grub-customizer - en to cy translation catalogue (28 entries)

en: current
cy: cyfredol

en: _Type:
cy: Math:

en: Other
cy: Arall

en: _File
cy: _Ffeil

en: _Edit
cy: Golygu

en: _View
cy: Gweld

en: _Help
cy: Cymorth

en: Rename
cy: Ail-enwi

en: Move up
cy: Symud i fyny

en: Move down
cy: Symud i lawr

en: _Quit without update
cy: Cadael heb ddiweddaru

en: _Update & Quit
cy: Diwedd a gadael

en: _Quit without saving
cy: Gadael heb gadw

en: _Save & Quit
cy: Cadw a gadael

en: visibility
cy: gwelededd

en: settings
cy: gosodiadau

en: _Advanced
cy: Uwch

en: name
cy: enw

en: white
cy: gwyn

en: yellow
cy: melyn

en: cyan
cy: gwyrddlas

en: blue
cy: glas

en: green
cy: gwyrdd

en: red
cy: coch

en: transparent
cy: tryloyw

en: black
cy: du

en: background image
cy: llun cefndir

en: remove background
cy: tynnu cefndir
