grub-customizer - en to eu translation catalogue (112 entries)

en: Name the Entry
eu: Izendatu sarrera

en: cannot move this entry
eu: ezin da sarrera hau mugitu

en: Configuration has been saved
eu: Konfigurazioa gorde da

en: updating configuration
eu: konfigurazioa eguneratzen

en: Grub Customizer is a graphical interface to configure the grub2/burg settings
eu: Grub Customizer grub2/burg-en ezarpenak konfiguratzeko interfaze grafiko bat da

en: submenu
eu: azpi-menua

en: placeholder
eu: leku-marka

en: menuentry
eu: menu-sarrera

en: current
eu: unekoa

en: _Type:
eu: _Mota:

en: Entry editor
eu: Sarrera-editorea

en: Other
eu: Bestelakoa

en: (script code)
eu: (script kodea)

en: _Partition
eu: _Partizioa

en: _Linux image
eu: _Linux irudia

en: Path to iso file
eu: Iso fitxategirako bidea

en: Kernel params
eu: Nukleoaren parametroak

en: _Partition:
eu: _Partizioa:

en: save this configuration
eu: gorde konfigurazio hau

en: Mount failed!
eu: Muntaketak huts egin du!

en: umount failed!
eu: desmuntaketak huts egin du!

en: This seems not to be a root file system (no fstab found)
eu: Hau root fitxategi-sistema bat dela dirudi (ez da fstab-ik aurkitu)

en: Couldn't mount the selected partition
eu: Ezin izan da muntatu hautatutako partizioa

en: Couldn't umount the selected partition
eu: Ezin izan da desmuntatu hautatutako partizioa

en: An error occurred
eu: Errore bat gertatu da

en: please Inform the author about this problem. The following information could be helpful:
eu: mesedez jakinarazi arazo hau autoreari. Informazio hau lagungarri izan daiteke:

en: continue (risk data loss)
eu: jarraitu (datuak galtzeko arriskua)

en: Install the bootloader to MBR and put some
    files to the bootloaders data directory
    (if they don't already exist).
eu: Instalatu abioko kargatzailea MBR-n eta jarri zenbait
    fitxategi abioko kargatzailearen datu direktorioan
    (dagoeneko existitzen ez badira).

en: _Device:
eu: _Gailua:

en: Install to MBR
eu: Instalatu MBR-n

en: The bootloader has been installed successfully
eu: Abioko kargatzailea behar bezala instalatu da

en: Error while installing the bootloader
eu: Errorea abioko kargatzailea instalatzean

en: installing the bootloader…
eu: abioko kargatzailea instalatzen...

en: Please type a device string!
eu: Mesedez, idatzi gailuaren izena!

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Install to MBR …
eu: _Instalatu MBR-n

en: BURG found!
eu: BURG aurkitu da!

en: advanced settings
eu: ezarpen aurreratuak

en: The modifications you've done affects the visible entries. Please reload!
eu: Egin dituzun aldaketek ikusgai dauden sarrerak aldatzen dituzte. Mesedez birkargatu!

en: Remove selected entries (you can restore them from trash)
eu: Kendu hautatutako sarrerak (zakarrontzitik lehenera ditzakezu)

en: Move up the selected entry or script
eu: Mugitu gorantz hautatutako sarrera edo script-a

en: Move down the selected entry or script
eu: Mugitu beherantz hautatutako sarrera edo script-a

en: remove this entry from the current submenu
eu: kendu sarrera hau uneko azpimenutik

en: add this entry to a new submenu
eu: gehitu sarrera hau azpimenu berri bati

en: reloads the configuration. Unsaved changes will be preserved.
eu: konfigurazioa kargatzen du. Gorde gabeko aldaketak mantenduko dira.

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Move up
eu: Eraman gora

en: Move down
eu: Eraman behera

en: Remove from submenu
eu: Kendu azpi-menutik

en: Create submenu
eu: Sortu azpi-menua

en: _Change Environment …
eu: _Aldatu ingurunea...

en: Do you want to configure BURG instead of grub2?
eu: BURG konfiguratu nahi duzu grub2-ren ordez?

en: _General settings
eu: _Ezarpen orokorrak

en: _Appearance settings
eu: _Itxuraren ezarpenak

en: BURG Mode
eu: BURG modua

en: loading configuration…
eu: konfigurazioa kargatzen...

en: Proxy binary not found!
eu: Ez da proxy binariorik aurkitu!

en: You will see all entries (uncustomized) when you run grub. This error accurs (in most cases), when you didn't install grub gustomizer currectly.
eu: Sarrera guztiak ikusiko dituzu (pertsonalizatu gabe) grub abiatzean. Errore hau gertatzen da (kasu gehienetan) Grub Customizer behar bezala instalatzen ez denean.

en: The saved configuration is not up to date!
eu: Gordetako konfigurazioa ez dago eguneratuta!

en: The generated configuration didn't equal to the saved configuration on startup. So what you see now may not be what you see when you restart your pc. To fix this, click update!
eu: Sortutako konfigurazioa ez da abioan gordetako konfigurazioaren berdina. Ondorioz, baliteke orain ikusten duzuna eta ordenagailua berrabiaraztean ikusiko duzuna bat ez etortzea. Hau konpontzeko, sakatu eguneratu!

en: _Quit without update
eu: _Irten eguneratu gabe

en: _Update & Quit
eu: _Eguneratu eta irten

en: Do you want to save your modifications?
eu: Egindako aldaketak gorde nahi dituzu?

en: _Quit without saving
eu: _Irten gorde gabe

en: _Save & Quit
eu: _Gorde eta irten

en: AND: your modifications are still unsaved, update will save them too!
eu: ETA: zure aldaketak oraindik gorde gabe daude, eguneraketak gordeko ditu hauek ere!

en: %1 couldn't be executed successfully. error message:
     %2
eu: Ezin izan da %1 behar bezala exekutatu. errore mezua:
     %2

en: Environment settings
eu: Ingurune ezarpenak

en: Do you want to proceed without saving the current configuration?
eu: Uneko konfigurazioa gorde gabe jarraitu nahi duzu?

en: There are unsaved modifications!
eu: Gorde gabeko aldaketak daude!

en: Are you sure?
eu: Ziur zaude?

en: pre_defined:
eu: aurre_definitua:

en: previously _booted entry
eu: aurretik _kargatutako sarrera

en: default entry
eu: sarrera lehenetsia

en: visibility
eu: ikusgarritasuna

en: show menu
eu: erakutsi menua

en: kernel parameters
eu: nukleoaren parametroak

en: generate recovery entries
eu: sortu berreskuratze sarrerak

en: look for other operating systems
eu: bilatu beste sistema eragileak

en: custom resolution:
eu: bereizmen pertsonalizatua:

en: settings
eu: ezarpenak

en: _General
eu: _Orokorra

en: A_ppearance
eu: _Itxura

en: _Advanced
eu: _Aurreratua

en: is active
eu: aktibo dago

en: name
eu: izena

en: value
eu: balioa

en: This option doesn't work when the "os-prober" script finds other operating systems. Disable "%1" if you don't need to boot other operating systems.
eu: Aukera honek ez du funtzionatzen "os-prober" script-ak beste sistema eragileak aurkitzen dituenean. Desgaitu "%1" beste sistema eragilerik erabili behar ez baduzu.

en: white
eu: zuria

en: yellow
eu: horia

en: light-cyan
eu: zian argia

en: cyan
eu: ziana

en: light-blue
eu: urdin argia

en: blue
eu: urdina

en: light-green
eu: berde argia

en: green
eu: berdea

en: light-magenta
eu: magenta argia

en: light-red
eu: gorri argia

en: red
eu: gorria

en: brown
eu: marroia

en: light-gray
eu: gris argia

en: dark-gray
eu: gris iluna

en: transparent
eu: gardena

en: black
eu: beltza

en: background image
eu: atzeko planoko irudia

en: remove font
eu: kendu letra-tipoa

en: remove background
eu: kendu atzeko planoa

en: Add entry from trash
eu: Gehitu sarrera zakarrontzitik

en: This deletes the following entries:
eu: Honek sarrera hauek ezabatzen ditu:
