grub-customizer - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: current
ro: curent

en: _Type:
ro: _Scrie

en: _Name:
ro: _Nume:

en: _Partition
ro: _Partiție

en: Mount failed!
ro: Montare eșuată

en: An error occurred
ro: A intervenit o eroare

en: Install to MBR
ro: Instalează în MBR

en: _File
ro: Fişier

en: _Edit
ro: Edi_tare

en: _View
ro: _Vedere

en: _Help
ro: 帮助(_H)

en: Show _Placeholders
ro: Arată _Placeholders

en: _List configuration
ro: _Configurare listă

en: Reverts the list to the default order
ro: Revine lista la ordinea implicită

en: The grub configuration cannot be saved
ro: Configurația grub nu poate fi salvată

en: Are you sure?
ro: Sunteți sigur ?

en: settings
ro: setări

en: white
ro: alb

en: yellow
ro: galben

en: green
ro: verde

en: red
ro: roșu

en: Theme contents
ro: Conținutul temei
