grub-customizer - en to pl translation catalogue (179 entries)

en: Name the Entry
pl: Nazwij wpis

en: cannot move this entry
pl: nie można przenieść tego wpisu

en: Configuration has been saved
pl: Zapisano konfigurację

en: updating configuration
pl: Aktualizacja konfiguracji

en: Grub Customizer is a graphical interface to configure the grub2/burg settings
pl: Grub Customizer to graficzny interfejs do konfiguracji ustawień grub2/burg

en: script
pl: skrypt

en: submenu
pl: podmenu

en: placeholder
pl: zastępczo

en: menuentry
pl: wpismenu

en: script: %1
pl: skrypt: %1

en: default name: %1
pl: nazwa domyślna: %1

en: partition: %1
pl: partycja: %1

en: ISO-Image:
pl: Obraz ISO:

en: Memtest-Image:
pl: Obraz Memtest:

en: current
pl: obecny

en: _Type:
pl: _Typ:

en: Boot sequence
pl: Sekwencja uruchamiania

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: Error building boot sequence.
    Check parameters!
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia sekwencji uruchamiania.
    Sprawdź parametry

en: Entry editor
pl: Edycja wpisu

en: Choose…
pl: Wybierz...

en: Other
pl: Inne

en: (script code)
pl: (kod skryptu)

en: Choose file…
pl: Wybierz plik..

en: _Partition
pl: _Partycja

en: _Initial ramdisk
pl: Początkowy dysk ram

en: _Linux image
pl: Obraz _Linux

en: _Memtest image
pl: Obraz _Memtest

en: Path to iso file
pl: Ścieżka pliku iso

en: Kernel params
pl: Kernel - parametry

en: I_SO image
pl: Obraz I_SO

en: _Memtest-Image
pl: Obraz _Memtest

en: _Partition:
pl: _Partycja

en: Submountpoints:
pl: Podpounkty montowania:

en: save this configuration
pl: zapisz obecną konfigurację

en: Mount failed!
pl: Montowanie nie powiodło się!

en: umount failed!
pl: Odmontowanie nie powiodło się!

en: This seems not to be a root file system (no fstab found)
pl: To nie jest system plików root (nie znaleziono fstab)

en: Couldn't mount the selected partition
pl: Nie udało się zamontować wybranej partycji

en: Couldn't umount the selected partition
pl: Nie można odmontować wybranej partycji

en: An error occurred
pl: Wystąpił błąd

en: please Inform the author about this problem. The following information could be helpful:
pl: proszę poinformuj autora o tym problemie: Poniższe informacje mogą być pomocne:

en: continue (risk data loss)
pl: kontynuuj (ryzyko utraty danych)

en: Install the bootloader to MBR and put some
    files to the bootloaders data directory
    (if they don't already exist).
pl: Instaluje program rozruchowyw MBR i umieszcza
    pliki w katalogu danych programu rozruchowego
    (jeżeli nie istnieją).

en: _Device:
pl: _Urządzenie:

en: Install to MBR
pl: Instalacja w MBR

en: The bootloader has been installed successfully
pl: Program rozruchowy został zainstalowany pomyślnie

en: Error while installing the bootloader
pl: Błąd w czasie instalacji programu rozruchowego

en: installing the bootloader…
pl: Instalacja programu rozruchowego...

en: Please type a device string!
pl: Prosze wpisać ciąg dla urzadzenia

en: _File
pl: _Plik

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _View
pl: _Widok

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Install to MBR …
pl: _Instalacja w MBR

en: _Show details
pl: Pokaż _szczegóły

en: Show _hidden entries
pl: _Pokaż ukryte elementy

en: _Group by Script
pl: _Grupuj według skryptu

en: Show _Placeholders
pl: _Pokaż symbole zastępcze

en: BURG found!
pl: Znaleziono BURG!

en: advanced settings
pl: ustawienia zaawansowane

en: The modifications you've done affects the visible entries. Please reload!
pl: Dokonane modyfikacje mają wpływ na widoczne wpisy. Proszę załadować ponownie!

en: Script updates found. Click save to apply the changes!
pl: Znaleziono aktualizacje skryptu. Naciśnij Zapisz aby zapisać zmiany!

en: _List configuration
pl: Konfiguracja _listy

en: Remove selected entries (you can restore them from trash)
pl: Usuń wybrane wpisy (można je przywrócić z kosza)

en: Move up the selected entry or script
pl: Przenieś w górę wybraną pozycję lub skrypt

en: Move down the selected entry or script
pl: Przenieś w dół wybraną pozycję lub skrypt

en: remove this entry from the current submenu
pl: usuń ten wpis z tego podmenu

en: add this entry to a new submenu
pl: dodaj ten wpis do nowego podmenu

en: Reverts the list to the default order
pl: Przywróć domyślną kolejność listy

en: reloads the configuration. Unsaved changes will be preserved.
pl: załaduj konfigurację ponownie. Niezapisane zmiany zostaną zachowane

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Move up
pl: Przesuń w górę

en: Move down
pl: Przesuń w dół

en: Remove from submenu
pl: Przenieś do podmenu

en: Create submenu
pl: Utwórz podmenu

en: _Change Environment …
pl: _Zmiana środowiska

en: Do you want to configure BURG instead of grub2?
pl: Skonfigurować BURG zamiast grub2

en: _General settings
pl: Ustawienia o_gólne

en: _Appearance settings
pl: Ust_awienia wyglądu

en: BURG Mode
pl: Tryb BURG

en: Save configuration and generate a new %1
pl: Zapisz konfigurację i generuj nowy %1

en: loading configuration…
pl: ładowanie konfiguracji...

en: loading script %2/%3 (%1)
pl: ładowanie skryptu %2/%3 (%1)

en: Proxy binary not found!
pl: Nie znaleziono binarnego Proxy!

en: You will see all entries (uncustomized) when you run grub. This error accurs (in most cases), when you didn't install grub gustomizer currectly.
pl: Zobaczysz wszystkie wpisy (niedostosowane), gdy uruchomisz grub. Ten błąd występuje (najczęściej), jeżeli nie zainstalowano poprawnie grub customizer.

en: (incoming Entries of %1)
pl: (następne wpisy %1)

en: (incoming Entries)
pl: (następne wpisy)

en: The saved configuration is not up to date!
pl: Zapisana konfiguracja jest przestarzała!

en: The generated configuration didn't equal to the saved configuration on startup. So what you see now may not be what you see when you restart your pc. To fix this, click update!
pl: Wygenerowana konfiguracja jest inna niż konfiguracja zapisana podczas uruchomienia. Widniejąca konfiguracja może być inna podczas restartu komputera. W celu naprawy kliknij aktualizację!

en: _Quit without update
pl: _Zamknij bez aktualizacji

en: _Update & Quit
pl: _Aktualizuj i zamknij

en: Do you want to save your modifications?
pl: Zapisać zmiany?

en: _Quit without saving
pl: _Zamknij bez zapisywania

en: _Save & Quit
pl: Zapi_sz i zamknij

en: AND: your modifications are still unsaved, update will save them too!
pl: Modyfikacje nie są zapisane, aktualizacja zapisze zmiany!

en: Failed saving grub configuration!
pl: Nie udało się zapisać konfiguracji GRUB!

en: The grub configuration cannot be saved
pl: Konfiguracja nie może zostać zapisana

en: %1 couldn't be executed successfully. error message:
     %2
pl: Nie udało się uruchomić %1. Komunikat błędu: 
     %2

en: Environment settings
pl: Ustawienia środowiskowe

en: Do you want to proceed without saving the current configuration?
pl: Kontynuować bez zapisywania obecnej konfiguracji?

en: There are unsaved modifications!
pl: Istnieją nie zapisane zmiany!

en: Removing Script Code can cause problems when trying to boot entries relying on it. Are you sure you want to do it anyway?
pl: Usunięcie kodu skryptu, może powodować problemy z wpisami od niego zależnymi. Kontynuować mimo to?

en: You're trying to remove an entry of the currently running system. Make sure there are other working entries of this system!
    If you just want to remove old kernels: The better way is uninstalling them instead of just hiding them in boot menu.
pl: Próbujesz usunąć wpis aktualnie uruchomionego systemu. Upewnij się, że są inne działające wpisy tego systemu!
    Jeżeli chcesz usunąć stare wersje jądra: Lepszym rozwiązaniem jest ich odinstalowanie niż tylko ukrycie ich w menu boot.

en: An menuentry which is visible at the grub menu and boots an operating system when activated.
pl: Element menu który jest dostępny w menu GRUB i uruchamia system operacyjny kiedy jest aktywny.

en: About the entry types
pl: O rodzajach wpisów

en: Are you sure?
pl: Na pewno?

en: This removes all your list modifications of the bootloader menu!
pl: Powoduje usunięcie wszystkich modyfikacji menu bootloadera!

en: pre_defined:
pl: wstępnie z_definiowane:

en: previously _booted entry
pl: poprzednio _bootowany wpis

en: default entry
pl: domyślny wpis

en: visibility
pl: widoczność

en: show menu
pl: pokaż menu

en: kernel parameters
pl: ustawienia kernela

en: generate recovery entries
pl: utwórz wpisy odzyskiwania

en: look for other operating systems
pl: szukaj innych systemów operacyjnych

en: custom resolution:
pl: własna rozdzielczość:

en: settings
pl: ustawienia

en: _General
pl: O_gólne

en: A_ppearance
pl: W_ygląd

en: _Advanced
pl: Z_aawansowane

en: is active
pl: jest aktywne

en: name
pl: nazwa

en: value
pl: wartość

en: Boot default entry after %1 Seconds
pl: Uruchom domyślny wpis po %1 sekundach

en: (first entry)
pl: (pierwszy element)

en: (other…)
pl: (inne...)

en: This option doesn't work when the "os-prober" script finds other operating systems. Disable "%1" if you don't need to boot other operating systems.
pl: Ta opcja nie działa, gdy skrypt "os-prober" znajdzie inne systemy operacyjne. Wyłącz "%1", jeżeli nie potrzebujesz uruchamiać innych systemów operacyjnych.

en: white
pl: biały

en: yellow
pl: żółty

en: light-cyan
pl: jasny cyjan

en: cyan
pl: cyjan

en: light-blue
pl: jasno-niebieski

en: blue
pl: niebieski

en: light-green
pl: jasno-zielony

en: green
pl: zielony

en: light-magenta
pl: jasny-czerwony

en: light-red
pl: jasno-czerwony

en: red
pl: czerwony

en: brown
pl: brązowy

en: light-gray
pl: jasno-szary

en: dark-gray
pl: ciemno-szary

en: transparent
pl: przezroczystość

en: black
pl: czarny

en: _Load file:
pl: Ł_aduj plik

en: _Theme:
pl: _Motyw:

en: background image
pl: obrazek tła

en: Please choose a background image!
pl: Wybierz obraz tła

en: _Font
pl: _Czcionka

en: choose theme file
pl: wybierz plik z motywem

en: Theme contents
pl: Zawartość motywu

en: Custom Theme settings
pl: Niestandardowe ustawienia motywu

en: Normal: Font
pl: Normalne: czcionka

en: Normal: Background
pl: Normalne: tło

en: Highlighted: Font
pl: Wyróżnienie: czcionka

en: Highlighted: Background
pl: Wyróżnienie: tło

en: File
pl: Plik

en: add theme
pl: dodaj motyw

en: delete this theme
pl: usuń ten motyw

en: Archive files
pl: Pliki archiwów

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: remove font
pl: usuń czcionkę

en: remove background
pl: usuń tło

en: (Custom Settings)
pl: (Niestandardowe ustawienia)

en: The chosen file cannot be loaded as theme
pl: Ten plik nie może zostać załadowany jako motyw

en: The given filename cannot be used
pl: Ta nazwa pliku nie może zostać użyta

en: This theme doesn't contain a %1. Please look for the config file and rename it to "%1"!
pl: Ten motyw nie zawiera %1. Zajrzyj do pliku konfiguracyjnego i zmień nazwę na "%1"!

en: Saving of themes didn't succeed completely!
pl: Zapisywanie motywów zakończone niepowodzeniem!

en: File replacement failed. Please select a theme file first!
pl: Zastąpienie pliku nieudane. Proszę wybrać plik motywu!

en: filename
pl: nazwa pliku

en: Grub fonts can be harmful (Info)
pl: Czcionki w GRUB-ie mogą być szkodliwe (informacje)

en: Are you sure you want to remove this theme
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten motyw

en: Add entry from trash
pl: Dodaj wpis z kosza

en: Removed items
pl: Usunięte elementy

en: _Restore
pl: P_rzywróć

en: Restore selected entries
pl: Przywróć zaznaczone wpisy

en: permanently delete selected entries
pl: Bezpowrotnie usuwa zaznaczone wpisy

en: delete entries permanently - this action is available on custom entries only
pl: usuwa elementy nieodwracalnie - ta akcja jest dostępna tylko przy niestandardowych wpisach

en: This deletes the following entries:
pl: Powoduje usunięcie następujących wpisów:
