grilo-plugins master - en to da translation catalogue (129 entries)

en: Bookmarks
da: Bogmærker

en: A source for organizing media bookmarks
da: En kilde til at organisere mediebogmærker

en: Failed to get bookmark metadata
da: Kunne ikke hente bogmærkemetadata

en: Failed to find bookmarks: %s
da: Kunne ikke finde bogmærker: %s

en: Failed to remove: %s
da: Kunne ikke fjerne: %s

en: Failed to store: %s
da: Kunne ikke gemme: %s

en: No database connection
da: Ingen databaseforbindelse

en: A plugin to get metadata using gstreamer framework
da: Et udvidelsesmodul til at hente metadata ved hjælp af gstreamer-frameworket

en: A source for browsing the DLNA server “%s”
da: En kilde til at gennemse DLNA-serveren “%s”

en: Upload failed, target source destroyed
da: Forsendelse mislykkedes; målkilden ødelagt

en: Upload failed, “%s”, transferred %lu of %lu bytes
da: Forsendelse mislykkedes; “%s”; overførte %lu af %lu byte

en: Failed to retrieve item properties (BrowseObjects error %d: %s)
da: Kunne ikke hente egenskaber for element (BrowseObjects-fejl %d: %s)

en: Upload failed, URL missing on the media object to be transferred
da: Forsendelse mislykkedes; URL mangler på medieobjektet, der skal overføres

en: A source for browsing the DAAP server “%s”
da: En kilde til at gennemse DAAP-serveren “%s”

en: Albums
da: Album

en: Artists
da: Kunstnere

en: Invalid container identifier %s
da: Ugyldig beholder-id %s

en: A source for browsing the DPAP server “%s”
da: En kilde til at gennemse DPAP-serveren “%s”

en: Photos
da: Billeder

en: Filesystem
da: Filsystem

en: A source for browsing the filesystem
da: En kilde til at gennemse filsystemet

en: File %s does not exist
da: Filen %s findes ikke

en: Cannot get media from %s
da: Kan ikke hente medie fra %s

en: A source for browsing and searching Flickr photos
da: En kilde til at gennemse og søge i Flickr-billeder

note: "%s" is a full user name, like "John Doe"
en: %s’s Flickr
da: Flickr-side for %s

note: "%s" is a full user name, like "John Doe"
en: A source for browsing and searching %s’s flickr photos
da: En kilde til at gennemse og søge blandt flickr-billeder fra %s

en: Freebox TV
da: Freebox-tv

en: A source for browsing Freebox TV channels
da: En kilde til at gennemse Freebox-tv-kanaler

en: Freebox Radio
da: Freebox-radio

en: A source for browsing Freebox radio channels
da: En kilde til at gennemse Freebox-radio-kanaler

en: Avatar provider from Gravatar
da: Profilbilledtjeneste fra Gravatar

en: A plugin to get avatars for artist and author fields
da: Et udvidelsesmodul til at hente profilbilleder for kunstner- og forfatterfelter

en: A source for browsing and searching Jamendo music
da: En kilde til at gennemse of søge i Jamendo-musik

en: Albums of the week
da: Ugens album

en: Tracks of the week
da: Ugens spor

en: New releases
da: Nyudgivelser

en: Top artists
da: Topkunstnere

en: Top albums
da: Topalbum

en: Top tracks
da: Topspor

en: Failed to parse response
da: Kunne ikke fortolke svar

en: Empty response
da: Tomt svar

en: Failed to connect: %s
da: Kunne ikke forbinde: %s

en: Feeds
da: Kanaler

en: Invalid identifier %s
da: Ugyldig id %s

en: Invalid category identifier %s
da: Ugyldig kategori-id %s

en: Failed to browse: %s is a track
da: Kunne ikke gennemse: %s er et spor

en: Malformed query “%s”
da: Fejludformet forespørgsel “%s”

en: Local Metadata Provider
da: Lokale metadata-tjeneste

en: A source providing locally available metadata
da: En kilde som udbyder lokalt tilgængelige metadata

en: Failed to resolve: %s
da: Kunne ikke evaluere: %s

en: Cannot resolve any of the given keys
da: Kan ikke evaluere nogen af de givne nøgler

en: A GIO supported URL for images is required
da: Der kræves en GIO-understøttet URL til billeder

en: Genres
da: Genrer

en: A source for browsing music
da: En kilde til at gennemse musik

en: Failed to get database from magnatune: %s
da: Kunne ikke hente database fra magnatune: %s

en: Failed to save database from magnatune: “%s”
da: Kunne ikke gemme database fra magnatune: “%s”

en: Failed to get table from magnatune db: %s
da: Kunne ikke hente tabel fra magnatune-database: %s

en: Fail before returning media to user: %s
da: Fejl før returnering af medie til bruger: %s

en: Metadata Store
da: Metadata-lager

en: A plugin for storing extra metadata information
da: Et udvidelsesmodul til at gemme yderligere metadataoplysninger

en: Failed to update metadata: %s
da: Kunne ikke opdatere metadata: %s

en: specified keys are not writable
da: der kan ikke skrives til de angivne nøgler

en: Failed to update metadata
da: Kunne ikke opdatere metadata

en: “source-id” not available
da: “kilde-id” ikke tilgængelig

en: Failed to resolve
da: Kunne ikke evaluere

en: Failed to search: %s
da: Kunne ikke søge: %s

en: OpenSubtitles Provider
da: OpenSubtitles-udbyder

en: A source providing a list of subtitles for a video
da: En kilde som udbyder en liste over undertekster til en video

en: Optical Media
da: Optiske medier

en: A source for browsing optical media
da: En kilde til at gennemse optiske medier

en: A source for browsing podcasts
da: En kilde til at gennemse podcasts

en: Failed to get podcast streams: %s
da: Kunne ikke hente podcast-strømme: %s

en: Failed to parse content
da: Kunne ikke fortolke indhold

en: Failed to parse podcast contents
da: Kunne ikke fortolke podcast-indhold

en: Failed to get podcast information
da: Kunne ikke hente podcast-information

en: Failed to get podcasts list: %s
da: Kunne ikke hente podcast-liste: %s

en: Failed to get podcast stream metadata
da: Kunne ikke hente metadata for podcast-strøm

en: Failed to get podcast metadata
da: Kunne ikke hente metadata for podcast

en: Cannot create containers. Only feeds are accepted
da: Kan ikke oprette beholdere. Kun kanaler accepteres

en: URL required
da: URL påkrævet

en: Most Popular
da: Mest populære

en: Recent
da: Seneste

en: A source for browsing and searching Rai.tv videos
da: En kilde til at gennemse og søge i Rai.tv-videoer

en: All
da: Alle

en: Black and White
da: Sort og hvid

en: Cinema
da: Biograf

en: Comedians
da: Komikere

en: Chronicle
da: Kronik

en: Culture
da: Kultur

en: Economy
da: Økonomi

en: Fiction
da: Fiktion

en: Junior
da: Børn

en: Investigations
da: Undersøgelser

en: Interviews
da: Interview

en: Music
da: Musik

en: News
da: Nyheder

en: Health
da: Helbred

en: Society
da: Samfund

en: History
da: Historie

en: Politics
da: Politik

en: Leisure
da: Fritid

en: Travel
da: Rejse

en: Failed to browse: %s
da: Kunne ikke gennemlæse: %s

en: A source for browsing SHOUTcast radios
da: En kilde til at gennemlæse SHOUTcast-radioer

en: Cannot find media %s
da: Kan ikke finde mediet %s

en: non-NULL search text is required
da: søgeteksten må ikke være NULL

en: A source for fetching metadata of television shows
da: En kilde til at hente metadata om tv-shows

en: Remote data does not contain valid identifier
da: Fjerndata indeholder ikke nogen gyldig id

note: I can haz templatze ?? Schedule the next row to parse Only emit this last one if more result than expected Schedule the next line to parse
en: Failed to query: %s
da: Kunne ikke forespørge: %s

en: Failed to get media from uri: %s
da: Kunne ikke hente medie fra uri: %s

en: Empty query
da: Tom forespørgsel

en: ID “%s” is not known in this source
da: Id “%s” kendes ikke i denne kilde

en: A plugin for searching multimedia content using Tracker3
da: Et udvidelsesmodul til at søge i multimedieindhold med Tracker3

en: A plugin for searching multimedia content using Tracker
da: Et udvidelsesmodul til at søge i multimedieindhold med Tracker

en: A source for browsing and searching Vimeo videos
da: En kilde til at gennemse og søge i Vimeo-videoer

en: Standard feeds
da: Standardkanaler

en: Categories
da: Kategorier

en: Top Rated
da: Bedste bedømmelser

en: Top Favorites
da: Topfavoritter

en: Most Viewed
da: Mest sete

en: Most Recent
da: Nyeste

en: Most Discussed
da: Mest diskuterede

en: Most Linked
da: Mest linkede

en: Most Responded
da: Flest svar

en: Recently Featured
da: Præsenteret for nyligt

en: Watch On Mobile
da: Se på mobilen

en: A source for browsing and searching YouTube videos
da: En kilde for at gennemse og søge efter YouTube-videoer

en: Failed to get feed
da: Kunne ikke hente kanal

en: Invalid feed identifier %s
da: Ugyldig kanal-id %s
