grub-customizer - en to bg translation catalogue (72 entries)

en: Name the Entry
bg: Име на записа

en: Configuration has been saved
bg: Конфигурацията беше запазена

en: updating configuration
bg: обновяване на конфигурацията

en: Grub Customizer is a graphical interface to configure the grub2/burg settings
bg: Grub Customizer е графичен интерфейс за конфигуриране настройките на grub2/burg

en: Mount failed!
bg: Монтирането се провали!

en: umount failed!
bg: Демонтирането се провали!

en: This seems not to be a root file system (no fstab found)
bg: Изглежда, че това не е главен дял (не открит файл fstab)

en: Couldn't mount the selected partition
bg: Избраният дял не може да бъде монтиран

en: Couldn't umount the selected partition
bg: Избраният дял не може да бъде демонтиран

en: Install the bootloader to MBR and put some
    files to the bootloaders data directory
    (if they don't already exist).
bg: Инсталиране на програмата за начално зареждане в MBR
    и поставяне на някои файлове в папката и с данни
    (ако те вече не съществуват).

en: _Device:
bg: _Устройство:

en: Install to MBR
bg: Инсталиране в MBR

en: The bootloader has been installed successfully
bg: Програмата за начално зареждане беше инсталирана успешно

en: Error while installing the bootloader
bg: Грешка при инсталиране на програмата за начално зареждане

en: installing the bootloader…
bg: Инсталиране на програмата за начално зареждане...

en: Please type a device string!
bg: Моля въведете устройство!

en: _File
bg: _Файл

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _View
bg: _Изглед

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Install to MBR …
bg: _Инсталиране в MBR …

en: BURG found!
bg: Открита е програмата BURG!

en: Move up the selected entry or script
bg: Преместване нагоре на избрания запис или скрипт

en: Move down the selected entry or script
bg: Преместване надолу на избрания запис или скрипт

en: Do you want to configure BURG instead of grub2?
bg: Желаете ли да настроите BURG вместо grub2?

en: BURG Mode
bg: BURG режим

en: loading configuration…
bg: зареждане на конфигурацията...

en: Proxy binary not found!
bg: Двоичния файл на посредника не е открит!

en: You will see all entries (uncustomized) when you run grub. This error accurs (in most cases), when you didn't install grub gustomizer currectly.
bg: Когато пуснете grub ще видите всички записи (непроменени). Тази грешка се получава (в повечето случаи), когато не сте инсталирали правилно grub gustomizer.

en: The saved configuration is not up to date!
bg: Запазената конфигурация не е актуална!

en: The generated configuration didn't equal to the saved configuration on startup. So what you see now may not be what you see when you restart your pc. To fix this, click update!
bg: Генерираната конфигурация не е еднаква със запазената при пускане на програмата. Това, което виждате тук не е това, което ще видите при рестартиране на компютъра. За да оправите това натиснете обновяване!

en: _Quit without update
bg: _Изход без обновяване

en: _Update & Quit
bg: _Обновяване и изход

en: Do you want to save your modifications?
bg: Желаете ли да запазите промените?

en: _Quit without saving
bg: _Изход без запазване

en: _Save & Quit
bg: _Запис и изход

en: pre_defined:
bg: _предварително зададен:

en: previously _booted entry
bg: пос_ледно зареден запис

en: default entry
bg: стандартен запис

en: visibility
bg: видимост

en: show menu
bg: Показване на меню

en: kernel parameters
bg: параметри на ядрото

en: generate recovery entries
bg: генериране на авариен запис

en: look for other operating systems
bg: търсене за други операционни системи

en: custom resolution:
bg: потребителска разделителна способност:

en: settings
bg: настройки

en: _General
bg: _Общи

en: A_ppearance
bg: _Външен вид

en: _Advanced
bg: _Разширени

en: is active
bg: активен

en: name
bg: име

en: value
bg: стойност

en: This option doesn't work when the "os-prober" script finds other operating systems. Disable "%1" if you don't need to boot other operating systems.
bg: Тази опция не работи, когато скриптът "os-prober" намери други операционни системи. Изключете "%1", ако нямате нужда да зареждате други операционни системи.

en: white
bg: бяло

en: yellow
bg: жълто

en: light-cyan
bg: светло синьозелено

en: cyan
bg: синьозелено

en: light-blue
bg: светло синьо

en: blue
bg: синьо

en: light-green
bg: светло зелено

en: green
bg: зелено

en: light-magenta
bg: светло пурпурно

en: magenta
bg: пурпурно

en: light-red
bg: светло червено

en: red
bg: червено

en: brown
bg: кафяво

en: light-gray
bg: светло сиво

en: dark-gray
bg: тъмно сиво

en: transparent
bg: прозрачен

en: black
bg: черно

en: background image
bg: фоново изображение

en: remove background
bg: премахване на фона
