gscan2pdf - en to nl translation catalogue (332 entries)

en: Image
nl: Afbeelding

en: OCR Output
nl: OCR output

en: Cannot read file: %s
nl: Kan bestand %s niet lezen

en: Process image with GOCR.
nl: Afbeelding verwerken met GOCR

en: Process image with Tesseract.
nl: Afbeelding verwerken met Tesseract.

en: Process image with Ocropus.
nl: Afbeelding verwerken met Ocropus

en: Cuneiform
nl: Spijkerschrift

en: Process image with Cuneiform.
nl: Afbeelding verwerken met gebruik van spijkerschrift

en: _File
nl: _Bestand

en: _New
nl: _Nieuw

en: Clears all pages
nl: Wist alle paginas

en: _Open
nl: _Openen

en: Open image file(s)
nl: Afbeeldingsbestand(en) openen

en: S_can
nl: S_cannen

en: Scan document
nl: Document scannen

en: Save
nl: Opslaan

en: _Email as PDF
nl: _Email als PDF

en: Attach as PDF to a new email
nl: Voeg als PDF toe aan email

en: _Print
nl: _Printen

en: Print
nl: Printen

en: _Compress temporary files
nl: _Comprimeer tijdelijke bestanden

en: Compress temporary files
nl: Comprimeer tijdelijke bestanden

en: _Quit
nl: _Afsluiten

en: Quit
nl: Afsluiten

en: _Edit
nl: _Bewerken

en: _Undo
nl: _Ongedaan maken

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: _Redo
nl: _Opnieuw doen

en: Redo
nl: Opnieuw doen

en: Cu_t
nl: K_nippen

en: Cut selection
nl: Selectie knippen

en: _Copy
nl: _Kopiëren

en: Copy selection
nl: Selectie kopiëren

en: _Paste
nl: _Plakken

en: Paste selection
nl: Selectie plakken

en: _Delete
nl: Verwij_deren

en: Delete selected pages
nl: Geselecteerde paginas verwijderen

en: _Renumber
nl: _Hernummeren

en: Renumber pages
nl: Hernummer paginas

en: _Select
nl: _Selecteren

en: _All
nl: _Alle

en: Select all pages
nl: Alle pagina's selecteren

en: _Odd
nl: _Oneven

en: Select all odd-numbered pages
nl: Alle oneven genummerde pagina's selecteren

en: Select all evenly-numbered pages
nl: Alle even genummerde pagina's selecteren

en: _Blank
nl: _Leeg

en: Select pages with low standard deviation
nl: Pagina's met lage standaard afwijking selecteren

en: _Dark
nl: _Donker

en: Select dark pages
nl: Donkere pagina's selecteren

en: _Modified
nl: _Aangepast

en: Select modified pages since last OCR
nl: Kies aangepaste pagina(s) sinds laatste OCR

en: _No OCR
nl: Gee_n OCR

en: Select pages with no OCR output
nl: Selecteer pagina's zonder OCR-uitvoer

en: _Clear OCR
nl: OCR _wissen

en: Clear OCR output from selected pages
nl: OCR-uitvoer van geselcteerde pagina's wissen

en: Propert_ies
nl: E_igenschappen

en: Edit image properties
nl: Afbeeldingseigenschappen bewerken

en: Prefere_nces
nl: Voorkeure_n

en: Edit preferences
nl: Voorkeuren aanpassen

en: _View
nl: _Bekijken

en: Zoom _100%
nl: _Originele grootte

en: Zoom to 100%
nl: Zoom naar 100%

en: Zoom to _fit
nl: Passend _venster

en: Zoom to fit
nl: Passend venster

en: Zoom _in
nl: _Inzoomen

en: Zoom in
nl: Inzoomen

en: Zoom _out
nl: Uitz_oomen

en: Zoom out
nl: Uitzoomen

en: Rotate 90° clockwise
nl: Roteren 90 klok mee

en: Rotate 180°
nl: Roteren 180

en: Rotate 90° anticlockwise
nl: Roteren 90 tegen klok in

en: _Tools
nl: Ex_tra

en: _Threshold
nl: _Grenswaarde

en: Change each pixel above this threshold to black
nl: Verander elke pixel boven deze grenswaarde naar zwart

en: _Negate
nl: Negatief

en: Converts black to white and vice versa
nl: Converteert zwart naar wit en omgekeerd

en: _Unsharp Mask
nl: _Onscherp masker

en: Apply an unsharp mask
nl: Onscherp masker toepassen

en: _Crop
nl: _Bijsnijden

en: Crop pages
nl: Pagina bijsnijden

en: _Clean up
nl: Ops_chonen

en: Clean up scanned images with unpaper
nl: Gescande afbeeldingen opschonen met unpaper

en: Optical Character Recognition
nl: Optische tekenherkenning

en: U_ser-defined
nl: Door _gebruiker aangemaakt

en: _Help
nl: _Hulp

en: Help
nl: Hulp

en: _About
nl: _Over

en: _Drag
nl: _Slepen

en: Use the hand tool
nl: Gebruik het handgereedschap

en: Use the rectangular selection tool
nl: Gebruik het rechthoekig selectiegereedschap

en: _Paint
nl: _Schilderen

en: Use the painter tool
nl: Gebruik het schildergereedschap

en: Save image and Save as PDF both require imagemagick
nl: Afbeelding opslaan en Opslaan als PDF hebben beide imagemagick nodig

en: Save image requires libtiff
nl: Afbeelding opslaan heeft libtiff nodig

en: Save as DjVu requires djvulibre-bin
nl: Bewaren als DjVu vereist djvulibre-bin

en: Email as PDF requires xdg-email
nl: Email als PDF vereist xdg-email

en: The rotating options and unpaper support require perlmagick
nl: De roteer en `unpaper` mogelijkheden hebben perlmagick nodig

en: unpaper missing
nl: Kan unpaper niet vinden

en: OCR requires gocr, tesseract, ocropus, or cuneiform
nl: OCR vereist gocr, tesseract, ocropus of cuneiform

en: Warning: missing packages
nl: Opgelet: missende paketten

en: Error copying page
nl: Fout bij kopieren pagina

en: Warning: unable to use %s for temporary storage. Defaulting to %s instead.
nl: Waarschuwing: Gebruiken van %s als tijdelijke opslag is mislukt. Er wordt teruggevallen op standaarwaarde %s.

en: Session
nl: Sessie

en: Editing text
nl: Tekst bewerken

en: text
nl: tekst

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to clear all pages?
nl: Enkele pagina's zijn niet opgeslagen.Weet u zeker dat u alle pagina's wilt verwijderen?

en: Process %i of %i (%s)
nl: Voortgang %i van %i (%s)

en: Process %i of %i
nl: Voortgang %i van %i

en: Open image
nl: Afbeelding openen

en: Image files
nl: Afbeeldingsbestanden

en: Pages to extract
nl: Pagina's uit te nemen

en: First page to extract
nl: Eerste pagina uit te nemen

en: Last page to extract
nl: Laatste pagina uit te nemen

en: Page Range
nl: Paginabereik

en: Date
nl: Datum

en: Year-Month-Day
nl: Jaar-Maand-Dag

en: Select Date
nl: Selecteer datum

en: Today
nl: Vandaag

en: Title
nl: Titel

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: JPEG Quality
nl: JPEG-kwaliteit

en: Downsample to
nl: Verkleinen naar

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Let gscan2pdf which type of compression to use.
nl: Laat gscan2pdf bepalen welke compressie er gebruikt wordt.

en: Compress output with Lempel-Ziv & Welch encoding.
nl: Comprimeer uitvoer met Lempel-Ziv & Welch encoding.

en: Compress output with deflate encoding.
nl: Comprimeer uitvoer met deflate encoding.

en: Compress output with Packbits encoding.
nl: Comprimeer uitvoer met Packbits encoding.

en: Compress output with PNG encoding.
nl: Comprimeer  output met PNG encoding

en: Compress output with JPEG encoding.
nl: Comprimeer output met JPEG encoding.

en: None
nl: Geen

en: Use no compression algorithm on output.
nl: Gebruik geen compressie algoritme op de output.

en: Compression
nl: Compressie

en: Image type
nl: Afbeeldingstype

en: Joint Photographic Experts Group JFIF format
nl: Joint Photographic Experts Group JFIF formaat

en: Tagged Image File Format
nl: Tagged Image File Format (TIFF)

en: Text
nl: Tekst

en: Plain text
nl: Platte tekst

en: gscan2pdf session file
nl: gscan2pdf sessiebestand

en: Compress output with CCITT Group 3 encoding.
nl: Comprimeer uitvoer met CCITT Group 3 encoding.

en: Compress output with CCITT Group 4 encoding.
nl: Comprimeer uitvoer met CCITT Group 4 encoding.

en: Font for non-ASCII text
nl: Lettertype voor non-ASCII-tekst

en: PDF filename
nl: PDF-bestandsnaam

en: PDF files
nl: PDF-bestanden

en: DjVu filename
nl: DjVu bestandsnaam

en: DjVu files
nl: DjVu-bestanden

en: TIFF filename
nl: TIFF bestandsnaam

en: Text filename
nl: Tekst bestandsnaam

en: Text files
nl: Tekstbestanden

en: PS filename
nl: PS bestandsnaam

en: Postscript files
nl: Postscriptbestanden

en: gscan2pdf session filename
nl: gscan2pdf sessie bestandsnaam

en: gscan2pdf session files
nl: gscan2pdf sessiebestanden

en: File %s is read-only
nl: Bestand %s is alleen-lezen

en: File %s exists.
    Really overwrite?
nl: Bestand %s bestaat.
    Wenst U het werkelijk te overschrijven ?

en: Image filename
nl: Bestandsnaam van de afbeelding

en: Email as PDF
nl: Email als PDF

en: Scan Document
nl: Scan document

en: Rotate
nl: Draaien

en: Rotate image after scanning
nl: Afbeelding draaien na scannen

en: Both sides
nl: Beide zijden

en: Both sides.
nl: Beide zijden.

en: Facing side
nl: Zichtbare zijde

en: Facing side.
nl: Zichtbare zijde.

en: Reverse side
nl: Achterzijde

en: Reverse side.
nl: Achterzijde.

en: Select side to rotate
nl: Selecteer de zijde om te roteren

en: Rotate image 90 degrees clockwise.
nl: Draai afbeelding 90 graden met de klok mee.

en: Rotate image 180 degrees clockwise.
nl: Draai afbeelding 180 graden met de klok mee.

en: Rotate image 90 degrees anticlockwise.
nl: Draai afbeelding 90 graden tegen de klok in.

en: Select direction of rotation
nl: Draairichting selecteren

en: OCR scanned pages
nl: OCR gescande pagina's

en: Select OCR engine
nl: Kies OCR engine

en: Threshold
nl: Drempel

en: Post-processing
nl: Nabewerking

en: Clean up images
nl: Afbeelding opschonen

en: Options
nl: Opties

en: Set unpaper options
nl: Stel unpaper opties in

en: unpaper options
nl: unpaper opties

en: Unable to load image
nl: Kan afbeelding niet laden

en: print-pages
nl: Afdrukbladen

en: page-ranges
nl: Pagina-afmetingen

en: Patches gratefully received from:
nl: Patches dankbaar ontvangen van:

en: To aid the scan-to-PDF process
nl: Ten behoeve van het scan-naar-PDF proces

en: Negate
nl: Negatief

en: Unsharp mask
nl: Onscherp masker

en: The radius of the Gaussian, in pixels, not counting the center pixel (0 = automatic).
nl: De radius van Gaussian, in pixels, de middelste pxxel niet meegeteld ( 0 = automatisch)

en: pixels
nl: beeldpunten

en: The standard deviation of the Gaussian.
nl: De standaarddeviatie van Gaussian

en: Amount
nl: Hoeveelheid

en: The percentage of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
nl: Het percentage van het verschil tussen de originele en de versluierde afbeelding die ingevoegd is in het origineel.

en: The threshold, as a fraction of QuantumRange, needed to apply the difference amount.
nl: De benodigde drempelwaarde, als een breuk van Quantumrange, om het verschil toe te passen.

en: Crop
nl: Uitknippen

en: The x-position of the left hand edge of the crop.
nl: De x-positie van de linkerkant van het uitsnijgebied

en: The y-position of the top edge of the crop.
nl: De y-positie van de bovenkant van het uitsnijgebied

en: Width
nl: Breedte

en: The width of the crop.
nl: De breedte van het uitsnijgebied

en: Height
nl: Hoogte

en: The height of the crop.
nl: De hoogte van het uitsnijgebied

en: Language to recognise
nl: Te herkennen taal

en: English
nl: Engels

en: OCR
nl: Tekstherkenning (OCR)

en: Start OCR
nl: Tekstherkenning starten

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to quit?
nl: Sommige pagina's zijn niet opgeslagen.
    Wilt u werkelijk het programma verlaten?

en: The help viewer requires module Gtk2::Ex::PodViewer
    Alternatively, try: %s %s
nl: Het bekijken van de helppagina's vereist modules Gtk2::Ex::PodViewer
    Probeer misschien: %s %s

en: This operation cannot be undone. Are you sure?
nl: Deze actie kan niet ongedaan gemaakt worden. Bent u zeker?

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Scan using the perl bindings for SANE.
nl: Scannen met gebruik van perl bindings voor Sane

en: Scan using the scanimage frontend.
nl: Scannen met de scanimage frontend

en: Scan using the scanimage-perl frontend.
nl: Scannen met de scanimage-perl frontend.

en: Scan using the scanadf-perl frontend.
nl: Scannen met de scanadf-perl frontend.

en: Scan using the scanadf frontend.
nl: Scannen met de scanadf frontend.

en: Scan command prefix
nl: Scanopdracht voorvoegsel

en: Cache device-dependent options
nl: Buffer van apparaatafhankelijke instellingen

en: Clear device-dependent options cache
nl: Buffer van apparaatafhankelijke instellingen opschonen

en: Restore window settings on startup
nl: Laatst bekende instellingen laden bij opstarten

en: Default PDF & DjVu filename
nl: Satndaard bestandsnaam voor PDF-bestanden

en: Temporary directory
nl: Tijdelijke map

en: Browse
nl: Bladeren

en: Select temporary directory
nl: Tijdelijke map selecteren

en: Blank threshold
nl: Drempelwaarde voor blanco

en: Threshold used for selecting blank pages
nl: Drempelwaarde voor het selecteren van blanco bladzijden

en: Dark threshold
nl: Drempelwaarde voor donker

en: Threshold used for selecting dark pages
nl: Drempelwaarde voor het selecteren van donkere bladzijden

en: OCR output
nl: OCR-uitvoer

en: Replace
nl: Vervangen

en: Replace the contents of the text buffer with that from the OCR output.
nl: De waarde van de tekstbuffer vervangen door de waarde van de OCR-uitvoer.

en: Prepend
nl: Vooraan toevoegen

en: Prepend the OCR output to the text buffer.
nl: De OCR-uitvoer vooraan in de tekstbuffer toevoegen.

en: Append
nl: Toevoegen

en: Append the OCR output to the text buffer.
nl: De OCR-uitvoer achteraan in de tekstbuffer toevoegen.

en: User-defined tools
nl: Door gebruiker aangemaakte hulpmiddelen

en: You will have to restart gscanp2df for changes to the temporary directory to take effect.
nl: U dient gscan2pdf opnieuw op te starten om de aanpassingen aan de tijdelijke map effectief te laten worden.

en: Use %i and %o for the input and output filenames respectively, or a single %i if the image is to be modified in-place.
    
    The other variable available is:
    
    %r resolution
nl: Gebruik respectievelijk %i en %o voor de bestandsnamen van de in- en uitvoer, of alleen %i als de afbeelding in-place wordt aangepast.
    
    De andere beschikbare waarde is:
    
    %r resolutie

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Resolution
nl: Resolutie

en: Don't show this message again
nl: Dit bericht niet meer tonen

en: Error: unable to load settings.
    Backing up settings
    Reverting to defaults
nl: Fout: Laden van instellingen mislukt.
    Reservekopie van Instellingen wordt gemaakt.
    Standaard instellingen worden gebruikt.

en: Increment
nl: Ophogen

en: Device
nl: Apparaat

en: Rescan for devices
nl: Zoek opnieuw naar apparaten

en: Sets the device to be used for the scan
nl: Selecteert het voor de scan te gebruiken apparaat

en: Page Options
nl: Pagina-opties

en: # Pages
nl: # paginas

en: All
nl: Alle

en: Scan all pages
nl: Scan alle paginas

en: Set number of pages to scan
nl: Bepaal aantal te scannen paginas

en: Extended page numbering
nl: Uitgebreide paginanummering

en: Page number
nl: Paginanummer

en: Source document
nl: Brondocument

en: Single sided
nl: Enkelzijdig

en: Source document is single-sided
nl: Brondocument is enkelzijdig

en: Double sided
nl: Dubbelzijdig

en: Source document is double-sided
nl: Brondocument is dubbelzijdig

en: Side to scan
nl: Te scannen zijde

en: Facing
nl: Voorzijde

en: Reverse
nl: Achterzijde

en: Sets which side of a double-sided document is scanned
nl: Bepaalt welke zijde van een dubbelzijdig document gescand wordt

en: Scan profiles
nl: Scan profielen

en: Name of scan profile
nl: Naam voor scan profiel

en: Manual
nl: Handmatig

en: Edit paper size
nl: Bewerk papierformaat

en: Name
nl: Naam

en: Left
nl: links

en: Top
nl: Bovenzijde

en: Cannot delete all paper sizes
nl: Kan niet alle papierformaten verwijderen

en: The following paper sizes are too big to be scanned by the selected device:
nl: De volgende papierformaten zijn te groot voor deze scanner:

en: Fetching list of devices
nl: Haalt lijst van toestellen op

en: No devices found
nl: Geen apparaten gevonden

en: Updating options
nl: Opties worden geupdated

en: Scan Options
nl: Scan Opties

en: Paper size
nl: Papierformaat

en: Edit
nl: Bewerk

en: Selects or edits the paper size
nl: Kies of bewerk de paginagrootte

en: Must scan facing pages first
nl: Moet eerst voorzijden scannen

en: Opening device
nl: Apparaat benaderen

en: Scanning page %i...
nl: Bezig met scannen aan pagina %i...

en: Scanner warming up
nl: Scanner wordt opgewarmd

en: Document feeder out of documents
nl: Geen documenten meer in feeder

en: Device busy
nl: Apparaat bezig

en: Operation cancelled
nl: Bewerking geannuleerd

en: Unknown message:
nl: Onbekende melding:

en: Selected
nl: Geselecteerde

en: active
nl: actief

en: Layout
nl: Vormgeving

en: Single
nl: Enkel

en: One page per sheet, oriented upwards without rotation.
nl: 1 Pagina per blad, naar de bovenkant georienteerd zonder rotatie.

en: Double
nl: Dubbel

en: Two pages per sheet, landscape orientation (one page on the left half, one page on the right half).
nl: 2 Pagina's per blad, liggend georienteerd (1 Pagina op de linkerkant en 1 Pagina op de rechterkant)

en: # Output pages
nl: # Aantal pagina's

en: Number of pages to output.
nl: Aantal te exporteren pagina's

en: No deskew
nl: Niet rechtzetten

en: Disable deskewing.
nl: rechtzetten uitschakelen

en: No mask scan
nl: Geen scan masker

en: Disable mask detection.
nl: Maskerdetectie uitschakelen

en: No black filter
nl: Geen zwart filter

en: Disable black area scan.
nl: Zwartgebied scan uitschakelen

en: No gray filter
nl: Geen grijsfilter

en: Disable gray area scan.
nl: Grijsgebied scan uitschakelen

en: No noise filter
nl: Geen ruisfilter

en: Disable noise filter.
nl: Ruisfilter uitschakelen

en: No blur filter
nl: Geen blurfilter

en: Disable blur filter.
nl: Blurfilter uitschakelen

en: No border scan
nl: Scannen zonder kantlijn

en: Disable border scanning.
nl: Scannen van rand uitschakelen

en: No border align
nl: Geen kantlijn uitlijning

en: Disable aligning of the area detected by border scanning.
nl: Uitlijning van het gebied welke door de kantlijnscanning is gedetecteerd uitschakelen

en: Deskew to edge
nl: Rechtzetten aan rand

en: Edges from which to scan for rotation. Each edge of a mask can be used to detect the mask's rotation. If multiple edges are specified, the average value will be used, unless the statistical deviation exceeds --deskew-scan-deviation.
nl: Randen van waaruit gescand wordt voor rotatie. Elke rand van een masker kan worden gebruikt om de rotatie van het masker te detecteren. Indien meerdere randen zijn aangegeven, zal de gemiddelde waarde gebruikt worden, tenzij de statistische deviatie de --deskew-scan-deviation overschrijdt.

en: Use 'left' for scanning from the left edge.
nl: Gebruik 'Links' om te scannen vanaf de linkerzijde

en: Use 'top' for scanning from the top edge.
nl: Gebruik 'Bovenzijde' om te scannen vanaf de bovenzijde

en: Right
nl: Rechts

en: Use 'right' for scanning from the right edge.
nl: Gebruik 'Rechts' om te scannen vanaf de bovenzijde.

en: Bottom
nl: Onderzijde

en: Use 'bottom' for scanning from the bottom.
nl: Gebruik 'Onderzijde' om te scannen vanaf de bodemzijde.

en: Align to edge
nl: Lijn uit tot rand

en: Edge to which to align the page.
nl: Rand om de pagina uit te lijnen

en: Use 'left' to align to the left edge.
nl: Gebruik 'Links' om vanaf de linkerzijde uit te lijnen.

en: Use 'top' to align to the top edge.
nl: Gebruik 'Bovenzijde' om vanaf de bovenzijde uit te lijnen.

en: Use 'right' to align to the right edge.
nl: Gebruik 'Rechts' om vanaf de rechterzijde uit te lijnen.

en: Use 'bottom' to align to the bottom.
nl: Gebruik 'Onderzijde' om vanaf de onderzijde uit te lijnen.

en: Border margin
nl: Marge van de rand

en: Vertical margin
nl: Verticale marge

en: Vertical distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
nl: De te behouden verticale afstand vanaf de bladrand, wanneer een randgebied wordt uitgelijnd.

en: Horizontal margin
nl: Horizontale marge

en: Horizontal distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
nl: De te behouden horizontale afstand vanaf de bladrand, wanneer een randgebied wordt uitgelijnd.

en: White threshold
nl: Witdrempel

en: Brightness ratio above which a pixel is considered white.
nl: Grenswaarde waarboven een beeldpunt als wit gezien zal worden.

en: Black threshold
nl: Zwartdrempel

en: Brightness ratio below which a pixel is considered black (non-gray). This is used by the gray-filter. This value is also used when converting a grayscale image to black-and-white mode.
nl: Grenswaarde waaronder een beeldpunt als zwart gezien zal worden. Dit wordt gebruikt door de grijs filter. Deze waarde wordt ook gebruikt om een grijs afbeelding naar zwart-wit om te zetten.

en: Deskew
nl: Rechtzetten

en: Border
nl: Kader
