grub-customizer - en to sk translation catalogue (186 entries)

en: Name the Entry
sk: Pomenovať položku

en: cannot move this entry
sk: nedá sa presunúť položku

en: Configuration has been saved
sk: Konfigurácia bola uložená

en: updating configuration
sk: aktualizuje sa konfigurácia

en: Grub Customizer is a graphical interface to configure the grub2/burg settings
sk: Grub Customizer je grafické rozhranie na konfiguráciu nastavení Grub2/Burg

en: script
sk: skript

en: submenu
sk: podmenu

en: placeholder
sk: rezervovanie miesta

en: menuentry
sk: položka ponuky

en: script: %1
sk: skript: %1

en: default name: %1
sk: predvolený názov: %1

en: partition: %1
sk: partícia: %1

en: ISO-Image:
sk: ISO-obraz:

en: Memtest-Image:
sk: Memtest-obraz:

en: current
sk: aktuálny

en: _Type:
sk: _Typ:

en: Boot sequence
sk: Bootovacia sekvencia

en: _Name:
sk: _Názov:

en: Error building boot sequence.
    Check parameters!
sk: Chyba pri vytváraní bootovacej sekvencie.
    Prosím skontrolujte parametre!

en: Entry editor
sk: Editor položky

en: Choose…
sk: Vybrať...

en: Other
sk: Iné

en: (script code)
sk: (kód skriptu)

en: Choose file…
sk: Vybrať súbor...

en: _Partition
sk: _Diskový oddiel

en: _Initial ramdisk
sk: Počiatočný _ramdisk

en: _Linux image
sk: Obraz _Linuxu

en: _Memtest image
sk: Obraz _memtestu

en: Path to iso file
sk: Cesta k ISO súboru

en: Kernel params
sk: Parametre jadra

en: I_SO image
sk: I_SO obraz

en: _Memtest-Image
sk: _Memtest-obraz

en: _Partition:
sk: _Diskový oddiel:

en: Submountpoints:
sk: Podprípojné body:

en: save this configuration
sk: uožiť túto konfiguráciu

en: Mount failed!
sk: Pripojenie zlyhalo!

en: umount failed!
sk: Odpojenie zlyhalo!

en: This seems not to be a root file system (no fstab found)
sk: Zdá sa, že toto nie je koreňový súborový systém (žiadny súbor fstab nebol nájdený)

en: Couldn't mount the selected partition
sk: Nebolo možné pripojiť vybraný diskový oddiel

en: Couldn't umount the selected partition
sk: Nebolo možné odpojiť vybraný diskový oddiel

en: An error occurred
sk: Vyskytla sa chyba

en: please Inform the author about this problem. The following information could be helpful:
sk: prosím, informujte autora o tomto probléme. Nasledujúce informácie môžu byť užitočné:

en: continue (risk data loss)
sk: pokračovať (hrozí strata údajov)

en: Install the bootloader to MBR and put some
    files to the bootloaders data directory
    (if they don't already exist).
sk: Nainštaluje zavádzač do MBR a vloží niekoľko
    súborov do adresára zavádzača
    (ak ešte neexistujú).

en: _Device:
sk: _Zariadenie:

en: Install to MBR
sk: Nainštalovať do MBR

en: The bootloader has been installed successfully
sk: Zavádzač bol úspešne naištalovaný

en: Error while installing the bootloader
sk: Chyba počas inštalácie zavádzača

en: installing the bootloader…
sk: inštaluje sa zavádzač...

en: Please type a device string!
sk: Prosím, zadajte reťazec zariadenia!

en: _File
sk: _Súbor

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Install to MBR …
sk: _Nainštalovať do MBR...

en: _Show details
sk: _Zobraziť podrobnosti

en: Show _hidden entries
sk: Zobraziť _skryté položky

en: _Group by Script
sk: _Zoskupiť podľa skriptu

en: Show _Placeholders
sk: Zobraziť rezervované miesta

en: BURG found!
sk: Bol nájdený BURG!

en: advanced settings
sk: pokročilé nastavenia

en: The modifications you've done affects the visible entries. Please reload!
sk: Zmeny, ktoré ste urobili, ovplyvňujú viditeľné položky. Prosím, znovu načítajte konfiguráciu!

en: Script updates found. Click save to apply the changes!
sk: Boli nájdené aktualizácie pre skriptá. Kliknite na Uložiť pre aplikovanie zmien!

en: _List configuration
sk: Konfigurácia _zoznamu

en: Remove selected entries (you can restore them from trash)
sk: Odstrániť vybrané položky (môžete ich neskôr obnoviť z Koša)

en: Move up the selected entry or script
sk: Posunúť vybranú položku alebo skript nahor

en: Move down the selected entry or script
sk: Posunúť vybranú položku alebo skript nadol

en: remove this entry from the current submenu
sk: odobrať položku z aktuálneho podmenu

en: add this entry to a new submenu
sk: pridať túto položku do nového podmenu

en: Reverts the list to the default order
sk: Navráti zoznam do predvoleného zoradenia

en: reloads the configuration. Unsaved changes will be preserved.
sk: Znovu načíta konfiguráciu. Neuložené zmeny budú zachované.

en: Rename
sk: Premenovať

en: Move up
sk: Posunúť nahor

en: Move down
sk: Posunúť nadol

en: Remove from submenu
sk: Odstrániť z podmenu

en: Create submenu
sk: Vytvoriť podmenu

en: _Change Environment …
sk: Zmeniť _prostredie...

en: Do you want to configure BURG instead of grub2?
sk: Želáte si nakonfigurovať BURG namiesto grub2?

en: _General settings
sk: _Všeobecné nastavenia

en: _Appearance settings
sk: Nastavenia vz_hľadu

en: BURG Mode
sk: Režim BURG

en: Save configuration and generate a new %1
sk: Uložiť konfiguráciu a genrovať novú %1

en: loading configuration…
sk: načítava sa konfigurácia...

en: loading script %2/%3 (%1)
sk: načítava sa skript %2/%3 (%1)

en: Proxy binary not found!
sk: Binárny súbor proxy nebol nájdený!

en: You will see all entries (uncustomized) when you run grub. This error accurs (in most cases), when you didn't install grub gustomizer currectly.
sk: Uvidíte všetky položky (neprispôsobené) keď spustíte grub. Táto chyba sa vyskytuje (vo väčšine prípadov), keď sa Grub Customizer nenainštaloval správne.

en: (incoming Entries of %1)
sk: (položky prebrané z %1)

en: (incoming Entries)
sk: (prebrané položky)

en: The saved configuration is not up to date!
sk: Uložená konfigurácia nie je aktuálna!

en: The generated configuration didn't equal to the saved configuration on startup. So what you see now may not be what you see when you restart your pc. To fix this, click update!
sk: Vygenerovaná konfigurácia nebola totožná s konfiguráciou uloženou pri štarte. Takže to, čo vidíte teraz, nemusí byť to, čo uvidíte po reštartovaní počítača. Na odstránenie tohoto problému kliknite na Aktualizovať!

en: _Quit without update
sk: _Ukončiť bez aktualizácie

en: _Update & Quit
sk: _Aktualizovať a ukončiť

en: Do you want to save your modifications?
sk: Želáte si uložiť zmeny?

en: _Quit without saving
sk: _Ukončiť bez uloženia

en: _Save & Quit
sk: U_ložiť a ukončiť

en: AND: your modifications are still unsaved, update will save them too!
sk: A: vaše úpravy stále nie sú uložené, uložia sa až pri aktualizácii!

en: Failed saving grub configuration!
sk: Ukladanie nastavení grub zlyhalo

en: The grub configuration cannot be saved
sk: Nastavenia grub nebolo možné uložiť

en: Please take a look at the command line output below. If you think this is a bug of Grub Customizer, please create one at %1! Generally Grub Customizer should prevent errors like this.
sk: Prosím pozrite sa na výstup príkazového riadka nižšie. Ak si myslíte, že ide o chybu Grub Customizer, vytvorte %1! Vo všeobecnosti Grub Customizer predchádza takýmto chybám.

en: %1 couldn't be executed successfully. error message:
     %2
sk: %1 nemôže byť úspešne vykonaný. Správa chyby:
     %2

en: Environment settings
sk: Nastavenia prostredia

en: Do you want to proceed without saving the current configuration?
sk: Chcete pokračovať bez uloženia aktuálnej konfigurácie?

en: There are unsaved modifications!
sk: Niektoré zmeny neboli uložené!

en: Removing Script Code can cause problems when trying to boot entries relying on it. Are you sure you want to do it anyway?
sk: Odstraňovanie kódu skriptu môže spôsobiť problémy pri spúšťaní položiek, ktoré na ňom závisia. Ste si istý, že to chcete urobiť?

en: You're trying to remove an entry of the currently running system. Make sure there are other working entries of this system!
    If you just want to remove old kernels: The better way is uninstalling them instead of just hiding them in boot menu.
sk: Pokúšate sa odstrániť položku práve bežiaceho systému. Uistite sa, že fungujú iné položky tohto systému!
    Ak chcete iba odstrániť staré verzie jadra: Lepšie je ich odinštalovať, než iba skryť v spúšťacom menu.

en: An menuentry which is visible at the grub menu and boots an operating system when activated.
sk: Položka ponuky, ktorá je v ponuke viditeľná a po aktivácií spustí operačný systém.

en: A group of other operating systems. Grub shows it as a normal menuentry however when clicking it, it loads another menu which allows you to choose one the the containing menuentries.
sk: Skupina iných operačných systémov. Grub ju zobrazí ako normálne položky ponuky, ale po kliknutí na nich sa načíta ďalšia ponuka, z ktorej si môžete vybrať niektorú obsiahnutú položku.

en: There are two types of this special entry: Incoming entries are the place where Grub Customizer places new operating systems which are found by grub but still not configured using Grub Customizer. The Script code is code generated by grub which doesn't look like an menuentry. In most cases it's used to configure grub. You should only touch it when knowing what it does. Placeholders are hidden by default.
sk: Existujú 2 typy tejto špeciálnej položky. Prichádzajúce položky sú miestom, kde Grub Customizer ukladá operačné systémy, ktoré ním boli nájdené, ale stále nie nakonfigurované použitím Grub Customizer. Kód skriptu je kód generovaný grubom, ktorý nevyzerá ako položka ponuky. Vo väčšine prípadov sa používa na konfiguráciu grubu. Mali by ste ho použiť len ak viete, čo robí. Rezervovania miest sú v predvolenom stave skryté.

en: Scripts are generating menuentries. So every menuentry belongs to a script. They are shown as top level groups when activated. However in contrast to submenus they aren't shown at the boot menu.
sk: Skriptá generujú položky ponuky. Každá položka ponuky tak patrí niektorému skriptu. Po aktivácií sú zobrazené ako skupiny najvyššej úrovne. Na rozdiel od podmenu ale nie sú v spúšťacej ponuke zobrazené.

en: About the entry types
sk: O typoch položiek

en: Are you sure?
sk: Ste si istý?

en: This removes all your list modifications of the bootloader menu!
sk: Týmto sa z ponuky spúšťača odstránia všetky vaše zmeny!

en: pre_defined:
sk: pred_definovaná:

en: previously _booted entry
sk: predošlá _použitá položka

en: default entry
sk: predvolená položka

en: visibility
sk: viditeľnosť

en: show menu
sk: zobraziť menu

en: kernel parameters
sk: parametre jadra

en: generate recovery entries
sk: generovať položky na obnovu

en: look for other operating systems
sk: hľadať iné operačné systémy

en: custom resolution:
sk: vlastné rozlíšenie:

en: settings
sk: nastavenia

en: _General
sk: _Všeobecné

en: A_ppearance
sk: _Vzhľad

en: _Advanced
sk: _Pokročilé

en: is active
sk: aktívne

en: name
sk: názov

en: value
sk: hodnota

en: Boot default entry after %1 Seconds
sk: Spustiť predvolenú položku za %1 sekúnd

en: (first entry)
sk: (prvá položka)

en: (other…)
sk: (ostatné...)

en: This option doesn't work when the "os-prober" script finds other operating systems. Disable "%1" if you don't need to boot other operating systems.
sk: Táto voľba nefunguje, ak skript "os-prober" nájde iné operačné systémy. Zakážte "%1", ak nepotrebujete spúšťať iné operačné systémy.

en: white
sk: biela

en: yellow
sk: žltá

en: light-cyan
sk: svetloazúrová

en: cyan
sk: azúrová

en: light-blue
sk: svetlomodrá

en: blue
sk: modrá

en: light-green
sk: svetlozelená

en: green
sk: zelená

en: light-magenta
sk: svetlopurpurová

en: magenta
sk: purpurová

en: light-red
sk: svetločervená

en: red
sk: červená

en: brown
sk: hnedá

en: light-gray
sk: svetlošedá

en: dark-gray
sk: tmavošedá

en: transparent
sk: priehľadná

en: black
sk: čierna

en: _Load file:
sk: _Načítať súbor:

en: _Theme:
sk: _Téma:

en: background image
sk: Obrázok pozadia

en: Please choose a background image!
sk: Prosím vyberte obrázok pozadia!

en: _Font
sk: _Písmo

en: choose theme file
sk: vybrať súbor s témou

en: Theme contents
sk: Obsah témy

en: Custom Theme settings
sk: Vlastné nastavenia témy

en: Normal: Font
sk: Normálne: Písmo

en: Normal: Background
sk: Normálne: Pozadie

en: Highlighted: Font
sk: Zvýraznené: Písmo

en: Highlighted: Background
sk: Zvýraznené: Pozadie

en: File
sk: Súbor

en: add theme
sk: pridať tému

en: delete this theme
sk: odstrániť túto tému

en: Archive files
sk: Súbory s archívmi

en: All files
sk: Všetky súbory

en: remove font
sk: odstrániť písmo

en: remove background
sk: odstrániť pozadie

en: (Custom Settings)
sk: (Vlastné nastavenia)

en: The chosen file cannot be loaded as theme
sk: Nedá sa načítať vybraný súbor ako tému

en: The given filename cannot be used
sk: Nedá sa použiť daný názov súboru

en: This theme doesn't contain a %1. Please look for the config file and rename it to "%1"!
sk: Táto téma neobsahuje %1. Prosím pozrite sa na config súbor a premenujte ho na "%1"!

en: Saving of themes didn't succeed completely!
sk: Ukladanie tém nebolo úplne úspešné!

en: File replacement failed. Please select a theme file first!
sk: Nahradzovanie súboru zlyhalo. Prosím najprv vyberte súbor s témou!

en: filename
sk: názov súboru

en: please note: large fonts on low boot screen resolutions can corrupt the boot screen
    Because this problem depends on chosen font, it isn't possible to define a general maximum. When you're trying to select a larger font, please do it in small steps (rebooting and checking the results).
    The problem occurs when the grub gui elements (borders, description) won't fit into screen. So while there's enough vertical space you can try a larger font. The mass of menuentries is not a problem - they are scrolled if required.
    
    The corruption results in a endless loading time of grub2. You need a live cd to fix this:
     * delete the font from (MOUNT)/boot/grub/unicode.pf2
     * reboot your system (menu should show up with default fonts)
     * open /etc/default/grub with root permissions and place a '#' in front of the line containing GRUB_FONT
     * then run grub customizer to choose the font used before
sk: prosím uvedomte si: veľké písmo na malej spúšťacej obrazovke môže túto obrazovku pokaziť
    Keďže tento problém závisí od vybraného písma, nedá sa definovať všeobecné maximum. Ak sa pokúšate vybrať väčšie písmo, prosím zväčšujte ho len postupne (reštartujte počítač a pozrite sa na výsledok).
    Problém nastane ak sa prvky grui ui (ohraničenia, popisy) nezmestia na obrazovku. Kým je teda dostatok zvislého miesta, môžete skúsiť väčšie písmo. Počet položiek ponuky nie je problémom, v prípade potreby sa ich dá skrolovať.
    
    Nesprávne výsledky môžu viesť k nekončiacemu načítaniu grub2. Pre jeho opravenie potrebujete live cd:
     * odstráňte písmo z (MOUNT)/boot/grub/unicode.pf2
     * reštartujte váš systém (ponuka by sa mala objaviť s predvolenými písmami)
     * otvorte /etc/default/grub s oprávneniami root a zapíšte „#“ na začiatok riadka obsahujúceho GRUB_FONT
     * spustite grub customizer a vyberte písmo, ktoré ste používali pred tým

en: Grub fonts can be harmful (Info)
sk: Písma grub môžu byť škodlivé (info)

en: Are you sure you want to remove this theme
sk: Ste si istý, že chcete túto tému odstrániť

en: Alternatively to the simple theme method which provides some options like color, wallpaper and font you can install complex theme packages to get an even better looking boot menu.
    
    There are several download sources like this thread at ubuntuforums.org:
    <a href='%1'>%1</a> (needs account)
    or search for '%2' at <a href='%3'>%3</a>
    
    Just download such a package (which is in tar.gz format in most cases) and add it to the list of available themes by using the add button next to the theme chooser.
    
    After changing the theme you'll see a simple editor which gives a preview of images and allows some file management. Modified theme contents will be saved when you're pressing the save button.
sk: Ako alternatíva pre jednoduché úpravy tém zmenou farby, tapety a písma môžete nainštalovať pokročilejšie balíky tém, ktorými získate ešte lepšie vyzerajúcu štartovaciu ponuku.
    
    Existuje viacero zdrojov na stiahnutie, napr. táto téma na ubuntuforums.org:
    <a href='%1'>%1</a> (potrebujete mať účet)
    alebo vyhľadajte '%2' na <a href='%3'>%3</a>
    
    Iba stiahnite balík (väčšinou vo formáte tar.gz) a pridajte ho na zoznam dostupných tém použitím tlačidla Pridať vedľa tlačidla na výber témy.
    
    Po zmene témy budete vidieť jednoduchý editor, ktorý poskytuje aj náhľad obrázkov a umožňuje správu súborov. Upravené obsahy tém budú uložené po stlačení tlačidla Uložiť.

en: Add entry from trash
sk: Pridať položku z Koša

en: Removed items
sk: Odstránené položky

en: _Restore
sk: _Obnoviť

en: Restore selected entries
sk: Obnoviť vybrané položky

en: permanently delete selected entries
sk: trvale odstrániť vybrané položky

en: delete entries permanently - this action is available on custom entries only
sk: odstrániť položky trvale - táto operácia je dostupná iba na vlastné položky

en: This deletes the following entries:
sk: Týmto sa odstránia nasledujúce položky:
