griffith 0.13 - en to pl translation catalogue (449 entries)

en: You have no movies in your database
pl: Twoja baza nie zawiera filmów

en: You have seen all films in your collection!
pl: Obejrzałeś już wszystkie filmy z kolekcji!

en: subtitles
pl: napisy

en: This item is in use.
    Operation aborted!
pl: Ta pozycja jest używana.
    Operacja przerwana!

en: Are you sure you want to restore? Your current movie collection will be replaced. You can't undo this operation.
pl: Jesteś pewien, że chcesz skorzystać z opcji przywracania?
    Twoja aktualna baza filmów zostanie podmieniona.
    Nie ma możliwości cofnięcia zmian.

en: Are you sure you want to merge? Your current movie collection will be merged with a backup. You can't undo this operation.
pl: Jesteś pewien, że chcesz skorzystać z opcji łączenia?
    Twoja aktualna baza filmów zostanie połączona z filmami z kopii zapasowej.
    Nie ma możliwości cofnięcia zmian.

en: %s movie(s) in collection. %s movie(s) are shown by the filter. %s movie(s) loaned. You haven't seen %s movie(s)
pl: %s film(-ów) w kolekcji. %s film(-ów) znalezionych przez filtr. %s film(-ów) wypożyczonych. Nie widziałaś(-eś) %s film(-ów)

en: Are you sure you want to create a new database?
    You will lose ALL your current data!
pl: Czy na pewno chcesz stworzyć nową bazę filmów?
    Stracisz WSZYSTKIE aktualne dane!

en: Last chance!
    Do you confirm that you want
    to lose your current data?
pl: Ostatnia szansa!
    Potwierdzasz chęć usunięcia aktualnych danych?

en: This is development version of Griffith.
    Upgrade path from dev. versions may not be provided.
    Please make sure you have a backup!
    
    Do you want to proceed?
pl: To jest werjsa deweloperska programu Griffith.
    Aktualizacja bazy z wersji deweloperskiej może nie być dostępna.
    Upewnij się, że zrobiłeś kopię zapasową!
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: Main Authors
pl: Główni autorzy

en: Programmers
pl: Programiści

en: Contributors
pl: Współpracownicy:

en: Logo, icon and general artwork
pl: Logo, ikonę i większość grafik

en: See TRANSLATORS file
pl: Zobacz plik TRANSLATORS

en: This program is released under the GNU
pl: Ten program został wydany na licencji GNU

en: Add a new movie
pl: Nowy film

en: Edit movie
pl: Edycja właściwości filmu

en: Movie information has been updated
pl: Informacje o filmie zostały uaktualnione

en: No results
pl: Nie znaleziono pasujących

en: Connection failed.
pl: Brak połączenia.

en: You should fill the original title
    or the movie title.
pl: Powinieneś wypełnić pole tytułu oryginalnego
    lub pole tytułu.

en: Url:
pl: URL:

en: Language:
pl: Język:

en: Movie with that title already exists, are you sure you want to add?
pl: Film o takim tytule już istnieje w bazie, dodać pomimo to?

en: is equal to
pl: jest równy

en: is not equal to
pl: nie jest równy

en: starts with
pl: zaczyna się od

en: doesn't start with
pl: nie zaczyna się od

en: contains
pl: zawiera

en: doesn't contain
pl: nie zawiera

en: like
pl: podobny do

en: not like
pl: nie podobny do

en: ignore
pl: ignoruj

en: with
pl: zawiera

en: without
pl: bez

en: require
pl: wymagaj

en: in
pl: wewnątrz

en: not in
pl: nie jest wewnątrz

en: loaned to
pl: Wypożyczony przez

en: loan history
pl: z historią wypożyczeń

en: Name is empty
pl: Nie wypełniono pola z nazwą

en: Cannot save search conditions
pl: Nie można zapisać reguł wyszukiwania

en: Search conditions saved
pl: Reguły wyszukiwania zapisane

en: Cannot delete search conditions
pl: Nie można usunąć reguł wyszukiwania

en: Search conditions deleted
pl: Reguły wyszukiwania usunięte

en: Save Griffith backup
pl: Zapisz kopię bezpieczeństwa

en: File exists. Do you want to overwrite it?
pl: Plik istnieje. Ma zostać nadpisany?

en: Error creating backup
pl: Błąd tworzenia kopii zapasowej

en: Backup has been created
pl: Kopia zapasowa została pomyślnie utworzona

en: Restoring database...
pl: Odzyskiwanie bazy danych...

en: Restore Griffith backup
pl: Przywróć dane z kopii bezpieczeństwa

en: Can't read backup file
pl: Nie mogę odczytać pliku z kopią zapasową

en: Backup restored
pl: Odzyskano dane z kopii zapasowej

en: Select image
pl: Wybierz plakat

en: Cover generated by Griffith v
pl: Okładka stworzona przez Griffith v

en: Released Under the GNU/GPL License
pl: Wydany na licencji GNU/GPL

en: Original Title
pl: Tytuł oryginalny

en: Title
pl: Tytuł

en: Director
pl: Reżyser

en: Running Time
pl: Czas trwania

en:  min
pl:  min.

en: Country
pl: Kraj

en: Genre
pl: Gatunek

en: Upgrading database...
pl: Trwa aktualizacja bazy danych...

en: Brazilian Portuguese
pl: brazylijsko-portugalski

en: Bulgarian
pl: bułgarski

en: Catalan
pl: kataloński

en: Czech
pl: czeski

en: Danish
pl: duński

en: Dutch
pl: holenderski

en: English
pl: angielski

en: Estonian
pl: estoński

en: French
pl: francuski

en: German
pl: niemiecki

en: Greek
pl: grecki

en: Hungarian
pl: węgierski

en: Indonesian
pl: indonezyjski

en: Italian
pl: włoski

en: Japanese
pl: japoński

en: Korean
pl: koreański

en: Norwegian Bokmal
pl: Norweski (Bokmal)

en: Occitan
pl: langwedocki

en: Pashto
pl: paszto

en: Polish
pl: polski

en: Portuguese
pl: portugalski

en: Russian
pl: rosyjski

en: Simplified Chinese
pl: uproszczony chiński

en: Slovak
pl: słowacki

en: Spanish
pl: hiszpański

en: Swedish
pl: szwedzki

en: Turkish
pl: turecki

en: Favourite
pl: Ulubiony

en: Buy me
pl: Kup mnie

en: Griffith will now convert your database to the new format. This can take several minutes if you have a large database.
pl: Griffith skonwertuje teraz twoją bazę do nowego formatu. To może potrwać wiele minut, zależnie od wielkości bazy.

en: Old DB conversion: please install pysqlite legacy (v1.0)
pl: Konwersja starej bazy: zainstaluj proszę pysqlite w wersji 1.0

en: Your database is most probably in SQLite2 format, please convert it to SQLite3
pl: Twoja baza jest najprawdopodobniej zapisana w formacie SQLite2, skonwertuj ją proszę do SQLite3

en: Are you sure you want to delete?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten film?

en: You can't delete movie while it is loaned.
pl: Nie możesz usunąć wypożyczonego filmu!

en: Image is not valid.
pl: Obraz nie jest prawidłowy

en: Image has been updated
pl: Plakat został uaktualniony

en: Are you sure you want to delete this poster?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten plakat?

en: No movie found
pl: Nie znaleziono filmów

en: Connection timed out
pl: Połączenie wygasło

en: Error sending e-mail: %s
pl: Błąd podczas wysyłania e-maila: %s

en: login failure
pl: błąd logowania

en: E-mail sent successfully
pl: E-mail został pomyślnie wysłany

en: Movie loan reminder
pl: Przypomnienie o wypożyczonym filmie

en: Hi, %s!
    
    Just to remind you that I'm really needing the following movie I have loaned to you recently:
    
    %s (%s)
    
    Loaned on %s
pl: Witaj, %s!
    
    Przypominam Ci, że naprawdę chcę obejrzeć film, który Ci pożyczyłem niedawno:
    
    %s (%s)
    
    Wypożyczony %s

en: Mail could not be sent. Please check e-mail preferences.
pl: Mail nie mógł zostać wysłany. Sprawdź ustawienia.

en: This person has no e-mail address defined.
pl: Ta osoba nie posiada zdefiniowano adresu e-mail.

en: Images
pl: Pliki graficzne

en: backups
pl: kopie zapasowe

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: No.
pl: #

en: Image
pl: Plakat

en: Seen it
pl: Obejrzany

en: Year
pl: Rok

en: Runtime
pl: Czas trwania

en: Rating
pl: Ocena

en: Created
pl: Utworzony

en: Updated
pl: Uaktualniony

en: Loan Date
pl: Wypożyczono

en: Return Date
pl: Zwrócono

en: Loaned To
pl: Wypożyczony przez

en: Language
pl: Język

en: lector
pl: lektor

en: commentary
pl: komentarz

en: Type
pl: Typ

en: Codec
pl: Kodek

en: Channels
pl: Kanały

en: Subtitle format
pl: Format napisów

en: Enable this extension
pl: uaktywnij to rozszerzenie

en: Name
pl: Imię

en: Last added
pl: Ostatnio dodane

en: Barcode
pl: Kod kreskowy

en: Cast
pl: Obsada

en: Cameraman
pl: Operator kamery

en: Classification
pl: Klasyfikacja

en: Collection
pl: Kolekcja

en: Color
pl: Kolor

en: Condition
pl: Stan

en: Layers
pl: Warstwy

en: Loaned
pl: Wypożyczony

en: Discs
pl: Dyski

en: Medium
pl: Media

en: Notes
pl: Notatki

en: Number
pl: Numer

en: Official site
pl: Strona oficjalna

en: Plot
pl: Fabuła

en: Poster
pl: Plakat

en: Aspect ratio
pl: Współczynnik kształtu

en: Screenplay
pl: Scenarisz

en: Site
pl: Strona

en: Tags
pl: Tagi

en: Trailer
pl: Zwiastun

en: Video codec
pl: Kodek video

en: Volume
pl: Wolumin

en: N/A
pl: brak danych

en: Damaged
pl: Uszkodzony

en: Poor
pl: Kiepski

en: Fair
pl: Zadowalający

en: Good
pl: Dobry

en: Excellent
pl: Świetny

en: Black and White
pl: Czarno-biały

en: Mixed
pl: Mieszany

en: Single Side, Single Layer
pl: Jednostronny, jednowarstwowy

en: Single Side, Dual Layer
pl: Jednostronny, dwuwarstwowy

en: Dual Side, Single Layer
pl: Dwustronny, jednowarstwowy

en: Dual Side, Dual Layer
pl: Dwustronny, dwuwarstwowy

en: Region 0 (No Region Coding)
pl: Region 0 (Brak kodowania regionu)

en: Region 1 (United States of America, Canada)
pl: Region 1 (Stany Zjednoczone Ameryki i Kanada)

en: Region 2 (Europe, Egypt, Arabia, Japan and South Africa)
pl: Region 2 (Europa, Egipt, Arabia, Japonia i południowa Afryka)

en: Region 3 (Korea, Thailand, Vietnam, Borneo and Indonesia)
pl: Region 3 (Korea, Tajlandia, Wietnam, Borneo oraz Indonezja)

en: Region 4 (Australia and New Zealand, Mexico and South America)
pl: Region 4 (Australia wraz z Nową Zelandią, Meksyk, południowa Ameryka)

en: Region 5 (India, Africa, Russia and former USSR countries)
pl: Region 5 (Indje, Afryka, Rosja i byłe republiki radzieckie)

en: Region 6 (Popular Republic of China)
pl: Region 6 (Republika Chinska)

en: Region 7 (Reserved for Unspecified Special Use)
pl: Region 7 (Zarezerwowany dla użytku specjalnego)

en: Region 8 (Airlines/Cruise Ships)
pl: Region 8 (Linie lotnicze i morskie)

en: Region B/2 (Europe, Middle East, Africa, Australia, Oceania)
pl: Region 2 (Europa, Egipt, Arabia, Japonia i południowa Afryka)

en: Region C/3 (India, Nepal, China, Russia, Central and South Asia)
pl: Region 5 (Indje, Afryka, Rosja i byłe republiki radzieckie)

en: Dictionary not available. Spellcheck will be disabled.
pl: Słownik nie jest dostępny. Sprawdzanie pisowni zostanie wyłączone.

en: No person is defined yet.
pl: Nie zdefiniowano jeszcze żadnej osoby

en: Do you want to loan the whole collection?
pl: Czy chcesz wypożyczyć całą kolekcję?

en: Collection contains loaned movie.
    Loan aborted!
pl: Kolekcja zawiera wypożyczone filmy.
    Operacja przerwana!

en: Movie loaned
pl: Film wypożyczono

en: This movie has been loaned to %s on %s
pl: Film został wypożyczony przez %s dnia %s

en: Movie not loaned
pl: Film dostępny

en: Fetching data
pl: Pobieram dane

en: Wait a moment
pl: Proszę czekać

en: Connection error
pl: Błąd połączenia

en: Fetching poster
pl: Pobieram plakat

en: Searching
pl: Szukam

en: Cancel
pl: Anuluj

en: You should fill the person name
pl: Powinieneś wypełnić pole osoby

en: Record updated
pl: Rekord uaktualniony

en: This person has loaned films from you. Return them first.
pl: Ta osoba posiada wypożyczone filmy. Należy je najpierw zwrócić.

en: This person has data in the loan history. This data will be erased if you continue.
pl: W historii wypożyczeń znajdują się wpisy dotyczące tej osoby. Kontynuacja spowoduje utratę tych danych.

en: %s
    Are you sure you want to delete this person?
pl: %s
    Jesteś pewien, że chcesz usunąć tę osobę?

en: Cannot connect to database.
    Falling back to SQLite.
pl: Nie mogę połączyć się z bazą.
    Przywrócono ustawienia SQLite.

en: Please check debug output for more informations.
pl: Więcej informacji jest dostępnych w trybie debuggowania.

en: This database requires newer version of Griffith.
pl: Ta wersja bazy wymaga nowszej wersji Griffitha.

en: Griffith is a film collection manager.
pl: Griffith jest programem zarządzającym zbiorem filmów.

en: Filter activated. Showing only not seen movies.
pl: Filtr aktywny. Pokazuję tylko nieobejrzane filmy.

en: Filter activated. Showing only loaned movies.
pl: Filtr aktywny. Pokazuję tylko wypożyczone filmy.

en: Filter activated. Showing only movies from volume: %s
pl: Filtr aktywny. Pokazuję tylko filmy z woluminu: %s

en: Filter activated. Showing only movies from collection: %s
pl: Filtr aktywny. Pokazuję tylko filmy z kolekcji: %s

en: Define here the PDF reader you want to use within Griffith. Popular choices are xpdf, gpdf, evince or kpdf. Make sure you have this program installed and working first.
pl: Tutaj możesz wskazać przeglądarkę plików PDF, która będzie użyta do podglądu generowanych okładek. Popularnymi wybiorami są: xpdf, gpdf, evince oraz kpdf. Upewnij się, że wskazany program jest zainstalowany i działa.

en: Here you can define the desired language to use while spell checking some fields. Use you locale setting. For example, to use european portuguese spell checking enter 'pt'
pl: Tutaj możesz wskazać języki, w których ma być sprawdzana pisownia. Użyj oznaczeń uniksowych, np. 'pl' aby pola sprawdzane były w języku polskim.

en: Use this entry to define the SMTP server you want to use to send e-mails. On *nix systems, 'localhost' should work. Alternatively, you can use your Internet Service Provider's SMTP server address.
pl: Użyj tego pola, aby zdefiniować serwer SMTP, z którego chcesz wysyłać maile. Na systemach UNIXowych dobrym rozwiązaniem powinno być 'localhost'. Względnie możesz wpisać adres SMTP zdalnego serwera obsługującego wysyłanie poczty.

en: This is the from e-mail address that should be used to all outgoing e-mail. You want to include your own e-mail address here probably.
pl: W to miejsce wpisz adres e-mail nadawcy wysyłanych listów. Dobrym rozwiązaniem jest wpisanie tu własnego adresu e-mail.

en: Here you can define the smtp server port to use. If you want to use your gmail account service to send e-mails, try to enter '587' here. Default (and the most common one) is '25'
pl: Tutaj możesz zdefiniować port serwera SMTP. Jeżeli chcesz użyć konto gmailowe, wpisz tutaj '587'. Domyślna (i najczęściej używana) wartość to '25'

en: If you need TLS support, please check this checkbox. This is needed, for example, when using gmail service to send your reminder e-mails.
pl: Jeżeli połączenie wymaga TLS, zaznacz to pole. Zaznacz jeżeli korzystasz z gmail.

en: Name cannot be empty
pl: Nazwa nie może być pusta

en: E-mail address is not valid
pl: Adres email nie jest prawidłowy

en:  as
pl:  jako

en: International
pl: międzynarodowy

en: Please configure your Amazon Access Key ID and Secret Key correctly in the preferences dialog.
pl: Proszę wpisać swój klucz dostępu do serwisu Amazon w oknie preferencji

en: <b>Audio</b>
pl: <b>Ścieżka dźwiękowa</b>

en: Audio
pl: Dźwięk

en:  como
pl:  dnia

en: %s file has been created.
pl: Utworzono dokument %s.

en: Export a %s document
pl: Eksport do dokumentu %s

en: Full Ant Movie Catalog database xml export plugin
pl: Wtyczka eksportująca do Ant Movie Catalog

en: Full CSV list export plugin
pl: Wtyczka eksportująca do listy CSV

en: Full DVD Profiler XML Export V2 plugin
pl: Wtyczka eksportująca do DVD Profiler V2

en: Full DVD Profiler XML Export V3 plugin
pl: Wtyczka eksportująca do DVD Profiler V3

en: Full GCstar database export plugin
pl: Wtyczka eksportująca do GCStar

en: Plugin exports data using templates
pl: Wtyczka eksportuje dane używając szablonów

en: Griffith's movies list
pl: Lista filmów Griffitha

en: Width
pl: szerokość

en: Height
pl: wysokość

en: previous
pl: poprzednia

en: next
pl: następna

en: Can't create %s!
pl: Nie mogę utworzyć %s!

en: Directory %s already exists.
    Do you want to overwrite it?
pl: Katalog %s już istnieje.
    Ma zostać nadpisany?

en: Can't remove %s!
pl: Nie można usunąć %s!

en: Can't copy %s!
pl: Nie można skopiować %s!

en: Can't open %s!
pl: Nie można otworzyć %s!

en: Document generated by Griffith v
pl: Dokument wygenerowany przez Griffith v

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Document has been generated.
pl: Dokument został pomyślnie utworzony.

en: iPod Notes export plugin
pl: Wtyczka eksportu do listy notatek w iPodzie

en: My Movies List
pl: Moja lista filmów

en: List successfully exported to iPod.
pl: Lista została wyeksportowana do iPoda

en: iPod is not connected.
pl: iPod nie jest podłączony

en: The list was successfully exported. Now you should move it to the 'Notes' folder on your iPod.
pl: Lista została pomyślnie wyeksportowana. Powinieneś teraz przenieść ją do katalogu 'Notes' na swoim iPodzie.

en: PDF export plugin
pl: Wtyczka eksportu do PDF

en: Export a PDF
pl: Eksport do PDF

en: List of films
pl: Lista filmów

en: Total Movies: %s
pl: Razem filmów: %s

en: PDF has been created.
pl: Utworzono dokument PDF.

en: Page %d
pl: Strona %d

en: Full XML list export plugin
pl: Wtyczka eksportu pełnej listy filmów do XML

en: The format of the file is not supported.
pl: Format pliku nie jest obsługiwany

en: Full CSV list import plugin
pl: Wtyczka importu filmów z pliku CSV

en: Please assign at least one field first!
pl: Proszę przypisać przynajmniej jedno pole!

en: Can't open the file %s
pl: Nie można otworzyć pliku %s!

en: %s file has been imported. %s movies added.
pl: Plik %s został zaimportowany. Dodano %s nowych filmów.

en: <b>Example</b>
pl: <b>Przykład</b>

en: <b>Export</b>
pl: <b>Eksport</b>

en: <b>Header</b>
pl: <b>Nagłówek</b>

en: <b>Sort by</b>
pl: <b>Sortuj według</b>

en: <b>Split into</b>
pl: <b>Podziel na</b>

en: <b>Style</b>
pl: <b>Styl</b>

en: <b>Template</b>
pl: <b>Szablon</b>

en: Author
pl: Autor

en: Black and white
pl: Czarno-białe

en: Choose style file
pl: Wskaż plik styli

en: Convert images
pl: Konwertuj obrazki

en: Data
pl: Dane

en: Description
pl: Opis

en: Destination
pl: Miejsce

en: Export
pl: Eksport

en: Export data
pl: Eksport danych

en: Maximal height
pl: Maksymalna wysokość

en: Maximal width
pl: Maksymalna szerokość

en: Posters
pl: Plakaty

en: Reverse
pl: Odwrócona kolejność

en: Template
pl: Szablon

en: Use custom file
pl: Własny plik styli

en: Version
pl: Wersja

en: entries per page
pl: pozycji na stronę

en: files
pl: plików

en: 0 means no limits
pl: 0 oznacza brak limitów

en: <b>Audio channels</b>
pl: <b>Kanały audio</b>

en: <b>Audio codecs</b>
pl: <b>Kodeki audio</b>

en: <b>Collection</b>
pl: <b>Kolekcji</b>

en: <b>Collections</b>
pl: <b>Kolekcje</b>

en: <b>Defaults</b>
pl: <b>Domyślne wartości</b>

en: <b>E-mail reminder</b>
pl: <b>Wysyłanie e-maili z przypomnieniem o wypożyczeniu</b>

en: <b>Languages</b>
pl: <b>Języki</b>

en: <b>Limits</b>
pl: <b>Ograniczenia</b>

en: <b>Loan History</b>
pl: <b>Historia wypożyczeń</b>

en: <b>Loans</b>
pl: <b>Wypozyczenia</b>

en: <b>Media</b>
pl: <b>Nośniki</b>

en: <b>Search for:</b>
pl: <b>Szukaj tylko:</b>

en: <b>Search results</b>
pl: <b>Wyniki wyszukiwania</b>

en: <b>Select database to use</b>
pl: <b>Wybierz bazę, która ma być użyta</b>

en: <b>Show only the following columns</b>
pl: <b>Pokaż tylko następujące kolumny</b>

en: <b>Subtitle formats</b>
pl: <b>Formaty napisów</b>

en: <b>Subtitles</b>
pl: <b>Napisy</b>

en: <b>Tags</b>
pl: <b>Tagi</b>

en: <b>Use spell checking on the following fields:</b>
pl: <b>Sprawdzane pola:</b>

en: <b>Video codecs</b>
pl: <b>Kodeki video</b>

en: <b>Volume</b>
pl: <b>Woluminu</b>

en: <b>Volumes</b>
pl: <b>Woluminy</b>

en: Add
pl: Dodaj

en: Add a new person
pl: Dodaj nową osobę

en: Add movie
pl: Dodaj film

en: Add movie and close
pl: Dodaj film i zamknij

en: Adds new movie
pl: Dodaj nowy film

en: All Movies
pl: Wszystkie filmy

en: Base font size
pl: Rozmiar czcionki

en: By Collection
pl: Wg kolekcji

en: Choose Image
pl: Własne tło z pliku

en: Clear filter
pl: Czyści filtr

en: Clone
pl: Klonuj

en: Create backup
pl: Stwórz kopię zapasową

en: Database
pl: Baza danych

en: Delete a person
pl: Usuń osobę

en: Details
pl: Szczegóły

en: Dictionaries
pl: Słowniki

en: E-mail reminder
pl: Wyślij maila

en: Edit a person
pl: Edytuj dane wypożyczającego

en: Edit movie details
pl: Edytuj szczegóły filmu

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: Extensions toolbar
pl: Pasek rozszerzeń

en: Favorite Movie Plugin
pl: Ulubiona wtyczka filmowa

en: Fill empty fields only
pl: Wypełnij tylko puste pola

en: Filter
pl: Filtr

en: Filter movies
pl: Filtruj filmy

en: Font for reports
pl: Czcionka

en: Found Results
pl: Znalezione pozycje

en: Get from web
pl: Pobierz z Internetu

en: Get movie data from:
pl: Pobierz dane filmu z:

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Include Front Image
pl: dołącz plakat

en: Include movie number
pl: dołącz numer filmu

en: Languages
pl: Języki

en: Limit search results to
pl: Ogranicz wyniki wyszykiwania do

en: Load poster from disk
pl: Wczytuje plakat z dysku

en: Loan
pl: Wypożycz

en: Loan Management
pl: Zarządzanie wypożyczeniami

en: Loan movie
pl: Wypożycz film

en: Loan to
pl: Wypożycz dla

en: Loaned Movies
pl: Wypożyczone filmy

en: Loans
pl: Wypożyczenia

en: Main list
pl: Główna lista

en: Manage People
pl: Dane wypożyczających

en: Meter
    Stars
pl: Termometr
    Gwiazdki

en: Movie details
pl: Szczegóły filmu

en: Movie information
pl: Informacje o filmie

en: Needs authentication
pl: Wymagana autoryzacja

en: New database
pl: Nowa baza danych

en: Not Seen Movies
pl: Nieobejrzane filmy

en: Open search window
pl: Otwórz okno wyszukiwania

en: Original title
pl: Tytuł oryginalny

en: Other
pl: Inne

en: PDF reader
pl: Czytnik PDF

en: Password
pl: Hasło

en: People
pl: Lista osób

en: Phone
pl: Telefon

en: Please wait a moment...
pl: Proszę czekać...

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Poster image
pl: Plik z plakatem

en: Poster viewer
pl: Przeglądarka plakatów

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Print Cover
pl: Drukuj okładkę

en: Print cover
pl: Drukowanie okładki

en: Rating image
pl: Schemat ikon suwaka z oceną

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove poster
pl: Usuwa plakat

en: Remove selected movie
pl: Usuń zaznaczony film

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Report bug
pl: Zgłoś błąd

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: Restore from backup
pl: Przywróć dane z kopii bezpieczeństwa

en: Return
pl: Zwrócono

en: SMTP port
pl: port SMTP

en: SMTP server
pl: Serwer SMTP

en: Saved filters
pl: Zachowane filtry

en: Searching on the web
pl: Szukam w Internecie

en: Select all
pl: Wybierz wszystkie

en: Select database
pl: Wybór bazy danych

en: Select first movie
pl: Wybierz pierwszy film

en: Select last movie
pl: Wybierz ostatni film

en: Select next movie
pl: Wybierz następny film

en: Select previous movie
pl: Wybierz poprzedni film

en: Sender E-mail address
pl: Adres E-mail wysyłającego

en: Show other movies in this collection
pl: Pokaż inne filmy z tej kolekcji

en: Show other movies in this volume
pl: Pokaż inne filmy z tego woluminu

en: Simple
pl: Zwykła

en: Size
pl: Rozmiar

en: Spell check the following language
pl: Sprawdzaj w następujących językach

en: Suggest an unseen movie
pl: Zasugeruj film do obejrzenia

en: Technical information
pl: Informacje techniczne

en: This movie is part of...
pl: Ten film jest częścią...

en: Toolbar
pl: Pasek narzędzi

en: Type in the original film title, select source and choose <i>Get from web</i>. Griffith will try to fetch all the related information from the Web.
pl: Wprowadź tytuł oryginalny, wybierz plugin źródłowy i kliknij na <i>Pobierz z Internetu</i>. Griffith następnie sam uzupełni informacje o filmie.

en: Use Spellchecker
pl: Sprawdzaj pisownię

en: Use TLS?
pl: Użyć TLS?

en: Username
pl: Login

en: Visit movie web site
pl: Odwiedź stronę filmu

en: Visit the official web site
pl: Odwiedź oficjalną stronę filmu

en: Watch the trailer
pl: Obejrzyj zwiastun

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _File
pl: _Plik

en: _Help
pl: P_omoc

en: _Loans
pl: _Wypożyczenia

en: _Tools
pl: Narzędzia

en: _View
pl: _Widok

en: add entered name to collections list
pl: dodaj wprowadzoną nazwę do listy kolekcji

en: add entered name to volumes list
pl: dodaj wprowadzoną nazwę do listy woluminów

en: classification
pl: klasyfikacja

en: click here if movie was returned
pl: kliknij tutaj gdy film zostanie zwrócony

en: collection details
pl: szczegóły kolekcji

en: loaned only
pl: tylko wypożyczone

en: loans movie or volume
pl: wypożycza film lub wolumin

en: minutes
pl: minut

en: movies
pl: filmów

en: none
pl: brak

en: not loaned only
pl: tylko niewypożyczone

en: remove selected collection
pl: usuń wybraną kolekcję

en: remove selected volume
pl: usuń wybrany wolumin

en: seen only
pl: tylko obejrzane

en: tags
pl: tagi

en: unseen only
pl: tylko nieobejrzane

en: volume details
pl: szczegóły woluminu

en: <b>Some Hints</b>:
    
    On the next step you can assign your csv fields with the one in Griffith.
    One CSV-field can be assigned to multiple griffith-fields, i.e. if you have only one title.
    Your cast-list should be comma-seperated to break it apart in multiple lines.
pl: <b>Kilka podpowiedzi</b>:
    
    W następnym kroku możesz przypisać pola pliku CSV do tych używanych w programie.
    Jedno pole pliku CSV może być przypisane do wielu pól Griffitha, np. gdy w pliku zapisano tylko jeden tytuł.
    Jeżeli przecinki oddzielają kolejne pozycje obsady, zostaną one zastąpione znakami nowej linii.

en: Assigned Fields (CSV > Griffith)
pl: Przypisane pola (CSV > Griffith)

en: CSV Fields
pl: Pola pliku CSV

en: CSV Import
pl: Import z CSV

en: Delimiter
pl: Znak oddzielający

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Fields
pl: Pola

en: File-Options
pl: Opcje pliku

en: From Row
pl: Od linii

en: Griffith Fields
pl: Pola Griffitha

en: If your file has no column headers then you should import from row 0.
pl: Jeżeli plik nie ma linii nagłówków, powinieneś importować od linii 0

en: Line terminator
pl: Znak końca linii

en: Quotechar
pl: Znak cytowania

en: ascii (English)
    big5 (Traditional Chinese)
    big5hkscs (Traditional Chinese)
    cp037 (English)
    cp424 (Hebrew)
    cp437 (English)
    cp500 (Western Europe)
    cp737 (Greek)
    cp775 (Baltic languages)
    cp850 (Western Europe)
    cp852 (Central and Eastern Europe)
    cp855 (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    cp856 (Hebrew)
    cp857 (Turkish)
    cp860 (Portuguese)
    cp861 (Icelandic)
    cp862 (Hebrew)
    cp863 (Canadian)
    cp864 (Arabic)
    cp865 (Danish, Norwegian)
    cp866 (Russian)
    cp869 (Greek)
    cp874 (Thai)
    cp875 (Greek)
    cp932 (Japanese)
    cp949 (Korean)
    cp950 (Traditional Chinese)
    cp1006 (Urdu)
    cp1026 (Turkish)
    cp1140 (Western Europe)
    cp1250 (Central and Eastern Europe)
    cp1251 (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    cp1252 (Western Europe)
    cp1253 (Greek)
    cp1254 (Turkish)
    cp1255 (Hebrew)
    cp1256 (Arabic)
    cp1257 (Baltic languages)
    cp1258 (Vietnamese)
    euc_jp (Japanese)
    euc_jis_2004 (Japanese)
    euc_jisx0213 (Japanese)
    euc_kr (Korean)
    gb2312 (Simplified Chinese)
    gbk (Unified Chinese)
    gb18030 (Unified Chinese)
    hz (Simplified Chinese)
    iso2022_jp (Japanese)
    iso2022_jp_1 (Japanese)
    iso2022_jp_2 (Japanese, Korean, Simplified Chinese, Western Europe, Greek)
    iso2022_jp_2004 (Japanese)
    iso2022_jp_3 (Japanese)
    iso2022_jp_ext (Japanese)
    iso2022_kr (Korean)
    latin_1 (West Europe)
    iso8859_2 (Central and Eastern Europe)
    iso8859_3 (Esperanto, Maltese)
    iso8859_4 (Baltic languagues)
    iso8859_5 (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    iso8859_6 (Arabic)
    iso8859_7 (Greek)
    iso8859_8 (Hebrew)
    iso8859_9 (Turkish)
    iso8859_10 (Nordic languages)
    iso8859_13 (Baltic languages)
    iso8859_14 (Celtic languages)
    iso8859_15 (Western Europe)
    johab (Korean)
    koi8_r (Russian)
    koi8_u (Ukrainian)
    mac_cyrillic (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    mac_greek (Greek)
    mac_iceland (Icelandic)
    mac_latin2 (Central and Eastern Europe)
    mac_roman (Western Europe)
    mac_turkish (Turkish)
    ptcp154 (Kazakh)
    shift_jis (Japanese)
    shift_jis_2004 (Japanese)
    shift_jisx0213 (Japanese)
    utf_16 (all languages)
    utf_16_be (all languages (BMP only))
    utf_16_le (all languages (BMP only))
    utf_7 (all languages)
    utf_8 (all languages)
pl: ascii (angielski)
    big5 (tradycyjny chiński)
    big5hkscs (tradycyjny chiński)
    cp037 (angielski)
    cp424 (hebrajski)
    cp437 (angielski)
    cp500 (Europa zachodnia)
    cp737 (grecki)
    cp775 (języki bałtyckie)
    cp850 (Europa zachodnia)
    cp852 (Europa środkowa i wschodnia)
    cp855 (bułgarski, białoruski, macedoński, rosyjski, serbski)
    cp856 (hebrajski)
    cp857 (turecki)
    cp860 (portugalski)
    cp861 (islandzki)
    cp862 (hebrajski)
    cp863 (kanadyjski)
    cp864 (arabski)
    cp865 (duński, norweski)
    cp866 (rosyjski)
    cp869 (grecki)
    cp874 (tajski)
    cp875 (grecki)
    cp932 (japoński)
    cp949 (koreański)
    cp950 (tradycyjny chiński)
    cp1006 (urdu)
    cp1026 (turecki)
    cp1140 (Europa środkowa i wschodnia)
    cp1250 (Europa środkowa i wschodniae)
    cp1251 (bułgarski, białoruski, macedoński, rosyjski, serbski)
    cp1252 (Europa zachodnia)
    cp1253 (grecki)
    cp1254 (turecki)
    cp1255 (hebrajski)
    cp1256 (arabski)
    cp1257 (języki bałtyckie)
    cp1258 (wietnamski)
    euc_jp (japoński)
    euc_jis_2004 (japoński)
    euc_jisx0213 (japoński)
    euc_kr (koreański)
    gb2312 (uproszczony chiński)
    gbk (ujednolicony chiński)
    gb18030 (ujednolicony chiński)
    hz (uproszczony chiński)
    iso2022_jp (japoński)
    iso2022_jp_1 (japoński)
    iso2022_jp_2 (japoński, koreański, uproszczony chiński, Europa zachodnia, grecki)
    iso2022_jp_2004 (japoński)
    iso2022_jp_3 (japoński)
    iso2022_jp_ext (japoński)
    iso2022_kr (koreański)
    latin_1 (Europa zachodnia)
    iso8859_2 (Europa środkowa i wschodnia)
    iso8859_3 (esperanto, maltański)
    iso8859_4 (języki bałtyckie)
    iso8859_5 (bułgarski, białoruski, macedoński, rosyjski, serbski)
    iso8859_6 (arabski)
    iso8859_7 (grecki)
    iso8859_8 (hebrajski)
    iso8859_9 (turecki)
    iso8859_10 (języki nordyckie)
    iso8859_13 (języki bałtyckie)
    iso8859_14 (języki celtyckie)
    iso8859_15 (Europa zachodnia)
    johab (koreański)
    koi8_r (rosyjski)
    koi8_u (ukraiński)
    mac_cyrillic (bułgarski, białoruski, macedoński, rosyjski, serbski)
    mac_greek (grecki)
    mac_iceland (islandzki)
    mac_latin2 (Europa środkowa i wschodnia)
    mac_roman (Europa zachodnia)
    mac_turkish (turecki)
    ptcp154 (kazachski)
    shift_jis (japoński)
    shift_jis_2004 (japoński)
    shift_jisx0213 (japoński)
    utf_16 (wszystkie języki)
    utf_16_be (wszystkie języki (tylko BMP))
    utf_16_le (wszystkie języki (tylko BMP))
    utf_7 (wszystkie języki)
    utf_8 (wszystkie języki)

en: <b>Import only fields selected below</b>
pl: <b>Importuj tylko poniżej zaznaczone pola</b>

en: <b>Importing...</b>
pl: <b>Importuję...</b>

en: Import window
pl: Okno importu

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Source
pl: Żródło
