gscan2pdf - en to eu translation catalogue (453 entries)

en: Image
eu: Irudia

en: Error displaying help
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean

en: Cannot read file: %s
eu: Ezin irakurri honako fitxategia:: %s

en: GOCR
eu: GOCR (OCR aplikazio librea by Jörg Schulenburg).

en: Process image with GOCR.
eu: Procesatu irudia GOCR erabiliz.

en: Tesseract
eu: Tesseract (open source OCR softwarea)

en: Process image with Tesseract.
eu: Irudia prozesatzen Tesseract erabiliz

en: Ocropus
eu: OCRopus

en: Process image with Ocropus.
eu: Irudia prozesatzen OCRopus erabiliz

en: Cuneiform
eu: CuneiForm (open source OCR softwarea)

en: Process image with Cuneiform.
eu: Irudia prozesatzen CuneiForm erabiliz

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _New
eu: _Berria

en: Clears all pages
eu: Ezabatu orrialde guztiak

en: _Open
eu: _Zabaldu

en: Open image file(s)
eu: Ireki irudi(ar)en fitxategia(k)

en: Open c_rashed session
eu: Ireki _hondatutako  saioa

en: Open crashed session
eu: Ireki hondatutako saioa

en: S_can
eu: Es_kaneatu

en: Scan document
eu: Eskaneatu dokumentua

en: Save
eu: Gorde

en: _Email as PDF
eu: _Bidali PDFa posta-e mezu batean

en: Attach as PDF to a new email
eu: Erantsi PDF legez posta-e mezu berri batean

en: _Print
eu: _Inprimatu

en: Print
eu: Inprimatu

en: _Compress temporary files
eu: _Konprimatu aldi baterako fitxategiak

en: Compress temporary files
eu: Konprimatu aldi baterako fitxategiak

en: _Quit
eu: I_rten

en: Quit
eu: Irten

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Undo
eu: _Desegin

en: Undo
eu: Desegin

en: _Redo
eu: _Berregin

en: Redo
eu: Berregin

en: Cu_t
eu: E_baki

en: Cut selection
eu: Ebaki hautapena

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Copy selection
eu: Kopiatu hautapena

en: _Paste
eu: It_satsi

en: Paste selection
eu: Itsatsi hautapena

en: _Delete
eu: E_zabatu

en: Delete selected pages
eu: Ezabatu hautaturiko orrialdeak

en: _Renumber
eu: Jarri _zenbakiak berriro

en: Renumber pages
eu: Jarri berriro zenbakiak orrialdeetan

en: _Select
eu: _Hautatu

en: _All
eu: _Denak

en: Select all pages
eu: Hautatu orrialde guztiak

en: _Odd
eu: _Osatugabea

en: Select all odd-numbered pages
eu: Hautatu zenbakiak osatugabe daukaten orrialde guztiak

en: _Even
eu: _Bikoiti

en: Select all evenly-numbered pages
eu: Hautatu bikoitien zenbakiak dauzkaten orrialde guztiak

en: _Blank
eu: _Hutsik

en: Select pages with low standard deviation
eu: Hautatu desbideratze estandar txikiko orrialdeak

en: _Dark
eu: I_lun

en: Select dark pages
eu: Hautatu orrialde ilunak

en: _Modified
eu: _Aldatua

en: Select modified pages since last OCR
eu: Hautatu aldatutako orrialdeak egindako azken OCRtik hona

en: _No OCR
eu: OCR _gabe

en: Select pages with no OCR output
eu: Hautatu OCR irteera gabeko orrialdeak

en: _Clear OCR
eu: _Garbitu OCR

en: Clear OCR output from selected pages
eu: Garbitu OCR irteera hautatutako orrialdeetatik

en: Propert_ies
eu: _Propietateak

en: Edit image properties
eu: Editatu irudiaren propietateak

en: Prefere_nces
eu: Hobespe_nak

en: Edit preferences
eu: Editatu hobespenak

en: _View
eu: I_kusi

en: Zoom _100%
eu: Zoom %_100

en: Zoom to 100%
eu: Zooma %100

en: Zoom to _fit
eu: _Doitzeko zooma

en: Zoom to fit
eu: Doitzeko zooma

en: Zoom _in
eu: _Handiagotu zooma

en: Zoom in
eu: Handiagotu zooma

en: Zoom _out
eu: _Txikiagotu zooma

en: Zoom out
eu: Txikiagotu zooma

en: Rotate 90° clockwise
eu: Biratu 90º erlojuaren norabidean

en: Rotate 180°
eu: Biratu 180º

en: Rotate 90° anticlockwise
eu: Biratu 90º erlojuaren kontrako norabidean

en: _Tools
eu: _Tresnak

en: _Threshold
eu: _Muga

en: Change each pixel above this threshold to black
eu: Aldatu muga honetik gora dauden pixel guztiak beltzera

en: _Negate
eu: _Negatiboa egin

en: Converts black to white and vice versa
eu: Aldatuko du beltza zurian eta alderantziz

en: _Unsharp Mask
eu: _Fokatze maskara

en: Apply an unsharp mask
eu: Aplikatu fokatze maskara

en: _Crop
eu: _Moztu

en: Crop pages
eu: Moztu orrialdeak

en: _Clean up
eu: _Garbitu (ezabatu)

en: Clean up scanned images with unpaper
eu: Garbitu eskaneaturiko irudiak unpaper aplikazioaz (http://unpaper.berlios.de/)

en: Optical Character Recognition
eu: Karaktereen ezagutze optikoa (OCR)

en: U_ser-defined
eu: E_rabiltzaileak definitua

en: _Help
eu: _Laguntza

en: Help
eu: Laguntza

en: _About
eu: _Honi buruz

en: _Drag
eu: A_rrastatu

en: Use the hand tool
eu: Erabili 'eskuz' tresna

en: Use the rectangular selection tool
eu: Erabili erraktanguluak hautatzeko tresna

en: _Paint
eu: _Pintatu

en: Use the painter tool
eu: Erabili pintatzeko tresna

en: Save image and Save as PDF both require imagemagick
eu: 'Gorde irudia' eta 'Gorde irudia PDF bezala', biek behar dute imagemagick

en: Save image requires libtiff
eu: Irudia gordetzeko libtiff behar da

en: Save as DjVu requires djvulibre-bin
eu: DjVu bezala gordetzeko,  djvulibre-bin behar da

en: Email as PDF requires xdg-email
eu: PDF formatuarekin posta mezua bidaltzeko xdg-email aplikazioa beharrezkoa da

en: The rotating options and unpaper support require perlmagick
eu: Biratzeko aukera izateko eta unpaper garbiketa egin ahal izateko perlmagick beharrezkoa da

en: unpaper missing
eu: unpaper galdu da

en: OCR requires gocr, tesseract, ocropus, or cuneiform
eu: OCR horrek beharko du gocr, tesseract, ocropus, edo cuneiform (letra tipoak)

en: Warning: missing packages
eu: Abisua: paketeak galdu dira

en: Error copying page
eu: Errorea orrialdea kopiatzerakoan

en: Warning: unable to use %s for temporary storage. Defaulting to %s instead.
eu: Kontuz: ezin izan da %s hori erabili denboraldi batean gordetzeko. Lehenetsitako beste %s hori erabili behar izan da.

en: Crashed sessions
eu: Kale egindako saioak

en: The following list of sessions cannot be restored. Please retrieve any images you require from them. Selected sessions will be deleted.
eu: Hurrengo saioen multzoa ezin izan da berriro ezarri. Berreskuratu multzo horretatik behar dituzun irudiak. Hautaturiko saioak ezabatu egingo dira.

en: Session
eu: Saioa

en: Pick crashed session to restore
eu: Hautatu kale egindako saioak berrekiteko

en: Editing text
eu: Testua editatzen

en: text
eu: testua

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to clear all pages?
eu: Orri batzuk ez dira gorde.
    Benetan orrialde guztiak ezabatu nahi dituzu?

en: Process %i of %i (%s)
eu: Procesuan %i   %i (%s)tik

en: Process %i of %i
eu: Procesuan %i   %i tik

en: Open image
eu: Ireki irudia

en: Image files
eu: Irudien fitxategiak

en: Pages to extract
eu: Erauzi beharreko orrialdeak

en: First page to extract
eu: Erauzi beharreko lehen orrialdea

en: Last page to extract
eu: Erauzi beharreko azken orrialdea

en: Page Range
eu: Orrialde barrutia

en: Document Metadata
eu: Document Metadatuak

en: Date
eu: Eguna

en: Year-Month-Day
eu: Urtea-Hila-Eguna

en: Select Date
eu: Hautatu data (eguna)

en: Today
eu: Gaur

en: Select date with calendar
eu: Hautatu data egutegia erabiliz

en: Title
eu: Izenburua

en: Author
eu: Egilea

en: Subject
eu: Gaia

en: Keywords
eu: Hitz gakoak

en: JPEG Quality
eu: JPEG kalitatea

en: Downsample to
eu: Irudiaren karga arindu honaino:

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Let gscan2pdf which type of compression to use.
eu: Utz iezaiozu gscan2pdf aplikazioari berez hautatzea konpresio mota.

en: Compress output with Lempel-Ziv & Welch encoding.
eu: Konprimitu irteera Lempel-Ziv & Welch algoritmoa erabiliz.

en: Compress output with deflate encoding.
eu: Konprimitu irteera Deflate algoritmoa erabiliz.

en: Compress output with Packbits encoding.
eu: Konprimitu irteera Packbits algoritmoa erabiliz.

en: Compress output with PNG encoding.
eu: Konprimitu irteera PNG algoritmoa erabiliz.

en: Compress output with JPEG encoding.
eu: Konprimitu irteera JPEG algoritmoa erabiliz.

en: None
eu: Ezer Ez

en: Use no compression algorithm on output.
eu: Ez erabili konprimitzeko inolako algoritmorik.

en: Compression
eu: Konpresioa

en: Image type
eu: Irudi mota

en: Portable Document Format
eu: PDF - Portable Document Format

en: CompuServe graphics interchange format
eu: CompuServe graphics, trukatzeko formatua

en: Joint Photographic Experts Group JFIF format
eu: JFIF (JPEG) formatua

en: Portable Network Graphics
eu: Sareko Grafiko Eramangarriak (Portable Network Graphics)

en: Portable anymap
eu: 'Portable anymap' formatua (PNM).

en: Tagged Image File Format
eu: Tagged Image File Format (TIFF) - Etiketaturiko Argazkien Artxiboen Formatua

en: Text
eu: Testua

en: Plain text
eu: Testu arrunta

en: hOCR markup language
eu: hOCR markaketa lengoaia

en: gscan2pdf session file
eu: gscan2pdf saioko fitxategia

en: Compress output with CCITT Group 3 encoding.
eu: Konpresio irteera CCITT Group 3 kodetze sistemarekin.

en: Compress output with CCITT Group 4 encoding.
eu: Konpresio irteera CCITT Group 4 kodetze sistemarekin.

en: Font for non-ASCII text
eu: Letra iturria ez ASCII testuetarako

en: PDF filename
eu: PDF fitxategi izena

en: PDF files
eu: PDF fitxategiak

en: DjVu filename
eu: DjVu fitxategi izenak

en: DjVu files
eu: DjVu fitxategiak

en: TIFF filename
eu: TIFF fitxategi-izena

en: Text filename
eu: Testu fitxategi-izenak

en: Text files
eu: Testu fitxategiak

en: hOCR filename
eu: hOCR fitxategi-izena

en: hOCR files
eu: hOCR fitxategiak

en: PS filename
eu: PS  (Postscript) fitxategi-izena

en: Postscript files
eu: Postscript fitxategiak

en: gscan2pdf session filename
eu: gscan2pdf saioko fitxategi-izena

en: gscan2pdf session files
eu: gscan2pdf saioko fitxategiak

en: File %s is read-only
eu: %s fitxategi hori irakurtzekoa besterik ez

en: File %s exists.
    Really overwrite?
eu: %s fitxategi hori badago
    Gainean idatzi nahi?

en: Image filename
eu: Irudiaren fitxategi-izena

en: Email as PDF
eu: Bidali posta-e mezua PDF formatuarekin

en: Error creating email
eu: Errorea posta-e mezua sortzerakoan

en: Scan Document
eu: Eskaneatu dokumentua

en: page-number-increment
eu: orrialde-zenbakiak-gora

en: page-number-start
eu: orrialde-zenbakiak-hasi

en: available-scan-options
eu: eskuragarri-eskaneatzeko-aukerak

en: device-list
eu: gailu-zerrenda

en: device
eu: gailua

en: Rotate
eu: Biratu

en: Rotate image after scanning
eu: Biratu irudia eskaneatu ondoren

en: Both sides
eu: Bi aldeetatik

en: Both sides.
eu: Bi aldeetatik.

en: Facing side
eu: Orriaren gainaldea

en: Facing side.
eu: Orriaren gainaldea.

en: Reverse side
eu: Orriaren atzealdea

en: Reverse side.
eu: Orriaren atzealdea.

en: Select side to rotate
eu: Hautatu biratzeko aldea

en: Rotate image 90 degrees clockwise.
eu: Biratu irudia 90 gradu erlujuaren norabidean

en: Rotate image 180 degrees clockwise.
eu: Biratu irudia 180 gradu erlojuaren norabidean

en: Rotate image 90 degrees anticlockwise.
eu: Biratu irudia 90 gradu erlojuaren kontrako norabidean

en: Select direction of rotation
eu: Hautatu biratzeko norabidea

en: OCR scanned pages
eu: OCR erabiliz eskaneaturiko orrialdeak

en: Select OCR engine
eu: Hautatu OCR sistema bat

en: Threshold before OCR
eu: Kontrastea handitu OCR erabili baino lehen

en: Threshold the image before performing OCR. This only affects the image passed to the OCR engine, and not the image stored.
eu: Kontrastea handitu OCR erabili baino lehen. Honek ez dio bilduman gordetako irudiei kalte egingo, OCR motorrari lagundu ahal dio.

en: Threshold
eu: Atalasea (kontrastearen muga)

en: Post-processing
eu: Prozesatu ostekoa egiten

en: Clean up images
eu: Ezabatu irudiak

en: Options
eu: Aukerak

en: Set unpaper options
eu: Ezarri unpaper aukerak

en: unpaper options
eu: unpaper aukerak

en: num-pages
eu: orrialde zenbakiak

en: Unable to load image
eu: Ezin da irudia kargatu

en: print-pages
eu: inprimaturiko orrialdeak

en: page-ranges
eu: orrialde-barrutiak

en: Patches gratefully received from:
eu: Ekarpenak jaso ditugu hauengandik:

en: To aid the scan-to-PDF process
eu: Laguntzeko eskaneatze-bihurtu-PDF  prozesuan

en: Negate
eu: Negatiboa egin

en: Unsharp mask
eu: Desenfokatze-maskara

en: Radius
eu: Erradioa

en: The radius of the Gaussian, in pixels, not counting the center pixel (0 = automatic).
eu: Gaussen lausotzearen erradioa, pixeletan, kontatu gabe erdiko pixela (o = automatikoa).

en: pixels
eu: pixel

en: The standard deviation of the Gaussian.
eu: Gaussen lausotzearen desbideratze estandarra.

en: Amount
eu: Kopurua

en: The percentage of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
eu: Berriro jatorrizko irudiari gehituko zaion jatorrizko irudia eta irudi lausotuaren arteko diferentziaren portzentajea.

en: The threshold, as a fraction of QuantumRange, needed to apply the difference amount.
eu: Atalaseak, kontrastearen mugak, QuantumRange horren zati den heinean, beste kopuru bat aplikatu behar izan zuen.

en: Crop
eu: Moztu

en: The x-position of the left hand edge of the crop.
eu: Moztutako zatiaren ezkerreko bazterreko x-posizioa

en: The y-position of the top edge of the crop.
eu: Moztutako zatiaren goiko bazterreko y-posizioa

en: Width
eu: Zabalera

en: The width of the crop.
eu: Moztutako zatiaren zabalera.

en: Height
eu: Altuera

en: The height of the crop.
eu: Moztutako zatiaren altuera.

en: label
eu: etiketa

en: unpaper
eu: unpaper (garbitu paper itxurako atzeko planoa)

en: Language to recognise
eu: Hautemateko hizkuntza

en: English
eu: Ingelesa

en: OCR
eu: OCR (karaktere-ezagutze optikoa)

en: OCR Engine
eu: OCR motorra

en: Start OCR
eu: Hasi OCR prozesua

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to quit?
eu: Orri batzuk ez dira gorde.
    Benetan irten nahi duzu?

en: The help viewer requires module Gtk2::Ex::PodViewer
    Alternatively, try: %s %s
eu: Laguntza ikusteko behar da Gtk2 moduluren bat::Adibidez::PodViewer
    Bestela, probatu: %s %s

en: This operation cannot be undone. Are you sure?
eu: Eragiketa hau ezin izango da desegin. Ziur zaude?

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Scan options
eu: Eskaneatzeko aukerak

en: Open scan dialog at program start
eu: Ireki eskaneatze menua aplikazioaren hasiera-atarian

en: Automatically open the scan dialog in the background at program start. This saves time clicking the scan button and waiting for the program to find the list of scanners
eu: Ireki modu automatikoan eskaneatze menua aplikazioaren hasiera-atariaren atzeko aldean. Honek denbora aurrezten du botoiari klik egiterakoan eta gutxiago itxaron beharko da aplikazioak eskaner zerrenda arakatu bitartean

en: Frontend
eu: Aurrealdekoa (front-end)

en: Scan using the perl bindings for SANE.
eu: Eskaneatu SANEren Perl loturak erabiliz

en: Scan using the scanimage frontend.
eu: Eskaneatu aurrealdeko (front-end) scanimage erabiliz.

en: Scan using the scanimage-perl frontend.
eu: Eskaneatu aurrealdeko (front-end) scanimage-perl erabiliz.

en: Scan using the scanadf-perl frontend.
eu: Eskaneatu aurrealdeko (front-end) scanadf-perl erabiliz.

en: Scan using the scanadf frontend.
eu: Eskaneatu aurrealdeko (front-end) scanadf erabiliz.

en: Device blacklist
eu: Gailuaren zerrenda beltza

en: Device blacklist (regular expression)
eu: Gailuaren zerrenda beltza (adierazpen erregular)

en: Cycle SANE handle after scan
eu: Birziklatu SANE heldulekua eskaneatu ostean

en: Interface used for scanner access
eu: Eskanerra erabiltzeko erabili den interfazea

en: Scan command prefix
eu: Eskaneatze komandoaren aurrizkia

en: Cache device-dependent options
eu: Gailuaren-menpeko aukeren katxea

en: Clear device-dependent options cache
eu: Garbitu gailuaren-menpeko aukeren katxea

en: Option visibility & control
eu: Aukera ikusgarritasuna & kontrola

en: Type
eu: Mota

en: Show
eu: Erakutsi

en: Reload
eu: Birkargatu

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: No scanner currently open with command line frontend.
eu: Ez dago oraingoan eskanerrik irekita 'aurrealdekoa' (front-end) komando lerroarekin.

en: Show options not listed
eu: Erakutsi zerrendatu ez diren aukerak

en: General options
eu: Aukera orokorrak

en: Restore window settings on startup
eu: Berriro ezarri window ezarpenak hasi menuan

en: View files on saving
eu: Ikusi fitxategiak gordetzerakoan

en: Default PDF & DjVu filename
eu: Lehenetsitako fitxategi izena PDFetarako

en: Temporary directory
eu: Aldi baterako direktorioa

en: Browse
eu: Arakatu

en: Select temporary directory
eu: Hautatu aldi baterako direktorioa

en: Blank threshold
eu: Atalase zuria

en: Threshold used for selecting blank pages
eu: Erabili den kontraste atalasea orri zuriak hautatzeko

en: Dark threshold
eu: Atalase iluna

en: Threshold used for selecting dark pages
eu: Erabili den kontraste atalasea orri beltzak hautatzeko

en: OCR output
eu: OCR irteera

en: Replace
eu: Ordezkatu

en: Replace the contents of the text buffer with that from the OCR output.
eu: Ordezkatu testuaren edukietako tarteko memoria (bufferra) OCR irteera datuekin

en: Prepend
eu: Aurretik erantsi

en: Prepend the OCR output to the text buffer.
eu: Aurretik erantsi OCR irteera testuaren tarteko memoriari (bufferrari).

en: Append
eu: Erantsi

en: Append the OCR output to the text buffer.
eu: Erantsi OCR irteera testuaren tarteko memoriari (bufferrari).

en: User-defined tools
eu: Erabiltzaileak hautaturiko tresnak

en: You will have to restart gscanp2df for changes to the temporary directory to take effect.
eu: Berriro abiarazi beharko duzu gscanp2df aldi baterako direktorioan egindako aldaketak gauzatu daitezen.

en: Use %i and %o for the input and output filenames respectively, or a single %i if the image is to be modified in-place.
    
    The other variable available is:
    
    %r resolution
eu: Erabili %i eta %o sarrera eta irteera fitxategietarako edo  %i soil bat irudia bertan eraldatuko bada.
    
    Aukeran dagoen beste aldagaia:
    
    %r bereizmena

en: Properties
eu: Propietateak

en: Resolution
eu: Bereizmena

en: Don't show this message again
eu: Ez erakutsi mezu hau berriro

en: Error: unable to load settings.
    Backing up settings
    Reverting to defaults
eu: Errorea: ezin izan dira ezarpenak kargatu.
    Ezarpenen babeskopia egiten
    Lehenetsitako balioetara itzultzen

en: A4
eu: A4 formatua ( 8.27 × 11.69 hazbete)

en: US Letter
eu: US Letter formatua

en: US Legal
eu: US Legal formatua

en: hide-on-delete
eu: ezkutatu-non-ezabatu

en: Renumber
eu: Ezarri berriro zenbakiak

en: range
eu: barrutia

en: Page numbering
eu: Orrialdeetako zenbakiak

en: border_width
eu: bazterreko_zabalera

en: Start
eu: Hasi

en: start
eu: hasi

en: Increment
eu: Gehitu

en: increment
eu: gehitu

en: document
eu: dokumentua

en: The current settings would result in duplicate page numbers. Please select new start and increment values.
eu: Oraingo ezarpenek orrialde bikoiztuak sortuko dituzte. Mesedez hautatu 'hasi' berriro eta handitu balioak.

en: Device
eu: Gailua

en: Rescan for devices
eu: Berriro eskaneatu gailuen bila

en: Sets the device to be used for the scan
eu: Gailua doitu egiten du eskanerrak erabil dezan

en: Page Options
eu: Orrialde aukerak

en: # Pages
eu: #Orrialdeak

en: All
eu: Denak

en: Scan all pages
eu: Eskaneatu orrialde guztiak

en: Set number of pages to scan
eu: Ezarri eskaneatzeko orrialde kopurua

en: Extended page numbering
eu: Orrialde zenbakitze sistema zabalduta

en: Page number
eu: Orrialdearen zenbakia

en: Source document
eu: Iturburuko dokumentua

en: Single sided
eu: Alde bakarrekoa

en: Source document is single-sided
eu: Iturburuko dokumentuak alde bakarreko orrialdeak ditu

en: Double sided
eu: Bi aldeetakoa

en: Source document is double-sided
eu: Iturburuko dokumentuak bi aldeetako orrialdeak ditu

en: Side to scan
eu: Eskaneatzeko aldea

en: Facing
eu: Gainaldea

en: Reverse
eu: Atzealdea

en: Sets which side of a double-sided document is scanned
eu: Bi aldetako dokumentu baten zein alde eskaneatuko den ezartzen du

en: Scan profiles
eu: Eskaneatze profilak

en: Name of scan profile
eu: Eskaneatze profilaren izena

en: current-scan-options
eu: oraingo-eskaneatze-aukerak

en: Scan
eu: Eskaneatu

en: Manual
eu: Eskuz

en: device_list
eu: gailuen_zerrenda

en: Error: unknown device: %s
eu: Errorea: gailu ezezaguna: %s

en: paper
eu: papera

en: paper-formats
eu: paper-formatuak

en: Edit paper size
eu: Editatu paper tamaina

en: border-width
eu: bazterrak-honekin

en: Name
eu: Izena

en: Left
eu: Ezkerra

en: Top
eu: Goian

en: Cannot delete all paper sizes
eu: Ezin dira paper tamaina guztiak ezabatu

en: The following paper sizes are too big to be scanned by the selected device:
eu: Honako paperen tamainak handiegiak dira hautaturiko gailuarentzat:

en: Multiple unconstrained values are not currently supported. Please file a bug.
eu: Balio anizkoitz murriztuak ez dira oraingoz onartuko. Gorde fitxategian programazio-errorea.

en: Multiple non-numerical values are not currently supported. Please file a bug.
eu: Zenbakirik gabeko balioak ez dira oraingoz onartuko. Gorde fitxategian programazio-errorea.

en: Scanning page %d of %d
eu: Eskaneatzen %dtik  %d orrialdea(k)

en: Scanning page %d
eu: Eskaneatzen %d orrialdea

en: prefix
eu: aurrizkia

en: progress-pulse-step
eu: aurrerapena-sakatu-urrats

en: Fetching list of devices
eu: Eskuratze-ziklo, bilaketa-ziklo baten gailuen zerrenda

en: No devices found
eu: Ez da gailurik aurkitu

en: reload-triggers
eu: birkargatu-kliskagailuak

en: cache-options
eu: cache-aukerak

en: options-cache
eu: aukerak-cache

en: frontend
eu: aurrealdekoa (front-end)

en: Updating options
eu: Eguneratze aukerak

en: Scan Options
eu: Eskaneatze aukerak

en: visible-scan-options
eu: ikusteko-eskaneatze-aukera

en: Paper size
eu: Paperaren tamaina

en: Edit
eu: Editatu

en: Selects or edits the paper size
eu: Hautatzen du edo editatzen du paperaren tamaina

en: max-pages
eu: max-orrialdeak

en: Must scan facing pages first
eu: Eskaneatu beharko lehenengo gainaldeko orrialdeak

en: Opening device
eu: Zabaltzen gailua

en: Retrieving options
eu: Berreskuratzeko aukerak

en: Error retrieving scanner options:
eu: Errorea eskanerraren aukerak berreskuratzerakoan:

en: Error opening device:
eu: Errore gailua zabaltzerakoan:

en: Setting option %s
eu: Ezartzen %s aukera

en: Thumbnails
eu: Irudi txikiak

en: Error importing page %d. Ignoring.
eu: Errorea inportatzerakoa %d orrialdea. Ez ikusiarena egiten.

en: No pages to process
eu: Orrialderik ez prozesatzeko

en: No pages selected
eu: Orrialderik ez hautaturik

en: File %s not found
eu: Ez da %s fitxategia aurkitu

en: Unknown DjVu file structure. Please contact the author.
eu: Ezezaguna DjVu fitxategi estruktura. Mesedez jar zaitez harremanetan egilearekin.

en: %s is not a recognised image type
eu: %s hori ez da irudi mota ezagun bat

en: Importing page %i of %i
eu: Inportatzen %itik %i orrialdea

en: Error extracting images from PDF
eu: Errorea PDFtik irudiak erauzterakoan

en: Setting up PDF
eu: PDFa doitzen

en: Saving page %i of %i
eu: Gordetzen %itik %i orrialdea

en: Closing PDF
eu: Ixten PDF

en: Error creating PDF image object: %s
eu: Errorea PDF iirudiaren objektua sortzerakoan: %s

en: Error embedding file image in %s format to PDF: %s
eu: Errorea fitxategiaren irudia kapsulatzerakoan %s formatutik PDF formatura: %s

en: Error compressing image: %s
eu: Errorea honako irudiaren konpresioa egiterakoan: %s

en: Writing page %i of %i
eu: Idazten  %i orrialdea %i -tik

en: Error writing DjVu
eu: Errorea DjVu idazten

en: Merging DjVu
eu: Batu DjVu

en: Error merging DjVu
eu: Errorea DjVu batzen

en: Can't write to file: %s
eu: Ezin da honako fitxategian idatzi: %s

en: Can't open file: %s
eu: Ezin da honako fitxategia zabaldu: %s

en: Can't close file: %s
eu: Ezin da honako fitxategia itxi: %s

en: Error adding text layer to DjVu
eu: Errorea DjVu horretan testu geruza bat gehitzerakoan

en: Error adding metadata to DjVu
eu: Errorea DjVu horretan metadatuak gehitzerakoan

en: Converting image %i of %i to TIFF
eu: Bihurtzen %i irudia %itik TIFF formatura

en: Error writing TIFF
eu: Errorea TIFF idazterakoan

en: Concatenating TIFFs
eu: Kateatu TIFF horiek

en: Converting to PS
eu: Bihurtzen PS (postscript) horretara

en: Error saving image
eu: Errorea irudia gordetzerakoan

en: Scanning %i pages...
eu: Eskaneatzen ari den orrialdeak: %i...

en: Scanning page %i...
eu: Eskaneatzen ari den orrialdea: %i...

en: Scanner warming up
eu: Berotzen ari da eskaner gailua

en: Document feeder out of documents
eu: Dokumentu elikatzaileak dokumenturik gabe

en: Device busy
eu: Gailua lanean une honetan

en: Operation cancelled
eu: Eragiketa bertan behera utzi da

en: Unknown message:
eu: Mezu ezezaguna:

en: Error importing image %s: %s
eu: Errorea honako %s irudia inportatzerakoan: %s

en: Selected
eu: Hautatua

en: active
eu: aktiboa

en: Layout
eu: Diseinua

en: Single
eu: Bakuna

en: One page per sheet, oriented upwards without rotation.
eu: Orri bakoitzeko orrialde bat, gorantz orientaturik biraketarik gabe.

en: Double
eu: Bikoitza

en: Two pages per sheet, landscape orientation (one page on the left half, one page on the right half).
eu: Orri bakoitzeko bi orrialde, horizontalki orientaturik (orrialde bat ezkerreko erdialdean, beste orrialde bat eskuineko erdialdean).

en: # Output pages
eu: # Irteerako orrialdeak

en: Number of pages to output.
eu: Irteerako orrialde kopurua.

en: No deskew
eu: Ez desokertu (ez biratu aurreko posiziora)

en: Disable deskewing.
eu: Desgaitu desokertu (desgaitu 'ez biratu aurreko posiziora')

en: No mask scan
eu: Ez egin maskara eskaneatzea

en: Disable mask detection.
eu: Desgaitu maskara detekzioa.

en: No black filter
eu: Iragazki beltzik ez

en: Disable black area scan.
eu: Desgaitu azalera beltzaren eskaneatzea.

en: No gray filter
eu: Iragazki grisik ez

en: Disable gray area scan.
eu: Desgaitu azalera grisaren eskaneatzea.

en: No noise filter
eu: Zarata iragazkirik ez

en: Disable noise filter.
eu: Desgaitu zarata iragazkia.

en: No blur filter
eu: Ez dago lausotze iragazkirik

en: Disable blur filter.
eu: Desgaitu lausotze iragazkia.

en: No border scan
eu: Ez eskaneatu bazterra

en: Disable border scanning.
eu: Desgaitu bazterretako eskaneatzea.

en: No border align
eu: Ez lerrokatu bazterra

en: Disable aligning of the area detected by border scanning.
eu: Desgaitu lerrokatzeko aukera bazterretako eskaneatzeak detektatu duen azaleran.

en: Deskew to edge
eu: Desokertu ertzeraino

en: Edges from which to scan for rotation. Each edge of a mask can be used to detect the mask's rotation. If multiple edges are specified, the average value will be used, unless the statistical deviation exceeds --deskew-scan-deviation.
eu: Biratzeko behar diren eskaneatze ertzak. Maskara bateko ertz bakoitza erabil daiteke maskararen biraketa hautemateko. Hainbat ertz zehazturik baldin badaude, batez besteko balioa erabiliko da, desbideratze estatistikoak ez badu hauxe gainditzen: --desokertu-eskaneatze-desbiderapena.

en: Use 'left' for scanning from the left edge.
eu: Erabili 'ezkerretik' ezkerreko ertzetik eskaneatzeko.

en: Use 'top' for scanning from the top edge.
eu: Erabili 'gainetik' gaineko ertzetik eskaneatzeko.

en: Right
eu: Eskuina

en: Use 'right' for scanning from the right edge.
eu: Erabili 'eskuinetik' eskuineko ertzetik eskaneatzeko.

en: Bottom
eu: Behe-behean

en: Use 'bottom' for scanning from the bottom.
eu: Erabili 'azpitik' beheko ertzetik eskaneatzeko.

en: Align to edge
eu: Lerrokatu ertzean

en: Edge to which to align the page.
eu: Orrialdea lerrokatzeko; ertz honekin.

en: Use 'left' to align to the left edge.
eu: Erabili 'ezkerretik' ezkerreko ertzetik lerrokatzeko.

en: Use 'top' to align to the top edge.
eu: Erabili 'gainaldetik' goiko ertzetik lerrokatzeko.

en: Use 'right' to align to the right edge.
eu: Erabili 'eskuinetik' eskuineko ertzetik lerrokatzeko.

en: Use 'bottom' to align to the bottom.
eu: Erabili 'azpitik' beheko ertzetik lerrokatzeko.

en: Border margin
eu: Ertzeko marjina

en: Vertical margin
eu: Marjin bertikala

en: Vertical distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
eu: Orriaren ertzean gorde behar den distantzia bertikala bazterreko azalera lerrokatzerakoan.

en: Horizontal margin
eu: Marjin horizontala

en: Horizontal distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
eu: Orriaren ertzean gorde behar den distantzia horizontala bazterreko azalera lerrokatzerakoan.

en: White threshold
eu: Atalase zuria

en: Brightness ratio above which a pixel is considered white.
eu: Distira maila non hortik gora pixel bat zuritzat hartuko da.

en: Black threshold
eu: Atalase beltza

en: Brightness ratio below which a pixel is considered black (non-gray). This is used by the gray-filter. This value is also used when converting a grayscale image to black-and-white mode.
eu: Distira maila non horren azpitik pixel bat belztzat hartuko da (ez gristzat). Aukera hau gris-iragazkiak erabili ohi du.  Balio hau gris-eskalako irudi bat zuri-beltzeko irudi modura bihurtzen denean ere erabili ohi da.

en: Deskew
eu: Desokertu

en: Border
eu: Ertza

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: title
eu: izenburua

en: transient-for
eu: iragankor-honetarako

en: side-to-scan
eu: eskaneatzeko-aldea

en: profile
eu: profila
