gscan2pdf - en to cs translation catalogue (503 entries)

en: Image
cs: Obrázek

en: OCR Output
cs: Výstup z OCR

en: Error displaying help
cs: Nepodařilo se zobrazit nápovědu

en: Cannot read file: %s
cs: Nelze přečíst soubor: %s

en: GraphicsMagick is being used in ImageMagick compatibility mode.
cs: GraphicsMagick je používán v režimu kompatibility s ImageMagick.

en: Whilst this might work, it is not currently supported.
cs: Byť toto může fungovat, není to v tuto chvíli podporováno.

en: Please switch to ImageMagick in case of problems.
cs: V případě problémů přepněte na ImageMagick.

en: pdftk is installed, but cannot access the directory used for temporary files.
cs: pdftk je nainstalované, ale nedaří se přístup do složky, používané pro dočasné soubory.

en: One reason for this might be that pdftk was installed via snap.
cs: Jedním z důvodů tohoto může být, že pdftk je nainstalované jako snap.

en: In this case, removing pdftk, and reinstalling without using snap would allow gscan2pdf to use pdftk.
cs: V takovém případě by mělo pomoci odebrat (snap) pdftk a nainstalovat ho z klasického .deb balíčku.

en: Another workaround would be to select a temporary directory under your home directory in Edit/Preferences.
cs: Dalším obejitím problému by bylo zvolení dočasné složky ve své domovské složce v Úpravy->Předvolby.

en: Process image with GOCR.
cs: Zpracovat obrázek pomocí GOCR

en: Process image with Tesseract.
cs: Zpracovat obrázek pomocí Tesseract

en: Process image with Ocropus.
cs: Zpracovat obrázek pomocí Ocropus

en: Process image with Cuneiform.
cs: Zpracovat obrázk pomocí Cuneiform.

en: _File
cs: _Soubor

en: _New
cs: _Nový

en: Clears all pages
cs: Smazat všechny stránky

en: _Open
cs: _Otevřít

en: Open image file(s)
cs: Otevřít soubor(y) s obrázkem

en: Open c_rashed session
cs: Otevřít neočekávaně ukončenou _relaci

en: Open crashed session
cs: Otevřít neočekávaně ukončenou relaci

en: S_can
cs: S_kenovat

en: Scan document
cs: Skenovat dokument

en: Save
cs: Uložit

en: _Email as PDF
cs: Zaslat _emailem jako PDF

en: Attach as PDF to a new email
cs: Připojit jako PDF k novému emailu

en: _Print
cs: _Tisk

en: Print
cs: Vytisknout

en: _Compress temporary files
cs: _Kompresovat dočasné soubory

en: Compress temporary files
cs: Kompresovat dočasné soubory

en: _Quit
cs: _Ukončit

en: Quit
cs: Konec

en: _Edit
cs: Ú_pravy

en: _Undo
cs: V_rátit

en: Undo
cs: Zpět

en: _Redo
cs: Zn_ovu

en: Redo
cs: Znovu

en: Cu_t
cs: _Vyjmout

en: Cut selection
cs: Vyjmout výběr

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: Copy selection
cs: Kopírovat výběr

en: _Paste
cs: _Vložit

en: Paste selection
cs: Vložit výběr

en: _Delete
cs: _Smazat

en: Delete selected pages
cs: Smazat vybrané stránky

en: _Renumber
cs: _Přečíslovat

en: Renumber pages
cs: Přečíslovat stránky

en: _Select
cs: Vy_brat

en: _All
cs: _Vše

en: Select all pages
cs: Vybrat všechny stránky

en: _Odd
cs: _Liché

en: Select all odd-numbered pages
cs: Vybrat všechny stránky s lichým číslováním

en: _Even
cs: S_udé

en: Select all evenly-numbered pages
cs: Vybrat všechny stránky se sudým číslováním

en: _Blank
cs: _Čistý

en: Select pages with low standard deviation
cs: Vybrat stránky s malou standardní odchylkou

en: _Dark
cs: _Tmavé

en: Select dark pages
cs: Vybrat tmavé stránky

en: _Modified
cs: _Změněno

en: Select modified pages since last OCR
cs: Vybrat změněné stránky od posledního OCR

en: _No OCR
cs: _Bez OCR

en: Select pages with no OCR output
cs: Vybrat stránky bez výstupu OCR

en: _Clear OCR
cs: _Vyčistit OCR

en: Clear OCR output from selected pages
cs: Vyčistit výstup OCR ze zvolených stránek

en: Propert_ies
cs: _Vlastnosti

en: Edit image properties
cs: Upravit vlastnosti obrázku

en: Prefere_nces
cs: _Nastavení

en: Edit preferences
cs: Upravit nastavení

en: _View
cs: _Zobrazit

en: Zoom _100%
cs: Velikost _100%

en: Zoom to 100%
cs: Zvětšit na 100%

en: Zoom to _fit
cs: Př_izpůsobit

en: Zoom to fit
cs: Přizpůsobit

en: Zoom _in
cs: Z_většit

en: Zoom in
cs: Zvětšit

en: Zoom _out
cs: Z_menšit

en: Zoom out
cs: Zmenšit

en: Rotate 90° clockwise
cs: Otočit o 90° doprava

en: Rotate 180°
cs: Otočit o 180°

en: Rotate 90° anticlockwise
cs: Otočit o 90° doleva

en: _Tools
cs: _Nástroje

en: _Threshold
cs: _Práh:

en: Change each pixel above this threshold to black
cs: Změnit každý pixel nad tento práh na černou

en: _Brightness / Contrast
cs: _Jas/kontrast

en: Change brightness & contrast
cs: Změnit jas a kontrast

en: _Negate
cs: N_egovat

en: Converts black to white and vice versa
cs: Konvertovat černou na bílou a obráceně

en: _Unsharp Mask
cs: _Maska rozostření

en: Apply an unsharp mask
cs: Aplikovat masku rozostření

en: _Crop
cs: _Oříznout

en: Crop pages
cs: Oříznout stránky

en: Crop selection
cs: Oříznout výběr

en: _Clean up
cs: _Vyčistit

en: Clean up scanned images with unpaper
cs: Vyčistit skenované stránky pomocí unpaper

en: Optical Character Recognition
cs: Optické rozpoznávání znaků

en: U_ser-defined
cs: Už_ivatelem určené

en: Process images with user-defined tool
cs: Zpracovat obrázky uživatelem určeným nástrojem

en: _Help
cs: _Nápověda

en: Help
cs: Nápověda

en: _About
cs: _O programu

en: _Tabbed
cs: S kar_tami

en: Arrange image and OCR viewers in tabs
cs: Uspořádat prohlížeče obrázků a OCR do karet

en: _Split
cs: _Rozdělit

en: Arrange image and OCR viewers in split screen
cs: Uspořádat prohlížeče obrázků a OCR do podoken

en: Save image and Save as PDF both require imagemagick
cs: Uložení obráku a uložení jako PDF vyžadují imagemagick

en: Save image requires libtiff
cs: Uložení obrázku vyžaduje libtiff

en: Save as DjVu requires djvulibre-bin
cs: Ukládání do DjVu vyžaduje djvulibre-bin

en: Email as PDF requires xdg-email
cs: Zaslání emailem jako PDF vyžaduje xdg-email

en: The rotating options and unpaper support require perlmagick
cs: Volby otáčení a podpora unpaper vyžadují perlmagick

en: unpaper missing
cs: unpaper chybí

en: OCR requires gocr, tesseract, ocropus, or cuneiform
cs: OCR vyžaduje gocr, tesseract, ocropus, nebo cuneiform

en: PDF encryption requires pdftk
cs: Šifrování PDF vyžaduje pdftk

en: Warning: missing packages
cs: Varování: chybí balíčky

en: Warning: unable to use %s for temporary storage. Defaulting to %s instead.
cs: Varování: nelze použít %s jako dočasné úložiště. Místo toho je použito standardní %s.

en: Crashed sessions
cs: Neočekávaně ukončené relace

en: The following list of sessions cannot be restored. Please retrieve any images you require from them. Selected sessions will be deleted.
cs: Následující seznam sezení není možné obnovit. Získejte všechny obrázky, které jsou pro ně potřeba. Označené relace budou smazány.

en: Session
cs: Sezení

en: Pick crashed session to restore
cs: Vyberte spadlou relaci k obnově

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to clear all pages?
cs: Některé stránky nebyly uloženy.
    Chcete opravdu  vyčistit všechny stránky?

en: Process %i of %i (%s)
cs: Zpracování %i z %i (%s)

en: Process %i of %i
cs: Zpracování %i z %i

en: Open image
cs: Otevřít obrázek

en: Image files
cs: Obrázkové soubory

en: Enter user password for PDF %s
cs: Zadejte uživatelské heslo pro PDF %s

en: Pages to extract
cs: Stránky k rozbalení

en: First page to extract
cs: První stránka k rozbalení

en: Last page to extract
cs: Poslední stránka k rozbalení

en: %04d-%02d-%02d %02d:%02d:%02d is not a valid datetime.
cs: %04d-%02d-%02d %02d:%02d:%02d není platné datum a čas.

en: Post-save hook
cs: Háček po uložení

en: Run command on saved file. The available commands are those user-defined tools that do not specify %o
cs: Spustit na uloženém souboru příkaz. Dostupné příkazy jsou ty uživatelem určené nástroje, které neurčují %o

en: Close dialog on save
cs: Po uložení zavřít dialog

en: PDF filename
cs: Jméno PDF souboru

en: PDF files
cs: Soubory PDF

en: DjVu filename
cs: Jméno souboru DjVu

en: DjVu files
cs: Soubory DjVu

en: TIFF filename
cs: Jméno TIFF souboru

en: Text filename
cs: Jméno textového souboru

en: Text files
cs: Textové soubory

en: hOCR filename
cs: název hOCR souboru

en: hOCR files
cs: hOCR soubory

en: PS filename
cs: PS jméno souboru

en: Postscript files
cs: Soubory Postscript

en: gscan2pdf session filename
cs: jméno souboru sezení gscan2pdf

en: gscan2pdf session files
cs: soubory relací gscan2pdf

en: Directory %s is read-only
cs: Složka %s je pouze pro čtení

en: File %s is read-only
cs: Soubor %s je jen pro čtení

en: Image filename
cs: Jméno souboru s obrázkem

en: You seem to be using Gnome or XFCE, but do not have gconftool installed. Unable to determine email client.
cs: Zdá se, že používáte prostředí GNOME nebo XFCE, ale není nainstalovaný nástroj gconftool. Nedaří se zjistit e-mailového klienta.

en: Unable to determine your desktop enviroment, and therefore your email client.
cs: Nedaří se rozpoznat vaše desktopové prostředí a proto i e-mailového klienta.

en: Email as PDF
cs: Zaslat emailem jako PDF

en: Error creating email
cs: Chyba při vytváření emailu

en: Scan Document
cs: Skenovat dokument

en: Finished scanning facing pages. Scan reverse pages?
cs: Dokončeno skenování z jedné strany (líc). Skenovat z té druhé (rub)?

en: Finished scanning reverse pages. Scan facing pages?
cs: Dokončeno skenování z druhé strany (rub). Skenovat z té první (rub)?

en: Rotate
cs: Otočit

en: Rotate image after scanning
cs: Otočit obrázek po skenování

en: Both sides
cs: Obě strany

en: Both sides.
cs: Obě strany.

en: Facing side
cs: Přední strana

en: Facing side.
cs: Přední strana.

en: Reverse side
cs: Zadní strana

en: Reverse side.
cs: Zadní strana.

en: Select side to rotate
cs: Vyberte stranu pro otočení

en: Rotate image 90 degrees clockwise.
cs: Otočit obrázek o 90 stupnů vpravo

en: Rotate image 180 degrees clockwise.
cs: Otočit obrázek o 180 stupnů

en: Rotate image 90 degrees anticlockwise.
cs: Otočit obrázek o 90 stupňů vlevo

en: Select direction of rotation
cs: Vybrat směr rotace

en: Process with user-defined tool
cs: Zpracovat pomocí uživatelem určeného nástroje

en: Process scanned images with user-defined tool
cs: Zpracovat naskenované obrázky pomocí uživatelem určeného nástroje

en: OCR scanned pages
cs: OCR na oskenované stránky

en: Select OCR engine
cs: Vybrat OCR engine

en: Threshold before OCR
cs: Práh před OCR

en: Threshold the image before performing OCR. This only affects the image passed to the OCR engine, and not the image stored.
cs: Práh obrázku před provedením rozpoznávání znaků. Toto se týká pouze obrázků, předaných OCR engine a ne uložených obrázků.

en: Threshold
cs: Práh

en: Post-processing
cs: Následné zpracování

en: Clean up images
cs: Vyčistit obrázky

en: Options
cs: Volby

en: Set unpaper options
cs: Nastavit vlastnosti unpaper

en: unpaper options
cs: volby unpaperu

en: To aid the scan-to-PDF process
cs: Pomáhá skenovat dokumenty do PDF

en: Copyright 2006--2020 Jeffrey Ratcliffe
cs: Autorská práva 2006--2020 Jeffrey Ratcliffe

en: Brightness / Contrast
cs: Jas/kontrast

en: Brightness
cs: Světlost

en: Contrast
cs: Kontrast

en: Negate
cs: Negovat

en: Unsharp mask
cs: Maska rozostření

en: Radius
cs: Poloměr

en: pixels
cs: pixelů

en: The radius of the Gaussian, in pixels, not counting the center pixel (0 = automatic).
cs: Rádius Gaussianu, v pixelech bez středového pixelu (0 = automaticky).

en: The standard deviation of the Gaussian.
cs: Standardní odchylka Gaussianu.

en: Gain
cs: Zesílení

en: The percentage of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
cs: Procento rozdílu mezi původním a rozmazaným obrázkem, který je přidán zpátky do původního.

en: The threshold, as a fraction of QuantumRange, needed to apply the difference amount.
cs: Práh, zlomek kvantového rozsahu, potřebný k použití výše rozdílu.

en: Crop
cs: Oříznout

en: The x-position of the left hand edge of the crop.
cs: Umístění x na levé straně hrany výřezu.

en: The y-position of the top edge of the crop.
cs: Umístění y na horní hraně výřezu.

en: Width
cs: Šířka

en: The width of the crop.
cs: Šířka výřezu.

en: Height
cs: Výška

en: The height of the crop.
cs: Výška výřezu.

en: User-defined tools
cs: Nástroje určené uživatelem

en: Selected tool
cs: Vybraný nástroj

en: Language to recognise
cs: Jazyk pro rozpoznávání

en: English
cs: Anglický

en: OCR Engine
cs: OCR program

en: Start OCR
cs: Spustit OCR

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to quit?
cs: Některé stránky nebyly uloženy.
    Opravdu chcete odejít?

en: %dMb free in %s.
cs: %dMB volných v %s.

en: This operation cannot be undone. Are you sure?
cs: Tato operace nelze vzít zpět. Jste si jist?

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Scan options
cs: Možnosti skenování

en: General options
cs: Obecná nastavení

en: Invalid regex. Try without special characters such as '*'
cs: Neplatný regulární výraz. Zkuste to bez speciálních znaků jako např. „*“ (hvězdička)

en: You will have to restart gscanp2df for changes to the temporary directory to take effect.
cs: Bude třeba restartovat gscan2pdf pro provedení změn v dočasném adresáři.

en: Open scanner at program start
cs: Otevřít skener při spouštění aplikace

en: Automatically open the scan dialog in the background at program start. This saves time clicking the scan button and waiting for the program to find the list of scanners
cs: Automatické spuštění skenovacího dialogu na pozadí při spuštění programu. Ušetří čekání při kliknutí na skenovací tlačítko - nečeká se na hledání skenerů.

en: Frontend
cs: Rozhraní

en: Scan using the Perl bindings for SANE.
cs: Skenovat pomocí Perl můstků pro SANE.

en: Scan using the scanimage frontend.
cs: Skenovat pomocí rozhraní scanimage

en: Scan using the scanadf frontend.
cs: Skenovat pomocí rozhraní scanadf

en: Interface used for scanner access
cs: Rozhraní pro přístup ke skeneru

en: Device blacklist
cs: Seznam zařízení, vyloučených z používání

en: Device blacklist (regular expression)
cs: Seznam zařízení, vyloučených z používání (regulární výraz)

en: Cycle SANE handle after scan
cs: Kroužit obslužnou rutinou SANE po skenování

en: Some ADFs do not feed out the last page if this is not enabled
cs: Když je toto zapnuto, některé automatické podavače dokumentů nevyjedou poslední stránku

en: Allow batch scanning from flatbed
cs: Umožnit dávkové skenování z osvitové desky

en: If not set, switching to a flatbed scanner will force # pages to 1 and single-sided mode.
cs: Pokud není nastaveno, přepnutí na deskový skener vynutí počet stránek na 1 a jednostranný režim.

en: Force new scan job between pages
cs: Vynutit novou skenovací úlohu mezi stránkami

en: Otherwise, some Brother scanners report out of documents, despite scanning from flatbed.
cs: Jinak některé skenery Brother hlásí, že došly dokumenty – i když se skenuje z desky.

en: Select # pages = all on selecting ADF
cs: Vybrat počet stránek = vše pokud je vybrán automatický podavač dokumentů

en: If this option is enabled, when switching to source=ADF, # pages = all is selected
cs: Když je tato volba zapnutá, pak při přepnutí zdroje na automatický podavač dokumentů je vybrán počet stránek vše.

en: Scan command prefix
cs: Prefix příkazu skenování

en: Cache device-dependent options
cs: Volby mezipaměti závislé na zařízení

en: Clear device-dependent options cache
cs: Vyčistit mezipaměť volb závislých na zařízení

en: Option visibility & control
cs: Viditelnost předvoleb a jejich ovládání

en: Title
cs: Název

en: Type
cs: Druh

en: Show
cs: Zobrazit

en: Reload
cs: Znovu načíst

en: Hide
cs: Skrýt

en: List current options
cs: Senam stávajícíh předvoleb

en: No scanner currently open with command line frontend.
cs: Nadstavbou pro příkazový řádek v tuto chvíli není otevřen žádný skener.

en: Show options not listed
cs: Zobrazit nevypsané předvolby

en: Restore window settings on startup
cs: Obnovit nastavení okna při spuštění

en: View files on saving
cs: Zobrazit soubory při ukládaní

en: Default PDF & DjVu filename
cs: Výchozí název souboru PDF a DjVu

en: strftime codes, e.g.:
    %Y	current year
    
    with the following additions:
    %Da	author
    %De	filename extension
    %Dt	title
    
    All document date codes use strftime codes with a leading D, e.g.:
    %DY	document year
    %Dm	document month
    %Dd	document day
cs: strftime kódy, např.:
    %Y	stávající rok
    
    s následujícími dopňky:
    %Da	autor
    %De	přípona souboru
    %Dt	nadpis
    
    Všechny kódy data dokumentu používají strftime kódy s úvodním D, např.:
    %DY	rok dokumentu
    %Dm	měsíc dokumentu
    %Dd	den dokumentu

en: Replace whitespace in filenames with underscores
cs: Nahradit prázdné znaky v názvech souborů podtržítky

en: Use timezone from locale
cs: Použít časovou zónu z místních a jazykových nastavení

en: Specify time as well as date
cs: Zadat čas i datum

en: Set access and modification times to metadata date
cs: Nastavit časy přístupu a změny do data metadat

en: Convert scanned images to PNG before further processing
cs: Před dalším zpracováváním převést naskenované obrázky do formátu PNG

en: Temporary directory
cs: Dočasný adresář

en: Browse
cs: Procházet

en: Select temporary directory
cs: Vybrat dočasný adresář

en: Warn if available space less than (Mb)
cs: Varovat, pokud zbývá volného méně než (MB)

en: Warn if the available space in the temporary directory is less than this value
cs: Varovat pokud dostupné místo v dočasné složce poklesne pod tuto hodnotu

en: Blank threshold
cs: Práh prázdnoty

en: Threshold used for selecting blank pages
cs: Práh, který je použit pro vybrání prázdných stránek

en: Dark threshold
cs: Práh temnoty

en: Threshold used for selecting dark pages
cs: Práh, který je použit pro výběr temných stránek

en: OCR output
cs: Výstup OCR

en: Replace
cs: Nahradit

en: Replace the contents of the text buffer with that from the OCR output.
cs: Nahradit obsah textové vyrovnávací paměti obsahem výstupu OCR.

en: Prepend
cs: Předřadit

en: Prepend the OCR output to the text buffer.
cs: Předřadit výstup OCR do textové vyrovnávací paměti.

en: Append
cs: Připojit

en: Append the OCR output to the text buffer.
cs: Připojit výstup OCR do textové vyrovnávací paměti.

en: Manage user-defined tools
cs: Spravovat uživatelem určené nástroje

en: Use %i and %o for the input and output filenames respectively, or a single %i if the image is to be modified in-place.
    
    The other variable available is:
    
    %r resolution
cs: Použijte %i a %o pro názvy souborů výstupu a vstupu, nebo jedno %i pokud má být obrázek upravován na místě..
    
    Další dostupná proměnná je:
    
    %r rozměr

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: dpi
cs: bodů na palec (dpi)

en: Don't show this message again
cs: Tuto zprávu znovu nezobrazovat

en: Messages
cs: Zprávy

en: Page Range
cs: Rozsah stránek

en: Error
cs: Chyba

en: Warning
cs: Varování

en: Page
cs: Strana

en: Process
cs: Zpracovat

en: Message type
cs: Typ zprávy

en: Message
cs: Zpráva

en: Don't show these messages again
cs: Tuto zprávu už příště nezobrazovat

en: This error is normally due to ImageMagick exceeding its resource limits.
cs: Tato chyba obyčejně bývá kvůli tomu, že ImageMagick překročí svůj limit prostředků.

en: These can be extended by editing its policy file, which on my system is found at /etc/ImageMagick-6/policy.xml
cs: Tyto je možné rozšířit úpravou jeho souboru se zásadami, který se na mém systému nachází v /etc/ImageMagick-6/policy.xml

en: Please see https://imagemagick.org/script/resources.php for more information
cs: Další informace naleznete na https://imagemagick.org/script/resources.php

en: Renumber
cs: Přečíslování

en: Page numbering
cs: Číslování stran

en: Start
cs: Začátek

en: Increment
cs: Přírůstek

en: The current settings would result in duplicate page numbers. Please select new start and increment values.
cs: Současné nastavení by vedlo k duplicitním číslům stran. Zvolte jiný počátek a přírůstek.

en: Now
cs: Nyní

en: Use current date and time
cs: Použít stávající datum a čas

en: Today
cs: dnes

en: Use today's date
cs: Použít dnešní datum

en: Document Metadata
cs: Metadata dokumentu

en: Date/Time
cs: Datum/čas

en: Specify
cs: Zadejte

en: Specify date and time
cs: Zadejte datum a čas

en: Year-Month-Day
cs: Rok-Měsíc-Den

en: Select Date
cs: Vybrat datum

en: Select date with calendar
cs: Vyberte datum v kalendáři

en: Author
cs: Autor

en: Subject
cs: Předmět

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Document type
cs: Typ dokumentu

en: Portable Document Format
cs: Přenosný formát dokumentu

en: Postscript
cs: Postskript

en: Plain text
cs: Prostý text

en: hOCR markup language
cs: hOCR značkovací jazyk

en: gscan2pdf session file
cs: soubor sezení gscan2pdf

en: Prepend to PDF
cs: Předřadit PDF

en: Prepend to an existing PDF
cs: Předřadit existujícímu PDF

en: Append to PDF
cs: Připojit k PDF

en: Append to an existing PDF
cs: Připojit k existujícímu PDF souboru

en: Postscript backend
cs: Podpůrná vrstva (backend) pro Postscript

en: Use LibTIFF (tiff2ps) to create Postscript files from TIFF.
cs: Použít pro vytváření Postscript souborů z TIFF knihovnu LibTIFF (tiff2ps).

en: Use Ghostscript (pdf2ps) to create Postscript files from PDF.
cs: Použít pro vytváření Postcript souborů z PDF nástroj Ghostscript (pdf2ps).

en: Use Poppler (pdftops) to create Postscript files from PDF.
cs: Použít pro vytváření Postcript souborů z PDF nástroj Poppler (pdftops).

en: Compress output with Lempel-Ziv & Welch encoding.
cs: Kompresovat výstup kódováním Lempel-Ziv & Welch.

en: Compress output with deflate encoding.
cs: Kompresovat výstup kódováním deflate.

en: Compress output with JPEG encoding.
cs: Kompresovat výstup kódováním JPEG.

en: Compress output with Packbits encoding.
cs: Kompresovat výstup kódováním Packbits.

en: Compress output with CCITT Group 3 encoding.
cs: Kompresovat výstup pomocí kódování CCITT Skupiny 3.

en: Compress output with CCITT Group 4 encoding.
cs: Kompresovat výstup poocí kódovaní CCITT Skupiny 4.

en: None
cs: Žádné

en: Use no compression algorithm on output.
cs: Nekompresovat výstup.

en: Compression
cs: Komprese

en: JPEG Quality
cs: JPEG kvalita

en: Downsample to
cs: Převzorkovat na

en: Automatic
cs: Automaticky

en: Let gscan2pdf which type of compression to use.
cs: Gscan2pdf rozhodne jaký typ komprese použít.

en: Compress output with PNG encoding.
cs: Kompresovat výstup pomocí PNG kódování

en: Font for non-ASCII text
cs: Písmo pro text mimo ASCII

en: Core
cs: Hlavní

en: Encrypt PDF
cs: Šifrovat PDF

en: Set password
cs: Nastavit heslo

en: User password
cs: Heslo uživatele

en: Page Options
cs: Vlastnosti stránky

en: # Pages
cs: # stránek

en: All
cs: Všechny

en: Scan all pages
cs: Skenovat všechny stránky

en: Set number of pages to scan
cs: Nastavit počet stránek pro skenování

en: Extended page numbering
cs: Rozšířené číslování stránek

en: Page number
cs: Číslo stránky

en: Source document
cs: Zdrojový dokument

en: Single sided
cs: jednostranný

en: Source document is single-sided
cs: Zdrojový dokument je jednostranný

en: Double sided
cs: oboustranný

en: Source document is double-sided
cs: Zdrojový dokument je oboustranný

en: Side to scan
cs: Strana na snímání

en: Facing
cs: Přední

en: Reverse
cs: Zadní

en: Sets which side of a double-sided document is scanned
cs: Nastaví jaká strana oboustranného dokumentu je skenována

en: Scan profiles
cs: Profily skenování

en: Scan
cs: Skenovat

en: Device
cs: Zařízení

en: Rescan for devices
cs: Opakovat hledání zařízení

en: Sets the device to be used for the scan
cs: Nastaví zařízení pro skenování

en: Name of scan profile
cs: Jméno profilu skenování

en: Profile '%s' exists. Overwrite?
cs: Profil „%s“ už existuje. Přepsat?

en: Editing current scan options
cs: Upravují se předvolby stávajícího skenování

en: Editing scan profile "%s"
cs: Upravit profil skenování „%s“

en: Backend options
cs: Předvolby pro podpůrnou vrstvu

en: Frontend options
cs: Předvolby pro nadstavbu

en: Manual
cs: Ručně

en: Error: unknown device: %s
cs: Chyba: neznámé zařízení: %s

en: Paper size
cs: Rozměr papíru

en: Edit
cs: Editovat

en: Selects or edits the paper size
cs: Vybírá nebo upravuje rozměry stránek

en: Reload recursion limit (%d) exceeded. Please file a bug, attaching a log file reproducing the problem.
cs: Překročen limit (%d) rekurze opětovného načtení. Nahlaste to jako chybu a připojte záznam událostí z aplikace, zachycující stav při zopakování problému.

en: Edit paper size
cs: Upravit velikost papíru

en: Name
cs: Jméno

en: Left
cs: Vlevo

en: Top
cs: Horní

en: Units
cs: Jednotky

en: Cannot delete all paper sizes
cs: Nelze smazat všechny rozměry stránek

en: The following paper sizes are too big to be scanned by the selected device:
cs: Následující velikosti stránek jsou příliš velké pro skenování s vybraným zařízením:

en: Multiple unconstrained values are not currently supported. Please file a bug.
cs: Vícero neomezených hodnot není v tuto chvíli podporováno. Nahlaste to prosím jako chybu.

en: Multiple non-numerical values are not currently supported. Please file a bug.
cs: Vícero nečíselných hodnot není v tuto chvíli podporováno. Tuto chybu nahlaste.

en: Scanning page %d of %d
cs: Probíhá skenování strany %d z %d

en: Scanning page %d
cs: Probíhá skenování strany %d

en: Fetching list of devices
cs: Stahuje se seznam zařízení

en: No devices found
cs: Nenalezeno žádné zařízení

en: Updating options
cs: Aktualizuji volby

en: Scan Options
cs: Možnosti skenování

en: Must scan facing pages first
cs: Nutno nejdříve skenovat přední stránky

en: Opening device
cs: Otevírání zařízení

en: Retrieving options
cs: Probíhá získávání předvoleb

en: Error retrieving scanner options:
cs: Chyba při získávání předvoleb skeneru:

en: Error opening device:
cs: Chyba při otevírání zařízení:

en: Thumbnails
cs: Miniatury

en: Error: cannot open a session file at the same time as another file.
cs: Chyba: nelze otevřít soubor relace souběžně s jiným souborem.

en: Error: importing a multipage file at the same time as another file.
cs: Chyba: import vícestránkového souboru současně s jiným souborem.

en: Unable to load image
cs: Nelze načíst obrázek

en: Error importing page %d. Ignoring.
cs: Chyba při importu strany %d. Bude ignorováno.

en: No pages to process
cs: Žádné stránky ke zpracování

en: No pages selected
cs: Nejsou vybrány žádné stránky

en: File %s not found
cs: Soubor %s nebyl nalezen

en: Error importing zero-length file %s.
cs: Chyba při importu prázdného souboru %s.

en: Unknown DjVu file structure. Please contact the author.
cs: Neznámá struktura souboru DjVu. Prosím kontaktujte autora.

en: %s is not a recognised image type
cs: %s není rozpoznávaný typ obrázku

en: Importing page %i of %i
cs: Importování stránky %i z %i

en: Error extracting images from PDF
cs: Chyba při xtrahování obrázků z PDF

en: Error extracting text layer from PDF
cs: Chyba při získávání textové vrstvy z PDF

en: Error importing PDF
cs: Chyba při importu PDF

en: Warning: gscan2pdf expects one image per page, but this was not satisfied. It is probable that the PDF has not been correctly imported.
    
    If you wish to add scans to an existing PDF, use the prepend/append to PDF options in the Save dialogue.
cs: Varování: gscan2pdf očekává jeden obrázek na stránku, ale toto nebylo dodrženo. Je pravděpodobné, že PDF nebylo správně importováno.
    
    Pokud si přejete přidat skeny k existujícím PDF, použijte volbu připojit před/za v dialogu ukládání.

en: Setting up PDF
cs: Nastavování PDF

en: Caught error creating PDF %s: %s
cs: Zachycena chyba při vytváření PDF %s: %s

en: Unable to find font '%s'. Defaulting to core font.
cs: Nedaří se najít písmo „%s“. Náhradně bude použit core font.

en: Saving page %i of %i
cs: Ukládání stránky %i z %i

en: Closing PDF
cs: Uzavírání PDF

en: Converting to PS
cs: Převod do PS

en: Error converting PDF to PS: %s
cs: Chyba při převodu PDF na PS. %s.

en: Error prepending PDF: %s
cs: Chyba při připojování na začátek PDF: %s

en: Error appending PDF: %s
cs: Chyba při přidávání k PDF: %s

en: Error creating backup of PDF
cs: Chyba při pořizování zálohy PDF

en: Error encrypting PDF: %s
cs: Chyba šifrování PDF: %s

en: Unable to set file timestamp for dates prior to 1970
cs: Není možné nastavit časovou značku na datum před rokem 1970

en: Error creating PDF image object: %s
cs: Chyba při vytváření objektu obrázku PDF: %s

en: Error embedding file image in %s format to PDF: %s
cs: Chyba při vnořování souboru obrázku ve formátu %s do PDF: %s

en: Error compressing image: %s
cs: Chyba při komprimaci obrázku: %s

en: Writing page %i of %i
cs: Zápis stránky %i z %i

en: Error writing DjVu
cs: Chyba při zápisu DjVu

en: Merging DjVu
cs: Spojování DjVu

en: Error merging DjVu
cs: Chyba při spojování DjVu

en: Can't write to file: %s
cs: Nedaří se zapsat do souboru: %s

en: Can't open file: %s
cs: Nelze otevřít soubor: %s

en: Can't close file: %s
cs: Soubor se nedaří zavřít: %s

en: Error adding text layer to DjVu
cs: Chyba při přidávání textové vrstvy do DjVu

en: Error adding metadata to DjVu
cs: Chyba při přidávání metadat do DjVu

en: Converting image %i of %i to TIFF
cs: Převod obrázku %i z %i do TIFF

en: Error writing TIFF
cs: Chyba při zápisu TIFF

en: Concatenating TIFFs
cs: Zřetězení TIFF

en: Error converting TIFF to PS: %s
cs: Chyba při převádění TIFF na PS: %s

en: Error saving image
cs: Chyba při ukládání obrázku

en: Analysing page %i of %i
cs: Analyzuje se stránka %i z %i

en: Error copying page
cs: Chyba při kopírování stránky

en: Scanning %i pages...
cs: Probíhá skenování %i stránek...

en: Scanning page %i...
cs: Skenuje se stránka %i...

en: Scanner warming up
cs: Zahřívání skeneru

en: Document feeder out of documents
cs: Podavač dokumentů je prázdný

en: Device busy
cs: Zařízení zaneprázdněno

en: Operation cancelled
cs: Operace zrušena

en: Unknown message:
cs: Neznámá zpráva:

en: Error importing image %s: %s
cs: Chyba při importu obrázku %s: %s

en: Error copying image %s: %s
cs: Chyba při kopírování obrázku %s: %s

en: Selected
cs: Vybrané

en: Layout
cs: Formát

en: Single
cs: Jednotlivé

en: One page per sheet, oriented upwards without rotation.
cs: Jedna stránka na list, orientovaná na výšku bez rotace.

en: Double
cs: Dvojité

en: Two pages per sheet, landscape orientation (one page on the left half, one page on the right half).
cs: Dvě stránky na list, orientovaná na šířku (jedna stránka na levé půlce, druhá na pravé)

en: # Output pages
cs: # Výstupní stránky

en: Number of pages to output.
cs: Počet stránek k výstupu

en: Writing system
cs: systém zápisu

en: Left-to-right
cs: Zleva doprava

en: Most writings systems, e.g. Latin, Greek, Cyrillic.
cs: Většina písem, např. latinka, řečtina, cyrilice.

en: Right-to-left
cs: Zprava doleva

en: Scripts like Arabic or Hebrew.
cs: Písma jako arabština nebo hebrejština

en: No deskew
cs: Bez deskew

en: Disable deskewing.
cs: Zakázat deskew

en: No mask scan
cs: Bez skenování masky

en: Disable mask detection.
cs: Zakázat detekci masky

en: No mask centering
cs: Nevystřeďovat masku

en: Disable mask centering.
cs: Nevystřeďovat masku.

en: No black filter
cs: Bez filtru černé

en: Disable black area scan.
cs: Zakázat skenování černé oblasti

en: No gray filter
cs: Bez filtru šedé

en: Disable gray area scan.
cs: Zakázat skenování šedé oblasti

en: No noise filter
cs: Bez filtru šumu

en: Disable noise filter.
cs: Zakázat filtr šumu.

en: No blur filter
cs: Bez filtru rozmazání

en: Disable blur filter.
cs: Zakázat filtr rozmazání

en: No border scan
cs: Bez skenování ohraničení

en: Disable border scanning.
cs: Zakázat skenování ohraničení

en: No border align
cs: Bez zarovnání kraje

en: Disable aligning of the area detected by border scanning.
cs: Zakázat zarovnání oblasti detekované skenováním okrajů.

en: Deskew to edge
cs: Deskew k okraji

en: Edges from which to scan for rotation. Each edge of a mask can be used to detect the mask's rotation. If multiple edges are specified, the average value will be used, unless the statistical deviation exceeds --deskew-scan-deviation.
cs: Okraje, ze kterých vyhledávat rotaci. Každý okraj masky může být použít pro detekci rotace masky. Při zadání více okrajů je použita průměrná hodnota dokud není překročena statistická deviace --deskew-scan-deviation.

en: Use 'left' for scanning from the left edge.
cs: Použijte "vlevo" pro snímání od levého okraje.

en: Use 'top' for scanning from the top edge.
cs: Použijte "horní" pro snímání od horního okraje.

en: Right
cs: Vpravo

en: Use 'right' for scanning from the right edge.
cs: Použijte "vpravo" pro snímání od pravého okraje.

en: Bottom
cs: Spodní

en: Use 'bottom' for scanning from the bottom.
cs: Použijte "spodní" pro snímání od spodního okraje.

en: Align to edge
cs: Zarovnat k okraji

en: Edge to which to align the page.
cs: Okraj pro zarovnání stránky.

en: Use 'left' to align to the left edge.
cs: Použijte "vlevo" pro zarovnání stránky k levému okraji.

en: Use 'top' to align to the top edge.
cs: Použijte "nahoru" pro zarovní stránky k hornímu okraji.

en: Use 'right' to align to the right edge.
cs: Použijte "vpravo" pro zarovní stránky k pravému okraji.

en: Use 'bottom' to align to the bottom.
cs: Použijte "dolů" pro zarovní stránky ke spodnímu okraji.

en: Border margin
cs: Mez okraje

en: Vertical margin
cs: Svislý okraj

en: Vertical distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
cs: Svislá vzdálenost pro zachování  kraje listu při zarovnávání okraje oblasti.

en: Horizontal margin
cs: Vodorovný okraj

en: Horizontal distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
cs: Vodorovná vzdálenost pro zachování  kraje listu při zarovnávání okraje oblasti.

en: White threshold
cs: Práh bílé

en: Brightness ratio above which a pixel is considered white.
cs: Poměr jasu, nad který je pixel považován za bílý.

en: Black threshold
cs: Práh černé

en: Brightness ratio below which a pixel is considered black (non-gray). This is used by the gray-filter. This value is also used when converting a grayscale image to black-and-white mode.
cs: Poměr jasu, nad který je pixel považován za bílý (ne šedý). Je to používáno filtrem šedé. Tato hodnota je také používána při konverzi šedého obrázku do černobílé.

en: Border
cs: Ohraničení

en: Filters
cs: Filtry
