grsync - en to tr translation catalogue (84 entries)

en: _File
tr: _Dosya

en: Browse S_ource
tr: _Kaynağa Göz At

en: Browse _Destination
tr: _Varışa Göz At

en: _Simulation
tr: _Simülasyon

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Rsync info
tr: _Rsync bilgisi

en: Click to add a new session
tr: Yeni bir oturum eklemek için tıklayın

en: Click to delete the current session
tr: Mevcut oturumu silmek için tıklayın

en: Show what would have been done, but actually do nothing ("dry-run" in rsync language)
tr: Ne yapılacağını göster ama gerçekte hiçbir şey yapma (rsync dilinde "dry-run")

en: Make a full run (go!)
tr: Çalıştır (hadi!)

en: Source directory
tr: Kaynak dizini

en: Click to open the file browser
tr: Dosya tarayıcısını açmak için tıklayın

en: Destination directory
tr: Varış dizini

en: Click here to switch the source with the destination directory
tr: Kaynak ve varış dizinlerinin yerini değiştirmek için buraya tıklayın

en: Preserve time
tr: Zaman bilgisini koru

en: Preserve permissions
tr: İzinlerini koru

en: Preserve owner
tr: Sahip bilgisini koru

en: Preserve group
tr: Grup bilgisini koru

en: Delete on destination
tr: Varış dizininde sil

en: Delete files in destination which are not present in the source
tr: Kaynakta olmayan dosyaları varış dizininden sil

en: Do not leave filesystem
tr: Dosya sisteminden ayrılma

en: Do not cross filesystem boundaries
tr: Dosya sistem sınırlarını geçme

en: Verbose
tr: Ayrıntılı bilgi

en: Show more information
tr: Daha fazla bilgi göster

en: Show transfer progress
tr: Aktarımın ilerleyişini göster

en: Ignore files which already exist in the destination
tr: Varış dizininde olan var olan dosyaları yoksay

en: Check size only, ignore time and checksum
tr: Sadece boyutunu kontrol et, zaman ve sağlama toplamını dikkate alma

en: Basic options
tr: Temel seçenekler

en: Always checksum
tr: Her zaman sağlama toplamı

en: Always compare file contents (by checksum)
tr: Her zaman dosya içeriklerini karşılaştır (sağlama toplamı ile)

en: Compress file data
tr: Dosya verisini sıkıştır

en: Preserve devices
tr: Aygıtları koru

en: Only update existing files
tr: Sadece var olan dosyaları güncelle

en: Keep partially transferred files
tr: Kısmi olarak aktarılmış dosyaları sakla

en: Don't map uid/gid values
tr: Kullanıcı/grup (uid/gid) değerlerini eşleme

en: Keep numeric uid/gid instead of mapping user names and group names
tr: Kullanıcı ve grupları isimlerini eşleştirmek yerine numaraları ile sakla

en: Copy symlinks as symlinks
tr: Sembolik bağı sembolik bağ olarak kopyala

en: Symbolic links are copied as such, do not copy link target file
tr: Sembolik bağları bağ olarak kopyala, bağın hedefi olan dosyayı kopyalama

en: Make backups
tr: Yedekler oluştur

en: Make backups of existing files on the destination
tr: Varış noktasında var olan dosyaların yedeklerini oluştur

en: Additional command line options to pass to the rsync program
tr: Rsync programını çağırırken kullanılacak ek komut satırı seçenekleri

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Execute this command before rsync:
tr: Rsync öncesi şu komutu çalıştır:

en: Click on this item if you want to run a command before syncing. Can be useful, for instance, to mount a filesystem before starting or to do some cleanup.
tr: Senkronizasyona başlamadan önce bir komut çalıştırmak istiyorsanız buraya tıklayın. Örneğin başlamadan önce bir dosya sistemini bağlamak ya da biraz temizlik yapmak isterseniz yararlı olabilir.

en: Execute this command after rsync:
tr: Rsync sonrasında bu komutu çalıştır:

en: Click on this item if you want to run a command after syncing. Can be useful, for instance, to unmount a filesystem at the end or to do some cleanup.
tr: Senkronizasyondan sonra bir komut çalıştırmak istiyorsanız buraya tıklayın. Örneğin bitirdikten sonra bir dosya sistemini ayırmak ya da biraz temizlik yapmak isterseniz yararlı olabilir.

en: Extra options
tr: Ek seçenekler

en: Grsync preferences
tr: Grsync tercihleri

en: Show rsync output by default
tr: Rsync çıktısını öntanımlı olarak göster

en: Wether to show rsync output by default or hide it (show graphical information only)
tr: Öntanımlı olarak rsync çıktısı gösterilsin mi saklansın mı (sadece grafik bilgi göster)?

en: Remember last used session
tr: Son kullanılan oturumu hatırla

en: Whether to load the last used session at startup or use the default one
tr: Başlangıçta son kullanılan oturum yüklensin mi yoksa öntanımlı olan mı kullanılsın?

en: Show error list when finished
tr: Tamamlanınca hata listesini göster

en: When rsync has finished, show all the errors encountered in a separate window
tr: Rsync tamamlandığında, tüm karşılaşılan hataları ayrı bir pencerede göster

en: Enable logging
tr: Kayıt tutulsun

en: Whether to save rsync output to a log file, named like the session, which will be located in the grsync directory (usually ".grsync" into your user home)
tr: Rsync çıktısı oturum gibi bir isimlendirme ile grsync dizinine kaydedilsin mi (genellikle kullanıcı ev dizininde ".grsync")

en: Enter the rsync command to use, eventually including its full path
tr: Kullanılacak rsync komutunu tüm yoluyla beraber girin

en: Rsync executable:
tr: Rsync çalıştırılabilir dosyası:

en: Add session
tr: Oturum ekle

en: Enter session name you want to create:
tr: Yaratılmasını istediğiniz oturum ismini girin:

en: Enter the name of the new session to create
tr: Yaratılacak yeni oturumun adını girin

en: Pause/resume rsync run
tr: Rsync çalışmasını duraklat/sürdür

en: Stops rsync and closes the window
tr: Rsync'i durdurur ve pencereyi kapatır

en: Idle
tr: Boş duran

en: Transfer progress of current file
tr: Şu anki dosyanın aktarım durumu

en: Global progress
tr: Genel durum

en: Global transfer progress: works only with rsync version 2.6.1 or newer, and may report wrong values depending on the ability of rsync to estimate the files to be copied in advance
tr: Genel aktarım durumu: sadece rsync 2.6.1 ya da daha yeni sürümlerinde çalışır ve rsync'in kopyalanacak dosyaları önceden tahmin etme yeteneğine bağlı olarak yanlış değerler verebilir

en: Rsync output:
tr: Rsync çıktısı:

en: Errors list
tr: Hata listesi

en: Error list of last rsync run:
tr: Son rsync çalışmasının hata listesi:

en: (ERROR) Can't open config file! Maybe this is the first run?
tr: (HATA) Ayar dosyası açılamıyor! Belki bu ilk çalıştırılması?

en: 	Unable to save settings!
tr: 	Ayarlar kaydedilemiyor!

en: Browse
tr: Göz at

en: %.f%% (%li:%02li elapsed, %li:%02li remaining)
tr: %.f%% (%li:%02li geçti, %li:%02li kaldı)

en: Simulation in progress
tr: Simülasyon devam ediyor

en: The session you specified on the command line doesn't exists
tr: Komut satırında belirttiğiniz oturum yok

en: Unable to execute the rsync command line tool. It is needed by this program. You may need to install the rsync package or make it available in the default executable search PATH. See file/preferences to change the default rsync executable command.
tr: Rsync komut satırı aracı çalıştırılamadı. Ona bu program tarafından ihtiyaç duyulyor. Rsync paketini kurmanız ya da öntanımlı çalıştırılabilir program arama yoluna (PATH) yerleştirmeniz gerekebilir. Öntanımlı rsync çalıştırılabilir komutunu dosya/ayarlar bölümünden değiştirebilirsiniz.

en: <span foreground="red" weight="bold">Completed with errors!</span>
tr: <span foreground="red" weight="bold">Hatalarla tamamlandı!</span>

en: <span foreground="darkgreen" weight="bold">Completed successfully!</span>
tr: <span foreground="darkgreen" weight="bold">Başarıyla tamamlandı!</span>

en: Cannot execute rsync
tr: Rsync'i çalıştıramadım

en: This session name is reserved, you cannot call it like this
tr: Bu oturum ismi ayrılmış durumda, oturuma bu ismi veremezsiniz

en: A session named like this already exists
tr: Aynı isimde bir oturum zaten bulunuyor

en: You cannot delete the default session
tr: Öntanımlı oturumu silemezsiniz

en: Are you sure you want to delete the '%s' session?
tr: '%s' oturumunu silmek istediğinize emin misiniz?
