gscan2pdf - en to be translation catalogue (61 entries)

en: _File
be: _Файл

en: _New
be: _Новы

en: Clears all pages
be: Ачышчае ўсе аркушы

en: Scan document
be: Сканаваць дакумэнт

en: _Quit
be: _Выйсце

en: Quit
be: Выйсце

en: _Edit
be: З_мяніць

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: Delete selected pages
be: Выдаліць выбраныя старонкі

en: _Renumber
be: Змяніць _нумарацыю

en: Select all pages
be: Выбраць усе аркушы

en: _View
be: _Выгляд

en: Zoom _100%
be: Маштаб _100%

en: Zoom to 100%
be: Маштаб 100%

en: Zoom to _fit
be: Расцягнуць у _вакне

en: Zoom to fit
be: Расцягнуць у вакне

en: Zoom _in
be: Па_вяліць

en: Zoom in
be: Павяліць

en: Zoom _out
be: Па_меншыць

en: Zoom out
be: Паменшыць

en: Rotate 90° clockwise
be: Павярнуць на 90 управа

en: Rotate 180°
be: Павярнуць на 180

en: Rotate 90° anticlockwise
be: Павярнуць на 90 улева

en: _Help
be: _Даведка

en: Help
be: Даведка

en: _About
be: _Аб праграме

en: Date
be: Дата

en: Select Date
be: Выберыце дату

en: Title
be: Назва

en: Subject
be: Тэма

en: Keywords
be: Галоўныя словы

en: JPEG Quality
be: Якасць JPEG

en: None
be: Няма

en: Compression
be: Уціск

en: PDF filename
be: Назва файла PDF

en: TIFF filename
be: Назва файла TIFF

en: Scan Document
be: Сканаваць дакумэнт

en: Unable to load image
be: Немагчыма адкрыць малюнак

en: To aid the scan-to-PDF process
be: Падтрымаць працэс сканавання ў PDF

en: Resolution
be: Раздзельнасць

en: Device
be: Прыстасаванне

en: Sets the device to be used for the scan
be: Вызначыць сканар

en: # Pages
be: # Аркушы

en: All
be: Усе

en: Scan all pages
be: Сканаваць усе старонкі

en: Set number of pages to scan
be: Вызначыць колькасць неабходных аркушаў

en: Source document
be: Дакумэнт

en: Single sided
be: Аднабаковы

en: Source document is single-sided
be: Дакумэнт аднабаковы

en: Double sided
be: Двухбаковы

en: Source document is double-sided
be: Дакумэнт двухбаковы

en: Side to scan
be: Бок, які трэба адсканаваць

en: Facing
be: Пярэдні

en: Reverse
be: Адваротны

en: Sets which side of a double-sided document is scanned
be: Вызначае бок дакумэнта, які скануецца

en: Scan
be: Сканаваць

en: Paper size
be: Памер ліста

en: Edit
be: Змяніць

en: Must scan facing pages first
be: Трэба адсканаваць спачатку пярэднія бакі

en: Unknown message:
be: Невядомае паведамленне:

en: Selected
be: Выбраны
