grub-customizer - en to cs translation catalogue (187 entries)

en: Name the Entry
cs: Název položky

en: cannot move this entry
cs: tuto položku nelze přesunout

en: Configuration has been saved
cs: Nastavení byla uložena

en: updating configuration
cs: nastavení se aktualizuje

en: Grub Customizer is a graphical interface to configure the grub2/burg settings
cs: Grub Customizer je grafická nadstavba pro nastavování grub2/burg

en: script
cs: skript

en: submenu
cs: podnabídka

en: placeholder
cs: výplň

en: menuentry
cs: položka nabídky

en: script: %1
cs: skript: %1

en: default name: %1
cs: výchozí název: %1

en: partition: %1
cs: oddíl: %1

en: ISO-Image:
cs: ISO-obraz:

en: Memtest-Image:
cs: Memtest-obraz:

en: current
cs: současné

en: _Type:
cs: _Typ:

en: Boot sequence
cs: Zaváděcí (bootovací) sekvence

en: _Name:
cs: _Název:

en: Error building boot sequence.
    Check parameters!
cs: Chyba při vytváření zaváděcí (bootovací) sekvence.
    Zkontrolujte parametry!

en: Entry editor
cs: Editor položky

en: Choose…
cs: Vybrat…

en: Other
cs: Ostatní

en: (script code)
cs: (kód scriptu)

en: Choose file…
cs: Vybrat soubor…

en: _Partition
cs: _Oddíl

en: _Linux image
cs: _Linux obraz

en: _Memtest image
cs: _Memtest obraz

en: Path to iso file
cs: Popis umístění iso souboru

en: Kernel params
cs: Parametry pro jádro systému

en: I_SO image
cs: I_SO obraz

en: _Memtest-Image
cs: _Memtest-obraz

en: _Partition:
cs: _Rozdělení:

en: Submountpoints:
cs: Dílčí přípojné body:

en: save this configuration
cs: uložit toto nastavení

en: Mount failed!
cs: Připojení se nezdařilo!

en: umount failed!
cs: odpojení se nezdařilo!

en: This seems not to be a root file system (no fstab found)
cs: Toto se nezdá být kořenový souborový systém (nebyl nalezen žádný fstab)

en: Couldn't mount the selected partition
cs: Nelze připojit vybraný oddíl

en: Couldn't umount the selected partition
cs: Nelze odpojit vybraný oddíl

en: An error occurred
cs: Vyskytla se chyba

en: please Inform the author about this problem. The following information could be helpful:
cs: Informujte prosím autora o tomto problému. Následující informace mohou být užitečné:

en: continue (risk data loss)
cs: pokračovat (riskujete ztrátu dat)

en: Install the bootloader to MBR and put some
    files to the bootloaders data directory
    (if they don't already exist).
cs: Nainstalujte zavaděč do MBR a vložte nějaké
    soubory do datového adresáře zavaděče
    (pokud ještě neexistují).

en: _Device:
cs: _Zařízení:

en: Install to MBR
cs: Instalovat do MBR

en: The bootloader has been installed successfully
cs: Zavaděč byl úspěšně nainstalován

en: Error while installing the bootloader
cs: Chyba při instalaci zavaděče

en: installing the bootloader…
cs: instalace zavaděče…

en: Please type a device string!
cs: Zadejte řetězec představující zařízení

en: _File
cs: _Soubor

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Install to MBR …
cs: Na_instalovat do MBR…

en: _Show details
cs: Zobrazit podrobno_sti

en: Show _hidden entries
cs: Zobrazit _skryté položky

en: _Group by Script
cs: _Seskupit podle skriptu

en: Show _Placeholders
cs: Zobrazit _placeholdery

en: BURG found!
cs: BURG nalezen!

en: advanced settings
cs: rozšířená nastavení

en: The modifications you've done affects the visible entries. Please reload!
cs: Změny, které byly provedeny ovlivňují viditelné položky. Prosím, načtěte konfiguraci znovu!

en: Script updates found. Click save to apply the changes!
cs: Nalezena aktualizace skriptu. Klikněte na uložit k použití změn!

en: _List configuration
cs: _Vypsat nastavení

en: Remove selected entries (you can restore them from trash)
cs: Odebrat vybrané položky (můžete je obnovit z koše)

en: Move up the selected entry or script
cs: Posunout vybrané položky nebo skript nahoru

en: Move down the selected entry or script
cs: Posunout vybrané položky nebo skript dolů

en: remove this entry from the current submenu
cs: Odebrat tuto položku ze současné podnabídky

en: add this entry to a new submenu
cs: přidat tuto položku do nové podnabídky

en: Reverts the list to the default order
cs: Vrátit seznam do výchozího řazení

en: reloads the configuration. Unsaved changes will be preserved.
cs: Znovu načíst nastavení. Neuložené změny budou zachovány.

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Move up
cs: Posunout nahoru

en: Move down
cs: Posunout dolů

en: Remove from submenu
cs: Odebrat z podnabídky

en: Create submenu
cs: Vytvořit podnabídku

en: _Change Environment …
cs: Změnit _prostředí…

en: Do you want to configure BURG instead of grub2?
cs: Chcete nastavit BURG namísto grub2?

en: _General settings
cs: _Obecná nastavení

en: _Appearance settings
cs: N_astavení vzhledu

en: BURG Mode
cs: BURG režim

en: Save configuration and generate a new %1
cs: Uložit nastavení a vytvořit nový %1

en: loading configuration…
cs: načítání nastavení…

en: loading script %2/%3 (%1)
cs: načítání skriptu %2/%3 (%1)

en: Proxy binary not found!
cs: Spustitelný soubor proxy nenalezen!

en: You will see all entries (uncustomized) when you run grub. This error accurs (in most cases), when you didn't install grub gustomizer currectly.
cs: Když spustíte grub, uvidíte všechny záznamy (nepřizpůsobené). Tato chyba se (většinou) objeví, pokud jste správně nenainstalovali Grub Customizer.

en: (incoming Entries of %1)
cs: (příchozí položky %1)

en: (incoming Entries)
cs: (příchozí položky)

en: The saved configuration is not up to date!
cs: Uložené nastavení není aktuální!

en: The generated configuration didn't equal to the saved configuration on startup. So what you see now may not be what you see when you restart your pc. To fix this, click update!
cs: Vytvořená konfigurace není shodná s konfigurací uloženou při startu. To, co vidíte teď nemusí být to, co se zobrazí při restartování počítače. Chcete-li tento problém odstranit, klepněte na tlačítko Aktualizovat!

en: _Quit without update
cs: U_končit bez aktualizace

en: _Update & Quit
cs: Akt_ualizovat a ukončit

en: Do you want to save your modifications?
cs: Přejete si uložit změny?

en: _Quit without saving
cs: Uko_nčit bez uložení

en: _Save & Quit
cs: _Uložit a ukončit

en: AND: your modifications are still unsaved, update will save them too!
cs: A: Vaše úpravy jsou stále neuložené, aktualizací se uloží také!

en: Failed saving grub configuration!
cs: Chyba při ukládání nastavení grub!

en: The grub configuration cannot be saved
cs: Nastavení grub se nepodařilo uložit

en: Please take a look at the command line output below. If you think this is a bug of Grub Customizer, please create one at %1! Generally Grub Customizer should prevent errors like this.
cs: Podívejte se prosím na výstup příkazové řádky níže. Pokud si myslíte, že je to chyba Grub Customizeru, prosím založte ji v %1! Obecně by Grub Customizer měl předcházet chybám jako je tato.

en: %1 couldn't be executed successfully. error message:
     %2
cs: %1 nemohlo být správně spuštěno. chybová zpráva:
     %2

en: Environment settings
cs: Nastavení prostředí

en: Do you want to proceed without saving the current configuration?
cs: Chcete pokračovat bez uložení aktuálního nastavení?

en: There are unsaved modifications!
cs: Některé úpravy nejsou uložené!

en: Removing Script Code can cause problems when trying to boot entries relying on it. Are you sure you want to do it anyway?
cs: Odstranění kódu scriptu může způsobit problémy při pokusu zavést položky závislé na tomto skriptu. Jste si jistý, že to přesto chcete udělat?

en: You're trying to remove an entry of the currently running system. Make sure there are other working entries of this system!
    If you just want to remove old kernels: The better way is uninstalling them instead of just hiding them in boot menu.
cs: Pokoušíte se odstranit položku aktuálně běžícího systému. Ujistěte se, že existují i ​​jiné funkční položky tohoto systému!
    Pokud chcete odstranit staré jádro: Lepší cesta je jádro odinstalovat, než ho jen skrýt v boot menu.

en: An menuentry which is visible at the grub menu and boots an operating system when activated.
cs: Položka nabídky, která je viditelná v nabídce grub a po jejím vybrání se spustí operační systém.

en: A group of other operating systems. Grub shows it as a normal menuentry however when clicking it, it loads another menu which allows you to choose one the the containing menuentries.
cs: Skupina ostatních operačních systémů. Grub je zobrazí jako běžnou položku menu, avšak po kliknutí na ni načte další menu, které vám povolí vybrat jednu z podpoložek menu.

en: There are two types of this special entry: Incoming entries are the place where Grub Customizer places new operating systems which are found by grub but still not configured using Grub Customizer. The Script code is code generated by grub which doesn't look like an menuentry. In most cases it's used to configure grub. You should only touch it when knowing what it does. Placeholders are hidden by default.
cs: Jsou dva typy speciálních položek: Příchozí položky jsou místem, kam Grub Customizer umisťuje nové operační systémy, které jsou nalezené grubem, ale dosud nebyly nakonfigurované pomocí Grub Customizeru. Kód skriptu je kód vygenerovaný grubem, který nevypadá jako položka menu. Ve většině případů je využita ke konfiguraci grubu. Měli byste se jí dotknout pouze v případě, že víte co dělá. Placeholdery jsou ve výchozím nastavení skryté.

en: Scripts are generating menuentries. So every menuentry belongs to a script. They are shown as top level groups when activated. However in contrast to submenus they aren't shown at the boot menu.
cs: Skripty generují položky menu. Takže každá položka menu přísluší nějakému skriptu. Ty jsou zobrazeny jako hlavní skupiny, pokud jsou vybrány. Avšak na rozdíl od podmenu nejsou zobrazeny v boot menu.

en: About the entry types
cs: O typech položek

en: Are you sure?
cs: Opravdu toto chcete?

en: This removes all your list modifications of the bootloader menu!
cs: Toto odebere všechny vaše změny v nabídce zavaděče!

en: pre_defined:
cs: před_definované:

en: previously _booted entry
cs: předchozí _zavedená položka

en: default entry
cs: výchozí položka

en: visibility
cs: viditelnost

en: show menu
cs: zobrazit nabídku

en: kernel parameters
cs: parametry jádra systému

en: generate recovery entries
cs: vytvořit záznamy k obnově

en: look for other operating systems
cs: hledat další operační systémy

en: custom resolution:
cs: vlastní rozlišení:

en: settings
cs: nastavení

en: _General
cs: _Obecné

en: A_ppearance
cs: _Vzhled

en: _Advanced
cs: _Pokročilé

en: is active
cs: je aktivní

en: name
cs: název

en: value
cs: hodnota

en: Boot default entry after %1 Seconds
cs: zavést (bootovat) výchozí položku po %1 sekundách

en: (first entry)
cs: (první položka)

en: (other…)
cs: (ostatní…)

en: This option doesn't work when the "os-prober" script finds other operating systems. Disable "%1" if you don't need to boot other operating systems.
cs: Tato volba nefunguje, když skript "os-prober" nalezne jíné operační systémy. Vypněte "%1", pokud nepotřebujete zavádět jiné operační systémy

en: white
cs: bílá

en: yellow
cs: žlutá

en: light-cyan
cs: světlá azurová

en: cyan
cs: azurová

en: light-blue
cs: světle modrá

en: blue
cs: modrá

en: light-green
cs: světle zelená

en: green
cs: zelená

en: light-magenta
cs: světlá purpurová

en: magenta
cs: purpurová

en: light-red
cs: světle červená

en: red
cs: červená

en: brown
cs: hnědá

en: light-gray
cs: světle šedivá

en: dark-gray
cs: tmavě šedivá

en: transparent
cs: průhledné

en: black
cs: černá

en: _Load file:
cs: _Načíst soubor:

en: _Theme:
cs: Motiv vzhledu:

en: background image
cs: obrázek na pozadí

en: Please choose a background image!
cs: Zvolte obrázek na pozadí!

en: _Font
cs: _Písmo

en: choose theme file
cs: vyberte soubor s motivem

en: Theme contents
cs: Obsah motivu vzhledu

en: Custom Theme settings
cs: Vlastní nastavení motivu

en: Normal: Font
cs: Normální: Písmo

en: Normal: Background
cs: Normální: Pozadí

en: Highlighted: Font
cs: Zvýrazněné: Písmo

en: Highlighted: Background
cs: Zvýrazněné: Pozadí

en: File
cs: Soubor

en: add theme
cs: přidat motiv

en: delete this theme
cs: smazat tento motiv

en: Archive files
cs: Soubory archivů

en: All files
cs: Všechny soubory

en: remove font
cs: odstranit písmo

en: remove background
cs: odstranit pozadí

en: (Custom Settings)
cs: (vlastní nastavení)

en: The chosen file cannot be loaded as theme
cs: Vybraný soubor nemůže být nahrán jako motiv

en: The given filename cannot be used
cs: Zadaný název souboru nemůže být použit

en: This theme doesn't contain a %1. Please look for the config file and rename it to "%1"!
cs: Tento motiv neobsahuje %1. Prosím najděte soubor konfigurace a přejmenujte ho na "%1"!

en: Saving of themes didn't succeed completely!
cs: Ukládání motivů nebylo zcela úspěšné!

en: File replacement failed. Please select a theme file first!
cs: Nahrazení souboru nebylo úspěšné. Vyberte prosím nejprve soubor motivu!

en: filename
cs: název souboru

en: please note: large fonts on low boot screen resolutions can corrupt the boot screen
    Because this problem depends on chosen font, it isn't possible to define a general maximum. When you're trying to select a larger font, please do it in small steps (rebooting and checking the results).
    The problem occurs when the grub gui elements (borders, description) won't fit into screen. So while there's enough vertical space you can try a larger font. The mass of menuentries is not a problem - they are scrolled if required.
    
    The corruption results in a endless loading time of grub2. You need a live cd to fix this:
     * delete the font from (MOUNT)/boot/grub/unicode.pf2
     * reboot your system (menu should show up with default fonts)
     * open /etc/default/grub with root permissions and place a '#' in front of the line containing GRUB_FONT
     * then run grub customizer to choose the font used before
cs: Upozorňujeme, že velká písma na malých rozlišeních bootovací obrazovky mohou bootovací obrazovku zkazit
    Protože tento problém záleží na vybraném písmu, není možné stanovit obecné maximum. Pokud se snažíte vybrat větší písmo, prosím udělejte tak po mylých kouscích (restartujte a zkontrolujte výsledek).
    Problém nastává, když se prvky grub gui (rámečky, popisky) nevejdou na obrazovku. Takže jakmile tu bude dostatečně svislého prostoru, můžete vyzkoušet větší písmo. Spousta položek menu není problém — jsou odrolovány, pokud je potřeba.
    
    Zkreslení výsledků při nekonečném čase načítání grub2. K nápravě potřebujete live cd:
     * smažte písmo z (MOUNT)/boot/grub/unicode.pf2
     * restartujte systém (menu by se mělo zobrazit výchozím písmem)
     * otevřete /etc/default/grub s právy roota a umístěte '#' na začátek řádku obsahujícího GRUB_FONT
     * poté spusťte grub customizer a vyberte předchozí písmo

en: Grub fonts can be harmful (Info)
cs: Písma grubu mohou být závádná (info)

en: Are you sure you want to remove this theme
cs: Jste si jisti, že chcete smazat tento motiv

en: Alternatively to the simple theme method which provides some options like color, wallpaper and font you can install complex theme packages to get an even better looking boot menu.
    
    There are several download sources like this thread at ubuntuforums.org:
    <a href='%1'>%1</a> (needs account)
    or search for '%2' at <a href='%3'>%3</a>
    
    Just download such a package (which is in tar.gz format in most cases) and add it to the list of available themes by using the add button next to the theme chooser.
    
    After changing the theme you'll see a simple editor which gives a preview of images and allows some file management. Modified theme contents will be saved when you're pressing the save button.
cs: Kromě metody jednoduchého motivu, která poskytuje některé volby jako barvu, tapetu a písmo, můžete také nainstalovat balíčky komplexních motivů, abyste dostali ještě lépe vypadající boot menu.
    
    Je několik možných zdrojůl, odkud se dají stáhnout, jako například toto vlákno na ubuntuforums.org:
    <a href='%1'>%1</a> (nutný účet)
    nebo hledejte '%2' na <a href='%3'>%3</a>
    
    Pouze stáhněte takový balíček (který je ve většině případů v tar.gz formátu) a přidejte ho na seznam dostupných motivů výběrem tlačítka přidat vedle výběru motivu.
    
    Po změně motivu se vám zobrazí jednoduchý editor, který poskytne náhled obrázků a povolí správu souborů. Upravený obsah motivu bude uložen po kliknutí na tlačítko uložit.

en: Add entry from trash
cs: Přidat záznam z koše

en: Removed items
cs: Smazané položky

en: _Restore
cs: _Obnovit

en: Restore selected entries
cs: Obnovit vybrané položky

en: permanently delete selected entries
cs: navždy smazat vybrané položky

en: delete entries permanently - this action is available on custom entries only
cs: navždy smazat vybrané položky - tato akce je dostupná pouze pro vlastní položky

en: This deletes the following entries:
cs: Odstranit následující položky:

en: Chainloader
cs: Načtení dalšího zavaděče

en: Memtest
cs: Test paměti
