gscan2pdf - en to hu translation catalogue (575 entries)

en: Text layer
hu: Szöveges réteg

en: Go to least confident text
hu: Menjen a legkevésbé biztos szöveghez

en: Go to previous text
hu: Ugrás az előző szöveghez

en: Sort by confidence
hu: Rendezés bizalom szerint

en: Sort OCR text boxes by confidence.
hu: Rendezze az OCR szövegdobozait bizalom szerint.

en: Sort by position
hu: Rendezés pozíció szerint

en: Sort OCR text boxes by position.
hu: Rendezze az OCR szövegdobozokat pozíció szerint.

en: Select sort method for OCR boxes
hu: Válassza ki az OCR dobozok rendezési módját

en: Go to next text
hu: Ugrás a következő szöveghez

en: Go to most confident text
hu: Ugrás a legbiztosabb szöveghez

en: Accept corrections
hu: Fogadja el a javításokat

en: Cancel corrections
hu: A javítások visszavonása

en: Duplicate text
hu: Ismétlődő szöveg

en: Add text
hu: Szöveg hozzáadása

en: my-new-word
hu: az-én-új-szavam

en: Delete text
hu: Szöveg törlése

en: Annotations
hu: Megjegyzések

en: Add annotation
hu: Megjegyzés hozzáadása

en: my-new-annotation
hu: új-megjegyzéseim

en: Delete annotation
hu: Megjegyzés törlése

en: Image
hu: Kép

en: Error displaying help
hu: Hiba a súgó megjelenítésekor

en: Cannot read file: %s
hu: Nem lehet olvasni a fájlt: %s

en: GraphicsMagick is being used in ImageMagick compatibility mode.
hu: A GraphicsMagick az ImageMagick kompatibilitási módban használatos.

en: Whilst this might work, it is not currently supported.
hu: Bár ez működhet, jelenleg nem támogatott.

en: Please switch to ImageMagick in case of problems.
hu: Probléma esetén váltson az ImageMagick elemre.

en: pdftk is installed, but cannot access the directory used for temporary files.
hu: pdftk telepítve van, de nem férhet hozzá az ideiglenes fájlok könyvtárához.

en: One reason for this might be that pdftk was installed via snap.
hu: Ennek egyik oka lehet, hogy a pdftk-t snap segítségével telepítették.

en: In this case, removing pdftk, and reinstalling without using snap would allow gscan2pdf to use pdftk.
hu: Ebben az esetben a pdftk eltávolítása és a snap használata nélkül történő újratelepítése lehetővé tenné a gscan2pdf használatát a pdftk használatára.

en: Another workaround would be to select a temporary directory under your home directory in Edit/Preferences.
hu: Egy másik megoldás az lenne, ha egy ideiglenes könyvtárat választana az otthoni könyvtár alatt a Szerkesztés / Beállítások között.

en: Process image with GOCR.
hu: Kép feldolgozása GOCR-rel.

en: Process image with Tesseract.
hu: Kép feldolgozása Tesseract-tal.

en: Process image with Cuneiform.
hu: Kép feldolgozása Cuneiformmal.

en: _File
hu: _Fájl

en: _New
hu: _Új

en: Clears all pages
hu: Összes oldal törlése

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: Open image file(s)
hu: Képfájlok megnyitása

en: Open c_rashed session
hu: Megtört f_olyamat megnyítása

en: Open crashed session
hu: Megtört folyamat megnyítása

en: S_can
hu: _Digitalizálás

en: Scan document
hu: Dokumentum digitalizálása

en: Save
hu: Mentés

en: _Email as PDF
hu: PDF küldése  _emailben

en: Attach as PDF to a new email
hu: PDF csatolása egy új emailhez

en: _Print
hu: _Nyomtatás

en: Print
hu: Nyomtatás

en: _Compress temporary files
hu: Átmeneti állományok _tömörítése

en: Compress temporary files
hu: Átmeneti állományok tömörítése

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Quit
hu: Kilépés

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: _Redo
hu: _Újra

en: Redo
hu: Újra

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: Cut selection
hu: Kijelölés kivágása

en: _Copy
hu: _Másolás

en: Copy selection
hu: Kijelölés másolása

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: Paste selection
hu: Kijelölés beillesztése

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Delete selected pages
hu: Kijelölt oldalak törlése

en: _Renumber
hu: _Újra számozás

en: Renumber pages
hu: Oldalak újra számozása

en: _Select
hu: _Kijelölés

en: _All
hu: _Mind

en: Select all pages
hu: Minden oldal kijelölése

en: _Odd
hu: _Páratlan

en: Select all odd-numbered pages
hu: Összes páratlan oldal kijelölése

en: _Even
hu: _Páros

en: Select all evenly-numbered pages
hu: Minden "x"-edik oldal kijelölése

en: _Invert
hu: _Fordított

en: Invert selection
hu: Fordított kijelölés

en: _Blank
hu: _Üres

en: Select pages with low standard deviation
hu: Alacsony szórású oldalak kijelölése

en: _Dark
hu: _Sötét

en: Select dark pages
hu: Sötét oldalak kijelölése

en: _Modified
hu: _Módosított

en: Select modified pages since last OCR
hu: Módosított oldalak kijelölése az utolsó OCR felismerés óta

en: _No OCR
hu: _Nincs szövegfelismerő

en: Select pages with no OCR output
hu: OCR felismerés nélküli oldalak kiválasztása

en: _Clear OCR
hu: _OCR szöveg törlése

en: Clear OCR output from selected pages
hu: OCR szöveg törlése a kijelölt oldalakról

en: Propert_ies
hu: _Tulajdonságok

en: Edit image properties
hu: Kép tulajdonságainak módosítása

en: Prefere_nces
hu: _Beállítások

en: Edit preferences
hu: Beállítások szerkesztése

en: _View
hu: _Nézet

en: Zoom _100%
hu: Nagyítás _100%

en: Zoom to 100%
hu: Nagyítás 100%

en: Zoom to _fit
hu: Ablakmérethez _igazítás

en: Zoom to fit
hu: Ablakmérethez igazítás

en: Zoom _in
hu: _Nagyítás

en: Zoom in
hu: Nagyítás

en: Zoom _out
hu: _Kicsinyítés

en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

en: Rotate 90° clockwise
hu: Elforgatás 90°-al óramutató járása szerint

en: Rotate 180°
hu: Elforgatás 180°-al

en: Rotate 90° anticlockwise
hu: Elforgatás 90°-al óramutató járásával ellentétesen

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Threshold
hu: _Küszöbérték

en: Change each pixel above this threshold to black
hu: Minden képpont módosítása feketére, amely ezen küszöb érték felett van

en: _Brightness / Contrast
hu: _Fényesség / Kontraszt

en: Change brightness & contrast
hu: Fényesség & kontraszt cseréje

en: _Negate
hu: _Tagadás

en: Converts black to white and vice versa
hu: Fekete fehérré alakítása és fordítva

en: _Unsharp Mask
hu: _Elmosás maszk

en: Apply an unsharp mask
hu: Elmosás maszk elfogadása

en: _Crop
hu: _Kivágás

en: Crop pages
hu: Oldalak kivágása

en: Crop selection
hu: Kivágás választás

en: _Clean up
hu: _Tisztitás

en: Clean up scanned images with unpaper
hu: Szkennelt képek tisztítása lap kiadással

en: _Split
hu: Ha_sítás

en: Split pages horizontally or vertically
hu: Oldalak felosztása vízszintesen vagy függőlegesen

en: Optical Character Recognition
hu: Optikai karakterfelismerés (OCR)

en: U_ser-defined
hu: _Felhasználói_meghatározás

en: Process images with user-defined tool
hu: Képkezelés a felhasználó által meghatározott folyamattal

en: _Help
hu: _Súgó

en: Help
hu: Súgó

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Pan
hu: _Pásztáz

en: Use the pan tool
hu: Használja a pásztázás eszközt

en: Use the rectangular selection tool
hu: Használja a téglalap alakú kijelölő eszközt

en: _Select & pan
hu: _Válassza ki és pásztáz

en: Use the combined select and pan tool
hu: Használja a kombinált kijelölés és pásztázás eszközt

en: _Tabbed
hu: _Fül

en: Arrange image and OCR viewers in tabs
hu: A kép- és OCR-nézőket lapokba rendez

en: _Split horizontally
hu: _Osztás  vízszintesen

en: Arrange image and OCR viewers in horizontally split screen
hu: Rendezze el a kép- és OCR-nézőket vízszintesen osztott képernyőn

en: _Split vertically
hu: _Osztás függőlegesen

en: Arrange image and OCR viewers in vertically split screen
hu: Rendezze el a kép- és OCR-nézőket függőlegesen osztott képernyőn

en: Edit text layer
hu: Szöveges réteg szerkesztése

en: Show editing tools for text layer
hu: Szerkesztőeszközök megjelenítése a szövegréteghez

en: Edit annotations
hu: Megjegyzés szerkesztése

en: Show editing tools for annotations
hu: Szerkesztőeszközök megjelenítése a kommentárokhoz

en: Save image and Save as PDF both require imagemagick
hu: Kép és PDF mentéséhez nélkülözhetetlen az imagemagick csomag

en: Save image requires libtiff
hu: Kép mentéséhez szükséges a libtiff csomag

en: Save as DjVu requires djvulibre-bin
hu: Kép mentése DjVu változathoz szükség van a djvulibre-bin csomagra

en: Email as PDF requires xdg-email
hu: PDF küldése E-mailbenhez szükség van az xdg-email csomagra

en: The rotating, crop, unsharp, split and unpaper tools require perlmagick
hu: A forgó, a levágott, az éles, az osztott és a papír eltávolításhoz szükséges eszközök ImageMagickot igényelnek

en: unpaper missing
hu: unpaper program hiányzik

en: OCR requires gocr, tesseract, or cuneiform
hu: OCR felismeréshez gocr, tesseract vagy cuneiform csomagok szükségesek

en: PDF encryption requires pdftk
hu: A PDF titkosításhoz pdftk program telepítése szükséges

en: Warning: missing packages
hu: Figyelmeztetés: hiányzó csomagok

en: Warning: unable to use %s for temporary storage. Defaulting to %s instead.
hu: Figyelmeztetés: %s nem használható átmeneti adattárolásra. Ehelyett %s használata.

en: Crashed sessions
hu: Megsérült folyamat

en: The following list of sessions cannot be restored.
hu: A következő lista szerinti folyamatot nem lehet visszaállítani.

en: Please retrieve any images you require from them.
hu: Kérjük, töltsön be tőlük minden szükséges képet.

en: Selected sessions will be deleted.
hu: A kiválasztott munkamenetek törlődnek.

en: Session
hu: Munkamenet

en: Pick crashed session to restore
hu: Megszakadt munkamenet helyreállítása

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to clear all pages?
hu: Nem minden oldal van elmentve
    Biztosan elveti az összes oldalt?

en: Process %i of %i (%s)
hu: Folyamat: %i / %i (%s)

en: Process %i of %i
hu: Folyamat: %i / %i

en: Open image
hu: Kép megnyitása

en: Image files
hu: Képfájlok

en: Enter user password for PDF %s
hu: Adja meg a felhasználói jelszót a %s PDF fájlhoz

en: Pages to extract
hu: Oldalak kibontása

en: First page to extract
hu: Első oldal kibontása

en: Last page to extract
hu: Utolsó oldal kibontása

en: %04d-%02d-%02d %02d:%02d:%02d is not a valid datetime.
hu: %04d-%02d-%02d %02d:%02d:%02d nem valós dátum.

en: Post-save hook
hu: Utófeldolgozás

en: Run command on saved file. The available commands are those user-defined tools that do not specify %o
hu: Futtasson parancsot megmentett fájlon. Az elérhető parancsok azok a felhasználói eszközök, amelyek nem részletezik %o

en: Close dialog on save
hu: Dialógus zárása mentéssel

en: PDF filename
hu: PDF fájlnév

en: PDF files
hu: PDF fájlok

en: DjVu filename
hu: DjVu fájlnév

en: DjVu files
hu: DjVu fájlok

en: TIFF filename
hu: TIFF fájlnév

en: Text filename
hu: Szöveg fájlnév

en: Text files
hu: Szövegfájlok

en: hOCR filename
hu: hOCR fájlnév

en: hOCR files
hu: hOCR fájlok

en: PS filename
hu: Postscript fájlnév

en: Postscript files
hu: Postscript fájlok

en: gscan2pdf session filename
hu: gscan2pdf munkamenetfájl neve

en: gscan2pdf session files
hu: gscan2pdf munkamenetfájlok

en: Directory %s is read-only
hu: A(z) %s könyvtár csak olvasható

en: File %s is read-only
hu: A(z) %s fájl csak olvasható

en: Image filename
hu: Képfájl neve

en: Email as PDF
hu: E-mail PDF-ként

en: Error creating email
hu: Hiba az e-mail létrehozásakor

en: Scan Document
hu: Dokumentum szkennelése

en: Error opening the last device used.
hu: Hiba az utoljára használt eszköz megnyitásakor.

en: There was an error opening the last device used.
hu: Hiba történt az utoljára használt eszköz megnyitásakor.

en: Whoops! I forgot to turn it on. Try again now.
hu: Hoppá! Elfelejtettem bekapcsolni. Próbáld újra.

en: Rescan for devices
hu: Eszközök keresése

en: Restart gscan2pdf.
hu: Indítsa újra a gscan2pdf fájlt.

en: Just ignore the error. I don't need the scanner yet.
hu: Csak hagyja figyelmen kívül a hibát. Még nincs szükségem a szkennerre.

en: Cache device list
hu: Gyorsítótár-eszközök listája

en: Don't show this message again
hu: Ne mutassa ezt az üzenetet újra

en: Finished scanning facing pages. Scan reverse pages?
hu: A lapolvasás befejeződött. Fordított oldalak beolvasása?

en: Finished scanning reverse pages. Scan facing pages?
hu: A lapolvasás befejeződött. Szkennelt oldalak szkennelése?

en: Rotate
hu: Forgatás

en: Rotate image after scanning
hu: Kép elforgatása scannelés után

en: Both sides
hu: Mindkét oldal

en: Both sides.
hu: Mindkét oldal.

en: Facing side
hu: Felszíne

en: Facing side.
hu: Felszíne.

en: Reverse side
hu: Visszája

en: Reverse side.
hu: Visszája.

en: Select side to rotate
hu: Forgatott oldal kiválasztása

en: Rotate image 90 degrees clockwise.
hu: Elforgatás az óramutató járásával megegyezően 90 fokkal.

en: Rotate image 180 degrees clockwise.
hu: Elforgatás az óramutató járásával megegyezően 180 fokkal.

en: Rotate image 90 degrees anticlockwise.
hu: Elforgatás az óramutató járásával ellentétesen 90 fokkal.

en: Select direction of rotation
hu: Forgatás irányának kiválasztása

en: Process with user-defined tool
hu: Munkamenet a felhasználó által meghatározva

en: Process scanned images with user-defined tool
hu: Szkennelési folyamat felhasználó által meghatározva

en: OCR scanned pages
hu: OCR felismert oldalak

en: Select OCR engine
hu: OCR motor kiválasztása

en: Threshold before OCR
hu: Küszöbérték OCR folyamat előtt

en: Threshold the image before performing OCR. This only affects the image passed to the OCR engine, and not the image stored.
hu: A kép küszöbértéke az OCR futása előtt. Ez nem befolyásolja a kép OCR-en való áthaladását, de a kép nem lesz tárolva.

en: Postprocessing
hu: Utófeldolgozás

en: Clean up images
hu: Képek tisztítása

en: Options
hu: Beállítások

en: Set unpaper options
hu: Unpaper beállítása

en: unpaper options
hu: unpaper beállítások

en: To aid the scan-to-PDF process
hu: Segítség a szkennelés PDF-be folyamathoz

en: Copyright 2006--2022 Jeffrey Ratcliffe
hu: Szerzői jog: 2006-2022 Jeffrey Ratcliffe

en: Threshold
hu: Küszöbszint

en: Brightness / Contrast
hu: Fényesség / Kontraszt

en: Brightness
hu: Fényesség

en: Contrast
hu: Kontraszt

en: Negate
hu: Tagadás

en: Unsharp mask
hu: Elmosás maszk

en: Radius
hu: Sugár

en: pixels
hu: képpontok

en: The radius of the Gaussian, in pixels, not counting the center pixel (0 = automatic).
hu: A Gauss görbe sugara pixelekben, nem számolva a központi pixelt (0 = automatikus).

en: Sigma
hu: Szigma

en: The standard deviation of the Gaussian.
hu: Gauss átlagos eltérés.

en: Gain
hu: Erősítés

en: The percentage of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
hu: Az eredeti és az elmosódott kép közötti különbség százalékos aránya, amely visszaadja az eredeti képet.

en: The threshold, as a fraction of QuantumRange, needed to apply the difference amount.
hu: A küszöbérték, mint a QuantumRange töredékéért, a különbözetet kellett alkalmazni.

en: Crop
hu: Vágás

en: The x-position of the left hand edge of the crop.
hu: A vágás bal szélének x poziciója.

en: The y-position of the top edge of the crop.
hu: A vágás tetejének y poziciója.

en: Width
hu: Szélesség

en: The width of the crop.
hu: A vágás szélessége.

en: Height
hu: Magasság

en: The height of the crop.
hu: A vágás magassága.

en: Split
hu: Osztás

en: Direction
hu: Irány

en: Vertically
hu: Függőlegesen

en: Split the page vertically into left and right pages.
hu: Bontsa az oldalt függőlegesen bal és jobb oldalra.

en: Horizontally
hu: Vízszintesen

en: Split the page horizontally into top and bottom pages.
hu: Ossza fel az oldalt vízszintesen felső és alsó oldalra.

en: Position
hu: Pozíció

en: User-defined tools
hu: Felhasználó álta meghatározott eszközök

en: Selected tool
hu: Kiválasztott eszköz

en: unpaper
hu: szkennelés utáni eszköz

en: Language to recognise
hu: Nyelv felismerés

en: English
hu: Angol

en: OCR Engine
hu: OCR rendszer

en: Start OCR
hu: A szövegfelismerés indítása

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to quit?
hu: Néhány oldal még nincs elmentve.
    Biztosan kilép?

en: %dMb free in %s.
hu: %d Mb szabad. Rendelkezésre áll: %s.

en: This operation cannot be undone. Are you sure?
hu: Ez a művelet nem vonható vissza. Biztosan folytatja?

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Scan options
hu: Szkennelési opciók

en: General options
hu: Általános opciók

en: Invalid regex. Try without special characters such as '*'
hu: Érvénytelen regex. Próbálkozzon speciális karakterekkel, például '*'

en: Changes will only take effect after restarting gscan2pdf.
hu: A változások csak a gscan2pdf újraindítása után lépnek hatályba.

en: Restart gscan2pdf now?
hu: Indítsa újra a gscan2pdf fájlt most?

en: Open scanner at program start
hu: Nyissa meg a szkennert a program indításakor

en: Automatically open the scan dialog in the background at program start. This saves time clicking the scan button and waiting for the program to find the list of scanners
hu: A szkennelés dialogus a háttérben automatikusan megnyitva a program indításakor. Ez elmenti az időt a szkennelés gombra való kattintáskor és vár a programra, hogy megkeresse a szkennert

en: Frontend
hu: Applikáció

en: Scan using the Perl bindings for SANE.
hu: Szkennelés a Perl kötésekkel a SANE használatával.

en: Scan using the scanimage frontend.
hu: Szkennelés a scanimage applikációval.

en: Scan using the scanadf frontend.
hu: Szkennelés a scanadf applikációval.

en: Interface used for scanner access
hu: Interfész használata a szkenner csatolásához

en: Device blacklist
hu: Eszközök tiltólistája

en: Device blacklist (regular expression)
hu: Eszközök tiltólistája (reguláris kifejezés)

en: Cycle SANE handle after scan
hu: SANE folyamat kezelése szkennelés után

en: Some ADFs do not feed out the last page if this is not enabled
hu: Bizonyos automatikus lapadagolók nem adják ki az utolsó oldalt, ha ez nem engedélyezett

en: Allow batch scanning from flatbed
hu: Kötegelt szkennelés megengedett

en: If not set, switching to a flatbed scanner will force # pages to 1 and single-sided mode.
hu: Ha nem állítja be a síkágyas lapolvasóra váltásnál a # oldalszámot 1 lap és egyoldalas üzemmód lesz.

en: Ignore duplex capabilities of scanner
hu: Hagyja figyelmen kívül a szkenner duplex képességeit

en: If set, any duplex capabilities are ignored, and facing/reverse widgets are displayed to allow manual interleaving of pages.
hu: Ha be van állítva, akkor a duplex képességeket nem veszik figyelembe, és az oldalsó / hátsó kütyü megjelenik az oldalak kézi átlapolása érdekében.

en: Force new scan job between pages
hu: Az új szkennelési munka új oldalak közötti kényszerítése

en: Otherwise, some Brother scanners report out of documents, despite scanning from flatbed.
hu: Egyébként egyes Brother szkennerek beszámolnak a dokumentumokról, annak ellenére, hogy beolvasták a síkágyat.

en: Select # pages = all on selecting ADF
hu: Válassza a # oldal = mind lehetőséget az ADF kiválasztása során

en: If this option is enabled, when switching to source=ADF, # pages = all is selected
hu: Ha ez az opció engedélyezve van, amikor a forrás = ADF-re vált, akkor az # oldal = mind van kiválasztva

en: If this option is enabled, opening the scanner is quicker, as gscan2pdf does not first search for available devices.
hu: Ha ez az opció engedélyezve van, a szkenner gyorsabban nyitható meg, mivel a gscan2pdf nem először keresi a rendelkezésre álló eszközöket.

en: This is only effective if the device names do not change between sessions.
hu: Ez csak akkor hatékony, ha az eszköznevek nem változnak munkamenetek között.

en: Scan command prefix
hu: Digitalizálás parancs előtag

en: Cache device-dependent options
hu: Eszköz függő beállítások gyorsítótárazása

en: Clear device-dependent options cache
hu: Eszköz függő beállítások gyorsítótárának ürítése

en: Option visibility & control
hu: Láthatóság & ellenőrzés opció

en: Title
hu: Cím

en: Type
hu: Típus

en: Show
hu: Mutat

en: Reload
hu: Újratölt

en: Hide
hu: Elrejt

en: List current options
hu: Az aktuális opciók listája

en: No scanner currently open with command line frontend.
hu: Jelenleg nincs szkenner megnyitva a parancssoros applikációban.

en: Show options not listed
hu: A nem listázott opciók mutatása

en: Restore window settings on startup
hu: Ablakbeállítások visszaállítása indításkor

en: View files on saving
hu: Fájlok megtekintése mentéskor

en: Default PDF & DjVu filename
hu: Alapértelmezett PDF & DjVu fájlnév

en: strftime codes, e.g.:
    %Y	current year
    
    with the following additions:
    %Da	author
    %De	filename extension
    %Dk	keywords
    %Ds	subject
    %Dt	title
    
    All document date codes use strftime codes with a leading D, e.g.:
    %DY	document year
    %Dm	document month
    %Dd	document day
hu: strftime kódok, pl .:
    %Y	 folyó év
    
    a következő megjegyzésekkel
    %Da	 szerző
    %De	 fájlnév kiterjesztés
    %Dk	 kulcsszó
    %Ds	 alany
    %Dt	 cím
    
    Valamennyi dokumentum dátumkódja strftime kódokat használ D betűvel, pl .:
    %DY	 dokumentum év
    %Dm	 dokumentum hónap
    %Dd	 dokumentumnap

en: Replace whitespace in filenames with underscores
hu: Szóköz cseréje aláhúzásra a fájlnévben

en: Use timezone from locale
hu: Időzóna használata a helyi menüből

en: Specify time as well as date
hu: Adja meg az időt és a dátumot is

en: Set access and modification times to metadata date
hu: Állítsa és módosítsa az időt a metaadat dátumára

en: Convert scanned images to PNG before further processing
hu: Konvertálja a beolvasott képeket PNG formátumra a további feldolgozás előtt

en: Temporary directory
hu: Átmeneti könyvtár

en: Browse
hu: Böngészés

en: Select temporary directory
hu: Ideiglenes könyvtár választása

en: Warn if available space less than (Mb)
hu: Figyelmeztetés, ha a használható hely kevesebb, mint (Mb)

en: Warn if the available space in the temporary directory is less than this value
hu: Figyelmeztet, ha az elérhető hely az ideiglenes könyvtárban kisebb mint ez az érték

en: Blank threshold
hu: Üres küszöbszint

en: Threshold used for selecting blank pages
hu: Küszöbszint használata kiválasztott üres oldalakhoz

en: Dark threshold
hu: Sötét küszöbszint

en: Threshold used for selecting dark pages
hu: Küszöbszint használata kiválasztott sötét oldalakhoz

en: OCR output
hu: OCR kimenet

en: Replace
hu: Csere

en: Replace the contents of the text buffer with that from the OCR output.
hu: A szöveg puffer tartalmának cseréje az OCR kimenetével.

en: Prepend
hu: Eléfűz

en: Prepend the OCR output to the text buffer.
hu: Elé fűz az OCR kimenethez a text pufferbe.

en: Append
hu: Hozzáfűz

en: Append the OCR output to the text buffer.
hu: Hozzáfűz az OCR kimenethez a text pufferbe.

en: Manage user-defined tools
hu: Felhasználó által meghatározott eszközök

en: Use %i and %o for the input and output filenames respectively, or a single %i if the image is to be modified in-place.
    
    The other variable available is:
    
    %r resolution
hu: Használja %i és %o a bemeneti és a kimeneti fájlneveket, vagy egy %i, ha a képet helyben kell módosítani.
    
    A másik elérhető változó: 
    
    %r felbontás

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Page Range
hu: Oldal tartomány

en: Error
hu: Hiba

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Page
hu: Oldal

en: Process
hu: Folyamat

en: Message type
hu: Üzenet típusa

en: Message
hu: Üzenet

en: Don't show these messages again
hu: Ne jelenítse meg újra ezeket az üzeneteket

en: This error is normally due to ImageMagick exceeding its resource limits.
hu: Ez a hiba általában akkor jelentkezik, ha az ImageMagick meghaladja az erőforráshatárokat.

en: These can be extended by editing its policy file, which on my system is found at /etc/ImageMagick-6/policy.xml
hu: Ezeket a házirendfájl szerkesztésével bővítheti, amely a rendszer az /etc/ImageMagick-6/policy.xml címen található

en: Please see https://imagemagick.org/script/resources.php for more information
hu: További információkért lásd: https://imagemagick.org/script/resources.php

en: Renumber
hu: Újraszámozás

en: Page numbering
hu: Oldal számozás

en: Start
hu: Kezdés

en: Increment
hu: Növekmény

en: The current settings would result in duplicate page numbers. Please select new start and increment values.
hu: Az aktuális beállítások duplikált oldalszámot eredményeznek. Kérjük, válasszon új kezdési és növekményértékeket.

en: Now
hu: Most

en: Use current date and time
hu: Az aktuális dátum és idő használata

en: Today
hu: Ma

en: Use today's date
hu: Használja a mai dátumot

en: Document Metadata
hu: Dokumentum metadatok

en: Date/Time
hu: Dátum/Idő

en: Specify
hu: Megnevezés

en: Specify date and time
hu: Adja meg az időt és a dátumot is

en: Year-Month-Day
hu: Év-Hónap-Nap

en: Select Date
hu: Dátum kiválasztása

en: Select date with calendar
hu: Dátum kiválasztás naptárral

en: Author
hu: Szerző

en: Subject
hu: Tárgy

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Document type
hu: Dokumnet típusa

en: Portable Document Format
hu: PDF fomátum

en: CompuServe graphics interchange format
hu: CompuServe GIF formátum

en: Joint Photographic Experts Group JFIF format
hu: JPEG JPG JPE JFIF JFI formátum

en: Portable Network Graphics
hu: Hordozható dokument formátum

en: Portable anymap
hu: Általános hordozható formátum (PNM)

en: Tagged Image File Format
hu: TIFF

en: Text
hu: TXT

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: hOCR markup language
hu: hOCR jelölő nyelv

en: gscan2pdf session file
hu: gscan2pdf munkamenet fájl

en: Prepend to PDF
hu: Hozzákapcsolás PDF fájlhoz

en: Prepend to an existing PDF
hu: Hozzákapcsolás egy meglévő PDF fájlhoz

en: Append to PDF
hu: Csatolás egy PDF fájlhoz

en: Append to an existing PDF
hu: Csatolás egy meglévő PDF fájlhoz

en: Postscript backend
hu: Postscript háttér

en: Use LibTIFF (tiff2ps) to create Postscript files from TIFF.
hu: A LibTIFF (tiff2ps) használatával TIFF PostScript-fájlokat hozhat létre.

en: Use Ghostscript (pdf2ps) to create Postscript files from PDF.
hu: A Ghostscript (pdf2ps) segítségével létrehozhatunk Postscript fájlokat a PDF-ből.

en: Use Poppler (pdftops) to create Postscript files from PDF.
hu: A Poppler (pdftops) segítségével létrehozhatunk Postscript fájlokat a PDF-ből.

en: Compress output with Lempel-Ziv & Welch encoding.
hu: Kimenet tömörítése Lempel-Ziv & Welch kódolással.

en: Compress output with deflate encoding.
hu: Kimenet tömörítése deflate kódolással.

en: Compress output with JPEG encoding.
hu: Kimenet tömörítése JPEG kódolással.

en: Packbits
hu: Csomagolási bitek

en: Compress output with Packbits encoding.
hu: Kimenet tömörítése Packbits kódolással.

en: Compress output with CCITT Group 3 encoding.
hu: Kimenet tömörítése CCITT Group 3 kódolással.

en: Compress output with CCITT Group 4 encoding.
hu: Kimenet tömörítése CCITT Group 4 kódolással.

en: None
hu: Nincs

en: Use no compression algorithm on output.
hu: Ne tömörítse a kimenetet.

en: Compression
hu: Tömörítés

en: JPEG Quality
hu: JPEG-minőség

en: Downsample to
hu: Lekonvertálás erre

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Let gscan2pdf which type of compression to use.
hu: A gscan2pdf dönti el a tömörítés típusát.

en: Compress output with flate encoding.
hu: Tömörítse a kimenetet flate kódolással.

en: Compress output with JPEG (DCT) encoding.
hu: Tömörítse a kimenetet JPEG (DCT) kódolással.

en: Put OCR output behind image.
hu: Helyezze az OCR kimenetet a kép mögé.

en: Right
hu: Jobb

en: Put OCR output to the right of the image.
hu: Helyezze az OCR kimenetet a kép jobb oldalára.

en: Encrypt PDF
hu: Kódolt PDF

en: Set password
hu: Jelszó beállítása

en: User password
hu: Felhasználói jelszó

en: Font for non-ASCII text
hu: Betűkészlet nem ASCII szöveghez

en: Core
hu: Mag

en: Page Options
hu: Oldal beállítások

en: # Pages
hu: # oldal

en: All
hu: Mind

en: Scan all pages
hu: Össszes oldal scannelése

en: Set number of pages to scan
hu: Oldalak darabszáma scanneléshez

en: Extended page numbering
hu: Kiterjesztett oldalszámozás

en: Page number
hu: Oldalszám

en: Source document
hu: Forrás dokumentum

en: Single sided
hu: Egyoldalas

en: Source document is single-sided
hu: A forrás dokumentum egyoldalas

en: Double sided
hu: Kétoldalas

en: Source document is double-sided
hu: A forrás dokumentum kétoldalas

en: Side to scan
hu: Oldal a scanneléshez

en: Facing
hu: Színe

en: Reverse
hu: Visszája

en: Sets which side of a double-sided document is scanned
hu: Beállítja hogy egy kétoldalas lap melyik oldalát scanneljük

en: Scan profiles
hu: Szkennelési profilok

en: Scan
hu: Beolvasás

en: Device
hu: Eszköz

en: Sets the device to be used for the scan
hu: Beállítja a lapolvasáshoz használt eszközt

en: Name of scan profile
hu: Szkennelési profil neve

en: Profile '%s' exists. Overwrite?
hu: '%s' profil már létezik. Felülírja?

en: Editing current scan options
hu: Az aktuális szkennelési beállítások szerkesztése

en: Editing scan profile "%s"
hu: Szkennelési profil szerkesztése "%s"

en: Backend options
hu: Backend lehetőségek

en: Frontend options
hu: Frontend lehetőségek

en: Manual
hu: Kézikönyv

en: Error: unknown device: %s
hu: Hiba: ismeretlen eszköz: %s

en: Paper size
hu: Papírméret

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Selects or edits the paper size
hu: Papírméret kiválasztása vagy szerkesztése

en: Reload recursion limit (%d) exceeded. Please file a bug, attaching a log file reproducing the problem.
hu: A rekurzió korlátjának újratöltése (%d) túllépve. Kérjük, csatoljon fájlt a hibával és a problémát reprodukáló naplófájlt.

en: Edit paper size
hu: Papírméret állítása

en: Name
hu: Név

en: Left
hu: Bal

en: Top
hu: Felül

en: Units
hu: Mértékegységek

en: Cannot delete all paper sizes
hu: Nem törölhető az összes papírméret

en: The following paper sizes are too big to be scanned by the selected device:
hu: A következő papírméretek túl nagyok ehhez az eszközhöz:

en: Multiple unconstrained values are not currently supported. Please file a bug.
hu: A beállítási értékek jelenleg nincsenek támogatva. A fájl valószínűleg egy hiba.

en: Multiple non-numerical values are not currently supported. Please file a bug.
hu: Több nem numerikus érték nem támogatott. Kérjük, javítsa.

en: Scanning page %d of %d
hu: Szkennelt oldal: %d / %d

en: Scanning page %d
hu: Szkennelt oldal %d

en: Fetching list of devices
hu: Eszközök listájának lekérdezése

en: No devices found
hu: Nem található eszköz

en: Updating options
hu: Beállítások frissítése

en: Scan Options
hu: Szkennelési beállítások

en: Must scan facing pages first
hu: Oldalak felszínének szkennelése először

en: Opening device
hu: Eszköz megnyitása

en: Retrieving options
hu: Helyreállítási feltételek

en: Error retrieving scanner options:
hu: Hiba helyreállítási szkenner feltételek:

en: Error opening device:
hu: Eszköz megnyitási hiba:

en: Thumbnails
hu: Miniatűrök

en: Error: cannot open a session file at the same time as another file.
hu: Hiba: nem lehet egy munkamenetben több megnyitott fájl.

en: Error: importing a multipage file at the same time as another file.
hu: Hiba: többoldalas fájl importálása egy másik fájllal egy időben.

en: Unable to load image
hu: A kép nem tölthető be

en: Error importing page %d. Ignoring.
hu: Oldal importálási hiba: %d. Kihagyva.

en: No pages to process
hu: Nincs oldal a folyamatban

en: No pages selected
hu: Nincs kiválasztott oldal

en: File %s not found
hu: %s fájl nem található

en: Error importing zero-length file %s.
hu: Nulla hosszúságú fájl importálása hiba %s.

en: Please install djvulibre-bin in order to open DjVu files.
hu: Kérjük, telepítse a djvulibre-bin alkalmazást a DjVu fájlok megnyitásához.

en: Unknown DjVu file structure. Please contact the author.
hu: Ismeretlen DjVu fájl szerkezet. Kérjük keresse a szerzőjét.

en: %s is not a recognised image type
hu: %s nem felismert képtípus

en: Importing page %i of %i
hu: Lap importálása: %i Összesen: %i

en: Error extracting images from PDF
hu: Hiba a képek PDF-ből kibontása során

en: Error extracting text layer from PDF
hu: Hiba a szöveg PDF-ből kibontása során

en: Error importing PDF
hu: Hiba az importált PDF fájlban

en: Warning: gscan2pdf expects one image per page, but this was not satisfied. It is probable that the PDF has not been correctly imported.
    
    If you wish to add scans to an existing PDF, use the prepend/append to PDF options in the Save dialogue.
hu: Figyelmeztetés: A gscan2pdf oldalanként egy képet vár, de ez nem teljesült. Valószínű, hogy a PDF-dokumentum nem lett megfelelően importálva.
    
    Ha meg szeretné adni a beolvasást egy meglévő PDF-fájlba, használja a párbeszédpanel Mentés opcióját a PDF-hez való hozzáfűzéshez.

en: Setting up PDF
hu: PDF fájl beállítása

en: Caught error creating PDF %s: %s
hu: Hiba történt a %s PDF létrehozásakor: %s

en: Unable to find font '%s'. Defaulting to core font.
hu: Nem található a(z) '%s' betűtípus. Alapértelmezett betűkészlet lesz használva.

en: Saving page %i of %i
hu: Oldal mentése: %i Összesen: %i

en: Closing PDF
hu: PDF bezárása

en: Converting to PS
hu: Konvertálás PS-be

en: Error converting PDF to PS: %s
hu: Hibás a PDF konvertálása PS-be: %s

en: Error prepending PDF: %s
hu: Hiba a PDF fájl elé fűzésekor: %s

en: Error appending PDF: %s
hu: Hiba a PDF fájl után fűzésekor: %s

en: Error creating backup of PDF
hu: Hiba a PDF fájl biztonsági mentésekor

en: Error encrypting PDF: %s
hu: Hiba a PDF  titkosításakor: %s

en: Unable to set file timestamp for dates prior to 1970
hu: Nem lehet a dátumot 1970-et megelőzőre állítani

en: Error creating PDF image object: %s
hu: Hiba a PDF objektum létrehozásakor: %s

en: Error embedding file image in %s format to PDF: %s
hu: Hiba a kép %s integrálásakor PDF formátumban: %s

en: Error compressing image: %s
hu: Hiba a %s kép tömörítésekor

en: Core font '%s' cannot encode character '%s', and no TTF font defined.
hu: A(z) '%s' törzs betűtípus nem kódolhatja a(z) '%s' karaktert és nincs meghatározva TTF betűtípus.

en: Neither '%s' nor '%s' can encode character '%s' in '%s'
hu: Sem a '%s', sem a '%s' nem kódolhatja a '%s' karaktert a '%s' mezőben

en: Writing page %i of %i
hu: Lap írása: %i Összesen: %i

en: Error writing DjVu
hu: Hiba a DjVu fájl írásakor

en: Merging DjVu
hu: DjVu összefűzése

en: Error merging DjVu
hu: Hiba a DjVu fájlok összefűzésekor

en: Can't write to file: %s
hu: A fájl nem írható: %s

en: Can't open file: %s
hu: A fájl nem nyitható meg: %s

en: Can't close file: %s
hu: A fájl nem zárható be: %s

en: Error adding text layer to DjVu
hu: Hiba a szöveg DjVu fájlhoz való hozzáadásakor

en: Error adding annotations to DjVu
hu: Hiba a megjegyzés DjVu fájlhoz való hozzáadásakor

en: Error adding metadata to DjVu
hu: Hiba a metaadat DjVu fájlhoz való hozzáadásakor

en: Converting image %i of %i to TIFF
hu: Kép konvertálása TIFF-be %i/%i

en: Error writing TIFF
hu: Hiba a TIFF írása során

en: Concatenating TIFFs
hu: TIFF fájlok összefűzése

en: Error converting TIFF to PS: %s
hu: Hibás a TIFF konvertálása PS-be: %s

en: Error saving image
hu: Hiba a kép mentésekor

en: Analysing page %i of %i
hu: Lap analizálása: %i összesen: %i

en: Error copying page
hu: Hiba az oldal másolásánál

en: Scanning %i pages...
hu: %i oldalak szkennelése...

en: Scanning page %i...
hu: %i oldal szkennelése...

en: Scanner warming up
hu: Szkenner előkészítése

en: Document feeder out of documents
hu: Nincs lap az adagolóban

en: Device busy
hu: Az eszköz foglalt

en: Operation cancelled
hu: A művelet megszakítva

en: Unknown message:
hu: Ismeretlen üzenet:

en: Error importing image %s: %s
hu: Hiba az importált képben %s: %s

en: Error copying image %s: %s
hu: Hiba a másolt képben %s: %s

en: Selected
hu: Kijelölt

en: You are using locale '%s'.
hu: Ön helyi beállításokat használ '%s'.

en: gscan2pdf does not currently know which tesseract language package would be necessary for that locale.
hu: a gscan2pdf jelenleg nem tudja, hogy melyik tesseract nyelvi csomagra lenne szükség az adott nyelvhez.

en: Please contact the developers to add support for that locale.
hu: Kérjük, vegye fel a kapcsolatot a fejlesztőkkel, hogy támogatást nyújtson az adott nyelvhez.

en: Please install tesseract package 'tesseract-ocr-%s' and restart gscan2pdf for OCR for %s with tesseract.
hu: Kérjük telepítse a tesseract 'tesseract-ocr-%s' csomagot és a %s tesseract használatával indítsa újra a gscan2pdf fájlt az OCR művelethez.

en: There is no tesseract package for %s
hu: Nincs tesseract csomag ehhez %s

en: If this is in error, please contact the gscan2pdf developers.
hu: Ennél a hibánál kérjük, vegye fel a kapcsolatot a fejlesztőkkel..

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Single
hu: Egyszeres

en: One page per sheet, oriented upwards without rotation.
hu: Egy lap / oldal, forgatás nélküli.

en: Double
hu: Dupla

en: Two pages per sheet, landscape orientation (one page on the left half, one page on the right half).
hu: Két oldal / lap, fekvő elrendezés (az egyik oldal a jobb oldalon, a másik a bal oldalon).

en: # Output pages
hu: # Kimeneti oldalak

en: Number of pages to output.
hu: Kimeneti oldalak száma.

en: Writing system
hu: Írásrendszer

en: Left-to-right
hu: Balról jobbra

en: Most writings systems, e.g. Latin, Greek, Cyrillic.
hu: A leggyakoribb írásrendszerek, pld. latin, görög, cirill.

en: Right-to-left
hu: Jobbról balra

en: Scripts like Arabic or Hebrew.
hu: Arab vagy héber írás.

en: No deskew
hu: Nincs kiegyenesítés

en: Disable deskewing.
hu: Kiegyenesítés letiltása.

en: No mask scan
hu: Nincs maszk beolvasás

en: Disable mask detection.
hu: Maszk felismerés letiltása.

en: No mask centering
hu: Nincs központi maszk

en: Disable mask centering.
hu: Maszk felismerés letiltása

en: No black filter
hu: Nincs fekete szűrő

en: Disable black area scan.
hu: Fekete terület felismerés letiltása.

en: No gray filter
hu: Nincs szürke szűrő

en: Disable gray area scan.
hu: Szürke terület felismerés letiltása.

en: No noise filter
hu: Nincs zaj szűrő

en: Disable noise filter.
hu: Zaj szűrő letiltása.

en: No blur filter
hu: Nincs elmosás szűrő

en: Disable blur filter.
hu: Elmosás szűrő letiltása.

en: No border scan
hu: Nincs keret felismerés

en: Disable border scanning.
hu: Keret felismerés letiltása.

en: No border align
hu: Nincs keret elrendezés

en: Disable aligning of the area detected by border scanning.
hu: Terület elrendezés tiltása, amely a keret felismerésnél lett megtalálva.

en: Deskew to edge
hu: Kiegyenesítés a szélén

en: Edges from which to scan for rotation. Each edge of a mask can be used to detect the mask's rotation. If multiple edges are specified, the average value will be used, unless the statistical deviation exceeds --deskew-scan-deviation.
hu: Szélek, amelyekről forgatni lehet. A maszk mindegyik élét fel lehet használni a maszk forgásának észlelésére. Ha több széle van megadva, akkor az átlagértéket kell használni, hacsak a statisztikai eltérés nem haladja meg a --deskew-scan-deviation értéket.

en: Use 'left' for scanning from the left edge.
hu: Szkennelés a bal oldali élről.

en: Use 'top' for scanning from the top edge.
hu: Szkennelés a felső éltől.

en: Use 'right' for scanning from the right edge.
hu: Szkennelés a jobb oldali éltől.

en: Bottom
hu: Lent

en: Use 'bottom' for scanning from the bottom.
hu: Szkennelés az alsó éltől.

en: Align to edge
hu: Szélekhez igazítás

en: Edge to which to align the page.
hu: Kiválasztása, amihez az oldal igazítva lesz.

en: Use 'left' to align to the left edge.
hu: Használja a bal szél megadásához.

en: Use 'top' to align to the top edge.
hu: Használja a felső szél megadásához.

en: Use 'right' to align to the right edge.
hu: Használja a jobb szél megadásához.

en: Use 'bottom' to align to the bottom.
hu: Használja az alsó szél megadásához.

en: Border margin
hu: Határ margó

en: Vertical margin
hu: Függőleges margó

en: Vertical distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
hu: Függőleges távolság, amely a határfelület beigazításakor megmarad a lemez szélétől.

en: Horizontal margin
hu: Vízszintes margó

en: Horizontal distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
hu: Vízszintes távolság, amely a határfelület beigazításakor megmarad a lap szélétől.

en: White threshold
hu: Fehér küszöbszint

en: Brightness ratio above which a pixel is considered white.
hu: Fényerő arány, amely fölött egy pixel fehér.

en: Black threshold
hu: Fekete küszöbszint

en: Brightness ratio below which a pixel is considered black (non-gray). This is used by the gray-filter. This value is also used when converting a grayscale image to black-and-white mode.
hu: Fényerő arány, amely alatt a pixel fekete (nem szürke). Ezt a szürke szűrő használja. Ezt az értéket akkor is használják, amikor szürkeárnyalatos kép fekete-fehér üzemmódra vált.

en: Deskew
hu: Kiegyenesítés

en: Border
hu: Keret

en: Filters
hu: Szűrők
