grep 3.10.12 - en to et translation catalogue (114 entries)

en: invalid argument %s for %s
et: vigane argument %s võtmele %s

en: ambiguous argument %s for %s
et: segane argument %s võtmele %s

en: Valid arguments are:
et: Lubatud argumendid on:

en: program error
et: programmi viga

en: stack overflow
et: pinu ületäitumine

en: write error
et: viga kirjutamisel

en: unbalanced [
et: balanseerimata [

en: invalid character class
et: vigane sümboliklass

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
et: sümbolklassi süntaks on [[:space:]], mitte [:space:]

en: unfinished \ escape
et: lõpetamata \ paojada

en: ? at start of expression
et: ? avaldise alguses

en: * at start of expression
et: * avaldise alguses

en: + at start of expression
et: + avaldise alguses

en: {...} at start of expression
et: {...} avaldise alguses

en: invalid content of \{\}
et: vigane \{\} sisu

en: regular expression too big
et: regulaaravaldis on liiga suur

en: stray \ before unprintable character
et: üksik \ mitteprinditava sümboli ees

en: stray \ before white space
et: üksik \ tühemiku ees

en: stray \ before %lc
et: üksik \ %lc ees

en: stray \
et: üksik \

en: unbalanced (
et: balanseerimata (

en: no syntax specified
et: süntaksit pole määratud

en: unbalanced )
et: balanseerimata )

en: Unknown system error
et: Tundmatu süsteemi viga

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
et: %s: võti '%s%s' on segane

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
et: %s: võti '%s%s' on segane; võimalused:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
et: %s: tundmatu võti '%s%s'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
et: %s: võti '%s%s' ei luba argumenti

en: %s: option '%s%s' requires an argument
et: %s: võti '%s%s' nõuab argumenti

en: %s: invalid option -- '%c'
et: %s: vigane võti -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
et: %s: võti nõuab argumenti -- '%c'

en: memory exhausted
et: mälu on otsas

en: unable to record current working directory
et: ei õnnestu salvestada jooksvat töökataloogi

en: failed to return to initial working directory
et: algsesse töökataloogi ei saa tagasi minna

en: failed to set file descriptor text/binary mode
et: failipideme tekst/binaar moodi muutmine ebaõnnestus

en: Success
et: Edukas

en: No match
et: Vastet pole

en: Invalid regular expression
et: Vigane regulaaravaldis

en: Invalid collation character
et: Vigane sortimise sümbol

en: Invalid character class name
et: Vigane sümbolklassi nimi

en: Trailing backslash
et: Lõpetav langkriips

en: Invalid back reference
et: Vigane tagasi viide

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
et: Puudub [, [^, [:, [. või [= paariline

en: Unmatched ( or \(
et: Puudub ( või \(

en: Unmatched \{
et: Puudub \{

en: Invalid content of \{\}
et: Vigane \{\} sisu

en: Invalid range end
et: Vigane vahemiku lõpp

en: Memory exhausted
et: Mälu on otsas

en: Invalid preceding regular expression
et: Vigane eelnev regulaaravaldis

en: Premature end of regular expression
et: Ootamatu reagulaaravaldise lõpp

en: Regular expression too big
et: Regulaaravaldis on liiga suur

en: Unmatched ) or \)
et: Puudub ) või \)

en: No previous regular expression
et: Eelnevat regulaaravaldist pole

en: Packaged by %s (%s)
et: Pakendanud %s (%s)

en: Packaged by %s
et: Pakendanud %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
et: ©

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
et: Litsents GPLv3+: GNU GPL versioon 3 või uuem <%s>
    See on vaba tarkvara: teil on lubatud seda muuta ja levitada.
    Garantii PUUDUB; vastavalt seadustega lubatud piiridele.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
et: Kirjutanud %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
et: Kirjutanud %s ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
et: Kirjutanud %s, %s, ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
et: Kirjutanud %s, %s, %s,
    ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
et: Kirjutanud %s, %s, %s,
    %s, ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
et: Kirjutanud %s, %s, %s,
    %s, %s, ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
et: Kirjuatanud %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
et: Kirjutanud %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
et: Kirjutanud %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, ja %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
et: Kirjutanud %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, ja teised.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
et: Teatage palun vigadest: %s

en: Report %s bugs to: %s
et: Teatage palun %s vigadest: %s

en: %s home page: <%s>
et: %s koduleht: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
et: Üldine abiinfo GNU tarkvara kohta: <%s>

en: warning: %s
et: hoiatus: %s

en: (standard input)
et: (standardsisend)

en: invalid context length argument
et: vigane konteksti pikkuse argument

en: input is too large to count
et: sisend on loendamiseks liiga suur

en: %s: binary file matches
et: %s: binaarfail sobib

en: %s: warning: recursive directory loop
et: %s: hoiatus: rekursiivne kataloogipuu tsükkel

en: %s: input file is also the output
et: %s: sisendfail on ühtlasi ka väljund

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERNS [FILE]...
et: Kasutamine: %s [VÕTI]... MUSTRID [FAIL] ...

en: Try '%s --help' for more information.
et: Lisainfo saamiseks proovige võtit '%s --help'.

en: Search for PATTERNS in each FILE.
et: Otsi MUSTREID igast FAIList.

en: Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    PATTERNS can contain multiple patterns separated by newlines.
    
    Pattern selection and interpretation:
et: Näiteks: %s -i 'tere kõik' menu.h main.c
    MUSTRID võivad sisaldada mitut reavahetusega eraldatud mustrit.
    
    Mustri valik ja interpreteerimine:

en:   -E, --extended-regexp     PATTERNS are extended regular expressions
      -F, --fixed-strings       PATTERNS are strings
      -G, --basic-regexp        PATTERNS are basic regular expressions
      -P, --perl-regexp         PATTERNS are Perl regular expressions
et:   -E, --extended-regexp     MUSTRID on laiendatud regulaaravaldised
      -F, --fixed-strings       MUSTRID on hulk reavahetustega eraldatud sõnesid
      -G, --basic-regexp        MUSTRID on lihtsad regulaaravaldised (vaikimisi)
      -P, --perl-regexp         MUSTRID on Perl regulaaravaldised

en:   -e, --regexp=PATTERNS     use PATTERNS for matching
      -f, --file=FILE           take PATTERNS from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions in patterns and data
          --no-ignore-case      do not ignore case distinctions (default)
      -w, --word-regexp         match only whole words
      -x, --line-regexp         match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
et:   -e, --regexp=MUSTER       kasuta regulaaravaldistena
      -f, --file=FAIL           loe MUSTRID failist FAIL
      -i, --ignore-case         tõstutundetu
          --no-ignore-case      tõstutundlik (vaikimisi)
      -w, --word-regexp         kasuta MUSTRIT sõnade leidmiseks
      -x, --line-regexp         kasuta MUSTRIT ridade leidmiseks
      -z, --null-data           andmerida lõppeb baidil 0, mitte reavahetusel

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --invert-match        select non-matching lines
      -V, --version             display version information and exit
          --help                display this help text and exit
et: 
    Muud:
      -s, --no-messages         blokeeri veateated
      -v, --invert-match        vali mitte-sobivad read
      -V, --version             esita versiooniinfo ja lõpeta töö
          --help                esita see abiinfo ja lõpeta töö

en: 
    Output control:
      -m, --max-count=NUM       stop after NUM selected lines
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
          --line-buffered       flush output on every line
      -H, --with-filename       print file name with output lines
      -h, --no-filename         suppress the file name prefix on output
          --label=LABEL         use LABEL as the standard input file name prefix
et: 
    Väljundi kontroll:
      -m, --max-count=NUM       peatu peale NUM rida
      -b, --byte-offset         väljasta koos ridadega ka baidi indeks
      -n, --line-number         väljasta koos ridadega ka reanumber
          --line-buffered       tühjenda väljund igal real
      -H, --with-filename       väljasta iga leiuga failinimi
      -h, --no-filename         blokeeri väljundis failinimi
          --label=MÄRGEND       kasuta väljundis failinime asemel märgendit

en:   -o, --only-matching       show only nonempty parts of lines that match
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
          --binary-files=TYPE   assume that binary files are TYPE;
                                TYPE is 'binary', 'text', or 'without-match'
      -a, --text                equivalent to --binary-files=text
et:   -o, --only-matching       näita ainult mustriga sobivat mittetühja reaosa
      -q, --quiet, --silent     blokeeri kogu tavaline väljund
          --binary-files=TÜÜP   eelda binaarfailide tüüpi;
                                TÜÜP on 'binary', 'text', või 'without-match'
      -a, --text                sama, kui --binary-files=text

en:   -I                        equivalent to --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories;
                                ACTION is 'read', 'recurse', or 'skip'
      -D, --devices=ACTION      how to handle devices, FIFOs and sockets;
                                ACTION is 'read' or 'skip'
      -r, --recursive           like --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  likewise, but follow all symlinks
et:   -I                        sama, kui --binary-files=without-match
      -d, --directories=TEGEVUS kuidas käsitleda katalooge;
                                TEGEVUS on 'read', 'recurse' või 'skip'
      -D, --devices=TEGEVUS     kuidas käsitleda seadmeid, FIFOsid ja pistikuid;
                                TEGEVUS on 'read' või 'skip'
      -r, --recursive           sama, kui --directories=recurse
      -R                        sama, aga järgib kõiki nimeviiteid

en:       --include=GLOB        search only files that match GLOB (a file pattern)
          --exclude=GLOB        skip files that match GLOB
          --exclude-from=FILE   skip files that match any file pattern from FILE
          --exclude-dir=GLOB    skip directories that match GLOB
et:       --include=FAILI_MUSTER  otsi alinult mustrile vastavaid faile
          --exclude=FAILI_MUSTER  välista mustrile vastavad failid
          --exclude-from=FAIL    välista failid vastavalt failist loetud mustrile
          --exclude-dir=MUSTER   välista mustrile vastavad kataloogid.

en:   -L, --files-without-match  print only names of FILEs with no selected lines
      -l, --files-with-matches  print only names of FILEs with selected lines
      -c, --count               print only a count of selected lines per FILE
      -T, --initial-tab         make tabs line up (if needed)
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
et:   -L, --files-without-match  väljasta ainult failide nimed, mis ei sobinud
      -l, --files-with-matches  väljasta ainult leitud failide nimed
      -c, --count               väljasta ainult leitud ridade arv faili kohta
      -T, --initial-tab         kasuta vajadusel ridade joondamisel tabulaatorit
      -Z, --null                väljasta faili nime järel bait 0

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context=NUM         print NUM lines of output context
et: 
    Konteksti kontroll:
      -B, --before-context=NUM  väljasta NUM rida eelnevat konteksti
      -A, --after-context=NUM   väljasta NUM rida järgnevat konteksti
      -C, --context=NUM         väljasta NUM rida väljundi konteksti

en:   -NUM                      same as --context=NUM
          --group-separator=SEP  print SEP on line between matches with context
          --no-group-separator  do not print separator for matches with context
          --color[=WHEN],
          --colour[=WHEN]       use markers to highlight the matching strings;
                                WHEN is 'always', 'never', or 'auto'
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS/Windows)
et:   -NUM                      sama, kui --context=NUM
          --group-separator=ER  väljasta ER kontekstiga leidude vahel
          --no-group-separator  leidude eraldajat ei väljastata
          --color[=MILLAL],
          --colour[=MILLAL]     kasuta otsitava sõne eristamiseks markereid
                                MILLAL võib olla 'always', 'never' või 'auto'.
      -U, --binary              ära eemalda rea lõpust CR sümboleid (MSDOS/WINDOWS)

en: When FILE is '-', read standard input.  With no FILE, read '.' if
    recursive, '-' otherwise.  With fewer than two FILEs, assume -h.
    Exit status is 0 if any line is selected, 1 otherwise;
    if any error occurs and -q is not given, the exit status is 2.
et: Kui fail on '-', loe standardsisendit. Kui faili ei antud ja kasutati võtit -r,
    loe '.', muidu '-'. Kui anti vähem kui kaks faili, eelda -h. 
    Lõpetamise kood on 0, kui rida leiti, muidu 1;
    kui tekkis viga ja -q ei kasutatud, on lõpetamise kood 2.

en: conflicting matchers specified
et: määrati konfliktsed otsijad

en: Perl matching not supported in a --disable-perl-regexp build
et: Perl regulaaravaldisi ei toetata --disable-perl-regexp kompileerimise võtmega

en: invalid matcher %s
et: vigane sobitaja %s

en: unknown devices method
et: tundmatu seadmete meetod

en: warning: --unix-byte-offsets (-u) is obsolete
et: hoiatus: --unix-byte-offsets (-u) on aegunud

en: invalid max count
et: vigane maksimum

en: unknown binary-files type
et: tundmatu kahendfailide tüüp

en: Written by Mike Haertel and others; see
    <https://git.savannah.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>.
et: Kirjutanud Mike Haertel ja teised; vaadake
    <https://git.savannah.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>.

en: warning: GREP_COLOR='%s' is deprecated; use GREP_COLORS='mt=%s'
et: hoiatus: GREP_COLOR='%s' on ebasoovitav; kasutage GREP_COLORS='mt=%s'

en: 
    grep -P uses PCRE2 %s
et: 
    grep -P kasutab PCRE2 %s

en: -P supports only unibyte locales on this platform
et: -P toetab ainult ühebaidilisi lokaate sellel platvormil

en: -P supports only unibyte and UTF-8 locales
et: -P toetab ainult ühebaidilisi ja UTF-8 lokaate

en: the -P option only supports a single pattern
et: võti -P toetab ainult ühte mustrit

en: exceeded PCRE's line length limit
et: PCRE rea pikkuse piirang on ületatud

en: %s: memory exhausted
et: %s: mälu on otsas

en: %s: exhausted PCRE JIT stack
et: %s: PCRE JIT pinu sai täis

en: %s: exceeded PCRE's backtracking limit
et: %s: PCRE tagasivaate piirang on ületatud

en: %s: exceeded PCRE's nested backtracking limit
et: %s: PCRE pesitsi tagasivaate piirang on ületatud

en: %s: PCRE detected recurse loop
et: %s: PCRE tuvastas rekursiooni tsükli

en: %s: exceeded PCRE's heap limit
et: %s: PCRE mälu piirang on ületatud

en: %s: internal PCRE error: %d
et: %s: sisemine PCRE viga: %d
