gscan2pdf - en to nb translation catalogue (250 entries)

en: Process image with GOCR.
nb: Behandle bilde med GOCR:

en: Process image with Tesseract.
nb: Behandle bilde med Tesseract.

en: _File
nb: _Fil

en: _New
nb: _Ny

en: Clears all pages
nb: Fjerner alle sider

en: _Open
nb: _Åpne

en: Scan document
nb: Scan dokument

en: Save
nb: Lagre

en: _Email as PDF
nb: _E-post som PDF

en: Attach as PDF to a new email
nb: Legg ved som PDF til ny e-post

en: _Compress temporary files
nb: _Komprimér midlertidige filer

en: Compress temporary files
nb: Komprimér midlertidige filer

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: Quit
nb: Avslutt

en: _Edit
nb: _Redigér

en: _Undo
nb: _Angre

en: Undo
nb: Angre

en: _Redo
nb: _Gjenopprett

en: Redo
nb: Gjenopprett

en: Cu_t
nb: Klipp u_t

en: Cut selection
nb: Klipp ut utvalg

en: _Copy
nb: _Kopiér

en: Copy selection
nb: Kopiér utvalg

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: Paste selection
nb: Lim inn utvalg

en: _Delete
nb: _Slett

en: Delete selected pages
nb: Slett valgte sider

en: _Renumber
nb: Omnumme_rer

en: _Select
nb: _Marker

en: Select all pages
nb: Velg alle sider

en: Select all odd-numbered pages
nb: Velg alle oddetallsider

en: Select all evenly-numbered pages
nb: Velg alle partallsider

en: Propert_ies
nb: Egenskaper

en: Edit image properties
nb: Endre bildeegenskaper

en: Prefere_nces
nb: _Innstillinger

en: Edit preferences
nb: Redigér innstillinger

en: _View
nb: _Vis

en: Zoom to 100%
nb: Zoom til 100%

en: Zoom to _fit
nb: Zoom til_passet

en: Zoom to fit
nb: Zoom _tilpasset

en: Zoom _in
nb: Zoom _inn

en: Zoom in
nb: Zoom inn

en: Zoom _out
nb: Zoom _ut

en: Zoom out
nb: Zoom ut

en: Rotate 90° clockwise
nb: Rotér 90 med klokka

en: Rotate 180°
nb: Rotér 180

en: Rotate 90° anticlockwise
nb: Roter 90 mot klokka

en: _Tools
nb: _Verktøy

en: _Threshold
nb: _Terskel

en: Change each pixel above this threshold to black
nb: Forandre hver pixel over denne terskelen til sort

en: _Negate
nb: _Inverter

en: Converts black to white and vice versa
nb: Gjør om svart til hvit og omvendt

en: _Unsharp Mask
nb: _Uskarp-maske

en: Apply an unsharp mask
nb: Legg til en uskarp-maske

en: _Crop
nb: _Beskjær

en: Crop pages
nb: Beskjær sider

en: _Clean up
nb: _Rydd opp

en: Clean up scanned images with unpaper
nb: Rydd opp skannede bilder med unpaper

en: Optical Character Recognition
nb: Optisk tegngjenkjenning

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Help
nb: Hjelp

en: _About
nb: _Om

en: _Drag
nb: _Dra

en: Use the hand tool
nb: Bruk håndverktøyet

en: Use the rectangular selection tool
nb: Anvend det rektangulæra markeringsverktøyet

en: _Paint
nb: _Fyll

en: Use the painter tool
nb: Anvend fyllverktøyet

en: Save image and Save as PDF both require imagemagick
nb: Lagre bilde og Lagre som PDF avhenger av imagemagick

en: Save image requires libtiff
nb: Lagre bilde avhenger av libtiff

en: Save as DjVu requires djvulibre-bin
nb: Lagre som DjVu avhenger av djvulibre-bin

en: Email as PDF requires xdg-email
nb: Send e-post som PDF avhenger av xdg-email

en: The rotating options and unpaper support require perlmagick
nb: Rotasjonsvalg og skjermtilpasningstøtte trenger perlmagick

en: unpaper missing
nb: Programmet unpaper mangler

en: Warning: missing packages
nb: Advarsel: pakker mangler

en: Error copying page
nb: Feil ved kopiering av side

en: Session
nb: Sesjon

en: Pages to extract
nb: Sider å trekke ut

en: First page to extract
nb: Første side å trekke ut

en: Last page to extract
nb: Siste side å trekke ut

en: Page Range
nb: Sideomfang

en: Date
nb: Dato

en: Year-Month-Day
nb: År-Måned-Dag

en: Select Date
nb: Velg dato

en: Today
nb: I dag

en: Title
nb: Tittel

en: Subject
nb: Emne

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: JPEG Quality
nb: JPEG-kvalitet

en: Downsample to
nb: Nedsampling til

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Let gscan2pdf which type of compression to use.
nb: La gscan2pdf bestemme hvilken type av komprimering som skal anvendes.

en: Compress output with Lempel-Ziv & Welch encoding.
nb: Komprimér med Lempel-Ziv & Welch-koding.

en: Compress output with deflate encoding.
nb: Komprimér med Deflate-koding.

en: Compress output with Packbits encoding.
nb: Komprimér med Packbits-koding.

en: Compress output with PNG encoding.
nb: Komprimér med PNG-koding.

en: Compress output with JPEG encoding.
nb: Komprimér med JPEG-koding.

en: None
nb: Ingen

en: Use no compression algorithm on output.
nb: Ikke bruk komprimering.

en: Compression
nb: Komprimering

en: Image type
nb: Bildetype

en: Joint Photographic Experts Group JFIF format
nb: Copy text   	
    Joint Photographic Experts Group JFIF format

en: Text
nb: Tekst

en: Plain text
nb: Vanlig tekst

en: gscan2pdf session file
nb: gscan2pdf sesjonsfil

en: Compress output with CCITT Group 3 encoding.
nb: Komprimér med CCITT Group 3-koding.

en: Compress output with CCITT Group 4 encoding.
nb: Komprimér med CCITT Group 4-koding.

en: PDF filename
nb: PDF-filnavn

en: DjVu filename
nb: DjVu-filnavn

en: TIFF filename
nb: TIFF-filnavn

en: Text filename
nb: Tekstfilnavn

en: PS filename
nb: PS-filnavn

en: gscan2pdf session filename
nb: filnavnet på gscan2pdfs sessjon

en: File %s is read-only
nb: Filen %s er skrivebeskyttet

en: File %s exists.
    Really overwrite?
nb: Filen %s finnes fra før.
    Overskriv den?

en: Image filename
nb: Bildefilnavn

en: Email as PDF
nb: Send PDF som e-post

en: Scan Document
nb: Skann dokument

en: Rotate
nb: Rotér

en: Rotate image after scanning
nb: Rotér bilde etter skanning

en: Both sides
nb: Begge sider

en: Both sides.
nb: Begge sider.

en: Facing side
nb: Forside

en: Facing side.
nb: Forside.

en: Reverse side
nb: Bakside

en: Reverse side.
nb: Bakside.

en: Select side to rotate
nb: Velg side som skal roteres

en: Rotate image 90 degrees clockwise.
nb: Rotér bilde 90 grader med klokka.

en: Rotate image 180 degrees clockwise.
nb: Rotér bilde 180 grader med klokka.

en: Rotate image 90 degrees anticlockwise.
nb: Rotér bilde 90 grader mot klokka.

en: Select direction of rotation
nb: Velg roteringsretning

en: OCR scanned pages
nb: Bruk OCR på skannede sider

en: Select OCR engine
nb: Velg OCR-motor

en: Threshold
nb: Terskel

en: Post-processing
nb: Etterbehandling

en: Clean up images
nb: Rydd opp bilder

en: Options
nb: Alternativer

en: Set unpaper options
nb: Sett unpaper-alternativer

en: unpaper options
nb: unpaper-alternativer

en: Unable to load image
nb: Klarte ikke hente bildet

en: Patches gratefully received from:
nb: Kodebidrag takknemlig mottatt fra:

en: To aid the scan-to-PDF process
nb: For å hjelpe med skann-til-PDF-prosessen

en: Negate
nb: Inverter farger

en: Unsharp mask
nb: Uskarp-maske

en: The radius of the Gaussian, in pixels, not counting the center pixel (0 = automatic).
nb: Radiusen til Gaussian-utydeliggjøringen, ikke medregnet senterpiksel (0 = automatisk).

en: pixels
nb: piksler

en: The standard deviation of the Gaussian.
nb: Gaussian-uttydeliggjøringens standardavvik

en: Amount
nb: Mengde

en: The percentage of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
nb: Prosenten av forskjellen mellom originalt og utydeliggjort bilde som skal tilføyes tilbake til originalen.

en: The threshold, as a fraction of QuantumRange, needed to apply the difference amount.
nb: Terskelen, som en fraksjon av Quantumrange, trengte legge til differansemengden.

en: Crop
nb: Beskjær

en: Width
nb: Bredde

en: Height
nb: Høyde

en: Language to recognise
nb: Språk som skal gjenkjennes

en: English
nb: Engelsk

en: OCR Engine
nb: OCR-motor

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to quit?
nb: Noen sider har ikke blitt lagret.
    Vil du virkelig avslutte?

en: The help viewer requires module Gtk2::Ex::PodViewer
    Alternatively, try: %s %s
nb: Hjelpefunksjonen trenger modulen Gtk2::Ex::PodViewer
    Du kan som alternativ prøve %s %s

en: This operation cannot be undone. Are you sure?
nb: Denne handlingen kan ikke angres. Er du sikker?

en: You will have to restart gscanp2df for changes to the temporary directory to take effect.
nb: Du må starte gscan2pdf på nytt for at programmet skal anvende den nye midlertidige lagringsplassen.

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Resolution
nb: Oppløsning

en: Don't show this message again
nb: Ikke vis denne meldingen igjen

en: Error: unable to load settings.
    Backing up settings
    Reverting to defaults
nb: Feil: Kan ikke laste innstillinger
    Tilbakestiller innstillinger
    Går tilbake til standardinnstillinger

en: Increment
nb: Stegverdi

en: Device
nb: Enhet

en: Sets the device to be used for the scan
nb: Velger enheten som skal brukes til skanning

en: Page Options
nb: Sidevalg

en: # Pages
nb: # Sider

en: All
nb: Alle

en: Scan all pages
nb: Skann alle sider

en: Set number of pages to scan
nb: Sett antall sider som skal skannes

en: Extended page numbering
nb: Utvidet sidenummerering

en: Page number
nb: Sidetall

en: Source document
nb: Kildedokument

en: Single sided
nb: Enkeltsidig

en: Source document is single-sided
nb: Kildedokument er enkeltsidig

en: Double sided
nb: Dobbeltsidig

en: Source document is double-sided
nb: Kildedokumentet er dobbeltsidig

en: Side to scan
nb: Side som skal skannes

en: Facing
nb: Forside

en: Reverse
nb: Bakside

en: Sets which side of a double-sided document is scanned
nb: Setter hvilke side av et dobbeltsidig dokument som skal skannes

en: Scan profiles
nb: Skann profiler

en: Scan
nb: Skann

en: Manual
nb: Manuell

en: Edit paper size
nb: Rediger papirstørrelse

en: Name
nb: Navn

en: Left
nb: Venstre

en: Top
nb: Øverst

en: Cannot delete all paper sizes
nb: Kan ikke slette alle papirstørrelser

en: The following paper sizes are too big to be scanned by the selected device:
nb: Følgende papirstørrelser er for store til å skannes av den valgte enheten:

en: Fetching list of devices
nb: Henter enhetsliste

en: Updating options
nb: Oppdaterer innstillinger

en: Scan Options
nb: Skann-innstillinger

en: Paper size
nb: Papirstørrelse

en: Edit
nb: Redigér

en: Selects or edits the paper size
nb: Velger eller redigerer papirstørrelse

en: Must scan facing pages first
nb: Må skanne forside først

en: Scanning page %i...
nb: Skanner side %i...

en: Scanner warming up
nb: Skanner varmes opp

en: Device busy
nb: Enheten er opptatt

en: Unknown message:
nb: Ukjent melding:

en: Selected
nb: Valgt

en: active
nb: aktiv

en: Single
nb: Enkel

en: One page per sheet, oriented upwards without rotation.
nb: En side pr ark, oppadvendt uten rotasjon

en: Double
nb: Dobbel

en: Two pages per sheet, landscape orientation (one page on the left half, one page on the right half).
nb: To sider pr ark i landskapsorientering (én side på venstre halvdel, én side på høyre halvdel).

en: No deskew
nb: Ingen oppretting av forskyvning

en: Disable deskewing.
nb: Deaktiver oppretting av forskyvning

en: No mask scan
nb: Ingen maske-skanning

en: Disable mask detection.
nb: Deaktiver maskegjenkjenning.

en: No black filter
nb: Ingen sort-filter

en: Disable black area scan.
nb: Deaktiver skanning av sorte områder.

en: No gray filter
nb: Ingen gråfilter

en: Disable gray area scan.
nb: Deaktiver skanning av grå områder.

en: No noise filter
nb: Ingen støyfilter

en: Disable noise filter.
nb: Deaktiver støyfilter.

en: No blur filter
nb: Ingen blur-filter

en: Disable blur filter.
nb: Deaktiver blur-filter.

en: No border scan
nb: Ingen kantskanning

en: Disable border scanning.
nb: Slå av kantskanning.

en: No border align
nb: Ingen kantjustering

en: Disable aligning of the area detected by border scanning.
nb: Slå av justering av området kantskanningen oppdaget.

en: Deskew to edge
nb: Rett opp til kant

en: Edges from which to scan for rotation. Each edge of a mask can be used to detect the mask's rotation. If multiple edges are specified, the average value will be used, unless the statistical deviation exceeds --deskew-scan-deviation.
nb: Hvilke kanter det skal skannes fra for rotering. Hver maskekant kan brukes til å oppdage maskens rotasjon. Om flere kanter er valgt, så vil gjennomsnittsverdien bli brukt, med mindre det statistiske avviket overstiger --deskew-scan-deviation.

en: Use 'left' for scanning from the left edge.
nb: Bruk 'venstre' for å skanne fra venstre kant.

en: Use 'top' for scanning from the top edge.
nb: Brug 'øverst' for å skanne fra øverste kant.

en: Right
nb: Høyre

en: Use 'right' for scanning from the right edge.
nb: Bruk 'høyre' for å skanne fra høyre kant.

en: Bottom
nb: Nederst

en: Use 'bottom' for scanning from the bottom.
nb: Bruk 'nederst' for å skanne fra nederste kant.

en: Align to edge
nb: Justér til kant

en: Edge to which to align the page.
nb: Kant som siden skal justeres til.

en: Use 'left' to align to the left edge.
nb: Bruk 'venstre' for å justere til venstre kant.

en: Use 'top' to align to the top edge.
nb: Bruk 'øverst' for å justere til øverste kant.

en: Use 'right' to align to the right edge.
nb: Bruk 'høyre' for å justere til høyre kant.

en: Use 'bottom' to align to the bottom.
nb: Bruk 'bunn' for å justere til nederste kant.

en: Border margin
nb: Kantmarg

en: Vertical margin
nb: Loddrett marg

en: Vertical distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
nb: Loddrett avstand å holde fra arkkant når margen rettes opp.

en: Horizontal margin
nb: Vannrett marg

en: Horizontal distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
nb: Vannrett avstand som skal holdes fra papirkant når man justerer et kantområde.

en: White threshold
nb: Hvitterskel

en: Brightness ratio above which a pixel is considered white.
nb: Lysstyrken der en piksel er vurdert som hvit.

en: Black threshold
nb: Svartterskel

en: Brightness ratio below which a pixel is considered black (non-gray). This is used by the gray-filter. This value is also used when converting a grayscale image to black-and-white mode.
nb: Lysstyrken der en piksel er vurdert som svart (ikke-grå). Dette er bruk av gråfilteret. Denne verdien brukes også når et gråtone-bilde konverteres til svar/hvitt-modus.

en: Deskew
nb: Rette opp forskyvning

en: Border
nb: Kant

en: Filters
nb: Filter
