gscan2pdf - en to fi translation catalogue (123 entries)

en: Image
fi: Kuva

en: Error displaying help
fi: Virhe näytettäessä ohjetta

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _New
fi: _Uusi

en: _Open
fi: _Avaa

en: Open image file(s)
fi: Avaa kuvatiedosto(t)

en: S_can
fi: S_kannaa

en: Scan document
fi: Skannaa asiakirja

en: Save
fi: Tallenna

en: _Print
fi: T_ulosta

en: Print
fi: Tulosta

en: _Quit
fi: _Lopeta

en: Quit
fi: Lopeta

en: _Edit
fi: M_uokkaa

en: _Undo
fi: _Kumoa

en: Undo
fi: Kumoa

en: _Redo
fi: _Tee uudelleen

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: Cu_t
fi: _Leikkaa

en: Cut selection
fi: Leikkaa valinta

en: _Copy
fi: _Kopioi

en: Copy selection
fi: Kopioi valinta

en: _Paste
fi: L_iitä

en: Paste selection
fi: Liitä valinta

en: _Delete
fi: _Poista

en: Delete selected pages
fi: Poista valitut sivut

en: _Renumber
fi: _Uudelleen numeroi

en: Renumber pages
fi: Uudelleen numeroi sivut

en: _Select
fi: _Valitse

en: _All
fi: K_aikki

en: Select all pages
fi: Valitse kaikki sivut

en: _Odd
fi: Pa_riton

en: _Even
fi: Paril_linen

en: _Blank
fi: Ty_hjä

en: _Dark
fi: Tu_mma

en: Select dark pages
fi: Valitse tummat sivut

en: _Modified
fi: _Muokattu

en: Propert_ies
fi: Omina_isuudet

en: Edit image properties
fi: Muokkaa kuvan ominaisuuksia

en: Prefere_nces
fi: A_setukset

en: Edit preferences
fi: Muokkaa asetuksia

en: _View
fi: _Näytä

en: Zoom _100%
fi: Zoomaus _100%

en: Zoom to 100%
fi: Sovita 100%

en: Zoom to fit
fi: Sovita ikkunaan

en: Zoom _in
fi: L_ähennä

en: Zoom in
fi: Lähennä

en: Zoom _out
fi: L_oitonna

en: Zoom out
fi: Loitonna

en: Rotate 90° clockwise
fi: Kierrä 90° myötäpäivään

en: Rotate 180°
fi: Kierrä 180°

en: Rotate 90° anticlockwise
fi: Kierrä 90° vastapäivään

en: _Tools
fi: _Työkalut

en: _Threshold
fi: Kynnysarvo

en: _Help
fi: _Ohje

en: Help
fi: Ohje

en: _About
fi: Tietoj_a

en: Error copying page
fi: Virhe kopioitaessa sivua

en: Session
fi: Istunto

en: text
fi: teksti

en: Open image
fi: Avaa kuva

en: Image files
fi: Kuvatiedostot

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Year-Month-Day
fi: Vuosi-Kuukausi-Päivä

en: Select Date
fi: Valitse päivämäärä

en: Today
fi: Tänään

en: Title
fi: Otsikko

en: Subject
fi: Aihe

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: JPEG Quality
fi: JPEG-laatu

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: None
fi: Ei mitään

en: Compression
fi: Pakkaus

en: Image type
fi: Kuvatyyppi

en: Text
fi: Teksti

en: Plain text
fi: Pelkkä teksti

en: PDF filename
fi: PDF tiedostonimi

en: PDF files
fi: PDF tiedostot

en: File %s is read-only
fi: Tiedosto %s on kirjoitussuojattu

en: Rotate
fi: Kierrä

en: Threshold
fi: Raja-arvo

en: Post-processing
fi: Jälkikäsittely

en: Options
fi: Valinnat

en: Unable to load image
fi: Kuvaa ei voitu ladata

en: Negate
fi: Käänteinen

en: Radius
fi: Säde

en: pixels
fi: kuvapistettä

en: Crop
fi: Rajaa

en: x
fi: ×

en: English
fi: Englanti

en: OCR
fi: Tekstin luku (OCR)

en: Start OCR
fi: Käynnistä tekstintunnistus

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Type
fi: Tyyppi

en: Show
fi: Näytä

en: Reload
fi: Lataa uudelleen

en: Hide
fi: Piilota

en: General options
fi: Yleiset asetukset

en: Temporary directory
fi: Tilapäistiedostojen hakemisto

en: Browse
fi: Selaa

en: Select temporary directory
fi: Valitse tilapäistiedostojen hakemisto

en: Replace
fi: Korvaa

en: Prepend
fi: Lisää alkuun

en: Append
fi: Lisää

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Resolution
fi: Resoluutio

en: Don't show this message again
fi: Älä näytä tätä viestiä uudestaan

en: Renumber
fi: Numeroi uudelleen

en: range
fi: alue

en: Page numbering
fi: Sivunumerointi

en: Start
fi: Aloita

en: document
fi: asiakirja

en: Device
fi: Laite

en: Page Options
fi: Sivuasetukset

en: All
fi: Kaikki

en: Scan all pages
fi: Skannaa kaikki sivut

en: Page number
fi: Sivunumero

en: Source document
fi: Alkuperädokumentti

en: Single sided
fi: Yksipuolinen

en: Double sided
fi: Kaksipuolinen

en: Scan
fi: Skannaa

en: Name
fi: Nimi

en: Left
fi: Vasen
