grilo master - en to ja translation catalogue (36 entries)

en: No mock definition found
ja: モックの定義が見つかりません

en: Could not find mock content %s
ja: モックのコンテンツ %s が見つかりませんでした

en: Could not access mock content: %s
ja: モックのコンテンツにアクセスできませんでした: %s

en: Cannot connect to the server
ja: サーバーに接続できません

en: Cannot connect to the proxy server
ja: プロキシサーバーに接続できません

en: Invalid request URI or header: %s
ja: 要求された URI またはヘッダーが無効です: %s

en: Authentication required: %s
ja: 認証が必要です: %s

en: The requested resource was not found: %s
ja: 要求したリソースが見つかりませんでした: %s

en: The entry has been modified since it was downloaded: %s
ja: その項目は、ダウンロード後に変更が加えられています: %s

en: Operation was cancelled
ja: 操作がキャンセルされました

en: Data not available
ja: データは利用できません

en: Invalid URL %s
ja: URL %s は無効です

en: Semicolon-separated paths containing Grilo plugins
ja: Grilo プラグインを含むパスのリスト (セミコロン区切り)

en: Colon-separated paths containing Grilo plugins
ja: Grilo プラグインを含むパスのリスト (コロン区切り)

en: Colon-separated list of Grilo plugins to use
ja: 使用する Grilo プラグインのリスト (コロン区切り)

en: Grilo Options
ja: Grilo のオプション

en: Show Grilo Options
ja: Grilo のオプションを表示する

en: No searchable sources available
ja: 利用できる検索可能なソースがありません

en: Could not resolve media for URI “%s”
ja: URI “%s”に対応するメディアが判別できませんでした

en: Plugin “%s” is already loaded
ja: プラグイン“%s”はすでに読み込まれています

en: Failed to initialize plugin from %s
ja: %s のプラグインの初期化に失敗しました

en: Metadata key “%s” already registered in different format
ja: メタデーターのキー“%s”はすでに別の形式に登録されています

en: Metadata key “%s” cannot be registered
ja: メタデーターのキー“%s”は登録できません

en: Source with id “%s” was not found
ja: 識別子“%s”のソースが見つかりませんでした

en: Failed to load plugin from %s
ja: %s のプラグインの読み込みに失敗しました

en: Invalid plugin file %s
ja: プラグインファイル %s は無効です

en: “%s” is not a valid plugin file
ja: “%s”は有効なプラグインのファイルではありません

en: Plugin “%s” already exists
ja: プラグイン“%s”はすでに存在します

en: Invalid path %s
ja: パス %s は無効です

en: All configured plugin paths are invalid
ja: 設定されたプラグインのパスがすべて無効です

en: Plugin “%s” not available
ja: プラグイン“%s”は利用できません

en: Plugin not found: “%s”
ja: プラグインが見つかりませんでした: “%s”

en: Plugin configuration does not contain “plugin-id” reference
ja: プラグインの設定に“plugin-id”の参照が含まれていません

en: Some keys could not be written
ja: 書き込めなかったキーがあります

en: None of the specified keys are writable
ja: 指定されたキーに書き込み可能なものはありません

en: Media has no “id”, cannot remove
ja: メディアに“id”がないため削除できません
