grub-2.0.0-pre6 - en to sl translation catalogue (994 entries)

en: unsupported serial port speed
sl: nepodprta hitrost zaporednih vrat

en: unsupported serial port parity
sl: nepodprta parnost zaporednih vrat

en: unsupported serial port stop bits number
sl: nepodprto število zaustavitvenih bitov zaporednih vrat

en: unsupported serial port word length
sl: nepodprta dolžina besede zaporednih vrat

en: Don't load host tables specified by comma-separated list.
sl: Ne naloži preglednic gostitelja, navedenih v seznamu z vejico ločenih vrednosti.

en: Load only tables specified by comma-separated list.
sl: Naloži le preglednice gostitelja, navedene v seznamu z vejico ločenih vrednosti.

en: Export version 1 tables to the OS.
sl: Izvozi preglednice različice 1 v OS.

en: Export version 2 and version 3 tables to the OS.
sl: Izvozi preglednice različice 2 in 3 v OS.

en: Set OEMID of RSDP, XSDT and RSDT.
sl: Nastavi OEMID podatkovnih struktur RSDP, XSDT in RSDT.

en: Set OEMTABLE ID of RSDP, XSDT and RSDT.
sl: Nastavi OEMTABLE ID podatkovnih struktur RSDP, XSDT in RSDT.

en: Set OEMTABLE revision of RSDP, XSDT and RSDT.
sl: Nastavi predelavo OEMTABLE podatkovnih struktur RSDP, XSDT in RSDT.

en: Set creator field of RSDP, XSDT and RSDT.
sl: Nastavi polje ustvarjalca podatkovnih struktur RSDP, XSDT in RSDT.

en: Set creator revision of RSDP, XSDT and RSDT.
sl: Nastavi predelavo ustvarjalca podatkovnih struktur RSDP, XSDT in RSDT.

note: TRANSLATORS: "hangs" here is a noun, not a verb.
en: Don't update EBDA. May fix failures or hangs on some BIOSes but makes it ineffective with OS not receiving RSDP from GRUB.
sl: Ne posodobi polja EBDA. Možnost lahko odpravi napake in zastoje v delovanju na nekaterih sistemih BIOS, vendar jih naredi neučinkovite, ker operacijski sistem ne sprejema podatkov RSDP iz nalagalnika GRUB.

en: premature end of file %s
sl: predčasen konec datoteke %s

en: [-1|-2] [--exclude=TABLE1,TABLE2|--load-only=TABLE1,TABLE2] FILE1 [FILE2] [...]
sl: [-1|-2] [--exclude=PREGLEDNICA1,PREGLEDNICA2|--load-only=PREGLEDNICA1,PREGLEDNICA2] DATOTEKA1 [DATOTEKA2] [...]

en: Load host ACPI tables and tables specified by arguments.
sl: Naloži gostiteljeve preglednice ACPI in preglednice navedene z argumenti.

en: error: %s.
sl: napaka: %s.

en: out of memory
sl: primanjkuje pomnilnika

en: cannot read `%s': %s
sl: ni mogoče prebrati `%s': %s

note: TRANSLATORS: It's computer shutdown using ACPI, not disabling ACPI.
en: ACPI shutdown failed
sl: Izklop ACPI je spodletel

en: List devices.
sl: Izpiši naprave.

en: filename expected
sl: pričakovano je ime datoteke

note: TRANSLATORS: "embed" is a verb (command description).  "
en: FILE
sl: DATOTEKA

en: Print a block list.
sl: Izpiši seznam blokov.

en: you need to load the kernel first
sl: najprej je treba naložiti jedro

en: Boot an operating system.
sl: Zaženi operacijski sistem.

en: Disk cache statistics: hits = %lu (%lu.%02lu%%), misses = %lu
sl: Statistika predpomniknka diska: zadetki = %lu (%lu.%02lu%%), zgrešeno = %lu

en: No disk cache statistics available
sl: Statistika predpomnjenja diskov ni na voljo.

en: Get disk cache info.
sl: Pridobi podatke o predpomnilniku diska.

en: Accept DOS-style CR/NL line endings.
sl: Sprejmi končanje vrstic CR/NL v slogu DOS

en: Show the contents of a file.
sl: Pokaži vsebino datoteke.

en: two arguments expected
sl: pričakovana sta dva argumenta

en: Compare file `%s' with `%s':
sl: Primerjaj datoteko `%s' z `%s':

en: Files differ in size: %llu [%s], %llu [%s]
sl: Datoteki se razlikujeta v velikosti: %llu [%s], %llu [%s]

en: Files differ at the offset %llu: 0x%x [%s], 0x%x [%s]
sl: Datoteki sta različni pri odmiku %llu: 0x%x [%s], 0x%x [%s]

en: The files are identical.
sl: Datoteki sta enaki.

en: FILE1 FILE2
sl: DATOTEKA1 DATOTEKA2

en: Compare two files.
sl: Primerjaj dve datoteki.

en: Load another config file.
sl: Naloži dodatno datoteko z nastavitvami.

en: Load another config file without changing context.
sl: Naloži dodatno datoteko z nastavitvami brez spreminjanja konteksta.

en: Load another config file without changing context but take only menu entries.
sl: Naloži dodatno nastavitveno datoteko brez spreminjanja vsebine, vzemi pa vnose menija.

en: [[year-]month-day] [hour:minute[:second]]
sl: [[leto-]mesec-dan] [ura:minuta[:sekunda]]

en: Display/set current datetime.
sl: Prikaži/nastavi trenutni datum in čas.

en: Do not output the trailing newline.
sl: Ne izpisuj sledeče nove vrstice.

en: Enable interpretation of backslash escapes.
sl: Omogoči tolmačenje leve poševnice kot ubežnega znaka.

en: [-e|-n] STRING
sl: [-e|-n] NIZ

en: Display a line of text.
sl: Prikaži vrstico besedila.

en: Fix video problem.
sl: Popravi težavo z videom.

en: ROM image is present.
sl: Prisoten je odtis ROM.

en: Can't enable ROM area.
sl: Ni mogoče omogočiti področja ROM.

en: Create BIOS-like structures for backward compatibility with existing OS.
sl: Ustvari strukture, podobne strukturam BIOS, za povratno združljivost z obstoječim operacijskim sistemom.

en: BIOS_DUMP [INT10_DUMP]
sl: BIOS_IZPIS [INT10_IZPIS]

en: Load BIOS dump.
sl: Naloži izpis nalagalnika BIOS.

note: TRANSLATORS: it's a standalone boolean value, opposite of "true".
en: false
sl: napak

note: TRANSLATORS: It means that the specified partition e.g. hd0,msdos1=/dev/sda1 doesn't exist.
en: no such partition
sl: ni takšnega razdelka

en: New MBR is written to `%s'
sl: Novi MBR ja zapisan na `%s'

en: DEVICE [PARTITION[+/-[TYPE]]] ...
sl: NAPRAVA [RAZDELEK[+/-[VRSTA]]] ...

note: TRANSLATORS: MBR type is one-byte partition type id.
en: Fill hybrid MBR of GPT drive DEVICE. Specified partitions will be a part of hybrid MBR. Up to 3 partitions are allowed. TYPE is an MBR type. + means that partition is active. Only one partition can be active.
sl: Zapolnite hibridni MBR pogona NAPRAVE GPT. Navedeni razdelki bodo del hibridnega zapisa MBR. Dovoljeni so do 3 razdelki. VRSTA je vrsta MBR. Znak + pomeni, da je razdelek dejaven. Dejaven je lahko le en razdelek.

en: Halts the computer.  This command does not work on all firmware implementations.
sl: Ustavi računalnik. Ukaz ne deluje na vseh izvedbah programske strojne opreme.

en: Specify hash to use.
sl: Navedite razpršilo za uporabo.

en: HASH
sl: RAZPRŠILO

en: Check hashes of files with hash list FILE.
sl: Preveri razpršila datotek z datoteko seznama razpršil DATOTEK:

en: Base directory for hash list.
sl: Osnovna mapa za seznam razpršil.

note: TRANSLATORS: platform here isn't identifier. It can be translated.
en: DIR
sl: MAPA

en: Don't stop after first error.
sl: Ne zaustavi po prvi napaki

en: Uncompress file before checksumming.
sl: Razširi datoteko pred izračunom nadzorne vsote.

en: %s: READ ERROR
sl: %s: NAPAKA BRANJA

en: %s: HASH MISMATCH
sl: %s: NEUJEMANJE RAZPRŠIL

en: %s: OK
sl: %s: v redu

en: -h HASH [-c FILE [-p PREFIX]] [FILE1 [FILE2 ...]]
sl: -h RAZPRŠILO [-c DATOTEKA [-p PRIPONA]] [DATOTEKA1 [DATOTEKA2 ...]]

note: TRANSLATORS: "hash checksum" is just to be a bit more precise, you can treat it as just "hash".
en: Compute or check hash checksum.
sl: Izračunaj ali preveri navzorno vsoto razpršila.

en: [-c FILE [-p PREFIX]] [FILE1 [FILE2 ...]]
sl: [-c DATOTEKA [-p PREDPONA]] [DATOTEKA1 [DATOTEKA2 ...]]

en: Set Advanced Power Management
    (1=low, ..., 254=high, 255=off).
sl: Nastavi napredno upravljanje porabe
    (1=nizko, ..., 254=visoko, 255=izključeno).

en: Display power mode.
sl: Prikaz način porabe.

en: Freeze ATA security settings until reset.
sl: Zamrzni varnostne nastavitve ATA do ponastavitve.

en: Display SMART health status.
sl: Prikaži stanje zdravja SMART.

en: Set Automatic Acoustic Management
    (0=off, 128=quiet, ..., 254=fast).
sl: Nastavi samodejno akustično upravljanje
    (0 = izklopljeno, 128 = tiho, ..., 254 = hitro).

en: Set standby timeout
    (0=off, 1=5s, 2=10s, ..., 240=20m, 241=30m, ...).
sl: Nastavi zakasnitev pripravljenosti.
    (0=izklopljeno, 1=5s, 2=10s, ..., 240=20m, 241=30m, ...).

en: Set drive to standby mode.
sl: Nastavi pogon v način pripravljenosti.

en: Set drive to sleep mode.
sl: Nastavi pogon v pripravljenost.

en: Print drive identity and settings.
sl: Izpiši identiteto in nastavitve pogona.

en: Show raw contents of ATA IDENTIFY sector.
sl: Pokaži surovo vsebino odseka ATA IDENTIFY.

en: Disable/enable SMART (0/1).
sl: Onemogoči/Omogoči SMART (0/1).

en: Do not print messages.
sl: Ne izpisuj sporočil.

en: one argument expected
sl: pričakovan je en argument

en: [OPTIONS] DISK
sl: [MOŽNOSTI] DISK

en: Get/set ATA disk parameters.
sl: Pridobi/Nastavi parametre diskov ATA.

en: Usage:
sl: Uporaba:

en: [PATTERN ...]
sl: [VZOREC ...]

en: Show a help message.
sl: Prikaži sporočilo pomoči.

en: Skip offset bytes from the beginning of file.
sl: Preskoči bajte odmika na začetku datoteke.

en: Read only LENGTH bytes.
sl: Beri le bajte DOLŽINE.

en: [OPTIONS] FILE_OR_DEVICE
sl: [MOŽNOSTI] DATOTEKA_ALI_NAPRAVA

en: Show raw contents of a file or memory.
sl: Pokaži surovo vsebino datoteke ali pomnilnika.

en: BYTE:BIT
sl: BAJT:BIT

en: Test bit at BYTE:BIT in CMOS.
sl: Preizkusi bit na BAJT:BIT v CMOS.

note: TRANSLATORS: "(default)" at the end means that this option is used if no argument is specified.
en: Check if CPU supports 64-bit (long) mode (default).
sl: Preveri, ali CPE podpira 64-bitni (dolgi) način (privzeto).

en: Check for CPU features.
sl: Preveri zmožnosti CPE.

note: TRANSLATORS: In this file "mapping" refers to a change GRUB makes so if your language doesn't have an equivalent of "mapping" you can use the word like "rerouting".
en: Show the current mappings.
sl: Pokaži trenutne preslikave.

en: Reset all mappings to the default values.
sl: Ponastavi vse preslikave na privzete vrednosti.

en: Perform both direct and reverse mappings.
sl: Izvedi neposredne in povratne preslikave.

en: No drives have been remapped
sl: Pogoni niso bili preslikani

note: TRANSLATORS:  This is the header of mapping list. On the left is how OS will see the disks and on the right current GRUB vision.
en: OS disk #num ------> GRUB/BIOS device
sl: OS disk #št ------> naprava GRUB/BIOS

en: Manage the BIOS drive mappings.
sl: Uredi preslikave pogona BIOS.

en: Do not use APM to halt the computer.
sl: Ne uporabljaj APM za ustavljanje računalnika.

en: Halt the system, if possible using APM.
sl: Ustavi sistem z uporabo APM, če je mogoče.

en: no APM found
sl: Sistema APM ni mogoče najti

en: Version %u.%u
    32-bit CS = 0x%x, len = 0x%x, offset = 0x%x
    16-bit CS = 0x%x, len = 0x%x
    DS = 0x%x, len = 0x%x
sl: Različica %u.%u
    32-bitni CS = 0x%x, dolžina = 0x%x, odmik = 0x%x
    16-bitni CS = 0x%x, dolžina = 0x%x
    DS = 0x%x, dolžina = 0x%x

en: 16-bit protected interface supported
sl: 32-bitni zaščiten vmesnik je podprt

en: 16-bit protected interface unsupported
sl: 16-bitni zaščiten vmesnik ni podprt

en: 32-bit protected interface supported
sl: 32-bitni zaščiten vmesnik je podprt

en: 32-bit protected interface unsupported
sl: 32-bitni zaščiten vmesnik ni podprt

en: CPU Idle slows down processor
sl: Nedejavna CPE upočasni delovanje procesorja

en: CPU Idle doesn't slow down processor
sl: Nedejavna CPE ne upočasni delovanja procesorja

en: APM disabled
sl: Upravljanje APM je onemogočeno.

en: APM enabled
sl: Upravljanje APM je omogočeno.

en: APM disengaged
sl: APM je izklopljen

en: APM engaged
sl: Upravljanje APM je vklopljeno.

en: Show APM information.
sl: Pokaži podrobnosti APM.

note: TRANSLATORS: It's musical notes, not the notes you take. Play command expects arguments which can be either a filename or tempo+notes. This error happens if none is specified.
en: filename or tempo and notes expected
sl: pričakovano je ime datoteke oziroma tempo in note

en: file `%s' not found
sl: datoteke`%s' ni bilo mogoče najti

en: unrecognized number
sl: neprepoznano število

en: FILE | TEMPO [PITCH1 DURATION1] [PITCH2 DURATION2] ...
sl: DATOTEKA | TEMPO [VIŠINA_TONA1 TRAJANJE1] [VIŠINA_TONA2 TRAJANJE2] ...

en: Play a tune.
sl: Predvajaj melodijo.

en: set numlock mode
sl: nastavi način zaklepa številčnice

en: set capslock mode
sl: zakleni način zaklepa velikih črk

en: set scrolllock mode
sl: nastavi način zaklepa drsenja

en: set insert mode
sl: nastavi način vstavljanja

en: set pause mode
sl: nastavi način premora

en: press left shift
sl: pritisnite levo tipko Shift

en: press right shift
sl: pritisnite desno tipko Shift

en: press SysRq
sl: pritisnite tipko SysRq

en: press NumLock key
sl: pritisnite tipko NumLock

en: press CapsLock key
sl: pritisnite tipko CapsLock

en: press ScrollLock key
sl: pritisnite tipko ScrollLock

en: press Insert key
sl: pritisnite tipko Insert

en: press left alt
sl: pritisnite levo tipko Alt

en: press right alt
sl: pritisnite desno tipko Alt

en: press left ctrl
sl: pritisnite levo tipko Ctrl

en: press right ctrl
sl: pritisnite desno tipko Ctrl

en: don't update LED state
sl: ne posodobi stanja LED

en: [KEYSTROKE1] [KEYSTROKE2] ...
sl: [PRITISKTIPKE1] [[PRITISKTIPKE2] ...

note: TRANSLATORS: It can emulate multiple keypresses.
en: Emulate a keystroke sequence
sl: Posnemaj zaporedje pritiska tipk

en: Save read value into variable VARNAME.
sl: Shrani vrednost branja v spremenljivko IME_SPREMENLJIVKE.

en: VARNAME
sl: IME_SPREMENLJIVKE

en: Run `go' to resume GRUB.
sl: Zaženite `go' za nadaljevanje nalagalnika GRUB.

en: Return to IEEE1275 prompt.
sl: Vrni se na poziv IEEE1275.

en: PORT
sl: VRATA

en: Read 8-bit value from PORT.
sl: Preberi 8-bitno vrednost z VRAT.

en: Read 16-bit value from PORT.
sl: Preberi 16-bitno vrednost z VRAT.

en: Read 32-bit value from PORT.
sl: Preberi 32-bitno vrednost z VRAT.

en: PORT VALUE [MASK]
sl: VREDNOST VRAT [MASKA]

en: Write 8-bit VALUE to PORT.
sl: Zapiši 8-bitno VREDNOST na VRATA.

en: Write 16-bit VALUE to PORT.
sl: Zapiši 16-bitno VREDNOST na VRATA.

en: ADDR VALUE [MASK]
sl: ADDR VREDNOST [MASKA]

en: Write 32-bit VALUE to PORT.
sl: Zapiši 32-bitno VREDNOST na VRATA.

en: variable `%s' isn't set
sl: spremenljivka `%s' ni nastavljena

en: Load a keyboard layout.
sl: Naloži razporeditev tipk.

note: TRANSLATORS: "Check" in a sense that if this key is pressed then "true" is returned, otherwise "false".
en: Check Shift key.
sl: Preverite tipko Shift.

en: Check Control key.
sl: Preverite tipko Control.

en: Check Alt key.
sl: Preverite tipko Alt.

note: TRANSLATORS: there are 3 modifiers.
en: Check key modifier status.
sl: Preverite stanje pomožnih tipk

en: can't find command `%s'
sl: ni mogoče najti ukaza `%s'

en: Enter password:
sl: Vnesite geslo:

note: TRANSLATORS: "legacy config" means "config as used by grub-legacy".
en: Parse legacy config in same context
sl: Razčleni opuščeno nastavitev v enaki vsebini.

en: Parse legacy config in new context
sl: Razčleni opuščeno nastavitev v novi vsebini.

en: Parse legacy config in same context taking only menu entries
sl: Razčleni opuščeno nastavitev v enaki vsebini in vzame le vnose menija

en: Parse legacy config in new context taking only menu entries
sl: Razčleni opuščeno nastavitev v novi vsebini in vzame le vnose menija

en: [--no-mem-option] [--type=TYPE] FILE [ARG ...]
sl: [--no-mem-option] [--type=VRSTA] DATOTEKA [ARG ...]

en: Simulate grub-legacy `kernel' command
sl: Simulira ukaz `kernel' grub-legacy

en: FILE [ARG ...]
sl: DATOTEKA [ARG ...]

en: Simulate grub-legacy `initrd' command
sl: Simulira ukaz `initrd' grub-legacy

en: Simulate grub-legacy `modulenounzip' command
sl: Simulira ukaz `modulenounzip' grub-legacy

en: [--md5] PASSWD [FILE]
sl: [--md5] PASSWD [DATOTEKA]

en: Simulate grub-legacy `password' command
sl: Simulira ukaz `password' grub-legacy

en: Simulate grub-legacy `password' command in menu entry mode
sl: Simulira ukaz `password' grub-legacy v načinu vnosa menijev

note: TRANSLATORS: This option is used to override default filename for loading and storing environment.
en: Specify filename.
sl: Navedite ime datoteke.

en: Load variables from environment block file.
sl: Naloži spremenljivke iz okoljske bločne datoteke.

en: [-f FILE]
sl: [-f DATOTEKA]

en: List variables from environment block file.
sl: Izpiši spremenljivke iz okoljske bločne datoteke.

en: [-f FILE] variable_name [...]
sl: [-f DATOTEKA] ime_spremenljivke [...]

en: Save variables to environment block file.
sl: Shrani spremenljivke v okoljsko bločno datoteko.

en: Show a long list with more detailed information.
sl: Prikaži dolg seznam s podrobnejšimi podatki.

en: Print sizes in a human readable format.
sl: Izpiši velikosti v človeku berljivi obliki.

en: List all files.
sl: Natisni vse datoteke.

en: Network protocols:
sl: Omrežni protokoli:

en: [-l|-h|-a] [FILE ...]
sl: [-l|-h|-a] [DATOTEKA ...]

en: List devices and files.
sl: Izpiši naprave in datoteke.

en: Show version 1 tables only.
sl: Pokaži le preglednice različice 1.

en: Show version 2 and version 3 tables only.
sl: Pokaži le preglednice različic 2 in 3.

en: Show ACPI information.
sl: Pokaži podrobnosti ACPI.

en: available RAM
sl: razpoložljivi RAM

en: reserved RAM
sl: rezerviran RAM

note: TRANSLATORS: this refers to memory where ACPI tables are stored and which can be used by OS once it loads ACPI tables.
en: ACPI reclaimable RAM
sl: dodeljiv RAM za ACPI

note: TRANSLATORS: this refers to memory which ACPI-compliant OS is required to save accross hibernations.
en: ACPI non-volatile storage RAM
sl: obstojni pomnilnik RAM za ACPI

en: faulty RAM (BadRAM)
sl: okvarjen RAM (BadRAM)

en: RAM holding firmware code
sl: strojna programska oprema za RAM

en: base_addr = 0x%llx, length = 0x%llx, %s
sl: base_addr = 0x%llx, dolžina = 0x%llx, %s

en: base_addr = 0x%llx, length = 0x%llx, type = 0x%x
sl: base_addr = 0x%llx, dolžina = 0x%llx, vrsta = 0x%x

en: List memory map provided by firmware.
sl: Navedi preslikavo pomnilnika, zagotovljenega s strani programske strojne opreme.

en: List PCI devices.
sl: Izpiši naprave PCI.

en: Read 8-bit value from ADDR.
sl: Preberi 8-bitno vrednost in NASLOVA.

en: Read 16-bit value from ADDR.
sl: Preberi 16-bitno vrednost in NASLOVA.

en: Read 32-bit value from ADDR.
sl: Preberi 32-bitno vrednost in NASLOVA.

en: Write 8-bit VALUE to ADDR.
sl: Zapiši 8-bitno VREDNOST na NASLOV.

en: Write 16-bit VALUE to ADDR.
sl: Zapiši 16-bitno VREDNOST na NASLOV.

en: Write 32-bit VALUE to ADDR.
sl: Zapiši 32-bitno VREDNOST na NASLOV.

en: Menu entry type.
sl: Vrsta vnosa menija.

en: STRING
sl: NIZ

en: List of users allowed to boot this entry.
sl: Seznamov uporabnikov, ki lahko zaženejo ta vnos.

en: USERNAME[,USERNAME]
sl: UPORABNIŠKO_IME[,UPORABNIŠKO_IME]

en: Keyboard key to quickly boot this entry.
sl: Tipka za hiter zagon tega vnosa.

en: KEYBOARD_KEY
sl: TIPKA

en: Use STRING as menu entry body.
sl: Uporabi NIZ kot telo vnosa menija.

en: Menu entry identifier.
sl: Določilo vnosa menija.

note: TRANSLATORS: menu entry can either be bootable by anyone or only by handful of users. By default when security is active only superusers can boot a given menu entry. With --unrestricted (this option) anyone can boot it.
en: This entry can be booted by any user.
sl: Ta vnos lahko zažene katerikoli uporabnik.

en: BLOCK
sl: BLOK

en: Define a menu entry.
sl: Določi vnos menija.

en: Define a submenu.
sl: Določi podrejeni meni.

note: TRANSLATORS: this is module list header.  Name is module name, Ref Count is a reference counter (how many modules or open descriptors use it). Dependencies are the other modules it uses.
en: Name	Ref Count	Dependencies
sl: Ime	Sklicno število	Odvisnosti

en: Show this message.
sl: Pokaži to sporočilo.

en: ADDR [SIZE]
sl: ADDR [VELIKOST]

en: Show memory contents.
sl: Pokaži vsebino pomnilnika.

en: MODULE
sl: MODUL

en: Remove a module.
sl: Odstrani modul.

en: Show loaded modules.
sl: Pokaži naložene module.

en: Exit from GRUB.
sl: Končaj zaganjalnik GRUB.

en: No CS5536 found
sl: Ni najdene naprave CS5536

en: CS5536 at %d:%d.%d
sl: Naprava CS5536 pri %d:%d.%d

note: TRANSLATORS: System management bus is often used to access components like RAM (info only, not data) or batteries. I/O space is where in memory its ports are.
en: System management bus controller I/O space is at 0x%x
sl: Prostor V/I nadzornika upravljanja vodila je na 0x%x

note: TRANSLATORS: it's shown in a report in a way like number 1: ... number 2: ...
en: RAM slot number %d
sl: Številka %d mesta RAM

en: Written SPD bytes: %d B.
sl: Zapisani bajti SPD: %d B.

en: Total flash size: %d B.
sl: Celotna velikost bliskovnega pogona: %d B.

en: Memory type: DDR2.
sl: Vrsta pomnilnika: DDR2.

en: Part no: %s.
sl: Del št.: %s.

en: Memory type: Unknown.
sl: Vrsta pomnilnika: neznana.

en: Print Memory information.
sl: Izpiši podrobnosti o pomnilniku.

en: %s does not support UUIDs
sl: %s ne podpira vrednosti UUID

en: Perform COMMANDS on partition.
    Use `parttool PARTITION help' for the list of available commands.
sl: Izvedi UKAZE na razdelku.
    Uporabi `parttool RAZDELEK help' za seznam razpoložljivih ukazov.

en: =VAL
sl: =VREDNOST

en: unknown argument `%s'
sl: neznan argument `%s'

en: PARTITION COMMANDS
sl: RAZDELEK UKAZI

en: USER PASSWORD
sl: UPORABNIŠKO GESLO

en: Set user password (plaintext). Unrecommended and insecure.
sl: Nastavi uporabniško geslo (običajno besedilo). Nepriporočljivo in nevarno.

note: TRANSLATORS: it means that the string which was supposed to be a password hash doesn't have a correct format, not to password mismatch.
en: invalid PBKDF2 password
sl: neveljavno geslo PBKDF2

en: Set user password (PBKDF2).
sl: Nastavi geslo uporabnika (PBKDF2).

en: Select device by vendor and device IDs.
sl: Izberite napravo po ponudniku in ID naprave.

en: [vendor]:[device]
sl: [ponudnik]:[naprava]

en: Select device by its position on the bus.
sl: Izberite napravo z njenim položajem na vodilu.

en: [bus]:[slot][.func]
sl: [vodilo]:[mesto][.funk]

en: missing `%c' symbol
sl: manjka simbol `%c'

en: module `%s' isn't loaded
sl: modul `%s' ni naložen

en: Set a variable to return value.
sl: Nastavi spremenljivko na vračanje vrednosti.

note: TRANSLATORS: It's a driver that is currently in use to access the diven disk.
en: Determine driver.
sl: Določite gonilnik.

en: Determine partition map type.
sl: Določi vrsto preslikave razdelkov.

en: Determine filesystem type.
sl: Določi vrsto datotečnega sistema.

en: Determine filesystem UUID.
sl: Določitev UUID datotečnega sistema.

en: Determine filesystem label.
sl: Določitev oznake datotečnega sistema.

en: filesystem `%s' does not support labels
sl: datotečni sistem `%s' ne podpira oznak

en: DEVICE
sl: NAPRAVA

en: Retrieve device info.
sl: Pridobitev podrobnosti o napravi.

en: Set variable with user input.
sl: Nastavi spremenljivko z vnosom uporabnika.

en: Reboot the computer.
sl: Znova zaženite računalnik.

note: TRANSLATORS: in regexp you can mark some groups with parentheses. These groups are then numbered and you can save some of them in variables. In other programs those components are often referenced with back slash, e.g. \1. Compare sed -e 's,\([a-z][a-z]*\),lowercase=\1,g' The whole matching componen
en: Store matched component NUMBER in VARNAME.
sl: Shramba se ujema s sestavnim delom ŠTEVILO v IMENU_SPREMENLJIVKE

en: [NUMBER:]VARNAME
sl: [ŠTEVILO:]IME_SPREMENLJIVKE

note: TRANSLATORS: This are two arguments. So it's two separate units to translate and pay attention not to reverse them.
en: REGEXP STRING
sl: REGEXP NIZ

en: Test if REGEXP matches STRING.
sl: Preizkusi, ali je REGEXP skladen z NIZEM.

en: NAME [VARIABLE] [HINTS]
sl: IME [SPREMENLJIVKA] [NAMIGI]

en: Search devices by file. If VARIABLE is specified, the first device found is set to a variable.
sl: Išči naprave po datotekah. Če je SPREMENLJIVKA navedena, bo prva najdena naprava nastavljena na spremenljivko.

en: Search devices by label. If VARIABLE is specified, the first device found is set to a variable.
sl: Išči naprave po oznakah. Če je SPREMENLJIVKA navedena, bo prva najdena naprava nastavljena na spremenljivko.

en: Search devices by UUID. If VARIABLE is specified, the first device found is set to a variable.
sl: Poišči naprave po UUID. Če je SPREMENLJIVKA navedena, bo prva najdena naprava nastavljena na spremenljivko.

en: Search devices by a file.
sl: Poišči naprave po datoteki

en: Search devices by a filesystem label.
sl: Poišči naprave po oznaki datotečnega sistema.

en: Search devices by a filesystem UUID.
sl: Poišči naprave po UUID datotečnega sistema.

en: Set a variable to the first device found.
sl: Nastavi spremenljivko za prvo najdeno napravo.

en: Do not probe any floppy drive.
sl: Ne preizkušaj kateregakoli disketnega pogona.

en: First try the device HINT. If HINT ends in comma, also try subpartitions
sl: Najprej preizkusi napravo NAMIG. V primeru, da se NAMIG konča z vejico, preizkusi tudi podrejene razdelke

en: HINT
sl: NAMIG

en: First try the device HINT if currently running on IEEE1275. If HINT ends in comma, also try subpartitions
sl: Najprej preizkusi napravo NAMIG, ali se trenutno izvaja na IEEE1275. V primeru, da se NAMIG konča z vejico, preizkusi tudi podrejene razdelke.

en: First try the device HINT if currently running on BIOS. If HINT ends in comma, also try subpartitions
sl: Najprej preizkusi napravo NAMIG, če se trenutno izvaja na BIOS. V primeru, da se NAMIG konča z vejico, preizkusi tudi podrejene razdelke.

en: First try the device HINT if direct hardware access is supported. If HINT ends in comma, also try subpartitions
sl: Najprej preizkusi napravo NAMIG, če je podprt neposreden dostop do strojne opreme. V primeru, da se NAMIG konča z vejico, preizkusi tudi podrejene razdelke.

en: First try the device HINT if currently running on EFI. If HINT ends in comma, also try subpartitions
sl: Najprej preizkusi napravo NAMIG, če se trenutno izvaja na EFI. V primeru, da se NAMIG konča z vejico, preizkusi tudi podrejene razdelke.

en: First try the device HINT if currently running on ARC. If HINT ends in comma, also try subpartitions
sl: Najprej preizkusi napravo NAMIG, če se izvaja na ARC. V primeru, da se NAMIG konča z vejico, preizkusi tudi podrejene razdelke.

en: [-f|-l|-u|-s|-n] [--hint HINT [--hint HINT] ...] NAME
sl: [-f|-l|-u|-s|-n] [--hint NAMIG [--hint NAMIG] ...] IME

en: Search devices by file, filesystem label or filesystem UUID. If --set is specified, the first device found is set to a variable. If no variable name is specified, `root' is used.
sl: Poišči naprave po datoteki, oznaki datotečnega sistema ali UUID datotečnega sistema. Če je določena možnost --set, je prva najdena naprava nastavljena na spremenljivko. V primeru, da ime spremenljivke ni navedeno, je uporabljena `korenska mapa`.

en: Manipulate PCI devices.
sl: Upravljaj naprave PCI.

en: Verbose countdown.
sl: Odštevanje s podrobnim izpisom.

en: Allow to interrupt with ESC.
sl: Dovoli prekinitev s tipko ESC.

en: NUMBER_OF_SECONDS
sl: ŠTEVILO_SEKUND

en: Wait for a specified number of seconds.
sl: Počakajte navedeno število sekund.

en: type
sl: vrsta

en: no terminal specified
sl: ni navedenega terminala

en: terminal `%s' isn't found
sl: terminala `%s' ni mogoče najti

en: Active input terminals:
sl: Dejavni terminali vnosa:

en: Available input terminals:
sl: Razpoložljivi terminali vnosa

en: Active output terminals:
sl: Dejavni terminali izhoda:

en: Available output terminals:
sl: Razpoložljivi terminali izhoda:

en: List or select an input terminal.
sl: Izpiše ali izbere vhodni terminal.

en: List or select an output terminal.
sl: Izpiše ali izbere izhodni terminal.

en: EXPRESSION ]
sl: IZRAZ ]

en: Evaluate an expression.
sl: Oceni izraz.

en: EXPRESSION
sl: IZRAZ

en: Load the same file in multiple ways.
sl: Naloži isto datoteko na več načinov.

en: no command is specified
sl: ukaz ni določen

en: Elapsed time: %d.%03d seconds
sl: Pretečeni čas: %d.%03d sekund

en: COMMAND [ARGS]
sl: UKAZ [ARGUMENTI]

en: Measure time used by COMMAND
sl: Izmeri čas, ki ga uporabi UKAZ

note: TRANSLATORS: it's a command description.
en: Do nothing, successfully.
sl: Ne počni ničesar, uspešno.

note: TRANSLATORS: it's a command description.
en: Do nothing, unsuccessfully.
sl: Ne počni ničesar, neuspešno.

en: Test USB support.
sl: Preizkusi podporo za USB.

en: Text-only
sl: Le besedilo

note: TRANSLATORS: "Direct color" is a mode when the color components are written dirrectly into memory.
en: Direct color, mask: %d/%d/%d/%d  pos: %d/%d/%d/%d
sl: Neposredna barva, maska: %d/%d/%d/%d  položaj: %d/%d/%d/%d

note: TRANSLATORS: "Planar" is the video memory where you have to write in several different banks "plans" to control the different color components of the same pixel.
en: Planar
sl: Ravninsko

note: TRANSLATORS: Non-chain 4 is a 256-color planar (unchained) video memory mode.
en: Non-chain 4
sl: Ne-verižni način 4

en: Monochrome
sl: Enobarvno

en: Unknown video mode
sl: Neznan način videa

en:   EDID checksum invalid
sl:    Nadzorna vsota EDID je neveljavna

en:   EDID version: %u.%u
sl:    Različica EDID: %u.%u

en:     Preferred mode: %ux%u
sl:      Prednostni način: %ux%u

en:     No preferred mode available
sl:      Prednostni način ni na voljo

en: invalid video mode specification `%s'
sl: Neveljavno določilo načina videa `%s'

en: List of supported video modes:
sl: Seznam podprtih načinov videa:

en: Legend: mask/position=red/green/blue/reserved
sl: Legenda: maska/položaj=rdeče/zeleno/modro/rezervirano

en: Adapter `%s':
sl: Vmesnik `%s':

en:   No info available
sl:   Podrobnosti niso na voljo

en:   Failed to initialize video adapter
sl:   Začenjanje vmesnika videa je spodletelo

en: List available video modes. If resolution is given show only modes matching it.
sl: Izpiši vse razpoložljive načine videa. V primeru podane ločljivosti so prikazani le načini, ki se z njo ujemajo.

note: TRANSLATORS: Here, on the other hand, it's nicer to use unicode cross instead of x.
en: Test video subsystem in mode WxH.
sl: Preizkusi video podsistem v načinu WxH.

en: Test video subsystem.
sl: Preizkusi video podsistem.

note: TRANSLATORS: GRUBUUID stands for "filesystem UUID as used in GRUB".
en: [-l] GRUBUUID [VARNAME]
sl: [-l] GRUBUUID [IME_SPREMENLJIVKE]

en: Transform 64-bit UUID to format suitable for XNU. If -l is given keep it lowercase as done by blkid.
sl: Pretvori 64-bitni UUID v zapis, primeren za XNU. Če je -l podan, ga obdrži v pisavi malih črk, kot bi to storil blkid.

en: failure reading sector 0x%llx from `%s'
sl: napaka branja odseka 0x%llx od `%s'

en: failure writing sector 0x%llx to `%s'
sl: napaka pisanja odseka 0x%llx na `%s'

en: Mount by UUID.
sl: Priklopi po UUID.

note: TRANSLATORS: It's still restricted to cryptodisks only.
en: Mount all.
sl: Priklopi vse.

en: Mount all volumes with `boot' flag set.
sl: Priklopi vse nosilce z nastavljeno zastavico `boot'.

note: TRANSLATORS: The first %s is the file being looked at, the second %s is the error message.
en: cannot open `%s': %s
sl: ni mogoče odpreti `%s': %s

en: cannot seek `%s': %s
sl: ni mogoče iskati `%s': %s.

en: Enter passphrase for %s%s%s (%s):
sl: Vnesite šifrirno frazo za %s%s%s (%s):

en: Mount a crypto device.
sl: Priklopi šifrirno napravo.

note: TRANSLATORS: This message kicks in during the detection of which modules needs to be included in core image. This happens in the case of degraded RAID and means that autodetection may fail to include some of modules. It's an installation time message, not runtime message.
en: Couldn't find physical volume `%s'. Some modules may be missing from core image.
sl: Ni mogoče najti fizičnega nosilca `%s'. Nekateri moduli morda manjkajo iz osnovnega odtisa.

en: physical volume %s not found
sl: fizičnega nosilca %s ni bilo mogoče najti.

en: Couldn't load sha256
sl: Ni mogoče naložiti sha256

en: Couldn't load sha512
sl: Ni mogoče naložiti sha512

en: couldn't read ELI metadata
sl: ni mogoče prebrati metapodatkov ELI

en: wrong ELI magic or version
sl: napačna čarovnija ali različica ELI

en: Attempting to decrypt master key...
sl: Poteka poskus odšifriranja glavnega ključa ...

note: TRANSLATORS: It's a cryptographic key slot: one element of an array where each element is either empty or holds a key.
en: Slot %d opened
sl: Mesto %d je odprto

en: attempt to read or write outside of disk `%s'
sl: poskus branja ali pisanja zunaj diska `%s'

en: cannot write to CD-ROM
sl: ni mogoče zapisati za CD-ROM

en: Native disk drivers are in use. Refusing to use firmware disk interface.
sl: Lastni gonilniki diska so v uporabi. Zavračanje uporabe vmesnika programske strojne opreme diska.

note: TRANSLATORS: it's a partition for embedding, not a partition embed into something.
en: this LDM has no Embedding Partition; embedding won't be possible
sl: ta LDM nima vstavljenega razdelka, vstavljanje ne bo mogoče

note: TRANSLATORS: The disk is simply removed from the list of available ones, not wiped, avoid to scare user.
en: Delete the specified loopback drive.
sl: Izbriši določeni pogon povratne zanke.

note: TRANSLATORS: The file itself is not destroyed or transformed into drive.
en: Make a virtual drive from a file.
sl: Ustvari navidezni pogon iz datoteke.

en: relocation 0x%x is not implemented yet
sl: selitev 0x%x še ni podprta

en: no symbol table
sl: ni preglednice simbolov

en: this ELF file is not of the right type
sl: ta datoteka ELF ni prave vrste

en: Load and initialize EFI emulator.
sl: Naloži in začni posnemovalnik EFI.

en: Finalize loading of EFI emulator.
sl: Končaj nalaganje posnemovalnika EFI.

en: Unload EFI emulator.
sl: Razloži posnemovalnik EFI.

en: symbol `%s' not found
sl: simbola `%s' ni bilo mogoče najti

en: Loaded fonts:
sl: Naložene pisave:

en: FILE...
sl: DATOTEKA ...

en: Specify one or more font files to load.
sl: Navedite eno ali več datotek pisav za nalaganje.

en: List the loaded fonts.
sl: Izpiše naložene pisave.

en: not a directory
sl: ni mapa

en: too deep nesting of symlinks
sl: pregloboko gnezdenje simbolnih povezav

en: attempt to read past the end of file
sl: poskus branja preko konca datoteke

en: not a regular file
sl: ni običajna datoteka

en: your core.img is unusually large.  It won't fit in the embedding area
sl: vaša datoteka core.img je nenavadno velika in je ne bo mogoče vstaviti v določeno področje.

en: overflow is detected
sl: zaznana je prekoračitev

en: invalid file name `%s'
sl: neveljavno ime datoteke `%s'

en: checksum verification failed
sl: preverjanje potrditvene vsote je spodletelo

en: couldn't find a necessary member device of multi-device filesystem
sl: ni mogoče najti zahtevane naprave člana datotečnega sistema več naprav.

en: no decryption key available
sl: ključ odšifiranja ni na voljo

en: MAC verification failed
sl: Potrjevanje veljavnosti MAC je spodletelo

en: Assume input is raw.
sl: Predpostavi, da je vhod surov.

en: Assume input is hex.
sl: Predpostavi, da je vhod šestnajstiški.

en: Assume input is passphrase.
sl: Predpostavi, da je vhod šifrirana fraza.

en: Enter ZFS password:
sl: Vnesite geslo ZFS:

en: [-h|-p|-r] [FILE]
sl: [-h|-p|-r] [DATOTEKA]

en: Import ZFS wrapping key stored in FILE.
sl: Uvozi ključ ovijanja ZFS shranjen v DATOTEKO.

en: Virtual device is removed
sl: Navidezna naprava je odstranjena

en: Virtual device is faulted
sl: Navidezna naprava je pokvarjena

en: Virtual device is offline
sl: Navidezna naprava ni povezana

note: TRANSLATORS: degraded doesn't mean broken but that some of component are missing but virtual device as whole is still usable.
en: Virtual device is degraded
sl: Navidezna naprava je degradirana

en: Virtual device is online
sl: Navidezna naprava je povezana

en: Incorrect virtual device: no type available
sl: Nepravilna navidezna naprava: ni vrste na voljo

note: TRANSLATORS: The virtual devices form a tree (in graph-theoretical sense). The nodes like mirror or raidz have children: member devices. The "real" devices which actually store data are called "leafs" (again borrowed from graph theory) and can be either disks (or partitions) or files.
en: Leaf virtual device (file or disk)
sl: Navidezna naprava leaf (datoteka ali disk)

en: Bootpath: unavailable
sl: Pot zagona: ni na voljo

en: Bootpath: %s
sl: Pot zagona: %s

en: Path: unavailable
sl: Pot: ni na voljo

en: Path: %s
sl: Pot: %s

en: Devid: unavailable
sl: ID naprave: ni na voljo

en: Devid: %s
sl: ID naprave: %s

en: Unknown virtual device type: %s
sl: Neznana vrsta navidezne naprave: %s

note: TRANSLATORS: Here we speak about ZFS pools it's semi-marketing, semi-technical term by Sun/Oracle and should be translated in sync with other ZFS-related software and documentation.
en: Pool state: active
sl: Stanje zaloge vrednosti: dejavno

en: Pool state: exported
sl: Stanje zaloge vrednosti: izvoženo

en: Pool state: destroyed
sl: Stanje zaloge vrednosti: uničeno

en: Pool state: reserved for hot spare
sl: Stanje zaloge vrednosti: rezervirano za vročo rezervo

en: Pool state: level 2 ARC device
sl: Stanje zaloge vrednosti: naprava ARC stopnje 2

en: Pool state: uninitialized
sl: Stanje zaloge vrednosti: nezačeto

en: Pool state: unavailable
sl: Stanje zaloge vrednosti: ni na voljo

en: Pool state: potentially active
sl: Stanje zaloge vrednosti: potencialno dejavna

en: Pool name: unavailable
sl: Ime zaloge vrednosti: ni na voljo

en: Pool name: %s
sl: Ime zaloge vrednosti: %s

en: Pool GUID: unavailable
sl: GUID zaloge vrednosti: ni na voljo

en: Pool GUID: %016llx
sl: GUID zaloge vrednosti: %016llx

en: Unable to retrieve pool state
sl: Ni mogoče pridobiti stanja zaloge vrednosti

en: Unrecognized pool state
sl: Neprepoznano stanje zaloge vrednosti

note: TRANSLATORS: There are undetermined number of virtual devices in a device tree, not just one.
en: No virtual device tree available
sl: Drevo navideznih naprav ni na voljo

en: Print ZFS info about DEVICE.
sl: Izpiši podatke ZFS o NAPRAVI.

en: FILESYSTEM [VARIABLE]
sl: DATOTEČNISISTEM [SPREMENLJIVKA]

en: Print ZFS-BOOTFSOBJ or store it into VARIABLE
sl: Izpiši ZFS-BOOTFSOBJ ali ga shrani v SPREMENLJIVKO

note: TRANSLATORS: at this position GRUB waits for the user to do an action in remote debugger, namely to tell it to establish connection.
en: Now connect the remote debugger, please.
sl: Sedaj povežite oddaljen razhroščevalnik.

note: TRANSLATORS: GDB stub is a small part of GDB functionality running on local host which allows remote debugger to connect to it.
en: Start GDB stub on given port
sl: Zaženi GDB na danih vratih

note: TRANSLATORS: this refers to triggering a breakpoint so that the user will land into GDB.
en: Break into GDB
sl: Prelomi v GDB

en: Stop GDB stub
sl: Zaustavi nastavek GDB

en: premature end of file
sl: predčasen konec datoteke

note: TRANSLATORS: It refers to passing the string through gettext. So it's "translate" in the same meaning as in what you're doing now.
en: Translates the string with the current settings.
sl: Prevede niz s trenutnimi nastavitvami.

en: Press enter to boot the selected OS, `e' to edit the commands before booting or `c' for a command-line. ESC to return previous menu.
sl: Za zagon izbranega operacijskega sistema pritisnite vnosno tipko, za urejanje ukazov pred zagonom pritisnite tipko `e' , za ukazno vrstico pritisnite `'c'. S pritiskom na ubežno tipko, se pojavi predhodni meni.

en: Press enter to boot the selected OS, `e' to edit the commands before booting or `c' for a command-line.
sl: Za zagon izbranega operacijskega sistema pritisnite vnosno tipko, za urejanje ukazov pred zagonom pritisnite tipko `e' , za ukazno vrstico pa pritisnite `c'.

en: enter: boot, `e': options, `c': cmd-line
sl: vnesite: boot, `e': možnosti, `c': ukazna vrstica

en: The highlighted entry will be executed automatically in %ds.
sl: Osvetljen vnos bo v %ds samodejno izvršen.

note: TRANSLATORS:  's' stands for seconds. It's a standalone timeout notification. Please use the short form in your language.
en: %ds remaining.
sl: %ds preostalo.

en: GRUB Boot Menu
sl: Zagonski meni GRUB

en: Hello World
sl: Pozdravljen svet

en: Say `Hello World'.
sl: Recite 'Pozdravljen svet'.

en: attempt to seek outside of the file
sl: poskus iskanja izven datoteke

note: TRANSLATORS: It's about given file having some strange format, not complete lack of gzip support.
en: unsupported gzip format
sl: nepodprta oblika gzip

en: lzop file corrupted
sl: Datoteka lzop je bila pokvarjena

en: xz file corrupted or unsupported block options
sl: datoteka xz je pokvarjena ali pa so možnosti bloka nepodprte

en: invalid arch-dependent ELF magic
sl: neveljaven okoljsko odvisen ELF magic

en: [ENVVAR=VALUE]
sl: [ENVVAR=VREDNOST]

en: Set an environment variable.
sl: Nastavi vrednost okoljske spremenljivke.

en: Remove an environment variable.
sl: Odstrani okoljsko spremenljivko.

en: List devices or files.
sl: Izpiše naprave ali datoteke.

en: Insert a module.
sl: Vstavi modul.

en: disk `%s' not found
sl: diska `%s' ni mogoče najti

en: attempt to read or write outside of partition
sl: poskus branja ali pisanje izven razdelka

en: invalid arch-independent ELF magic
sl: neveljavna od arhitekture neodvisna čarovnija ELF

note: TRANSLATORS: it refers to the lack of free slots.
en: device count exceeds limit
sl: število naprav presega omejitev

en: cannot write to `%s': %s
sl: ni mogoče pisati v `%s': %s.

note: TRANSLATORS: Only one entry is ignored. However the suggestion is to correct/delete the whole file. device.map is a file indicating which devices are available at boot time. Fedora populated it with entries like (hd0,1) /dev/sda1 which would mean that every partition is a separate disk for BIOS. Suc
en: the device.map entry `%s' is invalid. Ignoring it. Please correct or delete your device.map
sl: vnos `%s' v datoteki device.map je neveljaven, zato bo prezrt. Pred nadaljevanjem je treba popraviti ali izbrisati to datoteko.

note: TRANSLATORS: device.map is a filename. Not to be translated. device.map specifies disk correspondance overrides. Previously one could create any kind of device name with this. Due to some problems we decided to limit it to just a handful possibilities.
en: the drive name `%s' in device.map is incorrect. Using %s instead. Please use the form [hfc]d[0-9]* (E.g. `hd0' or `cd')
sl: ime pogona `%s' v datoteki device.map je nepravilno. Namesto tega bo uporabljen %s. Uporabite obliko [hfc]d[0-9]* (Npr. `hd0' or `cd')

en: can't open `%s': %s
sl: ni mogoče odpreti `%s': %s

en: DEVICE_NAME
sl: IME_NAPRAVE

en: Set root device.
sl: Nastavi korensko napravo.

note: TRANSLATORS: There are many devices in device map.
en: use FILE as the device map [default=%s]
sl: uporabi DATOTEKO kot preslikavo naprave [privzeto=%s]

en: use GRUB files in the directory DIR [default=%s]
sl: uporabi datoteke GRUB v mapi DIR [privzeto=%s]

en: print verbose messages.
sl: izpiši podrobna sporočila.

en: SECS
sl: SEKUND

en: wait until a debugger will attach
sl: počakaj dokler se ne pripne razhroščevalnik

en: Unknown extra argument `%s'.
sl: Neznan dodaten argument `%s'.

en: GRUB emulator.
sl: Posnemovalnik GRUB.

en: Error in parsing command line arguments
sl: Napaka pri razčlenjevanju argumentov ukazne vrstice

note: TRANSLATORS: In this case GRUB tells user what he has to do.
en: Run `gdb %s %d', and set ARGS.HOLD to zero.
sl: Zaženi `gdb %s %d' in nastavi ARGS.HOLD na nič.

en: %s: warning:
sl: %s: opozorilo:

en: %s: info:
sl: %s: podrobnosti:

en: %s: error:
sl: %s: napaka:

en: unknown filesystem
sl: neznani datotečni sistem

en: Shutdown failed
sl: Izklop je spodletel

en: Exit failed
sl: Končanje je spodletelo

en: Discarding improperly nested partition (%s,%s,%s%d)
sl: Zavračanje nepravilno gnezdenega razdelka (%s, %s, %s%d)

en: Unknown command `%s'.
sl: Neznan ukaz `%s'.

en: Display this help and exit.
sl: Prikaži to pomoč in končaj.

en: Display the usage of this command and exit.
sl: Prikaži uporabo tega ukaza in končaj.

en: missing mandatory option for `%s'
sl: Manjka obvezna možnost za `%s'

en: the argument `%s' requires an integer
sl: Argument `%s' zahteva celo število

en: a value was assigned to the argument `%s' while it doesn't require an argument
sl: vrednost je bila dodeljena argumentu `%s', čeprav ne zahteva argumenta

en: Print backtrace.
sl: Izpiši povratno sled.

en: Sunday
sl: nedelja

en: Monday
sl: ponedeljek

en: Tuesday
sl: torek

en: Wednesday
sl: sreda

en: Thursday
sl: četrtek

en: Friday
sl: petek

en: Saturday
sl: sobota

en: GRUB doesn't know how to halt this machine yet!
sl: Z nalagalnikom GRUB še ni mogoče ustaviti tega računalnika!

en: invalid color specification `%s'
sl: neveljavno določilo barve `%s'

en: Reboot failed
sl: Ponovni zagon je spodletel

en: Load Linux.
sl: Naloži Linux.

en: Load initrd.
sl: Naloži initrd.

en: [OPTS]
sl: [MOŽNOSTI]

note: TRANSLATORS: This command is used on EFI to switch to BIOS mode and boot the OS requiring BIOS.
en: Boot BIOS-based system.
sl: Zaženi v načinu BIOS.

en: Load another boot loader.
sl: Naloži drugi zagonski nalagalnik.

en: Display output on all consoles.
sl: Prikaži izpis na vseh konzolah.

en: Use serial console.
sl: Uporabi zaporedno konzolo.

en: Ask for file name to reboot from.
sl: Vprašaj po imenu datoteke za ponoven zagon računalnika.

en: Use CD-ROM as root.
sl: Uporabi nosilec CDROM s skrbniškimi dovoljenji.

en: Invoke user configuration routing.
sl: Uveljavi usmerjanje po nastavitvah uporabnika.

en: Enter in KDB on boot.
sl: Vstopi v KDB ob zagonu.

en: Use GDB remote debugger instead of DDB.
sl: Uporabi GDB oddaljeni razhroščevalnik namesto DDB.

en: Disable all boot output.
sl: Onemogoči vse izhode zagona.

en: Wait for keypress after every line of output.
sl: Čakaj na pritisk tipke po vsaki vrstici izhoda.

en: Use compiled-in root device.
sl: Uporabi kodno prevedeno skrbniško napravo.

en: Boot into single mode.
sl: Zaženi v enojni način.

en: Boot with verbose messages.
sl: Zaženi s podrobno izpisanimi sporočili.

en: Don't reboot, just halt.
sl: Ne zaženi znova, zgolj ustavi.

en: Change configured devices.
sl: Spremeni nastavljene naprave.

note: TRANSLATORS: "com" is static and not to be translated. It refers to serial ports e.g. com1.
en: comUNIT[,SPEED]
sl: comUNIT[,HITROST]

en: Disable SMP.
sl: Onemogoči SMP.

en: Disable ACPI.
sl: Onemogoči ACPI.

en: Don't display boot diagnostic messages.
sl: Ne prikazuj zagonskih diagnostičnih sporočil.

en: Boot with debug messages.
sl: Zaženi s sporočili razhroščevanja.

en: Suppress normal output (warnings remain).
sl: Prepreči običajen izpis (opozorila ostanejo).

note: TRANSLATORS: "com" is static and not to be translated. It refers to serial ports e.g. com1.
en: [ADDR|comUNIT][,SPEED]
sl: [NASLOV|comUNIT][,HITROST]

en: name
sl: ime

en: addr
sl: naslov

en: size
sl: velikost

en: Booting in blind mode
sl: Zaganjanje v slepem načinu

en: Load kernel of FreeBSD.
sl: Naloži jedro FreeBSD.

en: Load kernel of OpenBSD.
sl: Naloži jedro OpenBSD.

en: Load kernel of NetBSD.
sl: Naloži jedro NetBSD.

en: Load FreeBSD env.
sl: Naloži okolje FreeBSD.

en: Load FreeBSD kernel module.
sl: Naloži modul jedra FreeBSD.

en: Load NetBSD kernel module.
sl: Naloži jedrni modul NetBSD.

en: Load NetBSD kernel module (ELF).
sl: Naloži jedrni modul NetBSD (ELF).

en: Load FreeBSD kernel module (ELF).
sl: Naloži modul jedra FreeBSD (ELF).

note: TRANSLATORS: ramdisk isn't identifier, it can be translated.
en: Load kOpenBSD ramdisk.
sl: Naloži ramdisk kOpenBSD.

note: TRANSLATORS: "payload" is a term used by coreboot and must be translated in sync with coreboot. If unsure, let it untranslated.
en: Load another coreboot payload
sl: Naloži drugo obremenitev coreboot

en: Legacy `ask' parameter no longer supported.
sl: Opuščen parameter `ask' ni več podprt.

en: %s is deprecated. Use set gfxpayload=%s before linux command instead.
sl: %s je zastarel. Namesto tega pred ukazom linux uporabite set gfxpayload=%s.

note: TRANSLATORS: "x" has to be entered in, like an identifier, so please don't use better Unicode codepoints.
en: %s is deprecated. VGA mode %d isn't recognized. Use set gfxpayload=WIDTHxHEIGHT[xDEPTH] before linux command instead.
sl: %s je zastarel. Način VGA %d ni prepoznan. Namesto tega pred ukazom linux uporabite gfxpayload=ŠIRINAxVIŠINA[xGLOBINA].

en: [--force|--bpb] FILE
sl: [--force|--bpb] DATOTEKA

en: the size of `%s' is too large
sl: velikost `%s' je prevelika

en: Load FreeDOS kernel.sys.
sl: Naloži kernel.sys FreeBSD.

en: Load NTLDR or BootMGR.
sl: Naloži NTLDR ali BootMGR.

note: TRANSLATORS: it's about guessing which GRUB disk is which Plan9 disk. If your language has no word "mapping" you can use another word which means that the GRUBDEVICE and PLAN9DEVICE are actually the same device, just named differently in OS and GRUB.
en: Override guessed mapping of Plan9 devices.
sl: Prepiši predvideno preslikavo naprav Plan9.

en: GRUBDEVICE=PLAN9DEVICE
sl: NAPRAVAGRUB=NAPRAVAPLAN9

en: KERNEL ARGS
sl: ARGUMENTI JEDRA

en: Load Plan9 kernel.
sl: Naloži jedro Plan9.

en: Load a PXE image.
sl: Naloži odtis PXE.

en: Press any key to launch xnu
sl: Pritisnite katerokoli tipko za zagon xnu

note: TRANSLATORS: `device-properties' is a variable name, not a program.
en: Load `device-properties' dump.
sl: Naloži izpis `device-properties'.

en: Could not locate FPSWA driver
sl: Ni mogoče najti gonilnika FPSWA

en: FPSWA protocol wasn't able to find the interface
sl: Protokol FPSWA ni mogel najti vmesnika

en: No FPSWA found
sl: Protokola FPSWA ni mogoče najti

en: FPSWA revision: %x
sl: Predelava FPSWA: %x

en: FILE [ARGS...]
sl: DATOTEKA [ARGUMENTI ...]

en: Display FPSWA version.
sl: Prikaži različico FPSWA.

en: WARNING: no console will be available to OS
sl: OPOZORILO: na bolje ne bo nobena konzola

en: Load a multiboot 2 kernel.
sl: Naloži jedro multiboot 2.

en: Load a multiboot 2 module.
sl: Naloži modul multiboot 2.

en: Load a multiboot kernel.
sl: Naloži jedro multiboot.

en: Load a multiboot module.
sl: Naloži modul multiboot.

en: Background image mode.
sl: Način slike ozadja.

note: TRANSLATORS: This refers to background image mode (stretched or in left-top corner). Note that GRUB will accept only original keywords stretch and normal, not the translated ones. So please put both in translation e.g. stretch(=%STRETCH%)|normal(=%NORMAL%). The percents mark the translated version. 
en: stretch|normal
sl: razteg|običajno

en: Load XNU image.
sl: Naloži odtis XNU.

en: Load 64-bit XNU image.
sl: Naloži odtis 64-bitnega XNU.

en: Load XNU extension package.
sl: Naloži paket razširitve XNU.

en: Load XNU extension.
sl: Naloži razširitev XNU.

note: TRANSLATORS: OSBundleRequired is a variable name in xnu extensions manifests. It behaves mostly like GNU/Linux runlevels.
en: DIRECTORY [OSBundleRequired]
sl: MAPA [OSBundleRequired]

note: TRANSLATORS: There are many extensions in extension directory.
en: Load XNU extension directory.
sl: Naloži razširitev mape XNU.

note: TRANSLATORS: ramdisk here isn't identifier. It can be translated.
en: Load XNU ramdisk. It will be available in OS as md0.
sl: Naloži ramdisk XNU. Na voljo bo kot md0.

en: Load a splash image for XNU.
sl: Naloži pozdravno sliko za XNU.

en: Load an image of hibernated XNU.
sl: Naloži odtis XNU v mirovanju.

en: ADDR1,MASK1[,ADDR2,MASK2[,...]]
sl: NASLOV1,MASKA1[,NASLOV2,MASKA2[,...]]

en: Declare memory regions as faulty (badram).
sl: Določi odseke pomnilnika kot pokvarjene (badram).

en: FROM[K|M|G] TO[K|M|G]
sl: OD[K|M|G] DO[K|M|G]

en: Remove any memory regions in specified range.
sl: Odstrani vsa območja pomnilnika v navedenem obsegu.

en: four arguments expected
sl: pričakovani so štirje argumenti

en: unrecognised network interface `%s'
sl: neprepoznani omrežni vmesnik `%s'

en: no DHCP info found
sl: podatkov DHCP ni mogoče najti

en: no DHCP options found
sl: možnosti DHCP ni mogoče najti

en: unrecognised DHCP option format specification `%s'
sl: neprepoznana možnost DHCP določila oblike `%s'

en: couldn't autoconfigure %s
sl: ni mogoče samodejno nastaviti %s

en: [CARD]
sl: [KARTICA]

en: perform a bootp autoconfiguration
sl: izvedi samostojno nastavite bootp

en: VAR INTERFACE NUMBER DESCRIPTION
sl: SPREMENLJIVKA VMESNIK ŠTEVILO OPIS

en: retrieve DHCP option and save it into VAR. If VAR is - then print the value.
sl: pridobi možnost DHCP in jo shrani v SPREMENLJIVKO. Če SPREMENLJIVKA obstaja, izpiši vrednost.

en: no DNS servers configured
sl: ni nastavljenega strežnika DNS

en: domain name component is too long
sl: sestavni del imena domene je predolg

en: no DNS record found
sl: zapisa DNS ni mogoče najti

en: no DNS reply received
sl: odgovor DNS ni prejet

en: ADDRESS DNSSERVER
sl: NASLOV STREŽNIKDNS

en: Perform a DNS lookup
sl: Izvedi iskanje DNS

en: DNSSERVER
sl: STREŽNIK_DNS

en: Add a DNS server
sl: Dodaj strežnik DNS

en: Remove a DNS server
sl: Odstrani strežnik DNS

en: List DNS servers
sl: Izpiši strežnike DNS

en: couldn't send network packet
sl: ni mogoče poslati omrežnega paketa

en: unsupported HTTP response
sl: nepodprt odziv HTTP

note: TRANSLATORS: GRUB HTTP code is pretty young. So even perfectly valid answers like 403 will trigger this very generic message.
en: unsupported HTTP error %d: %s
sl: nepodprta napaka HTTP %d: %s

en: time out opening `%s'
sl: zakasnitev med odpiranjem `%s'

en: timeout: could not resolve hardware address
sl: zakasnitev: ni mogoče razrešiti naslova strojne opreme

en: unresolvable address %s
sl: nerazrešljiv naslov %s

en: unrecognised network address `%s'
sl: neprepoznan omrežni naslov `%s'

en: destination unreachable
sl: cilj je nedosegljiv

note: TRANSLATORS: route loop is a condition when e.g. to contact server A you need to go through B and to contact B you need to go through A.
en: route loop detected
sl: zaznana je bila zanka poti

en: address not found
sl: naslova ni mogoče najti

en: you can't delete this address
sl: tega naslova ni mogoče izbrisati

en: Unsupported hw address type %d
sl: Nepodprta vrsta naslova strojne opreme %d

en: Unsupported address type %d
sl: Nepodprta vrsta naslova %d

en: three arguments expected
sl: pričakovani so trije argumenti

en: card not found
sl: kartice ni mogoče najti

note: TRANSLATORS: it refers to the network address.
en: temporary
sl: začasno

en: Unknown address type %d
sl: Neznana vrsta naslova %d

en: no server is specified
sl: ni določenega strežnika

en: timeout reading `%s'
sl: zakasnitev med branjem `%s'

note: TRANSLATORS: HWADDRESS stands for "hardware address".
en: SHORTNAME CARD ADDRESS [HWADDRESS]
sl: KRATKOIME NASLOV KARTICE [NASLOV_STROJNE_OPREME]

en: Add a network address.
sl: Dodaj omrežni naslov.

en: [CARD [HWADDRESS]]
sl: [KARTICA [NASLOV_STROJNE_OPREME]]

en: Perform an IPV6 autoconfiguration
sl: Izvajanje samodejne nastavitve IPV6

en: SHORTNAME
sl: KRATKOIME

en: Delete a network address.
sl: Izbriši omrežni naslov.

note: TRANSLATORS: "gw" is a keyword.
en: SHORTNAME NET [INTERFACE| gw GATEWAY]
sl: KRATKOIME NET [VMESNIK|gw PREHOD]

en: Add a network route.
sl: Dodaj omrežno pot.

en: Delete a network route.
sl: Izbriši omrežno pot.

en: list network routes
sl: Pokaži omrežne poti

en: list network cards
sl: Pokaži omrežne kartice

en: list network addresses
sl: Pokaži omrežne naslove

en: connection refused
sl: Povezava je zavrnjena

en: connection timeout
sl: Povezava je zakasnela

en: Enter username:
sl: Vnesite uporabniško ime:

en: [USERLIST]
sl: [SEZNAMUPORABNIKOV]

en: Check whether user is in USERLIST.
sl: Preveri ali je uporabnik na SEZNAMU_UPORABNIKOV.

en: Possible commands are:
sl: Mogoči ukazi so:

en: Possible devices are:
sl: Mogoče naprave so:

en: Possible files are:
sl: Mogoče datoteke so:

en: Possible partitions are:
sl: Mogoči razdelki so:

en: Possible arguments are:
sl: Mogoči argumenti so:

note: TRANSLATORS: this message is used if none of above matches. This shouldn't happen but please use the general term for "thing" or "object".
en: Possible things are:
sl: Mogoče stvari so:

en: Warning: syntax error (missing slash) in `%s'
sl: Opozorilo: skladenjska napaka (manjkajoča poševnica) v `%s'

en: Warning: invalid foreground color `%s'
sl: Opozorilo: neveljavna barva ospredja `%s'

en: Warning: invalid background color `%s'
sl: Opozorilo: neveljavna barva ozadja `%s'

en: Export variables.
sl: Izvozi spremenljivke.

en: module isn't loaded
sl: modul ni naložen

en: GNU GRUB  version %s
sl: Različica GNU GRUB %s

en: ESC at any time exits.
sl: ESC kadarkoli konča program.

note: TRANSLATORS: it's command line prompt.
en: grub>
sl: grub >

en: Clear the screen.
sl: Počisti zaslon.

en: Enter normal mode.
sl: Vstopi v običajni način.

en: Exit from normal mode.
sl: Zapusti običajni način.

en: Press any key to continue...
sl: Pritisnite katerokoli tipko za nadaljevanje ...

en: Booting `%s'
sl: Zaganjanje ` %s'

en: Falling back to `%s'
sl: uporaba zasilne možnosti : `%s'

en: Failed to boot both default and fallback entries.
sl: Zaganjanje tako privzetih kot povratnih vnosov je spodletelo.

en: Booting a command list
sl: Zaganjanje seznama ukazov

en: Minimum Emacs-like screen editing is supported. TAB lists completions. Press Ctrl-x or F10 to boot, Ctrl-c or F2 for a command-line or ESC to discard edits and return to the GRUB menu.
sl: Podprt je enostaven način urejanja, podoben Emacs. Tipka TAB izpiše možnosti dopolnjevanja. Pritisnite tipki Ctrl-x ali F10 za zagon, Ctrl-c ali F2 za ukazno vrstico ali ESC za zavračanje urejanja in vrnitev v meni GRUB.

en: Use the %C and %C keys to select which entry is highlighted.
sl: Uporabite tipki %C in %C za izbiro poudarjenega vnosa.

en: Partition %s:
sl: Razdelek %s:

en: Device %s:
sl: Naprava %s:

en: Filesystem cannot be accessed
sl: Do datotečnega sistema ni mogoč dostop

en: Filesystem type %s
sl: Vrsta datotečnega sistema %s

en: - Label `%s'
sl:  - Oznaka `%s'

note: TRANSLATORS: Arguments are year, month, day, hour, minute, second, day of the week (translated).
en: - Last modification time %d-%02d-%02d %02d:%02d:%02d %s
sl: - Čas zadnje spremembe %d-%02d-%02d %02d:%02d:%02d %s

en: No known filesystem detected
sl: Ni zaznanega datotečnega sistema

en:  - Total size unknown
sl:  - Skupna velikost je neznana

note: TRANSLATORS: This has to fit on one line.  It's ok to include few words but don't write poems.
en: --MORE--
sl: --VEČ--

en: Success
sl: Uspešno zaključeno

en: Failed to create `device-mapper' tree
sl: Drevesa `device-mapper' ni mogoče ustvariti

en: can't mount encrypted volume `%s': %s
sl: šifriranega nosilca `%s' ni mogoče priklopiti: %s

note: TRANSLATORS: geom is the name of (k)FreeBSD device framework. Usually left untranslated.
en: couldn't open geom
sl: ni mogoče odpreti geom

en: couldn't find geli consumer
sl: stranke geli ni mogoče najti

en: couldn't retrieve geli UUID
sl: ni mogoče pridobiti UUID geli

note: TRANSLATORS: geom is the name of (k)FreeBSD device framework. Usually left untranslated. "part" is the identifier of one of its classes.
en: couldn't find geom `part' class
sl: ni mogoče najti razreda geom `part'

en: unaligned device size
sl: neporavnana velikost naprave

en: attempting to read the core image `%s' from GRUB
sl: izvaja se poskus branja odtisa jedra `%s 'iz nalagalnika GRUB

en: attempting to read the core image `%s' from GRUB again
sl: ponovno se izvaja poskus branja odtisa jedra `%s 'iz nalagalnika GRUB

en: cannot read `%s' correctly
sl: `%s' ni mogoče pravilno prebrati

note: TRANSLATORS: On GNU/Hurd, a "translator" is similar to a filesystem mount, but handled by a userland daemon, whose invocation command line is being fetched here.  First %s is the file being looked at (for which we are fetching the "translator" command line), second %s is the error message.
en: cannot get translator command line for path `%s': %s
sl: ni mogoče dobiti ukazne vrstice prevajalnika za pot `%s': %s

en: translator command line is empty for path `%s'
sl: ukazna vrstica prevajalnika je prazna za pot `%s'

note: TRANSLATORS: we expect to get something like /hurd/foobar --option1 --option2=baz /dev/something
en: translator `%s' for path `%s' has several non-option words, at least `%s' and `%s'
sl: prevajalnik `%s' za pot `%s' ima več besed, ki niso možnosti, vsaj `%s' in `%s'

note: TRANSLATORS: we expect to get something like /hurd/foobar --option1 --option2=baz /dev/something
en: translator `%s' for path `%s' is given only options, cannot find device part
sl: prevajalniku `%s' za pot `%s' so podane le možnosti in ni mogoče najti dela naprave

en: can't retrieve blocklists: %s
sl: seznamov blokiranja ni mogoče pridobiti: %s

en: blocksize is not divisible by 512
sl: velikost blokov ni deljiva s 512

en: ioctl RAID_VERSION error: %s
sl: napaka ioctl RAID_VERSION: %s

en: unsupported RAID version: %d.%d
sl: nepodprta različica RAID: %d.%d

en: ioctl GET_ARRAY_INFO error: %s
sl: napaka ioctl GET_ARRAY_INFO: %s

en: ioctl GET_DISK_INFO error: %s
sl: napaka ioctl GET_DISK_INFO: %s

en: Unable to open stream from %s: %s
sl: Pretoka iz %s ni mogoče odpreti: %s

en: unknown kind of RAID device `%s'
sl: neznana vrsta naprave RAID `%s'

en: Usage: %s DEVICE
sl: Uporaba: %s NAPRAVA

en: Unable to fork: %s
sl: Ni mogoča razvejitev: %s

en: Unable to create pipe: %s
sl: Napaka med ustvarjanjem cevi: %s

en: cannot restore the original directory
sl: izvorne mape ni mogoče obnoviti

note: TRANSLATORS: "stat" comes from the name of POSIX function.
en: cannot stat `%s': %s
sl: ni mogoče stat `%s': %s

en: You will have to set `SystemPartition' and `OSLoader' manually.
sl: Možnosti `SystemPartition' in `OSLoader' bo treba nastaviti ročno.

note: TRANSLATORS: canonical pathname is the complete one e.g. /etc/fstab. It has to contain `/' normally, if it doesn't we're in trouble and throw this error.
en: no `/' in canonical filename
sl: brez `/' v kanoničnem imenu datoteke

en: cygwin_conv_path() failed
sl: cygwin_conv_path() je spodletel

en: this GPT partition label contains no BIOS Boot Partition; embedding won't be possible
sl: ta razdelek GPT ne vsebuje zagonskega razdelka BIOS. Vstavljanje ne bo mogoče.

en: your BIOS Boot Partition is too small; embedding won't be possible
sl: vaš zagonski razdelek BIOS je premajhen. Vstavljanje ne bo mogoče.

note: TRANSLATORS: MBR gap and boot track is the same thing and is the space between MBR and first partitition. If your language translates well only "boot track", you can just use it everywhere. Next two messages are about RAID controllers/software bugs which GRUB has to live with. Please spread the mess
en: Sector %llu is already in use by raid controller `%s'; avoiding it.  Please ask the manufacturer not to store data in MBR gap
sl: Odsek %llu je že v uporabi nadzornika raid `%s', zato bo izpuščen. Pošljite zahtevo proizvajalcu, da podatkov ne shranjujejo na mestu zapisa MBR.

en: Sector %llu is already in use by the program `%s'; avoiding it.  This software may cause boot or other problems in future.  Please ask its authors not to store data in the boot track
sl: Odsek %llu je že v uporabi programa `%s', zato bo izpuščen. Program lahko v prihodnosti povzroči težave z zagonom ali druge težave. Pošljite zahtevo programerjem, da podatkov ne shranjujejo na mestu zagonske sledi.

en: other software is using the embedding area, and there is not enough room for core.img.  Such software is often trying to store data in a way that avoids detection.  We recommend you investigate
sl: drugi programi že uporabljajo vstavljeno področje, zato ni dovolj prostora za core.img. Taki programi pogosto poskušajo shraniti programe na način, ki se izogiba zaznavanju. Priporočamo vam, da to raziščete.

en: this msdos-style partition label has no post-MBR gap; embedding won't be possible
sl: ta oznaka razdelka v slogu msdos nima oznake za MBR, zato vstavljanje ne bo mogoče.

en: your embedding area is unusually small.  core.img won't fit in it.
sl: vaše področje vstavljanja je neobičajno majhno, zato datoteke core.img v določeno področje ne bo mogoče vstaviti.

en: Make partition active
sl: Naredi razdelek dejaven

en: not a primary partition
sl: ni osnovni razdelek

en: Partition %d is active now.
sl: Razdelek %d je zdaj dejaven.

en: Cleared active flag on %d.
sl: Zastavica dejavnosti pogona na %d je počiščena.

en: Change partition type
sl: Spremeni vrsto razdelka

en: Set `hidden' flag in partition type
sl: Nastavi zastavico `skrito' v vrsti razdelkov

en: the partition type 0x%x isn't valid
sl: vrsta razdelka 0x%x ni veljavna

note: TRANSLATORS: In this case we're actually writing to the disk and actively modifying partition type rather than just defining it.
en: Setting partition type to 0x%x
sl: Nastavljanje vrste razdelkov na 0x%x

note: TRANSLATORS: 0 is a quantifier. "break" (similar to bash) can be used e.g. to break 3 loops at once. But asking it to break 0 loops makes no sense.
en: can't break 0 loops
sl: ni mogoče zlomiti 0 zank

note: TRANSLATORS: It's about not being inside a function. "return" can be used only in a function and this error occurs if it's used anywhere else.
en: not in function body
sl: ni v telesu funkcije

en: invalid variable name `%s'
sl: neveljavno ime spremenljivke `%s'

en: unexpected end of file
sl: nepričakovan konec datoteke

en: [NUM]
sl: [ŠTEVILO]

en: Exit from loops
sl: Izhod iz zank

en: Continue loops
sl: Nadaljuj zanke

note: TRANSLATORS: Positional arguments are arguments $0, $1, $2, ...
en: Shift positional parameters.
sl: Zamakni parametre položajev ...

en: [VALUE]...
sl: [VREDNOST] ...

en: Set positional parameters.
sl: Nastavi parametre položajev.

note: TRANSLATORS: It's a command description and "Return" is a verb, not a noun. The command in question is "return" and has exactly the same semanics as bash equivalent.
en: Return from a function.
sl: Vrni se iz funkcije.

en: [-m (stretch|normal)] FILE
sl: [-m (stretch|normal)] DATOTEKA

en: Load background image for active terminal.
sl: Naloži sliko ozadja za dejavni terminal.

en: COLOR
sl: BARVA

en: Set background color for active terminal.
sl: Nastavi barvo ozadja za dejavni terminal.

en: Set the serial unit.
sl: Nastavi zaporedno enoto.

en: Set the serial port address.
sl: Nastavi naslov zaporednih vrat.

en: Set the serial port speed.
sl: Nastavi hitrost zaporednih vrat.

en: Set the serial port word length.
sl: Nastavi dolžino besed zaporednih vrat.

en: Set the serial port parity.
sl: Nastavi parnost zaporednih vrat.

en: Set the serial port stop bits.
sl: Nastavi zaustavitvene bite zaporednih vrat.

en: serial port `%s' isn't found
sl: zaporednih vrat `%s' ni mogoče najti

en: [OPTIONS...]
sl: [MOŽNOSTI ...]

en: Configure serial port.
sl: Nastavitev zaporednih vrat.

en: unknown terminfo type `%s'
sl: neznana vrsta terminfo `%s'

note: TRANSLATORS: visually ordered UTF-8 is a non-compliant encoding based on UTF-8 with right-to-left languages written in reverse. Used on some terminals. Normal UTF-8 is refered as "logically-ordered UTF-8" by opposition.
en: visually-ordered UTF-8
sl: vidno urejen UTF-8

en: Unknown encoding
sl: Neznano kodiranje

en: Current terminfo types:
sl: Trenutne vrste terminfo:

en: Terminal is ASCII-only [default].
sl: Terminal je le ASCII [privzeto].

en: Terminal is logical-ordered UTF-8.
sl: Terminal je logično urejen UTF-8.

en: Terminal is visually-ordered UTF-8.
sl: Terminal je vidno urejen UTF-8.

en: Terminal has specified geometry.
sl: Terminal ima določeno geometrijo.

note: TRANSLATORS: "x" has to be entered in, like an identifier, so please don't use better Unicode codepoints.
en: WIDTHxHEIGHT.
sl: ŠIRINAxVIŠINA.

en: incorrect terminal dimensions specification
sl: nepravilno določilo mer terminala

en: terminal %s isn't found or it's not handled by terminfo
sl: terminala %s ni mogoče najti ali pa ga ne upravlja terminfo

note: TRANSLATORS: this is the BLOCK-argument, not environment block.
en: Print and execute block argument.
sl: Izpiši in izvedi argument bloka.

note: TRANSLATORS: We're speaking about bitmap images like JPEG or PNG.
en: bitmap file `%s' is of unsupported format
sl: datoteka bitne slike `%s' je nepodprte vrste

en:   VBE info:   version: %d.%d  OEM software rev: %d.%d
sl:   VBE info:   različica: %d.%d  predelava programa OEM: %d.%d

en:               total memory: %d KiB
sl:               skupni pomnilnik: %d KiB

en: no suitable video mode found
sl: ni mogoče najti ustreznega video modula

en: access denied
sl: dostop je zavrnjen

en: MODULES
sl: MODULI

en: pre-load specified modules MODULES
sl: predhodno naloži določene module MODULE

note: TRANSLATORS: platform here isn't identifier. It can be translated.
en: use images and modules under DIR [default=%s/<platform>]
sl: uporabi odtise in module v MAPI [privzeto=%s/<okolje>]

en: cannot rename the file %s to %s
sl: datoteke %s ni mogoče preimenovati v %s

en: disk does not exist, so falling back to partition device %s
sl: disk ne obstaja, zato bo uporabljena naprava razdelka %s

en: Commands:
sl: Ukazi:

en: Create a blank environment block file.
sl: Ustvari bločno datoteko praznega okolja.

en: List the current variables.
sl: Izpiše trenutne spremenljivke.

note: TRANSLATORS: "set" is a keyword. It's a summary of "set" subcommand.
en: set [NAME=VALUE ...]
sl: set [IME=VREDNOST ...]

en: Set variables.
sl: Nastavi spremenljivke.

note: TRANSLATORS: "unset" is a keyword. It's a summary of "unset" subcommand.
en: unset [NAME ...]
sl: unset [IME ...]

en: Delete variables.
sl: Izbriše spremenljivke

en: Options:
sl: Možnosti:

en: You need to specify at least one command.
sl: Navesti je treba vsaj en ukaz.

en: FILENAME COMMAND
sl: IMEDATOTEKE UKAZ

en: Tool to edit environment block.
sl: Orodje za urajanje bloka okolja.

en: invalid environment block
sl: neveljaven blok okolja

en: invalid parameter %s
sl: neveljaven parameter %s

en: environment block too small
sl: blok okolja je premajhen

en: invalid skip value %lld
sl: neveljavna vrednost preskoka %lld

en: read error at offset %llu: %s
sl: napaka branja na odmiku %llu:%s

en: cannot open OS file `%s': %s
sl: Ni mogoče odpreti datoteke OS `%s': %s

en: cannot write to the stdout: %s
sl: Ni mogoče pisati v stdout: %s

en: compare fail at offset %llu
sl: spodletela primerjava pri odmiku %llu

en: OS file %s open error: %s
sl: Napaka odpiranje datoteke OS %s: %s

en: `loopback' command fails: %s
sl: ukaz `loopback' je spodletel: %s

en: `cryptomount' command fails: %s
sl: ukaz `cryptomount' je spodletel: %s

en: couldn't retrieve UUID
sl: UUID ni mogoče pridobiti

en: ls PATH
sl: ls POT

en: List files in PATH.
sl: Izpiše datoteke v POTI.

en: cp FILE LOCAL
sl: cp DATOTEKA KRAJEVNO

en: Copy FILE to local file LOCAL.
sl: Kopira DATOTEKO v krajevno datoteko KRAJEVNO.

en: cat FILE
sl: cat DATOTEKA

en: Copy FILE to standard output.
sl: Kopira DATOTEKO na standardni izhod.

en: cmp FILE LOCAL
sl: cmp DATOTEKA KRAJEVNO

en: Compare FILE with local file LOCAL.
sl: Primerja DATOTEKO s krajevno datoteko KRAJEVNO.

en: hex FILE
sl: hex DATOTEKA

en: Show contents of FILE in hex.
sl: Pokaže vsebino DATOTEKE v šestnajstiškem zapisu.

en: crc FILE
sl: crc DATOTEKA

en: Get crc32 checksum of FILE.
sl: Pridobi nadzorno vsoto crc32 DATOTEKE.

en: blocklist FILE
sl: blocklist DATOTEKA

en: Display blocklist of FILE.
sl: Pokaže seznam blokov DATOTEKE.

en: xnu_uuid DEVICE
sl: xnu_uuid NAPRAVA

en: Compute XNU UUID of the device.
sl: Izračunaj UUID XNU naprave.

note: TRANSLATORS: bitmaps are images like e.g. in JPEG.
en: NUM
sl: ŠTEVILO

en: Skip N bytes from output file.
sl: Preskoči N bajtov iz izhodne datoteke.

en: Handle N bytes in output file.
sl: Upravljaj N bajtov v izhodni datoteki.

en: Specify the number of input files.
sl: Določi število vhodnih datotek.

en: Set debug environment variable.
sl: Nastavi spremenljivko razhroščevalnega okolja.

en: Mount crypto devices.
sl: Priklopi šifrirne naprave.

note: TRANSLATORS: "prompt" is a keyword.
en: FILE|prompt
sl: DATOTEKA|poziv

en: Load zfs crypto key.
sl: Naloži ključi šifriranja zfs.

en: Uncompress data.
sl: Razširi podatke.

en: Invalid disk count.
sl: Neveljavno število diskov.

note: TRANSLATORS: disk count is optional but if it's there it must be before disk list. So please don't imply disk count as mandatory.
en: Disk count must precede disks list.
sl: Število diskov mora biti pred seznamom diskov.

en: No command is specified.
sl: Ni navedenega ukaza.

en: Not enough parameters to command.
sl: Ni dovolj parametrov za ukaz.

en: Invalid command %s.
sl: Neveljaven ukaz %s.

en: IMAGE_PATH COMMANDS
sl: POT_ODTISA UKAZI

en: Debug tool for filesystem driver.
sl: Orodje razhroščevanja za gonilnik datotečnega sistema.

en: set output filename. Default is STDOUT
sl: nastavi izhodno ime datoteke. Privzeto je STDOUT

en: [OPTIONS]
sl: [MOŽNOSTI]

en: grub-mkimage is compiled without XZ support
sl: grub-mkimage je kodno preveden brez podpore XZ

en: Unknown compression format %s
sl: Neznana vrsta stiskanja %s

en: More than one install device?
sl: Ali obstaja več kot ena naprava namestitve?

en: install GRUB images under the directory DIR/%s instead of the %s directory
sl: namesti odtise GRUB v mapi MAPA/%s namesto v mapi %s

en: TARGET
sl: CILJ

note: TRANSLATORS: "may break" doesn't just mean that option wouldn't have any effect but that it will make the resulting install unbootable from HDD. TRANSLATORS: The potential breakage isn't limited to floppies but it's likely to make the install unbootable from HDD.
en: make the drive also bootable as floppy (default for fdX devices). May break on some BIOSes.
sl: naredi pogon zagonljiv tudi kot disketo (privzeto za naprave fdX). Na nekaterih sistemih BIOS se lahko okvari.

en: delete device map if it already exists
sl: izbriši preslikavo naprave, če že obstaja

en: install even if problems are detected
sl: namesti tudi, kadar so zaznane težave.

en: use identifier file even if UUID is available
sl: uporabi datoteko določila tudi, če je UUID na voljo

en: disk module to use (biosdisk or native). This option is only available on BIOS target.
sl: diskovni modul za uporabo (biosdisk ali lastni). Ta možnost je na voljo le na cilju BIOS.

en: do not probe for filesystems in DEVICE
sl: ne zaznaj datotečnih sistemov na NAPRAVI

en: the installation device is removable. This option is only available on EFI.
sl: namestitvena naprava je odstranljiva. Ta možnost je na voljo le na sistemih EFI.

en: use DIR as the EFI System Partition root.
sl: uporabi MAPO kot korensko mapo razdelka sistema EFI.

en: Install GRUB on your drive.
sl: Namesti GRUB na vaš pogon.

en: Unable to determine your platform. Use --target.
sl: Ni mogoče določiti vašega okolja. Uporabiti je treba argument --target.

en: cannot find a device for %s (is /dev mounted?)
sl: ni mogoče najti naprave za %s (Ali je /dev priklopljen?)

en: cannot find a GRUB drive for %s.  Check your device.map
sl: ni mogoče najti pogona GRUB za %s. Preverite datoteko device.map.

en: WARNING: no platform-specific install was performed
sl: OPOZORILO: za okolje določena namestitev ni izvedena

en: Installation finished. No error reported.
sl: Namestitev je končana. Ni poročil o napakah.

en: No path or device is specified.
sl: Ni določene naprave ali poti.

en: Usage: %s [INFILE [OUTFILE]]
sl: Uporaba: %s [VHODNA DATOTEKA[IZHODNA DATOTEKA]]

en: Freetype Error %d loading glyph 0x%x for U+0x%x%s
sl: Napaka Freetype %d med nalaganjem pismenke 0x%x za U+0x%x%s

note: TRANSLATORS: These qualifiers are used for cursive typography, mainly Arabic. Note that the terms refer to the visual position and not logical order and if used in left-to-right script then leftmost is initial but with right-to-left script like Arabic rightmost is the initial.
en:  (medial)
sl: (sredinsko)

en:  (leftmost)
sl: (najbolj levo)

en:  (rightmost)
sl: (najbolj desno)

note: TRANSLATORS: "lookup" is taken directly from font specifications which are formulated as "Under condition X replace LOOKUP with SUBSTITUITION".  "
en: Out of range lookup: %d
sl: Iskanje izven obsega: %d

en: Unsupported substitution type: %d
sl: Nepodprta vrsta zamenjave: %d

note: TRANSLATORS: It refers to the range of characters in font.
en: invalid font range
sl: Neveljaven obseg pisav

en: WARNING: unsupported font feature parameters: %x
sl: OPOZORILO: nepodprti parametri zmožnosti pisave: %x

en: save output in FILE [required]
sl: shrani izhod v DATOTEKO [zahtevano]

note: TRANSLATORS: some font files may have multiple faces (fonts). This option is used to chose among them, the first face being '0'. Rarely used.
en: select face index
sl: izbor kazala sloga pisave

en: FROM-TO[,FROM-TO]
sl: OD-DO[,OD-DO]

note: TRANSLATORS: It refers to the range of characters in font.
en: set font range
sl: nastavi obseg pisave

en: NAME
sl: IME

note: TRANSLATORS: "family name" for font is just a generic name without suffix like "Bold".
en: set font family name
sl: nastavi ime družine pisave

en: SIZE
sl: VELIKOST

en: set font size
sl: nastavi velikost pisave

en: set font descent
sl: nastavi zniževanje pisave

en: set font ascent
sl: nastavi zviševanje pisave

en: convert to bold font
sl: pretvori v krepko pisavo

en: force autohint
sl: vsili samodejno glajenje

en: disable hinting
sl: onemogoči glajenje

note: TRANSLATORS: some fonts contain bitmap rendering for some sizes. This option forces rerendering even if pre-rendered bitmap is available.
en: ignore bitmap strikes when loading
sl: prezri črke bitne slike med nalaganjem

en: [OPTIONS] FONT_FILES
sl: [MOŽNOSTI] DATOTEKE_PISAVE

en: Convert common font file formats into PF2
sl: Pretvori pogoste vrste datotek pisav v PF2

en: output file must be specified
sl: določena mora biti izhodna datoteka

en: FT_Init_FreeType fails
sl: FT_Init_FreeType je spodletel

en: can't open file %s, index %d: error %d
sl: ni mogoče odpreti datoteke %s, kazalo %d: napaka %d

en: embed FILE as an early config
sl: vstavi DATOTEKO kot zgodnjo nastavitveno datoteko

note: TRANSLATORS: NOTE is a name of segment.
en: add NOTE segment for CHRP IEEE1275
sl: dodaj odsek NOTE za CHRP IEEE1275

en: output a generated image to FILE [default=stdout]
sl: shrani ustvarjen odtis v DATOTEKO[privzeto=stdout]

en: FORMAT
sl: VRSTA

en: generate an image in FORMAT
sl: ustvari odtis v VRSTI

en: available formats:
sl: razpoložljive vrste:

en: unknown target format %s
sl: neznana vrsta cilja %s

en: [OPTION]... [MODULES]
sl: [MOŽNOST] ... [MODULI]

en: Make a bootable image of GRUB.
sl: Naredi zagonljiv odtis GRUB.

en: Target format not specified (use the -O option).
sl: Ciljna oblika ni določena (uporabite možnost -O).

en: set input filename. Default is STDIN
sl: nastavi vhodno ime datoteke. Privzeto je STDIN

note: TRANSLATORS: scan identifier is keyboard key symbolic name.
en: Unknown keyboard scan identifier %s
sl: Neznano določilo preiskovanja tipkovnice %s

note: TRANSLATORS: scan code is keyboard key numeric identifier.
en: Unknown keyboard scan code 0x%02x
sl: Neznana koda pritiska tipke 0x%02x

note: TRANSLATORS: this error is triggered when input doesn't contain any key descriptions.
en: ERROR: no valid keyboard layout found. Check the input.
sl: NAPAKA: veljavne razporeditve tipkovnice ni bilo mogoče najti. Preverite vhod.

note: TRANSLATORS: "one" is a shortcut for "keyboard layout".
en: Generate GRUB keyboard layout from Linux console one.
sl: Ustvari razporeditev tipkovnice GRUB iz razporeditve konzole Linux.

en: root directory of TFTP server
sl: korenska mapa strežnika TFTP

en: relative subdirectory on network server
sl: relativna podmapa na omrežnem strežniku

en: Number of PBKDF2 iterations
sl: Število ponovitev PBKDF2

en: Length of generated hash
sl: Dolžina ustvarjenega razpršila

en: Length of salt
sl: Dolžina soli

en: Generate PBKDF2 password hash.
sl: Ustvari geslo razpršila PBKDF2.

en: failure to read password
sl: napaka branja gesla

en: Reenter password:
sl: Ponovno vnesite geslo:

en: passwords don't match
sl: gesli se ne ujemata

en: couldn't retrieve random data for salt
sl: naključnih podatkov za sol ni mogoče pridobiti

en: cryptographic error number %d
sl: napaka šifriranja številka %d

en: PBKDF2 hash of your password is %s
sl: Razpršilo PBKDF2 vašega gesla je %s

en: No path is specified.
sl: Nobena pot ni določena.

en: PATH
sl: POT

en: Transform a system filename into GRUB one.
sl: Preoblikuj sistemski datotečni sistem v datotečni sistem GRUB.

en: save ROM images in DIR [optional]
sl: shrani odtise ROM v MAPI [izbirno]

note: TRANSLATORS: xorriso is a program for creating ISOs and burning CDs.
en: use FILE as xorriso [optional]
sl: uporabi DATOTEKO kot xorriso [izbirno]

note: TRANSLATORS: it generates one single image which is bootable through any method.
en: Make GRUB CD-ROM, disk, pendrive and floppy bootable image.
sl: Ustvari nosilec CD, disk, ključ USB ali disketni zagonljiv odtis z nalagalnikom GRUB.

en: Option -- switches to native xorriso command mode.
sl: Možnost -- preklopi na lasten način ukazov xorriso.

en: Mail xorriso support requests to <bug-xorriso@gnu.org>.
sl: Zahteve po podpori za xorriso pošljite na <bug-xorriso@gnu.org>.

en: Generate a standalone image (containing all modules) in the selected format
sl: Ustvari samostojen odtis (ki vsebuje vse module) v izbrani obliki.

en: IMAGE1 [IMAGE2 ...] MOUNTPOINT
sl: ODTIS1 [ODTIS2 ...] TOČKA_PRIKLOPA

en: need an image and mountpoint
sl: potrebuje odtis in točko priklopa

en: given argument is a system device, not a path
sl: dani argument je sistemska naprava, ne pot

en: [OPTION]... [PATH|DEVICE]
sl: [MOŽNOST] ...[POT|NAPRAVA]

en: Probe device information for a given path (or device, if the -d option is given).
sl: Napravi poizvedbo o podatkih naprave za dano pot (ali napravo, če je podana možnost -d).

en: [PATH]
sl: [POT]

en: Checks GRUB script configuration file for syntax errors.
sl: Preveri nastavitveno datoteko skripta GRUB za napake skladnje.

en: Syntax error at line %u
sl: Napaka skladnje v vrstici %u

en: use FILE as the boot image [default=%s]
sl: Uporabi DATOTEKO kot zagonski odtis [privzeto=%s]

en: use FILE as the core image [default=%s]
sl: Uporabi DATOTEKO kot odtis jedra [privzeto=%s]

en: No device is specified.
sl: Nobena naprava ni navedena.

en: Set up images to boot from DEVICE.
    
    You should not normally run this program directly.  Use grub-install instead.
sl: Nastavi odtise za zagon iz NAPRAVE.
    
    Tega programa ni priporočljivo zagnati neposredno. Ta se izvede preko ukaza grub-install.

en: DEVICE must be an OS device (e.g. /dev/sda).
sl: NAPRAVA mora biti naprava OS (na primer /dev/sda).

en: Invalid device `%s'.
sl: Neveljavna naprava `%s'.

en: cannot compress the kernel image
sl: ni mogoče stisniti odtisa jedra

en: Decompressor is too big
sl: Program za odpakiranje je prevelik

en: core image is too big (0x%x > 0x%x)
sl: osnovni odtis je prevelik (0x%x > 0x%x)

en: diskboot.img size must be %u bytes
sl: velikost diskboot.img mora biti %u bajtov

en: fwstart.img doesn't match the known good version. proceed at your own risk
sl: fwstart.img se ne ujema z znano dobro različico. Nadaljujete na lastno odgovornost.

en: firmware image is too big
sl: odtis strojne programske opreme je prevelik

en: invalid line format: %s
sl: neveljavna oblika vrstice: %s

en: the first sector of the core file is not sector-aligned
sl: prvi sektor datoteke jedra ni poravnan z odseki.

en: non-sector-aligned data is found in the core file
sl: v datoteki jedra so bili najdeni podatki, ki niso poravnani z odsekom

en: the sectors of the core file are too fragmented
sl: odseki jedra so preveč razdrobljeni

en: the size of `%s' is not %u
sl: velikost `%s' ni %u

en: the size of `%s' is too small
sl: velikost `%s' je premajhna

en: Attempting to install GRUB to a disk with multiple partition labels or both partition label and filesystem.  This is not supported yet.
sl: Izvaja se poskus nameščanja nalagalnika GRUB na disk z več oznakami razdelkov, ali z oznako zagonskega razdelka in datotečnega sistema. To še ni podprto.

en: unable to identify a filesystem in %s; safety check can't be performed
sl: ni mogoče določiti datotečnega sistema %s; varnostnega preverjanja ni mogoče izvesti

note: TRANSLATORS: Filesystem may reserve the space just GRUB isn't sure about it.
en: %s appears to contain a %s filesystem which isn't known to reserve space for DOS-style boot.  Installing GRUB there could result in FILESYSTEM DESTRUCTION if valuable data is overwritten by grub-setup (--skip-fs-probe disables this check, use at your own risk)
sl: Videti je, da vsebuje %s datotečni sistem %s, za katerega ni znano, ali rezervira prostor za zagon v slogu sistema DOS. Nameščanje nalagalnika GRUB na to mesto lahko povzroči UNIČENJE DATOTEČNEGA SISTEMA, kadar program grub-setup prepiše pomembne podatke (možnost --skip-fs-probe onemogoči to preverjanje, zato možnost uporabljate na lastno odgovornost).

note: TRANSLATORS: Partition map may reserve the space just GRUB isn't sure about it.
en: %s appears to contain a %s partition map which isn't known to reserve space for DOS-style boot.  Installing GRUB there could result in FILESYSTEM DESTRUCTION if valuable data is overwritten by grub-setup (--skip-fs-probe disables this check, use at your own risk)
sl: Videti je, da vsebuje %s preslikavo razdelkov %s, ki, za zagon v slogu sistema DOS, ne rezervira prostora. Nameščanje nalagalnika GRUB na to mesto lahko povzroči UNIČENJE DATOTEČNEGA SISTEMA, kadar program grub-setup prepiše pomembne podatke (možnost --skip-fs-probe onemogoči to preverjanje, zato možnost uporabljate na lastno odgovornost).

en: %s appears to contain a %s partition map and LDM which isn't known to be a safe combination.  Installing GRUB there could result in FILESYSTEM DESTRUCTION if valuable data is overwritten by grub-setup (--skip-fs-probe disables this check, use at your own risk)
sl: Videti je, da vsebuje %s preslikavo razdelkov %s in LDM, kar pa ni varna kombinacija. Nameščanje nalagalnika GRUB na to mesto lahko povzroči UNIČENJE DATOTEČNEGA SISTEMA, kadar program grub-setup prepiše pomembne podatke (možnost --skip-fs-probe onemogoči to preverjanje, zato možnost uporabljate na lastno odgovornost).

en: Attempting to install GRUB to a partitionless disk or to a partition.  This is a BAD idea.
sl: Izvaja se poskus nameščanja nalagalnika GRUB na disk brez razdelkov ali neposredno na razdelek. To je SLABA ideja.

en: Attempting to install GRUB to a disk with multiple partition labels.  This is not supported yet.
sl: Izvaja se poskus nameščanja nalagalnika GRUB na disk z več oznakami razdelkov. Možnost še ni podprta.

en: Partition style `%s' doesn't support embedding
sl: Slog razdelka `%s' ne podpira vstavljanja

en: File system `%s' doesn't support embedding
sl: Datotečni sistem `%s' ne podpira vstavljanja

en: Your embedding area is unusually small.  core.img won't fit in it.
sl: Vaše področje vstavljanja je nenavadno majhno, zato datoteke core.img v določeno področje ne bo mogoče vstaviti.

en: no terminator in the core image
sl: brez zaključnega bita v odtisu jedra

en: core.img version mismatch
sl: neujemanje različice core.img

en: embedding is not possible, but this is required for RAID and LVM install
sl: vstavljanje ni mogoče, to pa je zahtevano za namestitev RAID in LVM

en: can't determine filesystem on %s
sl: datotečnega sistema na %s ni mogoče določiti

en: filesystem `%s' doesn't support blocklists
sl: datotečni sistem `%s' ne podpira seznamov blokiranja

note: TRANSLATORS: cross-disk refers to /boot being on one disk but MBR on another.
en: embedding is not possible, but this is required for cross-disk install
sl: vstavljanje ni mogoče, to pa je zahtevano za namestitev preko diska

en: Embedding is not possible.  GRUB can only be installed in this setup by using blocklists.  However, blocklists are UNRELIABLE and their use is discouraged.
sl: Vgrajevanje ni mogoče. Nalagalnik GRUB je v tem primeru mogoče namestiti s seznami blokov. Seznami blokov so NEZANESLJIVI, zato je njihova uporaba odsvetovana.

note: TRANSLATORS: Here GRUB refuses to continue with blocklist install.
en: will not proceed with blocklists
sl: ne bo nadaljevanja s seznami blokov

en: blocklists are invalid
sl: seznami blokiranja so neveljavni

en: Usage: %s -o OUTPUT CKBMAP_ARGUMENTS...\n
sl: Uporaba: %s -o OUTPUT CKBMAP_ARGUMENTI ...\n

en: Make GRUB keyboard layout file.
sl: Naredi datoteko razporeditve tipkovnice GRUB.

en: print this message and exit
sl: izpiši to sporočilo in končaj

en: print the version information and exit
sl: izpiši podatke o različici in končaj

en: %s generates a keyboard layout for GRUB using ckbcomp\n
sl: %s ustvari razporeditev tipkovnice za GRUB z uporabo ckbcomp\n

en: Report bugs to <bug-grub@gnu.org>.
sl: Poročila o hroščih pošljite na <bug-grub@gnu.org>.

en: %s: option requires an argument -- `%s'\n
sl: %s: možnost zahteva argument -- `%s'\n

en: Usage: %s [OPTION]\n
sl: Uporaba: %s [MOŽNOST]\n

en: Generate a grub config file
sl: Ustvari nastavitveno datoteko grub

en: output generated config to FILE [default=stdout]
sl: izhod je ustvaril nastavitev v DATOTEKI [privzeto=stdout]

en: Unrecognized option `%s'\n
sl: Nepoznana možnost `%s'\n

en: %s: You must run this as root\n
sl: %s: ukaz zahteva skrbniška dovoljenja\n

en: %s: Not found.\n
sl: %s: ni mogoče najti.\n

note: TRANSLATORS: %s is replaced by filename
en: Syntax errors are detected in generated GRUB config file.
    Ensure that there are no errors in /etc/default/grub
    and /etc/grub.d/* files or please file a bug report with
    %s file attached.
sl: V ustvarjeni nastavitveni datoteki GRUB so zaznane napake
     skladnje. Prepričajte se, da v datotekah /etc/default/grub in
    /etc/grub.d/* ni napak ali pa pošljite poročilo o hrošču s pripeto
    datoteko %s.

en: done
sl: končano

en: Warning:
sl: Opozorilo:

en: Usage: %s [OPTION] MENU_ENTRY\n
sl: Uporaba: %s [MOŽNOST] VNOS_MENIJA\n

en: Set the default boot menu entry for GRUB, for the next boot only.
sl: Nastavi privzeti vnos zagonskega menija za GRUB le za naslednji zagon.

en: expect GRUB images under the directory DIR/%s instead of the %s directory
sl: pričakuj odtise GRUB v mapi MAPA/%s namesto v mapi %s

en: More than one menu entry?
sl: Ali obstaja več kot en vnos menija?

en: Menu entry not specified.
sl: Vnos menija ni določen.

en: Set the default boot menu entry for GRUB.
sl: Nastavi privzeti vnos menija zagona za GRUB.

en: MENU_ENTRY is a number, a menu item title or a menu item identifier.
sl: VNOS_MENIJA je število, naslov predmeta menija ali določilo predmeta menija.

en: Requested serial terminal but GRUB_SERIAL_COMMAND is unspecified. Default parameters will be used.
sl: Zahtevan je zaporedni terminal, vendar GRUB_SERIAL_COMMAND ni določen. Uporabljeni bodo privzeti parametri.

en: Found theme: %s\n
sl: Najdena je tema: %s\n

en: Found background: %s\n
sl: Najdeno je ozadje: %s\n

en: Unsupported image format
sl: Nepodprta vrsta odtisa

en: Found GNU Mach: %s
sl: Najden je GNU Mach: %s

en: Found Hurd module: %s
sl: Najden je modul Hurd: %s

en: Some Hurd stuff found, but not enough to boot.
sl: Najdenih je nekaj stvari Hurd, vendar ne dovolj za zagon.

en: %s, with Hurd %s (recovery mode)
sl: %s, s Hurd %s (obnovitveni način)

en: %s, with Hurd %s
sl: %s, s Hurd %s

en: Please don't use old title `%s' for GRUB_DEFAULT, use `%s' (for versions before 2.00) or `%s' (for 2.00 or later)
sl: Za GRUB_DEFAULT ne uporabite starega naslova `%s', uporabite `%s' (za različice pred 2.00) ali `%s' (od različice 2.00 naprej)

en: Loading GNU Mach ...
sl: Zaganjanje GNU Mach ...

en: Loading the Hurd ...
sl: Zaganjanje Hurd ...

note: TRANSLATORS: %s is replaced with an OS name
en: Advanced options for %s
sl: Napredne možnosti za %s

en: Loading kernel of Illumos ...
sl: Nalaganje jedra Illumos ...

en: %s, with kFreeBSD %s (recovery mode)
sl: %s, s kFreeBSD %s (obnovitveni način)

en: %s, with kFreeBSD %s
sl: %s, s kFreeBSD %s

en: Loading kernel of FreeBSD %s ...
sl: Nalaganje jedra FreeBDS %s ...

en: Found kernel of FreeBSD: %s\n
sl: Najdeno je jedro FreeBSD: %s\n

en: Found kernel module directory: %s\n
sl: Najdena je mapa jedrnega modula: %s\n

en: %s, with Linux %s (recovery mode)
sl: %s, z Linuxom %s (obnovitveni način)

en: %s, with Linux %s
sl: %s, z Linuxom %s

en: Loading Linux %s ...
sl: Nalaganje Linuxa %s ...

note: TRANSLATORS: ramdisk isn't identifier. Should be translated.
en: Loading initial ramdisk ...
sl: Nalaganje začetnega ramdiska ...

en: Found linux image: %s\n
sl: Najden je odtis linux: %s\n

en: Found initrd image: %s\n
sl: Najden je odtis initrd: %s\n

en: %s, with kernel %s (via %s, recovery mode)
sl: %s, z jedrom %s (preko %s, obnovitveni način)

en: %s, with kernel %s (via %s)
sl: %s, z jedrom %s (preko %s)

en: Found NetBSD kernel: %s\n
sl: Najdeno je jedro NetBSD: %s\n

en: Windows Vista/7 (loader)
sl: Windows Vista/7 (nalagalnik)

en: Windows NT/2000/XP (loader)
sl: Windows NT/2000/XP (nalagalnik)

en: Found %s on %s (%s)\n
sl: Najden je %s na %s (%s)\n

note: TRANSLATORS: it refers to kernel architecture (32-bit)
en: (32-bit)
sl: (32-bitni)

note: TRANSLATORS: it refers to kernel architecture (64-bit)
en: (64-bit)
sl: (64-bitni)

note: TRANSLATORS: it refers on the OS residing on device %s
en: (on %s)
sl: (na %s)

en: %s, with Xen %s and Linux %s (recovery mode)
sl: %s, s Xen %s in Linux %s (obnovitveni način)

en: %s, with Xen %s and Linux %s
sl: %s, s Xen %s in Linux %s

en: %s, with Xen hypervisor
sl: %s, s hipervizorjem Xen

en: Loading Xen %s ...
sl: Nalaganje Xen %s ...

en: Xen hypervisor, version %s
sl: Xen hipervizor, različica %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with an OS name
en: Advanced options for %s (with Xen hypervisor)
sl: Napredne možnosti za %s (s hipervizorjem Xen)

en: Found %s on %s\n
sl: Najden je %s na %s\n

note: TRANSLATORS: %s is replaced by OS name.
en: %s is not yet supported by grub-mkconfig.\n
sl: grub-mkconfig še ne podpira %s.\n
