Griffith 0.10-beta1 - en to ca translation catalogue (179 entries)

en: You have no movies in your database
ca: No té pel·lícules a la seua base de dades.

en: You have seen all films in your collection!
ca: Ja ha vist totes les pel·lícules de la seua col·lecció!

en: subtitles
ca: subtítols

en: Are you sure you want to create a new database?
    You will lose ALL your current data!
ca: Segur que vol crear una nova base de dades?
    Perdrà TOTES les seues dades!

en: Last chance!
    Do you confirm that you want
    to lose your current data?
ca: Última oportunitat!
    Confirma que vosté vol
    perdre les seues dades actuals?

en: Main Authors
ca: Principals autors/es

en: See TRANSLATORS file
ca: Veure arxiu de TRADUCTORS/ES

en: Add a new movie
ca: Afegeix una nova pel·lícula

en: Edit movie
ca: Edita pel·lícula

en: No results
ca: Sense resultats

en: You should fill the original title
    or the movie title.
ca: Hauria d'omplir el títol original
    o el títol de la pel·lícula.

en: Language:
ca: Idioma:

en: Movie with that title already exists, are you sure you want to add?
ca: Una pel·lícula amb eixe títol ja existeix, està segur de que vol anyadirla?

en: Save Griffith backup
ca: Guardar copia de seguretat de Griffith

en: File exists. Do you want to overwrite it?
ca: El fitxer ja existeix. Voleu sobreescriure'l?

en: Error creating backup
ca: Error en la creació de la copia de seguretat

en: Backup has been created
ca: S'ha creat la copia de seguretat.

en: Select image
ca: Seleciona imatge

en: Original Title
ca: Títol Original

en: Title
ca: Títol

en: Director
ca: Director/a

en: Running Time
ca: Temps d'execució

en: Country
ca: Estat

en: Genre
ca: Gènere

en: Brazilian Portuguese
ca: Portuguès del Brasil

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Czech
ca: Txec

en: Danish
ca: Danès

en: Dutch
ca: Holandès

en: English
ca: Anglès

en: Estonian
ca: Estonià

en: French
ca: Francès

en: German
ca: Alemany

en: Greek
ca: Grec

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Italian
ca: Italià

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Norwegian Bokmal
ca: Noruec Bokmal

en: Occitan
ca: Occità

en: Polish
ca: Polonès

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Russian
ca: Rus

en: Simplified Chinese
ca: Xinès simplificat

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Swedish
ca: Suec

en: Turkish
ca: Turc

en: Favourite
ca: Preferit

en: Images
ca: Imatges

en: All files
ca: Tots els arxius

en: Image
ca: Imatge

en: Seen it
ca: Vista

en: Year
ca: Any

en: Runtime
ca: Temps d'execució

en: Rating
ca: Puntuació

en: Return Date
ca: Data de retorn

en: Language
ca: Idioma

en: commentary
ca: comentari

en: Type
ca: Tipus

en: Codec
ca: Còdec

en: Channels
ca: Canals

en: Name
ca: Nom

en: E-mail
ca: Adreça electrònica

en: Cast
ca: Repartiment

en: Classification
ca: Classificació

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Condition
ca: Condició

en: Layers
ca: Capes

en: Discs
ca: Discos

en: Medium
ca: Normal

en: Number
ca: Nombre

en: Plot
ca: Traça

en: Region
ca: Regió

en: Site
ca: Lloc Web

en: Studio
ca: Estudi

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Trailer
ca: Tràiler

en: Video codec
ca: Còdec de vídeo

en: Volume
ca: Volum

en: N/A
ca: No disponible

en: Damaged
ca: Danyat

en: Poor
ca: Dolenta

en: Fair
ca: Acceptable

en: Good
ca: Bona

en: Excellent
ca: Excel·lent

en: Black and White
ca: Blanc i negre

en: Mixed
ca: Mesclat

en: Wait a moment
ca: Espera un moment

en: Connection error
ca: Error de connexió

en: Searching
ca: S'està cercant

en: Cancel
ca: Canceŀla

en: Record updated
ca: Gravació actualitzada

en:  as
ca:  com a

en: <b>Audio</b>
ca: <b>Àudio</b>

en: Media
ca: Multimèdia

en: previous
ca: anterior

en: next
ca: següent

en: Yes
ca: Sí

en: Export a PDF
ca: Exporta a PDF

en: List of films
ca: Llista de pel·lícules

en: PDF has been created.
ca: EL PDF ha estat creat.

en: Page %d
ca: Pàgina %d

en: <b>Example</b>
ca: <b>Exemple</b>

en: <b>Export</b>
ca: <b>Exporta</b>

en: <b>Header</b>
ca: <b>Capçalera</b>

en: <b>Sort by</b>
ca: <b>Ordena per</b>

en: <b>Split into</b>
ca: <b>Divideix en</b>

en: <b>Style</b>
ca: <b>Estil</b>

en: <b>Template</b>
ca: <b>Plantilla</b>

en: Author
ca: Autor/a

en: Black and white
ca: Blanc i negre

en: Convert images
ca: Converteix imatges

en: Data
ca: Dades

en: Description
ca: Descripció

en: Destination
ca: Destí

en: Export
ca: Exporta

en: Export data
ca: Exporta dades

en: Posters
ca: Cartells

en: Reverse
ca: Torna a estat anterior

en: Template
ca: Plantilla

en: Version
ca: Versió

en: files
ca: fitxers

en: <b>Collection</b>
ca: <b>Col·lecció</b>

en: <b>Defaults</b>
ca: <b>Valors per defecte</b>

en: <b>Languages</b>
ca: <b>Idiomes</b>

en: <b>Limits</b>
ca: <b>Límits</b>

en: <b>Media</b>
ca: <b>Mitjà</b>

en: <b>Search for:</b>
ca: <b>Cerca per:</b>

en: <b>Subtitles</b>
ca: <b>Subtítols</b>

en: <b>Tags</b>
ca: <b>Etiquetes</b>

en: <b>Volume</b>
ca: <b>Volum</b>

en: Add
ca: Afegeix

en: Add a new person
ca: Afegeix un nou usuari/a

en: By Collection
ca: Per col·lecció

en: Choose Image
ca: Escull una imatge

en: Clone
ca: Clona

en: Database
ca: Base de dades

en: Details
ca: Detalls

en: Dictionaries
ca: Diccionaris

en: E_xport
ca: E_xporta

en: Filter
ca: Filtre

en: Forum
ca: Fòrum

en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: Host
ca: Hoste

en: I_mport
ca: I_mporta

en: Languages
ca: Idiomes

en: Other
ca: Altres

en: PDF reader
ca: Lector de PDF

en: Password
ca: Contrasenya

en: People
ca: Gent

en: Phone
ca: Telèfon

en: Plugins
ca: Connectors

en: Preferences
ca: Preferències

en: Remove
ca: Esborra

en: Rename
ca: Reanomena

en: Report bug
ca: Avisa d'una errada al sistema

en: Return
ca: Torna

en: Size
ca: Tamany

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Use TLS?
ca: Uses TLS?

en: Username
ca: Nom d'usuari/a

en: _Edit
ca: _Edita

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Tools
ca: E_ines

en: _View
ca: _Visualització

en: classification
ca: classificació

en: minutes
ca: minuts

en: movies
ca: pel·lícules

en: none
ca: cap

en: seen only
ca: vista només

en: tags
ca: etiquetes

en: Delimiter
ca: Delimitador

en: Encoding
ca: Codificació

en: Fields
ca: Camps

en: <b>Importing...</b>
ca: <b>Important...</b>

en: Plugin
ca: Connector

en: Source
ca: Codi font
