grep 3.10.7 - en to hu translation catalogue (115 entries)

en: invalid argument %s for %s
hu: a(z) %s argumentum érvénytelen a következőhöz: %s

en: ambiguous argument %s for %s
hu: a(z) „%s” argumentum nem egyértelmű a következőhöz: „%s”

en: Valid arguments are:
hu: Az érvényes argumentumok a következők:

en: program error
hu: programhiba

en: stack overflow
hu: verem túlcsordulás

en: write error
hu: íráshiba

en: unbalanced [
hu: kiegyensúlyozatlan [

en: invalid character class
hu: érvénytelen karakterosztály

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
hu: a karakterosztály szintaxisa [[:space:]], nem [:space:]

en: unfinished \ escape
hu: befejezetlen \ escape

en: ? at start of expression
hu: ? a kifejezés kezdetén

en: * at start of expression
hu: * a kifejezés kezdetén

en: + at start of expression
hu: + a kifejezés kezdetén

en: {...} at start of expression
hu: {...} a kifejezés kezdetén

en: invalid content of \{\}
hu: a \{\} tartalma érvénytelen

en: regular expression too big
hu: a reguláris kifejezés túl nagy

en: stray \ before unprintable character
hu: felesleges \ egy nem nyomtatható karakter előtt

en: stray \ before white space
hu: felesleges \ egy üres karakter előtt

en: stray \ before %lc
hu: felesleges \ egy %lc karakter előtt

en: stray \
hu: felesleges \

en: unbalanced (
hu: kiegyensúlyozatlan (

en: no syntax specified
hu: nincs szintaxis megadva

en: unbalanced )
hu: kiegyensúlyozatlan )

en: Unknown system error
hu: Ismeretlen rendszerhiba

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsoló nem egyértelmű

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsoló nem egyértelmű, lehetőségek:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsoló ismeretlen

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsoló nem enged meg argumentumot

en: %s: option '%s%s' requires an argument
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsolóhoz argumentum szükséges

en: %s: invalid option -- '%c'
hu: %s: érvénytelen kapcsoló -- „%c”

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hu: %s: a kapcsoló egy argumentumot igényel -- „%c”

en: memory exhausted
hu: elfogyott a memória

en: unable to record current working directory
hu: az aktuális munkakönyvtár feljegyzése meghiúsult

en: failed to return to initial working directory
hu: a visszatérés meghiúsult a kiinduló munkakönyvtárba

en: failed to set file descriptor text/binary mode
hu: nem sikerült beállítani a fájlleíró szöveges/bináris módját

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
hu: „

en: '
hu: ”

en: Success
hu: Sikerült

en: No match
hu: Nincs találat

en: Invalid regular expression
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés

en: Invalid collation character
hu: Érvénytelen leválogatási karakter

en: Invalid character class name
hu: Érvénytelen karakterosztálynév

en: Trailing backslash
hu: Záró visszaper

en: Invalid back reference
hu: Érvénytelen visszahivatkozás

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
hu: Pár nélküli [, [^, [:, [., vagy [=

en: Unmatched ( or \(
hu: Pár nélküli ( vagy \(

en: Unmatched \{
hu: Pár nélküli \{

en: Invalid content of \{\}
hu: A \{\} tartalma érvénytelen

en: Invalid range end
hu: Érvénytelen tartományvég

en: Memory exhausted
hu: Elfogyott a memória

en: Invalid preceding regular expression
hu: Érvénytelen megelőző reguláris kifejezés

en: Premature end of regular expression
hu: A reguláris kifejezés túl korán véget ért

en: Regular expression too big
hu: A reguláris kifejezés túl nagy

en: Unmatched ) or \)
hu: Pár nélküli ) vagy \)

en: No previous regular expression
hu: Nincs megelőző reguláris kifejezés

en: Packaged by %s (%s)
hu: Csomagolta: %s (%s)

en: Packaged by %s
hu: Csomagolta: %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
hu: ©

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hu: Licenc GPLv3+: a GNU GPL 3. vagy újabb változata <%s>
    Ez egy szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja.
    NINCS GARANCIA, a törvény által engedélyezett mértékig.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
hu: Írta %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
hu: Írta %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
hu: Írta %s, %s, és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, %s, és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, és mások.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
hu: A hibák a(z) %s címen jelenthetők.

en: Report %s bugs to: %s
hu: A(z) %s hibái a(z) %s címen jelenthetők.

en: %s home page: <%s>
hu: A(z) %s honlapja: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
hu: Általános segítség a GNU szoftverek használatához: <%s>

en: warning: %s
hu: figyelmeztetés: %s

en: (standard input)
hu: (szabványos bemenet)

en: invalid context length argument
hu: érvénytelen szövegkörnyezethossz argumentum

en: input is too large to count
hu: a bemenet túl nagy a megszámláláshoz

en: %s: binary file matches
hu: %s: bináris fájl illeszkedik

en: %s: warning: recursive directory loop
hu: %s: figyelmeztetés: rekurzív könyvtárhurok

en: %s: input file is also the output
hu: %s: a bemeneti fájl a kimenet is

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERNS [FILE]...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]… MINTÁK [FÁJL]…

en: Try '%s --help' for more information.
hu: További információkért adja ki a(z) „%s --help” parancsot.

en: Search for PATTERNS in each FILE.
hu: A MINTÁK keresése minden FÁJLBAN.

en: Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    PATTERNS can contain multiple patterns separated by newlines.
    
    Pattern selection and interpretation:
hu: Példa: %s -i 'szia világ' menu.h main.c
    A MINTÁK tartalmazhat több mintát új sorokkal elválasztva.
    
    Minta kiválasztása és értelmezése:

en:   -E, --extended-regexp     PATTERNS are extended regular expressions
      -F, --fixed-strings       PATTERNS are strings
      -G, --basic-regexp        PATTERNS are basic regular expressions
      -P, --perl-regexp         PATTERNS are Perl regular expressions
hu:   -E, --extended-regexp     a MINTÁK kiterjesztett reguláris kifejezések
      -F, --fixed-strings       a MINTÁK karakterláncok
      -G, --basic-regexp        a MINTÁK alapvető reguláris kifejezések
      -P, --perl-regexp         a MINTÁK Perl reguláris kifejezések

en:   -e, --regexp=PATTERNS     use PATTERNS for matching
      -f, --file=FILE           take PATTERNS from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions in patterns and data
          --no-ignore-case      do not ignore case distinctions (default)
      -w, --word-regexp         match only whole words
      -x, --line-regexp         match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
hu:   -e, --regexp=MINTÁK       a MINTÁK használata illesztésre
      -f, --file=FÁJL           a MINTÁK beolvasása a FÁJLBÓL
      -i, --ignore-case         kis- és nagybetűk megkülönböztetésének mellőzése
                                  a mintákban és az adatokban
          --no-ignore-case      kis- és nagybetűk különböznek (alapértelmezés)
      -w, --word-regexp         csak egész szavakra illesztés
      -x, --line-regexp         csak egész sorokra illesztés
      -z, --null-data           az adat sorai 0 bájtra végződnek, nem újsorra

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --invert-match        select non-matching lines
      -V, --version             display version information and exit
          --help                display this help text and exit
hu: 
    Egyéb:
      -s, --no-messages         hibaüzenetek elnémítása
      -v, --invert-match        a nem illeszkedő sorok kiválogatása
      -V, --version             verzióinformációk kiírása és kilépés
          --help                ezen súgó kiírása és kilépés

en: 
    Output control:
      -m, --max-count=NUM       stop after NUM selected lines
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
          --line-buffered       flush output on every line
      -H, --with-filename       print file name with output lines
      -h, --no-filename         suppress the file name prefix on output
          --label=LABEL         use LABEL as the standard input file name prefix
hu: 
    Kimenet beállításai:
      -m, --max-count=SZÁM      megáll SZÁM kiválasztott sor után
      -b, --byte-offset         a kimenetben szerepel a sor helye is (bájteltolás)
      -n, --line-number         a kimenetben szerepel a sor száma is
          --line-buffered       kimenet kiürítése minden sor után
      -H, --with-filename       fájlnév kiírása a kimeneti sorokkal
      -h, --no-filename         a kimenetbe nem írja ki a fájlnév előtagot
          --label=CÍMKE         a CÍMKE kiírása fájlnévként a szabványos bemenet
                                  használatakor

en:   -o, --only-matching       show only nonempty parts of lines that match
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
          --binary-files=TYPE   assume that binary files are TYPE;
                                TYPE is 'binary', 'text', or 'without-match'
      -a, --text                equivalent to --binary-files=text
hu:   -o, --only-matching       az illeszkedő soroknak csak a nem üres részeit
                                  jelenítse meg
      -q, --quiet, --silent     minden szokványos kimenet elhagyása
          --binary-files=TÍPUS  a bináris fájlokat adott TÍPUSÚNAK veszi, a TÍPUS
                                  a „binary”, „text” vagy „without-match” egyike
      -a, --text                ugyanaz, mint a --binary-files=text

en:   -I                        equivalent to --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories;
                                ACTION is 'read', 'recurse', or 'skip'
      -D, --devices=ACTION      how to handle devices, FIFOs and sockets;
                                ACTION is 'read' or 'skip'
      -r, --recursive           like --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  likewise, but follow all symlinks
hu:   -I                        ugyanaz, mint a --binary-files=without-match
      -d, --directories=MŰVELET mi történjen a könyvtárakkal; a MŰVELET
                                  a „read”, „recurse” vagy „skip” egyike
      -D, --devices=MŰVELET     mi történjen az eszközökkel, FIFO-kkal és
                                  foglalatokkal, a MŰVELET a „read” vagy „skip”
                                  egyike
      -r, --recursive           ugyanaz, mint a --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive hasonló, de követi az összes szimlinket

en:       --include=GLOB        search only files that match GLOB (a file pattern)
          --exclude=GLOB        skip files that match GLOB
          --exclude-from=FILE   skip files that match any file pattern from FILE
          --exclude-dir=GLOB    skip directories that match GLOB
hu:       --include=GLOB        csak a GLOBRA (fájlmintára) illeszkedő fájlok
                                  keresése
          --exclude=GLOB        a GLOBRA (fájlmintára) illeszkedő fájlok kihagyása
          --exclude-from=FÁJL   a FÁJLBAN lévő bármilyen fájlmintára illeszkedő
                                  fájlok kihagyása
          --exclude-dir=GLOB    a GLOBRA (fájlmintára) illeszkedő könyvtárak
                                  kihagyása

en:   -L, --files-without-match  print only names of FILEs with no selected lines
      -l, --files-with-matches  print only names of FILEs with selected lines
      -c, --count               print only a count of selected lines per FILE
      -T, --initial-tab         make tabs line up (if needed)
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
hu:   -L, --files-without-match csak a kiválasztott sorok nélküli fájlnevek kiírása
      -l, --files-with-matches  csak a kiválasztott sorokat tartalmazó fájlnevek
                                  kiírása
      -c, --count               csak a kiválasztott sorok számának kiírása, FÁJLONKÉNT
      -T, --initial-tab         sorok feltöltése tabokkal (ha szükséges)
      -Z, --null                0 bájt írása a FÁJLNÉV után

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context=NUM         print NUM lines of output context
hu: 
    Szövegkörnyezet beállításai:
      -B, --before-context=SZÁM SZÁM db. sor kiírása a találat előtti környezetből
      -A, --after-context=SZÁM  SZÁM db. sor kiírása a találat utáni környezetből
      -C, -- context=SZÁM       SZÁM darab sor kiírása a környezetből

en:   -NUM                      same as --context=NUM
          --group-separator=SEP  print SEP on line between matches with context
          --no-group-separator  do not print separator for matches with context
          --color[=WHEN],
          --colour[=WHEN]       use markers to highlight the matching strings;
                                WHEN is 'always', 'never', or 'auto'
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS/Windows)
hu:   -SZÁM                     ugyanaz, mint a --context=SZÁM
          --group-separator=ELV  ELV (elválasztó) írása a környezettel rendelkező
                                  találatok sorai közé
          --no-group-separator  ne írjon elválasztót a környezettel rendelkező
                                  találatokhoz
          --color[=EKKOR],
          --colour[=EKKOR]      az illeszkedő karakterláncot beszínezi
                                  az EKKOR lehet „always”, „never” vagy „auto”
      -U, --binary              nem vágja le a CR karaktereket sor végén
                                  (MSDOS/Windows)

en: When FILE is '-', read standard input.  With no FILE, read '.' if
    recursive, '-' otherwise.  With fewer than two FILEs, assume -h.
    Exit status is 0 if any line is selected, 1 otherwise;
    if any error occurs and -q is not given, the exit status is 2.
hu: Ha a FÁJL a „-”, akkor a szabványos bemenetről olvas. Ha nincs megadva FÁJL,
    rekurzív működéskor a „.”, egyébként a „-” olvasása. Kettőnél kevesebb FÁJL
    megadásakor a -h kapcsolót feltételezi. A kilépési állapot 0, ha bármely sor
    kiválasztásra kerül, egyébként 1. Ha hiba történt és a -q nincs megadva,
    akkor a kilépési állapot 2.

en: conflicting matchers specified
hu: ütköző illesztők lettek megadva

en: Perl matching not supported in a --disable-perl-regexp build
hu: a Perl illesztés nem támogatott egy --disable-perl-regexp összeállításban

en: invalid matcher %s
hu: érvénytelen illesztő: %s

en: unknown devices method
hu: ismeretlen eszközmódszer

en: warning: --unix-byte-offsets (-u) is obsolete
hu: figyelmeztetés: a --unix-byte-offsets (-u) kapcsoló elavult

en: invalid max count
hu: érvénytelen maximális szám

en: unknown binary-files type
hu: ismeretlen bináris fájl típus

en: Written by Mike Haertel and others; see
    <https://git.savannah.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>.
hu: Írta: Mike Haertel és mások, lásd:
    <https://git.savannah.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>.

en: warning: GREP_COLOR='%s' is deprecated; use GREP_COLORS='mt=%s'
hu: figyelmeztetés: a GREP_COLOR='%s' elavult, használja ezt: GREP_COLORS='mt=%s'

en: -P supports only unibyte locales on this platform
hu: a -P csak unibyte területi beállításokat támogat ezen a platformon

en: -P supports only unibyte and UTF-8 locales
hu: a -P csak unibyte és UTF-8 területi beállításokat támogat

en: the -P option only supports a single pattern
hu: a -P kapcsoló csak egy mintát támogat

en: exceeded PCRE's line length limit
hu: a PCRE sorhossza túllépve

en: %s: memory exhausted
hu: %s: elfogyott a memória

en: %s: exhausted PCRE JIT stack
hu: %s: kifogyott a PCRE JIT verem

en: %s: exceeded PCRE's backtracking limit
hu: %s: a PCRE visszakövetési korlátja túllépve

en: %s: exceeded PCRE's nested backtracking limit
hu: %s: a PCRE egymásba ágyazott visszakövetési korlátja túllépve

en: %s: PCRE detected recurse loop
hu: %s: a PCRE rekurzív hurkot észlelt

en: %s: exceeded PCRE's heap limit
hu: %s: a PCRE memóriakupac korlátja túllépve

en: %s: internal PCRE error: %d
hu: %s: belső PCRE hiba: %d
