gsasl 2.2.0 - en to eo translation catalogue (103 entries)

en: Libgsasl success
eo: Libgsasl sukcesas

en: SASL mechanism needs more data
eo: Mekanismo SASL bezonas pli da datumaro

en: Unknown SASL mechanism
eo: Nekonata mekanismo SASL

en: SASL mechanism called too many times
eo: Mekanismo SASL vokita tro multaj fojoj

en: Memory allocation error in SASL library
eo: Eraro pri rezervado de memoro en biblioteko SASL

en: Base 64 coding error in SASL library
eo: Eraro pri kodigado base64 en biblioteko SASL

en: Low-level crypto error in SASL library
eo: Malalt-nivela ĉifra eraro en biblioteko SASL

en: Could not prepare internationalized (non-ASCII) string.
eo: Ni ne povis prepari internaciigitan (ne-ASCII) ĉenon.

en: SASL mechanism could not parse input
eo: Mekanismo SASL ne povis analizi la enigon

en: Error authenticating user
eo: Eraro dum aŭtentigo de uzanto

en: Integrity error in application payload
eo: Eraro pri integreco en aplikaĵa datumaro

en: Client-side functionality not available in library (application error)
eo: Klient-flanka funkciado ne disponeblas en biblioteko (aplikaĵa eraro)

en: Server-side functionality not available in library (application error)
eo: Servil-flanka funkciado ne disponeblas en biblioteko (aplikaĵa eraro)

en: GSSAPI library could not deallocate memory in gss_release_buffer() in SASL library.  This is a serious internal error.
eo: Biblioteko GSSAPI ne povis liberigi memoron en gss_release_buffer() en biblioteko SASL. Tio ĉi estas serioza interna eraro.

en: GSSAPI library could not understand a peer name in gss_import_name() in SASL library.  This is most likely due to incorrect service and/or hostnames.
eo: Biblioteko GSSAPI ne povis kompreni  samtavolanan nomon en gss_import_name() en biblioteko SASL. Tio ĉi okazas ordinare pro malĝusta servo kaj/aŭ gastig-nomoj.

en: GSSAPI error in client while negotiating security context in gss_init_sec_context() in SASL library.  This is most likely due insufficient credentials or malicious interactions.
eo: Eraro de GSSAPI en kliento dum negocado de sekureca kunteksto en gss_init_sec_context() en biblioteko SASL. Tio ĉi okazas ordinare pro nesufiĉe da legitimaĵoj aŭ pro malicaj interagoj.

en: GSSAPI error in server while negotiating security context in gss_accept_sec_context() in SASL library.  This is most likely due insufficient credentials or malicious interactions.
eo: Eraro de GSSAPI en servilo dum negocado de sekureca kunteksto en gss_accept_sec_context() en biblioteko SASL. Tio ĉi okazas ordinare pro nesufiĉe da legitimaĵoj aŭ pro malicaj interagoj.

en: GSSAPI error while decrypting or decoding data in gss_unwrap() in SASL library.  This is most likely due to data corruption.
eo: Eraro de GSSAPI dum deĉifrado aŭ dekodado de datumaro en gss_unwrap() en biblioteko SASL. Tio ĉi okazas ordinare pro datumara rompiĝo.

en: GSSAPI error while encrypting or encoding data in gss_wrap() in SASL library.
eo: Eraro de GSSAPI dum enĉifrado aŭ enkodado de datumaro en gss_wrap() en biblioteko SASL.

en: GSSAPI error acquiring credentials in gss_acquire_cred() in SASL library.  This is most likely due to not having the proper Kerberos key available in /etc/krb5.keytab on the server.
eo: Eraro de GSSAPI dum akirado de legitimaĵoj en gss_acquire_cred() en biblioteko SASL. Tio ĉi okazas ordinare pro malhavo de taŭga ŝlosilo Kerberos disponebla en /etc/krb5.keytab en la servilo.

en: GSSAPI error creating a display name denoting the client in gss_display_name() in SASL library.  This is probably because the client supplied bad data.
eo: Eraro de GSSAPI dum kreado de montrig-nomo reprezentanta la kliento en gss_display_name() en biblioteko SASL. Tio ĉi probable okazas ĉar la kliento liveris malĝustan datumaron.

en: Other entity requested integrity or confidentiality protection in GSSAPI mechanism but this is currently not implemented.
eo: Alia estaĵo petis protekton de integreco aŭ sekreteco en mekanismo GSSAPI sed tio ĉi ne estas aktuale realigita.

en: SecurID needs additional passcode.
eo: SecurID bezonas aldonan paskodon.

en: SecurID needs new pin.
eo: SecurID bezonas novan PIN.

en: No callback specified by caller (application error).
eo: Neniu cel-funkcio indikita de vokanto (aplikaĵa eraro).

en: Authentication failed because the anonymous token was not provided.
eo: Aŭtentigo malsukcesis ĉar la sennoma ĵetono ne estis provizata.

en: Authentication failed because the authentication identity was not provided.
eo: Aŭtentigo malsukcesis ĉar la aŭtentiga identaĵo ne estis provizata.

en: Authentication failed because the authorization identity was not provided.
eo: Aŭtentigo malsukcesis ĉar la permesiga identaĵo ne estis provizata.

en: Authentication failed because the password was not provided.
eo: Aŭtentigo malsukcesis ĉar la pasvorto ne estis provizata.

en: Authentication failed because the passcode was not provided.
eo: Aŭtentigo malsukcesis ĉar la paskodo ne estis provizata.

en: Authentication failed because the pin code was not provided.
eo: Aŭtentigo malsukcesis ĉar la PIN-kodo ne estis provizata.

en: Authentication failed because the service name was not provided.
eo: Aŭtentigo malsukcesis ĉar la servo-nomo ne estis provizata.

en: Authentication failed because the host name was not provided.
eo: Aŭtentigo malsukcesis ĉar la gastigo-nomo ne estis provizata.

en: GSSAPI error encapsulating token.
eo: Eraro de GSSAPI dum enpakado de ĵetono.

en: GSSAPI error decapsulating token.
eo: Eraro de GSSAPI dum elpakado de ĵetono.

en: GSSAPI error getting OID for SASL mechanism name.
eo: Eraro de GSSAPI dum prenado de OID por nomo de mekanismo SASL.

en: GSSAPI error testing for OID in OID set.
eo: Eraro de GSSAPI dum testado de OID en OID-aro.

en: GSSAPI error releasing OID set.
eo: Eraro de GSSAPI dum ellasado de OID-aro.

en: Authentication failed because a tls-unique CB was not provided.
eo: Aŭtentigo malsukcesis ĉar tls-unika CB ne estis provizata.

en: Callback failed to provide SAML20 IdP identifier.
eo: Eventvoko malsukcesis provizi identigilon SAML20 IdP.

en: Callback failed to provide SAML20 redirect URL.
eo: Eventvoko malsukcesis provizi rekondukan URL SAML20.

en: Callback failed to provide OPENID20 redirect URL.
eo: Eventvoko malsukcesis provizi rekondukan URL OPENID20.

en: Authentication failed because a tls-exporter channel binding was not provided.
eo: Aŭtentigo malsukcesis ĉar tls-eksporta kanalo-ligado ne estis provizata.

en: Libgsasl unknown error
eo: Nekonata eraro de Libgsasl

en: Input list of SASL mechanisms:
eo: Enig-listo de mekanismoj SASL:

en: Input list of SASL mechanisms supported by server:
eo: Enig-listo de mekanismoj SASL subtenataj de la servilo:

en: Using mechanism:
eo: Uzata mekanismo:

en: Output from server:
eo: Eligo el servilo:

en: Output from client:
eo: Eligo el kliento:

en: Try `%s --help' for more information.
eo: Provu '%s --help' por pli da informoj.

en: required --mechanism missing
eo: mankas postulata --mechanism

en: unsupported --mechanism for --mkpasswd: %s
eo: ne subtenata --mechanism por --mkpasswd: %s

en: iteration count must be positive: %d
eo: iteracia nombro devas esti pozitiva: %d

en: Enter password:
eo: Entajpu pasvorton:

en: missing argument
eo: mankas argumento

en: need both --x509-cert-file and --x509-key-file
eo: necesas kaj --x509-cert-file kaj --x509-key-file

en: cannot use both --starttls and --no-starttls
eo: ne povas uzi kaj --starttls kaj --no-starttls

en: cannot use both --smtp and --imap
eo: ne povas uzi kaj --smtp kaj --imap

en: cannot guess SASL profile (try --smtp or --imap)
eo: ne eblas diveni profilon SASL (provu --smtp aŭ --imap)

en: initialization failure: %s
eo: ekiga malsukceso: %s

en: error listing mechanisms: %s
eo: eraro dum listigo de mekanismoj: %s

en: This client supports the following mechanisms:
eo: Tiu ĉi kliento subtenas la jenajn mekanismojn:

en: This server supports the following mechanisms:
eo: Tiu ĉi servilo subtenas la jenajn mekanismojn:

en: GnuTLS global initialization failed: %s
eo: Ĝenerala ekigo de GnuTLS malsukcesis: %s

en: GnuTLS initialization failed: %s
eo: Ekigo de GnuTLS malsukcesis: %s

en: setting GnuTLS defaults failed: %s
eo: difino de GnuTLS-defaŭltoj malsukcesis: %s

en: setting GnuTLS server name failed: %s
eo: difino de servil-nomoj de GnuTLS fiaskis: %s

en: allocating anonymous GnuTLS credential: %s
eo: rezervo de sennoma legitimilo GnuTLS: %s

en: setting anonymous GnuTLS credential: %s
eo: difino de sennoma legitimilo GnuTLS: %s

en: allocating X.509 GnuTLS credential: %s
eo: rezervo de X.509-legitimilo GnuTLS: %s

en: loading X.509 GnuTLS credential: %s
eo: ŝargo je X.509-legitimilo GnuTLS: %s

en: no X.509 CAs found: %s
eo: neniu X.509 CA trovite: %s

en: no X.509 CAs found
eo: neniu X.509 CA trovite

en: setting GnuTLS system trust: %s
eo: difino de sistema fido de GnuTLS: %s

en: setting X.509 GnuTLS credential: %s
eo: difino de X.509-legitimilo GnuTLS: %s

en: setting GnuTLS cipher priority (%s): %s
eo: difino de ĉifra prioritato GnuTLS (%s): %s

en: TLS X.509 Verification: %s
eo: TLS X.509 Kontrolado: %s

en: GnuTLS handshake failed: %s
eo: Kvitanco GnuTLS malsukcesis: %s

en: TLS session info: %s
eo: TLS seanc-info: %s

en: TLS X.509 Certificate %u: %s
eo: TLS X.509 Atestilo %u: %s

en: verifying peer certificate: %s
eo: kontrolado de samtavolana atestilo: %s

en: server certificate is not trusted
eo: servila atestilo ne estas fidinda

en: server certificate hasn't got a known issuer
eo: servila atestilo ne havis konatan eldonanto

en: server certificate has been revoked
eo: servila atestilo estas revokata

en: could not verify server certificate (rc=%u)
eo: ni ne povis kontroli servilan atestilon (rc=%u)

en: getting tls-exporter channel binding failed: %s
eo: akiro de tls-eksporta kanalo-ligado malsukcesis: %s

en: getting channel binding failed: %s
eo: akiro de kanalo-ligado malsukcesis: %s

en: Cannot find mechanism...
eo: Ni ne povis trovi mekanismon...

en: mechanism unavailable: %s
eo: mekanismo nedisponebla: %s

en: Enter base64 authentication data from client (press RET if none):
eo: Enmetu aŭtentigan datumaron base64 el kliento (premu RET se nenio):

en: Enter base64 authentication data from server (press RET if none):
eo: Enmetu aŭtentigan datumaron base64 el servilo (premu RET se nenio):

en: server error
eo: servila eraro

en: mechanism error: %s
eo: mekanisma eraro: %s

en: Server authentication finished (client trusted)...
eo: Servila aŭtentigo finis (kliento estas fidinda)...

en: Client authentication finished (server trusted)...
eo: Klienta aŭtentigo finis (servilo estas fidinda)...

en: Enter application data (EOF to finish):
eo: Enmetu aplikaĵan datumaron (EOF por fini):

en: Base64 encoded application data to send:
eo: Base64-enkodita aplikaĵ-datumaro por sendi:

en: SASL record too large: %zu
eo: Rikordo SASL tro granda: %zu

en: encoding error: %s
eo: enkoda eraro: %s

en: Session finished...
eo: Seanco finiĝis...

en: terminating GnuTLS session failed: %s
eo: ĉesigo de seanco GnuTLS malsukcesis: %s

en: warning: server did not return a token
eo: averto: servilo ne liveris ĵetonon

en: error: could not parse server data:
    %s
eo: eraro: ne eblis analizi la servilan datumaron:
    %s
