gsasl 1.8.1 - en to hu translation catalogue (90 entries)

en: Libgsasl success
hu: Libgsasl siker

en: SASL mechanism needs more data
hu: A SASL mechanizmusnak több adatra van szüksége

en: Unknown SASL mechanism
hu: Ismeretlen SASL mechanizmus

en: SASL mechanism called too many times
hu: A SASL mechanizmust túl sokszor hívták meg

en: Memory allocation error in SASL library
hu: Memóriafoglalási hiba a SASL könyvtárban

en: Base 64 coding error in SASL library
hu: Base64 kódolási hiba a SASL könyvtárban

en: Low-level crypto error in SASL library
hu: Alacsony szintű titkosítási hiba a SASL könyvtárban

en: Could not prepare internationalized (non-ASCII) string.
hu: Nem sikerült előkészíteni a nemzetközivé tett (nem ASCII) szöveget.

en: SASL mechanism could not parse input
hu: A SASL mechanizmus nem tudta feldolgozni a bemenetet

en: Error authenticating user
hu: Hiba a felhasználó hitelesítésekor

en: Integrity error in application payload
hu: Integritási hiba az alkalmazás hasznos terhében

en: Client-side functionality not available in library (application error)
hu: A kliens oldali funkcionalitás nem érhető el a könyvtárban (alkalmazás hiba)

en: Server-side functionality not available in library (application error)
hu: A kiszolgáló oldali funkcionalitás nem érhető el a könyvtárban (alkalmazás hiba)

en: GSSAPI library could not deallocate memory in gss_release_buffer() in SASL library.  This is a serious internal error.
hu: A GSSAPI könyvtár nem tudta felszabadítani a memóriát a SASL könyvtárban lévő gss_release_buffer() függvényben. Ez egy komoly belső hiba.

en: GSSAPI library could not understand a peer name in gss_import_name() in SASL library.  This is most likely due to incorrect service and/or hostnames.
hu: A GSSAPI könyvtár nem tudott megérteni egy partner nevet a SASL könyvtárban lévő gss_import_name() függvényben. Ez leginkább az érvénytelen szolgáltatásnak és/vagy gépneveknek köszönhető.

en: GSSAPI error in client while negotiating security context in gss_init_sec_context() in SASL library.  This is most likely due insufficient credentials or malicious interactions.
hu: GSSAPI hiba történt a kliensben a biztonsági környezet egyeztetése alatt a SASL könyvtárban lévő gss_init_sec_context() függvényben. Ez leginkább a nem elegendő hitelesítési adatoknak vagy rosszindulatú kölcsönhatásoknak köszönhető.

en: GSSAPI error in server while negotiating security context in gss_accept_sec_context() in SASL library.  This is most likely due insufficient credentials or malicious interactions.
hu: GSSAPI hiba történt a kiszolgálóban a biztonsági környezet egyeztetése alatt a SASL könyvtárban lévő gss_accept_sec_context() függvényben. Ez leginkább a nem elegendő hitelesítési adatoknak vagy rosszindulatú kölcsönhatásoknak köszönhető.

en: GSSAPI error while decrypting or decoding data in gss_unwrap() in SASL library.  This is most likely due to data corruption.
hu: GSSAPI hiba történt az adatok visszafejtése vagy dekódolása közben a SASL könyvtárban lévő gss_unwrap() függvényben. Ez leginkább sérült adatoknak köszönhető.

en: GSSAPI error while encrypting or encoding data in gss_wrap() in SASL library.
hu: GSSAPI hiba történt az adatok titkosítása vagy kódolása közben a SASL könyvtárban lévő gss_wrap() függvényben.

en: GSSAPI error acquiring credentials in gss_acquire_cred() in SASL library.  This is most likely due to not having the proper Kerberos key available in /etc/krb5.keytab on the server.
hu: GSSAPI hiba a hitelesítési adatok beszerzése közben a SASL könyvtárban lévő gss_acquire_cred() függvényben. Ez leginkább annak köszönhető, hogy nem rendelkezik a megfelelő Kerberos kulccsal, amely a kiszolgálón a /etc/krb5.keytab fájlban érhető el.

en: GSSAPI error creating a display name denoting the client in gss_display_name() in SASL library.  This is probably because the client supplied bad data.
hu: GSSAPI hiba történt a klienst jelölő megjelenítési név létrehozása közben a SASL könyvtárban lévő gss_display_name() függvényben. Ez valószínűleg azért történt, mert a kliens rossz adatokat adott meg.

en: Other entity requested integrity or confidentiality protection in GSSAPI mechanism but this is currently not implemented.
hu: Másik entitás kért integritási vagy titoktartási védelmet a GSSAPI mechanizmusban, de ez jelenleg nincs megvalósítva.

en: SecurID needs additional passcode.
hu: A SecurID további jelkódot igényel.

en: SecurID needs new pin.
hu: A SecurID új PIN-t igényel.

en: No callback specified by caller (application error).
hu: Nincs hívó által megadott visszahívás (alkalmazás hiba).

en: Authentication failed because the anonymous token was not provided.
hu: A hitelesítés nem sikerült, mert a névtelen token nem lett megadva.

en: Authentication failed because the authentication identity was not provided.
hu: A hitelesítés nem sikerült, mert a hitelesítési azonosító nem lett megadva.

en: Authentication failed because the authorization identity was not provided.
hu: A hitelesítés nem sikerült, mert a felhatalmazási azonosító nem lett megadva.

en: Authentication failed because the password was not provided.
hu: A hitelesítés nem sikerült, mert a jelszó nem lett megadva.

en: Authentication failed because the passcode was not provided.
hu: A hitelesítés nem sikerült, mert a jelkód nem lett megadva.

en: Authentication failed because the pin code was not provided.
hu: A hitelesítés nem sikerült, mert a PIN-kód nem lett megadva.

en: Authentication failed because the service name was not provided.
hu: A hitelesítés nem sikerült, mert a szolgáltatás neve nem lett megadva.

en: Authentication failed because the host name was not provided.
hu: A hitelesítés nem sikerült, mert a gép neve nem lett megadva.

en: GSSAPI error encapsulating token.
hu: GSSAPI hiba a token egységbe zárása közben.

en: GSSAPI error decapsulating token.
hu: GSSAPI hiba a token kibontása közben.

en: GSSAPI error getting OID for SASL mechanism name.
hu: GSSAPI hiba az OID lekérése közben a SASL mechanizmus nevéhez.

en: GSSAPI error testing for OID in OID set.
hu: GSSAPI hiba az OID tesztelése közben az OID beállításban.

en: GSSAPI error releasing OID set.
hu: GSSAPI hiba az OID beállítás elengedése közben.

en: Authentication failed because a tls-unique CB was not provided.
hu: A hitelesítés nem sikerült, mert az egyedi TLS CB nem lett megadva.

en: Callback failed to provide SAML20 IdP identifier.
hu: A visszahívásnak nem sikerült biztosítania a SAML20 IdP azonosítót.

en: Callback failed to provide SAML20 redirect URL.
hu: A visszahívásnak nem sikerült biztosítania a SAML20 átirányítási URL-t.

en: Callback failed to provide OPENID20 redirect URL.
hu: A visszahívásnak nem sikerült biztosítania az OPENID20 átirányítási URL-t.

en: Libgsasl unknown error
hu: Ismeretlen libgsasl hiba

en: Input list of SASL mechanisms supported by server:
hu: A kiszolgáló által támogatott SASL mechanizmusok bemeneti listája:

en: Using mechanism:
hu: Mechanizmus használata:

en: Output from server:
hu: Kimenet a kiszolgálóról:

en: Output from client:
hu: Kimenet a kliensről:

en: Try `%s --help' for more information.
hu: További információkért próbálja a(z) „%s --help” parancsot.

en: missing argument
hu: hiányzó argumentum

en: need both --x509-cert-file and --x509-key-file
hu: a --x509-cert-file és a --x509-key-file is szükséges

en: cannot use both --starttls and --no-starttls
hu: nem használható együtt a --starttls és a --no-starttls

en: cannot use both --smtp and --imap
hu: nem használható együtt a --smtp és a --imap

en: initialization failure: %s
hu: előkészítési hiba: %s

en: error listing mechanisms: %s
hu: hiba a mechanizmusok listázásakor: %s

en: This client supports the following mechanisms:
hu: Ez a kliens a következő mechanizmusokat támogatja:

en: This server supports the following mechanisms:
hu: Ez a kiszolgáló a következő mechanizmusokat támogatja:

en: GnuTLS global initialization failed: %s
hu: a GnuTLS globális előkészítése nem sikerült: %s

en: GnuTLS initialization failed: %s
hu: a GnuTLS előkészítése nem sikerült: %s

en: setting GnuTLS defaults failed: %s
hu: a GnuTLS alapértelmezések beállítása nem sikerült: %s

en: allocating anonymous GnuTLS credential: %s
hu: névtelen GnuTLS hitelesítési adatok lefoglalása: %s

en: setting anonymous GnuTLS credential: %s
hu: névtelen GnuTLS hitelesítési adatok beállítása: %s

en: allocating X.509 GnuTLS credential: %s
hu: X.509 GnuTLS hitelesítési adatok lefoglalása: %s

en: loading X.509 GnuTLS credential: %s
hu: X.509 GnuTLS hitelesítési adatok betöltése: %s

en: no X.509 CAs found: %s
hu: X.509 CA-k nem találhatók: %s

en: no X.509 CAs found
hu: X.509 CA-k nem találhatók

en: setting X.509 GnuTLS credential: %s
hu: X.509 GnuTLS hitelesítési adatok beállítása: %s

en: setting GnuTLS cipher priority (%s): %s
hu: GnuTLS titkosító prioritás (%s) beállítása: %s

en: GnuTLS handshake failed: %s
hu: a GnuTLS kézfogás nem sikerült: %s

en: verifying peer certificate: %s
hu: a partner tanúsítványának ellenőrzése: %s

en: server certificate is not trusted
hu: a kiszolgáló tanúsítványa nem megbízható

en: server certificate hasn't got a known issuer
hu: a kiszolgáló tanúsítványának nincs ismert kibocsátója

en: server certificate has been revoked
hu: a kiszolgáló tanúsítványát visszavonták

en: could not verify server certificate (rc=%u)
hu: nem sikerült ellenőrizni a kiszolgáló tanúsítványát (rc=%u)

en: getting channel binding failed: %s
hu: a csatornakötés beszerzése nem sikerült: %s

en: Cannot find mechanism...
hu: Nem található a mechanizmus…

en: mechanism unavailable: %s
hu: a mechanizmus nem érhető el: %s

en: Enter base64 authentication data from client (press RET if none):
hu: Adja meg a base64 hitelesítési adatokat a kliensről (ha nincs, nyomjon ENTER-t):

en: Enter base64 authentication data from server (press RET if none):
hu: Adja meg a base64 hitelesítési adatokat a kiszolgálóról (ha nincs, nyomjon ENTER-t):

en: server error
hu: kiszolgálóhiba

en: mechanism error: %s
hu: mechanizmushiba: %s

en: Server authentication finished (client trusted)...
hu: A kiszolgáló hitelesítése befejeződött (a kliens megbízható)…

en: Client authentication finished (server trusted)...
hu: A kliens hitelesítése befejeződött (a kiszolgáló megbízható)…

en: Enter application data (EOF to finish):
hu: Adja meg az alkalmazás adatait (fájl vége a befejezéshez):

en: Base64 encoded application data to send:
hu: A küldendő base64 kódolású alkalmazás adatok:

en: SASL record too large: %zu
hu: A SASL rekord túl nagy: %zu

en: encoding error: %s
hu: kódolási hiba: %s

en: Session finished...
hu: A munkamenet befejeződött…

en: terminating GnuTLS session failed: %s
hu: a GnuTLS munkamenet megszakítása nem sikerült: %s

en: warning: server did not return a token
hu: figyelmeztetés: a kiszolgáló nem adott vissza tokent

en: error: could not parse server data:
    %s
hu: hiba: nem sikerült feldolgozni a kiszolgáló adatait:
    %s
