grub-customizer - en to nl translation catalogue (181 entries)

en: Name the Entry
nl: Geef de opstartkeuze een naam

en: cannot move this entry
nl: kan deze opstartkeuze niet verplaatsen

en: Configuration has been saved
nl: Configuratie is opgeslagen

en: updating configuration
nl: configuratie bijwerken

en: Grub Customizer is a graphical interface to configure the grub2/burg settings
nl: Grub Customizer is een grafische gebruikersinterface om de grub2/burg-instellingen te configureren

en: menuentry
nl: opstartkeuzemenu

en: default name: %1
nl: standaardnaam: %1

en: partition: %1
nl: partitie: %1

en: ISO-Image:
nl: ISO-imagebestand:

en: Memtest-Image:
nl: Memtest-imagebestand:

en: current
nl: huidige

en: Boot sequence
nl: Opstartvolgorde

en: _Name:
nl: _Naam:

en: Error building boot sequence.
    Check parameters!
nl: Fout bij instellen van de opstartvolgorde.
    Controleer de parameters!

en: Entry editor
nl: Opstartkeuze-editor

en: Choose…
nl: Selecteren…

en: Other
nl: Anders

en: (script code)
nl: (scriptcode)

en: Choose file…
nl: Bestand selecteren…

en: _Partition
nl: _Partitie

en: _Initial ramdisk
nl: _Initiële ramdisk

en: _Linux image
nl: _Linux-imagebestand

en: _Memtest image
nl: _Memtest-imagebestand

en: Path to iso file
nl: Pad naar ISO-bestand

en: Kernel params
nl: Kernel-parameters

en: I_SO image
nl: I_SO-imagebestand

en: _Memtest-Image
nl: _Memtest-imagebestand

en: _Partition:
nl: _Partitie:

en: Submountpoints:
nl: Sub-aankoppelpunten:

en: save this configuration
nl: deze configuratie opslaan

en: Mount failed!
nl: Aankoppelen mislukt!

en: umount failed!
nl: Ontkoppelen mislukt!

en: This seems not to be a root file system (no fstab found)
nl: Dit lijkt geen root-bestandssysteem te zijn (geen fstab gevonden)

en: Couldn't mount the selected partition
nl: Kon de geselecteerde partitie niet aankoppelen

en: Couldn't umount the selected partition
nl: Kon de geselecteerde partitie niet ontkoppelen

en: An error occurred
nl: Er is een fout opgetreden

en: please Inform the author about this problem. The following information could be helpful:
nl: Informeer a.u.b. de ontwikkelaar over dit probleem. Wilt u a.u.b. de volgende informatie toevoegen, indien mogelijk:

en: continue (risk data loss)
nl: doorgaan (kans op dataverlies)

en: Install the bootloader to MBR and put some
    files to the bootloaders data directory
    (if they don't already exist).
nl: Installeer de opstartlader in MBR en voeg enkele
    bestanden toe aan de opstartladerdatamap
    (als deze niet reeds aanwezig zijn).

en: _Device:
nl: A_pparaat:

en: Install to MBR
nl: Installeren in MBR

en: The bootloader has been installed successfully
nl: De opstartlader is succesvol geïnstalleerd

en: Error while installing the bootloader
nl: Fout bij het installeren van de opstartlader

en: installing the bootloader…
nl: De opstartader wordt geïnstalleerd…

en: Please type a device string!
nl: Voer een apparaat in!

en: _File
nl: _Bestand

en: _Edit
nl: Be_werken

en: _View
nl: Beel_d

en: _Help
nl: _Hulp

en: _Install to MBR …
nl: _Installeren in MBR …

en: _Show details
nl: Details _tonen

en: Show _hidden entries
nl: _Verborgen opstartkeuzes tonen

en: _Group by Script
nl: _Groeperen op script

en: Show _Placeholders
nl: _Placeholders tonen

en: BURG found!
nl: BURG gevonden!

en: advanced settings
nl: geavanceerde instellingen

en: The modifications you've done affects the visible entries. Please reload!
nl: De wijzigingen die u heeft gemaakt hebben effect op de bestaande opstartkeuzes. Wilt u a.u.b. herladen!

en: Script updates found. Click save to apply the changes!
nl: Er zijn scriptupdates gevonden. Klik op Opslaan om de wijzigingen toe te passen!

en: _List configuration
nl: _Lijstconfiguratie

en: Remove selected entries (you can restore them from trash)
nl: Geselecteerde opstartkeuzes verwijderen (u kunt deze weer terugzetten vanuit de prullenbak)

en: Move up the selected entry or script
nl: Opstartkeuze of script omhoog verplaatsen

en: Move down the selected entry or script
nl: Opstartkeuze of script omlaag verplaatsen

en: remove this entry from the current submenu
nl: deze opstartkeuze uit het huidige submenu verwijderen

en: add this entry to a new submenu
nl: deze opstartkeuze aan een nieuw submenu toevoegen

en: Reverts the list to the default order
nl: Herstelt de lijst naar de oorspronkeijke volgorde

en: reloads the configuration. Unsaved changes will be preserved.
nl: herlaadt de configuratie. Niet opgeslagen wijzigingen zullen opgeslagen worden.

en: Rename
nl: Hernoemen

en: Move up
nl: Omhoog verplaatsen

en: Move down
nl: Omlaag verplaatsen

en: Remove from submenu
nl: Uit submenu verwijderen

en: Create submenu
nl: Submenu aanmaken

en: _Change Environment …
nl: Omgeving _wijzigen …

en: Do you want to configure BURG instead of grub2?
nl: Wilt u BURG configureren in plaats van grub2?

en: _General settings
nl: Al_gemene instellingen

en: _Appearance settings
nl: _Weergave-instellingen

en: BURG Mode
nl: BURG-modus

en: Save configuration and generate a new %1
nl: Configuratie opslaan en een nieuwe %1 genereren

en: loading configuration…
nl: configuratie wordt geladen…

en: loading script %2/%3 (%1)
nl: Script %2/%3 (%1) laden

en: Proxy binary not found!
nl: Proxy binary niet gevonden!

en: You will see all entries (uncustomized) when you run grub. This error accurs (in most cases), when you didn't install grub gustomizer currectly.
nl: Wanneer u grub start zult u alle opstartkeuzes (onaangepast) te zien krijgen. Deze fout doet zich (in de meeste gevallen) voor, wanneer grub customizer onjuist is geïnstalleerd.

en: (incoming Entries of %1)
nl: (inkomende opstartkeuzes van %1)

en: (incoming Entries)
nl: (inkomende opstartkeuzes van)

en: The saved configuration is not up to date!
nl: De opgeslagen configuratie is niet up-to-date!

en: The generated configuration didn't equal to the saved configuration on startup. So what you see now may not be what you see when you restart your pc. To fix this, click update!
nl: De gegenereerde configuratie is niet gelijk aan de opgeslagen configuratie bij het opstarten. Dus wat u nu ziet hoeft niet noodzakelijkerwijs hetzelfde te zijn wat u zult zien wanneer u uw pc herstart. Om dit te herstellen, klikt u op Bijwerken!

en: _Quit without update
nl: A_fsluiten zonder bij te werken

en: _Update & Quit
nl: _Bijwerken & afsluiten

en: Do you want to save your modifications?
nl: Wilt u uw wijzigingen opslaan?

en: _Quit without saving
nl: A_fsluiten zonder op te slaan

en: _Save & Quit
nl: Op_slaan & afsluiten

en: AND: your modifications are still unsaved, update will save them too!
nl: EN: uw wijzigingen zijn niet opgeslagen, door bij te werken zullen de wijzigingen ook opgeslagen worden!

en: Failed saving grub configuration!
nl: Opslaan van grub-configuratie is mislukt!

en: The grub configuration cannot be saved
nl: De grub-configuratie kon niet opgeslagen worden

en: Please take a look at the command line output below. If you think this is a bug of Grub Customizer, please create one at %1! Generally Grub Customizer should prevent errors like this.
nl: Contoleer a.u.b. het opdrachtregelresultaat hieronder. Als u denkt dat dit een fout is in Grub Customizer, maak dan een melding op %1! Normaal zou Grub Customizer fouten als deze moeten voorkomen.

en: %1 couldn't be executed successfully. error message:
     %2
nl: %1 kon niet uitgevoerd worden. foutmelding:
     %2

en: Environment settings
nl: Omgevingsinstellingen

en: Do you want to proceed without saving the current configuration?
nl: Wilt u doorgaan zonder de huidige configuratie op te slaan?

en: There are unsaved modifications!
nl: Er zijn wijzigingen gemaakt die niet opgeslagen zijn!

en: Removing Script Code can cause problems when trying to boot entries relying on it. Are you sure you want to do it anyway?
nl: Het verwijderen van scriptcode kan problemen veroorzaken wanneer een opstartkeuze hiervan afhankelijk is. Weet u zeker dat u toch door wilt gaan?

en: You're trying to remove an entry of the currently running system. Make sure there are other working entries of this system!
    If you just want to remove old kernels: The better way is uninstalling them instead of just hiding them in boot menu.
nl: U probeert een opstartkeuze van het momenteel draaiende systeem te verwijderen. Zorg ervoor dat er nog andere opstartkeuzes voor dit systeem beschikbaar zijn!
    Indien u alleen oude kernels wilt verwijderen, dan kunt u deze beter verwijderen in plaats van ze te verbergen in het opstartmenu.

en: An menuentry which is visible at the grub menu and boots an operating system when activated.
nl: Een opstartkeuze die zichtbaar is in het grub-menu, en een besturingssysteem opstart wanneer het geactiveerd wordt.

en: A group of other operating systems. Grub shows it as a normal menuentry however when clicking it, it loads another menu which allows you to choose one the the containing menuentries.
nl: Een groep andere besturingssystemen. Deze wordt getoond door grub als een normale opstartkeuze, wanneer u er echter op klikt zal er een ander menu geladen worden, waarin u een van de weergegeven opstartkeuzes kunt selecteren.

en: There are two types of this special entry: Incoming entries are the place where Grub Customizer places new operating systems which are found by grub but still not configured using Grub Customizer. The Script code is code generated by grub which doesn't look like an menuentry. In most cases it's used to configure grub. You should only touch it when knowing what it does. Placeholders are hidden by default.
nl: Er zijn twee types speciale opstartkeuze: Inkomende opstartkeuzes, dit is de locatie waar Grub Customizer nieuwe besturingssystemen plaatst die gevonden worden door grub, maar die nog niet geconfigureerd zijn om door Grub Customizer gebruikt te worden. De scriptcode, dit is code gegenereerd door grub, maar die er niet uitziet als een menuopstartkeuze. In de meeste gevallen wordt het gebruikt om grub te configureren. U zou hier eigenlijk alleen aan moeten komen als u weet wat u doet. Placeholders worden standaard verborgen.

en: Scripts are generating menuentries. So every menuentry belongs to a script. They are shown as top level groups when activated. However in contrast to submenus they aren't shown at the boot menu.
nl: Scripts genereren opstartkeuzes. Dus elke opstartkeuze hoort bij een script. Ze worden weergegeven als topniveaugroepen wanneer ze geactiveerd worden. In tegenstelling tot submenu's worden ze echter niet weergegeven in het opstartmenu.

en: About the entry types
nl: Info over opstartkeuzetypes

en: Are you sure?
nl: Weet u het zeker?

en: This removes all your list modifications of the bootloader menu!
nl: Uw wijzigingen aan het opstartladermenu zullen niet opgeslagen worden!

en: pre_defined:
nl: vooringestel_d:

en: previously _booted entry
nl: vorige opge_starte opstartkeuze

en: default entry
nl: Standaardopstartkeuze

en: visibility
nl: Zichtbaarheid

en: show menu
nl: menu tonen

en: kernel parameters
nl: Kernel-parameters

en: generate recovery entries
nl: herstelopstartkeuzes genereren

en: look for other operating systems
nl: zoek naar andere besturingssystemen

en: custom resolution:
nl: aangepaste resolutie:

en: settings
nl: instellingen

en: _General
nl: Al_gemeen

en: A_ppearance
nl: Wee_rgave

en: _Advanced
nl: Ge_avanceerd

en: is active
nl: is actief

en: name
nl: naam

en: value
nl: waarde

en: Boot default entry after %1 Seconds
nl: Standaardopstartkeuze opstarten na %1 seconden

en: (first entry)
nl: (eerste opstartkeuze)

en: (other…)
nl: (ander…)

en: This option doesn't work when the "os-prober" script finds other operating systems. Disable "%1" if you don't need to boot other operating systems.
nl: Deze optie werkt niet wanneer het script "os-prober" andere besturingssytemen vindt. Schakel "%1" uit wanneer u geen andere besturingssytemen gaat gebruiken.

en: This option allows choosing the operating system which should be selected when booting. By default this always is the first one. This option means that the default entry selection stays the same when placing other operating systems there.
    
    In contrast to the first option the other choices are referenced by name. So the default system isn't changed when moving to another position.
    
    If you want to use another reference like "always point to the second entry" you can use the last option which allows typing a custom reference. Usage examples:
     1 = "always point to the second entry" (counting starts by 0)
     test>0 = "always point to the first entry of a submenu named test"
nl: Met deze optie kunt u het besturingssysteem selecteren om mee op te starten. Standaard is dit altijd de eerste. Bij deze optie blijft de standaardopstartkeuze dezelfde ook wanneer hier andere besturingssystemen geplaatst worden.
    
    In tegenstelling tot de eerste optie, heeft de opstartkeuze bij deze optie een naam. Hierdoor wordt het standaardsysteem niet gewijzigd ook niet wanneer deze naar een andere positie verplaatst wordt.
    
    Wanneer u een aangepaste opstartkeuze wilt gebruiken zoals bijvoorbeeld "altijd de tweede opstartkeuze gebruiken" dan kunt u de laatste optie gebruiken waarbij u de mogelijkheid heeft om een aangepaste opstartkeuze in te typen. Voorbeelden hiervan zijn:
     1 = "altijd de tweede opstartkeuze gebruiken" (het tellen start bij 0)
     test>0 = "altijd de eerste opstartkeuze gebruiken van een submenu met de naam test"

en: white
nl: wit

en: yellow
nl: geel

en: light-cyan
nl: lichtcyaan

en: cyan
nl: cyaan

en: light-blue
nl: lichtblauw

en: blue
nl: blauw

en: light-green
nl: lichtgroen

en: green
nl: groen

en: light-magenta
nl: lichtmagenta

en: light-red
nl: lichtrood

en: red
nl: rood

en: brown
nl: bruin

en: light-gray
nl: lichtgrijs

en: dark-gray
nl: donkergrijs

en: transparent
nl: doorzichtig

en: black
nl: zwart

en: _Load file:
nl: Bestand _laden:

en: _Theme:
nl: _Thema:

en: background image
nl: Achtergrondafbeelding

en: Please choose a background image!
nl: Selecteer a.u.b. een achtergrondafbeelding!

en: _Font
nl: _Lettertype

en: choose theme file
nl: themabestand selecteren

en: Theme contents
nl: Thema-inhoud

en: Custom Theme settings
nl: Aangepaste thema-instellingen

en: Normal: Font
nl: Normaal: lettertype

en: Normal: Background
nl: Normaal: achtergrond

en: Highlighted: Font
nl: Geaccentueerd: lettertype

en: Highlighted: Background
nl: Geaccentueerd: achtergrond

en: File
nl: Bestand

en: add theme
nl: thema toevoegen

en: delete this theme
nl: dit thema verwijderen

en: Archive files
nl: Archiefbestanden

en: All files
nl: Alle bestanden

en: remove font
nl: lettertype verwijderen

en: remove background
nl: achtergrond verwijderen

en: (Custom Settings)
nl: (Aangepaste instellingen)

en: The chosen file cannot be loaded as theme
nl: Het geselecteerde bestand kan niet als thema geladen worden

en: The given filename cannot be used
nl: De opgegeven bestandsnaam kan niet gebruikt worden

en: This theme doesn't contain a %1. Please look for the config file and rename it to "%1"!
nl: Dit thema bevat geen %1. Ga a.u.b. naar het configuratiebestand en hernoem het naar "%1"!

en: Saving of themes didn't succeed completely!
nl: Het opslaan van thema's kon niet geheel voltooid worden!

en: File replacement failed. Please select a theme file first!
nl: Vervangen bestand mislukt. Selecteer a.u.b. eerst een themabestand!

en: filename
nl: bestandsnaam

en: please note: large fonts on low boot screen resolutions can corrupt the boot screen
    Because this problem depends on chosen font, it isn't possible to define a general maximum. When you're trying to select a larger font, please do it in small steps (rebooting and checking the results).
    The problem occurs when the grub gui elements (borders, description) won't fit into screen. So while there's enough vertical space you can try a larger font. The mass of menuentries is not a problem - they are scrolled if required.
    
    The corruption results in a endless loading time of grub2. You need a live cd to fix this:
     * delete the font from (MOUNT)/boot/grub/unicode.pf2
     * reboot your system (menu should show up with default fonts)
     * open /etc/default/grub with root permissions and place a '#' in front of the line containing GRUB_FONT
     * then run grub customizer to choose the font used before
nl: Pas op: grote lettertypes kunnen problemen opleveren bij opstartschermen met een lage resolutie!
    Omdat dit probleem afhangt van het gekozen lettertype, is het niet mogelijk om een algemene maximale grootte aan te geven. Wanneer u probeert om een groter lettertype te gebruiken, doe dit dan in kleine stapjes (herstarten en resultaat controleren).
    Het probleem doet zich voor wanneer de grub-gebruikersface-elementen (randen, omschrijving) niet in een en hetzelfde scherm passen. Wanneer er echter genoeg verticale ruimte overblijft kunt u een groter lettertype proberen te gebruiken. Het aantal opstartkeuzes is niet een probleem - hier kunt u doorheen scrollen indien nodig.
    
    Het probleem manifesteert zich door het eindeloos laden van grub2. U heeft een live-cd nodig om dit te kunnen repareren:
     * verwijder het lettertype uit (MOUNT)/boot/grub/unicode.pf2
     * herstart uw systeem (menu zou zichtbaar moeten zijn met de standaardlettertypes)
     * open /etc/default/grub met beheerdersrechten en plaats een '#' vooraf aan de regel waarin u GRUB_FONT ziet staan
     * open daarna Grub Customizer om het lettertype te kiezen dat voorheen gebruikt werd

en: Grub fonts can be harmful (Info)
nl: Grub-lettertypes kunnen schadelijk zijn (info)

en: Are you sure you want to remove this theme
nl: Weet u zeker dat u dit thema wilt verwijderen

en: Alternatively to the simple theme method which provides some options like color, wallpaper and font you can install complex theme packages to get an even better looking boot menu.
    
    There are several download sources like this thread at ubuntuforums.org:
    <a href='%1'>%1</a> (needs account)
    or search for '%2' at <a href='%3'>%3</a>
    
    Just download such a package (which is in tar.gz format in most cases) and add it to the list of available themes by using the add button next to the theme chooser.
    
    After changing the theme you'll see a simple editor which gives a preview of images and allows some file management. Modified theme contents will be saved when you're pressing the save button.
nl: In tegenstelling tot het simpele thema, waarin u maar enige opties heeft voor de kleur, achtergrondafbeelding en lettertype, kunt u ook een uitgebreid thema installeren om een nog mooier opstartmenu te verkrijgen.
    Er zijn diverse bronnen beschikbaar om deze te downloaden, zoals dit draadje op ubuntuforums.org:
    <a href='%1'>%1</a> (account vereist)
    of zoek naar '%2' op <a href='%3'>%3</a>
    
    Download zo'n pakket (dat meestal een tar.gz-formaat heeft) en voeg het toe aan de lijst met beschikbare thema's door te klikken op de knop Toevoegen naast de themakiezer.
    
    Na het wijzigen van het thema, zal er een simpel bewerkingsprogramma geopend worden, dat een voorbeeld van de afbeeldingen zal geven en waarmee u enige bestandsbewerkingen kunt uitvoeren. Aangepaste thema's zullen opgeslagen worden wanneer u op de knop Opslaan klikt.

en: Add entry from trash
nl: Opstartkeuze vanuit de prullenbak toevoegen

en: Removed items
nl: Verwijderde items

en: _Restore
nl: Te_rugzetten

en: Restore selected entries
nl: Geselecteerde opstartkeuzes terugzetten

en: permanently delete selected entries
nl: geselecteerde opstartkeuzes permanent verwijderen

en: delete entries permanently - this action is available on custom entries only
nl: geselecteerde opstartkeuzes permanent verwijderen - deze actie is alleen beschikbaar voor aangepaste opstartkeuzes

en: This deletes the following entries:
nl: Dit zal de volgende opstartkeuzes verwijderen:
