grub-customizer - en to gl translation catalogue (162 entries)

en: Name the Entry
gl: Nomear a entrada

en: cannot move this entry
gl: non é posíbel mover esta entrada

en: Configuration has been saved
gl: Gardouse a configuración

en: updating configuration
gl: actualizando a configuración

en: Grub Customizer is a graphical interface to configure the grub2/burg settings
gl: Grub Customizer é unha interface gráfica para configurar as preferencias de grub2 e burg

en: submenu
gl: submenú

en: placeholder
gl: marcador de posición

en: menuentry
gl: entrada do menu

en: default name: %1
gl: nome predeterminado: %1

en: partition: %1
gl: partición: %1

en: ISO-Image:
gl: Imaxe-ISO:

en: current
gl: actual

en: _Type:
gl: _Tipo

en: Boot sequence
gl: Secuencia de arranque

en: _Name:
gl: _Nome:

en: Error building boot sequence.
    Check parameters!
gl: Produciuse un erro construíndo a secuencia de arranque.
    Comprobe os parámetros.

en: Entry editor
gl: Editor de entradas

en: Choose…
gl: Seleccionar...

en: Other
gl: Outro

en: (script code)
gl: (código de script)

en: Choose file…
gl: Seleccionar ficheiro...

en: _Partition
gl: _Partición

en: _Initial ramdisk
gl: _Disco de RAM inicial

en: _Linux image
gl: _Imaxe de Linux

en: _Memtest image
gl: _Imaxe da proba de memoria

en: Path to iso file
gl: Ruta ao ficheiro iso

en: Kernel params
gl: Parámetros do núcleo

en: I_SO image
gl: Imase I_SO

en: _Partition:
gl: _Partición:

en: Submountpoints:
gl: Subpuntos de montaxe

en: save this configuration
gl: gardar esta configuración

en: Mount failed!
gl: Fallou ao montar!

en: umount failed!
gl: falla ao desmontar!

en: This seems not to be a root file system (no fstab found)
gl: Isto non parece ser un sistema de ficheiros raíz (non se atopan en fstab)

en: Couldn't mount the selected partition
gl: Non foi posíbel montar a partición seleccionada

en: Couldn't umount the selected partition
gl: Non foi posíbel desmontar a partición seleccionada

en: An error occurred
gl: Produciuse un erro

en: please Inform the author about this problem. The following information could be helpful:
gl: Informe por favor ao autor sobre este problema. A información seguinte pode ser de axuda:

en: continue (risk data loss)
gl: continuar (con risco de perda de datos)

en: Install the bootloader to MBR and put some
    files to the bootloaders data directory
    (if they don't already exist).
gl: Instale o cargador de arranque no MBR e poña algúns
    ficheiros no directorio de datos dos cargadores de arranque
    (se non existe xa).

en: _Device:
gl: _Dispositivo:

en: Install to MBR
gl: Instalar no MBR

en: The bootloader has been installed successfully
gl: O cargador de arranque instalouse correctamente

en: Error while installing the bootloader
gl: Produciuse un erro ao instalar o cargador de arranque

en: installing the bootloader…
gl: Instalando o cargador de arranque...

en: Please type a device string!
gl: Escriba un texto para o dispositivo!

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Edit
gl: _Editar

en: _View
gl: _Ver

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Install to MBR …
gl: _Instalar no MBR...

en: _Show details
gl: _Amosar detalles

en: Show _hidden entries
gl: Mostrar entradas _ocultas

en: BURG found!
gl: Atopouse BURG!

en: advanced settings
gl: configuración avanzada

en: The modifications you've done affects the visible entries. Please reload!
gl: As modificacións que fixo aféctanlle ás entradas visíbeis. Recárgeas!

en: Script updates found. Click save to apply the changes!
gl: Atopáronse actualizacións para os scripts. Prema gardar para aplicar os cambios.

en: _List configuration
gl: _Configuración da lista

en: Remove selected entries (you can restore them from trash)
gl: Retirar as entradas seleccionadas (pode restauralas da papeleira)

en: Move up the selected entry or script
gl: Subir a entrada ou script seleccionado

en: Move down the selected entry or script
gl: Baixar a entrada ou script seleccionado

en: remove this entry from the current submenu
gl: retirar esta entrada do submenú actual

en: add this entry to a new submenu
gl: engadir entrada a un novo submenú

en: Reverts the list to the default order
gl: Devolve a lista á orde predeterminada

en: reloads the configuration. Unsaved changes will be preserved.
gl: recarga a configuración. Gardaranse as modificacións que non están gardadas.

en: Rename
gl: Renomear

en: Move up
gl: Subir

en: Move down
gl: Baixar

en: Remove from submenu
gl: Retirar do menú

en: Create submenu
gl: Crear submenú

en: _Change Environment …
gl: _Cambiar entorno...

en: Do you want to configure BURG instead of grub2?
gl: Quere configurar BURG en lugar do grub2?

en: _General settings
gl: _Configuración xeral

en: _Appearance settings
gl: _Configuración de aparencia

en: BURG Mode
gl: Modo BURG

en: loading configuration…
gl: cargando a configuración...

en: loading script %2/%3 (%1)
gl: cargando o script %2/%3 (%1)

en: Proxy binary not found!
gl: Non se atopa un proxy binario!

en: You will see all entries (uncustomized) when you run grub. This error accurs (in most cases), when you didn't install grub gustomizer currectly.
gl: Poderá ver todas as entradas (non personalizadas) cando execute Grub. Este erro acontece (na maioría dos casos), cando non se instalou  Grub Customizer correctamente.

en: (incoming Entries of %1)
gl: (Entradas novas de %1)

en: (incoming Entries)
gl: (Entradas novas)

en: The saved configuration is not up to date!
gl: A configuración gardada non está actualizada!

en: The generated configuration didn't equal to the saved configuration on startup. So what you see now may not be what you see when you restart your pc. To fix this, click update!
gl: A configuración xerada non é igual á configuración gardada no inicio. Así que o que se ve agora pode non ser o que se verá cando se reinicie a máquina. Para solucionar este problema, prema en actualizar!

en: _Quit without update
gl: _Saír sen actualizar

en: _Update & Quit
gl: _Actualizar e saír

en: Do you want to save your modifications?
gl: Quere gardar as modificacións?

en: _Quit without saving
gl: _Saír sen gardar

en: _Save & Quit
gl: _Gardar e saír

en: AND: your modifications are still unsaved, update will save them too!
gl: E: as modificacións aínda non se gardaron, actualizar gardará tamén estas.

en: Failed saving grub configuration!
gl: Produciuse un fallo ao gardar a configuración do grub

en: The grub configuration cannot be saved
gl: Non foi posíbel gardar a configuración do grub

en: %1 couldn't be executed successfully. error message:
     %2
gl: %1 non se pode executar correctamente. mensagem de erro:
      %2

en: Environment settings
gl: Configuración de entorno

en: Do you want to proceed without saving the current configuration?
gl: Quere proceder sen gardar a configuración actual?

en: There are unsaved modifications!
gl: Hai modificacións sen gardar!

en: Removing Script Code can cause problems when trying to boot entries relying on it. Are you sure you want to do it anyway?
gl: Retirar Código de Script pode producir problemas cando se tenta arrancar entradas confiando nelas. Confirma que que facelo de todas maneiras?

en: You're trying to remove an entry of the currently running system. Make sure there are other working entries of this system!
    If you just want to remove old kernels: The better way is uninstalling them instead of just hiding them in boot menu.
gl: Está a tentar retirar unha entrada do sistema actualmente en execución. Asegúrese de que hai outras entradas funcionais neste sistema
    Se soamente quere  retirar núcleos antigos: A mellor maneira é instalándoos, mellor que simplemente agochalos no menú de arranque.

en: Are you sure?
gl: Confírmao?

en: This removes all your list modifications of the bootloader menu!
gl: Con isto retira todas as súas modificacións de lista no menú do cargador de arranque!

en: pre_defined:
gl: pre_determinado:

en: previously _booted entry
gl: entrada _iniciada anteriormente

en: default entry
gl: entrada predeterminada

en: visibility
gl: visibilidade

en: show menu
gl: amosar menú

en: kernel parameters
gl: Parámetros do núcleo

en: generate recovery entries
gl: xerar entradas de recuperación

en: look for other operating systems
gl: buscar outros sistemas operativos

en: custom resolution:
gl: personalizar a resolución

en: settings
gl: configuración

en: _General
gl: _Xeral

en: A_ppearance
gl: A_pariencia

en: _Advanced
gl: _Avanzado

en: is active
gl: está activo

en: name
gl: nome

en: value
gl: valor

en: (other…)
gl: (outro…)

en: This option doesn't work when the "os-prober" script finds other operating systems. Disable "%1" if you don't need to boot other operating systems.
gl: Esta opción non funciona cando o script «os-prober» atopa outros sistemas operativos. Desactive «%1» se non ten necesidade de arrancar outros sistemas operativos.

en: white
gl: branco

en: yellow
gl: amarelo

en: light-cyan
gl: cian-claro

en: cyan
gl: cian

en: light-blue
gl: azul-claro

en: blue
gl: azul

en: light-green
gl: verde-claro

en: green
gl: verde

en: light-magenta
gl: maxenta-claro

en: magenta
gl: maxenta

en: light-red
gl: vermello-claro

en: red
gl: vermello

en: brown
gl: marrón

en: light-gray
gl: gris-claro

en: dark-gray
gl: gris-escuro

en: transparent
gl: transparente

en: black
gl: negro

en: _Load file:
gl: _Cargar ficheiro:

en: _Theme:
gl: _Tema:

en: background image
gl: imaxe de fondo

en: Please choose a background image!
gl: Seleccione unha imaxe de fondo.

en: _Font
gl: _Tipo de letra

en: choose theme file
gl: seleccione un tema

en: Theme contents
gl: Contidos dos temas

en: Normal: Font
gl: Normal: tipo de letra

en: Normal: Background
gl: Normal: fondo da pantalla

en: Highlighted: Font
gl: Resaltada: tipo de letra

en: Highlighted: Background
gl: Resaltada: fondo

en: File
gl: Ficheiro

en: add theme
gl: engadir tema

en: delete this theme
gl: eliminar este tema

en: Archive files
gl: Arquivar ficheiros

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: remove font
gl: retirar tipo de letra

en: remove background
gl: retirar o fondo

en: (Custom Settings)
gl: (Axustes personalizados)

en: The chosen file cannot be loaded as theme
gl: O ficheiro seleccionado non se pode cargar como tema

en: The given filename cannot be used
gl: Non se pode usar o nome do ficheiro indicado

en: Saving of themes didn't succeed completely!
gl: A gravación dos temas non foi completamente correcta.

en: filename
gl: nome do ficheiro

en: Add entry from trash
gl: Engadir entrada da papeleira

en: _Restore
gl: _Restabelecer

en: This deletes the following entries:
gl: Isto elimina as seguintes entradas:

en: Chainloader
gl: Cargador en cadea (chainloader)

en: Memtest
gl: Test de memoria
