grilo-plugins master - en to ro translation catalogue (130 entries)

en: Bookmarks
ro: Semne de carte

en: A source for organizing media bookmarks
ro: O sursă pentru organizarea semnelor de carte pentru media

en: Failed to get bookmark metadata
ro: Nu s-au putut obține metadatele de semn de carte

en: Failed to find bookmarks: %s
ro: Nu s-au putut găsi semnele de carte: %s

en: Failed to remove: %s
ro: Nu s-a putut elimina: %s

en: Failed to store: %s
ro: Nu s-a putut stoca: %s

en: No database connection
ro: Nicio conexiune la baza de date

en: A plugin to get metadata using gstreamer framework
ro: Un modul pentru a obține metadate utilizând o platformă gstreamer

en: A source for browsing the DLNA server “%s”
ro: O sursă pentru navigarea serverului DLNA „%s”

en: Upload failed, target source destroyed
ro: Încărcare eșuată, sursa țintă distrusă

en: Upload failed, “%s”, transferred %lu of %lu bytes
ro: Încărcarea a eșuat, „%s”, transferat %lu din %lu octeți

en: Failed to retrieve item properties (BrowseObjects error %d: %s)
ro: Nu s-au putut obține proprietățile elementului (Eroare BrowseObjects %d: %s)

en: Upload failed, URL missing on the media object to be transferred
ro: Încărcarea a eșuat, lipsește un URL de la obiectul media de transferat

en: A source for browsing the DAAP server “%s”
ro: O sursă pentru navigarea serverului DAAP „%s”

en: Albums
ro: Albume

en: Artists
ro: Artiști

en: Invalid container identifier %s
ro: Identificator de recipient nevalid %s

en: A source for browsing the DPAP server “%s”
ro: O sursă pentru navigarea serverului DPAP „%s”

en: Photos
ro: Imagini

en: Filesystem
ro: Sistem de fișiere

en: A source for browsing the filesystem
ro: O sursă pentru navigarea sistemului de fișiere

en: File %s does not exist
ro: Fișierul %s nu există

en: Cannot get media from %s
ro: Nu se poate obține media de la %s

en: A source for browsing and searching Flickr photos
ro: O sursă pentru navigarea și căutarea de fotografii Flickr

note: "%s" is a full user name, like "John Doe"
en: %s’s Flickr
ro: Flickr-ul lui %s

note: "%s" is a full user name, like "John Doe"
en: A source for browsing and searching %s’s flickr photos
ro: O sursă pentru navigarea și căutarea fotografiilor flickr ale lui %s

en: Freebox TV
ro: TV Freebox

en: A source for browsing Freebox TV channels
ro: O sursă pentru navigarea canalelor TV Freebox

en: Freebox Radio
ro: Radio Freebox

en: A source for browsing Freebox radio channels
ro: O sursă pentru navigarea canalelor de radio Freebox

en: Avatar provider from Gravatar
ro: Furnizor de avatar de la Gravatar

en: A plugin to get avatars for artist and author fields
ro: Un modul pentru a obține avatare pentru câmpurile artist și autor

en: A source for browsing and searching Jamendo music
ro: O sursă pentru navigarea și căutarea de muzică Jamendo

en: Albums of the week
ro: Albumele săptămânii

en: Tracks of the week
ro: Pistele săptămânii

en: New releases
ro: Lansări noi

en: Top artists
ro: Top artiști

en: Top albums
ro: Top albume

en: Top tracks
ro: Top piste

en: Failed to parse response
ro: Nu s-a putut parsa răspunsul

en: Empty response
ro: Răspuns gol

en: Failed to connect: %s
ro: Nu s-a putut conecta: %s

en: Feeds
ro: Fluxuri

en: Invalid identifier %s
ro: Identificator nevalid %s

en: Invalid category identifier %s
ro: Identificator de categorie nevalid %s

en: Failed to browse: %s is a track
ro: Nu s-a putut naviga: %s este o pistă

en: Malformed query “%s”
ro: Interogare eronată „%s”

en: Local Metadata Provider
ro: Furnizor metadate locale

en: A source providing locally available metadata
ro: O sursă care furnizează metadate disponibile local

en: Failed to resolve: %s
ro: Nu s-a putut rezolva: %s

en: Cannot resolve any of the given keys
ro: Nu s-au putut rezolva niciuna din cheile date

en: A GIO supported URL for images is required
ro: Un URL suportat de GIO pentru imagini este necesar

en: Genres
ro: Genuri

en: A source for browsing music
ro: O sursă pentru navigarea de muzică

en: Failed to get database from magnatune: %s
ro: Nu s-a putut obține baza de date de la magnatune: %s

en: Failed to save database from magnatune: “%s”
ro: Nu s-a putut salva baza de date de la magnatune: „%s”

en: Failed to get table from magnatune db: %s
ro: Nu s-a putut obține tabelul de la baza de date magnatune: %s

en: Fail before returning media to user: %s
ro: Eșec înainte de a întoarce media la utilizator: %s

en: Metadata Store
ro: Stocare metadate

en: A plugin for storing extra metadata information
ro: Un modul pentru stocarea informațiilor de metadate extra

en: Failed to update metadata: %s
ro: Nu s-au putut actualiza metadatele: %s

en: specified keys are not writable
ro: cheile specificate nu sunt inscripționabile

en: Failed to update metadata
ro: Nu s-au putut actualiza metadatele

en: “source-id” not available
ro: „source-id” nu este disponibil

en: Failed to resolve
ro: Nu s-a putut rezolva

en: Failed to search: %s
ro: Nu s-a putut căuta: %s

en: OpenSubtitles Provider
ro: Furnizor OpenSubtitles

en: A source providing a list of subtitles for a video
ro: O sursă care furnizează o listă de subtitrări pentru un video

en: Optical Media
ro: Mediu optic

en: A source for browsing optical media
ro: O sursă pentru navigarea de medii optice

en: A source for browsing podcasts
ro: O sursă pentru navigarea de podcasturi

en: Failed to get podcast streams: %s
ro: Nu s-au putut obține fluxurile de podcast: %s

en: Failed to parse content
ro: Nu s-a putut parsa conținutul

en: Failed to parse podcast contents
ro: Nu s-a putut parsa conținuturile podcastului

en: Failed to get podcast information
ro: Nu s-au putut obține informațiile podcastului

en: Failed to get podcasts list: %s
ro: Nu s-a putut obține lista de podcasturi: %s

en: Failed to get podcast stream metadata
ro: Nu s-au putut obține metadatele pentru fluxul de podcast

en: Failed to get podcast metadata
ro: Nu s-au putut obține metadatele de podcast

en: Cannot create containers. Only feeds are accepted
ro: Nu se pot crea recipiente. Doar fluxurile sunt acceptate

en: URL required
ro: URL cerut

en: Most Popular
ro: Cele mai populare

en: Recent
ro: Recente

en: A source for browsing and searching Rai.tv videos
ro: O sursă pentru navigarea și căutarea de video Rai.tv

en: All
ro: Toate

en: Black and White
ro: Alb-negru

en: Comedians
ro: Comedieni

en: Chronicle
ro: Cronică

en: Culture
ro: Cultură

en: Economy
ro: Economie

en: Fiction
ro: Ficțiune

en: Junior
ro: Juniori

en: Investigations
ro: Investigații

en: Interviews
ro: Interviuri

en: Music
ro: Muzică

en: News
ro: Știri

en: Health
ro: Sănătate

en: Satire
ro: Satiră

en: Society
ro: Societate

en: Show
ro: Spectacol

en: History
ro: Istorie

en: Politics
ro: Politică

en: Leisure
ro: Relaxare

en: Travel
ro: Călătorie

en: Failed to browse: %s
ro: Nu s-a putut naviga: %s

en: A source for browsing SHOUTcast radios
ro: O sursă pentru navigarea de radio-uri SHOUTcast

en: Cannot find media %s
ro: Nu s-a putut găsi media %s

en: non-NULL search text is required
ro: un termen de căutare diferit de NULL este necesar

en: A source for fetching metadata of television shows
ro: O sursă pentru aducerea de metadate a emisiunilor de televiziune

en: Remote data does not contain valid identifier
ro: Datele la distanță nu conțin un identificator valid

note: I can haz templatze ?? Schedule the next row to parse Only emit this last one if more result than expected Schedule the next line to parse
en: Failed to query: %s
ro: Nu s-a putut interoga: %s

en: Failed to get media from uri: %s
ro: Nu s-a putut obține media de la uri: %s

en: Empty query
ro: Interogare goală

en: ID “%s” is not known in this source
ro: ID-ul „%s” nu este cunoscut în această sursă

en: A plugin for searching multimedia content using Tracker3
ro: Un modul pentru căutarea de conținut multimedia utilizând Tracker3

en: A plugin for searching multimedia content using Tracker
ro: Un modul pentru căutarea de conținut multimedia utilizând Tracker

en: A source for browsing and searching Vimeo videos
ro: O sursă pentru navigarea și căutarea de videouri Vimeo

en: Standard feeds
ro: Fluxuri standard

en: Categories
ro: Categorii

en: Top Rated
ro: Cele mai bine cotate

en: Top Favorites
ro: Top favorite

en: Most Viewed
ro: Cele mai vizualizate

en: Most Recent
ro: Cele mai recente

en: Most Discussed
ro: Cele mai discutate

en: Most Linked
ro: Cele mai distribuite

en: Most Responded
ro: Cele mai răspunse

en: Recently Featured
ro: Recomandate recent

en: Watch On Mobile
ro: Vedeți pe mobil

en: A source for browsing and searching YouTube videos
ro: O sursă pentru navigarea și căutarea de video Youtube

en: Failed to get feed
ro: Nu s-a putut obține fluxul

en: Invalid feed identifier %s
ro: Identificator de flux nevalid %s
