gsasl 2.2.0 - en to ka translation catalogue (93 entries)

en: Libgsasl success
ka: Libgsasl წარმატებულია

en: SASL mechanism needs more data
ka: SASL მექანიზმს მეტი მონაცემი ესაჭიროება

en: Unknown SASL mechanism
ka: უცნობი SASL მექანიზმი

en: SASL mechanism called too many times
ka: SASL მექანიზმი მეტისმეტად ბევრჯერ იქნა გამოძახებული

en: Memory allocation error in SASL library
ka: მეხსიერების გამოყოფის პრობლემა SASL ბიბლიოთეკაში

en: Base 64 coding error in SASL library
ka: Base64 კოდირების შეცდომა SASL ბიბლიოთეკაში

en: Low-level crypto error in SASL library
ka: დაბალი დონის კრიპტოს შეცდომა SASL ბიბლიოთეკაში

en: Could not prepare internationalized (non-ASCII) string.
ka: საერთაშორისო (არა-ASCII) კოდირების მქონე სტრიქონის მომზადების შეცდომა.

en: SASL mechanism could not parse input
ka: SASL მექანიზმის მიერ შეყვანის დამუშავების შეცდომა

en: Error authenticating user
ka: მომხმარებლის ავთენტიკაცის შეცდომა

en: Integrity error in application payload
ka: აპლიკაციის შემცველობის მთლიანობის შეცდომა

en: Client-side functionality not available in library (application error)
ka: ბიბლიოთეკაში კლიენტის-მხრის ფუნქციონალი ხელმიუწვდომელია (აპლიკაციის შეცდომა)

en: Server-side functionality not available in library (application error)
ka: ბიბლიოთეკაში სერვერის-მხრის ფუნქციონალი ხელმიუწვდომელია (აპლიკაციის შეცდომა)

en: SecurID needs additional passcode.
ka: SecurID -ს დამატებითი საიდუმლო კდი სჭირდება.

en: SecurID needs new pin.
ka: SecurID -ს ახალი PIN კოდი სჭირდება.

en: No callback specified by caller (application error).
ka: გამომძახებლის მიერ უკუგამოძახება მითითებული არაა (აპლიკაციის შეცდომა)

en: Authentication failed because the anonymous token was not provided.
ka: ანონიმური კოდის მიწოდების გარეშე ავთენტიკაცია შეუძლებელია.

en: Authentication failed because the authentication identity was not provided.
ka: ავთენტიკაციის იდენტიფიკატორის მიწოდების გარეშე ავთენტიკაცია შეუძლებელია.

en: Authentication failed because the authorization identity was not provided.
ka: ავტორიზაციის იდენტიფიკატორის მიწოდების გარეშე ავთენტიკაცია შეუძლებელია.

en: Authentication failed because the password was not provided.
ka: პაროლის მიწოდების გარეშე ავთენტიკაცია შეუძლებელია.

en: Authentication failed because the passcode was not provided.
ka: საიდუმლო კოდის მიწოდების გარეშე ავთენტიკაცია შეუძლებელია.

en: Authentication failed because the pin code was not provided.
ka: PIN კოდის მიწოდების გარეშე ავთენტიკაცია შეუძლებელია.

en: Authentication failed because the service name was not provided.
ka: სერვისის სახელის მიწოდების გარეშე ავთენტიკაცია შეუძლებელია.

en: Authentication failed because the host name was not provided.
ka: ჰოსტის სახელის მიწოდების გარეშე ავთენტიკაცია შეუძლებელია.

en: GSSAPI error encapsulating token.
ka: GSSAPI -ის შეცდომა კოდის .ინკაფსულაციისას.

en: GSSAPI error decapsulating token.
ka: GSSAPI -ის შეცდომა კოდის დეფსულაციისას.

en: GSSAPI error getting OID for SASL mechanism name.
ka: GSSAPI -ის შეცდომა SASL-ის მექანიზმის სახელისთვის -OID-ის მიღებისას.

en: GSSAPI error testing for OID in OID set.
ka: GSSAPI-ის შეცდომა OID-ის სეტში OID-ის ტესტირებისას.

en: GSSAPI error releasing OID set.
ka: GSSAPI შეცდომა OID -ის გათავისუფლებისას.

en: Authentication failed because a tls-unique CB was not provided.
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა tls-unique CB-ის არმიწოდების გამო.

en: Callback failed to provide SAML20 IdP identifier.
ka: უკუგამოძახების შეცდომა SAML20 IdP იდენტიფიკატორის მიწოდებისას.

en: Callback failed to provide SAML20 redirect URL.
ka: უკუგამოძახების შეცდომა SAML20 IdP გადამისამართების URL-ის მიწოდებისას.

en: Callback failed to provide OPENID20 redirect URL.
ka: უკუგამოძახების შეცდომა OPENID20 გადამისამართების URL-ის მიწოდებისას.

en: Authentication failed because a tls-exporter channel binding was not provided.
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა tls-exporter-ის არხზე მიბმის არმიწოდების გამო.

en: Libgsasl unknown error
ka: Libgsasl -ის უცნობი შეცდომა

en: Input list of SASL mechanisms:
ka: SASL მექანიზმების შეყვანის სია:

en: Input list of SASL mechanisms supported by server:
ka: სერვერის მიერ მხარდაჭერილი SASL მექანიზმების სია:

en: Using mechanism:
ka: გამოიყენება მექანიზმი:

en: Output from server:
ka: გამოტანა სერვერიდან:

en: Output from client:
ka: გამოტანა კლიენტიდან:

en: Try `%s --help' for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'

en: required --mechanism missing
ka: აუცილებელი პარამეტრი --mechanism მითითებული არაა

en: unsupported --mechanism for --mkpasswd: %s
ka: მხარდაუჭერელი პარამეტრი--mechanism, პარამეტრისთვის --mkpasswd: %s

en: iteration count must be positive: %d
ka: იტერაციის რაოდენობა დადებითი რიცხვი უნდა იყოს: %d

en: Enter password:
ka: შეიყვანეთ პაროლი:

en: missing argument
ka: ნაკლული არგუმენტი

en: need both --x509-cert-file and --x509-key-file
ka: საჭიროა ორივე, --x509-cert-file და --x509-key-file

en: cannot use both --starttls and --no-starttls
ka: ორივეს, --starttls და --no-starttls ერთად ვერ გამოიყენებთ

en: cannot use both --smtp and --imap
ka: ორივეს, --smtp და --imap ერთად ვერ გამოიყენებთ

en: cannot guess SASL profile (try --smtp or --imap)
ka: შეცდომა SASL პროფილის მიხვედრისას (სცადეთ --smtp ან --imap)

en: initialization failure: %s
ka: ინიციალიზაციის შეცდომა: %s

en: error listing mechanisms: %s
ka: მექანიზმების სიის გამოტანის შეცდომა: %s

en: This client supports the following mechanisms:
ka: ამ კლიენტს შემდეგი მექანიზმების მხარდაჭერა გააჩნია:

en: This server supports the following mechanisms:
ka: ამ სერვერს შემდეგი მექანიზმების მხარდაჭერა გააჩნია:

en: GnuTLS global initialization failed: %s
ka: GnuTLS -ის გლობალური ინიციალიზაციის შეცდომა: %s

en: GnuTLS initialization failed: %s
ka: GnuTLS -ის ინიციალიზაციის შეცდომა: %s

en: setting GnuTLS defaults failed: %s
ka: შეცდომა GnuTLS -ის ნაგულისხმები მნიშვნელობების მიღებისას: %s

en: setting GnuTLS server name failed: %s
ka: შეცდომა GnuTLS სერვერის სახელის მიღებისას: %s

en: allocating anonymous GnuTLS credential: %s
ka: ანონიმური GnuTLS ავტორიზაციის დეტალების გამოყოფა: %s

en: setting anonymous GnuTLS credential: %s
ka: ანონიმური GnuTLS ავტორიზაციის დეტალების დაყენება: %s

en: allocating X.509 GnuTLS credential: %s
ka: x.509 GnuTLS ავტორიზაციის დეტალების გამოყოფა: %s

en: loading X.509 GnuTLS credential: %s
ka: x.509 GnuTLS ავტორიზაციის დეტალების ჩატვირთვა: %s

en: no X.509 CAs found: %s
ka: შეცდომა X.509 CA-ების მოძებნისას: %s

en: no X.509 CAs found
ka: შეცდომა X.509 CA-ის მოძებნისას

en: setting GnuTLS system trust: %s
ka: gnuTLS სისტემის ნდობის დაყენება: %s

en: setting X.509 GnuTLS credential: %s
ka: x.509 GnuTLS ავტორიზაციის დეტალების დაყენება: %s

en: setting GnuTLS cipher priority (%s): %s
ka: gnuTLS-ის დაშიფვრის პრიორიტეტის (%s) დაყენება: %s

en: TLS X.509 Verification: %s
ka: TLS X.509 გადამოწმება: %s

en: GnuTLS handshake failed: %s
ka: GnuTLS შეერთების დასაწყისის შეცდომა: %s

en: TLS session info: %s
ka: TLS სესიის ინფორმაცია: %s

en: TLS X.509 Certificate %u: %s
ka: TLS X.509 სერტიფიკატი %u: %s

en: verifying peer certificate: %s
ka: პარტნიორის სერტიფიკატის გადამოწმება: %s

en: server certificate is not trusted
ka: სერვერის სერტიფიკატი სანდო არაა

en: server certificate hasn't got a known issuer
ka: სერვერის სერტიფიკატის გამომცემელი უცნობია

en: server certificate has been revoked
ka: სერვერის სერტიფიკატი გაუქმებულია

en: could not verify server certificate (rc=%u)
ka: სერვერის სერტიფიკატის გადამოწმების შეცდომა (rc=%u)

en: getting channel binding failed: %s
ka: არხის მიბმის მიღების შეცდომა: %s

en: Cannot find mechanism...
ka: მექანიზმი ვერ ვიპოვე...

en: mechanism unavailable: %s
ka: მექანიზმი ხელმიუწვდომელია: %s

en: Enter base64 authentication data from client (press RET if none):
ka: შეიყვანეთ კლიენტის მიერ მოწოდებული base64 ავთენტიკაციის მონაცემები (თუ არ გაქვთ, Enter-ს დააწექით):

en: Enter base64 authentication data from server (press RET if none):
ka: შეიყვანეთ სერვერის მიერ მოწოდებული base64 ავთენტიკაციის მონაცემები (თუ არ გაქვთ, Enter-ს დააწექით):

en: server error
ka: სერვერის შეცდომა

en: mechanism error: %s
ka: მექანიზმის შეცდომა: %s

en: Server authentication finished (client trusted)...
ka: სერვერის ავთენტიკაცია დასრულდა (კლიენტი სანდოა)...

en: Client authentication finished (server trusted)...
ka: კლენტის ავთენტიკაცია დასრულდა (სერვერი სანდოა)...

en: Enter application data (EOF to finish):
ka: შეიყვანეთ აპლიკაციის მონაცემები (დასასრულებლად - EOF):

en: Base64 encoded application data to send:
ka: აპლიკაციის Base64-ში კოდირებული გასაგზავნი მონაცემები:

en: SASL record too large: %zu
ka: SASL ჩანაწერი ძალიან დიდია: %zu

en: encoding error: %s
ka: დაშიფვრის შეცდომა: %s

en: Session finished...
ka: სესია დასრულდა...

en: terminating GnuTLS session failed: %s
ka: შეცდომა GnuTLS სესიის შეწყვეტისას: %s

en: warning: server did not return a token
ka: გაფრთხილება: სერვერმა კოდი არ დააბრუნა

en: error: could not parse server data:
    %s
ka: შეცდომა: სერვერის მონაცემების დამუშავების შეცდომა:
    %s
