerako dago idatzia, baina edozein mahaigainetan erabili daiteke.

en: For any feedback, questions or general issues, please file an issue on the GitLab page.
eu: Aplikazioari buruzko laguntza, galdera edo arazoetarako, bete akats-jakinarazpen bat GitLab orrian.

en: Plotting;Graph;Graphing;Science;Mathematics;Math;Equations;Data;Plot;Visualization;Fitting;xrdml;
eu: Marraztea;Grafikoa;Grafikoak;Zientzia;Matematikak;Mateak;Ekuazioak;Datuak;Diagrama;Bistaratzea;Doitzea;xrdml;

en: New Window
eu: Leiho berria

en: Style Editor
eu: Estilo-editorea

en: Beta Project
eu: Beta proiektua

en: The project you are trying to import is from a beta version of Graphs. It may contain invalid data.
eu: Inportatzen saiatzen ari zaren proiektua Grafikoak aplikazioaren beta bertsio batekoa da. Datu baliogabeak eduki ditzake.

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Abort
eu: Abortatu

en: Delete Style?
eu: Ezabatu estiloa?

en: Cancel
eu: Utzi

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Legacy Project
eu: Proiektu zaharra

en: You are trying to open a legacy project.
    
    The legacy project format may contain dangerous code and may cause harm to your system.
    
    Only proceed if you trust the author of this file.
eu: Proiektu zahar bat irekitzen saiatzen ari zara.
    
    Proiektu zaharren formatuak kode arriskutsua eduki dezake eta zure sistema kaltetu dezake.
    
    jarraitu fitxategiaren egilea ezagutzen baduzu soilik.

en: Reset to Defaults?
eu: Berrezarri lehenespenetara?

en: Are you sure you want to reset the import settings?
eu: Ziur zaude inportazio-ezarpenak berrezarri nahi dituzula?

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Save Changes?
eu: Gorde aldaketak?

en: Current project contains unsaved changes, changes that are not saved will be permanently lost.
eu: Uneko proiektuak gorde gabeko aldaketak ditu, gorde ez diren aldaketa horiek betiko galduko dira.

en: Discard
eu: Baztertu

en: Save
eu: Gorde

en: Current style contains unsaved changes, changes that are not saved will be permanently lost.
eu: Uneko estiloak gorde gabeko aldaketak ditu, gorde ez diren aldaketa horiek betiko galduko dira.

en: Add Item
eu: Gehitu elementua

en: Remove
eu: Kendu

en: X Column
eu: X zutabea

en: Y Column
eu: Y zutabea

en: Y Values Only
eu: Y balioak soilik

en: Import only Y values, X values will be generated
eu: Inportatu Y balioak soilik, X balioak berez sortuko dira

en: Equation
eu: Ekuazioa

en: More info
eu: Informazio gehiago

en: <b>X Value Calculation</b>
    
    Enter an equation to calculate X values.
    Use 'n' for the row index (starting from 0).
    
    <b>Examples:</b>
    • <b>n</b> → 0, 1, 2, 3, 4...
    • <b>n*0.5</b> → 0, 0.5, 1.0, 1.5, 2.0...
    • <b>n^2</b> → 0, 1, 4, 9, 16...
    • <b>2^n</b> → 1, 2, 4, 8, 16...
    • <b>n*10+100</b> → 100, 110, 120, 130...
eu: <b>X balioaren kalkulua</b>
    
    Sartu ekuazio bat X balioak kalkulatzeko.
    Erabili 'n' errenkadaren indizea adierazteko (0 baliotik hasita).
    
    <b>Adibideak:</b>
    • <b>n</b> → 0, 1, 2, 3, 4...
    • <b>n*0.5</b> → 0, 0.5, 1.0, 1.5, 2.0...
    • <b>n^2</b> → 0, 1, 4, 9, 16...
    • <b>2^n</b> → 1, 2, 4, 8, 16...
    • <b>n*10+100</b> → 100, 110, 120, 130...

en: X Error Bars
eu: X errore-barrak

en: Y Error Bars
eu: Y errore-barrak

en: X Error Column
eu: X errore-zutabeak

en: Y Error Column
eu: Y errore-zutabeak

en: Format
eu: Formatua

en: Delimiter
eu: Mugatzailea

en: Character used to separate columns
eu: Zutabeak bereizteko erabilitako karakterea

[ctx: delimiter]
en: Whitespace
eu: Zuriunea

[ctx: delimiter]
en: Colon (:)
eu: Bi puntu (:)

[ctx: delimiter]
en: Semicolon (;)
eu: Puntu eta koma (;)

[ctx: delimiter]
en: Comma (,)
eu: Koma (,)

[ctx: delimiter]
en: Period (.)
eu: Puntua (.)

[ctx: delimiter]
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Custom Delimiter
eu: Mugatzaile pertsonalizatua

en: Decimal Separator
eu: Dezimalen bereizlea

[ctx: separator]
en: Decimal comma (,)
eu: Koma dezimala (,)

[ctx: separator]
en: Decimal point (.)
eu: Puntu dezimala (.)

en: Skip Rows
eu: Saltatu errenkadak

en: Number of rows to skip at the beginning
eu: Hasieratik saltatuko den errenkada kopurua

en: Database Table
eu: Datu-basearen taula

en: Column X
eu: X zutabea

en: Column Y
eu: Y zutabea

en: This table contains no numeric columns
eu: Taula honek zenbakizkoak ez diren zutabeak ditu

en: Spreadsheet
eu: Kalkulu-orria

en: Sheet
eu: Orria

en: Select which sheet to import
eu: Hautatu inportatuko den orria

en: Single Column
eu: Zutabe bakarra

en: X Value Equation
eu: X balioaren ekuazioa

en: Import Parameters
eu: Inportatu parametroak

en: Add File
eu: Gehitu fitxategia

en: Import
eu: Inportatu

en: Reset to guessed values
eu: Berrezarri balio estimatuetara

en: Import Mode
eu: Inportatze modua

en: Set as Default
eu: Ezarri lehenetsi gisa

en: Name and Position
eu: Izena eta posizioa

en: Name
eu: Izena

en: X-Axis Position
eu: X ardatzaren posizioa

en: Bottom
eu: Behean

en: Top
eu: Goian

en: Y-Axis Position
eu: Y ardatzaren posizioa

en: Left
eu: Ezkerrera

en: Right
eu: Eskuinera

en: Line and Markers
eu: Marra eta markatzaileak

en: Linestyle
eu: Marra-estiloa

[ctx: linestyle]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: linestyle]
en: Solid
eu: Solidoa

[ctx: linestyle]
en: Dotted
eu: Puntuak

[ctx: linestyle]
en: Dashed
eu: Marratxoduna

[ctx: linestyle]
en: Dashdot
eu: Marratxoak eta puntuak

en: Linewidth
eu: Lerro-zabalera

en: Markers
eu: Markatzaileak

[ctx: markerstyle]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: markerstyle]
en: Point
eu: Puntua

[ctx: markerstyle]
en: Circle
eu: Zirkulua

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Down
eu: Beheranzko triangelua

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Up
eu: Goranzko triangelua

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Left
eu: Ezkerreranzko triangelua

[ctx: markerstyle]
en: Triangle Right
eu: Eskuineranzko triangelua

[ctx: markerstyle]
en: Octagon
eu: Oktogonoa

[ctx: markerstyle]
en: Square
eu: Karratua

[ctx: markerstyle]
en: Pentagon
eu: Pentagonoa

[ctx: markerstyle]
en: Star
eu: Eman izarra

[ctx: markerstyle]
en: Hexagon 1
eu: Hexagonoa 1

[ctx: markerstyle]
en: Hexagon 2
eu: Hexagonoa 2

[ctx: markerstyle]
note: Translators: Diamond as in Cards Symbol
en: Diamond
eu: Diamantea

[ctx: markerstyle]
note: Translators: Diamond as in Cards Symbol
en: Thin Diamond
eu: Diamante mehea

[ctx: markerstyle]
en: Vertical Line
eu: Marra bertikala

[ctx: markerstyle]
en: Horizontal Line
eu: Marra horizontala

[ctx: markerstyle]
en: Filled Plus
eu: Plus betea

[ctx: markerstyle]
en: Filled X
eu: X betea

en: Marker Size
eu: Markatzaile-tamaina

en: Line
eu: Lerroa

en: Simplify
eu: Sinplifikatu

en: Error Bars
eu: Errore-barrak

en: Show Horizontal
eu: Erakutsi horizontala

en: Show Vertical
eu: Erakutsi bertikala

en: Draw Above Data
eu: Marraztu datuen gainean

en: Color
eu: Kolorea

en: Cap Length
eu: Estalki-luzera

en: Cap Thickness
eu: Estalki-lodiera

en: Line Width
eu: Marra-zabalera

en: X Start
eu: X hasiera

en: X Stop
eu: X amaiera

en: Steps
eu: Urratsak

en: Scale
eu: Eskala

en: Determines the spacing between data points
eu: Datu-puntuen arteko tartea zehazten du

[ctx: scale]
en: Linear
eu: Lineala

[ctx: scale]
en: Logarithmic (Base 10)
eu: Logaritmikoa (10 oinarria)

[ctx: scale]
en: Logarithmic (Base 2)
eu: Logaritmikoa (2 oinarria)

[ctx: scale]
en: Radians
eu: Radianak

[ctx: scale]
en: Square Root
eu: Erro karratua

[ctx: scale]
en: Inverse
eu: Alderantzikatu

en: Edit Item
eu: Editatu elementua

en: Figure Settings
eu: Irudi-ezarpenak

en: Labels
eu: Etiketak

en: Title
eu: Titulua

en: Bottom X Axis Label
eu: Beheko X ardatzaren etiketa

en: Top X Axis Label
eu: Goiko X ardatzaren etiketa

en: Left Y Axis Label
eu: Ezkerreko Y ardatzaren etiketa

en: Right Y Axis Label
eu: Eskuineko Y ardatzaren etiketa

en: Axis Limits
eu: Ardatz-mugak

en: Bottom X Axis Minimum
eu: Beheko X ardatzaren gutxienekoa

en: Bottom X Axis Maximum
eu: Beheko X ardatzaren gehienekoa

en: Top X Axis Minimum
eu: Goiko X ardatzaren gutxienekoa

en: Top X Axis Maximum
eu: Goiko X ardatzaren gehienekoa

en: Left Y Axis Minimum
eu: Ezkerreko Y ardatzaren gutxienekoa

en: Left Y Axis Maximum
eu: Ezkerreko Y ardatzaren gehienekoa

en: Right Y Axis Minimum
eu: Eskuineko Y ardatzaren gutxienekoa

en: Right Y Axis Maximum
eu: Eskuineko Y ardatzaren gehienekoa

en: Scaling
eu: Eskalatzen

en: Bottom X Axis Scale
eu: Beheko X ardatzaren eskala

en: Top X Axis Scale
eu: Goiko X ardatzaren eskala

en: Left Y Axis Scale
eu: Ezkerreko Y ardatzaren eskala

en: Right Y Axis Scale
eu: Eskuineko Y ardatzaren eskala

en: Appearance
eu: Itxura

en: Show Legend
eu: Erakutsi legenda

en: Legend Position
eu: Legendaren posizioa

[ctx: legend-position]
en: Upper Right
eu: Goian eskuinean

[ctx: legend-position]
en: Upper Left
eu: Goian ezkerrean

[ctx: legend-position]
en: Lower Left
eu: Behean ezkerrean

[ctx: legend-position]
en: Lower Right
eu: Behean eskuinean

[ctx: legend-position]
en: Center Left
eu: Erdian ezkerrean

[ctx: legend-position]
en: Center Right
eu: Erdian eskuinean

[ctx: legend-position]
en: Lower Center
eu: Behean erdian

[ctx: legend-position]
en: Upper Center
eu: Goian erdian

[ctx: legend-position]
en: Center
eu: Erdian

en: Hide Unselected Items
eu: Ezkutatu hautatu gabeko elementuak

en: Style
eu: Estiloa

en: Manage
eu: Kudeatu

en: Add New Data
eu: Gehitu datu berriak

en: Open Application Menu
eu: Ireki aplikazioaren menua

en: No Data
eu: Daturik ez

en: Add data from a file or manually as an equation
eu: Gehitu datuak fitxategi batetik edo eskuz ekuazio gisa

en: Pan Mode. Click and drag to pan
eu: Desplazamendu-modua. Klik eta arrastatu desplazatzeko

en: Zoom Mode. Select an area on the figure to zoom in
eu: Zoom-modua. Hautatu irudiko area bat handiagotzeko

en: Select Mode. Click and drag to make a selection of data
eu: Hautapen-modua. Klik eta arrastatu datuak hautatzeko

en: New Project
eu: Proiektu berria

en: Save Project…
eu: Gorde proiektua…

en: Save Project as…
eu: Gorde proiektua honela…

en: Open Project…
eu: Ireki proiektua…

en: Close Project
eu: Itxi proiektua

en: Export Data…
eu: Esportatu datuak…

en: Export Figure…
eu: Esportatu irudia…

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Help
eu: Laguntza

en: About Graphs
eu: Grafikoak aplikazioari buruz

en: Add Data from File…
eu: Gehitu datuak fitxategitik…

en: Add Equation…
eu: Gehitu ekuazioa…

en: Generate Data…
eu: Sortu datuak…

en: Adjust
eu: Doitu

en: Combine all selected data
eu: Konbinatu hautatutako datu guztiak

en: Combine
eu: Konbinatu

en: Cut selected data
eu: Ebaki hautatutako datuak

en: Cut
eu: Ebaki

en: Shift all data vertically with respect to each other
eu: Desplazatu datu guztiak bertikalean elkarrekiko

en: Normalize data
eu: Normalizatu datuak

en: Normalize
eu: Normalizatu

en: Smoothen data
eu: Leundu datuak

en: Smoothen
eu: Leundu

en: Center data
eu: Zentratu datuak

en: Center
eu: Erdian

en: Transform
eu: Eraldatu

en: Get the derivative of the data
eu: Eskuratu datuen deribatua

en: Derivative
eu: Deribatua

en: Get the indefinite integral of the data
eu: Ezkuratu datuen integral mugagabea

en: Integral
eu: Integrala

en: Get the Fast Fourier Transform of the data
eu: Eskuratu datuen Fourierren Transformatu Azkarra

en: FFT
eu: FTA

en: Get the Inverse Fast Fourier Transform of the data
eu: Eskuratu datuen Fourierren Transformatu Azkarraren alderantzizkoa

en: Inverse FFT
eu: Alderantzizko FTA

en: Perform custom transformations on the data
eu: Egin datuen transformatu pertsonalizatua

en: Custom Transformation
eu: Transformazio pertsonalizatua

en: Modify
eu: Aldatu

en: Translate X
eu: Desplazatu X

en: Translate Y
eu: Desplazatu Y

en: Multiply X
eu: Biderkatu X

en: Multiply Y
eu: Biderkatu Y

en: At Maximum Y Value
eu: Gehieneko Y balioan

en: At Middle X Value
eu: Erdiko X balioan

en: Savitzky–Golay Filter
eu: Savitzky–Golay iragazkia

en: Moving Average
eu: Batezbesteko mugikorra

en: Advanced Settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Add New Style
eu: Gehitu estilo berria

en: Add
eu: Gehitu

en: Template
eu: Txantiloia

en: Change Color
eu: Aldatu kolorea

en: Style Name
eu: Estilo-izena

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Title Size
eu: Titulu-tamaina

en: Title size in relation to text size
eu: Titulu-tamaina testu-tamainarekiko

en: Label Size
eu: Etiketa-tamaina

en: Label size in relation to text size
eu: Etiketa-tamaina testu-tamainarekiko

en: Lines
eu: Lerroak

en: Line width
eu: Lerro-zabalera

en: Axes
eu: Ardatzak

en: Axis Width
eu: Ardatz-zabalera

en: Draw Frame
eu: Marraztu markoa

en: Ticks
eu: Markak

en: Tick Directions
eu: Marken norabidea

en: Inwards
eu: Barrurantz

en: Outwards
eu: Kanporantz

en: Minor Ticks
eu: Bigarren mailako markak

en: Major Tick Width
eu: Marka nagusien zabalera

en: Minor Tick Width
eu: Bigarren mailako marken zabalera

en: Major Tick Length
eu: Marka nagusien luzera

en: Minor Tick Length
eu: Bigarren mailako marken luzera

en: Show Tick Labels on all Axes
eu: Erakutsi marken etiketak ardatz guztietan

en: Ticks on Bottom Axis
eu: Markak beheko ardatzean

en: Ticks on Left Axis
eu: Markak ezkerreko ardatzean

en: Ticks on Right Axis
eu: Markak eskuineko ardatzean

en: Ticks on Top Axis
eu: Markak goiko ardatzean

en: Grid
eu: Sareta

en: Show Grid
eu: Erakutsi sareta

en: Grid Width
eu: Saretaren zabalera

en: Grid Opacity
eu: Saretaren opakutasuna

en: Padding
eu: Tarte betegarria

en: Padding for different parts of the figure
eu: Irudiaren atal bakoitzaren betegarriak

en: Value Padding
eu: Balioen betegarria

en: Padding between axes and values
eu: Ardatzen eta balioen arteko betegarria

en: Label Padding
eu: Etiketen betegarria

en: Padding between axes and labels
eu: Ardatzen eta etiketen arteko betegarria

en: Title Padding
eu: Tituluaren betegarria

en: Padding between axes and the title
eu: Ardatzen eta tituluaren arteko betegarria

en: Colors
eu: Koloreak

en: Label text might be hard to read
eu: Etiketaren testua irakurtzeko zaila izan daiteke

en: Poor Contrast
eu: Kontraste gutxi

en: Text Color
eu: Testuaren kolorea

en: Tick Color
eu: Marken kolorea

en: Axis Color
eu: Ardatzen kolorea

en: Grid Color
eu: Saretaren kolorea

en: Background Color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Outline Color
eu: Ingeradaren kolorea

en: Line Colors
eu: Marren kolorea

en: Add Color
eu: Gehitu kolorea

en: Error Bar Colors
eu: Errore-barraren koloreak

en: Edit
eu: Editatu

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
eu: Erakutsi lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
eu: Ireki laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Close Application
eu: Itxi aplikazioa

[ctx: shortcut window]
en: Close Application Window
eu: Itxi aplikazioaren leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: shortcut window]
en: Save Style
eu: Gorde estiloa

[ctx: shortcut window]
en: Save Style As
eu: Gorde estiloa honela

[ctx: shortcut window]
en: Open Style
eu: Ireki estiloa

en: Graphs Style Editor
eu: Estilo-editorea

en: Import File…
eu: Inportau fitxategia…

en: Create Style…
eu: Sortu estiloa…

en: Open File…
eu: Ireki fitxategia…

en: Open Preview
eu: Ireki aurrebista

en: Canvas Failed to Load
eu: Oihalaren kargak huts egin du

en: Open Style…
eu: Ireki estiloa…

en: Save Style…
eu: Gorde estiloa…

en: Save Style as…
eu: Gorde estiloa honela…

en: Close Style…
eu: Itxi estiloa…

en: Add Equation
eu: Gehitu ekuazioa

en: Enter a mathematical expression
eu: Sartu adierazpen matematiko bat

en: Name (optional)
eu: Izena (aukerakoa)

en: Curve Fitting
eu: Kurba doitzea

en: Open Curve Fitting Menu
eu: Ireki kurba doitzeko menua

[ctx: regression-type]
en: Linear
eu: Lineala

[ctx: regression-type]
en: Quadratic
eu: Koadratikoa

[ctx: regression-type]
en: Exponential
eu: Esponentzial

[ctx: regression-type]
en: Power Law
eu: Potentziaren legea

[ctx: regression-type]
en: Logarithmic
eu: Logaritmikoa

[ctx: regression-type]
en: Sigmoid Logistic
eu: Sigmoide logistikoa

[ctx: regression-type]
en: Gaussian
eu: Gauss-en lausotzea

[ctx: regression-type]
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Add Fit to Data
eu: Gehitu doitzea datuei

en: Toggle Sidebar
eu: Txandakatu alboko barra

en: Optimization Method
eu: Optimizazio-metodoa

[ctx: optimization]
note: Translators: see https://help.gnome.org/graphs/curve_fitting.html#algorithms, NOTE: This is a reflective version of the Trust-region algorithm.
en: Trust Region Reflective
eu: Kofiantza-eskualde islatzailea

[ctx: optimization]
note: Translators: see https://help.gnome.org/graphs/curve_fitting.html#algorithms
en: Dogbox
eu: Txakur-kutxa

en: Confidence Bounds
eu: Konfiantza-mugak

[ctx: confidence]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: confidence]
en: 1σ: 68% Confidence
eu: 1σ: %68ko konfiantza

[ctx: confidence]
en: 2σ: 95% Confidence
eu: 2σ: %95eko konfiantza

[ctx: confidence]
en: 3σ: 99.7% Confidence
eu: 3σ: %99,7ko konfiantza

en: Show Residuals
eu: Erakutsi hondarrak

en: Export Figure
eu: Esportatu irudia

en: Export
eu: Esportatu

en: Export Settings
eu: Esportazio-ezarpenak

en: File Format
eu: Fitxategi-formatua

[ctx: file-format]
en: Encapsulated PostScript
eu: PostScript kapsulatua

en: Transparent Background
eu: Atzeko plano gardena

en: Export Size
eu: Esportazioaren tamaina

en: Width (pixels)
eu: Zabalera (pixelak)

en: Height (pixels)
eu: Altuera (pixelak)

en: Use Same Size as App
eu: Erabili aplikazioaren tamaina bera

en: Initial Guess
eu: Hasierako ustea

en: Minimum
eu: Gutxienekoa

en: Maximum
eu: Gehienekoa

en: Generate Data
eu: Sortu datuak

en: Generate
eu: Sortu

en: Pick Color
eu: Aukeratu kolorea

en: Move Item
eu: Aldatu lekuz elementua

en: Remove Item
eu: Kendu elementua

en: Smoothen Settings
eu: Leuntze-ezarpenak

en: Span percentage
eu: Hedadura-ehunekoa

en: What percentage of the data span to use for the filter window
eu: Datuen zein ehunekotan hedatuko den iragazkiaren leihoa

en: Polynomial degree
eu: Gradu polinomiala

en: Box points
eu: Koadro-puntuak

en: Amount of points to use when calculating a moving average
eu: Batezbesteko mugikorra kalkulatzeko erabiliko den puntu kopurua

en: Open
eu: Ireki

en: Open With…
eu: Ireki honekin…

en: Delete…
eu: Ezabatu…

en: Transform Data
eu: Transformatu datuak

en: <b>Available variables</b>
    General:
     counts - number of data points
    
    X-Axis:
     x_min, x_max - minimum and maximum values,
     x_mean, x_median - average and median,
     x_std, x_sum — standard deviation and sum
    
    Y-Axis:
     y_min, y_max - minimum and maximum,
     y_mean, y_median — average and median,
     y_std, y_sum - standard deviation and sum
    
    Trigonometric functions use radians by default.
    Append d to use degrees, e.g. sind(x) or cosd(x).
eu: <b>Aldagai erabilgarriak</b>
    Orokorra:
     counts - datu-puntuen kopurua
    
    X ardatza:
     x_min, x_max - balio minimo eta maximoak,
     x_mean, x_median - batezbestekoa eta mediana,
     x_std, x_sum — desbideratze estandarra eta batuketa
    
    Y ardatza:
     y_min, y_max - minimoa eta maximoa,
     y_mean, y_median — batezbestekoa eta mediana,
     y_std, y_sum - desbideratze estandarra eta batuketa
    
    Funtzio trigonometrikoek radianak erabiltzen dituzte modu lehenetsian.
    Erantsi d graduak erabiltzeko, adibidez sind(x) or cosd(x).

en: Discard Unselected Data
eu: Baztertu hautatu gabeko datuak

en: Drop Here to Import
eu: Jaregin hemen inportatzeko

en: Show Sidebar
eu: Erakutsi alboko barra

en: Undo
eu: Desegin

en: Redo
eu: Berregin

en: Optimize View Limits
eu: Optimizatu ikuspegiaren mugak

en: Next View
eu: Hurrengo ikuspegia

en: Previous View
eu: Aurreko ikuspegia

[ctx: shortcut window]
en: Open Figure Settings
eu: Ireki irudiaren ezarpenak

[ctx: shortcut window]
en: Mode Switching
eu: Modu-aldaketa

[ctx: shortcut window]
en: Pan Mode
eu: Desplazamendu-modua

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Mode
eu: Zoom-modua

[ctx: shortcut window]
en: Select Mode
eu: Hautapen-modua

[ctx: shortcut window]
en: New Data
eu: Datu berriak

[ctx: shortcut window]
en: Add Data from File
eu: Gehitu datuak fitxategitik

[ctx: shortcut window]
en: Add Data from Equation
eu: Gehitu datuak ekuaziotik

[ctx: shortcut window]
en: Generate Data
eu: Sortu datuak

[ctx: shortcut window]
en: New Project
eu: Proiektu berria

[ctx: shortcut window]
en: Open Project
eu: Ireki proiektua

[ctx: shortcut window]
en: Delete Selected Data
eu: Ezabatu hautatutako datuak

[ctx: shortcut window]
en: Save and Export
eu: Gorde eta esportatu

[ctx: shortcut window]
en: Export Data
eu: Esportatu datuak

[ctx: shortcut window]
en: Export Figure
eu: Esportatu irudia

[ctx: shortcut window]
en: Save Project
eu: Gorde proiektua

[ctx: shortcut window]
en: Save Project As
eu: Gorde proiektua honela

[ctx: shortcut window]
en: View
eu: Ikusi

[ctx: shortcut window]
en: Previous View
eu: Aurreko ikuspegia

[ctx: shortcut window]
en: Next View
eu: Hurrengo ikuspegia

[ctx: shortcut window]
en: Optimize limits
eu: Optimizatu mugak

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
eu: Handiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
eu: Txikiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Select None
eu: Ez hautatu ezer

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Sidebar
eu: Txandakatu alboko barra

[ctx: shortcut window]
en: Actions
eu: Ekintzak

[ctx: shortcut window]
en: Select All
eu: Hautatu dena

[ctx: shortcut window]
en: Undo Action
eu: Desegin ekintza

[ctx: shortcut window]
en: Redo Action
eu: Berregin ekintza

[ctx: import-mode]
en: Columns
eu: Zutabeak

en: Custom delimiter cannot be empty
eu: Mugatzaile pertsonalizatuak ezin du hutsik egon

en: Index error in %s, cannot access index %d on line %d, only %d columns were found
eu: Indize-errorea hemen: %s. Ezin da atzitu %d indizea %d lerroan, %d zutabe soilik aurkitu da

en: Cannot import from file, bad value on line %d
eu: Ezin da inportatu fitxategitik, balio okerra %d lerroan

en: Item %d
eu: %d. elementua

[ctx: import-mode]
en: Project
eu: Proiektua

[ctx: file-filter]
en: Graphs Project File
eu: Grafikoen proiektu-fitxategia

[ctx: import-mode]
en: Spreadsheet
eu: Kalkulu-orria

[ctx: file-filter]
en: Spreadsheet
eu: Kalkulu-orria

en: No numeric data found in column.
eu: Ez da zenbakizko daturik aurkitu zutabean.

en: Columns do not have the same length.
eu: Zutabeek ez dute luzera bera.

[ctx: import-mode]
en: Database
eu: Datu-basea

[ctx: file-filter]
en: SQLite Database
eu: SQLite datu-basea

en: Could not import data from table "{table_name}", no numeric columns were found
eu: Ezin dira datuak inportatu "{table_name}" taulatik, ez da zenbakizko zutaberik aurkitu

en: No data found in table column
eu: Ez da daturik aurkitu taula-zutabean

en: Intensity (cps)
eu: Intentsitatea (cps)

en: Import failed
eu: Inportazioak huts egin du

[ctx: file-filter]
en: Supported files
eu: Onartutako fitxategiak

[ctx: file-filter]
note: columns
en: ASCII files
eu: ASCII fitxategiak

note: Remove direction prefix if only one is present
en: X Axis Minimum
eu: X ardatzaren gutxienekoa

en: Y Axis Minimum
eu: Y ardatzaren gutxienekoa

en: X Axis Maximum
eu: X ardatzaren gehienekoa

en: Y Axis Maximum
eu: Y ardatzaren gehienekoa

note: Remove direction prefix if only one is present
en: X Axis Scale
eu: X ardatzaren eskala

en: X Axis Label
eu: X ardatzaren etiketa

en: Y Axis Scale
eu: Y ardatzaren eskala

en: Y Axis Label
eu: Y ardatzaren etiketa

en: Defaults Updated
eu: Lehenespenak eguneratu dira

en: Example Item
eu: Adibideko elementua

en: X Label
eu: X etiketa

en: Y Label
eu: Y etiketa

en: Color %d
eu: %d. kolorea

note: Translators: Window title that will be formatted with the stylename.
en: Graphs Style Editor — %s
eu: Grafikoen estilo-editorea — %s

en: Are you sure you want to delete %s?
eu: Ziur zaude %s ezabatu nahi duzula?

en: The Graphs Developers
eu: Grafikoak aplikazioaren garatzaileak

en: Deleted %s
eu: %s ezabatu da

en: Residuals
eu: Hondarrak

en: Please enter valid 
    numeric parameters.
eu: Sartu baliozko
    zenbakizko parametroak.

en: Constraint error: ensure 
    Lower < Initial < Upper.
eu: Murriztapen-errorea: ziurtatu
    Baxuena < Hasierakoa < Altuena.

en: Matrix error: Data is 
    insufficient for this model.
eu: Matrize-errorea: Datuak ez
    dira aski eredu honetarako.

en: Fit failed: Max iterations 
    reached without converging.
eu: Bat etortzeak huts egin du: Iterazio kopuru
    maximora iritsi da bat etorri gabe.

en: Domain error: Equation not 
    valid for this data range.
eu: Domeinu-errorea: Ekuazioa ez
    da baliozkoa datu-barruti honetarako.

en: Invalid equation: Check 
    syntax and variables.
eu: Ekuazio baliogabea: Egiaztatu
    sintaxia eta aldagaiak.

en: Confidence band error: 
    Covariance matrix is unstable.
eu: Errorea konfiantza-bandan:
    Kobariantza-matrizea desegonkorra da.

en: Parameters
eu: Parametroak

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Fitting Parameters for %s
eu: Doitze-parametroak %s(e)rako

en: Could not parse style {stylename}, loading system preferred style
eu: Ezin da {stylename} analizatu, sistemaren estilo lehenetsia kargatuko da

en: Style {stylename} does not exist, loading system preferred style
eu: {stylename} estiloa ez da existitzen, sistemaren estilo lehenetsia kargatuko da

en: Failed to load project
eu: Huts egin du proiektua kargatzeak

[ctx: filename]
en: Exported Figure
eu: Esportatutako irudia

en: Exported Figure
eu: Esportatutako irudia

en: No data to export
eu: Ez dago daturik esportatzeko

[ctx: file-filter]
en: Text Files
eu: Testu-fitxategiak

en: Could not load {font}
eu: Ezin da {font} kargatu

en: Dataset
eu: Datu multzoa

en: Generated Dataset
eu: Sortu datu multzoa

en: Label
eu: Etiketa

en: Fill
eu: Bete

[ctx: file-filter]
en: Matplotlib Style File
eu: Matplotlib estilo-fitxategia

en: Unable to perform transformation, make sure the syntax is correct
eu: Ezin da transformazioa gauzatu, ziurtatu sintaxia zuzena dela

en: No data found in highlighted area
eu: Ez da daturik aurkitu nabarmendutako arean

en: Some items lack error bars; they will be discarded
eu: Elementu batzuek ez dituzte errore-barrak: baztertu egingo dira

en: Combined Data
eu: Konbinatutako datuak

en: The operation on {name} did not result in a plottable equation
eu: {name} elementuaren eragiketak ez du eman marraztu daitekeen ekuaziorik

en: Operation not supported for equations.
eu: Eragiketa ez da onartzen ekuazioetarako.

en: No data found within the highlighted area
eu: Ez da daturik aurkitu nabarmendutako arean

en: Operation not supported for data items
eu: Eragiketa ez da onartzen datu-elementuetarako

en: {name}: Error performing the operation
eu: {name}: Errorea eragiketa gauzatzean

en: Data that was outside of the highlighted area has been discarded
eu: Nabarmendutako areatik kanpo dauden datuak baztertu dira

en: Project file is missing data
eu: Proiektu-fitxategiari datuak falta zaizkio

en: Project is from a newer incompatible version of Graphs
eu: Proiektua Grafikoak aplikazioaren bertsio bateraezin berriago batena da

en: Failed to do legacy migration
eu: Huts egin du zaharraren migrazioak

en: Failed to parse project file
eu: Huts egin du proiektu-fitxategiaren analisiak

en: Failed to migrate project
eu: Ezin izan da proiektua migratu

en: Failed to validate project
eu: Ezin izan da proiektua balioztatu

en: Saved Project
eu: Gordetako proiektua

en: Project
eu: Proiektua

en: Exported Data
eu: Esportatutako datuak

en: Missing colon in file {file}, line {line}
eu: Bi puntu falta dira {file} fitxategiko {line} lerroan

en: Non-style related parameter {param} in file {file}
eu: {file} fitxategiko {param} parametroak ez du zerikusirik estiloarekin

en: Ignoring parameter {param} in file {file}
eu: {file} fitxategiko {param} parametroari ez ikusiarena egingo zaio

en: Duplicate key in file {file}, on line {line}
eu: Gako bikoiztua {file} fitxategiko {line} lerroan

en: Bad value in file {file} on line {line}, custom parameter {key} is not supported
eu: Balio okerra {file} fitxategiko {line} lerroan, {key} parametro pertsonalizatua ez da onartzen

en: Bad value in file {file} on line {line}
eu: Balio okerra {file} fitxategiko {line} lerroan

en: Could not parse {filename}
eu: Ezin da {filename} analizatu

en: File {file}, does not contain name tag
eu: {file} fitxategiak ez du izen-etiketarik

en: System
eu: Sistema

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Document Portal
eu: Dokumentu-ataria

en: Graphs (Development)
eu: Grafikoak (garapena)

en: Untitled Project
eu: Izenik gabeko proiektua

en: Draft
eu: Zirriborroa

note: Translators: Window title that will be formatted with the project name.
en: Graphs — %s
eu: Grafikoak — %s

en: Open Location
eu: Ireki kokalekua
