gretl-1.9.91 - en to uk translation catalogue (3790 entries)

en: not found
uk: не знайдено

en: lagged differences
uk: лаги різниць

en: modified BIC, Perron-Qu
uk: модифікований BIC, за Перроном-Ку

en: modified AIC, Perron-Qu
uk: модифікований AIC, за  Перроном-Ку

en: modified BIC
uk: модифікований BIC

en: t-statistic
uk: t-статистика

en: modified AIC
uk: модифікований AIC

en: Dickey-Fuller (GLS) test for %s
uk: Тест Діки-Фуллера (УМНК) для %s

en: Dickey-Fuller test for %s
uk: Тест Дікі-Фуллера для %s

en: Augmented Dickey-Fuller (GLS) test for %s
uk: Узагальнений тест Дікі-Фуллера (УМНК) для %s

en: Augmented Dickey-Fuller test for %s
uk: Узагальнений тест Дікі-Фуллера для %s

en: testing down from %d lags, criterion %s
uk: визначення шляхом зменшення порядку лагів від %d, критерій %s

en: including one lag of (1-L)%s
uk: включаючи один лаг  (1-L)%s

en: including %d lags of (1-L)%s
uk: включаючи %d лаг(ів)  (1-L)%s

en: test without constant
uk: тест без константи

en: test with constant
uk: тест з константою

en: with constant and trend
uk: з константою та трендом

en: with constant, linear and quadratic trend
uk: з константою, лінійним та квадратичним трендом

en: p-value
uk: p-значення

en: unknown
uk: невідомо

en: asymptotic p-value
uk: асимптотичне р-значенння

en: sample size %d
uk: розмір вибірки %d

en: unit-root null hypothesis: a = 1
uk: нульова гіпотеза одиничного кореня: a = 1

en: model
uk: модель

en: plus seasonal dummies
uk: включаючи сезонні фіктивні змінні

en: estimated value of (a - 1)
uk: оцінка  (a - 1)

en: test statistic
uk: тестова статистика

en: Critical values
uk: Критичні значення

en: 1st-order autocorrelation coeff. for e
uk: коеф. автокореляції 1-го порядку для e

en: squared time trend variable
uk: змінна для квадратичного тренду

en: time trend variable
uk: змінна для тренду

en: GLS detrending: b0 = %g, b1 = %g
uk: Виділення тренду на базі УМНК: b0 = %g, b1 = %g

en: GLS estimate of b0: %g
uk: УМНК-оцінки b0: %g

en: Invalid option
uk: Неактивна опція

en: %s is a constant
uk: %s є константою

en: Inverse chi-square
uk: Обернений Хі-квадрат

en: Inverse normal test
uk: Тест на базі розподілу Вальда

en: Logit test
uk: Логіт-тест

en: Choi meta-tests:
uk: Мета-тести Чоя (Choi):

en: Unit
uk: Об’єкт

en: lag order
uk: довжина лагу

en: H0: all groups have unit root
uk: H0: усі групи мають одиничний корінь

en: Robust estimate of variance
uk: Робастна оцінка дисперсії

en: Sum of squares of cumulated residuals
uk: Cума квадратів кумулятивних залишків

en: 
    KPSS test for %s
uk: 
    KPSS тест для %s

en:  (including trend and seasonals)
uk:  (включаючи тренд та сезонні змінні)

en:  (including trend)
uk:  (включачи тренд)

en:  (including seasonals)
uk:  (включачи сезонні змінні)

en: Lag truncation parameter = %d
uk: Параметр обмеження довжини лагу = %d

en: Test statistic
uk: Тестова статистика

en: P-value
uk: Р-значення

en: Interpolated p-value
uk: Інтерпольоване р-значення

en: (including trend)
uk: (включаючи тренд)

en: (without trend)
uk: (без тренду)

en: interpolated p-value
uk: інтерпольоване p-значення

en: H0: all groups are stationary
uk: H0: усі групи стаціонарні

en: Step %d: testing for a unit root in %s
uk: Крок %d: перевірка одиничного кореня для %s

en: Step %d: cointegrating regression
uk: Крок %d: коінтеграційна регресія

en: 
    There is evidence for a cointegrating relationship if:
    (a) The unit-root hypothesis is not rejected for the individual variables, and
    (b) the unit-root hypothesis is rejected for the residuals (uhat) from the 
        cointegrating regression.
uk: 
    Про існування коінтеграційного співвідношення свідчить:
    (а) Гіпотезу одиничного кореня не можна відхилити для окремих
        змінних.
    (б) Гіпотеза одиничного кореня відхиляється для залишків (uhat) 
        коінтеграційної регресії.

en: bootstrap F-test
uk: бутстреп F-тест

en: For the coefficient on %s (point estimate %g)
uk: Точкова оцінка коефіцієнта при %s дорівнює %g

en: Studentized %g%% confidence interval = %g to %g
uk: Стьюдентизований %g%% довірчий інтервал = від %g до %g

en: %g%% confidence interval = %g to %g
uk: %g%% довірчий інтервал = від %g до %g

en: Based on %d replications
uk: Грунтується на %d реплікаціях

en: using resampled residuals
uk: використано ресемплінг залишків

en: using resampled y,X "pairs"
uk: використано повторно вибрані (ресемпльовані) "пари" y,X

en: using "wild" bootstrap
uk: використати "дикий" бутстреп

en: with simulated normal errors
uk: використано імітовані нормальні похибки

en: recognized lagged dependent variable
uk: виявлено лагову залежну змінну

en: bootstrap t-ratio
uk: бутстреп t-значення

en: bootstrap coefficient
uk: бутстреп коефіцієнт

en: Numerical summary with bootstrapped confidence interval for median
uk: Числові характеристики; бутстреп- надійний інтервал для медіани

en: Numerical summary for %s
uk: Числові характеристики для %s

en: Numerical summary
uk: Числові характеристики

en: median
uk: медіана

en: (90% interval)
uk: (90% інтервал)

en: mean
uk: середнє

en: group
uk: група

en: You must supply two variables, the second of which is discrete
uk: Необхідно обрати дві змінні, друга з них має бути дискретною

en: Distribution of %s by %s
uk: Розподіл %s залежно від %s

en: Regression residuals (= observed - fitted %s)
uk: Залишки регресії (= фактичні значення - прогнози %s)

en: Invalid starting date for %d-day data
uk: Невірна початкова дата для %d-денних даних)

en: Null hypothesis: the regression parameter is zero for %s
uk: Нульова гіпотеза: параметри регрессії дорівнюють нулю для %s

en: Null hypothesis
uk: Нульова гіпотеза

en: no seasonal effects or trend
uk: без сезонного ефекту та тренду

en: no seasonal effects
uk: без сезонного ефекту

en: no trend
uk: без тренду

en: 
      Null hypothesis: the regression parameters are zero for the variables
uk: 
      Нульова гіпотеза: параметри регресії дорівнюють нулю при змінних

en: seasonal dummies
uk: сезонні фіктивні змінні

en: Test on Model %d:
uk: Тест для моделі %d:

en: Wald test
uk: Тест Вальда

en: Chi-square
uk: Хі-квадрат

en: LR test
uk: LR тест

en: F-form
uk: F-форма

en: Robust F
uk: Робастна F

en: LM test
uk: LM тест

en: Adding variables improved %d of %d information criteria.
uk: Додавання змінних покращило %d з %d інформаційних критеріїв.

en: Omitting variables improved %d of %d information criteria.
uk: Виключення змінних покращило %d з %d інформаційних критеріїв.

en: residual
uk: залишки

en: Non-linearity test (squared terms)
uk: Перевірка нелінійності (квадрати)

en: Non-linearity test (log terms)
uk: Перевірка нелінійності (логарифми)

en: with p-value
uk: з р-значенням

en: Sequential elimination using two-sided alpha = %.2f
uk: Послідовне виключення з використанням двостороннього alpha = %.2f

en:  Dropping %-16s (p-value %.3f)
uk:  Виключено змінну %-16s (p-значення %.3f)

en: squares only
uk: тільки квадрати

en: cubes only
uk: тільки куби

en: squares and cubes
uk: квадрати та куби

en: RESET test for specification
uk: Тест RESET для специфікації

en: Godfrey (1994) test for
uk: Тест Годфрі (1994) для

en: Breusch-Godfrey test for
uk: Тест Бройша-Годфрі (Breusch-Godfrey) для

en: autocorrelation up to order
uk: автокореляція до порядку

en: first-order autocorrelation
uk: автокореляція першого порядку

en: lagging uhat failed
uk: проблема з лаговими uhat

en: Error calculating Ljung-Box statistic
uk: Помилка під час обчислення статистики Льюнг-Бокса

en: Test for autocorrelation up to order %d
uk: Перевірка автокореляції до порядку %d

en: Alternative statistic
uk: Альтернативна статистика

en: The model already contains %s
uk: Модель вже містить %s

en: dummy variable for Chow test
uk: фіктивна змінна для тесту Чоу (Chow)

en: Chow F-test for break
uk: Тест Чоу для структурних зрушень

en: Robust Wald test for break
uk: Робастний тест Вальда для структурних зрушень

en: Quandt likelihood ratio test for structural break at an unknown point,
    with 15 percent trimming
uk: Тест відношення правдоподібності Квандта (Quandt) для структурних зрушень у невідомій точці
    з 15-відсотковим відкиданням

en: The maximum Wald test = %g occurs at observation %s
uk: Максимальну статистику Вальда = %g виявлено для спостереження %s

en: The maximum F(%d, %d) = %g occurs at observation %s
uk: Максимальне значення F(%d, %d) = %g виявлено для спостереження %s

en: Asymptotic p-value = %.6g for chi-square(%d) = %g
uk: Асимтотичне p-значення =%.6g для хі-квадрат(%d) = %g

en: Chow test for structural difference with respect to %s
uk: Тест Чоу структурних зрушень відносно %s

en: Chow test for structural break at observation %s
uk: Тест Чоу структурних зрушень у точці %s

en: Invalid sample split for Chow test
uk: Некоректне розбиття вибірки для теста Чоу

en: Observation
uk: Спостереження

en: CUSUMSQ plot with 95% confidence band
uk: Графік CUSUMSQ с 95% довірчою смугою

en: CUSUM plot with 95% confidence band
uk: Графік CUSUMS с 95% довірчою смугою

en: 
    Harvey-Collier t(%d) = %g with p-value %.4g
uk: 
    Статистика Гарві-Кольє (Harvey-Collier) t(%d) = %g, р-значення %.4g

en: CUSUMSQ test for stability of parameters
uk: Тест CUSUMSQ стабільності параметрів

en: Cumulated sum of squared residuals
uk: Кумулятивна сума квадратів залишків

en: CUSUM test for stability of parameters
uk: Тест CUSUM стабільності параметрів

en: mean of scaled residuals = %g
uk: середнє для нормованих залишків = %g

en: Cumulated sum of scaled residuals
uk: Кумулятивна сума нормованих залишків

en: ('*' indicates a value outside of 95% confidence band)
uk: ('*' вказує на значення по-за межами 95% довірчої смуги)

en: Test of common factor restriction
uk: Перевірка обмеження у вигляді спільного множника

en: with p-value = %g
uk: з p-значенням = %g

en: This test is only relevant for pooled models
uk: Даний тест застосовують лише до об'єднаних моделей

en: This test requires that the model contains a constant
uk: Даний тест потребує, щоб модель містила константу

en: Sorry, can't do this test on an unbalanced panel.
    You need to have the same number of observations
    for each cross-sectional unit
uk: На жаль, для незбалансованої панелі здійснити цей тест неможливо.
    Ви повинні мати однакову кількість спостережень
    для кожного просторового об’єкту

en: 'o' stands for %s and 'x' stands for %s (+ means they are equal)
uk: 'o' замість %s, а 'x' замість %s (+ вказує на їхню рівність)

en: %25cNOTE: o stands for %s
    
    %8c
uk: %25cУВАГА: o замість %s
    
    %8c

en: %17cNOTE: o stands for %s,   x stands for %s
    %17c+ means %s and %s are equal when scaled
uk: %17cУВАГА: 'o' замість %s,   'x' замість %s
    %17c+ означає, що нормовані %s та %s однакові

en: %20c%s and %s are plotted on same scale
    
    %8c
uk: %20c%s та %s зображено в однаковому масштабі
    
    %8c

en: Invalid column specification
uk: Невірна специфікація стовпчика

en: '%s': no such matrix
uk: %s': така матриця не існує

en: Observations: %d; days in sample: %d
uk: Спостереження: %d; днів у вибірці: %d

en: Probably annual data
uk: Ймовірно, річні дані

en: Probably quarterly data
uk: Ймовірно, квартальні дані

en: Probably monthly data
uk: Ймовірно, щомісячні дані

en: Probably weekly data
uk: Ймовірно, щотижневі дані

en: Missing daily rows: %d
uk: Пропущено денних рядків: %d

en: reversing the data!
uk: зворотний порядок даних

en: Trying date order YYYYMMDD
uk: Підбір формату дати YYYYMMDD

en: Trying date order DDMMYYYY
uk: Підбір формату дати DDMMYYYY

en: Trying date order MMDDYYYY
uk: Підбір формату дати MMDDYYYY

en: Could be %s - %s
uk: Можливо, що  %s - %s

en: '%s' and '%s': couldn't get dates
uk: '%s' та '%s': неможливо визначити дати

en:    %s: probably a year...
uk:    %s: ймовірно, рік...

en:    %s: probably not a year
uk:    %s: ймовірно не є номером року

en:    but I can't make sense of the extra bit
uk:    не вдається проінтерпретувати додатковий біт

en: and just a year
uk: та лише рік

en: quarter %s?
uk: квартал %s?

en: month %s?
uk: місяць %s?

en:    but the dates are not complete and consistent
uk:    але дати неповні та неузгоджені

en:    dates are reversed?
uk:    дати мають зворотний порядок?

en:    first row label "%s", last label "%s"
uk:    назва першого рядка "%s", останнього рядка - "%s"

en: trying to parse row labels as dates...
uk: спроба інтерпретувати назви рядків як дати...

en:    definitely not a four-digit year
uk:    достеменно не є чотиризначним номером року

en: Found %d double-quotes, max %d per line
uk: Знайдено %d подвійних лапок, макс. %d у рядку

en: Found %d single-quotes, max %d per line
uk: Знайдено %d одинарних  лапок, макс. %d у рядку

en: Assuming double-quote is the relevant quotation character
uk: Припускаючи, що подвійні лапки є релевантними

en: Assuming single-quote is the relevant quotation character
uk: Припускаючи, що одиночні лапки є релевантними

en: Binary data (%d) encountered (line %d:%d): this is not a valid text file
uk: Виявлено бінарні дані (%d,рядок %d:%d): даний файл не є текстовим

en: Data file is empty
uk: Файл даних порожній

en: Data file has trailing commas
uk: Файл даних містить кінцеві коми

en:    first field: '%s'
uk:    перше поле: '%s'

en:    seems to be observation label
uk:    можливо, назва рядка даних

en:    the cell for variable %d, obs %d is empty: treating as missing value
uk:    порожня клітинка для змінної %d, спостереження %d: вважається  пропущеним значенням

en:    warning: missing value for variable %d, obs %d
uk:    попередження: пропущене значення змінної %d, спостереження %d

en: 
    Please note:
    - The first row of the CSV file should contain the names of the variables.
    - The first column may optionally contain date strings or other 'markers':
      in that case its row 1 entry should be blank, or should say 'obs' or 'date'.
    - The remainder of the file must be a rectangular array of data.
uk: 
    Зверніть увагу:
    - Перший рядок CSV файлу повинен містити назви змінних.
    - Перший стовпчик можуть складати дати або інші маркери:
      у цьому випадку його рядок 1 має бути порожнім, або  мати вигляд 'obs' (спостереження) або 'date' (дата).
    - Решта файлу має бути прямокутним масивом даних.

en:    number of columns = %d
uk:    кількість стовпчиків даних = %d

en:    ...but row %d has %d fields: aborting
uk:    ...але рядок %d має %d полів: аварійне завершення

en: If '%s' is intended as the name of a variable, please change it --
    strings of this sort usually mean 'not a number'.
uk: Якщо '%s' заплановано як ім'я змінної, його слід змінити --
    рядки подібної структури зазвичай означають 'не є числом'.

en: scanning for variable names...
uk: пошук назв змінних...

en:    line: %.115s...
uk:    рядок: %.115s...

en:    line: %s
uk:    рядок: %s

en: it seems there are no variable names
uk: ймовірно, відсутні назви змінних

en: At row %d, column %d:
uk: У рядку %d, стовпчику %d:

en: '%s' -- no numeric conversion performed!
uk: '%s' -- перетворення чисел не виконано!

en: warning: %d labels were truncated.
uk: попередження: мітки %d було скорочено.

en: scanning for data...
uk: пошук даних...

en: scanning for row labels and data...
uk: пошук міток рядків та даних...

en: parsing
uk: здійснюється синтаксичний аналіз

en: Couldn't open %s
uk: Неможливо відкрити %s

en: using fixed column format
uk: використано фіксований формат стовпчиків

en: using delimiter '%c'
uk: використано роздільник '%c'

en:    longest line: %d characters
uk:    найдовший рядок: %d символів

en:    number of variables: %d
uk:    кількість змінних: %d

en:    number of non-blank lines: %d
uk:    кількість непорожніх рядків: %d

en: Invalid data file
uk: Некоректний файл даних

en: WARNING: it seems '%c' is being used as thousands separator
uk: Увага: ймовірно, '%c' використано як роздільник тисяч

en: taking date information from row labels
uk: визначення дат на базі міток рядків

en: treating these as undated data
uk: дані інтерпретовано як недатовані

en: Failed to interpret the data as numeric
uk: Не вдалося інтерпретувати дані як числові

en: warning: some variable names were duplicated
uk: попередження: назви деяких змінних дублюються

en: Out of memory
uk: Не вистачає пам'яті

en: Varname exceeds the maximum of 31 characters
uk: Ім'я змінної перевищує максимально допустиму довжину  31 символ

en: First char of varname '%s' is bad
    (first must be alphabetical)
uk: Перший символ імені змінної '%s' не є допустимим
    (він має бути латинською літерою)

en: Varname '%s' contains illegal character '%c'
    Use only letters, digits and underscore
uk: Ім’я змінної '%s' містить неприпустимий символ '%c'
    Використовуйте лише (латинські) літери, цифри та підкреслення

en: First char of varname (0x%x) is bad
    (first must be alphabetical)
uk: Перший символ імені змінної (0x%x) не є допустимим
    (він має бути латинською літерою)

en: Varname contains illegal character 0x%x
    Use only letters, digits and underscore
uk: Ім’я змінної містить неприпустимий символ 0x%x
    Використовуйте лише (латинські) літери, цифри та підкреслення

en: Bad character '%c' in date string
uk: Неприпустимий символ '%c' в рядку дати

en: Bad character %d in date string
uk: Неприпустимий символ %d в рядку дати

en: '%s': invalid observation index
uk: '%s': невірний індекс спостереження

en: Observation number out of bounds
uk: Номер спостереження за межами вказаного діапазону

en: wrote %s.gdt
uk: збережено як %s.gdt

en: wrote %s
uk: збережено як %s

en: index variable
uk: індексна змінна

en: periodicity: %d, maxobs: %d
    observations range: %s to %s
uk: періодичність: %d, макс. спост.: %d
    діапазон спостережень: від %s до %s

en: append: don't know how to align the new series!
uk: append: проблема з приєднанням нового ряду!

en: Out of memory!
uk: Не вистачає пам'яті!

en: Data frequency does not match
uk: Частота даних не збігається

en: New data not conformable for appending
uk: Структура нових даних не дозволяє приєднання

en: Inconsistency in observation markers
uk: Неузгодженість маркерів спостережень

en: Data appended OK
uk: Дані приєднано успішно

en: No markers are available for writing
uk: Маркери для запису відсутні

en: Binary data (%d) encountered: this is not a valid text file
uk: Виявлено бінарні данні (%d): даний файл не є текстовим

en:    Found matrix '%s' with %d rows, %d columns
uk:    Визначено матрицю '%s' з %d рядками, %d стовпчиками

en:    number of observations: %d
uk:    кількість спостережень: %d

en:    number of data blocks: %d
uk:    кількість блоків даних: %d

en: Unrecognized data type
uk: Нерозпізнаний тип даних

en: Extraneous character '%c' in data
uk: Несумісний символ '%c' в даних

en: Extraneous character (0x%x) in data
uk: Несумісний символ (0x%x) в даних

en: '%s' -- number out of range!
uk: '%s' -- число по-за допустимим діапазоном!

en: Data imported from %s file '%s', %s
uk: Дані імпортовано з файлу  %s'%s', %s

en: Data imported from %s, %s
uk: Дані імпортовано з %s, %s

en: auto-generated constant
uk: автоматично згенерована константа

en: Please open a data file first
uk: Будь ласка, спочатку відкрийте файл з даними

en: The variable %s is read-only
uk: Змінна %s тільки для читання

en: Deleted %s
uk: Видалено %s

en: Deleted %d variables
uk: Видалено %d зміннних

en: No variables were deleted
uk: Жодної змінної не видалено

en: some data were in use
uk: деякі дані були у використанні

en: variable %d duplicated in the command list.
uk: змінну %d продубльовано у списку команд.

en: dataset is subsampled
uk: утворено підвибірку

en: periods
uk: періоди

en: quarters
uk: квартали

en: months
uk: місяці

en: years
uk: роки

en: weeks
uk: тиждні

en: days
uk: дні

en: hours
uk: години

en: The data set is currently sub-sampled.
uk: В даний момент використовується частина вихідної вибірки.

en: Dataset extended by %d observations
uk: Набір даних збільшено на %d спостережень

en: Variable %s cannot be renumbered
uk: Номер змінної %s не можна змінити

en: Target ID %d is not available
uk: Цільовий  ID %d недоступний

en: Renumbered %s as variable %d
uk: Змінено нумерацію %s, новий номер - %d

en: The 'dataset' command is not available within functions
uk: Команда 'dataset' неприпустима в тілі функції

en: Sorry, this command is not available in loop mode
uk: На жаль, ця команда недоступна в середині циклу

en: The data set is currently sub-sampled
uk: В даний момент використовується частина вихідної вибірки

en: Couldn't open database index file
uk: Неможливо відкрити індексний файл бази даних

en: Couldn't open database binary file
uk: Неможливо відкрити бінарний файл бази даних

en: Failed to parse series information
uk: Не вдалося здійснити синтаксичний аналіз ряду

en: Series not found, '%s'
uk: Ряд не знайдено, '%s'

en: This is not a valid RATS 4.0 database
uk: Некоректна база даних RATS 4.0

en: frequency %d is not supported
uk: частота %d не підтримується

en: No valid series found
uk: Рядів у коректному форматі не знайдено

en: Out of memory!
uk: Не вистачає пам’яті!

en: Internet access not supported
uk: Доступ до Інтернету  не підтримується

en: Invalid null sample
uk: Неприпустима порожня вибірка

en: field '%s' in command is invalid
uk: поле '%s' в команді неприпустиме

en: Expected an SQL query string
uk: Очікувався рядок SQL-запиту

en: Expected a valid variable name
uk: Очікувалось коректне ім’я змінної

en: No database has been opened
uk: Базу даних не відкрито

en: Series imported OK
uk: Часовий ряд імпортовано успішно

en: %s: observation range does not overlap
    with the working data set
uk: %s: діапазон спостережень не узгоджується
    з поточним набором даних

en: %s: can't handle conversion
uk: %s: неможливо здійснити перетворення

en: Compacted dataset would be empty
uk: Стиснений набір даних може бути порожнім

en: Couldn't open %s for writing
uk: Неможливо відкрити %s для запису

en: Of the variables to be saved, %d were already present in the database.
uk: Серед змінних для збереження, %d вже містяться у базі даних.

en: Insufficient data
uk: Недостатньо даних

en: Residual correlation matrix, C
uk: Матриця кореляцій залишків, С

en: Eigenvalues of C
uk: Власні значення С

en: Doornik-Hansen test
uk: Тест Доурніка-Гансена (Doornik-Hansen)

en: Insufficient data to build frequency distribution for variable %s
uk: Недостатньо даних для побудови частотного розподілу змінної %s

en: gnuplot command failed
uk: команду gnuplot не виконано

en: Matrix %s does not represent a contingency table
uk: Матриця %s не є таблицею спряженості

en: Invalid lag order %d
uk: Невірний порядок лагу %d

en: Residual autocorrelation function
uk: Автокореляційна функція  залишків

en: Autocorrelation function for %s
uk: Автокореляційна функція для %s

en: ***, **, * indicate significance at the 1%, 5%, 10% levels
uk: ***, **, * вказує на значущість на 1%, 5%, 10% рівнях

en: using Bartlett standard errors for ACF
uk: використовуючи стандартні похибки за Бартлетом для ACF

en: using standard error 1/T^%.1f
uk: викор. стандартні похибки 1/T^%.1f

en:   LAG      ACF          PACF         Q-stat. [p-value]
uk:   ЛАГ      АКФ          ЧАКФ         Q-стат. [p-значення]

en: Argument is a constant
uk: Аргумент є константою

en: lag
uk: лаг

en: Correlations of %s and lagged %s
uk: Кореляції між %s та %s з лагом

en: Argument %d is a constant
uk: Аргумент %d є константою

en: Cross-correlation function for %s and %s
uk: Крос-кореляціна функція для %s та %s

en:   LAG      XCF
uk:   ЛАГ      ККАФ

en: Residual periodogram
uk: Періодограма залишків

en: 
    Periodogram for %s
uk: 
    Періодограма для %s

en: Number of observations = %d
uk: Кількість спостережень = %d

en: Using Bartlett lag window, length %d
uk: Використано вікно Бартлета, ширина %d

en:  omega  scaled frequency  periods  log spectral density
uk:  омега  нормов. частота  періоди  лог.  спектр. частоти

en:  omega  scaled frequency  periods  spectral density
uk:  омега  нормов. частота  періоди  лог. спектр. частоти

en: Local Whittle Estimator
uk: Локальна оцінка Уїттла (Whittle)

en: Estimated degree of integration
uk: Оцінений порядок інтегрованості

en: GPH test
uk: GPH-тест

en: NA
uk: #Н/Д

en: %s, using the observations %s - %s
uk: %s, на базі спостережень %s - %s

en: (missing values were skipped)
uk: (пропущені дані проігноровано)

en: Mean
uk: Середнє

en: Median
uk: Медіана

en: Minimum
uk: Мінімум

en: Maximum
uk: Максимум

en: Standard deviation
uk: Ст. відхилення

en: C.V.
uk: К-т варіації

en: Skewness
uk: Асиметрія

en: Ex. kurtosis
uk: Ексцес

en: 5% percentile
uk: 5% процентиль

en: 95% percentile
uk: 95% процентиль

en: Interquartile range
uk: Міжкварт. розмах

en: Missing obs.
uk: Пропущені спост.

en: Within s.d.
uk: Внутрішньогруп. ст. відх.

en: Between s.d.
uk: Міжгруп. ст. відх.

en: Summary statistics
uk: Числові характеристики

en: for column %d of %s (%d valid observations)
uk: для стовпчика %d з %s (%d корекних спостережень)

en: for column %d (%d valid observations)
uk: для стовпчика %d (%d корекних спостережень)

en: for the variable '%s' (%d valid observations)
uk: для змінної '%s' (%d корекних спостережень)

en: Weighting variable: %s
uk: Зважуюча змінна: %s

note: TRANSLATORS: 'S.D.' means Standard Deviation
en: S.D.
uk: Ст. Відх.

en: Min
uk: Мін.

en: Max
uk: Макс.

en: Std. Dev.
uk: Ст.  Відх.

en: 5% perc.
uk: 5% проц.

en: 95% perc.
uk: 95% проц.

en: IQ range
uk: Міжкварт. розмах

en: Dropping %s: sample range contains no valid observations
uk: Виключено %s: вибірка не містить коректних спостережень

en: corr: needs at least two non-constant arguments
uk: corr: необхідно мати щонайменше два аргументи, які не є константами

en: undefined
uk: не визначено

en: t(%d) = %g, with two-tailed p-value %.4f
uk: t(%d) = %g, двостороннє р-значення %.4f

en: Correlation Coefficients
uk: Коефіцієнти кореляції

en: Sample range has no valid observations.
uk: Діапазон вибірки не містить коректних спостережень.

en: Sample range has only one observation.
uk: Діапазон вибірки не містить лише одне спостереження.

en: 
    Equality of means test (assuming %s variances)
uk: 
    Перевірка рівності середніх (припускаючи дисперсії %s)

en: unequal
uk: нерівні

en: equal
uk: рівні

en:    Difference between sample means = %g - %g = %g
uk:    Різниця між вибірковими середніми = %g - %g = %g

en:    Null hypothesis: The two population means are the same.
uk:    Нульова гіпотеза: Середні двох вибірок однакові.

en:    Estimated standard error = %g
uk:    Оцінка стандартної похибки = %g

en:    Test statistic: t(%d) = %g
uk:    Тестова статистика: t(%d) = %g

en:    p-value (two-tailed) = %g
uk:    p-значення (двохстороннє) = %g

en:    The difference is not statistically significant.
uk:    Різниця статистично не значуща.

en: 
    Equality of variances test
uk: 
    Перевірка рівності дисперсій

en:    Ratio of sample variances = %g
uk:    Відношення вибіркових дисперсій = %g

en: The two population variances are equal
uk: Дві (теоретичні) дисперсії однакові

en: Mahalanobis distances
uk: Відстань Махаланобіса

en: Covariance matrix
uk: Коваріаційна матриця

en: Inverse of covariance matrix
uk: Обернена матриця коваріацій

en: Mahalanobis distances from the centroid
uk: Відстань Махаланобіса від центроїду

en: using the variables:
uk: використовуючи змінні:

en: Distances saved as '%s'
uk: Відстані збережено як '%s'

en: illegal negative value
uk: неприпустиме від’ємне значення

en: Lorenz curve
uk: Крива Лоренца

en: Warning: there were missing values
uk: Увага: виявлено пропущені значення

en: Sample Gini coefficient
uk: Простий коефіцієнт Джині (Gini)

en: Estimate of population value
uk: Оцінка теоретичного значення

en: Shapiro-Wilk W
uk: W-статистика Шапіро-Уїлка

en: Jarque-Bera test
uk: Тест Жарка-Бера (Jarque-Bera)

en: Lilliefors test
uk: Тест Лілліфорса (Lilliefors)

en: Test for normality of %s:
uk: Перевірка нормальності розподілу %s:

en: The variable '%s' is not discrete
uk: Змінна '%s' не є дискретною

en: Note: %s = %s%s at all observations
uk: Прим.: %s = %s%s для всіх спостережень

en: Note: Prob(%s = %d | %s = %d) = 1
uk: Тут: Prob(%s = %d | %s = %d) = 1

en: Dropping %s
uk: Виключено %s

en: '%s' is not a binary variable
uk: '%s' не є бінарною змінною

en: Perfect prediction obtained: no MLE exists
uk: Точне співпадіння фактичних значень та прогнозів: ММП-оцінки не існують

en: Illegal non-positive value of the dependent variable
uk: Неприпустеме недодатне значення залежної змінної

en: Invalid value for the maximum of the dependent variable
uk: Неприпустиме значення максимуму завлежної змінної

en: This estimator requires panel data
uk: Даний метод оцінювання передбачає панельні дані

en: Fisher's Exact Test
uk: Точний тест Фішера (Fisher)

en: The variable '%s' is not a 0/1 variable.
uk: Змінна '%s' не є бінарною (значення 0/1).

en: Durations must be positive
uk: Тривалість мусить бути додатною

en: %s: the dependent variable must be count data
uk: %s: залежна змінна має бути цілою невід1ємною

en: No. of obs (%d) is less than no. of parameters (%d)
uk: Кількість спостережень (%d) менша від кількості параметрів (%d)

en: Weight variable is all zeros, aborting regression
uk: Усі значення зважуючої нульові, аварійна зупинка оцінювання регресії

en: Weight variable contains negative values
uk: Зважуюча змінна містить від1ємні значення

en: Missing value encountered for variable %d, obs %d
uk: Виявлено пропущене значення для змінної %d (спост. %d)

en: Error sum of squares (%g) is not > 0
uk: Cума квадратів похибок (ESS) (%g) не є додатною

en: 
    
    ESS is minimized for rho = %g
uk: 
    
    ESS мінімальна для rho = %g

en: 
    Fine-tune rho using the CORC procedure...
uk: 
    Підгонка rho за допомогою алгоритму Кохрена-Оркатта...

en: 
    Performing iterative calculation of rho...
uk: 
    Ітеративне обчислення параметра rho...

en:                  ITER       RHO        ESS
uk:                Ітерація       RHO        ESS

en: Prais-Winsten: invalid rho value %g (explosive error)
uk: Prais-Winsten: некоректне значення rho: %g (вибухові похибки)

en: %s: rho = %g, error is unbounded
uk: %s: rho = %g, похибка необмежена

en: Pesaran-Taylor test for heteroskedasticity
uk: Тест гетероскедастичності Песарана-Тейлора (Pesaran-Taylor)

en: Breusch-Pagan test for heteroskedasticity
uk: Тест гетероскедастичності Бройша-Пейгана (Breusch-Pagan)

en: with Koenker robust variance estimator
uk: робастна оцінка Коенкера (Koenker) для дисперсії

en: White's test for heteroskedasticity
uk: Тест гетероскедастичності Вайта (White)

en: Generalized Cochrane-Orcutt estimation
uk: Узагальнений метод Кохрена-Оркатта (Cochrane-Orcutt)

en: ITER             ESS           % CHANGE
uk: Ітерація        ESS           % ЗМІНА

en: Test for ARCH of order
uk: Перевірка ARCH-ефекту порядку

en: Test for ARCH of order %d
uk: Перевірка ARCH-ефекту порядку %d

en: Invalid lag order for arch (%d)
uk: Неприпустимий порядок лагів для arch (%d)

en: error evaluating 'if'
uk: похибка при обчисленні 'if'

en: indeterminate condition for 'if'
uk: невизначена умова для 'if'

en: Unmatched "%s"
uk: Невідповідна "%s"

en: predicted values
uk: передбачені значення

en: prediction
uk: передбачення

en: Replaced series %s (ID %d)
uk: Замінено ряд %s (ID %d)

en: Generated series %s (ID %d)
uk: Створено змінну %s (ID %d)

en: Number of arguments (%d) does not match the number of
    parameters for function %s (%d)
uk: Кількість аргументів (%d) не відповідає числу
    параметрів функції %s (%d)

en: MPI is not supported in this gretl build
uk: Дана компіляція gretl не підтримує опцію MPI

en: got invalid field '%s'
uk: невірне поле '%s'

en: Sorry, can't do this with a sub-sampled dataset
uk: На жаль, неможливо виконати для підвибірки даних

en: Matrix is not symmetric
uk: Матриця не є симетричною

en: Index value %d is out of bounds
uk: Значення індексу %d по-за допустимими межами

en: Variable number %d is out of bounds
uk: Номер змінної %d по-за припустимого діапазону

en: Wrong type of operand for unary '&'
uk: Невірний тип операнда для унарної '&'

en: Error message from %s():
     %s
uk: Повідомлення про похибку від от %s():
    %s

en: The constant cannot be lagged
uk: Утворювати лаги константи неможливо

en: Matrix specification is not coherent
uk: Неузгоджене визначення матриці

en: The function %s does not return any value
uk: Функція %s не повертає жодного значення

en: "catch" should not be used on calls to user-defined functions
uk: "catch" не слід використовувати під час виклику користувацьких функцій

en: Expected %s but got %s
uk: Очікувано %s, але виявлено %s

en: Specified type %s does not match array type %s
uk: Вказаний тип %s не узгоджується змасивом типу %s

en: '%s' : not implemented for this type
uk: '%s' : не можна застосувати до даного типу

en: Invalid list element
uk: Некоректний елемент списку

en: The operator '%s' is not valid in this context
uk: Оператор '%s' неприпустимий у даному контексті

en: array: no type was specified
uk: array: жодного типу не вказано

en: '%s': invalid argument for %s()
uk: '%s': невірний аргумент для %s()

en: %s: insufficient arguments
uk: %s: недостатньо аргументів

en: %s: invalid argument type %s
uk: %s: невірний тип аргументу %s

en: %s: argument %d: invalid type %s
uk: %s: аргумент %d: невірний тип %s

en: %s: operand should be %s
uk: %s: операнд повинен дорівнювати %s

en: %s: operand %d should be %s
uk: %s: операнд %d має бути %s

en: %s: argument should be %s
uk: %s: аргумент має бути %s

en: %s: argument %d should be %s
uk: %s: аргумент %d має бути %s

en: , is %s
uk: , є %s

en: '%s': name is too long (max %d characters)
uk: '%s' : ім'я задовге (мах. %d символів)

en: The variable %s is of type %s, not acceptable in context
uk: Змінна %s має тип %s, неприпустимий у даному контексті

en: A variable of type %s is not acceptable in context
uk: Змінна, що має тип %s, неприпустима у даному контексті

en: '%s' : not implemented for matrices
uk: '%s' : не можна застосувати до матриць

en: '%s' : not implemented for lists
uk: '%s' : не можна застосувати до списків

en: '%s' : not implemented for strings
uk: '%s' : не можна застосувати до рядків (символів)

en: '%s' : not implemented for arrays
uk: '%s' : не можна застосувати до масивів

en: '%s' : only defined for matrices
uk: '%s' : визначено лише для матриць

en: Invalid left-hand side expression
uk: Некоректна ліва сторона виразу

en: Bare declarations are not allowed here
uk: Порожні декларації неприпустимі в даній  ситуації

en: Input must be a monthly or quarterly time series
uk: На вході мусять бути щомісячні або квартальні часові ряди

en: TRAMO can't handle more than 600 observations.
    Please select a smaller sample.
uk: TRAMO здатний обробити не більш ніж 600 спостережень.
    Будь ласка, зменшіть вибірку.

en: Monday
uk: Понеділок

en: Tuesday
uk: Вівторок

en: Wednesday
uk: Середа

en: Thursday
uk: Четвер

en: Friday
uk: П'ятниця

en: Saturday
uk: Субота

en: Sunday
uk: Неділя

en: = 1 if quarter = %d, 0 otherwise
uk: = 1 якщо квартал = %d, 0 у решті випадків

en: = 1 if month = %d, 0 otherwise
uk: = 1 якщо місяць = %d, 0 у решті випадків

en: %s = 1 if period is %d, 0 otherwise
uk: %s = 1 якщо період є %d, 0 у решті випадків

en: %s = 1 if %s is %d, 0 otherwise
uk: %s = 1 якщо %s = %d, 0 у решті випадків

en: period
uk: період

en: unit
uk: об’єкт

en: cross-sectional unit index
uk: індекс просторового об’єкту

en: data index variable
uk: індексна змінна

en: day of week (1 = Monday)
uk: день тиждня (1 = понеділок)

en: standardized residual from model %d
uk: стандартизовані залишки з моделі %d

en: residual from model %d
uk: залишки з моделі %d

en: fitted value from model %d
uk: розраховані значення з моделі %d

en: squared standardized residual from model %d
uk: квадрати стандартизованих залишків з моделі %d

en: squared residual from model %d
uk: квадрати залишків з моделі %d

en: fitted variance from model %d
uk: пояснена дисперсія з моделі %d

en: individual effects from model %d
uk: індивідуальні ефекти з моделі %d

en: per-unit constants from model %d
uk: об’єкт-специфічна константа з моделі %d

en: Invalid declaration: maybe you need the "clear" command?
uk: Невірна декларація: можливо, слід застосувати команду "clear"?

en: Invalid declaration
uk: Невірна декларація

en: List has %d members, but length of vector b is %d
uk: Список має %d елементів, але вектор b має довжину %d

en: model-related
uk: пов’язано з моделлю

en: none
uk: жоден

en: other
uk: інше

en: %s: no such object
uk: %s: такий об’єкт не існує

en: The symbol '%s' is undefined
uk: Символ '%s' не визначено

en: '%s': no argument was given
uk: '%s': аргументи не вказано

en: The symbol '%c' is not valid in this context
uk: Символ '%c' неприпустимий в даному контексті

en: (for logical AND, use '&&')
uk: (для позначення кон'юнкції  використовуйте '&&')

en: (for logical OR, use '||')
uk: (для позначення диз'юнкції  використовуйте '||')

en: Incomplete expression
uk: Неповний вираз

en: The symbol '%s' is not valid in this context
uk: Символ '%s' неприпустимий у даному контексті

en: Unmatched '%c'
uk: Неузгоджене '%c'

en: Empty observation []
uk: Порожнє спостереження []

en: Unexpected byte 0x%x
uk: Неочікуваний байт 0x%x

en: Invalid character '%c'
uk: Невірний символ '%c'

en: Replaced scalar %s
uk: Замінено скаляр %s

en: Generated scalar %s
uk: Створено скаляр %s

en: Modified series %s (ID %d)
uk: Змінено ряд %s (ID %d)

en: Modified matrix %s
uk: Змінено матрицю %s

en: Replaced matrix %s
uk: Замінено матрицю %s

en: Generated matrix %s
uk: Створено матрицю %s

en: Modified list %s
uk: Змінено список %s

en: Replaced list %s
uk: Замінено список %s

en: Generated list %s
uk: Створено список %s

en: Modified string %s
uk: Змінено рядок %s

en: Replaced string %s
uk: Замінено рядок %s

en: Generated string %s
uk: Створено рядок %s

en: Periodic dummy variables generated.
uk: Створено періодичні фіктивні змінні.

en: Panel dummy variables generated.
uk: Створено панельні фіктивні змінні.

en: The MPI library is not loaded
uk: Бібліотеку MPI не завантажено

en: Expected '%c' but formula ended
uk: Очікувалось '%c' але формула скінчилась

en: Expected '%c' but found '%s'
uk: Очікувалось '%c' але виявлено '%s'

en: too many arguments
uk: забагато аргументів

en: Unknown variable '%s'
uk: Невідома змінна '%s'

en: Orthogonality conditions must come before the weights matrix
uk: Умови ортогональності слід накласти перед визначенням матриці вагових коефіцієнтів

en: Weights must come after orthogonality conditions
uk: Вагові коефіцієнти слід вказувати після умов ортогональності

en: Weights are already defined
uk: Вагові коефіцієнти вже визначено

en: Weight matrix is of wrong size: should be %d x %d
uk: Матриця вагових коефіцієнтів має невірну розмірність: повинно бути %d x %d

en: No orthogonality conditions have been specified
uk: Умови ортогональності не визначено

en: Orthogonality conditions - descriptive statistics
uk: Умови ортогональності - описова статистика

en: OC
uk: УО

en: std. dev
uk: станд.  відх.

en: You must supply three variables, the last of which is discrete
uk: Ви мусите вказати три змінні, остання з яких є дискретною

en: %s versus %s (with least squares fit)
uk: %s проти %s (з прямою найменших квадратів)

en: %s versus %s (with inverse fit)
uk: %s проти %s (з оціненою функцією оберненої пропорційності)

en: %s versus %s (with quadratic fit)
uk: %s от %s (з оціненою квадратичною функцією)

en: %s versus %s (with cubic fit)
uk: %s від %s (з оціненою кубічною функцією)

en: Actual and fitted %s
uk: Фактичні та розраховані %s

en: Actual and fitted %s versus %s
uk: Фактичні та розрахоані %s проти %s

en: %s versus %s (with loess fit)
uk: %s проти %s (з оціненою локальною регресією)

en: loess fit, d = %d, q = %g
uk: локальна регресія, d = %d, q = %g

en: time series by group
uk: часові ряди за групами

en: right
uk: вправо

en: left
uk: вліво

en: actual
uk: фактичні

en: fitted
uk: оцінені

en: actual = predicted
uk: фактичні = прогнози

en: '%s' is a constant
uk: '%s' є константою

en: Test statistic for normality
uk: Статистика для перевірки нормальності розподілу

en: Test statistic for gamma
uk: Статистика для діагностики гамма-розподілу

en: Density
uk: Щільність

en: Relative frequency
uk: Відносна частота

en: Correlation matrix
uk: Кореляційна матриця

en: %g percent interval
uk: %g-відсотковий інтервал

en: forecast
uk: прогноз

en: %g%% interval for mean
uk: %g%%-ий інтервал для середнього

en: Coefficient on %s
uk: Коефіцієнт при %s

en: Quantile estimates with %g%% band
uk: Оцінки квантилів  з %g%% смугою

en: OLS estimate with %g%% band
uk: МНК-оцінка з %g%% смугою

en: mean %s
uk: середнє %s

en: Group means
uk: Групові середні

en: time
uk: час

en: response of %s to a shock in %s, with bootstrap confidence interval
uk: реакція %s на шок %s, довірчий інтервал на основі бутстрепа

en: response of %s to a shock in %s
uk: реакція %s на шок  %s

en: %g percent confidence band
uk: %g-відсоткова довірча смуга

en: point estimate
uk: точкова оцінка

en: %g and %g quantiles
uk: %g та %g квантилі

en: forecast variance decomposition for %s
uk: розклад дисперсії прогнозу %s

en: VAR residuals
uk: Залишки з VAR

en: System residuals
uk: Залишки з системи

en: EC terms
uk: EC доданки

en: EC term
uk: EC доданок

en: VAR inverse roots in relation to the unit circle
uk: Обернені характеристичні корені VAR  відносно до одиничного кола

en: %g%% confidence ellipse and %g%% marginal intervals
uk: %g%% довірчий еліпс та %g%% граничні інтервали

en: Residual ACF
uk: АКФ залишків

en: ACF for
uk: АКФ для

en: 95% interval
uk: 95% інтервал

en: Residual PACF
uk: ЧАКФ залишків

en: PACF for
uk: ЧАКФ для

en: radians
uk: радиани

en: degrees
uk: градуси

en: scaled frequency
uk: нормована частота

en: Residual spectrum
uk: Спектр залишківв

en: Spectrum of %s
uk: Спектр  %s

en: Bartlett window, length %d
uk: Вікно Бартлета, ширина %d

en: log scale
uk: логарифмічна шкала

en: Sample periodogram vs ARMA Spectrum
uk: Вибіркова періодограма проти спектру ARMA

en: spectrum
uk: спектр

en: periodogram
uk: періодограмма

en: Q-Q plot
uk: Q-Q графік

en: Q-Q plot for %s
uk: Q-Q графік  %s

en: Normal quantiles
uk: Квантилі нормального розподілу

en: adjusted %s
uk: скоригований %s

en: with least squares fit
uk: з МНК-регресійною функцією

en: Couldn't open %s
uk: Неможливо відкрити %s

en: Array of %s, length %d
uk: Масив %s, довжиною %d

en: Failed to compute numerical Hessian
uk: Не вдалося чисельно оцінити Гесіан

en: 
    
    *** User-specified starting values:
uk: 
    
    *** Початкові значення, задані користувачем:

en: BFGS: initial value of objective function is not finite
uk: BFGS: початкове значення цільової функції не є скінченним

en: norm of gradient = %g
uk: норма градієнту = %g

en: Function evaluations: %d
uk: Розрахунків функції: %d

en: Evaluations of gradient: %d
uk: Розрахунків градієнту: %d

en: Gradient within tolerance (%g)
uk: Градієнт в межах заданого рівня точності (%g)

en: Successive criterion values within tolerance (%g)
uk: Послідовні значення цільової функції в межах заданого рівня точності (%g)

en: Warning: couldn't improve criterion (gradient = %g)
uk: Увага: неможливо покращити значення цільової функції (градієнт = %g)

en: Warning: couldn't improve criterion
uk: Увага: неможливо покращити значення цільової функції

en: Initial value of objective function is not finite
uk: Початкове значення цільової функції не є скінченним

en: no such item
uk: такого елемента не існує

en: xmlDocGetRootElement failed
uk: похибка xmlDocGetRootElement

en: Data error
uk: Похибка в даних

en: Exact or near collinearity encountered
uk: Виявлено (майже) точну колінеарність

en: Insufficient degrees of freedom for regression
uk: Недостатньо степенів свободи для регресії

en: Dependent variable is all zeros, aborting regression
uk: Усі значення залежної змінної є нулями, аварійна зупинка регресії

en: Total sum of squares was not positive
uk: Загальна сума квадратів недодатна

en: Sum of squared residuals negative!
uk: Сума квадратів залишків негативна!

en: Sorry, command not available for this estimator
uk: На жаль, команда не діє при використанні цього методу оцінювання

en: Unspecified error -- FIXME
uk: Невизначена похибка -- FIXME

en: This command won't work with the current periodicity
uk: Цю команду не можна застосувати для даних наявної періодичності

en: Error attempting to open file
uk: Похибка під час спроби відкриття файлу

en: No formula supplied in genr
uk: У команді genr не вказано формулу

en: Unknown variable name in command
uk: Невідоме ім'я змінної у команді

en: Command has insufficient arguments
uk: Команда має недостатню кількість аргументів

en: This command is implemented only for OLS models
uk: Дану команду реалізовано лише для МНК-моделей

en: Invalid argument
uk: Некоректний аргумент

en: Syntax error
uk: Синтаксична помилка

en: No independent variables left after omissions
uk: Після виключення не лишилось жодної незалежної змінної

en: No independent variables were omitted
uk: Жодну незалежну змінну не виключено

en: No new independent variables were added
uk: Не додано жодної нової незалежної змінної

en: One or more "added" vars were already present
uk: Одна або більше "доданих" змінних вже присутня

en: Error generating logarithms
uk: Похибка при створенні логарифмів

en: Error generating squares
uk: Похибка при створенні квадратів

en: Error generating lagged variables
uk: Похибка при створенні лагових змінних

en: Attempting to take square root of negative number
uk: Спроба знайти квадратний корінь від’ємного числа

en: Excessive exponent in genr formula
uk: Надлишковий степінь у формулі для команди genr

en: Need valid starting and ending observations
uk: Потрібні коректні початкове та кінцеве спостереження

en: You must include a constant in this sort of model
uk: Ви мусите включити константу в модель такого типу

en: The statistic you requested is not available
uk: Вказана Вами статистика недоступна

en: Missing sub-sample information; can't merge data
uk: Відсутня інформація про підвибірку; неможливо об’єднати дані

en: The convergence criterion was not met
uk: Критерій збіжності не досягнуто

en: The operation was canceled
uk: Операцію скасовано

en: Missing values encountered
uk: Виявлено пропущені значення

en: Not a Number in calculation
uk: В розрахунках наявні нечислові дані

en: Matrices not conformable for operation
uk: Матриці не сумісні для даної операції

en: Data types not conformable for operation
uk: Типи даних не сумісні для даної операції

en: Incompatible options
uk: Несумісні опції

en: The restrictions do not identify the parameters
uk: Обмеження не ідентифікують параметри

en: External command failed
uk: Зовнішню команду не виконано

en: No dataset is in place
uk: Набір даних відсутній

en: Matrix is not positive definite
uk: Матриця не є додатно визначеною

en: Failed to calculate Jacobian
uk: Не вдалося обчислити Якобіан

en: Insufficient observations for this operation
uk: Не вистачає спостережень для даної операції

en: You cannot define a function within a function
uk: Не можна визначати функцію всередині іфункції

en: Error executing function
uk: Похибка при виконанні функції

en: Execution aborted by request
uk: Виконання перервано за запитом

en: 'catch' cannot be used in this context
uk: 'catch' не можна використати у даному контексті

en: gradient is not close to zero
uk: градієнт не лежить в околі нуля

en: generated missing values
uk: згенеровано пропущені значення

en: generated non-finite values
uk: згенеровано нескінченні значення

en: In regard to function
uk: Стосовно функції

en: package
uk: пакет

en: Warning
uk: Увага

en: MPI is already initialized
uk: MPI вже ініциалізовано

en: '%s': no such list
uk: %s': такий список не існує

en: Missing function return type
uk: Пропущено тип вихідної змінної для функції

en: Expected a function return type, found '%s'
uk: Очікувався тип виведення функції, але виявлено '%s'

en: %s: invalid return type for function
uk: %s: невірний тип виведення функції

en: %s: validated against DTD OK
uk: %s: перевірка DTD  успішна

en: No functions are available for packaging at present.
uk: Функції, придатні для створення пакету, відсутні.

en: '%s' is the name of a built-in function
uk: '%s' є ім'ям вбудованої функції

en: Time-series data
uk: Часові ряди

en: Quarterly or monthly data
uk: Щоквартальні або щомісячні дані

en: Panel data
uk: Панельні дані

en: some sort of dataset
uk: набір даних деякого типу

en: No description available
uk: Опис відсутній

en: Function names must start with a letter
uk: Імена функцій мусять починатись з (латинської) літери

en: Deleted function '%s'
uk: Функцію '%s' видалено

en: Expected a type identifier
uk: Очікувався ідентифікатор типу

en: Unrecognized data type '%s'
uk: Нерозпізнаний тип даних '%s'

en: %s: invalid parameter type
uk: %s: невірний тип параметру

en: parameter %d: name is missing
uk: параметр %d: пропущено ім'я

en: %s: duplicated parameter name '%s'
uk: %s: продубльовано ім'я параметра '%s'

en: %s: expected an integer but found %g
uk: %s: очікувано ціле, але виявлено %g

en: %s: argument value %g is out of bounds
uk: %s: значення аргументу %g лежить по-за допустимими межами

en: Duplicated pointer argument: not allowed
uk: Продубльовано аргумент-пойнтер: неприпустима операція

en: %s: argument %d is of the wrong type (is %s, should be %s)
uk: %s: аргумент %d має невірний тип (є %s, має бути %s)

en: %s, argument %d: value %g is out of bounds
uk: %s, аргумент %d: значення %g лежить по-за допустимими межами

en: %s: not enough arguments
uk: %s: недостатньо аргументів

en: "%s" is not defined.
uk: "%s" не визначено.

en: Couldn't find %s
uk: Неможливо знайти %s

en: Unable to access the file %s.
uk: Неможливо одержати доступ до файлу %s.

en: 
    
    For help on a specific function, type: help funname
uk: 
    
    Для одержання довідки про певну функцію наберіть: help назва_функції

en:  (e.g. help qrdecomp)
uk:  (наприклад, help qrdecomp)

en: %s: sorry, no help available.
uk: %s: на жаль, довідка відсутня.

en: 
    Valid gretl commands are:
uk: 
    Допустимі команди gretl:

en: 
    
    For help on a specific command, type: help cmdname
uk: 
    
    Для одержання довідки про певну команду наберіть: help назва_команди

en:  (e.g. help smpl)
uk:  (наприклад, help smpl)

en: You can also do 'help functions' for a list of functions
uk: Ви також можете набрати 'help functions' і одержати список функцій

en: "%s" is not a gretl command.
uk: "%s" не є командою gretl.

en: _Open data
uk: _Відкрити дані

en: annual
uk: річні

en: _File
uk: _Файл

en: %s: locale is not supported on this system
uk: %s: локалізація не підтримується даною системою

en: No matching data after filtering
uk: Результат фільтрування: даних відповідного формату не знайдено

en: You need to specify an aggregation method for a 1:n join
uk: Ви повинні вказати метод агрегування для сполучення 1:n

en: %s: string key on left but numeric on right
uk: %s: абеткова клавіша зліва, а цифрова справа

en: %s: string key on right but numeric on left
uk: %s: абеткова клавіша справа, а цифрова зліва

en: Series length does not match the dataset
uk: Довжина ряду не узгоджується з наявним набором даних

en: Outer dataset: read %d columns and %d rows
uk: Зовнішній набір даних: прочитано %d стовпчиків та  %d рядків

en: Variable %d was not in the original list
uk: Змінної %d не було у вихідному списку

en: Can't do this: some vars in original model have been redefined
uk: Неможливо виконати: деякі змінні вихідної моделі було перевизначено

en: quarterly
uk: щоквартальні

en: monthly
uk: щомісячні

en: daily
uk: щоденні

en: MIDAS list %s, high-frequency lags %d to %d
uk: MIDAS-список %s, високочастотні лаги від  %d до %d

en: Test for addition of variables
uk: Перевірка доцільності додавання змінних

en: parameters are zero for the variables
uk: параметри є нулями для таких змінних

en: Test for ARCH of order %s
uk: Перевірка ARCH-ефектів порядку %s

en: no ARCH effect is present
uk: ARCH-ефекти відсутні

en: LM test for autocorrelation up to order %s
uk: LM тест  для автокореляції до порядку %s

en: no autocorrelation
uk: автокореляція відсутня

en: no structural break
uk: структурні зрушення відсутні

en: no structural difference
uk: структурну різницю не виявлено

en: CUSUM test for parameter stability
uk: CUSUM-тест стабільності параметрів

en: no change in parameters
uk: зміна параметрів відсутня

en: QLR test for structural break
uk: QLR-тест структурних зрушень

en: Likelihood ratio test for groupwise heteroskedasticity
uk: Тест відношення правдоподібності для групової гетероскедастичності

en: the units have a common error variance
uk: об'єкти мають однакову дисперсію похибок

en: Non-linearity test (logs)
uk: Перевірка нелінійності (логарифми)

en: relationship is linear
uk: залежність є лінійною

en: Test for normality of residual
uk: Перевірка нормальності розподілу залишків

en: error is normally distributed
uk: похибки нормально розподілені

en: Test for omission of variables
uk: Перевірка пропущення змінних

en: specification is adequate
uk: специфікація адекватна

en: Non-linearity test (squares)
uk: Перевірка нелінійності (квадрати)

en: heteroskedasticity not present
uk: гетероскедастичність відсутня

en: Sargan over-identification test
uk: Перевірка над-ідентифікації  за Сарганом (Sargan)

en: all instruments are valid
uk: усі інструменти коректні

en: Hausman test
uk: Тест Гаусмана (Hausman)

en: OLS estimates are consistent
uk: МНК-оцінки спроможні

en: GLS estimates are consistent
uk: УМНК-оценки спроможні

en: Test for differing group intercepts
uk: Перевірка відмінності група-специфічних констант

en: The groups have a common intercept
uk: Групи мають спільну константу

en: Breusch-Pagan test
uk: Тест Бройша-Пейгана (Breusch-Pagan)

en: Variance of the unit-specific error = 0
uk: Дисперсія об'єкт-специфічних похибок = 0

en: Wald joint test on time dummies
uk: Сукупний тест Вальда для час. фікт. зм.

en: No time effects
uk: Без ефектів часу

en: restriction is acceptable
uk: обмеження допустиме

en: Test of independence
uk: Перевірка незалежності

en: LR test for rho = 0
uk: LR тест для rho = 0

en: Joint test on named regressors
uk: Спільна перевірка значущості змістовних регресорів

en: Robust test for differing group intercepts
uk: Робастний тест для група-специфічних констант

en: Pesaran CD test for cross-sectional dependence
uk: CD-тест Песарана для просторової залежності

en: No cross-sectional dependence
uk: Без залежності від просторових об'єктів

en: Distribution free Wald test for heteroskedasticity
uk: Непараметричний тест Вальда для гетероскедастичності

en: robust variant
uk: робастний варіант

en: chi-square(%d) = %g at observation %s
uk: хі-квадрат(%d) = %g для спостереження %s

en: failed
uk: не вдалося

en: parameter
uk: параметр

en: dfn
uk: ст. св. чис.

en: dfd
uk: ст. св. зн.

en: df
uk: ст. св.

en: %g percent critical value
uk: %g-відсоткове критичне значення

en: Asymptotic test statistic
uk: Асимптотична тестова статистика

en: with asymptotic p-value
uk: з асимптотичним р-значенням

en: Can't retrieve uhat: data set has changed
uk: Неможливо відновити uhat: набір даних змінився

en: Can't retrieve yhat: data set has changed
uk: Неможливо відновити yhat: набір даних змінився

en: Can't retrieve ht: data set has changed
uk: Неможливо відновити ht: набір даних змінився

en: Can't retrieve series: data set has changed
uk: Неможливо відновити ряд: набір даних змінився

en: The model exhibits an exact linear fit
uk: В моделі ідеальна лінійна згода

en: Invalid MPI rank %d
uk: Нeвiрнe значення (MPI) %d

en: Random effects estimator
    allows for a unit-specific component to the error term
uk: Оцінювання з випадковими ефектами
    передбачає наявність об’єкт-специфічного компоненту похибки

en: Fixed effects estimator
    allows for differing intercepts by cross-sectional unit
uk: Оцінювання з фіксованими ефектами
    передбачає наявність відмінних між собою  об’єкт-специфічних констант

en: Residual variance: %g/(%d - %d) = %g
uk: Дисперсія залишків: %g/(%d - %d) = %g

en: Joint significance of differing group means:
uk: Спільна значущість відмінностей між груповими середніми:

en: (A low p-value counts against the null hypothesis that the pooled OLS model
    is adequate, in favor of the fixed effects alternative.)
uk: (Низьке p-значення свідчить проти нульової гіпотези про адекватність об'єднаної
    моделі на користь фіксованих ефектів як альтернативи)

en: Error estimating fixed effects model
uk: Похибка при оцінюванні моделі з фіксованими ефектами

en: Inadequate data for panel estimation
uk: Дані непридатні до панельного оцінювання

en: Hausman test matrix is not positive definite!
uk: Матриця в тесті Гаусмана не є додатно визначеною!

en: Hausman test statistic:
     H = %g with p-value = prob(chi-square(%d) > %g) = %g
uk: Статистика тесту Гаусмана (Hausman):
     H = %g, p-значення = prob(хі-квадрат(%d) > %g) = %g

en: (A low p-value counts against the null hypothesis that the random effects
    model is consistent, in favor of the fixed effects model.)
uk: (Низьке p-значення свідчить проти нульової гіпотези про спроможність оцінок
    в моделі з випадковими ефектами на користь фіксованих ефектів)

en: Error estimating random effects model
uk: Похибка при оцінюванні моделі з випадковими ефектами

en: Means of pooled OLS residuals for cross-sectional units:
uk: Середнє залишків з об'єднаної моделі для просторових об'єктів:

en:  unit %2d: %13.5g
uk:  об'єкт %2d: %13.5g

en: Breusch-Pagan test statistic:
     LM = %g with p-value = prob(chi-square(1) > %g) = %g
uk: Статистика Бройша-Пейгана (Breusch-Pagan):
     LM = %g, p-значення = P(хі-квадрат(1) > %g) = %g

en: (A low p-value counts against the null hypothesis that the pooled OLS model
    is adequate, in favor of the random effects alternative.)
uk: (Низьке p-значення свідчить проти нульової гіпотези про адекватність об'єднаної
    моделі панельних даних на користь випадкових ефектів як альтернативи.)

en: Hausman test matrix is not positive definite
uk: Матриця в тесті Гаусмана не є додатно визначеною

en: %s: invalid option argument
uk: %s: невірний факультативний аргумент

en: Diagnostics: using n = %d cross-sectional units
uk: Діагностика: на базі %d просторових об’єктів

en: Couldn't estimate group means regression
uk: Неможливо оцінити регресію на базі групових середніх

en: Couldn't estimate group means regression
uk: Неможливо оцінити регресію на базі групових середніх

en: Can't produce ML estimates: some units have only one observation
uk: Неможливо знайти ММП-оцінки: деякі об'єкти мають лише одне спостереження

en: iteration
uk: ітерація

en: Pooled error variance
uk: Дисперсія похибок об'єднаної моделі

en: Error: unit %g, period %g: duplicated observation
uk: Похибка: об'єкт %g, період %g: дубльовані спостереження

en: Couldn't find package %s
uk: Не вдалося знайти пакет %s

en: Couldn't find file %s for package %s
uk: Файл %s для пакету %s  не знайдено

en: User directory is not set
uk: Не задано директорію(папку) кориcтувача

en: Couldn't create directory '%s'
uk: Неможливо створити директорію (папку)'%s'

en: Couldn't write to '%s': gretl will not work properly!
uk: Неможливо записати до '%s': gretl не буде працювати правильно!

en: gretl: using these basic search paths:
uk: gretl: використано такі шляхи для пошуку:

en: Parse error at unexpected token '%s'
uk: Синтаксична помилка: неочікуваний маркер  '%s'

en: Matrix inversion failed: restrictions may be inconsistent or redundant
uk: Не вдалося обернути матрицю: обмеження або неузгоджені, або надлишкові

en: Invalid restriction on beta
uk: Невірне обмеження на beta

en: Too many restrictions: the maximum number is %d
uk: Забагато обмежень: максимальне число є %d

en: The R matrix must have %d columns
uk: Матриця R мусить мати %d стовпчиків

en: %s: division not allowed here
uk: %s: ділення не дозволене у даному контексті

en: Coefficient number (%d) is out of range
uk: Номер коефіцієнта (%d) по-за допустимими межами

en: Equation number (%d) is out of range
uk: Номер рівняння (%d) по-за допустимими межами

en: parse error in '%s'
uk: синтаксична помилка у '%s'

en: Restriction set
uk: Набір обмежень

en: Restriction
uk: Обмеження

en: Coefficient number (%d) out of range for equation %d
uk: Номер коефіцієнта (%d) рівняння %d по-за допустимими межами

en: Invalid restriction
uk: Невірне обмеження

en: Too many restrictions (maximum is %d)
uk: Забагато обмежень (максимум %d)

en: Restricted estimates
uk: Оцінки з урахуванням обмежень

en: Standard error of the regression
uk: Стандартна похибка регресії

en: Robust chi^2
uk: Робастна хі^2

en: Matrix inversion failed:
     restrictions may be inconsistent or redundant
uk: Не вдалося обернути матрицю:
     обмеження або неузгоджені, або надлишкові

en: Failed to compute test statistic
uk: Не вдалося обчислити тестову статистику

en: The symbol '%s' is undefined
uk: Символ '%s' не визначено

en: Invalid input
uk: Некоректне введення

en: Variables
uk: Змінні

en: Sum of coefficients
uk: Сума коефіцієнтів

en: Standard error
uk: Стандартна похибка

en: variable %d: translating from strings to code numbers
uk: змінна %d: перетворення рядкового формату до числового

en: String code table for variable %d (%s):
uk: Таблиця рядкових кодів для змінної %d (%s):

en: The shell command is not activated.
uk: Команду  shell  не активовано.

en: Maximum length of command line (%d bytes) exceeded
uk: Максимальну довжину командного рядка (%d байт) перевищено

en: A series named %s already exists
uk: Ряд на ім'я  %s вже існує

en: A matrix named %s already exists
uk: Матриця на ім'я %s вже існує

en: A scalar named %s already exists
uk: Скаляр на ім'я %s вже існує

en: A list named %s already exists
uk: Список на ім'я %s вже існує

en: A string named %s already exists
uk: Рядок на ім'я %s вже існує

en: A bundle named %s already exists
uk: Пакунок (bundle) на ім'я %s вже існує

en: An array named %s already exists
uk: Масив на ім'я %s вже існує

en: no ':' allowed in starting obs with frequency 1
uk: символ ':' не є допустимим у першому спостереженні з частотою 1

en: panel data must have frequency > 1
uk: панельні дані повинні мати частоту > 1

en: starting obs must contain a ':' with frequency > 1
uk: стартове спост. мусить включати символ ':' для частоти > 1

en: starting obs '%s' is incompatible with frequency
uk: стартове спост. '%s' не узгоджено з частотою

en: cross-sectional data: frequency must be 1
uk: просторові дані: частота мусить бути 1

en: starting obs '%s' is invalid
uk: стартове спост. '%s' некоректне

en: Panel datasets must be balanced.
    The number of observations (%d) is not a multiple
    of the number of %s (%d).
uk: Набір панельних даних мусить бути збалансованим.
    Кількість спостережень (%d) не є кратним
    до кількості %s (%d).

en: units
uk: об’єкти

en: Command failed
uk: Команду не виконано

en: Couldn't write to %s
uk: Неможливо записати до %s

en: %s: empty document
uk: %s: порожній документ

en: File of the wrong type, root node not %s
uk: Файл невірного типу, кореневий вузол не є %s

en: Failed to parse count of variables
uk: Не вдалося визначити кількість змінних

en: Got no variables
uk: Змінні не одержано

en: Variable %d has no name
uk: Змінна %d не має ім'я

en: Number of variables does not match declaration
uk: Кількість змінних не дорівнює задекларованій

en: Data file contains %d subnormal values
uk: Файл даних %d містить неприпустимі значення

en: Failed to parse data values at obs %d
uk: Не вдалося прочитати значення даних для спост. %d

en: Failed to parse number of observations
uk: Не вдалось визначити кількість спостережень

en: Got no observations
uk: Не одержано жодного спостереження

en: Case marker missing at obs %d
uk: Пропущено маркер рядку для спост. %d

en: Values missing at observation %d
uk: Пропущені значення у спостереженні %d

en: Number of observations does not match declaration
uk: Кількість спостережень не дорівнює задекларованій

en: Required attribute 'type' is missing from data file
uk: Обов’язковий атрибут 'тип' відсутній у файлі даних

en: Unrecognized type attribute for data file
uk: Не розпізнано атрибут типу для файлу даних

en: Failed to parse data frequency
uk: Не вдалося визначити частоту даних

en: Failed to parse startobs
uk: Не вдалося інтерпретувати старт. спост.

en: Failed to parse endobs
uk: Не вдалося інтерпретувати ост. спост.

en: dummy for %s = %lf
uk: фіктивна змінна для %s = %lf

en: 
    Read datafile %s
uk: 
    Прочитано файл даних %s

en: Variables information is missing
uk: Інформація про змінні відсутня

en: '%s': malformed gdt file
uk: '%s': некоректний файл gdt

en: Couldn't read '%s'
uk: Неможливо прочитати '%s'

en: No observations were found
uk: Жодного спостереження не знайдено

en: is a 0/1 variable
uk: є булевою змінною

en: not integer-valued
uk: не є цілозначним

en: No series are defined
uk: Жодного ряду не визначено

en: Now discarding output
uk: Звільняюсь від виведення

en: Couldn't open %s for writing
uk: Неможливо відкрити %s для запису

en: Now appending output to '%s'
uk: Виведення додається до '%s'

en: Now writing output to '%s'
uk: Виведення записується до '%s'

en: Output is not currently diverted to file
uk: У даний момент виведення не скеровано до файлу

en: Closed output file '%s'
uk: Файл виведення '%s' закрито

en: No data information is available.
uk: Інформація про дані недоступна.

en: %s: invalid input '%s'
uk: %s: некоректне введення '%s'

en: Inner key is missing
uk: Відсутній внутрішній ключ

en: The "%s" command cannot be used in this context
uk: Команда '%s' неприпустима у даному контексті

en: Read datafile %s
uk: Читання файлу даних %s

en: Summary statistics for %s, by value of %s
uk: Числові характеристики for %s, за значеннями %s

en: You cannot delete series in this context
uk: Ви не можете видаляти змінні тут

en: Model printed to %s
uk: Модель надруковано до %s

en: You can't end a loop here, you haven't started one
uk: Неможливо завершити цикл, Ви не розпочали жодного

en: data frequency = %d
uk: частота даних = %d

en: store: no filename given
uk: збереження: ім'я файлу не задано

en: Couldn't format model
uk: Неможливо відформатувати модель

en: Infinite loop detected in script
uk: У скрипті виявлено нескінченний цикл

en: %s: command not available
uk: %s: команда не доступна

en: An error occurred when 'outfile' was active
uk: Виникла помилка при активному  'outfile'

en: kalman: a required matrix is missing
uk: kalman: необхідна матриця відсутня

en: kalman: required matrix %s is missing
uk: kalman:  необхідна матриця %s відсутня

en: modprint: expected %d names
uk: modprint: очікувалось %d назв

en: modprint: the first matrix argument must have 2 columns
uk: modprint: перша матриця-аргумент мусить мати 2 стовпчика

en: %s: invalid value '%s'
uk: %s: недопустиме значення '%s'

en: Variables that can be set using "set"
uk: Змінні, які можна задати за допомогою "set"

en: "help set" for details
uk: деталі: "help set"

en: Program interaction and behavior
uk: Взаємодія та поведінка програми

en: Numerical methods
uk: Числові методи

en: Random number generation
uk: Генерування випадкових чисел

en: Robust estimation
uk: Робастне оцінювання

en: Time series
uk: Часові ряди

en: set: unknown variable '%s'
uk: set: невідома змінна '%s'

en: Pseudo-random number generator seeded with %u
uk: Генератор псевдовипадкових чисел ініціалізовано значенням  %u

en: Non-positive values encountered
uk: Виявлено недодатні значення

en: %s: matrix is NULL
uk: %s: матриця є  NULL

en: matrix is NULL
uk: матриця є  NULL

en: %s: matrix is empty (%d x %d)
uk: %s: порожня матриця  (%d x %d)

en: matrix is empty (%d x %d)
uk: порожня матриця (%d x %d)

en: Set %d values to "missing"
uk: Вкажіть значення  %d як "пропущені"

en: Didn't find any matching observations
uk: Відповідних значень не знайдено

en: %s: set %d observations to "missing"
uk: %s: вкажіть %d спостережень як "пропущені"

en: %s: Didn't find any matching observations
uk: %s: Відповідних значень не знайдено

en: Unconditional error variance
uk: Безумовна дисперсія похибок

en: The residuals are standardized
uk: Залишки стандартизовано

en: Likelihood ratio test for (G)ARCH terms
uk: Тест відношення правдоподібності для (G)ARCH компонентів

en: Left-unbounded observations
uk: Необмежені зліва спостереження

en: Right-unbounded observations
uk: Необмежені справа спостереження

en: Bounded observations
uk: Обмежені спостереження

en: Point observations
uk: Точкові спостереження

en: Pseudo-point observations
uk: Псевдо-точкові спостереження

en: Left-censored observations
uk: Цензуровані зліва спостереження

en: Right-censored observations
uk: Цензуровані справа спостереження

en: sigma
uk: сігма

en: Unadjusted R-squared
uk: Нескоригований R-квадрат

en: Sum of squared residuals
uk: Сума квадратів залишків

en: Explained sum of squares
uk: Пояснена сума квадратів

en: Smallest eigenvalue
uk: Найменше власне значення

en: LR over-identification test
uk: LR-тест над-ідентифікації

en: Equation is just identified
uk: Рівняння точно ідентифіковано

en: Test for AR(%d) errors:
uk: Тест для AR(%d) похибок:

en: Wald (joint) test
uk: (Спільний) тест Вальда

en: Wald (time dummies)
uk: Статистика Вальда (часові фіктивні змінні)

en: J test
uk: J тест

en: Overdispersion test
uk: Перевірка надлишкової дисперсії

en: Sargan test
uk: Тест Саргана (Sargan)

en: GMM criterion
uk: GMM-критерій

en: Number of instruments = %d
uk: Кількість інструментів = %d

en: Warning: convergence is questionable
uk: Увага: збіжність не гарантовано

en: Convergence seems to be reasonably complete
uk: Збіжність виглядає прийнятною

en: GNR: got incomplete results
uk: GNR: одержано неповні результати

en: Warning: Jacobian is rank-deficient
uk: Увага: Якобіан має неповний ранг

en: Warning: Jacobian near to rank-deficiency
uk: Увага: Якобіан має неповний ранг

en: Warning: solution is probably not unique
uk: Увага: розв'язок, ймовірно, не є єдиним

en: Warning: couldn't compute numerical Hessian
uk: Увага: не вдалося відшукати чисельний Гессіан

en: Warning: non-pd Hessian (but still nonsingular)
uk: Увага: Гессіан не є д. в. (однак, є несингулярним)

en: 'Between' variance
uk: Міжгрупповя дисперсія

en: 'Within' variance
uk: Внутрішньогрупова дисперсія

en: theta used for quasi-demeaning
uk: тета, використана для квазі-центрування(demeaning)

en: mean theta
uk: среднє зн. тета

en: Excluding the constant, p-value was highest for variable %d (%s)
uk: За виключенням константи, найбільше р-значення має змінна %d (%s)

en: P-value was highest for variable %d (%s)
uk: Найбільше р-значення одержано для змінної %d (%s)

en: Auxiliary regression for non-linearity test (squared terms)
uk: Допоміжна регресія для перевірки нелінійності (квадрати)

en: Auxiliary regression for non-linearity test (log terms)
uk: Допоміжна регресія для перевірки нелінійності (логарифми)

en: Auxiliary regression for added variables
uk: Допоміжна регресія для доданих змінних

en: Augmented regression for Chow test
uk: Модифікована регресія для теста Чоу

en: Cointegrating regression --
uk: Коінтеграційна регресія --

en: Cointegrating regression -
uk: Коінтеграційна регресія --

en: Augmented Dickey--Fuller regression
uk: Узагальнена регресія Дикі--Фуллера

en: Augmented Dickey-Fuller regression
uk: Узагальнена регресія Дикі-Фуллера

en: Dickey--Fuller regression
uk: Регресія Дикі--Фуллера

en: Dickey-Fuller regression
uk: Регресія Дикі-Фуллера

en: KPSS regression
uk: Регресія для KPSS

en: Auxiliary regression for RESET specification test
uk: Допоміжна регресія для перевірки специфікації RESET

en: Groupwise heteroskedasticity
uk: Групова гетероскедастичність

en: Augmented regression for common factor test
uk: Допоміжна регресія для перевірки обмеження у вигляді спільного множника

en: OLS
uk: МНК

en: WLS
uk: МЗНК

en: WLS (ARCH)
uk: МЗНК (ARCH)

en: Heteroskedasticity-corrected
uk: З урахуванням гетероскедастичності

en: LAD
uk: Метод найменших модулів

en: High-Precision OLS
uk: МНК з високою точністю

en: Probit
uk: Пробіт

en: Logit
uk: Логіт

en: Tobit
uk: Тобіт

en: Heckit
uk: Гекіт (Heckit)

en: Poisson
uk: Регресія Пуассона

en: Negative Binomial
uk: Від’ємний біноміальний

en: Duration
uk: Тривалість

en: NLS
uk: Нелінійний МНК

en: ML
uk: МП

en: GMM
uk: УММ

en: Logistic
uk: Логістична

en: Interval estimates
uk: Інтервальні оцінки

en: Dynamic panel
uk: Динамічна панельна модель

en: Bivariate probit
uk: Двовимірна пробіт

en: Hildreth--Lu
uk: Метод Гілдрета--Лу

en: Hildreth-Lu
uk: Метод Гілдрета-Лу

en: Prais--Winsten
uk: Метод Прейса--Вінстена

en: Prais-Winsten
uk: Метод Прейса-Вінстена

en: Cochrane--Orcutt
uk: Метод Кохрена--Оркатта

en: Cochrane-Orcutt
uk: Метод Кохрена-Оркатта

en: Pooled OLS
uk: Об’єднаний МНК

en: Fixed-effects
uk: Фіксовані ефекти

en: Random-effects (GLS)
uk: Випадкові ефекти (УМНК)

en: Maximum Likelihood
uk: Максимальна правдоподібність

en: Between-groups
uk: Міжгруповий

en: 2-step dynamic panel
uk: 2-крокова динамічна панель

en: 1-step dynamic panel
uk: 1-крокова динамічна панель

en: 2-step GMM
uk: 2-кроковий УММ

en: Iterated GMM
uk: Ітеративний УММ

en: 1-step GMM
uk: 1-кроковий УММ

en: Ordered Logit
uk: Упорядкований логіт

en: Multinomial Logit
uk: Мультиноміальний логіт

en: Random-effects probit
uk: Пробіт з випадковими ефектами

en: Ordered Probit
uk: Впорядкований пробіт

en: Two-step Heckit
uk: 2-кроковий Гекіт

en: ML Heckit
uk: ММП-Гекіт

en: Quantile estimates
uk: Квантильні оценки

en: LIML
uk: ММП з обмеженою інформацією

en: TSLS
uk: 2МНК

en: Negative Binomial 1
uk: Від’ємний біноміальний 1

en: Duration (exponential)
uk: Тривалість (експоненційна)

en: Duration (log-logistic)
uk: Тривалість (лог-логістична)

en: Duration (log-normal)
uk: Тривалість (лог-нормальна)

en: Duration (Weibull)
uk: Тривалість (розп. Вейбулла)

en: Restricted OLS
uk: Обмежений МНК

en: MIDAS (OLS)
uk: MIDAS (МНК)

en: MIDAS (NLS)
uk: MIDAS (НМНК)

en: Critical values for TSLS bias relative to OLS:
uk: Критичні значення для зміщення 2МНК-оцінок відносно МНК-оцінок:

en: Critical values for desired LIML maximal size, when running
      tests at a nominal 5% significance level:
uk: Critical values for desired LIML maximal size, when running

en: Critical values for desired TSLS maximal size, when running
      tests at a nominal 5% significance level:
uk: Критичні значення для бажаного максимального розміру для 2МНК,
      тести здійснювались  на 5% номінальному  рівні значущості:

en: bias
uk: зміщення

en: size
uk: розмір

en: value
uk: значення

en: Relative bias is probably less than %g%%
uk: Відносне зміщення, ймовірно, є менше ніж %g%%

en: Maximal size is probably less than %g%%
uk: Максимальний розмір, ймовірно, є менше ніж %g%%

en: Relative bias may exceed %g%%
uk: Відносне зміщення  може перевищувати %g%%

en: Maximal size may exceed %g%%
uk: Максимальний розмір може перевищувати %g%%

en: Weak instrument test
uk: Діагностика слабких інструментів

en: First-stage F-statistic
uk: F-статистика для 1-го кроку

en: Cragg-Donald minimum eigenvalue
uk: Мінімальне власне значення Крега-Дональда

en: Cragg--Donald minimum eigenvalue
uk: Мінімальне власне значення Крега--Дональда

en: A value < 10 may indicate weak instruments
uk: Значення < 10 може вказувати на слабкість інструментів

en: Instrumented
uk: Ендогенні змінні

en: Instruments
uk: Інструменти

en: Asymptotic standard errors
uk: Асимптотичні стандартні похибки

en: Beck-Katz standard errors
uk: Стандартні похибки Бека-Каца (Beck-Katz)

en: Beck--Katz standard errors
uk: Стандартні похибки Бека--Каца (Beck--Katz)

en: Standard errors clustered by %d values of %s
uk: Стандартні похибки, кластеризовані за %d значеннями  %s

en: Clustered standard errors
uk: Кластеризовані стандартні похибки

en: Could not compute Beck-Katz standard errors
uk: Не вдалося обчислити стандартні похибки Бека-Каца (Beck-Katz)

en: Could not compute robust standard errors
uk: Не вдалося обчислити стійкі стандартні похибки

en: Bartlett kernel
uk: Ядро Бартлетта (Bartlett)

en: Parzen kernel
uk: Ядро Парзена (Parzen)

en: QS kernel
uk: QS-ядро

en: HAC standard errors, bandwidth %.2f
uk: HAC-стандартні похибки , ширина вікна %.2f

en: HAC standard errors, bandwidth %d
uk: HAC-стандартні похибки , ширина вікна %d

en: prewhitened
uk: попередньо відбілені

en: Heteroskedasticity-robust standard errors
uk: Робастні в умовах гетероскедастичності стандартні похибки

en: variant
uk: варіант

en: Standard errors based on Hessian
uk: Стандартні похибки на базі Гессіана

en: Standard errors based on Information Matrix
uk: Стандартні похибки на базі інформаційної матриці

en: Standard errors based on Outer Products matrix
uk: Стандартні похибки на базі матриці зовнішнього добутку

en: QML standard errors
uk: QML-стандартні похибки

en: Bollerslev--Wooldridge standard errors
uk: Стандартні похибки Боллерслева--Вулдриджа (Bollerslev--Wooldridge)

en: Bollerslev-Wooldridge standard errors
uk: Стандартні похибки Боллерслева-Вулдриджа (Bollerslev-Wooldridge)

en: Warning: could not compute standard errors
uk: Увага: Не вдалося обчислити стандартні похибки

en: With robust %g percent confidence intervals
uk: З %g-відсотковими робастними довірчими інтервалами

en: With %g percent confidence intervals
uk: З %g-відсотковими робастними довірчими інтервалами

en: Robust (sandwich) standard errors
uk: Робастні стандартні похибки (sandwich)

en: Asymptotic standard errors assuming IID errors
uk: Асимптотичні стандартні похибки, припускаючи, що похибки є НОР

en: Omitted because all values were zero:
uk: Виключено, оскільки усі спостереження нульові:

en: Omitted due to exact collinearity:
uk: Виключено внаслідок точної колінеарності:

en:  %d series
uk:  ряд  %d

en: Redundant instruments:
uk: Надлишкові інструменти:

en: Dependent variable
uk: Залежна змінна

en: Estimated using X-13-ARIMA
uk: Оцінено з використанням X-13-ARIMA

en: Estimated using X-12-ARIMA
uk: Оцінено з використанням X-12-ARIMA

en: exact ML
uk: точний ММП

en: conditional ML
uk: умовний ММП

en: Estimated using least squares
uk: Оцінено за допомогою методу найменших квадратів

en: = MLE
uk: = оцінки ММП

en: Estimated using Kalman filter
uk: Оцінено за допомогою фільтру Кальмана

en: Estimated using BHHH method
uk: Оцінено за допомогою методу BHHH

en: Godfrey (1994) test for autocorrelation up to order %d
uk: Тест Годфрі (Godfrey, 1994) для автокореляції до порядку %d

en: Godfrey (1994) test for first-order autocorrelation
uk: Тест Годфрі (Godfrey, 1994) для автокореляції першого порядку

en: Breusch-Godfrey test for autocorrelation up to order %d
uk: Тест Бройша-Годфрі для автокореляції до порядку %d

en: Breusch-Godfrey test for first-order autocorrelation
uk: Тест Бройша-Годфрі для автокореляції першого порядку

en: Lower limit
uk: Нижня границя

en: Upper limit
uk: Верхня границя

en: Using line search with conditional OLS
uk: Використовуючи лінійний пошук для МНК

en: Using L-BFGS-B with conditional OLS
uk: Використовуючи  L-BFGS-B для умовного МНК

en: Using Levenberg--Marquardt algorithm
uk: Використовуючи алгоритм Левенберга--Марквардта

en: Using Levenberg-Marquardt algorithm
uk: Використовуючи алгоритм Левенберга-Марквардта

en: Using Swamy-Arora as per Stata
uk: Використовуючи підхід Свамі-Арора (Stata)

en: Using Swamy-Arora as per Baltagi-Chang
uk: Використовуючи підхід Свамі-Арора за Балтаджі-Чаном

en: Equation
uk: Рівняння

en: Model
uk: Модель

en: %s, using observations %s%s%s
uk: %s, на базі спостережень %s%s%s

en: %s, using %d observations
uk: %s, використано %d спостережень

en: %s, obs. %s%s%s
uk: %s, спост. %s%s%s

en: Missing or incomplete observations dropped
uk: Пропущені або неповні спостереження виключено

en: Using weighted Nerlove transformation
uk: Використано зважене перетворення Нерлова (Nerlove)

en: Using Nerlove's transformation
uk: Використано перетворення Нерлова (Nerlove)

en: Included %d cross-sectional units
uk: Включено %d просторових об’єктів

en: Time-series length = %d
uk: Довжина часового ряду = %d

en: Time-series length: minimum %d, maximum %d
uk: Довжина часових рядів: мінімум %d, максимум %d

en: Including equations in levels
uk: Включаючи рівняння у рівнях

en: H-matrix as per Ox/DPD
uk: H-матриця згідно до Ox/DPD

en: scaled %s (Koenker robust variant)
uk: нормоване %s (робастний варіант Кункера (Koenker))

en: scaled %s
uk: нормоване %s

en: Selection variable
uk: Змінна для вибору

en: Using %d quadrature points
uk: Використавши %d квадратурних точок

en: Without squared terms in variance equation
uk: Без квадратичних членів у рівнянні для дисперсії

en: Allowing for groupwise heteroskedasticity
uk: Враховуючи групову гетероскедастичність

en: Weights based on per-unit error variances
uk: Вагові коефіцієнти на  базі дисперсій похибок для об'єктів

en: Variable used as weight
uk: Змінна використана як набір вагових коефіцієнтів

en: Weight var is a dummy variable, effective obs =
uk: Змінна використана використана як набір вагових 
    коефіцієнтів є фіктивною, ефективних спост. =

en: $t$-ratio
uk: $t$-статистика

en: t-ratio
uk: t-статистика

en: coefficient
uk: коефіцієнт

en: std. error
uk: ст. похибка

en: slope at mean
uk: кут. коеф. при середніх

en: estimate
uk: оцінка

en: lower
uk: нижня

en: upper
uk: верхня

en: Estimate
uk: Оцінка

en: Coefficient
uk: Коефіцієнт

en: Lower
uk: Нижня

en: Upper
uk: Верхня

en: Std.\ Error
uk: Ст.\ Похибка

en: Std. Error
uk: Ст. Похибка

en: Slope
uk: Кут. коеф.

en: Warning: data matrix close to singularity!
uk: Увага: матриця даних майже сингулярна!

en: WARNING: The constant was present among the regressors but not among the
    instruments, so it has been automatically added to the instrument list.
    This behavior may change in future versions, so you may want to adjust your
    scripts accordingly.
uk: УВАГА: Константа фігурувала як регресор, але  не як інструмент,
    тому її було автоматично включено до списку інструментів.
    Такий сценарій може змінитись у майбутніх версіях, тому ви,
    можливо, муситиме скоригувати свої скрипти.

en: Statistics based on the original data
uk: Статистика на базі вихідних даних

en: Statistics based on the weighted data
uk: Статистика на базі зважених даних

en: Statistics based on the rho-differenced data
uk: Статистика на базі ро-різниць вихідних даних

en: Statistics based on the transformed data
uk: Статистика на базі трансформованих даних

en: Log-likelihood for %s
uk: Логарифмічна правдоподібність для %s

en: Mean of dependent variable
uk: Середнє значення залежної змінної

en: Standard deviation of dep. var.
uk: Стандартне відхилення зал. змін.

en: Akaike information criterion
uk: Інформаційний критерій Акайке

en: Schwarz Bayesian criterion
uk: Інформаційний критерій Шварца

en: Hannan-Quinn Information Criterion
uk: Інформаційний критерій Хеннана-Куїнна

note: TRANSLATORS: maximum length of string is 22 characters
en: Mean dependent var
uk: Середнє зал. змін.

note: TRANSLATORS: maximum length of string is 22 characters
en: S.D. dependent var
uk: Ст. Відх. зал. змін.

note: TRANSLATORS: maximum length of string is 22 characters
en: Sum squared resid
uk: Сума кв. залишків

note: TRANSLATORS: maximum length of string is 22 characters
en: S.E. of regression
uk: С.П. регресії

note: TRANSLATORS: maximum length of string is 22 characters
en: R-squared
uk: R-квадрат

note: TRANSLATORS: maximum length of string is 22 characters
en: Adjusted R-squared
uk: Скориг. R-квадрат

note: TRANSLATORS: maximum length of string is 22 characters
en: P-value(F)
uk: Р-значення (F)

note: TRANSLATORS: maximum length of string is 22 characters
en: Log-likelihood
uk: Лог. Правдоподібн.

note: TRANSLATORS: maximum length of string is 22 characters
en: Akaike criterion
uk: Крит. Акайке

note: TRANSLATORS: maximum length of string is 22 characters
en: Schwarz criterion
uk: Крит. Шварца

note: TRANSLATORS: maximum length of string is 22 characters
en: Hannan-Quinn
uk: Крит. Хеннана-Куїнна

note: TRANSLATORS: maximum length of string is 22 characters
en: rho
uk: параметр rho

note: TRANSLATORS: maximum length of string is 22 characters
en: Durbin-Watson
uk: Стат. Дурбіна-Уотсона

en: Adjusted $R^2$
uk: Скоригований $R^2$

en: P-value($F$)
uk: Р-значення($F$)

en: Uncentered $R^2$
uk: Нецентрований $R^2$

en: Uncentered R-squared
uk: Нецентрований R-квадрат

en: Centered $R^2$
uk: Центрований $R^2$

en: Centered R-squared
uk: Центрований R-квадрат

en: McFadden $R^2$
uk: $R^2$ за Макфейденом (McFadden)

en: McFadden R-squared
uk: R-квадрат за Макфейденом

en: LSDV R-squared
uk: LSDV R-квадрат

en: Within $R^2$
uk: Внутрішн. $R^2$

en: Within R-squared
uk: Внутрішн. R-квадрат

en: Mean of innovations
uk: Середнє інновацій

en: S.D. of innovations
uk: Ст. Відх. інновацій

en: Median depend. var
uk: Медіана зал. змін.

en: Sum absolute resid
uk: Сума абс. похибок

en: Durbin's $h$
uk: $h$-стат. Дурбіна

en: Durbin's h
uk: h-стат. Дурбіна

en: Convergence achieved after %d iterations
uk: Збіжність досягнуто після %d ітерацій

en: Sum of AR coefficients
uk: Сума AR-коефіцієнтів

en: slope
uk: кут. коеф.

en:                         Real  Imaginary    Modulus  Frequency
uk:                     Дійсн. ч.  Уяв. ч.     Модуль   Частота

en: Root
uk: Корінь

en: Real
uk: Дійсн. ч.

en: Imaginary
uk: Уявна ч.

en: Modulus
uk: Модуль

en: Frequency
uk: Частота

en: AR (seasonal)
uk: AR (сезонні)

en: MA (seasonal)
uk: MA (сезонні)

en: Total observations
uk: Усього спостережень

en: Censored observations
uk: Цензурованих спостережень

en: Actual
uk: Фактичні

en: Predicted
uk: Передбачені

en: Number of cases 'correctly predicted'
uk: Кількість 'коректно передбачених' випадків

en: at mean of independent vars
uk: при середніх зн. незал. змінних

en: Likelihood ratio test
uk: Тест відношення правдоподібності

en: Evaluated at the mean
uk: Обчислено для середнього значення

en: Number of cases `correctly predicted'
uk: Кількість 'коректно передбачених' випадків

en: percent
uk: відсоток

en: Analysis of Variance
uk: Дисперсійний анализ

en: Sum of squares
uk: Сума квадратів

en: Mean square
uk: Середнє квадратів

en: Regression
uk: Регресія

en: Residual
uk: Залишки

en: Total
uk: Усього

en: '%s': not a scalar
uk: %s: не є скаляром

en: error evaluating loop condition
uk: похибка обчислення умови циклу

en: Using the same index variable (%s) for nested loops:
    this is acceptable only with "for" loops.
uk: Використання однієї й тої самої індексної змінної (%s) для вкладених циклів:
    це можливо лише для циклів  "for".

en: Reached maximum iterations, %d
uk: Досягнуто максимальну кількість ітерацій, %d

en: You can use "set loop_maxiter" to increase the limit
uk: Можна використати "set loop_maxiter"для збільшення докількості

en: delete %s: not allowed
uk: видалити %s: не дозволено

en: You cannot delete scalars in this context
uk: Ви не можете видаляти скаляри у цьому контексті

en: The formula '%s'
     produced an error on execution
uk: Формула '%s'
    призвела до помилки при виконанні

en: The formula '%s'
     produced an error on compilation
uk: Формула '%s'
    призвела до помилки при компіляції

en: The formula '%s'
     did not produce the required output type
uk: Формула '%s'
    не повертає результат потрібного типу

en: In Gauss-Newton Regression:
uk: Регресія Гаусса-Ньютона:

en: Perfect fit achieved
uk: Досягнуто повної згоди

en: NLS: The supplied derivatives seem to be incorrect
uk: НМНК: похідні, ймовірно, завдані некоректно

en: Warning: The supplied derivatives may be incorrect, or perhaps
    the data are ill-conditioned for this function.
uk: УВАГА: Можливо, похідні завдано некоректно, або
    наявні данні є погано обумовлені для даної функції.

en: %d out of %d gradients looked suspicious.
uk: %d з %d одержаних градієнтів виглядають підозріло.

en: 
    Error: Hessian non-negative definite? (err = %d); dropping back to OPG
uk: 
    Похибка: Гессіан не є недод. визначеним?   (err = %d);  примусово вик. OPG

en: Invalid NLS specification
uk: Некоректна специфікація НМНК

en: NLS: failed to converge after %d iterations
uk: НМНК: після %d ітерацій збіжність не досягнута

en: Analytical derivatives cannot be used with GMM
uk: Аналітичні похідні не придатні для GMM

en: command '%s' not valid in this context
uk: команда '%s' недопустима у даному контексті

en: '%s': not valid in this context
uk: '%s': неприпустимо у даному контексті

en: '%s' is not a known series
uk: '%s' не є визначеним рядом

en: No regression function has been specified
uk: Регресійну функцію не визначено

en: You cannot supply both a "params" line and analytical derivatives
uk: Водночас завдавати рядок  ("params") та  аналітичні похідні некоректно

en: Analytical derivatives supplied: "params" line will be ignored
uk: Завдано аналітичні похідні: рядок "params" буде проігноровано

en: No parameters have been specified
uk: Не вказано жодного параметру

en: No function has been specified
uk: Функції не визначено

en: %s: no parameters were specified
uk: %s: не вказані параметри

en: Using numerical derivatives
uk: Використано числові похідні

en: Using analytical derivatives
uk: Використано аналітичні похідні

en: Tolerance = %g
uk: Похибка = %g

en: rank
uk: ранг

en: This command requires two variables
uk: Ця команда вимагає дві змінні

en: 
    For the variables '%s' and '%s'
uk: 
    Для змінних '%s' та '%s'

en: Spearman's rank correlation is undefined
uk: Рангова кореляція Спірмена не визначена

en: Spearman's rank correlation coefficient (rho) = %.8f
uk: Тест рангової кореляції Спірмена (Spearman) (rho) = %.8f

en: z-score = %g, with two-tailed p-value %.4f
uk: z-статистика = %g, для двостороннього р-значення %.4f

en: significant at the %g%% level (two-tailed)
uk: є значущим на %g%%- рівні (двостороннє)

en: not significant at the 10% level
uk: не є значущим на 10% рівні

en: Sample is too small to calculate a p-value based on the normal distribution
uk: Вибірка занадто маленька для розрахунку р-значення на базі нормального розподілу

en: Kendall's tau
uk: Тау Кендалла

en: Runs test (first difference)
uk: Критерій серій (перші різниці)

en: Runs test (level)
uk: Критерій серій (рівні)

en: 
    Number of runs (R) in the variable '%s' = %d
uk: 
    Кількість серій (R) для змінної '%s' = %d

en: Test statistic cannot be computed: try the deviation from the median?
uk: Тестову статистику не можна обчислити. Спробуйте використати відхилення  от медіани.

en: Under the null hypothesis of independence and equal probability of positive
    and negative values, R follows N(%g, %g)
uk: За нульової гіпотези незалежності та однакових ймовірностей позитивних
    та негативних значень R розподілено як N(%g, %g)

en: Under the null hypothesis of independence, R follows N(%g, %g)
uk: За нульової гіпотези незалежності  R  розподілено як N(%g, %g)

en: z-score = %g, with two-tailed p-value %g
uk: z-статистика = %g, для двостороннього р-значення %g

en: Two-tailed p-value
uk: Двостороннє р-значення

en: Test for difference between %s and %s
uk: Діагностика різниці між %s та %s

en: Wilcoxon Signed-Rank Test
uk: W-Критерій  Вілкоксона

en: the median difference is zero
uk: різниця медіан дорівнює нулю

en: zero differences
uk: нульові різниці

en: non-zero ties
uk: ненульові пари

en: Fail to reject H0
uk: Не вдалося відхилити H0

en: Expected value
uk: Очікуване значення

en: Variance
uk: Дисперсія

en: Sample too small for statistical significance
uk: Вибірка замала  для висновків про статистичу значущість

en: Wilcoxon Rank-Sum Test
uk: Критерій рангової суми Вілкоксона

en: the two medians are equal
uk: обидві медіани однакові

en: sum of ranks, sample 1
uk: сума рангів,  вибірка 1

en: Sign Test
uk: Критерій знаків

en: Number of differences: n = %d
uk: Кількість різниць: n = %d

en: Number of cases with %s > %s: w = %d (%.2f%%)
uk: Кількість випадків, для яких %s > %s: W = %d (%.2f%%)

en: Under the null hypothesis of no difference, W follows B(%d, %.1f)
uk: За нульової гіпотези про відсутність різниці розподіл W є B(%d, %.1f)

en: Prob
uk: Імов.

en: System
uk: Система

en: %s saved
uk: %s збережено

en: Can't do this: no model has been estimated yet
uk: Неможливо виконати: жодна  модель  була оцінена

en: Can't do: the current data set is different from the one on which
    the reference model was estimated
uk: Неможливо виконати: активний набір змінився після оцінювання
    вихідної моделі

en: The option '--%s' requires a parameter
uk: Опція '--%s'  передбачає наявність параметра

en: Warning: option%s ignored outside of loop
uk: Увага: опція %s ігнорується по-за циклом

en: %s: inapplicable option
uk: %s: не робоча опція

en: lines
uk: лінії

en: points
uk: точки

en: lines/points
uk: лінії/точки

en: impulses
uk: імпульси

en: dots
uk: точки

en: steps
uk: кроки

en: boxes
uk: прямокутники

en: error bars
uk: діапазони похибок

en: filled curve
uk: заливка

en: candlesticks
uk: свічи

en: left top
uk: зліва зверху

en: right top
uk: справа зверху

en: left bottom
uk: зліва унизу

en: right bottom
uk: справа знизу

en: outside
uk: по-за

en: center
uk: центр

en: annual growth
uk: річний приріст

en: Dates file does not conform to the specification
uk: Дати не узгоджені із специфікацією

en: Failed to load plugin: %s
uk: Не вдалося активувати плагін: %s

en: Couldn't load plugin function
uk: Не вдалося активувати функцію  плагіна

en: Covariance matrix of regression coefficients
uk: Коваріаційна матриця  коефіцієнтів регресії

en: Current session
uk: Поточна сесія

en: gretl version %s
uk: версія gretl %s

en: Copyright Ramu Ramanathan, Allin Cottrell and Riccardo "Jack" Lucchetti
uk: Копірайт Ramu Ramanathan, Allin Cottrell та Riccardo "Jack" Lucchetti

en: This is free software with ABSOLUTELY NO WARRANTY
uk: Це вільне програмне забезпечення без БУДЬ-ЯКИХ ГАРАНТІЙ

en: gretl: gui client for gretl version %s,
uk: gretl: графічний інтерфейс для gretl, версія %s,

en: Copyright Allin Cottrell and Riccardo "Jack" Lucchetti
uk: Копірайт Allin Cottrell та Riccardo "Jack" Lucchetti

en: Test for null hypothesis of normal distribution
uk: Перевірка Н0:  нормальний розподіл

en: Test for null hypothesis of gamma distribution
uk: Перевірка Н0:  гамма  розподіл

en: 
    Frequency distribution for %s, obs %d-%d
uk: 
    Розподіл частот для %s, спост. %d-%d

en: 
              frequency    rel.     cum.
uk: 
              частота    відн.     накоп.

en: number of bins = %d, mean = %g, sd = %g
uk: число стовпчиків = %d, середнє = %g, ст. відх. = %g

en: 
           interval          midpt   frequency    rel.     cum.
uk: 
           інтервал          сер.   частота    відн.     накоп.

en: Missing observations
uk: Пропущені спостереження

en: Cross-tabulation of %s (rows) against %s (columns)
uk: Таблиця спряженості %s (рядки) проти %s (стовпчики)

en: TOT.
uk: ЗАГ.

en: %d missing values
uk: %d пропущених значень

en: Pearson chi-square test not computed: some expected frequencies were less
    than %g
uk: Хі-кв. тест Пірсона не здійснено: деякі очікувані частоти менші
    ніж %g

en: Pearson chi-square test = %g (%d df, p-value = %g)
uk: Хі-кв. тест Пірсона = %g (%d ст. св., p-значення = %g)

en: Warning: Less than of 80% of cells had expected values of 5 or greater.
uk: Увага: Менш ніж 80% клітинок мають очікувані значення 5 або більше.

en: Full data set: %d observations
uk: Повний діапазон: %d спостережень

en: Current sample: %d observations
uk: Поточна вибірка: %d спостережень

en: Full data range
uk: Повний діапазон даних

en: Current sample
uk: Поточна вибірка

en: Cross-equation VCV for residuals
uk: Крос-коваріаційна матриця для залишків з різних рівняь

en: correlations above the diagonal
uk: кореляції вище діагоналі

en: log determinant
uk: логарифм визначника

en: Recursive %d-step ahead forecasts
uk: Рекурсивний прогноз на %d кроків уперед

en: The forecast for time t is based on (a) coefficients obtained by
    estimating the model over the sample %s to t-%d, and (b) the
    regressors evaluated at time t.
uk: Прогноз на період  t базується на (a) коефіцієнтах моделі,
    оціненої за даними за період з  %s по t-%d;  (b) значеннях
    регресорів за період t.

en: This is truly a forecast only if all the stochastic regressors
    are in fact lagged values.
uk: Цей показник насправді є прогнозом лише коли усі  стохастичні
    регресори являють собою лагові значення.

en: Model estimation range: %s - %s
uk: Діапазон  для оцінювання моделі: %s - %s

en: error
uk: похибка

en: Listing %d variables:
uk: Наявні %d змінних:

en: Mean Error
uk: Середня похибка

en: Root Mean Squared Error
uk: Корінь із середнього квадрату похибки

en: Mean Absolute Error
uk: Средня абсолютна похибка

en: Mean Percentage Error
uk: Середня відсоткова похибка

en: Mean Absolute Percentage Error
uk: Средня абсолютна  відсоткова похибка

en: Bias proportion, UM
uk: Пропорція зміщення, UM

en: Regression proportion, UR
uk: Пропорція регрессії, UR

en: Disturbance proportion, UD
uk: Пропорція збуреь, UD

en: Forecast evaluation statistics
uk: Статистики для оцінки прогнозу

en: Note: * denotes a residual in excess of 2.5 standard errors
uk: Увага: * означає, що залишок перевищує  2.5 стандартні похибки

en:  For %g%% confidence intervals, z(%g) = %.2f
uk:  Для %g%% довірчих інтервалів, z(%g) = %.2f

en:  For %g%% confidence intervals, t(%d, %g) = %.3f
uk:  Для %g%% довірчих інтервалів, t(%d, %g) = %.3f

en:  std. error
uk:  Ст. похибка

en:         %g%% interval
uk:    %g%% інтервал

en: loglikelihood
uk: лог. правдоподібність

en: Criterion
uk: Критерій

en: Iteration
uk: Ітерація

en:  (steplength = %g)
uk:  (довжина кроку = %g)

en: Parameters:
uk: Параметри:

en: Gradients:
uk: Градієнти:

en: norm
uk: норма

en: unprocessed argument(s): '%s'
uk: необроблений(і) аргумент(и): '%s'

en: %s: not a string variable
uk: %s: не є рядковою змінною

en: progressive loop: model must be of constant size
uk: progressive loop: модель мусить мати постійний розмір

en: %s estimates using the %d observations %s-%s
uk: %s-оцінки на базі %d спостережень %s-%s

en: Statistics for %d repetitions
uk: Статистика для %d повторень

en: Dependent variable: %s
uk: Залежна змінна: %s

en:                      mean of      std. dev. of     mean of     std. dev. of
                        estimated      estimated      estimated      estimated
          Variable     coefficients   coefficients   std. errors    std. errors
uk:                      середнє      ст. похибка      середнє     ст. похибка
                        оцінених       оцінених       оцінених       оцінених
          Змінна       коефіцієнтів   коефіцієнтів   ст. похибок    ст. похибок

en: store: using filename %s
uk: store: використано ім'я файлу %s

en: write of data file failed
uk: не вдалося записати файл даних

en: %s: not implemented in 'progressive' loops
uk: %s: не реалізовано для 'прогресивних' циклів

en: Standard normal distribution
uk: Стандартний нормальний розподіл

en: right-tail probability = %g
uk: правостороння ймовірність = %g

en: complementary probability = %g
uk: доповнююча ймовірність = %g

en: two-tailed probability = %g
uk: двостороння ймовірність = %g

en: Critical value = %g
uk: Критичне значення = %g

en: area to the right of %g: NA
uk: площа справа від %g: #НД

en: area to the right of %g =~ %g
uk: площа справа від %g =~ %g

en: area to the right of %g = %g
uk: площа справа від %g = %g

en: Standard normal
uk: Стандартний нормальний

en: (two-tailed value = %g; complement = %g)
uk: (двостороннє значення = %g; доповнення = %g)

en: (to the left: %g)
uk: (зліва від: %g)

en: Gamma (shape %g, scale %g, mean %g, variance %g):
     area to the right of %g = %g
uk: Гамма (форма %g, масштаб %g, середнє %g, дисперсія %g):
    площа справа від %g = %g

en: Binomial (p = %g, n = %d):
     Prob(x > %d) = %g
uk: Биноміальний (p = %g, n = %d):
     Prob(x > %d) = %g

en: Poisson (mean = %g):
uk: Р. Пуассона (середнє = %g):

en: Exponential (scale = %g):
uk: Експоненційний (масштаб = %g):

en: Weibull (shape = %g, scale = %g):
uk: Р. Вейбулла (форма = %g, масштаб = %g):

en: GED (shape = %g):
uk: УНР (форма = %g):

en: Unexpected symbol '%c'
uk: Неочікуваний символ '%c'

en: out of memory in XML encoding
uk: недостатньо пам'яті для кодування XML

en: Missing sub-sample information; can't merge data
uk: Відсутня інформація щодо підвибірки; неможливо з'єднати дані

en: No observations would be left!
uk: Жодного спостереження не лишилось!

en: '%s' is not a dummy variable
uk: '%s' не є фіктивною змінною

en: Variable '%s' not defined
uk: Змінна '%s' не визначена

en: Invalid number of cases %d
uk: Ніверне число випадків %d

en: No observations were dropped!
uk: Жодне спостереження не вилучено!

en: Sub-sample command failed mysteriously
uk: Неідентифікована помилка при утворенні підвибірки

en: --balanced option is invalid: the (full) dataset is not a panel
uk: опція --balanced некоректна: (повний) набір даних не є панельним

en: The dataset cannot be modified at present
uk: У даний момент набір даних змінити неможливо

en: The full dataset must be restored before imposing a permanent sample restriction
uk: Перед накладанням постійних обмежень слід відновити повний набір даних

en: error in new starting obs
uk: помилка у новому стартовому спост.

en: error in new ending obs
uk: помилка у новому кінцевому спост.

en: missing values
uk: пропущені значення

en: 
    Number of observations (rows) with missing data values = %d (%.2f%%)
uk: 
    Число спостережень (рядків) з пропущеними значеннями = %d (%.2f%%)

en: Total number of missing data values = %d (%.2f%% of total data values)
uk: Загальна число пропущених значень= %d (%.2f%% від усіх значень даних)

en: valid values
uk: коректних значень

en: dataset is subsampled, model is not
uk: з набору даних утворено під-вибірку, це не так для моделі

en: model is subsampled, dataset is not
uk: модель для під-вибірки, але набір даних є повним

en: model and dataset subsamples not the same
uk: під-вибірки для моделі та набору даних не співпадають

en: time series
uk: часові ряди

en: panel
uk: панельні дані

en: undated
uk: недатовані

en: special
uk: специальні

en: hourly
uk: щогодинні

en: weekly
uk: щотижневі

en: daily (5 days)
uk: щоденні (5 днів)

en: daily (6 days)
uk: щоденні (6 днів)

en: daily (7 days)
uk: щоденні (7 днів)

en: decennial
uk: десятирічні

en: Full dataset
uk: Повний набір даних

en: Type
uk: Тип

en: Number of cross-sectional units
uk: Число просторових об'єктів

en: Number of time periods
uk: Число періодів часу

en: Range
uk: Діапазон

en: Subsampled data
uk: Підвибірка даних

en: restriction
uk: обмеження

en: Data file %s
    as of
uk: Файл даних %s на

en: (unsaved)
uk: (не збережено)

en: Description
uk: Опис

en: Type of data
uk: Тип даних

en: Listing of variables
uk: Перелік змінних

en: SUR
uk: ЗНР (SUR)

en: 3SLS
uk: 3МНК

en: FIML
uk: ММППІ (FIML)

en: Seemingly Unrelated Regressions
uk: Зовнішньо не пов'язані регресії

en: Three-Stage Least Squares
uk: 3-кроковий  метод найменших квадратів

en: Full Information Maximum Likelihood
uk: Метод максимальної правдоподібності з повною інформацією

en: Limited Information Maximum Likelihood
uk: Метод максимальної правдоподібності з обмеженою інформацією

en: Ordinary Least Squares
uk: Метод найменших квадратів

en: Two-Stage Least Squares
uk: 2-кроковий  метод найменших квадратів

en: Weighted Least Squares
uk: Зважені найменші квадрати

en: No system of equations has been defined
uk: Жодна система рівнянь не була завдана

en: Unrecognized equation system type
uk: Нерозпізнаний тип системи рівнянь

en: An equation system must have at least two equations
uk: Система рівнянь мусить мати щонайменше два рівняння

en: Equation system
uk: Система рівнянь

en: Endogenous variables:
uk: Ендогенні змінні:

en: Predetermined variables:
uk: Предетерміновані змінні:

en: Exogenous variables:
uk: Екзогенні змінні:

en: Wald test for the specified restrictions
uk: Тест Вальда для вказаних обмежень

en: F test for the specified restrictions
uk: F-тест для вказаних обмежень

en: LR test for the specified restrictions
uk: LR-тест для вказаних обмежень

en: Restricted log-likelihood
uk: Обмежена логарифмічна правдоподібність

en: Unrestricted log-likelihood
uk: Необмежена логарифмічна правдоподібність

en: Invalid option '--%s'
uk: Некоректна опція '--%s'

en: '%s': unrecognized name
uk: '%s': нерозпізнане ім'я

en: %s: no system was specified
uk: %s: жодної системи не визначено

en: iterated %s
uk: ітерацій %s

en: Warning: the Hansen-Sargan over-identification test failed.
    This probably indicates that the estimation problem is ill-conditioned.
uk: Увага: не вдалося здійснити перевірку над-ідентифікації за  Гансеном - Сарганом.
    Це, ймовірно, вказує на те, що проблема оцінювання є погано обумовленою.

en: Hansen--Sargan over-identification test
uk: Перевірка над-ідентифікації за Гансеном--Сарганом

en: Hansen-Sargan over-identification test
uk: Перевірка над-ідентифікації за Гансеном-Сарганом

en: LR test for diagonal covariance matrix
uk: LR-тест для діагональної коваріаційної матриці

en: Breusch--Pagan test for diagonal covariance matrix
uk: Тест Бройша--Пейгана  для діагональної коваріаційної матриці

en: Breusch-Pagan test for diagonal covariance matrix
uk: Тест Бройша-Пейгана  для діагональної коваріаційної матриці

en: Estimator
uk: Метод оцінювання

en: Ljung-Box Q'
uk: Q'-статистика Льюнг-Бокса

en: Cross-equation covariance matrix
uk: Крос-коваріаційна матриця між рівняннями

en: determinant
uk: детермінант

en: Cointegrating vectors
uk: Коінтегруючі вектори

en: standard errors in parentheses
uk: стандартні похибки у дужках

en: Adjustment vectors
uk: Коригуючі вектори

en: Determinant of covariance matrix
uk: Детермінант коваріаційної матриці

en: $t$-statistics in parentheses
uk: $t$-статистики у дужках

en: Invalid lag order %g
uk: Невірний порядок лагу %g

en: Unexpected symbol %c
uk: Неочікуваний символ %c

en: = first difference of %s
uk: = перша різниця %s

en: = log difference of %s
uk: =  різниця логарифму %s

en: = seasonal difference of %s
uk: = сезонна різниця %s

en: = log of %s
uk: = логарифм  %s

en: = %s squared
uk: =  %s у квадраті

en: = high-frequency difference of %s
uk: = високочастотна різниця %s

en: = high-frequency log difference of %s
uk: =  високочастотна різниця логарифму %s

en: = %s times %s
uk: = %s помножити на %s

en: dummy for %s = '%s'
uk: фіктивна змінна для %s = '%s'

en: dummy for %s = %g
uk: фіктивна змінна для %s = %g

en: A minimum of %d observations is required
uk: Потрібно не менше ніж %d спостережень

en: dummify: no suitable variables were found
uk: dummify: не знайдено жодної придатної змінної

en: Number of instruments (%d) exceeds the number of observations (%d)
uk: Число інструментів (%d) перевищує число спостережень (%d)

en: The first-stage fitted values for %s are all zero
uk: Усі значення %s, одержані на першому етапі, є нулями

en: You can't use the dependent variable as an instrument
uk: Не можна використовувати залежну змінну як інструмент

en: The order condition for identification is not satisfied.
    At least %d more instruments are needed.
uk: Порядкова умова ідентифікації не виконана.
    Потрібно щонайменш  %d додаткових інструментів.

en: Range is non-positive!
uk: Розмах не  є додатним!

en: Range %d to %d is non-positive!
uk: Діапазон від %d до %d не  є додатним!

en: Ambiguous matrix index
uk: Неоднозначна індексація матриці

en: Matrix decomposition failed
uk: Помилка у декомпозиції матриці

en: The variable %s is currently read-only
uk: У даний момент змінна %s тільки для читання

en: Replaced list '%s'
uk: Замінено список '%s'

en: Added list '%s'
uk: Додано список '%s'

en: vecm: rank %d is out of bounds
uk: vecm: ранг %d по-за допустимими межами

en: Sample variance-covariance matrices for residuals
uk: Вибіркова дисперсійно-коваріаційна матриця залишків

en: VAR system in first differences
uk: VAR-система у перших різницях

en: System with levels as dependent variable
uk: Система відносно рівнів як залежної змінної

en: Cross-products
uk: Крос-добуток

en: Johansen test
uk: Тест Йогансена

en: Number of equations
uk: Число рівнянь

en: Lag order
uk: Порядок лагу

en: Estimation period
uk: Період оцінювання

en: Responses to a one-standard error shock in %s
uk: Реакція на шок розміром у одну стандартну похибку %s

en: Decomposition of variance for %s
uk: Розклад дисперсії для %s

en: continued
uk: продовження

en: Case 1: No constant
uk: Випадок 1: Без константи

en: Case 2: Restricted constant
uk: Випадок 2: Обмежена константа

en: Case 3: Unrestricted constant
uk: Випадок 3: Необмежена константа

en: Case 4: Restricted trend, unrestricted constant
uk: Випадок 4: Обмежений тренд, необмежена константа

en: Case 5: Unrestricted trend and constant
uk: Випадок 5: Необмежені тренд та константа

en: cointegrating vectors
uk: коінтегруючі вектори

en: adjustment vectors
uk: коригуючі вектори

en: Restrictions on beta:
uk: Обмеження на beta:

en: Restrictions on alpha:
uk: Обмеження на alpha:

en: Relative to prior restriction
uk: Відносно апріорного обмеження

en: Unrestricted loglikelihood $(l_u) = %.8g$
uk: Необмежена лог. правдоподібність $(l_u) = %.8g$

en: Restricted loglikelihood $(l_r) = %.8g$
uk: Обмежена лог. правдоподібність $(l_r) = %.8g$

en: Unrestricted loglikelihood (lu) = %.8g
uk: Необмежена лог. правдоподібність (lu) = %.8g

en: Restricted loglikelihood (lr) = %.8g
uk: Обмежена лог. правдоподібність (lr) = %.8g

en: Cointegration rank
uk: Ранг коінтеграції

en: Portmanteau test
uk: Портманто-тест

en: All lags of %s
uk: Усі лаги %s

en: All vars, lag %d
uk: Усі змінні, лаг %d

en: VECM system, lag order %d
uk: VECM-система, порядок лагу %d

en: VAR system, lag order %d
uk: VAR-система, порядок лагу %d

en: %s estimates, observations %s--%s ($T=%d$)
uk: оцінки %s, спостереження %s--%s ($T=%d$)

en: Maximum likelihood
uk: Максимальна правдоподібність

en: %s estimates, observations %s-%s (T = %d)
uk: оцінки %s, спостереження %s-%s (T = %d)

en: Equation for
uk: Рівняння для

en: F-tests of zero restrictions
uk: F-тести для нульових обмежень

en: the longest lag is %d
uk: найдовший  лаг є %d

en: For the system as a whole
uk: Для  системи як цілого

en: Alternative hypothesis
uk: Альтернативна гіпотеза

en: Comparison of information criteria
uk: Порівняння інформаційних критеріїв

en: Lag order %*d
uk: Лаг порядку %*d

en: Test for autocorrelation of order up to
uk: Перевірка автокореляції до порядку

en: Test for autocorrelation of order
uk: Перевірка автокореляції  порядку

en: Test for ARCH of order up to
uk: Перевірка ARCH-ефекту порядку до

en: VAR system, maximum lag order %d
uk: VAR-система, максимальний порядок лагу %d

en: The asterisks below indicate the best (that is, minimized) values
    of the respective information criteria, AIC = Akaike criterion,
    BIC = Schwarz Bayesian criterion and HQC = Hannan-Quinn criterion.
uk: Нижче, зірочка вказує на найкращі (тобто, мінімальні) значення
    інформаційних критеріїв Акайке (AIC), Шварца (BIC)
    и Хеннана-Куїнна (HQC).

en: Test on the original VAR
uk: Діагностика вихідної VAR

en: Test on VAR
uk: Діагностика VAR

en: %s: no such object
uk: %s: такий об'єкт не існує

en: command '%s' not recognized
uk: команду '%s' не розпізнано

en: Freed %s
uk: Звільнено %s

en: 
    You may supply the name of a data file on the command line.
    Options:
     -b or --batch     Process a command script and exit.
     -r or --run       Run a script then hand control to command line.
     -m or --makepkg   Run a script and create a package from it.
     -i or --instpkg   Install a specified function package.
     -h or --help      Print this info and exit.
     -v or --version   Print version info and exit.
     -e or --english   Force use of English rather than translation.
     -q or --quiet     Print less verbose program information.
     -t or --tool      Operate silently.
    Example of batch mode usage:
     gretlcli -b myfile.inp > myfile.out
    Example of run mode usage:
     gretlcli -r myfile.inp
uk: 
    Ви можете вказати ім'я файлу даних у командному рядку.
    Опції:
     -b або --batch     Виконати  скрипт з командами та вийти.
     -r або --run       Виконати скрипт та передати керування до командного рядку.
     -m або --makepkg   Виконати  скрипт та створити з нього пакет.
     -i або --instpkg  Встановити вказаний пакет функцій.
     -h або --help      Надрукувати цей текст та вийти.
     -v або --version    Надрукувати інформацію про версію та вийти.
     -e або --english   Примусово застосувати англомовну версію замість перекладу.
     -q або --quiet     Надрукувати скорочений варіант інформації.
     -t or --tool      Працювати "мовчки".
    Приклад виконання у пакетному режимі:
     gretlcli -b myfile.inp > myfile.out
    Приклад виконання у режимі прогону:
     gretlcli -r myfile.inp

en: 
    Special batch-mode option:
     --scriptopt=<value> sets a scalar value, accessible to a script
     under the name "scriptopt"
uk: 
    Особлива опція для пакетного режиму:
     --scriptopt=<значення> задає скалярне значення, доступне для скрипту
     під іменем "scriptopt"

en: 
    "help" gives a list of commands
uk: 
    "help" виводить список команд

en: help file %s is not accessible
uk: файл довідки %s недоступний

en: Type "open filename" to open a data set
uk: Уведіть"open filename" для відкриття набору даних

en: Opening a new data file closes the present one.  Proceed? (y/n)
uk: Відкриття нового файлу даних закриє поточний. Продовжити?  (y/n)

en: OK, staying with current data set
uk: ОК, залишаємо поточний набір даних

en: type a filename to store output (enter to quit):
uk: наберіть ім'я файлу для збереження виведення (для виходу натисніть enter):

en: writing session output to %s%s
uk: результати сесії записано до %s%s

en: Done
uk: Виконано

en: commands saved as %s
uk: команди збережено як %s

en: Command '%s' ignored; not valid within equation system
uk: Команду '%s' проігноровано; вона не діє усередині системи рівнянь

en: Enter commands for loop.  Type 'endloop' to get out
uk: Уведіть тіло циклу. Наберіть  'endloop' для виходу

en: Take note: variables have been renumbered
uk: Увага: змінні перенумерованно

en: Data series length count missing or invalid
uk: Показник довжини ряду даних відсутній або некоректний

en: Error reading %s
uk: Помилка  читання %s

en: Dataset cleared
uk: Набір даних очищено

en: This program should be run under mpiexec, and requires the name of a
    script file as argument.
uk: Ця програма має виконуватись під управлінням mpiexec,  слід завдати
    назву імені скрипт-файлу як аргумент.

en: Options:
     -h or --help        Print this info and exit.
     -v or --version     Print version info and exit.
     -q or --quiet       Don't print logo on start-up.
     -e or --english     Force use of English rather than translation.
     -s or --single-rng  Use a single RNG, not one per process.
uk: Опції:
     -h або --help        Вивести це повідомлення та вийти.
     -v або --version     Вивести інформацію про версію та вийти.
     -q або --quiet       Не виводити логотип під час старту.
     -e або --english     Примусово використати англомовну версію замість перекладу.
     -s або --single-rng  Використати один ДВЧ замість окремого для кожного процесу.

en: "By econometricians, for econometricians."
uk: "Від економетристів, для економетристів."

en: About gretl
uk: Про gretl

en: build date
uk: дата збірки

en: News
uk: Новини

en: License
uk: Ліцензія

en: Couldn't open temp file
uk: Неможливо відкрити тимчасовий файл

en: Sorry, this item not yet implemented!
uk: На жаль, цей пункт ще не реализовано!

en: No output was produced
uk: Не вдалося одержати результатів

en: gretl: script output
uk: gretl: виведення скрипту

en: Gaussian sampling distribution
uk: Нормальний вибірковий розподіл

en: t(%d) sampling distribution
uk: t(%d) - вибірковий розподіл

en: Chi-square(%d) sampling distribution
uk: Вибірковий розподіл є  Хі-квадрат(%d)

en: F(%d, %d) sampling distribution
uk: Вибірковий розподіл є  F(%d, %d)

en: Chi-square(%d)
uk: Хі-квадрат(%d)

en: Binomial(%d, %g)
uk: Біномиальний(%d, %g)

en: Poisson(%g)
uk: Пуассона(%g)

en: Weibull(%g, %g)
uk: Вейбулла(%g, %g)

en: Standard errors
uk: Стандартні похибки

en: Incomplete entry
uk: Неповний запис

en: Invalid entry
uk: Некоректний запис

en: 5% critical values for Durbin-Watson statistic
uk: 5% критичні значення для статистики Дурбіна-Уотсона

en: gretl: critical values
uk: gretl: критичні значення

en: Failed to compute critical value
uk: Не вдалося обчислити критичне значення

en: Failed to compute p-value
uk: Не вдалося обчислити р-значення

en: gretl: p-value
uk: gretl: p-значення

en: You must give a name for the variable
uk: Ви мусите назвати змінну

en: Two-tailed p-value = %.4g
    (one-tailed = %.4g)
uk: Двостороннє p-значення = %.4g
    (одностороннє = %.4g)

en: nonparametric test
uk: непараметричний тест

en: Null hypothesis: Difference of means = %g
uk: Нульова гіпотеза: різниця середніх = %g

en: Sample 1:
     n = %d, mean = %g, s.d. = %g
uk: Вибірка 1:
     n = %d, середнє = %g, ст. відх. = %g

en:  standard error of mean = %g
uk:  стандартна похибка середнього = %g

en:  95%% confidence interval for mean: %g to %g
uk:  95%% довірчий інтервал для середнього: від %g до %g

en: Sample 2:
     n = %d, mean = %g, s.d. = %g
uk: Вибірка 2:
    n = %d, середнє = %g, ст. відх. = %g

en: Test statistic: t(%d) = (%g - %g - %g)/%g = %g
uk: Тестова статистика: t(%d) =(%g - %g - %g)/%g = %g

en: Test statistic: t(%d) = [(%g - %g) - (%g)]/%g = %g
uk: Тест. статистика:  t(%d) = [(%g - %g) - (%g)]/%g = %g

en: Test statistic: t(%d) = (%g - %g)/%g = %g
uk: Тестова статистика: t(%d) = (%g - %g)/%g = %g

en: Null hypothesis: population mean = %g
uk: Нульова гіпотеза: популяційне середнє = %g

en: Sample size: n = %d
uk: Розмір вибірки: n = %d

en: Sample mean = %g, std. deviation = %g
uk: Вибіркове середнє = %g, ст. відхилення = %g

en: Test statistic: z = (%g - %g)/%g = %g
uk: Тестова статистика: z = (%g - %g)/%g = %g

en: Null hypothesis: population variance = %g
uk: Нульова гіпотеза: популяційна дисперсія = %g

en: Sample variance = %g
uk: Вибіркова дисперсія = %g

en: Test statistic: chi-square(%d) = %d * %g/%g = %g
uk: Тестова статистика: Хі-квадрат(%d) = %d * %g/%g = %g

en: Null hypothesis: population proportion = %g
uk: Нульова гіпотеза: частка ознаки в популяції = %g

en: Sample proportion = %g
uk: Вибіркова частка ознаки = %g

en: Null hypothesis: The population variances are equal
uk: Нульова гіпотеза: популяційні дисперсії однакові

en: Sample 1:
     n = %d, variance = %g
uk: Вибірка 1:
    n = %d, дисперсія = %g

en: Sample 2:
     n = %d, variance = %g
uk: Вибірка 2:
    n = %d, дисперсія = %g

en: Test statistic: F(%d, %d) = %g
uk: Тестова статистика: F(%d, %d) = %g

en: Null hypothesis: the population proportions are equal
uk: Нульова гіпотеза: частки ознаки у популяції однакові

en: Sample 1:
     n = %d, proportion = %g
uk: Вибірка 1:
    n = %d, частка = %g

en: Sample 2:
     n = %d, proportion = %g
uk: Вибірка 2:
    n = %d, частка = %g

en: Test statistic: z = (%g - %g) / %g = %g
uk: Тестова статистика: z = (%g - %g) / %g = %g

en: gretl: hypothesis test
uk: gretl: перевірка гіпотез

en: The assumption of a normal sampling distribution
    is not justified here.  Abandoning the test.
uk: Припущення про вибірку з нормального розподілу
    не є чинним у даній ситуації. Тест не буде здійснено.

en: uniform
uk: рівномерний

en: normal
uk: нормальний

en: chi-square
uk: хі-квадрат

en: gamma
uk: гамма

en: binomial
uk: біномиальний

en: poisson
uk: Пуассона

en: weibull
uk: Вейбулла

en:  DW
uk: Дурбіна-Уотсона

en: minimum
uk: мінімум

en: maximum
uk: максимум

en: std. deviation
uk: ст. відхилення

en: shape
uk: форма

en: scale
uk: масштаб

en: trials
uk: спроб

en: sample size, n
uk: розмір вибірки, n

en: number of regressors
    (excluding the constant)
uk: число регресорів
    (без константи)

en: right-tail probability
uk: правостороння ймовірність

en: name
uk: ім'я

en: CDF instead of density
uk: Функція розподілу замість щільності

en: Data missing for variable '%s'
uk: Пропуски для змінної '%s'

en: Variable %d
uk: Змінна %d

en: Variable
uk: Змінна

en: Use variable from dataset
uk: Використати змінну з набору даних

en: Difference test
uk: Діагностика різниці

en: Runs test
uk: Критерій серій

en: Correlation
uk: Кореляція

en: Sign test
uk: Критерій знаків

en: Wilcoxon rank sum test
uk: Тест рангової суми Вілкоксона

en: Wilcoxon signed rank test
uk: Знаково-ранговий тест Вілкоксона

en: Spearman's rho
uk: rho Спірмена

en: Show details
uk: Показати деталі

en: Use first difference
uk: Використати перші різниці

en: Assume positive and negative are equiprobable
uk: Припускаючи, що плюси та мінуси рівноймовірні

en: variance
uk: дисперсія

en: proportion
uk: частка

en: 2 means
uk: 2 середні

en: 2 variances
uk: 2 дисперсії

en: 2 proportions
uk: 2 частки

en: sample mean
uk: вибіркове середнє

en: sample size
uk: розмір вибірки

en: H0: mean =
uk: H0: середнє =

en: Assume standard deviation is population value
uk: Припускаючи, що стандартне відхилення є популяційним

en: sample variance
uk: вибіркова дисперсія

en: H0: variance =
uk: H0: дисперсія =

en: sample proportion
uk: вибіркова частка

en: H0: proportion =
uk: H0: частка =

en: mean of sample 1
uk: середнє вибірки 1

en: std. deviation, sample 1
uk: ст. відхилення, вибірка 1

en: size of sample 1
uk: розмір вибірки 1

en: mean of sample 2
uk: середнє вибірки 2

en: std. deviation, sample 2
uk: ст. відхилення, вибірка 2

en: size of sample 2
uk: розмір вибірки 2

en: H0: Difference of means =
uk: H0: Різниця середніх =

en: Assume common population standard deviation
uk: Припускаючи, що популяційні дисперсії однакові

en: variance of sample 1
uk: дисперсія  вибірки 1

en: variance of sample 2
uk: дисперсія  вибірки 2

en: H0: Ratio of variances = 1
uk: H0: Відношення дисперсій = 1

en: proportion, sample 1
uk: частка, вибірка 1

en: proportion, sample 2
uk: частка, вибірка 2

en: H0: Difference of proportions = 0
uk: H0: разница долей признака = 0

en: Show graph of sampling distribution
uk: Показати графік вибіркового розподілу

en: gretl: add distribution graph
uk: gretl: додати графік розподілу

en: gretl: p-value finder
uk: gretl: знаходження p-значень

en: gretl: test calculator
uk: gretl: тест-калькулятор

en: gretl: nonparametric tests
uk: gretl: непараметричні тести

en: gretl: distribution graphs
uk: gretl: графіки розподілів

en: gretl: add random variable
uk: gretl: додати випадкову змінну

en: No suitable data are available
uk: Придатні дані відсутні

en: gretl: plot a curve
uk: gretl: графік функції

en: formula
uk: формула

en: x minimum
uk: мінімум для х

en: normal CDF
uk: ф. р. нормального розподілу

en: logistic CDF
uk: ф. р. логістичного розподілу

en: gretl: plot CDF
uk: gretl: графік функції розподілу

en: standard normal
uk: стандартний нормальний

en: logistic
uk: логістичний

en: both CDFs
uk: обидві ф.р.

en: gretl: warning
uk: gretl: попередження

en: No MIDAS data were found in the current dataset
uk: Поточний набір даних не містить даних у форматі MIDAS

en: gretl: add var
uk: gretl: дод. змін.

en: Enter formula for new variable:
uk: Уведіть формулу для нової змінної:

en: gretl: cointegration test
uk: gretl: діагностика коінтеграції

en: gretl: VAR lag selection
uk: gretl: вибір лагів для VAR

en: gretl: define graph
uk: gretl: налаштування графіка

en: gretl: model tests
uk: gretl: діагностика моделі

en: Loess
uk: Локальна регресія

en: Nadaraya-Watson
uk: Надарая-Уотсон

en: Enter formula for new variable
uk: Уведіть формулу для нової змінної

en: Enter formula for new variable
    (or just a name, to enter data manually)
uk: Уведіть формулу для нової змінної
    (або тільки ім'я для введення даних вручну)

en: gretl: missing code
uk: gretl: код для пропусків

en: Enter value to be read as "missing"
    for the variable "%s"
uk: Уведіть значення, що буде інтерпретовано як "пропуск"
    для змінної "%s"

en: Enter value to be read as "missing":
uk: Уведіть значення, що буде інтерпретовано як "пропуск":

en: gretl: GMM
uk: gretl: УММ(GMM)

en: GMM: Specify function and orthogonality conditions:
uk: GMM: визначте функцію та умови ортогональності:

en: gretl: maximum likelihood
uk: gretl: максимальна правдоподібність (MLE)

en: MLE: Specify function, and derivatives if possible:
uk: MLE: Визначте функцію та, якщо можливо, похідні:

en: gretl: nonlinear least squares
uk: gretl: нелінійний МНК (NLS)

en: NLS: Specify function, and derivatives if possible:
uk: NLS: Визначте функцію та, якщо можливо, похідні:

en: gretl: simultaneous equations system
uk: gretl: система одночасних рівнянь

en: Specify simultaneous equations:
uk: Визначте одночасні рівняння:

en: gretl: linear restrictions
uk: gretl: лінійні обмеження

en: Specify restrictions:
uk: Визначте обмеження:

en: gretl: command entry
uk: gretl: введення команди

en: Type a command:
uk: Уведіть команду:

en: Simple boxplot
uk: Проста коробкова діаграма

en: With confidence interval for median
uk: З довірчими інтервалами для медіани

en: Factorized
uk: Розщеплено

en: system gfn directory
uk: системна директорія для gfn

en: personal gfn directory
uk: особиста директорія для gfn

en: current working directory
uk: поточна робоча директорія

en: Open .gfn file
uk: Відкрити файл .gfn

en: Start looking in:
uk: Почати шукати у:

en: cross-correlogram
uk: крос-корелограма

en: Collinearity check
uk: Перевірка колінеарності

en: Include a constant?
uk: Включити константу?

en: # Log re-started %s
uk: # Історія команд розпочата заново %s

en: # Log started %s
uk: #  Історія команд розпочата %s

en: # Record of session commands.  Please note that this will
    # likely require editing if it is to be run as a script.
uk: # Історія команд  сесії.  Зауважимо, що для запуску цих
    # команд у скрипті, ймовірно, доведеться внести деякі зміни.

en: gretl console: type 'help' for a list of commands
uk: консоль gretl: наберіть 'help' для показу списку команд

en: Network status: %s
uk: Статус мережевого з'єднання: %s

en: Error retrieving data from server
uk: Помилка при одержанні даних з серверу

en: Retrieving data...
uk: Одержання даних ...

en: gretl: display database series
uk: gretl: показати ряди в базі даних

en: Sorry, can't handle this frequency conversion
uk: Вибачте, не можу здійснити це перетворення частот

en: There is already a variable of this name
    in the dataset.  OK to overwrite it?
uk: Змінна з таким ім'ям вже є
    у наборі даних. Перезаписати?

en: Really delete the selected series
    from the database '%s'?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити обрані ряди
    з бази даних %s?

en: Warning: series has missing observations
uk: Увага: в ряд має пропущені спостереження

en: Couldn't access binary datafile
uk: Бінарний файл даних недоступний

en: Display
uk: Показати

en: Graph
uk: Графік

en: Import
uk: Імпорт

en: Delete
uk: Видалити

en: Codebook
uk: Кодовий словник

en: Display values
uk: Показати значення

en: Add to dataset
uk: Додати до набору даних

en: List databases
uk: Перелік баз даних

en: Network status: OK
uk: Статус з'єднання з мережею: ОК

en: Database parse error at variable '%s'
uk: Помилка обробки змінної '%s' з бази даних

en: Name
uk: Ім'я

en: Observations
uk: Спостереження

en: Database installed.
    Open it now?
uk: База даних інстальована
    Відкрити її зараз?

en: Up to date
uk: Остання версія

en: Error unzipping compressed data
uk: Помилка розпакування стиснених даних

en: Unknown: access error
uk: Невідомо: помилка доступу

en: Not up to date
uk: Застаріло

en: Not installed
uk: Не інстальовано

en: No database files found
uk: Файли баз даних не знайдені

en: No function packages found
uk: Пакети функцій не знайдені

en: No data packages found
uk: Пакети даних не знайдені

en: data info
uk: інфо про дані

en: %s: please close this object's window first
uk: %s: будь ласка, спочатку закрийте вікно цього об’єкту

en: Unload member functions only
uk: Де-активувати лише функції пакету

en: Unload and delete package file
uk: Де-активувати та видалити файл з пакетом

en: Function package %s
uk: Пакети функцій %s

en: Unload package %s?
uk: Вивантажити пакет %s?

en: Really delete %s?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити  %s?

en: No function files were found
uk: Файлів з функцями не знайдено

en: Found %d function file(s).
    Replace the current listing?
uk: Знайдено %d файл(ів) з функціями.
    Замінити поточний перелік?

en: Really remove %s from menu?
uk: Дійсно видалити %s з меню?

en: Info
uk: Інфо

en: Open
uk: Відкрити

en: Sample script
uk: Скрипт з прикладами

en: View code
uk: Переглянути код

en: Execute
uk: Виконати

en: Resources...
uk: Ресурси...

en: Add to menu
uk: Додати до меню

en: Help
uk: Довідка

en: Unload/delete...
uk: Де-активувати/видалити...

en: Install
uk: Інсталювати

en: Remove
uk: Видалити

en: List series
uk: Список змінних

en: Find...
uk: Знайти...

en: Choose another directory
uk: Вибрати іншу директорію

en: Revert to installed packages
uk: Повернутись до встановлених пакетів

en: Browse...
uk: Переглянути...

en: Select directory
uk: Обрати директорію

en: Package registry
uk: Реєстр пакету

en: Look on server
uk: Пошукати на сервері

en: Local machine
uk: Локальний комп'ютер

en: Remove from menu
uk: Виключити з меню

en: All packages
uk: Усі пакети

en: filter
uk: фільтр

en: local machine
uk: локальний комп'ютер

en: gretl: databases on %s
uk: gretl: бази даних на %s

en: gretl: function packages on %s
uk: gretl: пакети функцій на %s

en: The gui package registry is empty
uk: Реєстр пакетів для гкі(gui) порожній

en: gretl: data files
uk: gretl: файли даних

en: gretl: databases on server
uk: gretl: бази даних на сервері

en: gretl: function packages on server
uk: gretl: пакети функцій на сервері gretl

en: gretl: data packages on server
uk: gretl: пакети даних на сервері

en: gretl: addons
uk: gretl: розширення

en: gretl: packages on menus
uk: gretl: пакети у меню

en: No gretl function packages were found on this computer.
    Please try /File/Functions packages/On server
uk: Пакети функцій gretl на локальному комп'ютері не знайдені.
    Спробуйте  /Файл/Пакети функцій/На сервері

en: File
uk: Файл

en: Summary
uk: Характеристики

en: Source
uk: Джерело

en: Date
uk: Дата

en: Script
uk: Скрипт

en: Topic
uk: Тема

en: Data
uk: Дані

en: Database
uk: База даних

en: Local status
uk: Локальний статус

en: Package
uk: Пакет

en: Version
uk: Версія

en: Author
uk: Автор

en: Window
uk: Вікно

en: Menu
uk: Меню

en: Structure of dataset
uk: Структура даних

en: Time series frequency
uk: Частота часового ряду

en: Daily date to represent week
uk: Щоденні дані для репрезентації тиждня

en: Starting observation
uk: Стартове спостереження

en: Panel data organization
uk: Організація панельних даних

en: Panel structure
uk: Панельна структура

en: Panel index variables
uk: Панельна індексна змінна

en: Confirm dataset structure
uk: Підтвердити структуру даних

en: Enter name for first variable
    (max. %d characters)
uk: Уведіть ім'я першої змінної
    (макс. %d символів)

en: gretl: name variable
uk: gretl: ім'я змінної

en: No changes were made
uk: Жодних змін не внесено

en: Failed to create empty data set
uk: Не вдалося створити порожній набір даних

en: Annual
uk: Щорічні

en: Quarterly
uk: Щоквартальні

en: Monthly
uk: Щомісячні

en: Weekly
uk: Щотижневі

en: Daily (5 days)
uk: Щоденні (5 днів)

en: Daily (6 days)
uk: Щоденні (6 днів)

en: Daily (7 days)
uk: Щоденні (7 днів)

en: Hourly
uk: Щогодинні

en: Decennial
uk: Десятирічні

en: Other
uk: Інше

en: Undated
uk: Недатовані

en: Stacked time series
uk: Розташовані один над одним часові ряди

en: Stacked cross sections
uk: Розташовані одна над одною просторові вибірки

en: Use index variables
uk: Використати індексну змінну

en: Non-standard frequency
uk: Нестандартна частота

en: Cross-sectional
uk: Просторові дані

en: Panel
uk: Панельні дані

en: None (don't use dates)
uk: Жодний (не викор. дати)

en: Panel data (%s)
    %d cross-sectional units observed over %d periods
uk: Панельні дані (%s)
    %d просторових об'єктів, що спостерігаються %d періодів

en: stacked time series
uk: розташовані один над одним часові ряди

en: stacked cross sections
uk: розташовані одна над одною просторові вибірки

en: %s, %s to %s
uk: %s, від %s до %s

en: %s, observations 1 to %d
uk: %s, спостереження від 1 до %d

en: Cross-sectional data
uk: Просторові дані

en: (dropping missing observations)
uk: (виключити пропущені спостереження)

en: The selected index variables do not represent a panel structure
uk: Обрана індексна змінна не відповідна до структури панелі

en: The unit and time index variables must be distinct
uk: Індекси об'єктів та часу мусять відрізнятись

en: This dataset cannot be interpreted as a panel
uk: Цей набір даних неможливо інтерпретувати як панель

en: Unit or group index variable
uk: Індекс об'єкта або групи

en: Time index variable
uk: Індексна змінна для часу

en: purge missing observations
uk: очистити пропущені спостереження

en: The data set contains no suitable index variables
uk: Дані не містять придатної індексної змінної

en: start entering data values
uk: розпочати введення даних

en: Data structure wizard
uk: Помічник щодо структури даних

en: Do you want to save this gretl session?
uk: Бажаєте зберегти цю сесію gretl?

en: Save a record of the commands you executed?
uk: Зберегти історію виконаних команд?

en: Always prompt if there are unsaved changes
uk: Завжди виводити нагадування, якщо є незбережені зміни

en: save session
uk: зберегти сесію

en: save commands
uk: зберегти команди

en: Do you want to save the changes you made
    to this session?
uk: Бажаєте зберегти внесені зміни,
    до поточної сесії?

en: Do you want to save changes you have
    made to the current data set?
uk: Бажаєте зберегти зміни внесені,
    до поточного набору  даних?

en: Print missing values as:
uk: Друкувати пропущені значення як:

en: gretl: data delimiter
uk: gretl: роздільник для даних

en: Copy to clipboard
uk: Копіювати до буферу обміну

en: auto-detect
uk: авто-виявлення

en: comma (,)
uk: кома (,)

en: space
uk: пробіл

en: tab
uk: знак табуляції

en: semicolon
uk: крапка з комою

en: separator for data columns:
uk: сепаратор для стовпчиків даних:

en: decimal point character:
uk: десятковий роздільник:

en: period (.)
uk: крапка (.)

en: include observations column
uk: включити стовпчик спостережень

en: gretl: select format
uk: gretl: вибрати формат

en: Copy as:
uk: Копіювати як:

en: Save as
uk: Зберегти як

en: Tab separated
uk: Розділено табуляцією

en: Comma separated
uk: Розділено комами

en: plain text
uk: простий текст

en: gretl: bootstrap analysis
uk: gretl: бутстреп-аналіз

en: Confidence interval
uk: Довірчий інтервал

en: Studentized confidence interval
uk: Стьюдентизований довірчий інтервал

en: Resample residuals
uk: Ресемплювати залишки

en: Resample data "pairs"
uk: Утворити повторну  вибірку (ресемплювати) "пар" даних

en: Wild bootstrap
uk: "Дикий" бутстреп

en: Simulate normal errors
uk: Імітувати нормальні похибки

en: Number of replications:
uk: Кількість реплікацій:

en: Save bootstrap data to file
uk: Зберегти бутстреп-дані до файлу

en: gretl: database description
uk: gretl: опис бази даних

en: description:
uk: опис:

en: gretl: seed for random numbers
uk: gretl: зерно для датчика випадкових чисел

en: Seed for generator:
uk: Зерно для датчика:

en: Choose named list
uk: Оберіть іменований список

en: gretl: iteration controls
uk: gretl: управління ітераціями

en: BHHH maximizer
uk: BHHH-максимізатор

en: BFGS maximizer
uk: BFGS-максимізатор

en: Maximum iterations:
uk: Максимальне число ітерацій:

en: Convergence tolerance:
uk: Умова збіжності (точність):

en: Use L-BFGS-B, memory size:
uk: Використати L-BFGS-B, розмір пам'яті:

en: groups (N = %d)
uk: группи (N = %d)

en: Included groups: %d
uk: Включено групи: %d

en: Observations: %d
uk: Спостереження: %d

en: Panel groups
uk: Панельні групи

en: Start:
uk: Старт:

en: End:
uk: Кінець:

en: gretl: set sample
uk: gretl: встановити діапазон

en: to
uk: до

en: Periods
uk: Періоди

en: Make this restriction permanent
uk: Зробити це обмеження постійним

en: The current data range is too small for this option
uk: Поточний діапазон даних є замаленьким для використання цієї опції

en: Number of observations to select (max %d)
uk: Обрати таке число спостережень (макс. %d)

en: Set sample range
uk: Встановити діапазон вибірки

en: gretl: define dummy
uk: gretl: визначити фіктивну змінну

en: Set dummy range
uk: Визначити діапазон на базі фіктивної змінної

en: Name of variable:
uk: Ім'я змінної:

en: single graph: group means
uk: один графік: групові середні

en: single graph: groups overlaid (N <= %d)
uk: один графік: групове перекриття (N <= %d)

en: single graph: groups in sequence (N <= %d)
uk: один графік: послідовні групи (N <= %d)

en: multiple plots in grid (N <= 16)
uk: декілька графіків у сітці (N <= 16)

en: multiple plots arranged vertically (N <= 6)
uk: декілька графіків, розташованих вертикально (N <= 6)

en: boxplots by group (N <= 150)
uk: коробкові діаграми за групами (N <= 150)

en: single boxplot
uk: індивідуальна коробкова діаграмма

en: panel plot
uk: панельний графік

en: Enter boolean condition for selecting cases:
uk: Задайте булеву умову для вибору спостережень:

en: gretl: restrict sample
uk: gretl: обмежити вибірку

en: Use dummy variable:
uk: Використати фіктивну змінну:

en: add to current restriction
uk: додати до чинного обмеження

en: replace current restriction
uk: замінити чинне обмеження

en: Observation at which to split the sample:
uk: Номер спостереження для розбиття вибірки:

en: Name of dummy variable to use:
uk: Використати фіктивну змінну на ім'я :

en: gretl: Chow test
uk: gretl: тест Чоу

en: Test a subset of regressors
uk: Діагностика підмножини регресорів

en: shaded area
uk: затінена область

en: Show interval for
uk: Показати інтервал для

en: actual Y
uk: фактичні Y

en: mean Y
uk: середнє Y

en: Produce forecast for
uk: Побудувати прогноз для

en: Number of pre-forecast observations to graph
uk: Скільки спостережень, що передують прогнозному періоду зобразити

en: automatic forecast (dynamic out of sample)
uk: автоматичний прогноз (динамічний, по-за вибіркою)

en: dynamic forecast
uk: динамічний прогноз

en: static forecast
uk: статичний прогноз

en: recursive k-step ahead forecasts: k =
uk: рекурсивний прогноз на k кроків уперед: k =

en: gretl: forecast
uk: gretl: прогноз

en: Forecast range:
uk: Період прогнозу:

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Show fitted values for pre-forecast range
uk: Показувати оцінені значення для перед-прогнозного періоду

en: low and high lines
uk: нижня та верхня лінії

en: Plot confidence interval using
uk: Показувати довірчі інтервали, використовуючи

en: Add observations
uk: Додати спостереження

en: Number of observations to add:
uk: Кількість спостережень щоб додати:

en: select variable
uk: оберіть змінну

en: Week starts on Monday
uk: Тиждень починається у понеділок

en: Week starts on Sunday
uk: Тиждень починається у неділю

en: Compact by averaging
uk: Стиснути шляхом усереднення

en: Compact by summing
uk: Стиснути шляхом підсумовування

en: Use end-of-period values
uk: Використати останні значення періодів

en: Use start-of-period values
uk: Використати початкові значення періодів

en: Spread to multiple series (MIDAS)
uk: Поширити на декілька рядів (MIDAS)

en: Default method:
uk: Дефолтний метод:

en: Use representative day
uk: Використати репрезентативний день

en: gretl: compact data
uk: gretl: стиснення даних

en: You are adding a %s series to %s dataset
uk: Ви додаєте ряд  %s до набору даних %s

en: a quarterly
uk: щоквартально

en: an annual
uk: щорічно

en: Compact quarterly data to annual
uk: Стиснути щоквартальні дані у вигляді щорічних

en: Compact monthly data to:
uk: Стиснути щомісячні дані до:

en: Compact daily data to:
uk: Стиснути щоденні дані до:

en: Compact daily data to weekly
uk: Стиснути щоденні дані до щотижневих

en: Compact weekly data to monthly
uk: Стиснути щотижневі дані до щомісячних

en: Compact hourly data to:
uk: Стиснути щогодинні дані до:

en: gretl: expand data
uk: gretl: екстраполювати дані

en: Expand quarterly data to monthly
uk: Екстраполювати  щоквартальні дані щомісячних

en: View
uk: Перегляд

en: density estimation options
uk: опції для оцінювання ядра

en: Gaussian kernel
uk: Гауссівське ядро

en: Epanechnikov kernel
uk: Ядро Епанечникова

en: bandwidth adjustment factor:
uk: коригуючий множник для ширини вікна:

en: paste data from clipboard
uk: вставити дані з буфера обміну

en: Try pasting data from clipboard?
uk: Спробувати вставити дані з буферу обміну?

en: Clear current dataset first
uk: Спочатку очистіть поточний файл даних

en: Try appending to current dataset
uk: Намагаюсь додати до поточного файлу даних

en: No model is specified
uk: Жодна модель не визначена

en: gretl: periodogram
uk: gretl: періодограма

en: Sample periodogram
uk: Вибіркова періодограма

en: Bartlett window, bandwidth:
uk: Вікно Бартлета, ширина:

en: frequency axis scale:
uk: масштаб вісі частот:

en: Number of bins:
uk: Кількість стовпчиків:

en: Minimum value, left bin:
uk: Мінімум, лівий стовпчик:

en: Bin width:
uk: Ширина стовпчика:

en: Show data only
uk: Показати тільки дані

en: Test against normal distribution
uk: Порівняння з нормальним розподілом

en: Test against gamma distribution
uk: Порівняння з гамма-розподілом

en: show plot
uk: показати графік

en: Use model names
uk: Використовувати імена моделей

en: Show standard errors in parentheses
uk: Наводити стандартні похибки у дужках

en: Show t-statistics in parentheses
uk: Наводити t-статистики у дужках

en: model table options
uk: опціїї таблиці моделі

en: column headings
uk: заголовки стовпчиків

en: Show p-values
uk: Показувати р-значення

en: Show significance asterisks
uk: Відмічати значущість зірочкою (*)

en: Show
uk: Показати

en: significant figures
uk: значущих цифр

en: decimal places
uk: десяткових позицій

en: gretl: error
uk: gretl: помилка

en: gretl: information
uk: gretl: інформація

en: Unspecified error
uk: Неспецифікована похибка

en: show scalars window
uk: показати вікно скалярів

en: show icons window
uk: показати вікно іконок

en: gretl: TeX tabular format
uk: gretl: табличний формат  TeX

en: Standard format
uk: Стандартний формат

en: Custom format
uk: Формат, заданий користувачем

en: Please specify a cluster variable
uk: Будь ласка, вкажіть змінну-кластерізатор

en: Select from Regular HCCME options
uk: Обрати серед опцій регулярного HCCME

en: Cluster by
uk: Кластер за

en: New script output:
uk: Нове виведення  скрипту:

en: New script output should:
uk: Нове виведення скрипту повинно:

en: Replace previous output
uk: Замінити попереднє виведення

en: Add to previous output
uk: Додати до попереднього виведення

en: Go to a new window
uk: Перехід до нового вікна

en: Replaces output in this window
uk: Замінити виведення у даному вікні

en: Adds to output in this window
uk: Додати до виведення у даному вікні

en: Always goes to a new window
uk: Завжди переходити до нового вікна

en: percent change in %s
uk: відсоткова зміна %s

en: percent changes
uk: відсоткова зміна

en: Enter name for new variable
    (max. %d characters)
uk: Уведіть ім’я нової змінної
    (не більше %d символів)

en: Quarterly, annualized
uk: Щоквартальні, у річному вимірі

en: Year on year
uk: У річному обчисленні

en: Monthly, annualized
uk: Щомісячні, у розрахунку за рік

en: Calculate using logs
uk: Калькулятор використовує логарифми

en: 100-based index of %s
uk: 100-базовані індекси %s

en: 100-based indices
uk: 100-базовані індекси

en: Base period:
uk: Базовий період:

en: Unrestricted (U-MIDAS)
uk: Необмежена (U-MIDAS)

en: Normalized exponential Almon
uk: Нормалізована експонента (за Алмон)

en: Normalized beta (zero last lag)
uk: Нормалізоване бета (нульовий останній лаг)

en: Normalized beta (non-zero last lag)
uk: Нормалізоване бета (ненульовий останній лаг)

en: Almon polynomial
uk: Поліном Алмон(Almon)

en: Normalized beta, one parameter
uk: Нормалізоване бета, один параметр

en: High-frequency regressor %s
uk: Високочастотний регресор %s

en: Parameterization
uk: Параметризація

en: Number of parameters
uk: Число параметрів

en: Lags
uk: Лаги

en: show regression results
uk: показати результати регресії

en: Add equation
uk: Додати рівняння

en: Add derivative
uk: Додати похідну

en: Add identity
uk: Додати тотожність

en: Add list of endogenous variables
uk: Додати список ендогенних змінних

en: Add list of instruments
uk: Добавить список инструментов

en: Iterated estimation
uk: Ітеративне оцінювання

en: Show details of iterations
uk: Показати деталі ітерацій

en: Robust standard errors
uk: Робастні стандартні похибки

en: Use bootstrap
uk: Використати бутстреп

en: Show full restricted estimates
uk: Показати обмежені оцінки

en: One-step estimation
uk: 1-крокове оцінювання

en: Two-step estimation
uk: 2-крокове оцінювання

en: Hessian
uk: Гессіан

en: (Please refer to Help for guidance)
uk: (Будь ласка, зверніться по допомогу до Довідки)

en: right-click for some shortcuts
uk: натисніть праву кнопку  для показу гарячих клавіш

en: untitled
uk: без імені

en: Open %s in new window
uk: Відкрити %s у новому вікні

en: Replace %s
uk: Замінити %s

en: Save changes to %s
uk: Зберегти зміни до %s

en: Open script
uk: Відкрити скрипт

en: Gretl datafiles (*.gdt, *.gdtb)
uk: Файли даних gretl (*.gdt, *.gdtb)

en: CSV files (*.csv)
uk: CSV файли (*.*)

en: ASCII files (*.txt)
uk: ASCII файли (*.txt)

en: Gnumeric files (*.gnumeric)
uk: Файли Gnumeric (*.gnumeric)

en: Open Document files (*.ods)
uk: Файли Open Document (*.ods)

en: Excel files (*.xls)
uk: Файли Excel (*.xls)

en: Excel files (*.xlsx)
uk: Файли Excel (*.xlsx)

en: Stata files (*.dta)
uk: Файли Stata (*.dta)

en: Eviews files (*.wf1)
uk: Файли Eviews  (*.wf1)

en: SPSS files (*.sav)
uk: Файли  SPSS (*.sav)

en: SAS xport files (*.xpt)
uk: Файли SAS xport  (*.xpt)

en: JMulTi files (*.dat)
uk: Файли JMulTi (*.dat)

en: all files (*.*)
uk: усі файли (*.*)

en: gretl script files (*.inp)
uk: файли скриптів gretl (*.inp)

en: GNU R files (*.R)
uk: Файли GNU R (*.R)

en: gnuplot files (*.plt)
uk: файли gnuplot (*.plt)

en: GNU Octave files (*.m)
uk: Файли GNU Octave (*.m)

en: Python files (*.py)
uk: Файли Python (*.py)

en: Julia files (*.jl)
uk: Файли Julia  (*.jl)

en: Ox files (*.ox)
uk: Файли Ox (*.ox)

en: Gretl datafiles (*.gdt)
uk: Файли даних gretl (*.gdt)

en: Gretl binary datafiles (*.gdtb)
uk: Бінарні файли даних gretl (*.gdtb)

en: Compression level (0 = none)
uk: Рівень стиснення (0 = відсутнє)

en: Open %s file
uk: Відкрити файл %s

en: select directory
uk: обрати директорію

en: select PDF file
uk: обрати файл PDF

en: select file
uk: оберіть файл

en: open file
uk: відкрити файл

en: save file
uk: зберегти файл

en: Simple moving average
uk: Просте рухоме середнє

en: Exponential moving average
uk: Експоненційне рухоме середнє

en: Hodrick-Prescott filter
uk: Фільтр Годрика-Прескотта (Hodrick-Prescott)

en: Baxter-King Band-pass filter
uk: Фільтр Бакстера-Кінга (Baxter-King)

en: Butterworth filter
uk: Фільтр Баттерворта

en: Polynomial trend
uk: Поліноміальний тренд

en: Fractional difference
uk: Дробова різниця

en: Centered %d-period moving average of %s
uk: Центроване %d-періодне рухоме середнє для %s

en: %d-period moving average of %s
uk: %d-періодне рухоме середнє для %s

en: Residual from %d-period MA of %s
uk: Залишки для %d-періодного рухомого середнього (MA) для %s

en: Exponential moving average of %s (current weight %g)
uk: Експоненційне рухоме середнє для %s (поточні ваги %g)

en: Residual from EMA of %s (current weight %g)
uk: Залишки для експоненційного рухомого середнього для %s (поточні ваги %g)

en: Filtered %s: Hodrick-Prescott trend (lambda = %g)
uk: Розклад %s: тренд Годріка-Прескотта (лямбда = %g)

en: Filtered %s: Hodrick-Prescott cycle (lambda = %g)
uk: Розклад %s: цикл Годріка-Прескотта (лямбда = %g)

en: Filtered %s: Baxter-King, frequency %d to %d
uk: Розклад %s: цикл Бакстера-Кінга, частота від %d до %d

en: Filtered %s: Butterworth low-pass (n=%d, cutoff=%d)
uk: Декомпозиція %s: ф. Баттерворта для нижніх частот (n=%d, обрізка=%d)

en: Filtered %s: Butterworth high-pass (n=%d, cutoff=%d)
uk: Декомпозиція %s: ф. Баттерворта для верхніх частот (n=%d, обрізка=%d)

en: Filtered %s: polynomial of order %d
uk: Декомпозиція %s: поліном степені %d

en: Filtered %s: residual from polynomial of order %d
uk: Розклад %s: залишки після застосування поліному порядку %d

en: Variable name is missing
uk: Ім'я змінної пропущено

en: Conflicting variable names
uk: Конфлікт імен змінних

en: Save output as
uk: Зберегти результати як

en: Save smoothed series as
uk: Зберегти згладжений ряд як

en: Save cyclical component as
uk: Зберегти циклічний компонент як

en: Lower frequency bound:
uk: Нижня границя частоти:

en: Upper frequency bound:
uk: Верхня границя частоти:

en: The initial EMA value is
uk: Початкове значення ЕЗС становить

en: the mean of the first n observations
uk: середнє від перших n спостережень

en: the mean of the whole series
uk: середнє усього ряду

en: a user-specified value
uk: задане користувачем значення

en: quadratic
uk: квадратичний

en: cosine-bell
uk: косинусоїда

en: Weights:
uk: Вагові к-ти:

en: with maximum:
uk: з максимумом:

en: Central fraction:
uk: Центральна частина:

en: Show weights
uk: Показати вагові к-ти

en: gretl: time-series filter
uk: gretl: фільтр часового ряду

en: Number of observations in average:
uk: Колькість спостережень для обчислення середнього:

en: Centered
uk: Центроване

en: Weight on current observation:
uk: Вага поточного спостереження:

en: lambda (higher values -> smoother trend):
uk: лямбда (більше значення -> гладкіший тренд):

en: k (higher values -> better approximation):
uk: k (більші значення -> краща апроксимація):

en: n (higher values -> better approximation):
uk: n (більші значення -> краща апроксимація):

en: frequency cutoff (degrees):
uk: обрізка за частотою (градуси):

en: show poles
uk: показати полюса

en: filter may be numerically unstable
uk: фільтр може бути чисельно нестабільним

en: Order:
uk: Порядок:

en: differencing parameter:
uk: параметр знаходження різниць:

en: Graph filtered series
uk: Графік фільтрованого ряду

en: Save filtered series as
uk: Зберегти фільтрований ряд як

en: Graph differenced series
uk: Графік різниць ряду

en: Graph original and smoothed series
uk: Графік вихідного та згладженого рядів

en: Graph residual or cycle series
uk: Графік залишків або циклічного компоненту

en: Graph frequency response
uk: Графік частотної реакції

en: %s (original data)
uk: %s (вихідні дані)

en: %s (smoothed)
uk: %s (згладжений)

en: Cyclical component of %s
uk: Циклічний компонент для %s

en: Baxter-King component of %s at frequency %d to %d
uk: Компонент Бакстера-Кінга для %s з частотою від %d до %d

en: Butterworth poles (n = %d, cutoff = %d degrees)
uk: Полюси Баттерворта (n = %d, обрізка = %d градусів)

en: Gain for Butterworth filter
uk: Коефіцієнт фільтра Баттерворта

en: nominal cutoff
uk: номінальна обрізка

en: Gain for H-P filter (lambda = %g)
uk: Коефіцієнт фільтра Г-П(H-P) (лямбда = %g)

en: Argument %d (%s) is missing
uk: Не вказано аргумент %d (%s)

en: help on %s
uk: довідка про %s

en: No name was given for the list
uk: Не вказано ім'я списку

en: Really create an empty list?
uk: Дійсно створити порожній список?

en: Define list
uk: Визначити список

en: add series
uk: додати ряд

en: Enter name=formula for new series
uk: Уведіть ім'я=формула для нового ряду

en: add scalar
uk: додати скаляр

en: Enter name=formula for new scalar
uk: Уведіть ім'я=формула для нової скалярної змінної

en: New variable
uk: Нова змінна

en: Define matrix
uk: Визначення матриці

en: Select arguments:
uk: Виберіть аргументи:

en: Assign return value (optional):
uk: Призначити вихідне значення (факультативно):

en: selection (or new variable)
uk: виділення (або нова змінна)

en: allow access to out-of-sample data
uk: дозволити доступ до позавибіркових даних

en: Select function
uk: Вибрати функцію

en: This function needs a model in place
uk: Ця функція потребує наявності активної моделі

en: Function package is broken
uk: Пакет функцій пошкоджено

en: Couldn't get function package information
uk: Інформація щодо пакету функцій недоступна

en: This package needs time series data.
uk: Цей пакет потребує часові ряди.

en: This package needs quarterly or monthly data.
uk: Цей пакет потребує щоквартальних або щомісячних даних.

en: This package needs panel data.
uk: Цей пакет передбачає панельні дані.

en: This package needs a dataset in place.
uk: Цей пакет потребує наявності набору даних.

en: Would you like to open its sample script?
uk: Бажаєте відкрити супровідний скрипт з прикладами?

en: main window
uk: головне вікно

en: model window
uk: вікно моделі

en: The package %s can be attached to the gretl menus
    as "%s/%s" in the %s.
    Do you want to do this?
uk: Пакет %s можна додати до меню gretl
    як "%s/%s" у  %s.
    Бажаєте це зробити?

en: _Save gfn
uk: _Зберегти gfn

en: Save _zip file...
uk: Зберегти файл _zip...

en: Save as _script...
uk: Зберегти як _скрипт...

en: _Write spec file...
uk: _Написати файл специфікації...

en: _Upload to server...
uk: _Надіслати на сервер...

en: Save the file to its standard "installed" location
uk: Зберегти файл у стандартному "інстальованому" місці

en: Save it to a location of your own choosing
uk: Зберегти у вказаному користувачем місці

en: Save gfn file
uk: Зберегти файл gfn

en: A file of this name already exists.
uk: Файл з таким ім'ям вже існує.

en: OK to overwrite it?
uk: Перезаписати?

en: Wrote gfn file as
    %s
uk: Записати файл gfn як
    %s

en: Please complete all fields
uk: Будь ласка, заповніть усі поля

en: Please add some help text for this package
uk: Будь ласка, додайте текст довідки до пакету

en: Please delete the "pdfdoc:" line from the help text
uk: Будь ласка, видаліть рядок "pdfdoc:" з тексту довідки

en: Please add a sample script for this package
uk: Будь ласка, додайте  скрипт з прикладами до пакету

en: Please supply a valid email address
uk: Будь ласка, вкажіть дійсну адресу ел. пошти

en: Invalid version string: use numbers and '.' only
uk: Некоректний запис версії: використовуйте лише  '.'  та цифри

en: Please select a tag (or two) for this package
uk: Будь ласка, оберіть тег (або два) для цього пакету

en: You can't change the name of a function here
uk: Ви не можете змінити ім'я функції тут

en: Can't find the function '%s'
uk: Неможливо знайти функцію '%s'

en: Before adding or removing functions, please close
    the "extra properties" dialog (after applying any
    changes you wish to keep).
uk: Перед тим, як додавати або вилучати функції, закрийте
    діалог "додаткові властивості" (після внесення будь-яких
    змін, які Вам потрібні)

en: Saving packaged functions as script:
    include the sample script?
uk: Зберегти функції пакету як скрипт:
    включити скрипт з прикладами?

en: Save sample script as
uk: Зберегти  скрипт з прикладами як

en: Save help text as
uk: Зберегти текст довідки як

en: Save GUI help as
uk: Зберегти довідку для ГКІ(GUI) як

en: Saving %s.spec: also save ancillary file(s)?
uk: Збереження %s.спец.: також зберегти допоміжний(і) файл(и)?

en: Please save your package first
uk: Будь ласка, спочатку збережіть Ваш пакет

en: private
uk: внутрішня

en: No special requirement
uk: Без обмежень

en: No dataset needed
uk: Набір даних не потрібен

en: Data requirement
uk: Вимоги до даних

en: Switching to PDF help means that you must supply
    a PDF file containing help text for your package.
uk: Перехід до PDF-файлу довідки означає, що Ви мусите надати
    PDF-файл, що містить текст довідки до Вашого пакету.

en: It also means that any existing plain text help
    will be lost when the package is saved.
uk: Це також означає, що будь-який існуючий текст довідки
    буде втрачено при збереженні пакету.

en: Switch to PDF help now?
uk: Перейти до PDF-файлу довідки зараз?

en: Plain text
uk: Простий текст

en: Help text
uk: Текст довідки

en: PDF file
uk: Файл PDF

en: Select
uk: Вибрати

en: Minimum gretl version
uk: Мінімальна версія gretl

en: Tag
uk: Тег

en: Tag 2 (optional)
uk: Тег 2 (факультативно)

en: Insert today's date
uk: Вставити поточну дату

en: Save changes?
uk: Зберегти зміни?

en: Any model
uk: Будь-яка модель

en: You may add or delete names of datafiles to be included in the package.
uk: Ви можете додавати або вилучати імена файлів даних для включення до пакету.

en: This package has no GUI-specific help text at present.
    Would you like to add some?
uk: Даний пакет не має довідки для ГКІ(GUI).
    Бажаєте додати зараз?

en: Label
uk: Мітка

en: To create a menu attachment, you must supply a label.
uk: Щоб створити пункт меню, ви мусите вказати мітку.

en: Apply changes?
uk: Застосувати зміни?

en: gretl: extra properties
uk: gretl: додаткові властивості

en: Special functions
uk: Спеціальні функції

en: Menu attachment
uk: Включення до меню

en: Data files
uk: Файли даних

en: Email
uk: Емейл

en: Date (YYYY-MM-DD)
uk: Дата (РРРР-ММ-ДД)

en: Package description
uk: Опис пакету

en: Edit function code
uk: Редагування коду функції

en: Extra properties
uk: Додаткові властивості

en: Save...
uk: Зберегти...

en: Edit sample script
uk: Редагувати  скрипт з прикладами

en: Add/remove functions
uk: Додати/видалити функції

en: Validate
uk: Перевірити

en: Upload package: This means that the package will
    be uploaded to the gretl server for approval.
    You should do this only if you are the author of
    this package and either the package is not already
    on the server or you have made changes since the
    last upload.
uk: Надіслати пакет: Це означає, що пакет буде
    надіслано до серверу gretl для одобренняl.
    Це слід виконувати лише автору
    даного пакету якщо пакет ще не надіслано
    до серверу, або післе внесення змін після останнього
    надсилання.

en: gretl: upload
uk: gretl: надіслати

en: Login
uk: Логін

en: Password
uk: Пароль

en: build zip file
uk: створити файл zip

en: This package must be uploaded as a zip file.
    Try to create the zip file now?
uk: Цей пакет мусить надсилатись як файл zip.
    Спробувати створити файл zip зараз?

en: Invalid package filename: the name must start with a letter,
    must be less than 32 characters in length, must include only
    ASCII letters, numbers and '_', and must end with ".gfn".
uk: Некоректна назва пакету: назва мусить починатись з літери,
    її довжина мусить не перевищувати 31 символ, мусить включати лише
    ASCII-літери, числа і '_', та мусить закінчуватись як ".gfn".

en: Invalid package name: the name must start with a letter,
    must be less than 32 characters in length, and must include
    only ASCII letters, numbers and '_'.
uk: Некоректна назва пакету: назва мусить починатись з літери,
    її довжина мусить не перевищувати 31 символ, мусить включати лише
    ASCII-літери, числа і '_'.

en: No functions are available for packaging at present.
    Do you want to write a function now?
uk: Функції для включення до пакету відсутні.
    Бажаєте створити нову функцію?

en: gretl: function packages
uk: gretl: пакети функцій

en: build gfn file
uk: побудувати файл gfn

en: gretl: graph
uk: gretl: графік

en: Bigger
uk: Більше

en: Smaller
uk: Менше

en: Windows
uk: Вікна

en:  Click to set position
uk:  Клацніть для фіксації позиції

en: gnuplot command failed
uk: команда  gnuplot не виконана

en: Gnuplot error creating graph
uk: Помилка gnuplot при створенні графіку

en: Plot file is corrupted
uk: Графічний файл пошкоджено

en: Couldn't access graph info
uk: Доступ до інформації про графік відсутній

en: monochrome
uk: монохромний

en: Save as Windows metafile (EMF)...
uk: Зберегти як метафайл Windows (EMF)...

en: Print
uk: Друк

en: roots (real, imaginary, modulus, frequency)
uk: корені (дійсна ч., уявна ч., абс. вел., частота)

en: roots
uk: корені

en: gretl: boxplot data
uk: gretl: дані для коробкової діаграми

en:  Drag to define zoom rectangle
uk:  Виділіть прямокутник для збільшення

en: Add another curve...
uk: Додати іншу криву...

en: Save as PNG...
uk: Зберегти як PNG...

en: Save as PDF...
uk: Зберегти як PDF...

en: Save as postscript (EPS)...
uk: Зберегти як файл postscript (EPS)...

en: Save to session as icon
uk: Зберегти до сесії як іконку

en: Freeze data labels
uk: Зафіксувати мітки даних

en: Clear data labels
uk: Очистити мітки даних

en: All data labels
uk: Усі мітки даних

en: Zoom...
uk: Збільшити...

en: Restore full view
uk: Відновити загальний вигляд

en: Replace full view
uk: Замінити загальний вигляд

en: Display PDF
uk: Показати PDF

en: OLS estimates
uk: МНК-оцінки

en: Numerical values
uk: Числові значення

en: Edit
uk: Редагувати

en: Font
uk: Шрифт

en: Close
uk: Закрити

en: color
uk: кольоровий

en: Malformed PNG file for graph
uk: Непридатний для побудови графіку файл PNG

en: Couldn't find a usable terminal program
uk: Не вдалося знайти придатну термінальну програму

en: linear: y = a + b*x
uk: лінійна: y = a + b*x

en: quadratic: y = a + b*x + c*x^2
uk: квадратична: y = a + b*x + c*x^2

en: cubic: y = a + b*x + c*x^2 + d*x^3
uk: кубічна: y = a + b*x + c*x^2 + d*x^3

en: inverse: y = a + b*(1/x)
uk: обернена: y = a + b*(1/x)

en: loess (locally weighted fit)
uk: loess (локально зважена регресія)

en: semilog: log y = a + b*x
uk: лог-лінійна: log y = a + b*x

en: linear-log: y = a + b*log(x)
uk: лін-логарифмічна: y = a + b*log(x)

en: gretl: graph color selection
uk: gretl: вибір кольорів для графіку

en: Select color
uk: Обрати колір

en: %s versus %s (with semilog fit)
uk: %s від %s (плюс графік лог-лінійної регресії)

en: %s versus %s (with linear-log fit)
uk: %s від %s (плюс графік  лін-логарифмічної регресії)

en: Invalid position, must be X Y
uk: Невірна позиція, мусить бути X Y

en: font: %s
uk: шрифт: %s

en: Font for graphs
uk: Шрифт для графіків

en: Reset to default
uk: Повернутись до налаштувань за умовчанням

en: Fill color
uk: Колір заливки

en: other...
uk: інше...

en: To add your own "bars" to a plot, you must supply the
    name of a plain text file containing pairs of dates.
uk: Щоб додати Ваші власні "стовпчики" до графіку, Ви мусите
    вказати ім'я текстового файлу, що містить пари дат.

en: See example
uk: Див. приклад

en: Main
uk: Головний

en: key position
uk: положення легенди

en: fitted line
uk: оцінена лінія

en: Use only one y axis
uk: Використати лише одну вісь Y

en: Show full border
uk: Показати усі границі

en: horizontal
uk: горизонтальний

en: vertical
uk: вертикальний

en: both
uk: обидва

en: Show grid
uk: Показати сітку

en: Show bars
uk: Показувати стовпчики

en: NBER recessions
uk: Рецесії згідно NBER

en: Set as default
uk: Встановити за умовчанням

en: line %d:
uk: лінія %d:

en: No formula was given
uk: Жодної формули не було задано

en: label %d:
uk: мітка %d:

en: Lines
uk: Лінії

en: legend
uk: легенда

en: type
uk: тип

en: y axis
uk: вісь y

en: line width
uk: товщина лінії

en: width
uk: ширина

en: point
uk: точка

en: Add line...
uk: Додати лінію...

en: Labels
uk: Мітки

en: text
uk: текст

en: position (X Y)
uk: позиція (X Y)

en: justification
uk: вирівнювання

en: Add...
uk: Додати...

en: Arrows
uk: Стрілки

en: from (X Y)
uk: від (X Y)

en: to (X Y)
uk: до (X Y)

en: arrow has head
uk: стрілка з наконечником

en: line is dotted
uk: точкова лінія

en: X-axis
uk: Вісь Х

en: Y-axis
uk: Вісь Y

en: Y2-axis
uk: Вісь Y2

en: auto axis range
uk: авто-діапазон для вісей

en: manual range:
uk: діапазон "вручну":

en: linear scale
uk: лінійна шкала

en: logarithmic scale, base:
uk: логарифмічна шкала, основа:

en: Title of plot
uk: Назва графіку

en: Title for axis
uk: Назва уздовж вісі

en: gretl plot controls
uk: gretl: налаштування графіка

en: height
uk: висота

en: inches
uk: дюйми

en: cm
uk: см

en: line width factor
uk: відносна товщина лінії

en: save graph
uk: зберегти графік

en: EPS file
uk: Файл EPS

en: Plot dimensions:
uk: Розмірності графіку:

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: The graph page is full
uk: Графічна сторінка заповнена

en: Failed to process TeX file
uk: Помилка обробки TeX файлу

en: The graph page is empty
uk: Графічна сторінка порожня

en: graph page options
uk: опціїї графічної сторінки

en: open a script file on startup
uk: відкривати скрипт при запуску

en: open a database on startup
uk: відкривати базу даних при запуску

en: open a remote (web) database on startup
uk: відкрити віддалену (веб) базу даних при запуску

en: open (edit) a function package on startup
uk: відкрити (редагувати) пакет функцій при запуску

en: force use of English
uk: примусово використати англомовну версію

en: force use of Basque
uk: примусово використати баскомовну версію

en: dump gretl configuration to file
uk: зберегти конфігурацію gretl до файлу

en: send debugging info to console
uk: спрямувати інфо про налагодження  на консоль

en: print version information
uk: вивести інформацію про версію

en: Start a new gretl instance?
uk: Запустити новий екземпляр gretl?

en: No lists are currently defined
uk: Списки не визначені

en: Variable name
uk: Ім'я змінної

en: Descriptive label
uk: Описова мітка

en:  No datafile loaded
uk:  Файл даних не завантажено

en: Working directory: click to configure
uk: Робоча директорія: 'клікніть' для редагування

en: _User file...
uk: _Файли користувача...

en: _Sample file...
uk: _Приклади...

en: _Append data...
uk: _Долучити дані...

en: _Save data
uk: _Зберегти дані

en: Save data _as...
uk: Зберегти  _дані як...

en: _Export data...
uk: _Експорт даних...

en: Send To...
uk: Відправити до...

en: _New data set
uk: _Новий набір даних

en: C_lear data set
uk: _Закрити набір даних

en: _Working directory...
uk: _Робоча директорія...

en: _Script files
uk: _Скрипт-файли

en: _New script
uk: _Новий скрипт

en: gretl script
uk: gretl-скрипт

en: gnuplot script
uk: gnuplot-скрипт

en: R script
uk: R-скрипт

en: Octave script
uk: Octave-скрипт

en: Python script
uk: Python-скрипт

en: Julia program
uk: Програма Julia

en: Ox program
uk: Ox програма

en: Stata program
uk: Stata програма

en: _Session files
uk: Файли с_есій

en: _Open session...
uk: _Відкрити сесію...

en: _Save session
uk: _Зберегти сесію

en: Save session _as...
uk: Зберегти сесію _як...

en: _Databases
uk: _Бази даних

en: _Gretl native...
uk: У форматі _gretl...

en: On database _server...
uk: На _сервері баз даних...

en: _Function packages
uk: Пакети _функцій

en: On _local machine...
uk: На _локальному комп'ютері...

en: On _server...
uk: На _сервері...

en: Edit package...
uk: Редагувати пакет...

en: _New package
uk: _Новий пакет

en: _Upload package...
uk: _Надіслати пакет...

en: Edit spec file...
uk: Редагувати файл специфікації...

en: _Tools
uk: _Інструменти

en: _Preferences
uk: _Налаштування

en: _General...
uk: _Загальні...

en: Font _scale...
uk: Розмір _шрифту...

en: Monospaced _font...
uk: Моноширинний _шрифт...

en: _Menu font...
uk: _Шрифт для меню...

en: _Statistical tables
uk: _Статистичні таблиці

en: _P-value finder
uk: _Обчислення p-значень

en: _Distribution graphs
uk: _Графіки розподілів

en: _Plot a curve
uk: _Графік функції

en: _Test statistic calculator
uk: _калькулятор тестових статистик

en: _Nonparametric tests
uk: _Непараметричні тести

en: _Seed for random numbers
uk: _Зерно датчика випадкових  чисел

en: _Command log
uk: _Історія команд

en: _Gretl console
uk: Консоль _Gretl

en: Start GNU _R
uk: Запустити GNU _R

en: _NIST test suite
uk: результати тестів _NIST

en: _Basic
uk: _Базові

en: _Verbose
uk: _Детально

en: V_ery verbose
uk: Д_уже детально

en: _Data
uk: _Дані

en: Select _all
uk: Виділити _усе

en: Define or edit _list...
uk: Створити або редагувати список...

en: _Set selection from list...
uk: _Здійснити вибір зі списку...

en: _Display values
uk: _Показати значення

en: _Edit values
uk: _Редагувати значення

en: _Add observations...
uk: _Додати спостереження...

en: _Remove extra observations
uk: _Видалити додані спостереження

en: _Dataset info
uk: _Інформація про набір даних

en: _Observation markers...
uk: _Маркери спостережень...

en: _Variable labels...
uk: _Мітки змінних...

en: Dataset _structure...
uk: _Структура набору даних...

en: _Compact data...
uk: _Зменшити частоту часового ряду...

en: _Expand data...
uk: З_більшити частоту часового ряду...

en: _Transpose data...
uk: _Транспонувати дані...

en: _Sort data...
uk: _Сортувати дані...

en: Set missing _value code...
uk: _Вибрати код для пропусків...

en: _View
uk: _Перегляд

en: _Icon view
uk: _Іконки для перегляду

en: _Graph specified vars
uk: _Графік вказ. змінних

en: _Time series plot...
uk: Графік _часового ряду...

en: X-Y _scatter...
uk: _Діаграма розсіяння X-Y...

en: X-Y with _impulses...
uk: X-Y з _імпульсами...

en: X-Y with _factor separation...
uk: X-Y з дискретним _розбиттям...

en: X-Y with _control...
uk: X-Y з _управлінням...

en: _Boxplots...
uk: _Коробкова діаграма...

en: _Factorized boxplot...
uk: Коробкова діаграма з дискретним _розбиттям...

en: _Q-Q plot...
uk: _Q-Q графік...

en: _3D plot...
uk: _3D графік...

en: _Multiple graphs
uk: _Декілька графіків

en: X-Y _scatters...
uk: _Діаграма розсіяння X-Y...

en: _Time series...
uk: _Часові ряди...

en: _Summary statistics
uk: _Числові характеристики

en: _Correlation matrix
uk: _Кореляційна матриця

en: Cross _Tabulation
uk: Таблиця _Спряженості

en: _Principal components
uk: _Головні компоненти

en: _Mahalanobis distances
uk: Відстань _Махаланобіса (Mahalanobis)

en: C_ross-correlogram
uk: К_росс-корелограма

en: _Add
uk: _Додати

en: _Logs of selected variables
uk: _Логарифми обраних змінних

en: _Squares of selected variables
uk: _Квадрати обраних змінних

en: _Lags of selected variables
uk: _Лаги обраних змінних

en: _First differences of selected variables
uk: _Перші різниці обраних змінних

en: _Log differences of selected variables
uk: Різниці _логарифмів браних змінних

en: _Seasonal differences of selected variables
uk: _Сезонні різниці обраних змінних

en: _Percentage change of selected variables
uk: _Відсоткова зміна обраних змінних

en: _100-based indices of selected variables
uk: _100-базовані індекси обраних змінних

en: _Index variable
uk: _Індексна змінна

en: _Time trend
uk: _Часовий тренд

en: _Panel unit index
uk: Індекс об'єктів в _панелі

en: _Random variable...
uk: _Випадкова змінна...

en: _Periodic dummies
uk: _Періодичні фіктивні змінні

en: _Unit dummies
uk: Фіктивні змінні для _об’єкту

en: _Time dummies
uk: _Часові фіктивні змінні

en: _Observation range dummy
uk: Фіктивна змінна для діапазону _спостережень

en: Dummies for _discrete variable...
uk: Фіктивні змінні для _дискретної змінної...

en: _Define matrix...
uk: _Визначити матрицю...

en: _Sample
uk: _Вибірка

en: _Set range...
uk: _Встановити діапазон...

en: _Restore full range
uk: _Відновити повний діапазон

en: _Show status
uk: _Показати характеристики

en: _Restrict, based on criterion...
uk: _Обмежити на базі критерію...

en: R_andom sub-sample...
uk: _Випадкова підвибірка...

en: _Resample with replacement...
uk: _Вибірка із заміщенням...

en: Drop observations with _missing values...
uk: Вилучити усі спостереження з _пропусками...

en: Make current subsample permanent...
uk: Зробити поточну під-вибірку постійною...

en: _Count missing values
uk: _Порахувати пропущені значення

en: _Variable
uk: _Змінна

en: _Normality test
uk: Перевірка _нормальності розподілу

en: _Frequency distribution...
uk: _Розподіл частот...

en: Estimated _density plot...
uk: Графік _оціненої щільності...

en: _Boxplot
uk: _Коробкова діаграма

en: Normal _Q-Q plot...
uk: _Нормальний Q-Q графік...

en: _Gini coefficient
uk: _Коефіцієнт Джині

en: _Range-mean graph
uk: Графік _розмах-середнє

en: _Time series plot
uk: Графік _часового ряду

en: _Panel plot...
uk: _Панельний графік...

en: _Unit root tests
uk: _Перевірка одиничного кореня

en: _Augmented Dickey-Fuller test
uk: _Узагальнений тест Дикі-Фуллера (ADF-тест)

en: ADF-GLS test
uk: ADF-_GLS тест

en: _KPSS test
uk: _KPSS тест

en: _Levin-Lin-Chu test
uk: Тест _Левіна-Ліня-Чу

en: _Fractional integration
uk: _Дробова интегрованість

en: _Correlogram
uk: _Корелограма

en: _Periodogram
uk: _Періодограма

en: _Filter
uk: _Фільтр

en: _Simple moving average
uk: _Просте рухоме середнє

en: _Exponential moving average
uk: _Експоненційне рухоме середнє

en: _Hodrick-Prescott
uk: _Годріка-Прескотта

en: _Baxter-King
uk: _Бакстера-Кінга

en: _Butterworth
uk: _Баттерворта

en: _Polynomial trend
uk: _Поліноміальний тренд

en: _Fractional difference
uk: _Дробова різниця

en: _TRAMO analysis
uk: _TRAMO аналіз

en: _Hurst exponent
uk: Експонента Херста (Hurst)

en: _Edit attributes
uk: _Редагувати атрибути

en: Define _new variable...
uk: Визначити _нову змінну...

en: _Model
uk: _Модель

en: _Ordinary Least Squares
uk: _Метод найменших квадратів

en: _Instrumental variables
uk: _Інструментальні змінні

en: _Two-Stage Least Squares
uk: _2-кроковий  метод найменших квадратів

en: _LIML
uk: _ММП з обмеженою інформацією

en: _GMM
uk: _УММ (GMM)

en: Other _linear models
uk: _Інші лінійні моделі

en: _Weighted Least Squares
uk: _Зважені найменші квадрати

en: H_eteroskedasticity corrected
uk: З поправкою на г_етероскедастичність

en: High _precision OLS
uk: МНК з високою _точністью

en: _AR errors (GLS)
uk: _AR-похибки (УМНК)

en: _AR (general)
uk: _AR (загальні)

en: _Vector Autoregression
uk: _Векторна авторегресія

en: VAR _lag selection
uk: Вибір довжини _лагу для VAR

en: Cointegration test (_Johansen)
uk: Перевірка _коінтеграції (Йогансен)

en: Cointegration test (_Engle-Granger)
uk: Перевірка коінтеграції (_Інгл-Ґрейнджер)

en: _Panel
uk: _Панельні дані

en: _Fixed or random effects
uk: _Фіксовані або випадкові ефекти

en: _Weighted least squares
uk: _Зважені найменші квадрати

en: _Between model
uk: _Міжгрупова модель

en: _Dynamic panel model
uk: _Динамічна панельна модель

en: _Limited dependent variable
uk: Обмежена залежна змінна

en: _Logit
uk: _Логіт

en: _Binary
uk: _Бінарний

en: _Ordered
uk: _Упорядкований

en: _Multinomial
uk: _Мультиноміальний

en: _Probit
uk: _Пробіт

en: Bi_variate
uk: Дво_вимірний

en: _Random effects
uk: _Випадкові ефекти

en: To_bit
uk: То_біт

en: _Heckit
uk: _Гекіт (Heckit)

en: _Count data
uk: _Цілочисельні (невід’ємні) дані

en: _Duration data
uk: Дані _тривалості

en: Lo_gistic
uk: Ло_гістична

en: _Interval regression
uk: _Інтервальна регресія

en: _Robust estimation
uk: _Робастне оцінювання

en: Least _Absolute Deviation
uk: Метод найменших _модулів

en: _Quantile regression
uk: _Квантильна регресія

en: _Loess
uk: _Локальна регресія

en: _Nadaraya-Watson
uk: _Надарая-Уотсон

en: _Nonlinear Least Squares
uk: _Нелінійний МНК

en: _Maximum likelihood
uk: _Максимальна правдоподібність

en: _Simultaneous equations
uk: _Одночасні рівняння

en: _Help
uk: _Довідка

en: _Command reference
uk: Довідник _команд

en: _Function reference
uk: _Довідник функцій

en: _Packages
uk: _Пакети

en: _User's guide
uk: Керівництво _користувача

en: _Keyboard shortcuts
uk: Гарячі _клавіші

en: _Hansl primer
uk: Довідник з _Hansl

en: _Function package guide
uk: Довідник з пакетів _функцій

en: Check for _updates
uk: Перевірка _оновлень

en: Check for _addons
uk: Перевірка _розширень

en: _About gretl
uk: _Про gretl

en: _Analysis
uk: _Аналіз

en: _X-12-ARIMA analysis
uk: _X-12-ARIMA аналіз

en: Enter name for list of series
uk: Уведіть ім'я списку рядів

en: gretl: name list
uk: gretl: назвіть список

en: sample status
uk: характеристики вибірки

en: Copy buffer was empty
uk: Буфер обміну порожній

en: Cannot open the clipboard
uk: Неможливо відкрити буфер обміну

en: Font name
uk: Назва шрифту

en: The X string that represents this font
uk: X-рядок, що репрезентує цей фонт

en: Preview text
uk: Попередній перегляд тексту

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
uk: Текст для демонстрації обраного шрифту

en: Filter
uk: Фільтр

en: The filter for acceptable fonts.
uk: Фільтр для доступних шрифтів.

en: _Family:
uk: _Група:

en: _Style:
uk: _Стиль:

en: Si_ze:
uk: _Розмір:

en: _Preview:
uk: _Перегляд:

en: Font Selection
uk: Вибір шрифту

en: Summary Statistics, using the observations %s - %s
uk: Числові характеристики, на базі спостережень %s - %s

en: for the variable %s (%d valid observations)
uk: для змінної %s (%d коректних спостережень)

en: 5% Perc.
uk: 5% Проц.

en: 95% Perc.
uk: 95% Проц.

en: t-ratios in parentheses
uk: t-статистики у дужках

en: Summary Statistics, using the observations %s--%s
uk: Числові характеристики, на базі спостережень %s--%s

en: Std.\ Dev.
uk: Ст.\ Відх.

en: Ex.\ kurtosis
uk: Ексцес

en: 5\% perc.
uk: 5\% проц.

en: 95\% perc.
uk: 95\% проц.

en: IQ Range
uk: Міжкварт.  розмах

en: Correlation coefficients, using the observations %s - %s
uk: Коефіцієнти кореляції, на базі спостережень %s  - %s

en: 5%% critical value (two-tailed) = %.4f for n = %d
uk: 5%% критичне значення (двостороннє) = %.4f для n = %d

en: Coefficient covariance matrix
uk: Матриця коефіцієнтів коваріації

en: Correlation coefficients, using the observations %s--%s
uk: Коефіцієнти кореляції, на базі спостережень %s--%s

en: 5\%% critical value (two-tailed) = %.4f for n = %d
uk: 5\%% критичне значення (двостороннє) = %.4f для n = %d

en: Mean Squared Error
uk: Середня квадратична похибка

en: Bias proportion, $U^M$
uk: Частка зміщення, $U^M$

en: Regression proportion, $U^R$
uk: Частка регресії, $U^R$

en: Disturbance proportion, $U^D$
uk: Частка збурень, $U^D$

en: Model estimation range:
uk: Діапазон для оцінювання моделі:

en: Standard error of residuals = %g
uk: Стандартна похибка залишків = %g

en: \textit{Note}: * denotes a residual in excess of 2.5 standard errors
uk: \textit{Зауваж.}: * означає, що залишок перевищує 2.5 стандартні похибки

en: Note: * denotes a residual in excess of 2.5 standard errors
uk: Зауваж.: * означає, що залишок перевищує 2.5 стандартні похибки

en: Obs
uk: Спост.

en: For %g\%% confidence intervals, $z(%g) = %.2f$
uk: Для %g\%% довірчих інтервалів, $z(%g) = %.2f$

en: For %g\%% confidence intervals, $t(%d, %g) = %.3f$
uk: Для %g\%% довірчих інтервалів, $t(%d, %g) = %.3f$

en: %g\%% interval
uk: %g\%% інтервал

en: For %g%% confidence intervals, z(%g) = %.2f
uk: Для %g%% довірчих інтервалів, z(%g) = %.2f

en: For %g%% confidence intervals, t(%d, %g) = %.3f
uk: Для %g%% довірчих інтервалів, t(%d, %g) = %.3f

en: %g%% interval
uk: %g%% інтервал

en: %g\%% confidence interval
uk: %g\%% довірчий інтервал

en: You can't use the same character for the column delimiter and the decimal point
uk: Ви не можете використовувати той самий символ як роздільник стовпчиків та десяткову точку

en: No scalar variables are currently defined
uk: Скалярні змінні поки-що не визначено

en: equation
uk: рівняння

en: _Save as...
uk: _Зберегти як...

en: Save to session as _icon
uk: Зберегти як _іконку для перегляду

en: Save as icon and cl_ose
uk: Зберегти як іконку та  _закрити

en: _Print...
uk: _Друк...

en: View as equation
uk: Переглянути як рівняння

en: _Close
uk: _Закрити

en: _Edit
uk: _Редагувати

en: _Copy
uk: _Копіювати

en: _Modify model...
uk: _Змінити модель...

en: _Restore model sample
uk: _Відновити вибірку  моделі

en: _Tests
uk: _Тести

en: _Save
uk: _Зберегти

en: _Graphs
uk: _Графіки

en: _Residual plot
uk: _Графік залишків

en: _Fitted, actual plot
uk: _Графік розрахованих та фактичних значень

en: _Display actual, fitted, residual
uk: _Показати фактичні й розраховані значення та залишки

en: _Forecasts...
uk: _Прогнози...

en: _Confidence intervals for coefficients
uk: _Довірчі інтервали для коефіцієнтів

en: Confidence _ellipse...
uk: Довірчий _еліпс...

en: Coefficient covariance _matrix
uk: _Матриця коефіцієнтів коваріації

en: _Collinearity
uk: _Мультиколінеарність

en: _Influential observations
uk: _Впливові спостереження

en: _Bootstrap...
uk: _Бутстреп...

en: _Omit variables
uk: _Вилучити змінні

en: _Add variables
uk: _Додати змінні

en: _Sum of coefficients
uk: _Сума коефіцієнтів

en: _Linear restrictions
uk: _Лінійні обмеження

en: Non-linearity (s_quares)
uk: Нелінійність (_квадрати)

en: Non-linearity (_logs)
uk: Нелінійність (_логарифми)

en: _Ramsey's RESET
uk: Тест _Ремсі (RESET)

en: _Heteroskedasticity
uk: _Гетероскедастичність

en: _Normality of residual
uk: _Нормальність залишків

en: _Chow test
uk: Тест _Чоу

en: _Autocorrelation
uk: _Автокореляція

en: _Durbin-Watson p-value
uk: р-значення статистики _Дурбіна-Уотсона

en: _QLR test
uk: тест _QLR

en: _CUSUM test
uk: тест _CUSUM

en: CUSUM_SQ test
uk: Тест CUSUM_SQ

en: _Common factor
uk: Обмеження у вигяді _спільного множника

en: _Cross-sectional dependence
uk: _Просторова залежність

en: White's test
uk: Тест Вайта

en: White's test (squares only)
uk: Тест Вайта (лише квадрати)

en: _groupwise
uk: за _групами

en: Pesaran-Taylor test
uk: Тест Песарана-Тейлора (Pesaran-Taylor)

en: _Tabular
uk: _Таблично

en: _Equation
uk: _Рівняння

en: _Equation options
uk: Опції _рівняння

en: _Tabular options...
uk: Опції _таблиці...

en: Show _standard errors
uk: Показати _стандартні похибки

en: Show _t-ratios
uk: Показатиь t-статистики

en: _Revise specification...
uk: _Змінити специфікацію...

en: _Forecasts
uk: _Прогнози

en: Leave the dataset as it is
uk: Залишити набір даних як є

en: Delete the weekend rows
uk: Видалити рядки для вихідних днів

en: Delete all blank rows
uk: Видалити усі порожні рядки

en: gretl: open data
uk: gretl: відкриття даних

en: The imported data have been interpreted as undated
    (cross-sectional).  Do you want to give the data a
    time-series or panel interpretation?
uk: Імпортовані дані інтерпретовано як недатовані
    (просторові). Чи бажаєте Ви прочитати дані
    як часовий ряд або панель?

en: gretl: import %s data
uk: gretl: імпорт %s даних

en: simple append
uk: просте додавання

en: "join" (advanced)
uk: "join" (додатково)

en: gretl: append data
uk: gretl: додавання даних

en: Opening a new data file will automatically
    close the current one.  Any unsaved work
    will be lost.  Proceed to open data file?
uk: Відкриття нового файлу даних автоматично
    закриє поточний файл. Усі незбережені дії
    буде втрачено. Продовжити відкривати файл даних?

en: gretl: open session
uk: gretl: відкрити сесію

en: Opening a new session file will automatically
    close the current session.  Any unsaved work
    will be lost.  Proceed to open session file?
uk: Відкриття нового файлу сесії автоматично
    закриє поточну сесію.  Усі незбережені дії
    буде втрачено. Продовжити відкривати файл сесії?

en: gretl console
uk: консоль gretl

en: model %d
uk: модель %d

en: gretl: model %d
uk: gretl: модель %d

en: Outcome probabilities
uk: Ймовірності результатів

en: _Fitted values
uk: _Розраховані значення

en: _Residuals
uk: _Залишки

en: _Squared residuals
uk: _Квадрати залишків

en: _Error sum of squares
uk: Сума квадратів _залишків

en: _Standard error of the regression
uk: _Стандартна похибка регресії

en: _R-squared
uk: _R-квадрат

en: _T*R-squared
uk: _T*R-квадрат

en: _Log likelihood
uk: _Логарифмічна правдоподібність

en: _Akaike Information Criterion
uk: Інформаційний критерій _Акайке

en: _Bayesian Information Criterion
uk: Інформаційний критерій _Байєса

en: _Hannan-Quinn Information Criterion
uk: Інформаційний критерій _Хеннана-Куїнна

en: _Predicted error variance
uk: Дисперсія похибок _передбачення

en: Per-unit _constants
uk: Об'єкт-специфічні константи

en: Individual effects
uk: Індивідуальні ефекти

en: _Against time
uk: _Від _часу

en: By _observation number
uk: За _номером спостереження

en: _Against %s
uk: _Від %s

en: Actual vs. Fitted
uk: Фактичні пр. розрахованих

en: Residual _correlogram
uk: _Корелограма залишків

en: Residual _periodogram
uk: Періодограма _залишків

en: _Spectrum vs sample periodogram
uk: _Спектр проти вибіркової періодограми

en: _MIDAS coefficients
uk: _MIDAS-коефіцієнти

en: Residual _Q-Q plot
uk: _Q-Q графік залишків

en: _Against %s and %s
uk: _Від %s та %s

en: Separation
uk: Виокремлення

en: By %s
uk: За %s

en: tau sequence
uk: tau-послідовність

en: gretl: VAR covariance matrix
uk: gretl: коваріаційна матриця VAR

en: gretl: system covariance matrix
uk: gretl: коваріаційна матриця системи

en: System fitted values
uk: Розраховані значення для системи

en: View X-12-ARIMA output
uk: Перегл. вив. для X-12-ARIMA

en: Cholesky ordering:
uk: Упорядк. на базі розкл. Холеськи:

en: include bootstrap confidence interval
uk: включити довірчі інтервали на базі бутстрепу

en: impulse responses
uk: імпульсні реакції

en: forecast horizon (periods):
uk: горизонт прогнозу (періодів):

en: stacked bar graph
uk: сполучена коробкова діаграма

en: line graph
uk: лінійчатий графік

en: Forecast variance decomposition
uk: Прогноз для розкладу дисперсії

en: variance decompositions
uk: розклад дисперсії

en: gretl: forecasts
uk: gretl: прогнози

en: gretl: autocorrelation
uk: gretl: автокореляція

en: gretl: ARCH test
uk: gretl: тест ARCH

en: Lag order for test:
uk: Порядок лагів для перевірки:

en: _Normality of residuals
uk: _Нормальність залишків

en: Linear restrictions
uk: Лінійні обмеження

en: Omit exogenous variables...
uk: Вилучити екзогенні змінні...

en: Omit time trend
uk: Вилучити часовий тренд

en: Omit seasonal dummies
uk: Вилучити сезонні фіктивні змінні

en: Residuals from equation
uk: Залишки з рівняння

en: Display residuals, all equations
uk: Показати залишки, усі рівняння

en: Display fitted values, all equations
uk: Показати розраховані значення, усі рівняння

en: Impulse responses
uk: Імпульсні реакції

en: Residuals
uk: Залишки

en: Combined plot
uk: Комбінований графік

en: Multiple plots
uk: Декілька графіків

en: EC plot
uk: EC графік

en: Combined EC plot
uk: Комбінований EC-графік

en: VAR inverse roots
uk: Обернені корені VAR

en: Impulse responses (combined)
uk: Імпульсні реакції (комбіновано)

en: Response of %s
uk: Реакція %s

en: to %s
uk: на %s

en: _Save text...
uk: _Зберегти текст...

en: Save bundle to session as _icon
uk: Зберегти пакунок (bundle) у поточній сесії як _іконку

en: The model sample differs from the dataset sample,
    so some menu options will be disabled.
    
    Do you want to restore the sample on which
    this model was estimated?
uk: Вибірка, використана для моделі, відрізняється від вихідної,
    тому деякі опції меню стануть неактивними.
    
    Чи бажаєте зберегти вибірку, використану для
    оцінювання цієї моделі?

en: The model sample differs from the dataset sample,
    so some menu options will be disabled.
uk: Вибірка, використана для моделі, відрізняється від вихідної,
    тому деякі опції меню стануть неактивними.

en: Variable name %s... is too long
    (the max is %d characters)
uk: Ім'я змінної %s... задовге 
    (не більше %d символів)

en: First char of name ('%c') is bad
    (first must be alphabetical)
uk: Перший симв. імені ('%c') не пасує
    (він мусить бути (латинським) абетковим

en: Name contains an illegal char (in place %d)
    Use only unaccented letters, digits and underscore
uk: Ім’я містить неприпустимий символ (на позиції %d)
    Викор. лише неакцентовані літери, цифри та підкреслювання

en: Larger
uk: Більше

en: Show English help
uk: Показати англомовну довідку

en: Dataset
uk: Набір даних

en: Estimation
uk: Оцінювання

en: Graphs
uk: Графіки

en: Prediction
uk: Передбачення

en: Printing
uk: Друк

en: Programming
uk: Програмування

en: Statistics
uk: Статистика

en: Tests
uk: Тести

en: Transformations
uk: Перетворення

en: Utilities
uk: Утиліти

en: Accessors
uk: Функції доступу

en: Data utilities
uk: Утиліти для даних

en: Mathematical
uk: Математичні

en: Linear algebra
uk: Лінійна алгебра

en: Probability
uk: Ймовірнісні

en: Calendar
uk: Календар

en: Statistical
uk: Статистичні

en: State space
uk: Простір станів

en: Strings
uk: Рядки

en: Index
uk: Індекс

en: this page
uk: ця сторінка

en: all pages
uk: усі сторінки

en: Sorry, no help is available
uk: На жаль, довідка не доступна

en: Sorry, help not found
uk: На жаль, довідку не знайдено

en: gretl: find
uk: gretl: пошук

en:  Find what:
uk:  Знайти що:

en: Variable names only (case sensitive)
uk: Лише імена змінних (чуттєво до регістру)

en: Failed to download file
uk: Не вдалося завантажити файл

en: show details of importation
uk: показати деталі імпортування

en: The 'seq' aggregator requires an integer parameter, as in seq:1
uk: Агрегатор 'seq' потребує цілого параметра, наприклад seq:1

en: Error adding variables
uk: Похибка при додаванні змінних

en: forecast std errors of %s
uk: ст. похибки прогнозу %s

en: forecast of %s
uk: прогноз %s

en: Show main statistics
uk: Показати головні числові характеристики

en: Show full statistics
uk: Показати усі числові характеристики

en: correlation matrix
uk: кореляційна матриця

en: summary statistics
uk: числові характеристики

en: summary stats:
uk: числові характ.:

en: normality test
uk: перевірка нормальності

en: principal components
uk: головні компоненти

en: cross tabulation
uk: таблиця спряженості

en: Principal Components Analysis
uk: Аналіз головних компонент

en: criterion
uk: критерій

en: test down from maximum lag order
uk: визначення шляхом зменшення порядку лагів від максимального

en: with constant
uk: з константою

en: with constant, trend and trend squared
uk: з константою, трендом та квадратичним трендом

en: include seasonal dummies
uk: включити сезонні фіктивні змінні

en: use level of variable
uk: вик. рівні змінної

en: use first difference of variable
uk: вик. перші різниці змінної

en: show individual test results
uk: показати результати індивідуального тесту

en: Lag order for ADF test:
uk: Порядок лагів для ADF-тесту:

en: use Perron-Qu method
uk: використати метод Перрона-Ку (Perron-Qu )

en: include a trend
uk: включити тренд

en: Lag order for KPSS test:
uk: Порядок лагів для KPSS-тесту:

en: gretl: ADF test
uk: gretl: ADF-тест

en: gretl: ADF-GLS test
uk: gretl: ADF-GLS тест

en: gretl: KPSS test
uk: gretl: KPSS тест

en: gretl: Levin-Lin-Chu test
uk: gretl: тест Левіна-Ліня-Чу

en: Lag order:
uk: Порядок лагу:

en: gretl: add info
uk: gretl: додати опис

en: The data file contains no informative comments.
    Would you like to add some now?
uk: Файл даних не містить інформаційних коментарів.
    Бажаєте додати зараз?

en: gretl: edit data info
uk: gretl: редагувати опис даних

en: gretl: data info
uk: gretl: опис даних

en: Changing the dataset in this way will result in the deletion
    of %d model(s) from this gretl session.
    
    You may wish to say No here and save the session first.
    
    Do you want to go ahead with the subsampling now?
uk: Зміна набору даних у такий спосіб призведе до знищення
    %d моделі(ей) з поточної сесії gretl.
    
    Ви маєте змоги "сказати Ні" зараз і спочатку зберегти сесію.
    
    Ви і тепер бажаєте утворити під-вибірку?

en: Dropped %d observations
uk: Виключити %d спостережень

en: No missing data values
uk: Пропущені дані не виявлено

en: Drop rows with at least one missing value
uk: Вилучити усі спостереження, що містять хоча б один пропуск

en: Drop rows that have no valid data
uk: Вилучити рядки, що не містять коректних даних

en: Drop missing data
uk: Виключити пропущені дані

en: Make this permanent
uk: Зробити це постійним

en: Drop observations with missing values
uk: Вилучити усі спостереження з пропусками

en: Show count of missing values at each observation
uk: Показати кількість пропущених значень для кожного спостереження

en: gretl: missing values info
uk: gretl: інф. про пропущені значення

en: Export the markers to file
uk: Експортувати маркери до файлу

en: Remove the markers
uk: Видалити маркери

en: The dataset has observation markers.
    Would you like to:
uk: Набір даних містить маркери спостережень.
    Ви бажаєте:

en: The dataset has no observation markers.
    Add some from file now?
uk: Набір даних не містить маркерів спостережень.
    Додати з файлу?

en: Export the labels to file
uk: Експортувати мітки до файлу

en: Remove the labels
uk: Видалити мітки

en: The dataset has variable labels.
    Would you like to:
uk: Набір даних містить мітки змінних.
    Ви бажаєте:

en: The dataset has no variable labels.
    Add some from file now?
uk: Набір даних не містить міток змінних.
    Додати з файлу?

en: There are no observations available for forecasting
    out of sample.  You can add some observations now
    if you wish.
uk: У даній вибірці спостереження для прогнозування
    відсутні. За бажанням, Ви можете додати декілька
    спостережень зараз.

en: No variables are selected
uk: Не обрано жодної змінної

en: gretl: Wald omit test
uk: gretl: діагностика надлишкових змінних за Валдом

en: gretl: LM test
uk: gretl: LM тест

en: gretl: vector autoregression
uk: gretl: векторна авторегресія

en: gretl: LM test
uk: gretl: LM тест

en: (heteroskedasticity)
uk: (гетероскедастичність)

en: gretl: groupwise heteroskedasticity
uk: gretl: групова гетероскедастичність

en: (non-linearity)
uk: (нелінійність)

en: gretl: common factor test
uk: gretl: тест обмеження у вигляді спільного множника

en: gretl: cross-sectional dependence
uk: gretl: просторова залежність

en: Lag order for ARCH test:
uk: Порядок лагів для ARCH-тесту :

en: gretl: leverage and influence
uk: gretl: леверидж та вплив

en: gretl: collinearity
uk: gretl: мультиколінеарність

en: Gini coefficient
uk: Коефіцієнт Джині

en: use sample mean and variance for normal quantiles
uk: використати вибіркові середнє та дисперсію для нормальних квантилей

en: standardize the data
uk: стандартизувати дані

en: raw quantiles versus N(0, 1)
uk: вибіркові квантилі проти N(0, 1)

en: Normal Q-Q plot
uk: Нормальний Q-Q графік

en: You must select at least one regressor
uk: Ви мусите вказати щонайменш один регресор

en: gretl: Chow test output
uk: gretl: результати тесту Чоу

en: This test only implemented for OLS models
uk: Тест реалізований лише для МНК-моделей

en: gretl: chow test
uk: gretl: тест чоу

en: gretl: QLR test output
uk: gretl: результати QLR-тесту

en: gretl: CUSUM test output
uk: gretl: результати CUSUM-тесту

en: gretl: CUSUMSQ test output
uk: gretl:  результати CUSUMQ-тесту

en: all variants
uk: усі варіанти

en: gretl: RESET test
uk: gretl: RESET-тест

en: RESET specification test
uk: RESET-тест для специфікації

en: Durbin-Watson statistic
uk: Статистика Дурбіна-Уотсона

en: p-value is "very small" (the Imhof integral could not
    be evaluated so a definite value is not available)
uk: p-значення "дуже маленьке" (неможливо обчислити
    інтеграл Імгофа, а отже вивести конкретне значення)

en: linear restrictions
uk: лінійні обмеження

en: Please note: the decimal character must be '.'
    in this context
uk: Зверніть увагу: у даному контексті десятковим 
    роздільником мусить бути крапка

en: Sorry, not implemented yet!
uk: На жаль, ще не реалізовано!

en: loess
uk: локальна регресія

en: %s versus %s with loess fit
uk: %s від %s (з кривою loess)

en: Set %d values to "missing"
uk: Помітити  %d значень  як "пропуски"

en: Didn't find any matching observations
uk: Відповідних спостережень не знайдено

en: Set %d observations to "missing"
uk: Помітити  %d спостережень як "пропуски"

en: gretl: residual dist.
uk: gretl: розподіл залишк.

en: range %g to %g
uk: діапазон від %g до %g

en: frequency distribution
uk: розподіл частот

en: gretl: TRAMO analysis
uk: gretl: TRAMO аналіз

en: Trim maximum and minimum in sub-samples
uk: Зрізати максимум та мінімум у підвибірках

en: gretl: range-mean graph
uk: gretl: графік розкид-середнє

en: gretl: range-mean statistics
uk: gretl: статистика розкид-середнє

en: gretl: Hurst exponent
uk: gretl: експонента Херста

en: Use Bartlett standard errors
uk: Використати стандартні похибки за Бартлетом

en: correlogram
uk: корелограма

en: Maximum lag:
uk: Максимальний лаг:

en: gretl: fractional integration
uk: gretl: дробова інтегрованість

en: gretl: coefficient confidence intervals
uk: gretl: довірчі інтервали для коефіцієнтів

en: Data set is gone
uk: Набір даних зник

en: Error generating covariance matrix
uk: Помилка при генерації коваріаційної матриці

en: gretl: coefficient covariances
uk: gretl: коваріації коефіцієнтів

en: Encode all values
uk: Кодувати усі значення

en: Skip the lowest value
uk: Пропустити найменше значення

en: Skip the highest value
uk: Пропустити найбільше значення

en: Variable to dummify
uk: Змінна для створення набору фіктивних змінних

en: Encoding %s as dummies
uk: Інтерпретувати %s як фіктивні змінні

en: Encoding variables as dummies
uk: Інтерпретувати змінні як фіктивні

en: gretl: create dummy variables
uk: gretl: створення фіктивних змінних

en: Really delete the last %d observations?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %d останніх спостережень?

en: gretl: drop observations
uk: gretl: вилучення спостережень

en: There are no extra observations to drop
uk: Додаткові спостереження для вилучення відсутні

en: gretl: generate lags
uk: gretl: створення  лагів

en: Number of lags to create:
uk: Кількість лагів для створення:

en: residual from VAR system, equation %d
uk: залишки для VAR-системи, рівняння %d

en: residual from VECM system, equation %d
uk: залишки для VECM-системи, рівняння %d

en: system residual, equation %d
uk: залишки для системи, рівняння %d

en: T*R-squared
uk: T*R-квадрат

en: degrees of freedom
uk: степені свободи

en: Akaike Information Criterion
uk: Інформаційний критерій Акайке

en: Statistic from model %d
    %s (value = %g)
    Name (max. %d characters):
uk: Статистика на базі моделі %d
    %s (значення = %g)
    Ім'я (макс. %d символів):

en: standardized residual
uk: стандартизовані залишки

en: predicted %s
uk: передбачені %s

en: gretl: display data
uk: gretl: показати дані

en: Cannot delete %s; variable is in use
uk: Неможливо видалити %s; змінна використовується

en: Really delete the selected variables?
uk: Видалити обрані змінні?

en: gretl: delete
uk: gretl: видалити

en: Cannot delete the specified variables
uk: Неможливо видалити вказані змінні

en: Cannot delete all of the specified variables
uk: Неможливо видалити усі вказані змінні

en: You must supply three variables
uk: Ви мусите вказати три змінні

en: X-axis variable
uk: Змінна вздовж вісі X

en: Plot all data
uk: Графіки усіх даних

en: Plot group means
uk: Графік групових середніх

en: on a single graph
uk: на одному графіку

en: in separate small graphs
uk: на окремих невеликих графіках

en: Plot the series
uk: Побудувати графік ряду

en: %s: no valid values in current sample
uk: %s: у поточній вибірці відсутні коректні значення

en: %s: no valid values
uk: с%s: відсутні коректні значення

en: Non-interactive (just get output)
uk: Неінтерактивний (одержати лише результати)

en: Interactive R session
uk: Інтерактивна сесія R

en: R mode
uk: Режим R

en: pre-load data
uk: попередньо завантажити дані

en: gretl: save data
uk: gretl: зберегти дані

en: The data set is currently sub-sampled.
    Would you like to restore the full range?
uk: У даний момент утворено під-вибірку.
    Бажаєте відновити вихідний діапазон для набору даних?

en: gretl: Compact data
uk: gretl: зменшення періодичності даних

en: The data set is currently sub-sampled.
    You must restore the full range before compacting.
    Restore the full range now?
uk: У даний момент утворено під-вибірку.
    Ви мусите відновити повний діапазон перед стисненням даних.
    Відновити повний діапазон зараз?

en: gretl: Expand data
uk: gretl: збільшення періодичності даних

en: The data set is currently sub-sampled.
    You must restore the full range before expanding.
    Restore the full range now?
uk: У даний момент утворено під-вибірку.
    Ви мусите відновити повний діапазон перед зменшенням періодичності даних.
    Відновити повний діапазон зараз?

en: gretl: transpose data
uk: gretl: транспонування даних

en: Transposing means that each variable becomes interpreted
    as an observation, and each observation as a variable.
    Do you want to proceed?
uk: Транспонування означає, що кожна змінна буде інтерпретуватись
    як спостереження, а кожне спостереження - як змінна
    Бажаєте продовжити?

en: Data transposed
uk: Дані транспоновано

en: Ascending
uk: За зростанням

en: Descending
uk: За спаданням

en: Select sort key
uk: Оберіть ознаку сортування

en: resample dataset
uk: утворити повторну  вибірку (ресемплювати набір даних)

en: Resampling with replacement
uk: Повторний вибір (ресемплювання) із заміщенням

en: Number of cases
uk: Число спостережень

en: OK to overwrite?
uk: Перезаписати?

en: gretl: revised data set
uk: gretl: оновлений набір даних

en: You have saved a reduced version of the current data set.
    Do you want to switch to the reduced version now?
uk: Ви зберегли скорочену версію поточного набору даних.
    Бажаєте перейти до скороченої версії зараз?

en: No commands to execute
uk: Команди для виконання відсутні

en: 
    Error executing script: halting
uk: 
    Помилка при виконанні скрипту: аварійна зупинка

en: Unmatched "if" in script (fixed)
uk: Незавершений блок "if" у скрипті (виправлено)

en: Unterminated comment in script
uk: Незакінчений коментар у скрипті

en: No series were deleted
uk: Жодного ряду не видалено

en: Script done
uk: Скрипт виконано

en: Ensure uniform sample size
uk: Забезпечити постійний розмір вибірки

en: Edit values
uk: Редагувати значення

en: Time series plot
uk: Графік часового ряду

en: Panel plot...
uk: Панельний графік...

en: Frequency distribution
uk: Розподіл частот

en: Boxplot
uk: Коробкова діаграма

en: Correlogram
uk: Корелограма

en: Periodogram
uk: Періодограма

en: Edit attributes
uk: Редагувати атрибути

en: Collinearity
uk: Колінеарність

en: Cross-correlogram
uk: Крос-корелограма

en: XY scatterplot
uk: Діаграма розкиду X-Y

en: Add log
uk: Додати логарифм

en: Add difference
uk: Додати різницю

en: Add percent change...
uk: Додати відсоткову зміну...

en: Add index values...
uk: Додати індексні значення...

en: Dummify...
uk: Створити фіктивні змінні...

en: Add logs
uk: Додати логарифми

en: Add differences
uk: Додати різниці

en: Add percent changes...
uk: Додати відсоткову зміну...

en: Define new variable...
uk: Визначити нову змінну...

en: Add logs...
uk: Додати логарифми...

en: Add differences...
uk: Додати різниці...

en: Display components
uk: Показати компоненти

en: Plot components
uk: Компоненти графіку

en: Edit components
uk: Редагувати компоненти

en: Delete components
uk: Видалити компоненти

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Undated: Full range n = %d; current sample n = %d
uk: Недатовані: Повний діапазон n = %d; поточна вибірка n = %d

en: %s; sample %s - %s
uk: %s; вибірка %s - %s

en: %s: Full range %s - %s
uk: %s: Повний діапазон %s - %s

en:  Unsaved data
uk:  Незбережені дані

en: Model table is full
uk: Таблиця моделей заповнена

en: Model table cleared
uk: Таблиця моделей очищена

en: Sorry, this model can't be put in the model table
uk: На жаль, цю модель не можна внести до таблиці моделей

en: Can't add model to table -- this model has a different dependent variable
uk: Неможливо додати модель до таблиці -- ця модель має іншу залежну змінну

en: Model is already included in the table
uk: Ця модель вже фігурує у таблиці

en: Model added to table
uk: Модель додано до таблиці

en: MLE
uk: ММП

en: Within
uk: Внутрішньогрупові

en: Between
uk: Міжгрупові

en: Adj. R{\super 2}
uk: Скор. R{\super 2}

en: Adj. R**2
uk: Скор. R**2

en: Model %d
uk: Модель %d

en: %s estimates
uk: оцінки  %s

en: Dependent variable: %s
uk: Залежна змінна: %s

en: t-statistics in parentheses
uk: t-статистики у дужках

en: Standard errors in parentheses
uk: Стандартні похибки у дужках

en: p-values in brackets
uk: р-значення у дужках

en: For logit and probit, R-squared is McFadden's pseudo-R-squared
uk: Для моделей логіт та пробіт, R-квадрат - це псевдо-R-квадрат за Макфейденом

en: The model table is empty
uk: Таблиця моделей порожня

en: gretl: model table
uk: gretl: таблиця моделей

en: $p$-values in brackets
uk: $p$-значення у дужках

en: For logit and probit, $R^2$ is McFadden's pseudo-$R^2$
uk: Для моделей логіт та пробіт, $R^2$ -- є псевдо-$R^2$ за Макфейденном

en: For logit and probit, R{\super 2} is McFadden's pseudo-R{\super 2}
uk: Для моделей логіт та пробіт,  R{\super 2} є псевдо-R{\super 2} за Макфейденном

en: No model is available
uk: Моделі недоступні

en: %s replaced
uk: %s замінено

en: No command was supplied to start R
uk: Команда для запуску R не завдана

en: multiple time series object
uk: декілька часових рядів як об'єкт

en: data frame
uk: фрейм даних

en: Send data as
uk: Відправити  дані як

en: gretl: specify model
uk: gretl: специфікація моделі

en: Select and right-click to edit specification
uk: Для редаг. специфікації виберіть та натисніть праву кнопку

en: Unrestricted
uk: Необмежена

en: Restricted
uk: Обмежена

en: add exogenous variable
uk: додати екзогенну змінну

en: Status of '%s' in VECM:
uk: Статус '%s' у VECM:

en: You must select an X-axis variable
uk: Ви мусите обрати змінну уздовж вісі Х

en: You must select a Y-axis variable
uk: Ви мусите обрати змінну уздовж вісі  Y

en: You must select a lower bound variable
uk: Ви мусите вказати змінну, що визначає нижню границю

en: You must select a dependent variable
uk: Ви мусите вказати залежну змінну

en: You must specify a quantile
uk: Ви мусите вказати квантиль

en: Invalid quantile specification
uk: Некоректна специфікація квантиля

en: Cluster
uk: Кластер

en: You must select a weight variable
uk: Ви мусите вказати вагові коефіцієнти як змінну

en: You must specify a list of lags
uk: Ви мусите вказати список лаів

en: You must specify a selection variable
uk: Ви мусите специфікувати змінну-селектор

en: You must specify a second dependent variable
uk: Ви мусите вказати другу залежну змінну

en: You must specify an upper bound variable
uk: Ви мусите вказати змінну, що визначає верхню границю

en: You must specify a treatment variable
uk: Ви мусите вказати змінну режиму (treatment)

en: You must specify an independent variable
uk: Ви мусите вказати незалежну змінну

en: You must select a Z-axis variable
uk: Ви мусите обрати змінну для вісі Z

en: You must select a factor variable
uk: Ви мусите обрати факторну змінну

en: You must select a control variable
uk: Ви мусите вказати змінну-управління

en: You must select two or more endogenous variables
uk: Ви мусите вказати дві або більше ендогенних змінних

en: You must specify a set of instrumental variables
uk: Ви мусите визначити набір інструментальних змінних

en: You must specify regressors for the selection equation
uk: Ви мусите визначити регресори для рівняння-селектора

en: Heteroskedasticity corrected
uk: З поправкою на гетероскедастичність

en: AR(1) errors
uk: AR(1) - похибки

en: Random effects (binary) probit
uk: Пробіт (бінарна) з випадковими ефектами

en: Count data model
uk: Модель для цілочисельних невід'ємних даних

en: Duration model
uk: Модель тривалості

en: Panel model
uk: Панельна модель

en: Groupwise WLS
uk: Груповий МЗНК

en: Between-groups model
uk: Міжгрупова модель

en: Dynamic panel model
uk: Динамічна панельна модель

en: Weighted least squares
uk: Зважені найменші квадрати

en: Two-stage least squares
uk: 2-кроковий метод найменших квадратів

en: Limited information maximum likelihood
uk: Метод максимальної правдоподібності з обмеженою інформацією

en: Generalized method of moments
uk: Узагальнений метод моментів

en: Autoregressive errors
uk: Авторегресійні похибки

en: VAR lag selection
uk: Вибір довжини лагу для VAR

en: Quantile regression
uk: Квантильна регресія

en: Interval regression
uk: Інтервальна регресія

en: Cointegration (Engle-Granger)
uk: Коінтеграція (Інгл-Грейнжер)

en: Cointegration (Johansen)
uk: Коінтеграція (Йогансен)

en: Multiple precision OLS
uk: МНК з високою точністю

en: MIDAS regression
uk: MIDAS-регресія

en: Weight variable
uk: Змінна - набір вагових к-тів

en: Offset variable
uk: Офсетна змінна (к-т примусово є 1)

en: Censoring variable
uk: Цензуруюча змінна

en: Dependent variable 2
uk: Залежна змінна 2

en: List of AR lags
uk: Список AR лагів

en: Desired quantile(s)
uk: Бажані квантиль(-і)

en: Upper bound variable
uk: Змінна - верхня границя

en: Y-axis variable
uk: Змінна уздовж вісі Y

en: Treatment variable
uk: Змінна режиму (treatment)

en: Independent variable
uk: Незалежна змінна

en: Y-axis variables
uk: Змінні уздовж вісі Y

en: X-axis variables
uk: Змінні уздовж вісі Х

en: NegBin 2
uk: Негативний біноміальний 2

en: NegBin 1
uk: Негативний біноміальний 1

en: Distribution:
uk: Розподіл:

en: Weibull
uk: Вейбулла

en: Exponential
uk: Експоненційний

en: Log-logistic
uk: Лог-логістичний

en: Log-normal
uk: Лог-нормальний

en: Choose
uk: Обрати

en: Variable to plot
uk: Змінна для графіку

en: Lower bound variable
uk: Змінна- нижня границя

en: Response variable
uk: Змінна-відгук

en: Dependent variable 1
uk: Залежна змінна 1

en: lag order:
uk: порядок лагу:

en: rank:
uk: ранг:

en: maximum lag:
uk: максимальний лаг:

en: Number of cointegrating vectors
uk: Число коінтеграційних векторів

en: ARCH order:
uk: Порядок ARCH:

en: AR order:
uk: Порядок AR:

en: Z-axis variable
uk: Змінна уздовж вісі Z

en: Factor (discrete)
uk: Фактор (дискретна змінна)

en: Control variable
uk: Змінна-керування

en: Block variable (optional)
uk: Блокова змінна (факультативно)

en: Add
uk: Додати

en: All ->
uk: Усі ->

en: lags...
uk: лаги...

en: Exogenous variables
uk: Екзогенні змінні

en: Selection regressors
uk: Регресори-селектори

en: Equation 2 regressors
uk: Регресори рівняння 2

en: High-frequency
uk: Високочастотний

en: Helper functions
uk: Допоміжні функції

en: left bound
uk: ліва границя

en: right bound
uk: права границя

en: Polynomial order
uk: Порядок полінома

en: Bandwidth
uk: Ширина вікна

en: Use robust weights
uk: Використати робастні ваги

en: Use "leave one out"
uk: Використати "виключення по одному"

en: Non-seasonal
uk: Несезонний

en: Seasonal
uk: Сезонний

en: Orders
uk: Порядок

en: specific lags
uk: окремі лаги

en: Bits per floating-point value
uk: Бітів для числа з рухомою точкою

en: Quadrature points
uk: Точки квадратури

en: Robust standard errors/intervals
uk: Робастні стандартні похибки/інтервали

en: Include a constant
uk: Включити константу

en: Include a trend
uk: Включити тренд

en: Show details of regressions
uk: Показати деталі регресій

en: Include seasonal dummies
uk: Включити сезонні фіктивні змінні

en: Test down from maximum lag order
uk: Перевірка шляхом зменшення порядку лагів від максимального

en: Skip initial DF tests
uk: Пропустити початкові DF-тести

en: Iterated weighted least squares
uk: Ітеративний метод зважених найменших квадратів

en: Include time dummies
uk: Включити часові фіктивні змінні

en: Include levels equations (GMM-SYS)
uk: Включити рівняння для рівнів (GMM-SYS)

en: Show zeros explicitly
uk: Показати нулі явно

en: Make plot interactive
uk: Зробити графік інтерактивним

en: Show interval for median
uk: Показати інтервал для медіани

en: Variance equation includes squares
uk: Рівняння для дисперсії включає квадрати

en: Difference the independent variables
uk: Використати  різниці незалежних змінних

en: Parameter covariance matrix via Hessian
uk: Коваріаційна матриця параметрів на базі Гессіана

en: Use X-12-ARIMA
uk: Використати X-12-ARIMA

en: Standardize the residuals
uk: Стандартизувати залишки

en: Use Fiorentini et al algorithm
uk: Використати алгоритм Фіорентіні та ін. (Fiorentini et al)

en: Prefer NLS via Levenberg-Marquardt
uk: Віддавати перевагу НМНК на базі алгоритму Левенберга-Марквардта

en: Show lagged variables
uk: Показати лаги змінних

en: Compute standard errors
uk: Обчислити стандартні похибки

en: Compute confidence intervals
uk: Обчислити довірчі інтервали

en: Automatic maximum
uk: Автоматичний максимум

en: Specified maximum
uk: Специфікований максимум

en: Confidence level
uk: Довірчий рівеньь

en: Use correlation matrix
uk: Використати кореляційну матрицю

en: Use covariance matrix
uk: Використати коваріаційну матрицю

en: Show slopes at mean
uk: Показати кут. коеф. при середньому

en: Use points
uk: Використати точки

en: Use lines
uk: Використати лінії

en: Estimate augmented model
uk: Оцінити скориговану модель

en: LM test using auxiliary regression
uk: LM-тест на базі допоміжної регресії

en: Estimate reduced model
uk: Оцінити зведену модель

en: Wald test, based on covariance matrix
uk: Тест Вальда на базі коваріаційної матриці

en: Sequential elimination of variables
    using two-sided p-value:
uk: Послідовне виключення змінних
    на базі двостороннього р-значення:

en: Test only selected variables
uk: Перевіряти лише вибрані змінні

en: Fixed effects
uk: Фіксовані ефекти

en: Random effects
uk: Випадкові ефекти

en: Swamy-Arora
uk: Свамі-Арора (Swamy-Arora)

en: Swamy-Arora / Baltagi-Chang
uk: Свамі-Арора/ Балтаджі-Чан

en: Nerlove
uk: Нерлов (Nerlove)

en: Maximum likelihood estimation
uk: Оцінювання методом максимальної правдоподібності

en: 2-step estimation
uk: 2-крокове оцінювання

en: Plain numerical values
uk: Безпосередні числові значення

en: Show row percentages
uk: Показати процентилі за рядками

en: Show column percentages
uk: Показати процентилі за стовпчиками

en: Fine-tune using Cochrane-Orcutt
uk: Точне налагодження за Кохреном-Оркаттом

en: Exact Maximum Likelihood
uk: Точний метод максимальної правдоподібності

en: Conditional Maximum Likelihood
uk: Умовний метод максимальної правдоподібності

en: with constant and quadratic trend
uk: з константою та квадратичним трендом

en: No constant
uk: Без константи

en: Restricted constant
uk: Обмежена константа

en: Unrestricted constant
uk: Необмежена константа

en: Restricted trend
uk: Обмежений тренд

en: Unrestricted trend
uk: Необмежений тренд

en: gretl datafile (.gdt)
uk: файл даних gretl (.gdt)

en: gretl binary datafile (.gdtb)
uk: бінарний файл даних gretl (.gdtb)

en: gretl database (.bin)
uk: база даних gretl (.bin)

en: space separated (R-friendly)
uk: розділено пробілами (зручно для R)

en: Select format
uk: Оберіть формат

en: Name for package:
uk: Ім'я пакету:

en: plot with impulses
uk: графік с імпульсами

en: 3D plot
uk: 3D графік

en: multiple scatterplots
uk: множинна діаграма розсіювання

en: factorized plot
uk: розщеплений графік

en: factorized boxplot
uk: розщеплена коробкова діаграма

en: scatterplot with control
uk: діаграма розсіювання з управлінням

en: Variables to test
uk: Змінні для діагностики

en: Endogenous variables
uk: Ендогенні змінні

en: Equation 1 regressors
uk: Регресори рівняння 1

en: Regressors
uk: Регресори

en: Public functions
uk: Інтерфейсні функції

en: Select variables for logging
uk: Оберіть змінні для логарифмування

en: Select variables for lagging
uk: Оберіть змінні для створення лагів

en: Select variables to square
uk: Оберіть змінні для створення квадратів

en: Select variables to difference
uk: Оберіть змінні для створення різниць

en: Select variables to log-difference
uk: Оберіть змінні для створення різниць логарифмів

en: Select variables to add
uk: Оберіть змінні для включення

en: Select variables to omit
uk: Оберіть змінні для вилучення

en: Select coefficients to sum
uk: Оберіть коефіцієнти для підсумовування

en: Confidence region: select two variables
uk: Довірчий регіон: оберіть дві змінні

en: Select variables to display
uk: Оберіть змінні для візуалізації

en: Select variables to plot
uk: Оберіть змінні для графіку

en: Select variables to save
uk: Оберіть змінні для збереження

en: Select variables to copy
uk: Оберіть змінні для копіювання

en: Select variables to test
uk: Оберіть змінні для перевірки

en: Define named list
uk: Визначте іменований список

en: Name of list
uk: Ім'я списку

en: You must specify a public interface
uk: Ви мусите специфікувати зовнішній інтерфейс

en: Copy data
uk: Скопіювати дані

en: Export data
uk: Експортувати дані

en: Select functions
uk: Оберіть функції

en: Edit package list
uk: Редагувати список пакетів

en: Lags of endogenous variables
uk: Лаги ендогенних змінних

en: lags
uk: лаги

en: or
uk: або

en: Lags of dependent variable
uk: Лаги залежної змінної

en: default
uk: автоматично

en: Original order
uk: Вихідний порядок

en: Sort order:
uk: Порядок сортування:

en: Variable to sort by
uk: Змінна - індекс сортування

en: gretl: data format
uk: gretl: формат даних

en: Select data format
uk: Оберіть формат даних

en: Save session
uk: Зберегти сесію

en: Arrange icons
uk: Розташувати іконки

en: Add matrix...
uk: Додати матрицю...

en: Close window
uk: Закрити вікно

en: Add to model table
uk: Додати до таблиці моделі

en: Rename
uk: Перейменувати

en: Clear
uk: Очистити

en: Save as TeX...
uk: Зберегти як TeX...

en: Edit plot commands
uk: Команди редагування графіку

en: Copy
uk: Копіювати

en: Export as CSV...
uk: Експортувати як CSV...

en: Copy as CSV...
uk: Копіювати як CSV...

en: Properties
uk: Властивості

en: gretl: session notes
uk: gretl: нотатки до сесії

en: %s: no text to save
uk: %s: текст для збереження відсутній

en: Failed to copy graph file
uk: Не вдалося скопіювати графічний файл

en: Model is already saved
uk: Модель вже збережено

en: Couldn't set sample
uk: Неможливо сформувати вибірку

en: Clearing the data set will end
    your current session.  Continue?
uk: Вивантаження набору даних завершить
    поточну сесію. Продовжити?

en: Display notes on opening session file
uk: Показати нотатки під час відкриття файлу сесії

en: versus
uk: проти

en: Bundle is empty
uk: Пакунок (Bundle) порожній

en: '%s': there is already an object of this name
uk: '%s': об'єкт з таким ім'ям вже існує

en: Failed to copy object
uk: Не вдалося скопіювати об’єкт

en: Enter new name
    (max. %d characters)
uk: Введіть нове ім’я
    (максимум %d символів)

en: gretl: copy object
uk: gretl: копіювати об’єкт

en: gretl: rename object
uk: gretl: перейменувати об’єкт

en: Data set
uk: Набір даних

en: Scalars
uk: Скаляри

en: Data info
uk: Інф. про дані

en: Notes
uk: Нотатки

en: Correlations
uk: Кореляції

en: Model table
uk: Таблиця моделі

en: Graph page
uk: Cторінка графіків

en: icon view
uk: перегляд за іконками

en: Properties of matrix %s
uk: Властивості матриці %s

en: Null matrix, %d x %d
uk: Порожня матриця, %d x %d

en: Scalar matrix, value %g
uk: Скалярна матриця, значення = %g

en: Identity matrix, order %d
uk: Одинична матриця розмірності %d

en: Rows
uk: Рядки

en: Columns
uk: Стовпчики

en: Rank
uk: Ранг

en: Square
uk: Квадратна

en: Diagonal
uk: Діагональна

en: Lower triangular
uk: Нижня трикутна

en: Upper triangular
uk: Верхня трикутна

en: Symmetric
uk: Симетрична

en: Positive definite
uk: Додатно визначена

en: Not positive definite
uk: Недодатно визначена

en: Idempotent
uk: Ідемпотентна

en: Not idempotent
uk: Не є ідемпотентною

en: 1-norm
uk: 1-норма

en: Infinity-norm
uk: Нескінченність-норма

en: Trace
uk: Слід

en: Determinant
uk: Детермінант

en: Eigenvalues
uk: Власні значення

en: Main gretl directory
uk: Головна директорія (папка) gretl

en: User's gretl directory
uk: Директорія (папка) користувача gretl

en: Remember main window size
uk: Запам'ятати розмір головного вікна

en: Use locale setting for decimal point
uk: Встановити десятковий роздільник як в операційній системі

en: Theme preference
uk: Налаштування тем

en: Web browser
uk: Веб-браузер

en: Allow shell commands
uk: Дозволити консольні команди

en: Show icon view automatically
uk: Показувати перегляд за значками автоматично

en: Model viewer uses tabs
uk: Вікно моделі використовує вкладки

en: Prompt to save session
uk: Запит на збереження сесії

en: Set working directory from shell
uk: Встановити  робочу директорію (папку) з консолі

en: File selector remembers folder
uk: Селектор файлів зберігає шлях

en: Language preference
uk: Налаштування мови

en: Default graph scale
uk: Автоматичний масштаб графіків

en: Command to launch gnuplot
uk: Команда для запуску gnuplot

en: Command to launch GNU R
uk: Команда для запуску GNU R

en: Path to R.exe
uk: Шлях до R.exe

en: Command to compile TeX files
uk: Команда для компіляції TeX-файлів

en: Command to view postscript files
uk: Команда для перегляду postscript-файлів

en: Command to view PDF files
uk: Команда для перегляду PDF-файлів

en: Calculator
uk: Калькулятор

en: Path to tramo
uk: Шлях до tramo

en: Path to R library
uk: Шлях до бібліотеки R

en: Path to oxl executable
uk: Шлях до виконуваного файлу oxl

en: Path to octave executable
uk: Шлях до виконуваного файлу Octave

en: Path to Stata executable
uk: Шлях до виконуваного файлу Stata

en: Path to Python executable
uk: Шлях до виконуваного файлу Python

en: Path to Julia executable
uk: Шлях до виконуваного файлу Julia

en: Path to mpiexec
uk: Шлях до mpiexec

en: Path to MPI hosts file
uk: Шлях до hosts-файлу MPI

en: Installed MPI variant
uk: Встановлений варіант MPI

en: HTTP proxy
uk: HTTP проксі-сервер

en: Use HTTP proxy
uk: Використати HTTP проксі-сервер

en: Monospaced font
uk: Моноширинний фонт

en: Menu font
uk: Шрифт для меню

en: PNG graph font
uk: Шрифт для PNG-формату графіків

en: Number of spaces per tab
uk: Кількість пробілів на знак табуляції

en: "Smart" Tab and Enter
uk: "Розумні" Tab та Enter

en: Show line numbers
uk: Показати нумерацію рядків

en: Script editor uses tabs
uk: Редактор скриптів використовує вкладки

en: Enable auto-brackets
uk: Активувати автоматичне закриття дужок

en: Highlighting style
uk: Стиль виділення тексту

en: Use robust covariance matrix by default
uk: Встановити робастну коваріаційну матрицю як автоматичну опцію

en: Use the normal distribution for robust p-values
uk: Використати нормальний розподіл для робастних p-значень

en: For cross-sectional data
uk: Для просторових даних

en: For time-series data
uk: Для часових рядів

en: For GARCH estimation
uk: Для моделей GARCH

en: For panel data
uk: Для панельних даних

en: PDF manual preference
uk: Опції для довідника у PDF-форматі

en: This change will apply to newly opened windows
uk: Ця зміна запрацює у нових відкритих вікнах

en: You seem to be running gretl as root.  Do you really want to do this?
uk: Ймовірно, Ви запустили gretl як root. Ви дійсно бажаєте продовжувати?

en: gretl: preferences
uk: gretl: налаштування

en: English (US letter paper)
uk: Англійська (формат US letter)

en: English (A4 paper)
uk: Англійська (формат А4)

en: Automatic
uk: Автоматично

en: General
uk: Загальні

en: Programs
uk: Програми

en: Editor
uk: Редактор

en: Network
uk: Мережа

en: This change will take effect when you restart gretl
uk: Зміни набудуть чинності після перезапуску gretl

en: Font for gretl output windows
uk: Шрифт для вікна виведення gretl

en: Font for menus and labels
uk: Шрифт для меню та міток

en: gretl: font scale
uk: gretl: розмір шрифтів

en: Scale for monospaced and menu fonts
uk: Змінити розміри моноширинних шрифтів та шрифтів меню

en: Working directory:
uk: Робоча директорія:

en: On start-up, gretl should use:
uk: При запуску gretl слід використати:

en: the directory selected above
uk: директорія, вибрана вище

en: the current directory as determined via the shell
uk: поточна директорія як визначено через консоль

en: The file selection dialog should:
uk: Діалог вибору файлу повинен:

en: remember the last-opened folder
uk: зберегти останню відкриту папку

en: always start in the working directory
uk: завжди починати у робочій директорії

en: Open working directory
uk: Відкрити робочу директорію

en: gretl: working directory
uk: gretl: робоча директорія

en: Apply
uk: Застосувати

en: _Format...
uk: _Формат...

en: _Properties
uk: _Властивості

en: _Fill
uk: _Заповнити

en: _Identity matrix
uk: _Одинична матриця

en: _Uniform random
uk: _Рівномірний розподіл

en: _Normal random
uk: _Нормально розп. випадкова

en: _Transform
uk: _Перетворити

en: _Transpose
uk: _Транспонувати

en: _Cholesky
uk: _Холеськи

en: _Invert
uk: _Обернути

en: _Multiply by scalar
uk: _Помножити на скаляр

en: _Divide by scalar
uk: _Розділити на скаляр

en: Enter case marker for new obs
    (max. %d characters)
uk: Уведіть маркер рядку для нового спост.
    (макс. %d символів)

en: gretl: case marker
uk: gretl: маркер рядку

en: gretl: name column
uk: gretl: назва стовпчика

en: Enter name for column
    (max. 12 characters)
uk: Уведіть назву стовпчика
    (максимум 12 символів)

en: gretl: specify scalar
uk: gretl: специфікуйте скаляр

en: Enter a numerical value
uk: Уведіть числове значення

en: Add Variable
uk: Додати змінну

en: Add Observation
uk: Додати спостереження

en: Insert Observation
uk: Вставити спостереження

en: Warning: there were missing observations
uk: Увага: є пропущені спостереження

en: gretl: save matrix
uk: gretl: зберегти матрицю

en: Enter a name
uk: Уведіть ім'я

en: Value
uk: Значення

en: No series to edit
uk: Ряди для редагування відсутні

en: Warning: series %s is empty
uk: Попередження: ряд %s порожній

en: gretl: edit matrix
uk: gretl: редагувати матрицю

en: gretl: scalars
uk: gretl: скаляри

en: gretl: edit data
uk: gretl: редагувати дані

en: Please add a variable to the dataset first
uk: Будь ласка, спочатку додайте змінну до набору даних

en: You must give the matrix a name
uk: Ви мусите дати матриці ім’я

en: The matrix formula is empty
uk: Матрична формула порожня

en: New matrix
uk: Нова матриця

en: Name:
uk: Ім'я:

en: Build from series
uk: Побудувати з ряду

en: Build from formula
uk: Побудувати за формулою

en: Build numerically
uk: Побудувати  на базі чисел

en: Number of rows:
uk: Кількість рядків:

en: Number of columns:
uk: Кількість стовпчиків:

en: Initial fill value:
uk: Початкове значення для заповнення:

en: Couldn't open '%s'
uk: Неможливо відкрити '%s'

en: gretl: script editor
uk: gretl: редактор скриптів

en: gretl: foreign script editor
uk: gretl: редактор сторонніх скриптів

en: Editing %d scripts: really quit?
uk: Відкрито %d скриптів: дійсно бажаєте вийти?

en: gretl: models
uk: gretl: моделі

en: Move to new window
uk: Перейти до нового вікна

en: Move to tabbed window
uk: Перейти до вікна з вкладками

en: No redo information available
uk: Історія команди 'повторити' відсутня

en: No undo information available
uk: Історія команди 'повернути' відсутня

en: processing...
uk: йде обробка...

en: Gretl Command Reference
uk: Довідник Команд Gretl

en: Gretl Function Reference
uk: Довідник Функцій Gretl

en: Back
uk: Назад

en: Comment line
uk: Закоментувати рядок

en: Uncomment line
uk: Відмінити коментування для рядку

en: Comment region
uk: Закоментувати виділення

en: Uncomment region
uk: Відмінити коментування для виділення

en: Execute region
uk: Виконати виділений блок

en: Execute line
uk: Виконати рядок

en: Auto-indent region
uk: Авто-вирівнювання у виділенні

en: Indent region
uk: Вирівняти рядки у виділенні

en: Unindent region
uk: Скасувати вирівнювання у виділенні

en: Preferences...
uk: Налаштування...

en: gretl: replace
uk: gretl: замінити

en: Find:
uk: Знайти:

en: Replace with:
uk: Замінити на:

en: _Replace
uk: _Замінити

en: Save
uk: Зберегти

en: Not available
uk: Не доступно

en: gretl output
uk: виведення gretl

en: for
uk: для

en: %s page %d of %d
uk: %s стор. %d з %d

en: Save to file
uk: Зберегти у файл

en: gretl: save text
uk: gretl: зберегти текст

en: Save text
uk: Зберегти текст

en: Number of digits to show for statistics
uk: Число цифр для виведення статистики на монітор

en: Number of digits to show for coefficients
uk: Кількість знаків для показу коефіцієнтів

en: Nothing to send
uk: Нема чого відправити

en: Really replace content with
    a selected file?
uk: Дійсно замінити вміст на
    вміст обраного файлу?

en: Print with syntax highlighting?
uk: Друкувати з синтаксичним виділенням?

en: Saved matrix as %s
uk: Матрицю збережено як %s

en: New window
uk: Нове вікно

en: Open...
uk: Відкрити...

en: Save as...
uk: Зберегти як...

en: Open in script editor
uk: Відкрити у редакторі скриптів

en: Save bundle content...
uk: Зберегти вміст пакунку (bundle)...

en: Print...
uk: Друк...

en: Show/hide
uk: Показати/сховати

en: Run
uk: Виконати

en: Build package
uk: Побудувати пакет

en: Cut
uk: Вирізати

en: Paste
uk: Вставити

en: Replace...
uk: Замінити...

en: Undo
uk: Скасувати

en: Redo
uk: Переробити

en: Sort
uk: Сортувати

en: Sort by...
uk: Сортувати за...

en: Auto-indent script
uk: Авто-вирівнювання у скрипті

en: Scripts index
uk: Індекс скриптів

en: Confidence level...
uk: Довірчий рівень...

en: Forecast
uk: Прогноз

en: Heatmap
uk: Теплова мапа

en: Reformat...
uk: Переформатувати...

en: Edit values...
uk: Редагувати значення...

en: Refresh
uk: Оновити

en: Add to dataset...
uk: Додати до набору даних...

en: Add as matrix...
uk: Додати як матрицю...

en: Stickiness...
uk: Налашт. вікна виведення...

en: Toggle split pane
uk: Включити розбиття панелі

en: Help on command
uk: Довідка про команду

en: Digits...
uk: Цифри...

en: _Save forecast...
uk: _Зберегти прогноз...

en: Save standard errors...
uk: Зберегти стандартні похибки...

en: New tab
uk: Нова вкладка

en: launch calculator
uk: включити калькулятор

en: new script
uk: новий скрипт

en: open gretl console
uk: відкрити консоль gretl

en: session icon view
uk: перегляд сесії

en: function packages
uk: пакети функцій

en: command reference
uk: довідник команд

en: X-Y graph
uk: Діаграма розсіяння X-Y

en: OLS model
uk: Модель МНК

en: open dataset
uk: відкрити набір даних

en: Stop
uk: Зупинити

en: No new files
uk: Нові файли відсутні

en: The display name for a variable cannot contain double quotes
uk: Ім'я на легенді графіку не має містити подвійних лапок

en: not set
uk: не задано

en: sum of observations
uk: сума спостережень

en: average of observations
uk: середнє за спостереженнями

en: first observation
uk: перше спостереження

en: last observation
uk: останнє спостереження

en: specific day in week
uk: певний день тиждня

en: spread (MIDAS)
uk: розповсюдження (MIDAS)

en: Previous series
uk: Попередній ряд

en: Next series
uk: Наступний ряд

en: ID number:
uk: Номер ID:

en: gretl: variable attributes
uk: gretl: атрибути змінної

en: Description:
uk: Опис:

en: Formula:
uk: Формула:

en: Display name (shown in graphs):
uk: Ім'я на легенді графіку:

en: Compaction method (for reducing frequency):
uk: Метод стиснення (для зменшення частоти):

en: Treat this variable as discrete
uk: Трактувати цю змінну як дискретну

en: Numeric values represent an encoding
uk: Числові значення є кодуванням

en: gretl: save series
uk: gretl: зберегти ряд

en: Buffer is empty
uk: Буфер порожній

en: gretl: edit plot commands
uk: gretl: редаг. команди для графіку

en: gretl: edit R script
uk: gretl: редагувати скрипт R

en: gretl: edit Ox program
uk: gretl: редагувати програму Ox

en: gretl: edit Octave script
uk: gretl: редагувати скрипт Octave

en: gretl: edit Python script
uk: gretl: редагувати скрипт Python

en: gretl: edit Julia program
uk: gretl: редагувати програму Julia

en: gretl: edit Stata program
uk: gretl: редагувати програму Stata

en: gretl: edit package spec file
uk: gretl: редагувати файл специфікації пакету

en: gretl: untitled
uk: gretl: без імені

en: gretl: script output %d
uk: gretl: виведення скрипту %d

en: gretl: command reference
uk: gretl: довідник команд

en: gretl: help
uk: gretl: довідка

en: gretl: function reference
uk: gretl: довідник функцій

en: gretl: command log
uk: gretl: історія команд

en: Can't open %s for reading
uk: Неможливо відкрити %s для читання

en: Main window
uk: Головне вікно

en: Arrange
uk: Розташувати

en: command log
uk: історія команд

en: AR lags
uk: AR-лаги

en: Constant
uk: Константа

en: Covariance estimator
uk: Метод оцінювання коваріації

en: Dependent Variable
uk: Залежна Змінна

en: Distribution
uk: Розподіл

en: Mean regressors
uk: Регресори для середнього

en: Model type
uk: Тип моделі

en: Normal
uk: Нормальний

en: Plot type
uk: Тип графіку

en: Sandwich
uk: Сендвічева

en: Skewed GED
uk: Асиметрична GED

en: Skewed t
uk: Асиметрична t

en: Taylor/Schwert GARCH
uk: GARCH за Тейлором/Швертом

en: Variance regressors
uk: Регресори для дисперсії

en: Verbosity
uk: Деталізація

en: Between model
uk: Міжгрупова модель

en: G2SLS
uk: У2МНК

en: dependent variable
uk: залежна змінна

en: instruments
uk: інструменти

en: regressors
uk: регресори

en: Structural VARs
uk: Структурні VAR-моделі

en: AB-model
uk: AB-модель

en: BFGS (analytical score)
uk: BFGS (аналітичний показник (score))

en: BFGS (numerical score)
uk: BFGS (числовий показник (score))

en: Bias correction
uk: Корекція зміщення

en: Bootstrap alpha
uk: Бутстреп-альфа

en: Bootstrap replications
uk: Бутстреп-реплікації

en: C-model
uk: C-модель

en: Check identification
uk: Перевірка ідентифікації

en: Exogenous regressors
uk: Екзогенні регресори

en: Full
uk: Повна

en: Historical decomposition
uk: Історичний декомпозиція

en: Horizon
uk: Горизонт

en: Indices of responses to cumulate
uk: Індекси для кумулятивної реакції

en: Newton-Raphson (analytical score)
uk: Ньютона — Рафсона (аналітичний показник (score))

en: Newton-Raphson (numerical score)
uk: Ньютона — Рафсона (числовий показник (score))

en: None
uk: Без

en: Optimization method
uk: Метод оптимізації

en: Partial
uk: Часткові

en: Restriction pattern (long-run C or A)
uk: Структура обмеження (довготермінова C або A)

en: Restriction pattern (short-run C or B)
uk: Структура обмеження (короткотермінова C або A)

en: Scoring algorithm
uk: Скоринговий алгоритм

en: Seasonal dummies
uk: Сезонні фіктивні змінні

en: Time trend
uk: Часовий тренд

en: VAR variables
uk: Змінні VAR

en: plain (Cholesky)
uk: проста (за Холеськи)

en: IV/Heteroskedastic
uk: IV/Гетероскедастичність

en: Covariance matrix estimation
uk: Оцінювання коваріаційної матриці

en: Verbosity level
uk: Рівень деталізації

en: Treatment
uk: Вплив

en: Block
uk: Блок

en: Level
uk: Рівень

en: Grand mean
uk: Загальне середнє

en: anova: the treatment variable must be discrete
uk: anova: інструментальна змінна мусить бути дискретною

en: anova: the block variable must be discrete
uk: anova: блокова змінна мусить бути дискретною

en: %s, response = %s, treatment = %s:
uk: %s, реакція = %s, вплив = %s:

en: ARMA initialization
uk: Ініціалізація ARMA

en: user-specified values
uk: задані користувачем значення

en: Hannan-Rissanen method
uk: Метод Хеннана-Ріссанена

en: small MA values
uk: невеликі MA-значення

en: using nonlinear AR model
uk: використано нелінійну AR-модель

en: using linear AR model
uk: використано лінійну AR-модель

en: No usable data were found
uk: Дані, придатні до використання, не знайдено

en: Error in arma command
uk: Похибка у команді arma

en: Failed to execute x12arima
uk: Похибка при виконанні x12arima

en: No variables were read
uk: Жодної змінної не прочитано

en: Error reading workfile header
uk: Похибка читання заголовку робочого файлу

en: Perhaps you need to adjust the starting column or row?
uk: Можливо, Вам слід скоригувати стартовий стовпчик або рядок?

en: String index too large
uk: Індекс рядку завеликий

en: %s: No BOF record found
uk: %s: Записи BOF відсутні

en: No data found.
uk: Дані не знайдено.

en: Failed to get workbook info
uk: Інформація про робочу книгу відсутня

en: No worksheets found
uk: Робочу книгу не знайдено

en: Invalid argument for worksheet import
uk: Невірний аргумент для імпорту робочої книги

en: Failed to process Excel file
uk: Похибка при обробці файлу Excel

en: Starting row is out of bounds.
uk: Стартовий рядок по-за допустимими межами.

en: Starting column is out of bounds.
uk: Стартовий стовпчик по-за допустимими межами.

en: One or more variable names are missing.
uk: Відсутні імена однієї або декількох змінних.

en: Expected numeric data, found string:
    %s" at row %d, column %d
uk: Очікувались чилові дані, знайдено рядкові:
    %s" в рядку %d, стовпчику %d

en:  (using Hessian)
uk:  (використано Гессіан)

en: No list of endogenous variables was given
uk: Не визначено список ендогенних змінних

en: Gradients at last iteration
uk: Градієнти на останній итерації

en: Rescaled-range plot for
uk: Масштабований графік розкиду для

en: log(sample size)
uk: log(розмір вибірки)

en: Size
uk: Розмір

en: RS(avg)
uk: RS(сер.)

en: log(Size)
uk: log(Розмір)

en: There were missing data values
uk: В даних виявлено пропущені значення

en: Sample is too small for Hurst exponent
uk: Вибірка замала для експоненти Херста

en: Rescaled range figures for %s
uk: Характеристики масштабованого діапазону %s

en: (logs are to base 2)
uk: (логарифми за основою 2)

en: Error estimating Hurst exponent model
uk: Похибка при оцінюванні моделі експоненти Херста

en: Intercept
uk: Константа

en: coeff
uk: коеф

en: Regression results
uk: Результати регресії

en: Estimated Hurst exponent
uk: Оцінки експоненти Херста

en: GARCH: p > 0 and q = 0: the model is unidentified
uk: GARCH: p > 0 та q = 0: модель неідентифіковано

en: GARCH: p + q must not exceed %d
uk: GARCH: сума p + q не повинна перевищувати %d

en: Couldn't get value for col %d, row %d.
    Maybe there's a formula in the sheet?
uk: Неможливо визначити зміст клітинки у стовпчику %d, рядку %d.
    Можливо, у листі є формула?

en: Selection equation
uk: Рівняння відбору

en: No numeric data were found
uk: Числові данні не знайдено

en: Sending debugging output to %s
uk: Звіт про налагодження надіслано до %s

en: Sheet to import:
uk: Лист для імпорту:

en: gretl: spreadsheet import
uk: gretl: імпорт робочої книги

en: Start import at:
uk: Розпочати імпорт з:

en: column:
uk: стовпчик:

en: row:
uk: рядок:

en: Produce debugging output
uk: Створити звіт про налагодження

en: Obs %d: lower bound (%g) exceeds upper (%g)
uk: Obs %d: нижня межа (%g) перевищує верхню (%g)

en: renormalized beta
uk: ре-нормована beta

en: renormalized alpha
uk: ре-нормована альфа

en: beta (cointegrating vectors)
uk: beta (коінтеграційні вектори)

en: alpha (adjustment vectors)
uk: alpha (вектори коригування)

en: long-run matrix (alpha * beta')
uk: довготермінова матриця (alpha * beta')

en: eigenvalue
uk: власне значення

en: Exogenous regressor(s)
uk: Екзогенний(ні) регресор(и)

en: including constant term
uk: включаючи константу

en: Cointegration tests, ignoring exogenous variables
uk: Перевірка коінтеграції: без екзогенних змінних

en: Eigenvalue
uk: Власне значення

en: Trace test
uk: Тест сліду

en: Lmax test
uk: Тест Lmax

en: Cointegration tests conditional on %d I(1) variable(s)
uk: Перевірка коінтеграції за умови %d I(1)-змінної(их)

en: pval(T)
uk: p-знач.(T)

en: Corrected for sample size (df = %d)
uk: Скориговано за розміром вибірки (df = %d)

en: Warning: the p-values shown are for the case of
    a restricted trend
uk: Увага: наведені p-значення відповідають випадку
    обмеженого тренду

en: Note: in general, the test statistics above are valid only in the
    absence of additional regressors.
uk: Увага: взагалі кажучи, тестові статистики, наведені вище є коректними
    лише за умови відсутності додаткових регресорів.

en: Failed to find eigenvalues
uk: Не вдалося знайти власні значення

en: eigenvalue %d = %g
uk: власне значення %d = %g

en: Unrestricted loglikelihood (lu) = %.8g
uk: Необмежена правдоподібність (lu) = %.8g

en: Restricted loglikelihood (lr) = %.8g
uk: Обмежена правдоподібність (lr) = %.8g

en: Allowing for prior restriction, df = %d
uk: Враховуючи апріорне обмеження, df = %d

en: Test of restrictions on cointegrating relations
uk: Перевірка обмежень на коінтегруючі співвідношення

en: Switching algorithm: failed
uk: Алгоритм з перемиканнями: аварійна зупинка

en: Switching algorithm: %d iterations
uk: Алгоритм з перемиканнями: %d ітерацій

en: user-supplied initial values
uk: початкові значення, задані користувачем

en: Strong convergence
uk: Сильна збіжність

en: Weak convergence
uk: Слабка збіжність

en: Rank of Jacobian = %d, number of free parameters = %d
uk: Ранг Якобіана = %d, кількість вільних параметрів = %d

en: Model is not fully identified
uk: Модель не повністю ідентифікована

en: Model is fully identified
uk: Модель повністю ідентифікована

en: Based on Jacobian, df = %d
uk: На базі Якобіана, df = %d

en: bandwidth = %g
uk: ширина вікна = %g

en: Estimated density of %s
uk: Ядерна оцінка щільності для %s

en: Variables to save:
uk: Змінні для збереження:

en: leverage
uk: леверидж

en: influence
uk: вплив

en: ('*' indicates a leverage point)
uk: ('*' вказує на точку левериджу)

en: No leverage points were found
uk: Точки левериджу не виявлено

en: Cross-validation criterion
uk: Критерій перехресної перевірки

en: To:
uk: Кому:

en: Subject:
uk: Тема:

en: Note:
uk: Зауваження:

en: gretl: send mail
uk: gretl: відправлення пошти

en: Message
uk: Повідомлення

en: Please find the gretl data file %s attached.
uk: Будь ласка, знайдіть прикріплений файл даних %s.

en: Please find the gretl script %s attached.
uk: Будь ласка, знайдіть прикріплений gretl-скрипт  %s.

en: Append signature
uk: Додати підпис

en: Mail setup
uk: Налаштування пошти

en: SMTP server:
uk: SMTP сервер:

en: Variable '%s' is all zeros
uk: Усі значення змінної '%s' є нулями

en: Error sum of squares is not >= 0
uk: Сума квадраті похибок не є >= 0

en: Expected numeric data, found string:
    '%s' at row %d, column %d
uk: Очікувались числові дані, виявлено рядкові:
    '%s' у рядку %d, стовпчику %d

en: Sheet row %d, column %d
uk: Лист, рядок %d, стовпчик %d

en: expected %s but found %s
uk: очікувано %s, але виявлено %s

en: z-score
uk: z-статистика

en: Levin-Lin-Chu pooled ADF test for %s
uk: Об'єднаний ADF тест Левіна-Ліня-Чу(Levin-Lin-Chu) для  %s

en: including %.2f lags of (1-L)%s (average)
uk: включаючи %.2f лагів (1-L)%s (середнє)

en: Bartlett truncation at %d lags
uk: Вікно Бартлетта для %d лагів

en: Components with eigenvalues > mean
uk: Компоненти з власними значеннями > середнього

en: All components
uk: Усі компоненти

en: The n most important components
uk: Перелік n найважливіших компонент

en: Eigenanalysis of the Correlation Matrix
uk: Власні значення кореляційної матриці

en: Eigenanalysis of the Covariance Matrix
uk: Власні значення коваріаційної матриці

en: Component  Eigenvalue  Proportion   Cumulative
uk: Компонент  Вл. знач.   Частка       Накопич.

en: Eigenvectors (component loadings)
uk: Власні вектори (навантаження компонентів)

en: Component with eigenvalue = %.4f
uk: Компонент з власним значенням = %.4f

en: gretl: loading data
uk: gretl: завантаження даних

en: gretl: storing data
uk: gretl: збереження даних

en: gretl: scanning fonts
uk: gretl: пошук шрифтів

en: Retrieving
uk: Одержано

en: Storing
uk: Збереження

en: Scanning %d fonts
uk: Пошук %d шрифтів

en: Couldn't calculate confidence intervals for this model
uk: Неможливо обчислити довірчі інтервали для даної моделі

en: range-mean plot for
uk: графік розмах-середнє для

en: range
uk: розмах

en: Sample is too small for range-mean graph
uk: Вибірка замала для побудови графіка розмах-середнє

en: Range-mean statistics for %s
uk: Статистика 'розмах-середнє' для %s

en: using %d sub-samples of size %d
uk: використано %d підвибірок розміру %d

en: Error estimating range-mean model
uk: Похибка при оцінюванні моделі 'розмах-середнє'

en: slope of range against mean = %g
uk: кут. коеф. розмаху відносно середнього = %g

en: p-value for H0: slope = 0 is %g
uk: p-значення для H0: кут. коеф. = 0 є %g

en: This file does not seem to be a valid SAS xport file
uk: Даний файл, ймовірно, не є коректним 'xport'-файлом SAS

en: cannot read SPSS .sav on this platform
uk: неможливо прочитати SPSS .sav на цій платформі

en: unknown data type
uk: невідомий тип даних

en: something strange in the file
    (Type 0 characteristic of nonzero length)
uk: проблеми з файлом
    (Характеристика типу 0 має ненульову довжину)

en: cannot read Stata .dta on this platform
uk: неможливо прочитати Stata .dta на цій платформі

en: This file does not seem to be a valid Stata data file
uk: Даний файл, ймовірно, не є коректним файлом даних Stata

en: lower tail
uk: нижній хвіст

en: upper tail
uk: верхній хвіст

en: Time-series model plus seasonal adjustment
uk: Модель часового ряду плюс сезонна корекція

en: Time-series model only
uk: Лише модель часовогу ряду

en: Standard automatic analysis
uk: Стандартний автоматичний аналіз

en: Seasonally adjusted series
uk: Сезонно скориговані ряди

en: Trend/cycle
uk: Тренд/цикл

en: Irregular
uk: Нерегулярний

en: Linearized series
uk: Лінеаризований ряд

en: Output
uk: Виведення

en: Output window:
uk: Вікно виведення:

en: Full details
uk: Детальний звіт

en: Reduced output
uk: Скорочене виведення

en: Save to data set:
uk: Зберегти як набір даних:

en: Generate graph
uk: Побудувати графік

en: Log transformation
uk: Логарифмування

en: No log transformation
uk: Без логарифмування

en: Mean correction
uk: Корекція середнього

en: No mean correction
uk: Без корекції середнього

en: Outliers
uk: Викиди

en: Detect and correct for outliers
uk: Виявити та скоригувати викиди

en: Besides additive outliers, allow for:
uk: Поруч з адитивними викидами урахувати:

en: transitory changes
uk: тимчасові зміни

en: shifts of level
uk: зсуви рівня

en: innovational outliers
uk: інноваційні викиди

en: Critical value for outliers:
uk: Критичне значення для викидів:

en: Non-seasonal differences:
uk: Несезонні різниці:

en: Seasonal differences:
uk: Сезонні різниці:

en: Non-seasonal AR terms:
uk: Несезонні AR-компоненти:

en: Seasonal AR terms:
uk: Сезонні AR-компоненти:

en: Non-seasonal MA terms:
uk: Несезонні MA-компоненти:

en: Seasonal MA terms:
uk: Сезонні MA-компоненти:

en: seasonally adjusted %s
uk: сезонно скоригований %s

en: trend/cycle for %s
uk: тренд/цикл для %s

en: irregular component of %s
uk: нерегулярний компонент %s

en: linearized %s
uk: лінеаризовано %s

en: Correct for trading days effect
uk: Урахувати ефект робочих днів

en: Save data
uk: Зберегти дані

en: Show full output
uk: Показати повне виведення

en: irregular
uk: нерегулярний

en: trend/cycle
uk: тренд/цикл

en: adjusted
uk: скоригований

en: Belsley-Kuh-Welsch collinearity diagnostics
uk: Діагностика колінеарності за Белслі-Ку-Уелшем

en: variance proportions
uk: частки дисперсії

en: condition index
uk: число зумовленості

en: note: variance proportions columns sum to 1.0
uk: прим.: сума у стовпчиках, що містять частки дисперсій, має бути 1.0

en: Variance Inflation Factors
uk: Фактори Інфляції Дисперсії

en: Minimum possible value = 1.0
uk: Мінімально можливе значення = 1.0

en: Values > 10.0 may indicate a collinearity problem
uk: Значення > 10.0 можуть свідчити про проблему колінеарності

en: VIF(j) = 1/(1 - R(j)^2), where R(j) is the multiple correlation coefficient
    between variable j and the other independent variables
uk: VIF(j) = 1/(1 - R(j)^2), де R(j) - коефіцієнт множинної кореляції
    між змінною j та рештою незалежних змінних

en: Password protected workbooks are not supported yet.
uk: Захищені паролем робочі книги поки-що не підтримуються.

en: This file is not an 'OLE' file -- it may be too old for gretl to read
uk: Даний файл не є файлом OLE -- можливо, він застарий для імпорту до gretl

en: Unexpected error reading the file
uk: Неочікувана похибка читання файлу

en: Found %d variables and %d observations
uk: Виявлено %d змінних та %d спостережень

en: File contains no data
uk: Файл не містить даних

en: Found no sheets
uk: Листи відсутні

en: '%s': no such worksheet
uk: '%s': такий роб. лист відсутній

en: 
    Found %d valid sheet(s)
uk: 
    Виявлено %d коректних листів

en: Matrix algebra
uk: Матрична алгебра

en: Statistics/transformations
uk: Статистика/перетворення

en: Decoration
uk: Декорація
