gsasl-2.2.0 - en to sr translation catalogue (103 entries)

en: Libgsasl success
sr: Успех Либгсасла

en: SASL mechanism needs more data
sr: Потребно је више података САСЛ механизму

en: Unknown SASL mechanism
sr: Непознат САСЛ механизам

en: SASL mechanism called too many times
sr: САСЛ механизам је позван исувише пута

en: Memory allocation error in SASL library
sr: Грешка доделе меморије у САСЛ библиотеци

en: Base 64 coding error in SASL library
sr: Грешка 64-базног кодирања у САСЛ библиотеци

en: Low-level crypto error in SASL library
sr: Крипто грешка ниског нивоа у САСЛ библиотеци

en: Could not prepare internationalized (non-ASCII) string.
sr: Не могу да припремим интернационализовану (не-АСКРИ) ниску.

en: SASL mechanism could not parse input
sr: САСЛ механизам не може да рашчлани улаз

en: Error authenticating user
sr: Грешка потврде идентитета корисника

en: Integrity error in application payload
sr: Подаци апликације нису целовити

en: Client-side functionality not available in library (application error)
sr: Функционалност на страни клијента није доступна у библиотеци (грешка апликације)

en: Server-side functionality not available in library (application error)
sr: Функционалност на страни сервера није доступна у библиотеци (грешка апликације)

en: GSSAPI library could not deallocate memory in gss_release_buffer() in SASL library.  This is a serious internal error.
sr: ГССАПИ библиотека не може да поврати меморију са gss_release_buffer() у САСЛ библиотеци.  Ово је озбиљна унутрашња грешка.

en: GSSAPI library could not understand a peer name in gss_import_name() in SASL library.  This is most likely due to incorrect service and/or hostnames.
sr: ГССАПИ библиотека не разуме назив парњака у gss_import_name() у САСЛ библиотеци.  Ово је највероватније због погрешне услуге и/или назива рачунара.

en: GSSAPI error in client while negotiating security context in gss_init_sec_context() in SASL library.  This is most likely due insufficient credentials or malicious interactions.
sr: ГССАПИ грешка код клијента током уговарања заштитног склопа у gss_init_sec_context() у САСЛ библиотеци.  Ово је највероватније због недовољних уверења или злонамерних активности.

en: GSSAPI error in server while negotiating security context in gss_accept_sec_context() in SASL library.  This is most likely due insufficient credentials or malicious interactions.
sr: ГССАПИ грешка код сервера током уговарања заштитног склопа у gss_accept_sec_context() у САСЛ библиотеци.  Ово је највероватније због недовољних уверења или злонамерних активности.

en: GSSAPI error while decrypting or decoding data in gss_unwrap() in SASL library.  This is most likely due to data corruption.
sr: ГССАПИ грешка током дешифровања или декодирања података у gss_unwrap() у САСЛ библиотеци.  Ово је највероватније због грешке у подацима.

en: GSSAPI error while encrypting or encoding data in gss_wrap() in SASL library.
sr: ГССАПИ грешка током шифровања или кодирања података у gss_wrap() у САСЛ библиотеци.

en: GSSAPI error acquiring credentials in gss_acquire_cred() in SASL library.  This is most likely due to not having the proper Kerberos key available in /etc/krb5.keytab on the server.
sr: ГССАПИ грешка при прибављању уверења у gss_acquire_cred() у САСЛ библиотеци.  сОво је највероватније зато што се немају одговарајући керберос кључеви у „/etc/krb5.keytab“ на серверу.

en: GSSAPI error creating a display name denoting the client in gss_display_name() in SASL library.  This is probably because the client supplied bad data.
sr: ГССАПИ грешка приликом стварања приказаног назива које одређује клијента у gss_display_name() у САСЛ библиотеци.  Ово је највероватније зато што је клијент доставио лоше податке.

en: Other entity requested integrity or confidentiality protection in GSSAPI mechanism but this is currently not implemented.
sr: Друга страна захтева заштиту целовитости или поверљивости у ГССАПИ механизму али ово тренутно није остварено.

en: SecurID needs additional passcode.
sr: БезбедниИБ захтева додатни пропусни код.

en: SecurID needs new pin.
sr: БезбедниИБ захтева нови пин.

en: No callback specified by caller (application error).
sr: Позивач није навео ниједан повратни позив (грешка апликације).

en: Authentication failed because the anonymous token was not provided.
sr: Потврда идентитета није успела јер није дат анонимни токен.

en: Authentication failed because the authentication identity was not provided.
sr: Потврда идентитета није успела јер није дат идентитет.

en: Authentication failed because the authorization identity was not provided.
sr: Потврда идентитета није успела јер није дат идентитет овлашћивача.

en: Authentication failed because the password was not provided.
sr: Потврда идентитета није успела јер није дата лозинка.

en: Authentication failed because the passcode was not provided.
sr: Потврда идентитета није успела јер није дат пропусни код.

en: Authentication failed because the pin code was not provided.
sr: Потврда идентитета није успела јер није дат пин код.

en: Authentication failed because the service name was not provided.
sr: Потврда идентитета није успела јер није дат назив услуге.

en: Authentication failed because the host name was not provided.
sr: Потврда идентитета није успела јер није дато име домаћина.

en: GSSAPI error encapsulating token.
sr: ГССАПИ грешка приликом обухватања прстена.

en: GSSAPI error decapsulating token.
sr: ГССАПИ грешка приликом ослобађања прстена.

en: GSSAPI error getting OID for SASL mechanism name.
sr: ГССАПИ грешка приликом добављања ОИБ-а за назив САСЛ механизма.

en: GSSAPI error testing for OID in OID set.
sr: ГССАПИ грешка приликом испробавања ОИБ-а у ОИБ скупу.

en: GSSAPI error releasing OID set.
sr: ГССАПИ грешка приликом отпуштања ОИБ скупа.

en: Authentication failed because a tls-unique CB was not provided.
sr: Потврда идентитета није успела јер није дато тлс-јединствени ЦБ.

en: Callback failed to provide SAML20 IdP identifier.
sr: Повратни позив није успео да обезбеди САМЛ20 ИдП означавач.

en: Callback failed to provide SAML20 redirect URL.
sr: Повратни позив није успео да обезбеди САМЛ20 адресу преусмерења.

en: Callback failed to provide OPENID20 redirect URL.
sr: Повратни позив није успео да обезбеди ОПЕНИД20 адресу преусмерења.

en: Authentication failed because a tls-exporter channel binding was not provided.
sr: Потврда идентитета није успела јер није дато свезивање канала „tls-exporter“.

en: Libgsasl unknown error
sr: Непозната грешка Либгсасла

en: Input list of SASL mechanisms:
sr: Улазни списак САСЛ механизма:

en: Input list of SASL mechanisms supported by server:
sr: Улазни списак САСЛ метода које подржава сервер:

en: Using mechanism:
sr: Користим метод:

en: Output from server:
sr: Излаз сервера:

en: Output from client:
sr: Излаз клијента:

en: Try `%s --help' for more information.
sr: Пробајте „%s --help“ за више података.

en: required --mechanism missing
sr: недостаје захтевано „--mechanism“

en: unsupported --mechanism for --mkpasswd: %s
sr: неподржано „--mechanism“ за „--mkpasswd“: %s

en: iteration count must be positive: %d
sr: број понављања мора бити позитиван: %d

en: Enter password:
sr: Унесите лозинку:

en: missing argument
sr: недостаје аргумент

en: need both --x509-cert-file and --x509-key-file
sr: потребни су и „--x509-cert-file“ и „--x509-key-file“

en: cannot use both --starttls and --no-starttls
sr: не могу да користим и „--starttls“ и „--no-starttls“

en: cannot use both --smtp and --imap
sr: не могу да користим и „--smtp“ и „--imap“

en: cannot guess SASL profile (try --smtp or --imap)
sr: не могу да погодим САСЛ профил (покушајте „--smtp“ или „--imap“)

en: initialization failure: %s
sr: неуспех покретања: %s

en: error listing mechanisms: %s
sr: грешка исписивања метода: %s

en: This client supports the following mechanisms:
sr: Овај клијент подржава следеће методе:

en: This server supports the following mechanisms:
sr: Овај сервер подржава следеће методе:

en: GnuTLS global initialization failed: %s
sr: није успело глобално ГнуТЛС покретање: %s

en: GnuTLS initialization failed: %s
sr: није успело ГнуТЛС покретање: %s

en: setting GnuTLS defaults failed: %s
sr: није успело подешавање основних ГнуТЛС вредности: %s

en: setting GnuTLS server name failed: %s
sr: није успело подешавање ГнуТЛС сервера: %s

en: allocating anonymous GnuTLS credential: %s
sr: добављам анонимно ГнуТЛС уверење: %s

en: setting anonymous GnuTLS credential: %s
sr: задајем анонимно ГнуТЛС уверење: %s

en: allocating X.509 GnuTLS credential: %s
sr: добављам X.509 ГнуТЛС уверење: %s

en: loading X.509 GnuTLS credential: %s
sr: учитавам X.509 ГнуТЛС уверење: %s

en: no X.509 CAs found: %s
sr: нисам пронашао X.509 издаваче уверења: %s

en: no X.509 CAs found
sr: нисам пронашао Х.509 издаваче уверења

en: setting GnuTLS system trust: %s
sr: подешавам поверење ГнуТЛС система: %s

en: setting X.509 GnuTLS credential: %s
sr: задајем X.509 ГнуТЛС уверење: %s

en: setting GnuTLS cipher priority (%s): %s
sr: задајем приоритет ГнуТЛС шифрера (%s): %s

en: TLS X.509 Verification: %s
sr: ТЛС X.509 провера: %s

en: GnuTLS handshake failed: %s
sr: није успело ГнуТЛС руковање: %s

en: TLS session info: %s
sr: информације ТЛС сесије: %s

en: TLS X.509 Certificate %u: %s
sr: ТЛС X.509 уверење %u: %s

en: verifying peer certificate: %s
sr: проверавам парњаково уверење: %s

en: server certificate is not trusted
sr: уверење сервера није од поверења

en: server certificate hasn't got a known issuer
sr: уверење сервера нема познатог издавача

en: server certificate has been revoked
sr: уверење сервера је повучено

en: could not verify server certificate (rc=%u)
sr: не могу да проверим уверење сервера (rc=%u)

en: getting tls-exporter channel binding failed: %s
sr: није успело добављање свезивања канала „tls-exporter“: %s

en: getting channel binding failed: %s
sr: није успело добављање везова канала: %s

en: Cannot find mechanism...
sr: Не могу да пронађем метод...

en: mechanism unavailable: %s
sr: метод није доступан: %s

en: Enter base64 authentication data from client (press RET if none):
sr: Унесите податке за потврду клијента у основи64 (притисните <RET> за ништа):

en: Enter base64 authentication data from server (press RET if none):
sr: Унесите податке за потврду сервера у основи64 (притисните <RET> за ништа):

en: server error
sr: грешка сервера

en: mechanism error: %s
sr: грешка метода: %s

en: Server authentication finished (client trusted)...
sr: Потврђивање сервера је завршено (клијенту се верује)...

en: Client authentication finished (server trusted)...
sr: Потврђивање клијента је завршено (серверу се верује)...

en: Enter application data (EOF to finish):
sr: Унесите податке за обраду (<EOF> за крај):

en: Base64 encoded application data to send:
sr: Кодирани подаци програма у основи64 за слање:

en: SASL record too large: %zu
sr: Снимак САСЛ-а је превелик: %zu

en: encoding error: %s
sr: грешка кодирања: %s

en: Session finished...
sr: Сесија је завршена...

en: terminating GnuTLS session failed: %s
sr: није успело завршавање ГнуТЛС сесије: %s

en: warning: server did not return a token
sr: упозорење: сервер није вратио симбол

en: error: could not parse server data:
    %s
sr: грешка: не могу да рашчланим податке сервера:
    %s
