grep-3.10.12 - en to hr translation catalogue (116 entries)

en: invalid argument %s for %s
hr: nevaljani argument %s za %s

en: ambiguous argument %s for %s
hr: višeznačni argument %s za %s

en: Valid arguments are:
hr: Valjani argumenti su:

en: program error
hr: greška u programu

en: stack overflow
hr: prekoračenje stȏga

en: write error
hr: greška pri pisanju

en: unbalanced [
hr: [ nema odgovarajući par

en: invalid character class
hr: nevaljana znakovna klasa

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
hr: sintaksa znakovne klase je [[:space]], ne [:space:]

en: unfinished \ escape
hr: nedovršena \ escape sekvencija

en: ? at start of expression
hr: ? na početku izraza

en: * at start of expression
hr: * na početku izraza

en: + at start of expression
hr: + na kraju izraza

en: {...} at start of expression
hr: {...} na startu izraza

en: invalid content of \{\}
hr: nevaljani sadržaj u \{\}

en: regular expression too big
hr: preveliki regularni izraz

en: stray \ before unprintable character
hr: zalutali \ ispred neispisivog znaka

en: stray \ before white space
hr: zalutali \ ispred bijeline

en: stray \ before %lc
hr: zalutali \ ispred %lc

en: stray \
hr: zalutali \

en: unbalanced (
hr: ( nema odgovarajući par

en: no syntax specified
hr: sintaksa nije navedena

en: unbalanced )
hr: ) nema odgovarajući par

en: Unknown system error
hr: Nepoznata greška sustava

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
hr: %s: opcija „%s%s“ nije jednoznačna

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
hr: %s: opcija „%s%s“ nije jednoznačna; mogućnosti su:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
hr: %s: neprepoznata opcija „%s%s“

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „%s%s“ ne dopušta argument

en: %s: option '%s%s' requires an argument
hr: %s: opcija „%s%s“ zahtijeva argument

en: %s: invalid option -- '%c'
hr: %s: nevaljana opcija -- „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- „%c“

en: memory exhausted
hr: nema dovoljno memorije

en: unable to record current working directory
hr: nije moguće registrirati trenutni radni direktorij

en: failed to return to initial working directory
hr: nije se uspjelo vratiti u početni radni direktorij

en: failed to set file descriptor text/binary mode
hr: nije uspjelo postaviti deskriptor datoteke u tekst/binarni način

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
hr: „

en: '
hr: “

en: Success
hr: Uspjeh

en: No match
hr: Nema podudaranja

en: Invalid regular expression
hr: Nevaljani regularni izraz

en: Invalid collation character
hr: Nevaljani znak za razvrstavanje

en: Invalid character class name
hr: Nevaljano ime za klasu znakova

en: Trailing backslash
hr: Zaostala obratna kosa crta

en: Invalid back reference
hr: Nevaljana povratna referencija

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
hr: [, [^, [:, [., ili [= nema odgovarajući par

en: Unmatched ( or \(
hr: ( ili \( nema odgovarajući par

en: Unmatched \{
hr: \{ nema odgovarajući par

en: Invalid content of \{\}
hr: Nevaljani sadržaj u \{\}

en: Invalid range end
hr: Nevaljani kraj raspona

en: Memory exhausted
hr: Nema dovoljno memorije

en: Invalid preceding regular expression
hr: Nevaljani prethodni regularni izraz

en: Premature end of regular expression
hr: Nedovršeni regularni izraz (preuranjeni završetak)

en: Regular expression too big
hr: Preveliki regularni izraz

en: Unmatched ) or \)
hr: ) ili \) nema odgovarajući par

en: No previous regular expression
hr: Nema prethodnog regularnog izraza

en: Packaged by %s (%s)
hr: Spakirali %s (%s)

en: Packaged by %s
hr: Spakirao %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
hr: ©

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hr: Licencija GPLv3+: GNU GPL inačica 3 ili novija <%s>.
    Ovo je slobodan softver: slobodno ga mijenjajte i dijelite.
    NEMA JAMSTVA do granica dopuštenih zakonom.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
hr: Napisao %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
hr: Napisali %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s i ostali.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
hr: Greške u programu javite na <%s>.
    Primjedbe i pogreške u prijevodu javite na <lokalizacija@linux.hr>.

en: Report %s bugs to: %s
hr: Pogreške %s javite (na engleskom, LC_ALL=C) na <%s>

en: %s home page: <%s>
hr: Mrežna stranica za %s: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
hr: Općenita pomoć za korištenje GNU softvera: <%s>

en: warning: %s
hr: upozorenje: %s

en: (standard input)
hr: (standardni ulaz)

en: invalid context length argument
hr: nevaljani kontekst duljine argumenta

en: input is too large to count
hr: ulaz je prevelik da se prebroji

en: %s: binary file matches
hr: %s: binarna datoteka se podudara

en: %s: warning: recursive directory loop
hr: %s upozorenje: rekurzivna petlja direktorija

en: %s: input file is also the output
hr: %s: ulazna datoteka je ujedno i izlaz

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERNS [FILE]...
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... UZORCI [DATOTEKA]...

en: Try '%s --help' for more information.
hr: Pokušajte s „%s --help“ za pomoć i više informacija.

en: Search for PATTERNS in each FILE.
hr: Traži UZORKE u svakoj DATOTECI.

en: Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    PATTERNS can contain multiple patterns separated by newlines.
    
    Pattern selection and interpretation:
hr: Primjer: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    UZORCI mogu sadržavati višestruke mustre odijeljene sa znakom za novi redak (\n).
    
    Izbor uzorka i interpretacija:

en:   -E, --extended-regexp     PATTERNS are extended regular expressions
      -F, --fixed-strings       PATTERNS are strings
      -G, --basic-regexp        PATTERNS are basic regular expressions
      -P, --perl-regexp         PATTERNS are Perl regular expressions
hr:   -E, --extended-regexp     UZORAK je prošireni regularni izraz (ERE)
      -F, --fixed-strings       UZORAK je skup stringova odvojenih
                                  znakom novog retka (\n)
      -G, --basic-regexp        UZORAK je osnovni regularni izraz (BRE)
      -P, --perl-regexp         UZORAK je Perl regularni izraz

en:   -e, --regexp=PATTERNS     use PATTERNS for matching
      -f, --file=FILE           take PATTERNS from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions in patterns and data
          --no-ignore-case      do not ignore case distinctions (default)
      -w, --word-regexp         match only whole words
      -x, --line-regexp         match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
hr:   -e, --regexp=UZORCI       koristi UZORKE kao regularni izraz
      -f, --file=DATOTEKA       preuzmi UZORKE iz DATOTEKE
      -i, --ignore-case         zanemari veličinu slova u uzorcima i podacima
          --no-ignore-case      ne zanemaruje veličinu slova (zadano)
      -w, --word-regexp         UZORAK podudara samo cijele riječi
      -x, --line-regexp         UZORAK podudara samo cijele redove
      -z, --null-data           redak završava s 0-bajtom, a ne sa znakom novog retka

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --invert-match        select non-matching lines
      -V, --version             display version information and exit
          --help                display this help text and exit
hr: 
    Razno:
      -s, --no-messages         izostavi poruke o greškama
      -v, --invert-match        odabere redove koji se ne podudaraju
      -V, --version             informacije o inačici ovog programa
          --help                ova pomoć

en: 
    Output control:
      -m, --max-count=NUM       stop after NUM selected lines
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
          --line-buffered       flush output on every line
      -H, --with-filename       print file name with output lines
      -h, --no-filename         suppress the file name prefix on output
          --label=LABEL         use LABEL as the standard input file name prefix
hr: 
    Kontrola izlaza:
      -m, --max-count=BROJ      prestane nakon BROJ nađenih redaka
      -b, --byte-offset         uz retke ispiše i poziciju u bajtovima
      -n, --line-number         uz retke ispiše broj retka
          --line-buffered       izravno ispiše svaki izlazni redak
      -H, --with-filename       uz retke ispiše ime datoteke za svako podudaranje
      -h, --no-filename         bez ispisa imena datoteke za svako podudaranje
          --label=OZNAKA        rabi OZNAKU kao ime datoteke na standardnom ulazu

en:   -o, --only-matching       show only nonempty parts of lines that match
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
          --binary-files=TYPE   assume that binary files are TYPE;
                                TYPE is 'binary', 'text', or 'without-match'
      -a, --text                equivalent to --binary-files=text
hr:   -o, --only-matching       prikaže samo dio retka koji se podudara
      -q, --quiet, --silent     izostavi svaki normalni izlaz (ništa ne ispiše)
          --binary-files=VRSTA  pretpostavi binarne datoteke tipa VRSTA;
                                  VRSTA je „binary“, „text“ ili „without-match“
      -a, --text                isto kao --binary-files=text

en:   -I                        equivalent to --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories;
                                ACTION is 'read', 'recurse', or 'skip'
      -D, --devices=ACTION      how to handle devices, FIFOs and sockets;
                                ACTION is 'read' or 'skip'
      -r, --recursive           like --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  likewise, but follow all symlinks
hr:   -I                        isto kao --binary-files=without-match
      -d, --directories=AKCIJA  kako rukovati direktorijima;
                                  AKCIJA je „read“, „recurse“ ili „skip“
      -D, --devices=AKCIJA      kako rukovati uređajima, FIFO uređajima
                                  i utičnicama;  AKCIJA je „read“ ili „skip“
      -r, --recursive           isto kao --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  jednako, ali slijedi svaku simboličku poveznicu

en:       --include=GLOB        search only files that match GLOB (a file pattern)
          --exclude=GLOB        skip files that match GLOB
          --exclude-from=FILE   skip files that match any file pattern from FILE
          --exclude-dir=GLOB    skip directories that match GLOB
hr:       --include=GLOB        pretraži samo datoteke koje se podudaraju
                                  s GLOB-om (datoteka s uzorcima)
          --exclude=GLOB        preskoči sve datoteke i direktorije koji se
                                  podudaraju s GLOB-om (datoteka s uzorcima)
          --exclude-from=DATOTEKA  preskoči sve datoteke koje se podudaraju s
                                     bilo kojim uzorkom u DATOTEKA
          --exclude-dir=GLOB    preskoči direktorije koji podudaraju GLOB

en:   -L, --files-without-match  print only names of FILEs with no selected lines
      -l, --files-with-matches  print only names of FILEs with selected lines
      -c, --count               print only a count of selected lines per FILE
      -T, --initial-tab         make tabs line up (if needed)
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
hr:   -L, --files-without-match  ispiše samo imena DATOTEKA bez podudaranja
      -l, --files-with-matches  ispiše samo imena DATOTEKA s podudaranjima
      -c, --count               ispiše samo broj podudarnih redaka po DATOTECI
      -T, --initial-tab         poravna tabove (ako je potrebno)
      -Z, --null                ispiše 0-bajt nakon imena DATOTEKE

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context=NUM         print NUM lines of output context
hr: 
    Kontrola konteksta:
      -B, --before-context=BROJ  ispiše BROJ redaka konteksta koji prethode
      -A, --after-context=BROJ  ispiše BROJ redaka konteksta koji slijede
      -C, --context=BROJ        ispiše BROJ redaka konteksta koji prethode/slijede

en:   -NUM                      same as --context=NUM
          --group-separator=SEP  print SEP on line between matches with context
          --no-group-separator  do not print separator for matches with context
          --color[=WHEN],
          --colour[=WHEN]       use markers to highlight the matching strings;
                                WHEN is 'always', 'never', or 'auto'
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS/Windows)
hr:   -BROJ                     isto kao --context=BROJ
          --group-separator=SEP  ispiše SEP(arator) u retku između
                                   podudaranja s kontekstom
          --no-group-separator  ne ispiše separator za podudaranja s kontektsom
          --color[=KAD],
          --colour[=KAD]       bojama istakne nađene stringove i markere;
                                KAD može biti „always“ ili „never“ ili „auto“
      -U, --binary              ne uklanja CqR znakove na EOL (MSDOS/Windows)

en: When FILE is '-', read standard input.  With no FILE, read '.' if
    recursive, '-' otherwise.  With fewer than two FILEs, assume -h.
    Exit status is 0 if any line is selected, 1 otherwise;
    if any error occurs and -q is not given, the exit status is 2.
hr: Ako je DATOTEKA „-“ (spojnica), čita standardni ulaz. Bez DATOTEKE,
    rekurzivno čita „.“, inače čita „-“ (stdin).
    S manje od dvije navedene DATOTEKE implicira opciju -h.
    Završi sa statusom 0 ako je nađen barem jedan redak, inače s 1;
    ako ima grešaka, a nije navedena opcija -q, završi sa statusom 2.

en: conflicting matchers specified
hr: navedeni uzorci su međusobno konfliktni

en: Perl matching not supported in a --disable-perl-regexp build
hr: Kompiliranje s --disable-perl-regexp ne podržava podudaranje na Perl način

en: invalid matcher %s
hr: nevaljana sintaksa uzorka %s

en: unknown devices method
hr: nepoznata metoda uređaja

en: warning: --unix-byte-offsets (-u) is obsolete
hr: upozorenje: opcija--unix-byte-offsets (-u) je zastarjela

en: invalid max count
hr: nevaljani maksimalni broj

en: unknown binary-files type
hr: nepoznata vrsta binarnih datoteka

en: Written by Mike Haertel and others; see
    <https://git.savannah.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>.
hr: Napisali Mike Haertel and others; see
    <https://git.savannah.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>.

en: warning: GREP_COLOR='%s' is deprecated; use GREP_COLORS='mt=%s'
hr: upozorenje: GREP_COLOR=‘%s’ je zastarjelo; koristite GREP_COLORS=‘mt=%s’

en: 
    grep -P uses PCRE2 %s
hr: 
    grep -P koristi PCRE2 %s

en: -P supports only unibyte locales on this platform
hr: -P podržava samo unibyte locales na ovoj platformi

en: -P supports only unibyte and UTF-8 locales
hr: -P podržava samo unibyte i UTF-8 locale

en: the -P option only supports a single pattern
hr: opcija -P podržava samo jedan uzorak

en: exceeded PCRE's line length limit
hr: prekoračeno je ograničenje duljine retka PCRE-a

en: %s: memory exhausted
hr: %s: nema dovoljno memorije

en: %s: exhausted PCRE JIT stack
hr: %s: PCRE JIT stȏg je iscrpljen

en: %s: exceeded PCRE's backtracking limit
hr: %s: je premašio PCRE granicu broja pokušaja

en: %s: exceeded PCRE's nested backtracking limit
hr: %s: je premašio PCRE granicu broja ugniježdenih pokušaja

en: %s: PCRE detected recurse loop
hr: %s: PCRE je otkrio/naišao na rekurzivnu petlju

en: %s: exceeded PCRE's heap limit
hr: %s: je premašio PCRE granicu za hrpe (heap)

en: %s: internal PCRE error: %d
hr: %s: interna PCRE greška: %d
