gsasl 1.1 - en to ga translation catalogue (73 entries)

en: Libgsasl success
ga: Rath ar libgsasl

en: SASL mechanism needs more data
ga: Teastaíonn an sásra SASL tuilleadh sonraí

en: Unknown SASL mechanism
ga: Sásra SASL anaithnid

en: SASL mechanism called too many times
ga: Glaodh an sásra SASL an iomarca uaire

en: Memory allocation error in SASL library
ga: Earráid agus cuimhne á riar sa leabharlann SASL

en: Base 64 coding error in SASL library
ga: Earráid ionchódaithe (bonn 64) sa leabharlann SASL

en: Low-level crypto error in SASL library
ga: Earráid chriptithe íseal-leibhéil sa leabharlann SASL

en: Could not prepare internationalized (non-ASCII) string.
ga: Níorbh fhéidir teaghrán idirnáisiúntaithe (nach ASCII) a ullmhú.

en: SASL mechanism could not parse input
ga: Níorbh fhéidir leis an sásra SASL an t-ionchur a pharsáil

en: Error authenticating user
ga: Earráid agus úsáideoir á fhíordheimhniú

en: Integrity error in application payload
ga: Earráid sláine sa phálasta feidhmchláir

en: Client-side functionality not available in library (application error)
ga: Níl feidhmiúlacht den chliant le fáil sa leabharlann (earráid fheidhmchláir)

en: Server-side functionality not available in library (application error)
ga: Níl feidhmiúlacht den fhreastalaí le fáil sa leabharlann (earráid fheidhmchláir)

en: GSSAPI library could not deallocate memory in gss_release_buffer() in SASL library.  This is a serious internal error.
ga: Níorbh fhéidir leis an leabharlann GSSAPI cuimhne a saoradh i gss_release_buffer() sa leabharlann SASL.  Is earráid inmheánach trom í seo.

en: GSSAPI library could not understand a peer name in gss_import_name() in SASL library.  This is most likely due to incorrect service and/or hostnames.
ga: Níor thuig leabharlann GSSAPI ainm comhghleacaí i gss_import_name() sa leabharlann SASL.  Is dócha go bhfuil sé seo mar thoradh ar ainm mhícheart ar an seirbhís nó ar an óstríomhaire.

en: GSSAPI error in client while negotiating security context in gss_init_sec_context() in SASL library.  This is most likely due insufficient credentials or malicious interactions.
ga: Earráid GSSAPI sa chliant agus comhthéacs slándála á socrú i gss_init_sec_context() sa leabharlann SASL.  Is dócha go bhfuil sé seo mar thoradh ar dintiúirí easpacha nó idirghnímh mailíseacha.

en: GSSAPI error while decrypting or decoding data in gss_unwrap() in SASL library.  This is most likely due to data corruption.
ga: Earráid GSSAPI agus sonraí á ndíchriptiú nó á ndíchódú i gss_unwrap() sa leabharlann SASL.  Is dócha go bhfuil sé seo mar thoradh ar sonraí truaillithe.

en: GSSAPI error while encrypting or encoding data in gss_wrap() in SASL library.
ga: Earráid GSSAPI agus sonraí á gcriptiú nó á n-ionchódú i gss_wrap() sa leabharlann SASL.

en: GSSAPI error acquiring credentials in gss_acquire_cred() in SASL library.  This is most likely due to not having the proper Kerberos key available in /etc/krb5.keytab on the server.
ga: Earráid GSSAPI agus dintiúirí á bhfáil i gss_acquire_cred() sa leabharlann SASL.  Is dócha go bhfuil sé seo mar thoradh ar easpa eochair Kerberos go cuí i etc/krb5.keytab ar an fhreastalaí.

en: GSSAPI error creating a display name denoting the client in gss_display_name() in SASL library.  This is probably because the client supplied bad data.
ga: Earráid GSSAPI agus ainm taispeána don chliant á chruthú i gss_display_name() sa leabharlann SASL.  Is dócha go bhfuil sé seo mar thoradh ar sonraí truaillithe ón chliant.

en: Other entity requested integrity or confidentiality protection in GSSAPI mechanism but this is currently not implemented.
ga: D'iarr aonán eile cosaint sláine nó rúndachta sa shásra GSSAPI ach níl an gné seo ar fáil faoi láthair.

en: SecurID needs additional passcode.
ga: Cód faire sa bhreis de dhíth ar SecurID.

en: SecurID needs new pin.
ga: UAP nua de dhíth ar SecurID.

en: No callback specified by caller (application error).
ga: Níor thug an glaoiteoir feidhm chuí (earráid fheidhmchláir).

en: Authentication failed because the anonymous token was not provided.
ga: Theip ar fhíordheimhniú gan ainm ós rud é nár socraíodh ceadchomhartha gan ainm.

en: Authentication failed because the authentication identity was not provided.
ga: Theip ar fhíordheimhniú ós rud é nár socraíodh aitheantas fíordheimhnithe.

en: Authentication failed because the authorization identity was not provided.
ga: Theip ar fhíordheimhniú ós rud é nár socraíodh an t-aitheantas údáraithe.

en: Authentication failed because the password was not provided.
ga: Theip ar fhíordheimhniú ós rud é nár tugadh an focal faire.

en: Authentication failed because the passcode was not provided.
ga: Theip ar fhíordheimhniú ós rud é nár tugadh an paschód.

en: Authentication failed because the pin code was not provided.
ga: Theip ar fhíordheimhniú ós rud é nár tugadh an UAP.

en: Authentication failed because the service name was not provided.
ga: Theip ar fhíordheimhniú ós rud é nár tugadh an t-ainm seirbhíse.

en: Authentication failed because the host name was not provided.
ga: Theip ar fhíordheimhniú ós rud é nár tugadh an t-óstainm.

en: Libgsasl unknown error
ga: Libgsasl: earráid anaithnid

en: Input list of SASL mechanisms supported by server:
ga: Iontráil liosta de shásraí SASL atá tacaithe ag an fhreastalaí:

en: Using mechanism:
ga: Ag úsáid an tsásra:

en: Output from server:
ga: Aschur ón fhreastalaí:

en: Output from client:
ga: Aschur ón chliant:

en: Try `%s --help' for more information.
ga: Bain triail as `%s --help' chun tuilleadh eolais a fháil.

en: need both --x509-cert-file and --x509-key-file
ga: tá gá le --x509-cert-file agus --x509-key-file araon

en: cannot use both --starttls and --no-starttls
ga: ní féidir --starttls agus --no-starttls a úsáid le chéile

en: cannot use both --smtp and --imap
ga: ní féidir --smtp agus --imap a úsáid le chéile

en: initialization failure: %s
ga: theip ar thúsú: %s

en: error listing mechanisms: %s
ga: earráid agus sásraí á dtaispeáint: %s

en: This client supports the following mechanisms:
ga: Tacaíonn an cliant seo na sásraí seo a leanas:

en: This server supports the following mechanisms:
ga: Tacaíonn an freastalaí seo na sásraí a leanas:

en: GnuTLS global initialization failed: %s
ga: theip ar thúsú comhchoiteann GnuTLS: %s

en: GnuTLS initialization failed: %s
ga: theip ar thúsú GnuTLS: %s

en: setting GnuTLS defaults failed: %s
ga: theip ar shocrú na réamhshocruithe GnuTLS: %s

en: allocating anonymous GnuTLS credential: %s
ga: dintiúr GnuTLS gan ainm á dháileadh: %s

en: setting anonymous GnuTLS credential: %s
ga: dintiúr GnuTLS gan ainm á shocrú: %s

en: allocating X.509 GnuTLS credential: %s
ga: dintiúr X.509 GnuTLS á dháileadh: %s

en: loading X.509 GnuTLS credential: %s
ga: dintiúr X.509 GnuTLS á luchtú: %s

en: no X.509 CAs found: %s
ga: níor aimsíodh aon CA X.509: %s

en: no X.509 CAs found
ga: níor aimsíodh aon CA X.509

en: setting X.509 GnuTLS credential: %s
ga: dintiúr X.509 GnuTLS á shocrú: %s

en: setting GnuTLS cipher priority (%s): %s
ga: sifearthosaíocht GnuTLS á socrú (%s): %s

en: GnuTLS handshake failed: %s
ga: theip ar chumarsáid thionscantach GnuTLS: %s

en: verifying peer certificate: %s
ga: teastas an chomhghleacaí á fhíorú: %s

en: server certificate is not trusted
ga: ní chuirtear muinín sa teastas freastalaí

en: server certificate hasn't got a known issuer
ga: níl eisitheoir atá ar eolas ag an teastas freastalaí

en: server certificate has been revoked
ga: aisghaireadh an teastas freastalaí

en: Cannot find mechanism...
ga: Ní bhfuarthas an sásra...

en: mechanism unavailable: %s
ga: níl an sásra ar fáil: %s

en: Enter base64 authentication data from client (press RET if none):
ga: Iontráil sonraí fíordheimhnithe base64 ón chliant (RET mura bhfuil aon sonra ann):

en: Enter base64 authentication data from server (press RET if none):
ga: Iontráil sonraí fíordheimhnithe base64 ón fhreastalaí (RET mura bhfuil aon sonra ann):

en: mechanism error: %s
ga: earráid le sásra: %s

en: Server authentication finished (client trusted)...
ga: Fíordheimhniú den fhreastalaí déanta (cliant iontaofa)...

en: Client authentication finished (server trusted)...
ga: Fíordheimhniú den chliant déanta (freastalaí iontaofa)...

en: Enter application data (EOF to finish):
ga: Iontráil sonraí feidhmchláir (comhadchríoch nuair atá tú déanta):

en: Base64 encoded application data to send:
ga: Sonraí le seoladh, ionchódaithe le bunuimhir 64:

en: encoding error: %s
ga: earráid ionchódaithe: %s

en: Session finished...
ga: Seisiún déanta...

en: terminating GnuTLS session failed: %s
ga: theip ar chur deireadh leis an seisiún GnuTLS: %s
