grep-3.10.7 - en to nl translation catalogue (115 entries)

en: invalid argument %s for %s
nl: ongeldig argument %s van %s

en: ambiguous argument %s for %s
nl: argument %s van %s is niet eenduidig

en: Valid arguments are:
nl: Geldige argumenten zijn:

en: program error
nl: programmafout

en: stack overflow
nl: stack-overloop

en: write error
nl: schrijffout

en: unbalanced [
nl: ongepaarde [

en: invalid character class
nl: ongeldige tekenklasse

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
nl: syntax van tekenklasse is [[:space:]], niet [:space:]

en: unfinished \ escape
nl: onafgemaakte \-stuurcode

en: ? at start of expression
nl: ? aan begin van expressie

en: * at start of expression
nl: * aan begin van expressie

en: + at start of expression
nl: + aan begin van expressie

en: {...} at start of expression
nl: {...} aan begin van expressie

en: invalid content of \{\}
nl: ongeldige inhoud van \{\}

en: regular expression too big
nl: reguliere expressie is te groot

en: stray \ before unprintable character
nl: verdwaalde \ voor ontoonbaar teken

en: stray \ before white space
nl: verdwaalde \ voor witruimte

en: stray \ before %lc
nl: verdwaalde \ voor %lc

en: stray \
nl: verdwaalde \

en: unbalanced (
nl: ongepaarde (

en: no syntax specified
nl: geen syntax opgegeven

en: unbalanced )
nl: ongepaarde )

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig; mogelijkheden zijn:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
nl: %s: onbekende optie '%s%s'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%s%s' staat geen argument toe

en: %s: option '%s%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s%s' vereist een argument

en: %s: invalid option -- '%c'
nl: %s: ongeldige optie -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
nl: %s: optie vereist een argument -- '%c'

en: memory exhausted
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: unable to record current working directory
nl: kan de huidige werkmap niet vastleggen

en: failed to return to initial working directory
nl: kan niet terugkeren naar de oorspronkelijke werkmap

en: failed to set file descriptor text/binary mode
nl: kan modus van bestandsdescriptor niet instellen op tekst of binair

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
nl: ‘

en: '
nl: ’

en: Success
nl: Gelukt

en: No match
nl: Geen overeenkomsten

en: Invalid regular expression
nl: Ongeldige reguliere expressie

en: Invalid collation character
nl: Ongeldig samengesteld teken

en: Invalid character class name
nl: Ongeldige tekenklassenaam

en: Trailing backslash
nl: Backslash aan het eind

en: Invalid back reference
nl: Ongeldige terugverwijzing

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
nl: Ongepaarde [, [^, [:, [., of [=

en: Unmatched ( or \(
nl: Ongepaarde ( of \(

en: Unmatched \{
nl: Ongepaarde \{

en: Invalid content of \{\}
nl: Ongeldige inhoud van \{\}

en: Invalid range end
nl: Ongeldig bereikeinde

en: Memory exhausted
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar

en: Invalid preceding regular expression
nl: Ongeldige voorafgaande reguliere expressie

en: Premature end of regular expression
nl: Voortijdig einde van reguliere expressie

en: Regular expression too big
nl: Reguliere expressie is te groot

en: Unmatched ) or \)
nl: Ongepaarde ) of \)

en: No previous regular expression
nl: Geen eerdere reguliere expressie

en: Packaged by %s (%s)
nl: In pakketvorm gebracht door %s (%s)

en: Packaged by %s
nl: In pakketvorm gebracht door %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
nl: ©

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
nl: Dit is vrije software: u mag het vrijelijk wijzigen en verder verspreiden.
    De precieze licentie is GPL-3+: GNU General Public License versie 3 of later.
    Zie <%s> voor de volledige (Engelse) tekst.
    Deze software kent GEEN GARANTIE, voor zover de wet dit toestaat.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
nl: Geschreven door %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
nl: Geschreven door %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s
    en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s en anderen.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
nl: Rapporteer gebreken in het programma aan %s;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Report %s bugs to: %s
nl: Rapporteer gebreken in het programma '%s' aan <%s>;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: %s home page: <%s>
nl: Webpagina van %s: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
nl: Algemene hulp bij gebruik van GNU-software: <%s>

en: warning: %s
nl: waarschuwing: %s

en: (standard input)
nl: (standaardinvoer)

en: invalid context length argument
nl: ongeldig argument voor contextlengte

en: input is too large to count
nl: invoer is te groot om te kunnen tellen

en: %s: binary file matches
nl: %s: binair bestand bevat de gezochte tekst

en: %s: warning: recursive directory loop
nl: %s: waarschuwing: recursieve lus in de mappen

en: %s: input file is also the output
nl: %s: invoerbestand is gelijk aan het uitvoerbestand

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERNS [FILE]...
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...] PATRONEN [BESTAND...]

en: Try '%s --help' for more information.
nl: Typ '%s --help' voor meer informatie.

en: Search for PATTERNS in each FILE.
nl:   
    Zoekt naar PATRONEN in ieder gegeven BESTAND.

en: Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    PATTERNS can contain multiple patterns separated by newlines.
    
    Pattern selection and interpretation:
nl:   
        Voorbeeld:  %s -i 'hallo wereld' menu.h main.c
    
    PATRONEN kan uit meerdere patronen op aparte regels bestaan.
    
    Keuze en interpretatie van PATRONEN:

en:   -E, --extended-regexp     PATTERNS are extended regular expressions
      -F, --fixed-strings       PATTERNS are strings
      -G, --basic-regexp        PATTERNS are basic regular expressions
      -P, --perl-regexp         PATTERNS are Perl regular expressions
nl:   -E, --extended-regexp     PATRONEN zijn uitgebreide reguliere expressies
      -F, --fixed-strings       PATRONEN zijn tekenreeksen
      -G, --basic-regexp        PATRONEN zijn gewone reguliere expressies
      -P, --perl-regexp         PATRONEN zijn reguliere Perl-expressies

en:   -e, --regexp=PATTERNS     use PATTERNS for matching
      -f, --file=FILE           take PATTERNS from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions in patterns and data
          --no-ignore-case      do not ignore case distinctions (default)
      -w, --word-regexp         match only whole words
      -x, --line-regexp         match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
nl:   -e, --regexp=PATRONEN     deze PATRONEN gebruiken bij het zoeken
      -f, --file=BESTAND        patronen uit dit BESTAND halen
      -i, --ignore-case         verschil tussen hoofd- en kleine letters negeren
                                  in de patronen en in de gegevens
          --no-ignore-case      hoofd- van kleine letters onderscheiden (standaard)
      -w, --word-regexp         patronen komen alleen overeen met een heel woord
      -x, --line-regexp         patronen komen alleen overeen met een hele regel
      -z, --null-data           regels eindigen op 0-byte, niet op LF-teken

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --invert-match        select non-matching lines
      -V, --version             display version information and exit
          --help                display this help text and exit
nl: 
    Diversen:
      -s, --no-messages         foutmeldingen onderdrukken
      -v, --invert-match        de niet-overeenkomende regels selecteren
      -V, --version             programmaversie tonen en stoppen
          --help                deze hulptekst tonen en stoppen

en: 
    Output control:
      -m, --max-count=NUM       stop after NUM selected lines
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
          --line-buffered       flush output on every line
      -H, --with-filename       print file name with output lines
      -h, --no-filename         suppress the file name prefix on output
          --label=LABEL         use LABEL as the standard input file name prefix
nl: 
    Uitvoeropties:
      -m, --max-count=AANTAL    na dit AANTAL overeenkomsten stoppen
      -b, --byte-offset         bij de uitvoerregels het byte-adres tonen
      -n, --line-number         bij de uitvoerregels het regelnummer tonen
          --line-buffered       elke uitvoerregel direct tonen
      -H, --with-filename       bij de uitvoerregels de bestandsnaam tonen
      -h, --no-filename         nooit de bestandsnaam tonen
          --label=LABEL         dit LABEL als naam voor standaardinvoer gebruiken

en:   -o, --only-matching       show only nonempty parts of lines that match
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
          --binary-files=TYPE   assume that binary files are TYPE;
                                TYPE is 'binary', 'text', or 'without-match'
      -a, --text                equivalent to --binary-files=text
nl:   -o, --only-matching       alleen overeenkomende niet-lege fragmenten tonen
      -q, --quiet, --silent     alle normale uitvoer onderdrukken
          --binary-files=TYPE   aannemen dat binaire bestanden van dit TYPE zijn;
                                  TYPE is 'binary' (binair), 'text' (als tekst),
                                  of 'without-match' (alsof geen overeenkomsten)
      -a, --text                hetzelfde als '--binary-files=text'

en:   -I                        equivalent to --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories;
                                ACTION is 'read', 'recurse', or 'skip'
      -D, --devices=ACTION      how to handle devices, FIFOs and sockets;
                                ACTION is 'read' or 'skip'
      -r, --recursive           like --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  likewise, but follow all symlinks
nl:   -I                        hetzelfde als '--binary-files=without-match'
      -d, --directories=ACTIE   mappen behandelen met deze ACTIE;
                                  ACTIE is 'read', 'recurse' of 'skip'
                                  (ofwel lezen, in-afdalen, of overslaan)
      -D, --devices=ACTIE       apparaten, FIFO's en sockets behandelen met ACTIE;
                                  ACTIE is 'read' of 'skip' (lezen of overslaan)
      -r, --recursive           afdalen in submappen (ofwel '--directories=recurse')
      -R, --dereference-recursive   idem, maar alle symbolische koppelingen volgen

en:       --include=GLOB        search only files that match GLOB (a file pattern)
          --exclude=GLOB        skip files that match GLOB
          --exclude-from=FILE   skip files that match any file pattern from FILE
          --exclude-dir=GLOB    skip directories that match GLOB
nl:       --include=BESTANDSPATROON  alleen bestanden doorzoeken die aan
                                       BESTANDSPATROON voldoen
          --exclude=BESTANDSPATROON  bestanden overslaan die aan BESTANDSPATROON
                                       voldoen
          --exclude-from=BESTAND     bestanden overslaan die aan een
                                       bestandspatroon in BESTAND voldoen
          --exclude-dir=BSTNDSPTRN   mappen overslaan die aan BSTNDSPTRN voldoen

en:   -L, --files-without-match  print only names of FILEs with no selected lines
      -l, --files-with-matches  print only names of FILEs with selected lines
      -c, --count               print only a count of selected lines per FILE
      -T, --initial-tab         make tabs line up (if needed)
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
nl:   -L, --files-without-match alleen namen van bestanden zonder overeenkomst tonen
      -l, --files-with-matches  alleen namen van bestanden met overeenkomsten tonen
      -c, --count               alleen het aantal overeenkomsten per bestand tonen
      -T, --initial-tab         tabs uitlijnen (eventueel een tab-teken invoegen)
      -Z, --null                een 0-byte invoegen na iedere bestandsnaam

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context=NUM         print NUM lines of output context
nl: 
    Contextbesturing:
      -B, --before-context=AANTAL   dit AANTAL regels voorafgaande context tonen
      -A, --after-context=AANTAL    dit AANTAL regels nakomende context tonen
      -C, --context=AANTAL          dit AANTAL regels context tonen

en:   -NUM                      same as --context=NUM
          --group-separator=SEP  print SEP on line between matches with context
          --no-group-separator  do not print separator for matches with context
          --color[=WHEN],
          --colour[=WHEN]       use markers to highlight the matching strings;
                                WHEN is 'always', 'never', or 'auto'
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS/Windows)
nl:   -AANTAL                       hetzelfde als '--context=AANTAL'
          --group-separator=TEKENS  contexten scheiden met regel met deze tekens
          --no-group-separator      geen scheiding weergeven tussen contexten
          --color[=WANNEER],
          --colour[=WANNEER]    overeenkomende tekst gekleurd weergeven;
                                  WANNEER is 'always' (altijd), 'never' (nooit),
                                  of 'auto' (gepast voor uitvoerdoel; standaard)
      -U, --binary              geen CR-tekens weghalen bij regeleinde (MSDOS/Windows)

en: When FILE is '-', read standard input.  With no FILE, read '.' if
    recursive, '-' otherwise.  With fewer than two FILEs, assume -h.
    Exit status is 0 if any line is selected, 1 otherwise;
    if any error occurs and -q is not given, the exit status is 2.
nl: Indien BESTAND '-' is, wordt standaardinvoer gelezen.  Zonder een BESTAND
    wordt '.' gelezen indien in recursieve modus, anders wordt '-' gelezen.
    Bij minder dan twee BESTANDen wordt '-h' aangenomen.
    
    De afsluitwaarde is 0 in geval van overeenkomsten, anders 1; als er
    een fout optreedt en '-q' is niet gegeven, dan is de afsluitwaarde 2.

en: conflicting matchers specified
nl: conflicterende expressiesoorten

en: Perl matching not supported in a --disable-perl-regexp build
nl: Perl-expressies worden door deze programmaversie niet ondersteund

en: invalid matcher %s
nl: ongeldige expressiesoort '%s'

en: unknown devices method
nl: onbekende apparaten-actie

en: warning: --unix-byte-offsets (-u) is obsolete
nl: waarschuwing: --unix-byte-offsets (-u) is verouderd

en: invalid max count
nl: ongeldig maximum aantal

en: unknown binary-files type
nl: onbekend binair bestandstype

en: Written by Mike Haertel and others; see
    <https://git.savannah.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>.
nl: Geschreven door Mike Haertel en anderen; zie
    <https://git.savannah.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>.

en: warning: GREP_COLOR='%s' is deprecated; use GREP_COLORS='mt=%s'
nl: waarschuwing: GREP_COLOR='%s' is verouderd; gebruik GREP_COLORS='mt=%s'

en: -P supports only unibyte locales on this platform
nl: optie '-P' ondersteunt alleen enkelbyte-taalregio's op dit platform

en: -P supports only unibyte and UTF-8 locales
nl: optie '-P' ondersteunt alleen enkelbyte- en UTF-8-taalregio's

en: the -P option only supports a single pattern
nl: optie '-P' accepteert slechts één patroon

en: exceeded PCRE's line length limit
nl: de regellengtegrens van PCRE is overschreden

en: %s: memory exhausted
nl: %s: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: %s: exhausted PCRE JIT stack
nl: %s: de PCRE-JIT-stack is volledig gebruikt

en: %s: exceeded PCRE's backtracking limit
nl: %s: de terugverwijzingengrens van PCRE is overschreden

en: %s: exceeded PCRE's nested backtracking limit
nl: %s: de genesteterugverwijzingengrens van PCRE is overschreden

en: %s: PCRE detected recurse loop
nl: %s: PCRE heeft een recursielus gedetecteerd

en: %s: exceeded PCRE's heap limit
nl: %s: de heap-geheugengrens van PCRE is overschreden

en: %s: internal PCRE error: %d
nl: %s: **interne programmafout** in PCRE: %d
