grub-customizer - en to hu translation catalogue (169 entries)

en: Name the Entry
hu: A bejegyzés neve

en: cannot move this entry
hu: Ezt a bejegyzést nem lehet áthelyezni

en: Configuration has been saved
hu: Konfiguráció elmentve

en: updating configuration
hu: konfiguráció frissítése

en: Grub Customizer is a graphical interface to configure the grub2/burg settings
hu: Grub Customizer egy grafikus interfész a grub2/burg beállításához

en: submenu
hu: almenü

en: placeholder
hu: helyőrző

en: menuentry
hu: menüpont

en: current
hu: aktuális

en: _Type:
hu: _Típus:

en: Entry editor
hu: Szerkesztő

en: Other
hu: Más

en: (script code)
hu: Kód írása

en: _Partition
hu: _Partíció

en: _Initial ramdisk
hu: _Kezdeti ramdisk

en: _Linux image
hu: _Linux kép

en: _Memtest image
hu: _Memteszt kép

en: Path to iso file
hu: ISO fájl elérése

en: Kernel params
hu: Kernel paraméter

en: _Partition:
hu: _Partíció:

en: Submountpoints:
hu: Al csatolási pontok:

en: save this configuration
hu: Konfiguráció mentése

en: Mount failed!
hu: Felcsatlakoztatás sikertelen!

en: umount failed!
hu: lecsatolás sikertelen!

en: This seems not to be a root file system (no fstab found)
hu: Úgy tűnik ez nem root fájl rendszer (fstab nem található)

en: Couldn't mount the selected partition
hu: Nem csatlakoztatható fel a kiválasztott partíció

en: Couldn't umount the selected partition
hu: Nem csatlakoztatható le a kiválasztott partíció

en: An error occurred
hu: Hiba történt

en: please Inform the author about this problem. The following information could be helpful:
hu: Kérjük, tájékoztassa a készítőt erről a problémáról. Az alábbi információk hasznosak lehetnek:

en: continue (risk data loss)
hu: folytatás (adatvesztés lehet)

en: Install the bootloader to MBR and put some
    files to the bootloaders data directory
    (if they don't already exist).
hu: Boottöltő telepítése az MBR-be és néhány
    fájl létrehozása a boottöltő adatmappájába
    (ha még nem léteznek).

en: _Device:
hu: _Eszköz:

en: Install to MBR
hu: MBR-be telepítés

en: The bootloader has been installed successfully
hu: A boottöltő sikeresen telepítve

en: Error while installing the bootloader
hu: Hiba a boottöltő telepítése során

en: installing the bootloader…
hu: boottöltő telepítése...

en: Please type a device string!
hu: Kérem gépeljen be egy eszköz stringet!

en: _File
hu: _Fájl

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _View
hu: _Nézet

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Install to MBR …
hu: _Telepítés az MBR-be...

en: _Show details
hu: _Részletek

en: Show _hidden entries
hu: Mutassa a _rejtett bejegyzéseket

en: _Group by Script
hu: _Script csoport

en: Show _Placeholders
hu: A helyőrzők _mutatása

en: BURG found!
hu: BURG megtalálva!

en: advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: The modifications you've done affects the visible entries. Please reload!
hu: Az elvégzett módosítások érintik a látható bejegyzéseket. Kérjük, újra betölteni!

en: Script updates found. Click save to apply the changes!
hu: Parancsfájl frissítések találhatók. Katt a Mentés gombra a változtatások elfogadásához!

en: _List configuration
hu: _Lista beállítása

en: Remove selected entries (you can restore them from trash)
hu: Kiválasztott bejegyzések törlése (vissza lehet állítani őket a kukából)

en: Move up the selected entry or script
hu: A kiválasztott bejegyzés vagy script feljebb mozgatása

en: Move down the selected entry or script
hu: A kiválasztott bejegyzés vagy script lejjebb mozgatása

en: remove this entry from the current submenu
hu: Bejegyzés eltávolítása ebből az almenüből

en: add this entry to a new submenu
hu: Bejegyzés hozzáadása az almenühöz

en: Reverts the list to the default order
hu: Alapértelmezett lista visszaállítása

en: reloads the configuration. Unsaved changes will be preserved.
hu: konfiguráció újratöltése. A nem mentett módosítások megmaradnak.

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Move up
hu: Fel

en: Move down
hu: Le

en: Remove from submenu
hu: Vegyük ki az almenüből

en: Create submenu
hu: Hozzon létre almenüt

en: _Change Environment …
hu: _Környezet változtatása ...

en: Do you want to configure BURG instead of grub2?
hu: Szeretné a BURG-ot konfigurálni a grub2 helyett?

en: _General settings
hu: _Általános beállítások

en: _Appearance settings
hu: _A megjelenítés beállításai

en: BURG Mode
hu: BURG Mód

en: loading configuration…
hu: konfiguráció betöltése...

en: loading script %2/%3 (%1)
hu: script betöltése %2/%3 (%1)

en: Proxy binary not found!
hu: Proxy nem található!

en: You will see all entries (uncustomized) when you run grub. This error accurs (in most cases), when you didn't install grub gustomizer currectly.
hu: Az összes bejegyzést így fogja látni (nincs testre szabva), amikor futtatja a grub-ot. Ez a hiba akkor fordul elő (a legtöbb esetben), amikor a grub customizer nincs helyesen telepítve.

en: (incoming Entries of %1)
hu: (bejegyzések %1)

en: (incoming Entries)
hu: (bejegyzések)

en: The saved configuration is not up to date!
hu: Az elmentett konfiguráció nem naprakész!

en: The generated configuration didn't equal to the saved configuration on startup. So what you see now may not be what you see when you restart your pc. To fix this, click update!
hu: A generált konfiguráció nem egyezett meg az elmentett konfigurációval induláskor. Tehát amit most lát nem ugyanaz mit akkor fog látni mikor újra indítja a számítógépét. Hogy javítsa ezt, kattintson a frissítésre!

en: _Quit without update
hu: _Kilépés frissítés nélkül

en: _Update & Quit
hu: _Frissítés & Kilépés

en: Do you want to save your modifications?
hu: Szeretné menteni a módosításokat?

en: _Quit without saving
hu: K_ilépés mentés nélkül

en: _Save & Quit
hu: _Mentés & Kilépés

en: AND: your modifications are still unsaved, update will save them too!
hu: ÉS: a módosítások még nincsenek mentve, a frissítés menteni is fogja őket!

en: Failed saving grub configuration!
hu: A grub beállításainak mentése nem sikerült!

en: The grub configuration cannot be saved
hu: A grub konfiguráció nem menthető

en: Please take a look at the command line output below. If you think this is a bug of Grub Customizer, please create one at %1! Generally Grub Customizer should prevent errors like this.
hu: Kérjük, vessen egy pillantást a parancssori kimenetre alább. Ha úgy gondolja, hogy ez egy bug a Grub Customizerben, kérjük hozzon létre egy %1! Általában az ehhez hasonló hibákat a Grub Customizer elkerüli.

en: %1 couldn't be executed successfully. error message:
     %2
hu: A(z) %1 végrhajtása sikertelen. A hibeüzenet a következő:
     %2

en: Environment settings
hu: Környezet beállításai

en: Do you want to proceed without saving the current configuration?
hu: Szeretné folytatni mentés nélkül az aktuális konfigurációt?

en: There are unsaved modifications!
hu: Nem mentett módosítások!

en: Removing Script Code can cause problems when trying to boot entries relying on it. Are you sure you want to do it anyway?
hu: Script kód eltávolítása problémát okozhat, amikor megpróbál a bejegyzésekre támaszkodva bootolni. Biztos benne, hogy ezt szeretné?

en: You're trying to remove an entry of the currently running system. Make sure there are other working entries of this system!
    If you just want to remove old kernels: The better way is uninstalling them instead of just hiding them in boot menu.
hu: Megpróbálsz eltávolítani egy épp futó rendszerbejegyzést. Ügyelj arra, hogy ne legyen más futó munka a rendszerben!
    Ha eltávolítani akarod a régi kerneleket: jobb ha csak elrejted a boot menüben.

en: An menuentry which is visible at the grub menu and boots an operating system when activated.
hu: Egy menü bejegyzést, ami látható a grub menüben és bootban egy operációs rendszer, ha aktiválva van.

en: A group of other operating systems. Grub shows it as a normal menuentry however when clicking it, it loads another menu which allows you to choose one the the containing menuentries.
hu: Több operációs rendszer van. A Grub megjeleníti azt,mint egy normál menüpont, de amikor rákattint akkor betölti másik menüből, amely lehetővé teszi, hogy válasszon egyet az azt tartalmazó menüpontokból.

en: There are two types of this special entry: Incoming entries are the place where Grub Customizer places new operating systems which are found by grub but still not configured using Grub Customizer. The Script code is code generated by grub which doesn't look like an menuentry. In most cases it's used to configure grub. You should only touch it when knowing what it does. Placeholders are hidden by default.
hu: Két típusa létezik ennek a különleges bejegyzésnek: Bejövő bejegyzések az a hely, ahova a  Grub Customizer helyezi az új operációs rendszert, amely megtalálható a grubban, de még mindig nem állította be a Grub Customizer. A Script kód által generált kód grubja ami nem úgy néz ki mint egy menüpont. A legtöbb esetben ez konfigurálásra grub. Csak akkor nyúljon hozzá, ha tudja mit csinál. Helyőrzők alapértelmezés szerint rejtve vannak.

en: Scripts are generating menuentries. So every menuentry belongs to a script. They are shown as top level groups when activated. However in contrast to submenus they aren't shown at the boot menu.
hu: Szkripteket generáló menüpontok. Szóval minden menüponthoz tartozik egy script. Ezek jelennek meg, ha felső szintű csoportok aktiválva vannak. Ellentétben az almenük nem jelennek meg a bootmenüben.

en: About the entry types
hu: A belépési típusokról

en: Are you sure?
hu: Ezt akarod?

en: This removes all your list modifications of the bootloader menu!
hu: Ez eltávolítja a lista módosításokat a bootloader menüben!

en: pre_defined:
hu: előre_definiált:

en: previously _booted entry
hu: előzetesen _bootolt bejegyzés

en: default entry
hu: alapértelmezett bejegyzés

en: visibility
hu: láthatóság

en: show menu
hu: menü mutatása

en: kernel parameters
hu: kernel paraméterek

en: generate recovery entries
hu: helyreállító bejegyzés generálása

en: look for other operating systems
hu: más operációs rendszer keresése

en: custom resolution:
hu: egyéni felbontás:

en: settings
hu: beállítások

en: _General
hu: Á_ltalános

en: A_ppearance
hu: _Megjelenés

en: _Advanced
hu: _Speciális

en: is active
hu: aktív

en: name
hu: név

en: value
hu: érték

en: Boot default entry after %1 Seconds
hu: Betöltés alapértelmezett bejegyzés után %1 másodperc

en: This option doesn't work when the "os-prober" script finds other operating systems. Disable "%1" if you don't need to boot other operating systems.
hu: Ez az opció nem működik, amikor az "os-prober" script talál más operációs rendszereket. Tiltsa le "%1", ha nem akar bebootolni más operációs rendszert.

en: white
hu: fehér

en: yellow
hu: sárga

en: light-cyan
hu: világos-ciánkék

en: cyan
hu: ciánkék

en: light-blue
hu: világoskék

en: blue
hu: kék

en: light-green
hu: világoszöld

en: green
hu: zöld

en: light-magenta
hu: világos-magenta

en: light-red
hu: világospiros

en: red
hu: piros

en: brown
hu: barna

en: light-gray
hu: világosszürke

en: dark-gray
hu: sötétszürke

en: transparent
hu: átlátszó

en: black
hu: fekete

en: _Load file:
hu: _Fájl betöltése:

en: _Theme:
hu: _Téma:

en: background image
hu: háttérkép

en: Please choose a background image!
hu: Kérjük, válassz egy háttérképet!

en: _Font
hu: _Szöveg

en: choose theme file
hu: témafájl választás

en: Theme contents
hu: Téma tartalma

en: Custom Theme settings
hu: Egyedi Téma beállítások

en: Normal: Font
hu: Normál: Szöveg

en: Normal: Background
hu: Normál: Háttér

en: Highlighted: Font
hu: Kiemelt: Szöveg

en: Highlighted: Background
hu: Kiemelt: Háttér

en: File
hu: Fájl

en: add theme
hu: Téma hozzáadása

en: delete this theme
hu: téma törlése

en: Archive files
hu: Archív fájlok

en: All files
hu: Minden fájl

en: remove font
hu: szöveg visszaállítása

en: remove background
hu: háttér törlése

en: (Custom Settings)
hu: (Egyéni beállítások)

en: The chosen file cannot be loaded as theme
hu: A kiválasztott fájlt nem lehet betölteni, mint téma

en: The given filename cannot be used
hu: A megadott fájlnevet nem lehet használni

en: Saving of themes didn't succeed completely!
hu: A téma mentése csak részben sikerült!

en: File replacement failed. Please select a theme file first!
hu: Fájl cseréje meghiúsult. Kérem válasszon főtémafájlt!

en: filename
hu: fájlnév

en: please note: large fonts on low boot screen resolutions can corrupt the boot screen
    Because this problem depends on chosen font, it isn't possible to define a general maximum. When you're trying to select a larger font, please do it in small steps (rebooting and checking the results).
    The problem occurs when the grub gui elements (borders, description) won't fit into screen. So while there's enough vertical space you can try a larger font. The mass of menuentries is not a problem - they are scrolled if required.
    
    The corruption results in a endless loading time of grub2. You need a live cd to fix this:
     * delete the font from (MOUNT)/boot/grub/unicode.pf2
     * reboot your system (menu should show up with default fonts)
     * open /etc/default/grub with root permissions and place a '#' in front of the line containing GRUB_FONT
     * then run grub customizer to choose the font used before
hu: kérjük, vedd figyelembe: a nagy betűk alacsony bootkép felbontásnál is ronthat a boot képernyőn
    Mivel ez a probléma függ a választott betűtípustól, nem lehetséges, hogy meghatározzuk a maximumot. Ha kell válassz ki egy nagyobb betűtípust, kérjük, ted meg kis lépésekben (újraindítással ellenőrzni az eredményeket.)
    A probléma akkor jelentkezik, amikor a grub gui elemek (határok, leírás) szokás illeszkednek képernyőt. Tehát miközben van elég függőleges hely kipróbálhat egy nagyobb betűtípust. A sok menupont nem probléma - ezeket lehet görgetni, ha szükséges.
    
    A hiba eredménye egy végtelen betöltési idő a grub2-ben. Szükséged van egy live cd-re a javításhoz:
      * Törölje a betűtípust (Mount) / boot/grub/unicode.pf2
    * Indítsa újra a rendszert (menüben meg kell jelennie az alapértelmezett betűtípusoknak)
     * Open / etc / default / grub root jogosultságokkal, és helyezzük a "#" a sor elé, amely GRUB_FONT
      * Majd futtassa a grub customizert, hogy válaszd ki a használt betűtípust

en: Grub fonts can be harmful (Info)
hu: Grub betűtípusok használata káros lehet (Infó)

en: Are you sure you want to remove this theme
hu: Biztosan el akarod távolítani ezt a témát

en: Alternatively to the simple theme method which provides some options like color, wallpaper and font you can install complex theme packages to get an even better looking boot menu.
    
    There are several download sources like this thread at ubuntuforums.org:
    <a href='%1'>%1</a> (needs account)
    or search for '%2' at <a href='%3'>%3</a>
    
    Just download such a package (which is in tar.gz format in most cases) and add it to the list of available themes by using the add button next to the theme chooser.
    
    After changing the theme you'll see a simple editor which gives a preview of images and allows some file management. Modified theme contents will be saved when you're pressing the save button.
hu: Alternatív megoldásként az egyszerű téma jobb módszer, amely bizonyos lehetőségek, mint a szín, tapéta és font telepíthető bonyolult téma csomagok, hogy még szebb boot menüt kapjunk. 
    
    Számos letöltés forrásokat ilyen menet ubuntuforums.org:
    <a href='%1'>% 1 </ a> (szükségletek számla)
    vagy keressen a '% 2' at <a href='%3'>% 3 </ a>
    
    Csak letölt egy ilyen csomagot (ami tar.gz formátumban a legtöbb esetben), és add hozzá a listához a rendelkezésre álló témák segítségével a hozzáadás gombra a téma választó.
    
    Megváltoztatása után a téma akkor megjelenik egy egyszerű szerkesztő, amely ad egy előnézeti képek, és lehetővé teszi néhány fájlkezelő. Módosított téma tartalom kerül elmentésre, amikor megnyomja a Mentés gombra.

en: Add entry from trash
hu: Bejegyzés hozzáadása a kukából

en: Removed items
hu: Eltávolított elemek

en: _Restore
hu: _Visszaállítás

en: Restore selected entries
hu: Visszaállítja a kijelölt bejegyzéseket

en: permanently delete selected entries
hu: végleg törölni a kijelölt bejegyzéseket

en: delete entries permanently - this action is available on custom entries only
hu: bejegyzések törlése véglegesen - ez csak saját bejegyzéseknél elérhető

en: This deletes the following entries:
hu: Ez törli a következő bejegyzéseket:

en: Chainloader
hu: Betöltés folyamatban
