grep 3.10.12 - en to sk translation catalogue (115 entries)

en: invalid argument %s for %s
sk: neplatný argument %s pre %s

en: ambiguous argument %s for %s
sk: nejednoznačný argument %s pre %s

en: Valid arguments are:
sk: Platné argumenty sú:

en: program error
sk: chyba programu

en: stack overflow
sk: pretečenie zásobníka

en: write error
sk: chyba zápisu

en: unbalanced [
sk: [ bez náprotivku

en: invalid character class
sk: neplatná trieda znakov

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
sk: syntax triedy znakov je [[:space:]], nie [:space:]

en: unfinished \ escape
sk: nedokončená úniková klauzula \

en: ? at start of expression
sk: ? na začiatku výrazu

en: * at start of expression
sk: * na začiatku výrazu

en: + at start of expression
sk: + na začiatku výrazu

en: {...} at start of expression
sk: {...} na začiatku výrazu

en: invalid content of \{\}
sk: neplatný obsah \{\}

en: regular expression too big
sk: regulárny výraz je príliš veľký

en: stray \ before unprintable character
sk: zatúlaná \ pred nevytlačitelným znakom

en: stray \ before white space
sk: zatúlaná \ pred bielym znakom

en: stray \ before %lc
sk: zatúlaná \ pred %lc

en: stray \
sk: zatúlaná \

en: unbalanced (
sk: ( bez náprotivku

en: no syntax specified
sk: neuvedená syntax

en: unbalanced )
sk: ) bez náprotivku

en: Unknown system error
sk: Neznáma systémová chyba

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
sk: %s: voľba „%s%s“ je nejednoznačná

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
sk: %s: voľba „%s%s“ je nejednoznačná; možnosti:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
sk: %s: nerozpoznaná voľba „%s%s“

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
sk: %s: voľba „%s%s“ nepripúšťa argument

en: %s: option '%s%s' requires an argument
sk: %s: voľba „%s%s“ vyžaduje argument

en: %s: invalid option -- '%c'
sk: %s: neplatná voľba -- %c

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sk: %s: voľba vyžaduje argument -- %c

en: memory exhausted
sk: pamäť bola vyčerpaná

en: unable to record current working directory
sk: nepodarilo sa zaznamenať aktuálny adresár

en: failed to return to initial working directory
sk: zlyhal navrát do pôvodného aktuálneho adresára

en: failed to set file descriptor text/binary mode
sk: zlyhalo nastaviť deskriptor súboru do textového/binárneho módu

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
sk: „

en: '
sk: “

en: Success
sk: Úspešne vykonané

en: No match
sk: Nič nezodpovedá

en: Invalid regular expression
sk: Neplatný regulárny výraz

en: Invalid collation character
sk: Neplatný radiaci znak

en: Invalid character class name
sk: Neplatný názov triedy znakov

en: Trailing backslash
sk: Spätná lomka na konci

en: Invalid back reference
sk: Neplatný spätný odkaz

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
sk: [, [^, [:, [., alebo [= bez náprotivku

en: Unmatched ( or \(
sk: ( alebo \( bez náprotivku

en: Unmatched \{
sk: \{ bez náprotivku

en: Invalid content of \{\}
sk: Neplatný obsah \{\}

en: Invalid range end
sk: Neplatný koniec rozsahu

en: Memory exhausted
sk: Pamäť bola vyčerpaná

en: Invalid preceding regular expression
sk: Neplatný predošlý regulárny výraz

en: Premature end of regular expression
sk: Neplatný koniec regulárneho výrazu

en: Regular expression too big
sk: Regulárny výraz je príliš veľký

en: Unmatched ) or \)
sk: ) alebo \) bez náprotivku.

en: No previous regular expression
sk: Žiadny predošlý regulárny výraz

en: Packaged by %s (%s)
sk: Balík vytvoril %s (%s)

en: Packaged by %s
sk: Balík vytvoril %s

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sk: Licencia GPLv3+: GNU GPL verzie 3 alebo neskoršej <%s>
    Toto je slobodný softvér: môžete ho slobodne meniť a šíriť.
    Nie je poskytovaná ŽIADNA ZÁRUKA do miery akú povoľuje aplikovateľné právo.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
sk: Napísal %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
sk: Napísali %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
sk: Napísali %s, %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
sk: Napísali %s, %s, %s a
    %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sk: Napísali %s, %s, %s,
    %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
sk: Napísali %s, %s, %s,
    %s, %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
sk: Napísali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
sk: Napísali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s a
    %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sk: Napísali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
sk: Napísali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s a iní.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
sk: Chyby oznamujte na: %s

en: Report %s bugs to: %s
sk: Chyby programu %s oznamujte na: %s

en: %s home page: <%s>
sk: Domovská stránka %s: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
sk: Všeobecná pomoc pri používaní softvéru GNU: <%s>

en: warning: %s
sk: upozornenie: %s

en: (standard input)
sk: (štandardný vstup)

en: invalid context length argument
sk: neplatný argument dĺžky kontextu

en: input is too large to count
sk: vstup je príliš veľký, aby sa dal spočítať

en: %s: binary file matches
sk: %s: zhoda v binárnom súbore

en: %s: warning: recursive directory loop
sk: %s: upozornenie: rekurzívna adresárová slučka

en: %s: input file is also the output
sk: vstupný súbor %s je tiež uvedený ako výstupný

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERNS [FILE]...
sk: Použitie: %s [VOĽBA]... VZORY [SÚBOR]...

en: Try '%s --help' for more information.
sk: Ďalšie informácie získate príkazom „%s --help“.

en: Search for PATTERNS in each FILE.
sk: Hľadať VZORY v každom SÚBORE.

en: Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    PATTERNS can contain multiple patterns separated by newlines.
    
    Pattern selection and interpretation:
sk: Príklad: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    VZORY môžu obsahovať niekoľko vzorov oddelených odriadkovaním.
    
    Výber a interpretácia vzoru:

en:   -E, --extended-regexp     PATTERNS are extended regular expressions
      -F, --fixed-strings       PATTERNS are strings
      -G, --basic-regexp        PATTERNS are basic regular expressions
      -P, --perl-regexp         PATTERNS are Perl regular expressions
sk:   -E, --extended-regexp     VZOR je rozšírený regular expression (ERE)
      -F, --fixed-strings       VZOR je množina pevných reťazcov
      -G, --basic-regexp        VZOR je základný regulárny výraz (BRE)
      -P, --perl-regexp         VZOR je perlovský regulárny výraz

en:   -e, --regexp=PATTERNS     use PATTERNS for matching
      -f, --file=FILE           take PATTERNS from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions in patterns and data
          --no-ignore-case      do not ignore case distinctions (default)
      -w, --word-regexp         match only whole words
      -x, --line-regexp         match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
sk:   -e, --regexp=VZOR       použiť VZOR na hľadanie zhody
      -f, --file=SÚBOR          získať VZOR zo SÚBORu
      -i, --ignore-case         ignorovať rozdiely vo veľkosti písmen
          --no-ignore-case      neignorovať rozdiely vo veľkosti písmen (predvolené)
      -w, --word-regexp         vynútiť, aby VZOR zodpovedal len celým slovám
      -x, --line-regexp         vynútiť, aby VZOR zodpovedal len celým riadkom
      -z, --null-data           údaje končia bajtom 0, nie odriadkovaním

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --invert-match        select non-matching lines
      -V, --version             display version information and exit
          --help                display this help text and exit
sk: 
    Rozličné:
      -s, --no-messages         potlačiť chybové správy
      -v, --invert-match        vybrať riadky, ktoré nemajú zhodu
      -V, --version             vypísať informácie o verzii a skončiť
          --help                zobraziť tieto informácie a skončiť

en: 
    Output control:
      -m, --max-count=NUM       stop after NUM selected lines
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
          --line-buffered       flush output on every line
      -H, --with-filename       print file name with output lines
      -h, --no-filename         suppress the file name prefix on output
          --label=LABEL         use LABEL as the standard input file name prefix
sk: 
    Riadenie výstupu:
      -m, --max-count=POČ       zastaviť po POČ zhodách
      -b, --byte-offset         vypísať pri výstupných riadkoch ofset v bajtoch
      -n, --line-number         vypísať pri výstupných riadkoch číslo riadka
          --line-buffered       vypisovať (flush) výstup po každom riadku
      -H, --with-filename       vypísať názov súboru pri každej zhode
      -h, --no-filename         potlačiť názov súboru ako predponu vo výstupe
          --label=NÁVESTIE      použiť NÁVESTIE ako predponu názvu súboru pre štand. vstup

en:   -o, --only-matching       show only nonempty parts of lines that match
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
          --binary-files=TYPE   assume that binary files are TYPE;
                                TYPE is 'binary', 'text', or 'without-match'
      -a, --text                equivalent to --binary-files=text
sk:   -o, --only-matching       zobrazovať iba neprázdne časti riadkov, ktoré zodpovedajú
      -q, --quiet, --silent     potlačiť všetok bežný výstup
          --binary-files=TYP    predpokladať, že typ binárnych súborov je TYP;
                                TYP zvoľte „binary“, „text“ alebo „without-match“
      -a, --text                ekvivalentné s --binary-files=text

en:   -I                        equivalent to --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories;
                                ACTION is 'read', 'recurse', or 'skip'
      -D, --devices=ACTION      how to handle devices, FIFOs and sockets;
                                ACTION is 'read' or 'skip'
      -r, --recursive           like --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  likewise, but follow all symlinks
sk:   -I                        ekvivalentné s --binary-files=without-match
      -d, --directories=OPERÁCIA ako pracovať s adresármi; kde OPERÁCIA je
                                „read“ (čítať), „recurse“ (prechádzať) alebo
                                „skip“ (preskočiť)
      -D, --devices=OPERÁCIA    ako pracovať so zariadeniami, FIFO a soketmi;
                                OPERÁCIA je „read“ (čítať) alebo „skip“ (preskočiť)
      -r, --recursive           ekvivalentné s --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  podobné, ale nasleduje symbolické odkazy

en:       --include=GLOB        search only files that match GLOB (a file pattern)
          --exclude=GLOB        skip files that match GLOB
          --exclude-from=FILE   skip files that match any file pattern from FILE
          --exclude-dir=GLOB    skip directories that match GLOB
sk:       --include=VZOR_SÚBORU   hľadať iba v súboroch zodpovedajúcich VZOR_SÚBORU
          --exclude=VZOR_SÚBORU   preskočiť súbory a adresáre zodpovedajúce VZOR_SÚBORU
          --exclude-from=SÚBOR    preskočiť súbory zodpovedajúce akémukoľvek vzoru súboru zo SÚBOR
          --exclude-dir=VZOR      preskočiť adresáre, ktoré zodpovedajú VZORu

en:   -L, --files-without-match  print only names of FILEs with no selected lines
      -l, --files-with-matches  print only names of FILEs with selected lines
      -c, --count               print only a count of selected lines per FILE
      -T, --initial-tab         make tabs line up (if needed)
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
sk:   -L, --files-without-match  vypísať iba názvy SÚBORov neobsahujúce zhodu
      -l, --files-with-matches  vypísať iba názvy SÚBORov obsahujúce zhodu
      -c, --count               vypísať iba počet riadkov obsahujúcich zhodu v SÚBORe
      -T, --initial-tab         zarovnávať tabulátory (ak je to potrebné)
      -Z, --null                vypísať za názvom SÚBORu bajt 0

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context=NUM         print NUM lines of output context
sk: 
    Riadenie kontextu:
      -B, --before-context=POČ  vytlačiť POČ riadkov kontextu pred
      -A, --after-context=POČ   vytlačiť POČ riadkov kontextu za
      -C, --context=POČ         vytlačiť POČ riadkov kontextu výstupu

en:   -NUM                      same as --context=NUM
          --group-separator=SEP  print SEP on line between matches with context
          --no-group-separator  do not print separator for matches with context
          --color[=WHEN],
          --colour[=WHEN]       use markers to highlight the matching strings;
                                WHEN is 'always', 'never', or 'auto'
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS/Windows)
sk:   -NUM                  rovnaké ako --context=NUM
          --group-separator=ODD  vypíš oddeľovač ODD na riadok medzi zhodami s kontextom
          --no-group-separator  nevypisuj oddeľovač pre zhody s kontextom
          --color[=KEDY],
          --colour[=KEDY]    použiť zvýrazňovanie zodpovedajúcich reťazcov;
                            KEDY zvoľte „always“, „never“ alebo „auto“
      -U, --binary      neodstraňovať znak CR na konci riadka (MSDOS/Windows)

en: When FILE is '-', read standard input.  With no FILE, read '.' if
    recursive, '-' otherwise.  With fewer than two FILEs, assume -h.
    Exit status is 0 if any line is selected, 1 otherwise;
    if any error occurs and -q is not given, the exit status is 2.
sk: Ak SÚBOR je “-“, číta sa zo štandardného vstupu. Bez SÚBORU, číta sa “.”,
    ak je rekurzia, v opačnom prípade “-“. Ak sú zadané menej ako dva SÚBORY, predpokladá sa -h.
    Výstupný chybový kód je 0, ak bol vybraný nejaký riadok,inak je 1;
    ak sa vyskytne nejaká chyba a nebolo zadané -q, výstupný chybový kód je 2.

en: conflicting matchers specified
sk: boli zadané konfliktné špecifikátory

en: Perl matching not supported in a --disable-perl-regexp build
sk: Podpora Perlu nebola zakompilovaná do tejto binárky s --disable-perl-regexp

en: invalid matcher %s
sk: neplatný zástupný znak %s

en: unknown devices method
sk: neznáme metódy zariadení

en: warning: --unix-byte-offsets (-u) is obsolete
sk: upozornenie: --unix-byte-offsets (-u) sa už nepoužíva

en: invalid max count
sk: neplatný maximálny počet

en: unknown binary-files type
sk: neznámy typ binárneho súboru

en: Written by Mike Haertel and others; see
    <https://git.savannah.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>.
sk: Napísal Mike Haertel a ďalší; pozri
    <https://git.savannah.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>.

en: warning: GREP_COLOR='%s' is deprecated; use GREP_COLORS='mt=%s'
sk: upozornenie: GREP_COLOR='%s' sa už nepoužíva, použite GREP_COLORS='mt=%s'

en: 
    grep -P uses PCRE2 %s
sk: 
    grep -P používa PCRE2 %s

en: -P supports only unibyte locales on this platform
sk: -P podporuje na tejto platforme iba unibyte locales

en: -P supports only unibyte and UTF-8 locales
sk: -P podporuje iba unibyte a UTF-8 locales

en: the -P option only supports a single pattern
sk: voľba -P podporuje iba jediný vzor

en: exceeded PCRE's line length limit
sk: prekročenie limitu dĺžky riadka PCRE

en: %s: memory exhausted
sk: %s: pamäť bola vyčerpaná

en: %s: exhausted PCRE JIT stack
sk: %s: vyčerpaný zásobník PCRE JIT

en: %s: exceeded PCRE's backtracking limit
sk: %s: prekročenie limitu backtrackingu PCRE

en: %s: exceeded PCRE's nested backtracking limit
sk: %s: prekročenie limitu vnoreného spätného sledovania PCRE

en: %s: PCRE detected recurse loop
sk: %s: PCRE zistilo rekurzívnu slučku

en: %s: exceeded PCRE's heap limit
sk: %s: prekročenie limitu haldy PCRE

en: %s: internal PCRE error: %d
sk: %s: vnútorná chyba PCRE: %d
