GNU grep 3.10.12 - en to pl translation catalogue (116 entries)

en: invalid argument %s for %s
pl: błędny argument %s dla %s

en: ambiguous argument %s for %s
pl: dwuznaczny argument %s dla %s

en: Valid arguments are:
pl: Prawidłowe agrumenty to:

en: program error
pl: błąd programu

en: stack overflow
pl: przepełnienie stosu

en: write error
pl: błąd zapisu

en: unbalanced [
pl: [ nie do pary

en: invalid character class
pl: błędna nazwa klasy znaków

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
pl: składnia klasy znaków to [[:space:]], nie [:space:]

en: unfinished \ escape
pl: niedokończona sekwencja \

en: ? at start of expression
pl: ? na początke wyrażenia regularnego

en: * at start of expression
pl: * na początku wyrażenia regularnego

en: + at start of expression
pl: + na początku wyrażenia regularnego

en: {...} at start of expression
pl: {...} na początku wyrażenia

en: invalid content of \{\}
pl: błędna zawartość \{\}

en: regular expression too big
pl: za duże wyrażenie regularne

en: stray \ before unprintable character
pl: niepotrzebny \ przed znakiem niedrukowalnym

en: stray \ before white space
pl: niepotrzebny \ przed odstępem

en: stray \ before %lc
pl: niepotrzebny \ przed %lc

en: stray \
pl: niepotrzebny \

en: unbalanced (
pl: ( nie do pary

en: no syntax specified
pl: brak specyfikacji składni

en: unbalanced )
pl: ) nie do pary

en: Unknown system error
pl: Nieznany błąd systemowy

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
pl: %s: opcja „%s%s” jest niejednoznaczna

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
pl: %s: opcja „%s%s” jest niejednoznaczna; możliwości:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
pl: %s: nierozpoznana opcja „%s%s”

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja „%s%s” nie może mieć argumentu

en: %s: option '%s%s' requires an argument
pl: %s: opcja „%s%s” wymaga argumentu

en: %s: invalid option -- '%c'
pl: %s: błędna opcja -- „%c”

en: %s: option requires an argument -- '%c'
pl: %s: opcja wymaga argumentu -- „%c”

en: memory exhausted
pl: pamięć wyczerpana

en: unable to record current working directory
pl: nie udało się zapisać bieżącego katalogu

en: failed to return to initial working directory
pl: nie udało się powrócić do początkowego katalogu

en: failed to set file descriptor text/binary mode
pl: nie udało się ustawić trybu tekstowego/binarnego deskryptora pliku

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
pl: „

en: '
pl: ”

en: Success
pl: Udane

en: No match
pl: Nie pasuje

en: Invalid regular expression
pl: Błędne wyrażenie regularne

en: Invalid collation character
pl: Znak błędny dla bieżącego uporządkowania

en: Invalid character class name
pl: Błędna nazwa klasy znaków

en: Trailing backslash
pl: Końcowy ukośnik odwrotny

en: Invalid back reference
pl: Błędne odwołanie

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
pl: Nie pasujący [, [^, [:, [., albo [=

en: Unmatched ( or \(
pl: Nie pasujący ( albo \(

en: Unmatched \{
pl: Nie pasujący \{

en: Invalid content of \{\}
pl: Błędna zawartość \{\}

en: Invalid range end
pl: Błędny koniec zakresu

en: Memory exhausted
pl: Pamięć wyczerpana

en: Invalid preceding regular expression
pl: Błędne poprzedzające wyrażenie regularne

en: Premature end of regular expression
pl: Przedwczesny koniec wyrażenia regularnego

en: Regular expression too big
pl: Za duże wyrażenie regularne

en: Unmatched ) or \)
pl: Nie pasujący ) albo \)

en: No previous regular expression
pl: Brak poprzedniego wyrażenia regularnego

en: Packaged by %s (%s)
pl: Spakowane przez %s (%s)

en: Packaged by %s
pl: Spakowane przez %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
pl: ©

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
pl: Licencja GPLv3+: GNU GPL wersja 3 albo późniejsza %s
    To jest wolne oprogramowanie: możesz je modyfikować i rozpowszechniać.
    Autorzy NIE DAJĄ GWARANCJI w granicach dozwolonych prawem.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
pl: Napisany przez %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
pl: Napisany przez %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
pl: Napisany przez %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
pl: Napisany przez %s, %s, %s
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
pl: Napisany przez %s, %s, %s,
    %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
pl: Napisany przez %s, %s, %s,
    %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
pl: Napisany przez %s, %s, %s,
    %s, %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
pl: Napisany przez %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
pl: Napisany przez %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
pl: Napisany przez %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s i innych.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
pl: Raporty o błędach należy wysyłać do %s

en: Report %s bugs to: %s
pl: Raporty o błędach %s należy wysyłać do %s

en: %s home page: <%s>
pl: Strona domowa %s: %s

en: General help using GNU software: <%s>
pl: Pomoc w używaniu oprogramowania GNU: %s

en: warning: %s
pl: uwaga: %s

en: (standard input)
pl: (standardowe wejście)

en: invalid context length argument
pl: błędny argument długości kontekstowej

en: input is too large to count
pl: danych wejściowych jest zbyt dużo do policzenia

en: %s: binary file matches
pl: %s: plik binarny pasuje do wzorca

en: %s: warning: recursive directory loop
pl: %s: nieskończona pętla przeglądania katalogów

en: %s: input file is also the output
pl: %s: plik wejściowy jest również plikiem wyjściowym

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERNS [FILE]...
pl: Składnia: %s [OPCJA]... WZORCE [PLIK] ...

en: Try '%s --help' for more information.
pl: Napisz „%s --help” żeby dowiedzieć się więcej.

en: Search for PATTERNS in each FILE.
pl: Szukanie WZORCÓW w PLIKACH.

en: Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    PATTERNS can contain multiple patterns separated by newlines.
    
    Pattern selection and interpretation:
pl: Przykład: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    WZORCE mogą zawierać wiele wzorców w kolejnych liniach.
    
    Wybór i interpretacja wzorców:

en:   -E, --extended-regexp     PATTERNS are extended regular expressions
      -F, --fixed-strings       PATTERNS are strings
      -G, --basic-regexp        PATTERNS are basic regular expressions
      -P, --perl-regexp         PATTERNS are Perl regular expressions
pl:   -E, --extended-regexp     WZORCE są rozszerzonymi wyrażeniami regularnymi
      -F, --fixed-strings       WZORCE są napisami
      -G, --basic-regexp        WZORCE są podstawowymi wyrażeniami regularnymi
      -P, --perl-regexp         WZORCE są wyrażeniami regularnymi perla

en:   -e, --regexp=PATTERNS     use PATTERNS for matching
      -f, --file=FILE           take PATTERNS from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions in patterns and data
          --no-ignore-case      do not ignore case distinctions (default)
      -w, --word-regexp         match only whole words
      -x, --line-regexp         match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
pl:   -e, --regexp=WZORCE       dopasowanie do WZORCOW
      -f, --file=PLIK           użycie wzorców z PLIKU
      -i, --ignore-case         ignorowanie rejestru liter
          --no-ignore-case      bez ignorowania rejestru liter (domyślnie)
      -w, --word-regexp         dopasowanie WZORCOW tylko do pełnych słów
      -x, --line-regexp         dopasowanie WZORCOW tylko do całych linii
      -z, --null-data           linie są zakończone bajtem 0, nie znakiem
                                nowej linii

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --invert-match        select non-matching lines
      -V, --version             display version information and exit
          --help                display this help text and exit
pl: 
    Różne:
      -s, --no-messages         bez komunikatów o błędach
      -v, --invert-match        wybranie nie pasujących linii
      -V, --version             wypisanie informacji o wersji i zakończenie
          --help                wypisanie tych informacji i zakończenie

en: 
    Output control:
      -m, --max-count=NUM       stop after NUM selected lines
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
          --line-buffered       flush output on every line
      -H, --with-filename       print file name with output lines
      -h, --no-filename         suppress the file name prefix on output
          --label=LABEL         use LABEL as the standard input file name prefix
pl: 
    Sterowanie danymi wyjściowymi:
      -m, --max-count=ILE       zatrzymanie po ILU wybranych liniach
      -b, --byte-offset         wypisanie pozycji bajtów w wyniku
      -n, --line-number         wypisanie numerów linii w wyniku
          --line-buffered       opróżnienie bufora po każdej linii
      -H, --with-filename       wypisanie nazwy pliku dla każdej linii
      -h, --no-filename         bez nazwy pliku w liniach wyjściowych
          --label=ETYKIETA      w wyniku ETYKIETA zastępuje nazwe pliku

en:   -o, --only-matching       show only nonempty parts of lines that match
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
          --binary-files=TYPE   assume that binary files are TYPE;
                                TYPE is 'binary', 'text', or 'without-match'
      -a, --text                equivalent to --binary-files=text
pl:   -o, --only-matching       pokazanie tylko niepustych części linii, które
                                  pasują
      -q, --quiet, --silent     wyłączenie wypisywanie wyniku
          --binary-files=TYP    założenie, że pliki binarne są typu TYP
                                TYP to „binary”, „text” lub „without-match”.
      -a, --text                równoważne --binary-files=text

en:   -I                        equivalent to --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories;
                                ACTION is 'read', 'recurse', or 'skip'
      -D, --devices=ACTION      how to handle devices, FIFOs and sockets;
                                ACTION is 'read' or 'skip'
      -r, --recursive           like --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  likewise, but follow all symlinks
pl:   -I                        równoważne --binary-files=without-match
      -d, --directories=DZIAŁANIE  jak się obchodzić z katalogami,
                                DZIAŁANIE to „read” (czytanie), „recurse”
                                (przeglądanie rekurencujne) albo „skip”
                                (pominięcie).
      -D, --devices=DZIAŁANIE   jak odwoływać się do urządzeń, FIFO i gniazd,
                                DZIAŁANIE to „read” (czytaj) albo „skip” (pomiń)
      -r, --recursive           równoważne --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  podobnie, ale z podążaniem za dowiązaniami
                                  symbolicznymi

en:       --include=GLOB        search only files that match GLOB (a file pattern)
          --exclude=GLOB        skip files that match GLOB
          --exclude-from=FILE   skip files that match any file pattern from FILE
          --exclude-dir=GLOB    skip directories that match GLOB
pl:       --include=WZORZEC_PLIKOWY  przeszukiwane będą pliki pasujące do
                                  WZORCA_PLIKOWEGO
          --exclude=WZORZEC_PLIKOWY  pliki pasujące do WZORCA_PLIKOWEGO będą
                                  pominięte
          --exclude-from=PLIK   pominięcie plików pasujących do wzorców plikowych
                                  w PLIKU
          --exclude-dir=WZORZEC_PLIKOWY  katalogi pasujące do WZORCA_PLIKOWEGO
                                  będą pominięte

en:   -L, --files-without-match  print only names of FILEs with no selected lines
      -l, --files-with-matches  print only names of FILEs with selected lines
      -c, --count               print only a count of selected lines per FILE
      -T, --initial-tab         make tabs line up (if needed)
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
pl:   -L, --files-without-match  wypisanie tylko nazw PLIKÓW bez wybranych linii
      -l, --files-with-matches  wypisanie tylko nazw PLIKÓW z wybranymi liniami
      -c, --count               wypisanie tylko liczby wybranych linii w każdym
                                  PLIKU
      -T, --initial-tab         wyrównanie linii przez TAB (jeżeli potrzebne)
      -Z, --null                wypisanie bajtu 0 po każdej nazwie PLIKU

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context=NUM         print NUM lines of output context
pl: 
    Sterowanie kontekstem:
      -B, --before-context=ILE  wypisanie ILU linii kontekstu przed
      -A, --after-context=ILE   wypisanie ILU linii kontekstu po
      -C, --context=ILE         wypisanie ILU linii kontekstu

en:   -NUM                      same as --context=NUM
          --group-separator=SEP  print SEP on line between matches with context
          --no-group-separator  do not print separator for matches with context
          --color[=WHEN],
          --colour[=WHEN]       use markers to highlight the matching strings;
                                WHEN is 'always', 'never', or 'auto'
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS/Windows)
pl:   -ILE                      to samo co --context=ILE
          --group-separator=SEP  wypisanie SEP między dopasowaniami z kontekstem
          --no-group-separator  bez wypisania separatora między dopasowaniami z
                                  z kontekstem
          --color[=KIEDY],
          --colour[=KIEDY]      oznaczanie pasujących znaków,
                                KIEDY to „always” (zawsze), „never” (nigdy)
                                albo „auto” (automatycznie).
      -U, --binary              bez usuwania znaków nowej linii na końcu
                                  (MSDOS/Windows)

en: When FILE is '-', read standard input.  With no FILE, read '.' if
    recursive, '-' otherwise.  With fewer than two FILEs, assume -h.
    Exit status is 0 if any line is selected, 1 otherwise;
    if any error occurs and -q is not given, the exit status is 2.
pl: Jeżeli PLIK to „-”, czytane jest standardowe wejście. Jeżeli PLIK nie jest
    podany i użyta jest opcja -r, czytany jest katalog ., natomiast - gdy -r nie
    jest podane. Jeżeli podano mniej niż dwa PLIKI, program włącza opcję -h.
    Zakończenie działania z kodem wyjściowym 0, jeżeli pasuje jakaś linia
    z 1, jeżeli nie; z 2, w razie błędów i gdy nie podano opcji -q.

en: conflicting matchers specified
pl: podano sprzeczne wzorce

en: Perl matching not supported in a --disable-perl-regexp build
pl: Dopasowywanie wzorców w stylu perla nie działa w wersji zbudowanej z --disable-perl-regexp

en: invalid matcher %s
pl: błędna dopasowanie %s

en: unknown devices method
pl: nieznany sposób przeglądania urządzeń

en: warning: --unix-byte-offsets (-u) is obsolete
pl: uwaga: opcja --unix-byte-offsets (-u( jest przestarzała

en: invalid max count
pl: błędna maksymalna liczba powtórzeń

en: unknown binary-files type
pl: nieznany typ pliku binarnego

en: Written by Mike Haertel and others; see
    <https://git.savannah.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>.
pl: Program napisany przez Mike'a Haertela i innych, zobacz
    https://git.savannah.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS

en: warning: GREP_COLOR='%s' is deprecated; use GREP_COLORS='mt=%s'
pl: uwaga: GREP_COLOR='%s' jest formą przestarzałą, użyj GREP_COLORS='mt=%s'

en: 
    grep -P uses PCRE2 %s
pl: 
    grep -P używa PCRE2 %s

en: -P supports only unibyte locales on this platform
pl: -P działa tylko kodowaniem jednobajtowym w tym systemie

en: -P supports only unibyte and UTF-8 locales
pl: -P działa tylko kodowaniem jednobajtowym albo UTF-8

en: the -P option only supports a single pattern
pl: opcja -P może być użyta tylko do pojedynczego wzorca

en: exceeded PCRE's line length limit
pl: przekroczony limit długości linii PCRE

en: %s: memory exhausted
pl: %s: pamięć wyczerpana

en: %s: exhausted PCRE JIT stack
pl: %s: wyczerpany stos JIT PCRE

en: %s: exceeded PCRE's backtracking limit
pl: %s: przekroczony limit analizy wstecznej PCRE

en: %s: exceeded PCRE's nested backtracking limit
pl: %s: przekroczony limit zagłębionej analizy wstecznej PCRE

en: %s: PCRE detected recurse loop
pl: %s: pętla rekurencji wykryta przez PCRE

en: %s: exceeded PCRE's heap limit
pl: %s: przekroczony limit sterty PCRE

en: %s: internal PCRE error: %d
pl: %s: błąd wewnętrzny PCRE: %d
