gscan2pdf - en to pl translation catalogue (401 entries)

en: Image
pl: Obraz

en: OCR Output
pl: Wynik rozpoznawania tekstu

en: Error displaying help
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy

en: Cannot read file: %s
pl: Nie można odczytać pliku: %s

en: Process image with GOCR.
pl: Przetwarzaj obraz mechanizmem GOCR.

en: Process image with Tesseract.
pl: Przetwarzaj obraz za pomocą Tesseract.

en: Process image with Ocropus.
pl: Obrabiaj obraz narzędziem Ocropus.

en: Cuneiform
pl: CuneiForm

en: Process image with Cuneiform.
pl: Rozpoznaj za pomocą CuneiForm

en: _File
pl: Plik

en: _New
pl: _Nowy

en: Clears all pages
pl: Usuń wszystkie strony

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Open image file(s)
pl: Otwórz plik obrazu

en: S_can
pl: S_kanuj

en: Scan document
pl: Skanuj dokument

en: Save
pl: Zapisz

en: _Email as PDF
pl: _Wyślij e-mail jako PDF

en: Attach as PDF to a new email
pl: Załącz jako PDF do nowego e-maila

en: _Print
pl: _Drukuj

en: Print
pl: Drukuj

en: _Compress temporary files
pl: _Kompresuj pliki tymczasowe

en: Compress temporary files
pl: Kompresuj pliki tymczasowe

en: _Quit
pl: _Zakończ

en: Quit
pl: Wyjście

en: _Edit
pl: _Edytuj

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: Undo
pl: Cofnij

en: _Redo
pl: _Przywróć

en: Redo
pl: Przywróć

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: Cut selection
pl: Wycina zaznaczenie

en: _Copy
pl: _Kopiuj

en: Copy selection
pl: Kopiuje zaznaczenie

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: Paste selection
pl: Wkleja zaznaczenie

en: _Delete
pl: _Skasuj

en: Delete selected pages
pl: Skasuj wybrane strony

en: _Renumber
pl: _Przenumeruj

en: Renumber pages
pl: Zmień numerację stron

en: _Select
pl: Z_aznacz

en: _All
pl: Wszys_tkie

en: Select all pages
pl: Zaznacz wszystkie strony

en: _Odd
pl: _Nieparzyste

en: Select all odd-numbered pages
pl: Zaznacz wszystkie nieparzyste strony

en: _Even
pl: _Parzyste

en: Select all evenly-numbered pages
pl: Zaznacz wszystkie parzyste strony

en: _Blank
pl: _Czyste strony

en: Select pages with low standard deviation
pl: Zaznacz strony o niskim odchyleniu standardowym

en: _Dark
pl: _Ciemne strony

en: Select dark pages
pl: Zaznacz ciemne strony

en: _Modified
pl: Z_modyfikowane

en: Select modified pages since last OCR
pl: Wybranie stron zmodyfikowanych od ostatniego rozpoznawania tekstu

en: _No OCR
pl: Bez OCR

en: Select pages with no OCR output
pl: Zaznacza strony, na których nie rozpoznano tekstu

en: _Clear OCR
pl: Usuwa rozpoznany tekst

en: Clear OCR output from selected pages
pl: Usuwa rozpoznany tekst z wybranych stron

en: Propert_ies
pl: _Właściwości

en: Edit image properties
pl: Edytuj właściwości obrazka

en: Prefere_nces
pl: P_referencje

en: Edit preferences
pl: Edytuj ustawienia

en: _View
pl: _Widok

en: Zoom _100%
pl: Powiększenie _100%

en: Zoom to 100%
pl: Ustaw zbliżenie na 100%

en: Zoom to _fit
pl: _Dopasuj do okna

en: Zoom to fit
pl: Dopasuj do okna

en: Zoom _in
pl: Po_większ

en: Zoom in
pl: Powiększ

en: Zoom _out
pl: Po_mniejsz

en: Zoom out
pl: Pomniejsz

en: Rotate 90° clockwise
pl: Obróć zgodnie z zegarem

en: Rotate 180°
pl: Obróć o 180°

en: Rotate 90° anticlockwise
pl: Obróć przeciwnie do zegara

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Threshold
pl: _Próg

en: Change each pixel above this threshold to black
pl: Zmień każdy piksel powyżej progu na czarny

en: _Negate
pl: _Negatyw

en: Converts black to white and vice versa
pl: Konwertuje czarny na biały i vice versa.

en: _Unsharp Mask
pl: _Maska wyostrzająca

en: Apply an unsharp mask
pl: Zastosuj maskę wyostrzającą

en: _Crop
pl: Wy_kadruj

en: Crop pages
pl: Kadruj strony

en: _Clean up
pl: _Posprzątaj

en: Clean up scanned images with unpaper
pl: Czyści zeskanowane obrazy za pomocą narzędzia unpaper

en: Optical Character Recognition
pl: OCR - optyczne rozpoznawanie znaków

en: U_ser-defined
pl: Zdefiniowane przez użytkownika

en: _Help
pl: _Pomoc

en: Help
pl: Pomoc

en: _About
pl: _O Programie

en: _Drag
pl: _Przeciągnij

en: Use the hand tool
pl: Użyj narzędzia „Rączka”

en: Use the rectangular selection tool
pl: Zaznaczenie prostokątne

en: _Paint
pl: _Maluj

en: Use the painter tool
pl: Użyj narzędzia malarza

en: Save image and Save as PDF both require imagemagick
pl: Zapisz obraz i Zapisz jako PDF wymagają imagemagick

en: Save image requires libtiff
pl: Zapisz obraz wymaga libtiff

en: Save as DjVu requires djvulibre-bin
pl: Zapisanie jako DjVu wymaga biblioteki djvulibre-bin

en: Email as PDF requires xdg-email
pl: E-mailowanie jako PDF wymaga biblioteki xdg-email

en: The rotating options and unpaper support require perlmagick
pl: Opcje obracania i czyszczenia za pomocą narzędzia unpaper wymagają modułu Perlmagic

en: unpaper missing
pl: Brak unpaper

en: OCR requires gocr, tesseract, ocropus, or cuneiform
pl: Do rozpoznania tekstu potrzeba gocr, tesseract, ocropus lub cuneiform

en: Warning: missing packages
pl: Uwaga: brakuje pakietów

en: Error copying page
pl: Błąd kopiowania strony

en: Warning: unable to use %s for temporary storage. Defaulting to %s instead.
pl: Ostrzeżenie: nie można użyć %s jako miejsca przechowywania danych tymczasowych. Zostanie wybrane miejsce domyślne: %s.

en: Session
pl: Sesja

en: Pick crashed session to restore
pl: Wybierz, którą sesję przywrócić po awarii

en: Editing text
pl: Edycja tekstu

en: text
pl: tekst

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to clear all pages?
pl: Niektóre strony nie zostały zapisane.
    Czy na pewno chcesz wyczyścić wszystkie strony?

en: Process %i of %i (%s)
pl: Obrabiaj %i z %i (%s)

en: Process %i of %i
pl: Obrabiaj %i z %i

en: Open image
pl: Otwórz obraz

en: Image files
pl: Pliki graficzne

en: Pages to extract
pl: Strony do wyodrębnienia

en: First page to extract
pl: Pierwsza strona do wyodrębnienia

en: Last page to extract
pl: Ostatnia strona do wyodrębnienia

en: Page Range
pl: Zakres stron

en: Date
pl: Data

en: Year-Month-Day
pl: Rok-Miesiąc-Dzień

en: Select Date
pl: Wybierz Datę

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Title
pl: Tytuł

en: Subject
pl: Temat

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: JPEG Quality
pl: Jakość JPEG

en: Downsample to
pl: Zmniejsz rozdzielczość do

en: Automatic
pl: Automatyczna

en: Let gscan2pdf which type of compression to use.
pl: Niech program gscan2pdf sam wybierze rodzaj kompresji.

en: Compress output with Lempel-Ziv & Welch encoding.
pl: Kompresuj plik wyjściowy algorytmem Lempel-Ziv & Welch

en: Compress output with deflate encoding.
pl: Kompresuj plik wyjściowy algorytmem Deflate

en: Compress output with Packbits encoding.
pl: Kompresuj plik wyjściowy algorytmem PackBits

en: Compress output with PNG encoding.
pl: Kompresuj plik wyjściowy algorytmem PNG

en: Compress output with JPEG encoding.
pl: Kompresuj plik wyjściowy algorytmem JPEG

en: None
pl: Żadne

en: Use no compression algorithm on output.
pl: Nie używaj żadnego algorytmu kompresującego na wyjściu.

en: Compression
pl: Kompresja

en: Image type
pl: Typ obrazu

en: Portable Document Format
pl: Portable Document Format (PDF)

en: CompuServe graphics interchange format
pl: Format wymiany graficznej CompuServe

en: Joint Photographic Experts Group JFIF format
pl: Format JFIF Połączonej Grupy Eksperckiej w dziedzinie Fotografii

en: Portable Network Graphics
pl: PNG (Portable Network Graphics)

en: Tagged Image File Format
pl: Tagged Image File Format (TIFF)

en: Text
pl: Tekst

en: Plain text
pl: Zwykły tekst

en: gscan2pdf session file
pl: plik sesji gscan2pdf

en: Compress output with CCITT Group 3 encoding.
pl: Skompresuj materiał wyjściowy za pomocą kodowania CCITT Group 3

en: Compress output with CCITT Group 4 encoding.
pl: Skompresuj materiały wyjściowe za pomocą kodowania CCITT Group 4

en: Font for non-ASCII text
pl: Font dla tekstu spoza zestawu znaków ASCII

en: PDF filename
pl: Plik PDF

en: PDF files
pl: Pliki PDF

en: DjVu filename
pl: Nazwa pliku DjVu

en: DjVu files
pl: pliki DjVu

en: TIFF filename
pl: Nazwa pliku TIFF

en: Text filename
pl: Nazwa pliku tekstowego

en: Text files
pl: Pliki tekstowe

en: PS filename
pl: Nazwa pliku postscript

en: Postscript files
pl: Pliki postscript

en: gscan2pdf session filename
pl: nazwa pliku sesji gscan2pdf

en: gscan2pdf session files
pl: pliki sesji gscan2pdf

en: File %s is read-only
pl: Plik %s jest tylko do odczytu

en: File %s exists.
    Really overwrite?
pl: Plik %s już istnieje.
    Czy nadpisać?

en: Image filename
pl: Nazwa pliku obrazu

en: Email as PDF
pl: Wyślij e-mail jako PDF

en: Error creating email
pl: Błąd przy tworzeniu e-maila

en: Scan Document
pl: Skanuj dokument

en: device
pl: urządzenie

en: Rotate
pl: Obróć

en: Rotate image after scanning
pl: Obróć obraz po skanowaniu

en: Both sides
pl: Obie strony

en: Both sides.
pl: Obie strony.

en: Facing side
pl: Strona wierzchnia

en: Facing side.
pl: Strona wierzchnia.

en: Reverse side
pl: Strona spodnia

en: Reverse side.
pl: Strona spodnia.

en: Select side to rotate
pl: Wybierz stronę do obrócenia

en: Rotate image 90 degrees clockwise.
pl: Obraca obraz zgodnie z zegarem

en: Rotate image 180 degrees clockwise.
pl: Obraca obraz o 180°

en: Rotate image 90 degrees anticlockwise.
pl: Obraca obraz przeciwnie do zegara

en: Select direction of rotation
pl: Wybierz kierunek obrotu

en: OCR scanned pages
pl: Strony zeskanowane z użyciem OCR

en: Select OCR engine
pl: Wybierz silnik OCR

en: Threshold
pl: Progowanie

en: Post-processing
pl: Przetwarzanie końcowe

en: Clean up images
pl: Czyszczenie obrazów

en: Options
pl: Opcje

en: Set unpaper options
pl: Ustaw opcje narzędzia unpaper

en: unpaper options
pl: Opcje narzędzia unpaper

en: Unable to load image
pl: Nie można wczytać obrazka

en: page-ranges
pl: zakresy stron

en: Patches gratefully received from:
pl: Łatki z wdzięcznością otrzymane od:

en: To aid the scan-to-PDF process
pl: By wesprzeć proces skanowania do PDF

en: Negate
pl: Negatyw

en: Unsharp mask
pl: Maska wyostrzania

en: Radius
pl: Promień

en: The radius of the Gaussian, in pixels, not counting the center pixel (0 = automatic).
pl: Promień Gaussa, w pikselach, nie licząc centralnego piksela (0 = automatycznie).

en: pixels
pl: piksele

en: The standard deviation of the Gaussian.
pl: Odchylenie standardowe krzywej Gaussa.

en: Amount
pl: Ilość

en: The percentage of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
pl: Procent różnicy między oryginalnym i rozmytym obrazem, który jest dodawany do oryginalnego.

en: The threshold, as a fraction of QuantumRange, needed to apply the difference amount.
pl: Próg, jako ułamek QuantumRange, potrzebuje zastosowania ilości różnicy.

en: Crop
pl: Kadrowanie

en: The x-position of the left hand edge of the crop.
pl: Położenie lewej krawędzi obszaru kadrowania

en: The y-position of the top edge of the crop.
pl: Położenie górnej krawędzi obszaru kadrowania

en: Width
pl: Szerokość

en: The width of the crop.
pl: Szerokość obszaru kadrowania

en: Height
pl: Wysokość

en: The height of the crop.
pl: Wysokość obszaru kadrowania

en: label
pl: etykieta

en: Language to recognise
pl: Język do rozpoznania

en: English
pl: angielski

en: OCR Engine
pl: Silnik OCR

en: Start OCR
pl: Uruchom OCR

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to quit?
pl: Niektóre strony nie zostały zapisane. 
    Czy na pewno chcesz zamknąć?

en: The help viewer requires module Gtk2::Ex::PodViewer
    Alternatively, try: %s %s
pl: Podgląd pomocy wymaga modułu Gtk2::Ex::PodViewer
    Alternatywnie spróbuj: %s %s

en: This operation cannot be undone. Are you sure?
pl: Tej operacji nie można cofnąć. Chcesz kontynuować?

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Scan options
pl: Opcje skanowania

en: Open scan dialog at program start
pl: Otwórz okno dialogowe skanera na początku programu

en: Automatically open the scan dialog in the background at program start. This saves time clicking the scan button and waiting for the program to find the list of scanners
pl: Automatycznie otwieraj w tle okno skanowania na początku programu. To oszczędza czas przeznaczany na klikanie przycisku skanowania i czekanie aż program odnajdzie listę skanerów.

en: Frontend
pl: Interfejs

en: Scan using the perl bindings for SANE.
pl: Skanowanie za pomocą powiązania perl dla SANE.

en: Scan using the scanimage frontend.
pl: Skanowanie za pomocą nakładki scanimage.

en: Scan using the scanimage-perl frontend.
pl: Skanowanie za pomocą nakładki scanimage-perl.

en: Scan using the scanadf-perl frontend.
pl: Skanowanie za pomocą nakładki scanadf-perl.

en: Scan using the scanadf frontend.
pl: Skanowanie za pomocą nakładki scanadf.

en: Interface used for scanner access
pl: Nakładka używana do obsługi skanera

en: Scan command prefix
pl: Prefiks polecenia skanowania

en: Cache device-dependent options
pl: Opcje pamięci podręcznej zależnej od urządzenia

en: Clear device-dependent options cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną opcji zależnych od urządzenia

en: Option visibility & control
pl: Widoczność opcji i kontrola

en: Type
pl: Rodzaj

en: Show
pl: Pokaż

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: Hide
pl: Ukryj

en: No scanner currently open with command line frontend.
pl: Żaden skaner nie jest obecnie otwarty nakładką wiersza poleceń.

en: Show options not listed
pl: Pokaż opcje niewyświetlone

en: General options
pl: Opcje ogólne

en: Restore window settings on startup
pl: Zachowaj ustawienia okna przy uruchamianiu

en: View files on saving
pl: Przejrzyj pliki podczas zapisywania

en: Default PDF & DjVu filename
pl: Domyślna nazwa plików dla PDF-ów

en: Temporary directory
pl: Katalog tymczasowy

en: Browse
pl: Przeglądanie

en: Select temporary directory
pl: Wybierz katalog tymczasowy

en: Blank threshold
pl: Próg pustych stron

en: Threshold used for selecting blank pages
pl: Próg, na podstawie którego zostaną znalezione puste strony

en: Dark threshold
pl: Próg ciemnych stron

en: Threshold used for selecting dark pages
pl: Próg, na podstawie którego zostaną znalezione ciemne strony

en: OCR output
pl: Wyjście OCR

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace the contents of the text buffer with that from the OCR output.
pl: Zastąp zawartość buforu tekstu tekstem rozpoznanym przez OCR

en: Prepend
pl: Poprzedź

en: Prepend the OCR output to the text buffer.
pl: Poprzedź wyjście OCR do bufora tekstu.

en: Append
pl: Dołącz

en: Append the OCR output to the text buffer.
pl: Dołącz wyjście OCR do bufora tekstu.

en: User-defined tools
pl: Narzędzia użytkownika

en: You will have to restart gscanp2df for changes to the temporary directory to take effect.
pl: Zmiany w ustawieniach katalogu tymczasowego zostaną zastosowane przy następnym uruchomieniu programu.

en: Properties
pl: Właściwości

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: Don't show this message again
pl: Nie pokazuj więcej tego komunikatu

en: Error: unable to load settings.
    Backing up settings
    Reverting to defaults
pl: Błąd: załadowanie ustawień się nie powiodło.
    Tworzenie kopii zapasowej ustawień
    Przywracanie ustawień domyślnych

en: Renumber
pl: Przenumerowanie

en: range
pl: zakres

en: Page numbering
pl: Numeracja stron

en: Start
pl: Nr pierwszej strony

en: start
pl: uruchom

en: Increment
pl: Przyrost

en: increment
pl: przyrost

en: document
pl: dokument

en: The current settings would result in duplicate page numbers. Please select new start and increment values.
pl: Bieżące ustawienia spowodują duplikowanie numerów stron. Wybierz nowy początek i wartości przyrostu.

en: Device
pl: Urządzenie

en: Rescan for devices
pl: Jeszcze raz wyszukaj podłączone urządzenia

en: Sets the device to be used for the scan
pl: Wybiera urządzenie używane do skanowania

en: Page Options
pl: Ustawienia strony

en: # Pages
pl: # Stron

en: All
pl: Wszystkie

en: Scan all pages
pl: Skanuj wszystkie strony

en: Set number of pages to scan
pl: Wybierz liczbę stron do skanowania

en: Extended page numbering
pl: Więcej opcji numerowania stron

en: Page number
pl: Numer strony

en: Source document
pl: Źródło dokumentu

en: Single sided
pl: Jednostronny

en: Source document is single-sided
pl: Dokument źródłowy jest jednostronny

en: Double sided
pl: Dwustronny

en: Source document is double-sided
pl: Dokument źródłowy jest dwustronny

en: Side to scan
pl: Strona do zeskanowania

en: Facing
pl: Czołowa

en: Reverse
pl: Rewers

en: Sets which side of a double-sided document is scanned
pl: Wybiera, którą stronę dokumentu zeskanować

en: Scan profiles
pl: Profile skanowania

en: Name of scan profile
pl: Nazwa profilu skanowania

en: Scan
pl: Skan

en: Manual
pl: Ręcznie

en: Error: unknown device: %s
pl: Błąd: nieznane urządzenie: %s

en: paper
pl: papier

en: Edit paper size
pl: Edytuj rozmiar papieru

en: Name
pl: Nazwa

en: Left
pl: Od lewej

en: Top
pl: Górna granica

en: Cannot delete all paper sizes
pl: Nie mogę usunąć wszystkich rozmiarów papieru

en: The following paper sizes are too big to be scanned by the selected device:
pl: Wybrane urządzenie nie obsługuje następujących rozmiarów papieru, bo są za duże:

en: Multiple unconstrained values are not currently supported. Please file a bug.
pl: Wiele swobodnych wartości nie jest obecnie obsługiwane. Prosimy o zgłoszenie błędu.

en: Multiple non-numerical values are not currently supported. Please file a bug.
pl: Wiele nieliczbowych wartości nie jest obecnie obsługiwane. Prosimy o zgłoszenie błędu.

en: Scanning page %d of %d
pl: Skanowanie strony %d z %d

en: Scanning page %d
pl: Skanowanie strony %d

en: prefix
pl: prefiks

en: Fetching list of devices
pl: Pobieram listę urządzeń

en: No devices found
pl: Nie znaleziono żadnych urządzeń

en: frontend
pl: nakładka

en: Updating options
pl: Aktualizauję ustawienia

en: Scan Options
pl: Opcje skanowania

en: Paper size
pl: Rozmiar papieru

en: Edit
pl: Edytuj

en: Selects or edits the paper size
pl: Wybiera lub edytuje rozmiar papieru

en: Must scan facing pages first
pl: Musi skanować strony czołowe jako pierwsze

en: Opening device
pl: Uruchamianie urządzenia

en: Retrieving options
pl: Pozyskiwanie opcji

en: Error retrieving scanner options:
pl: Błąd pozyskiwania opcji skanera:

en: Error opening device:
pl: Błąd otwarcia urządzenia:

en: Setting option %s
pl: Ustawianie opcji %s

en: Thumbnails
pl: Miniatury

en: Error importing page %d. Ignoring.
pl: Błąd importowania strony %d. Ignorowanie.

en: File %s not found
pl: Nie odnaleziono pliku %s

en: Unknown DjVu file structure. Please contact the author.
pl: Nieznana struktura pliku DjVu. Proszę skontaktować się z twórcą.

en: %s is not a recognised image type
pl: Nie znam takiego typu obrazu jak %s

en: Importing page %i of %i
pl: Importuję stronę %i z %i

en: Error extracting images from PDF
pl: Błąd podczas pozyskiwania obrazu z PDF

en: Setting up PDF
pl: Konfiguracja PDF

en: Saving page %i of %i
pl: Zapisuję stronę %i z %i

en: Closing PDF
pl: Zamykanie pliku PDF

en: Error creating PDF image object: %s
pl: Błąd tworzenia obiektu obrazu PDF: %s

en: Error embedding file image in %s format to PDF: %s
pl: Błąd osadzania plików graficznych w formacie %s do PDF: %s

en: Error compressing image: %s
pl: Błąd podczas kompresji obrazu: %s

en: Writing page %i of %i
pl: Zapisywanie strony %i z %i

en: Error writing DjVu
pl: Błąd poczas zapisywania pliku DjVu

en: Can't open file: %s
pl: Nie mogę otworzyć pliku %s

en: Error adding text layer to DjVu
pl: Błąd przy dodawaniu warstwy tekstowej do DjVu

en: Converting image %i of %i to TIFF
pl: Konwersja obrazu %i z %i do TIFF

en: Error writing TIFF
pl: Błąd przy zapisywaniu TIFF

en: Concatenating TIFFs
pl: Złączanie TIFF-ów

en: Converting to PS
pl: Konwersja do postscript

en: Error saving image
pl: Błąd przy zapisywaniu obrazu

en: Scanning %i pages...
pl: Skanowanie %i stron...

en: Scanning page %i...
pl: Skanuję %i stronę...

en: Scanner warming up
pl: Skaner rozgrzewa się

en: Document feeder out of documents
pl: Brak dokumentów w podajniku

en: Device busy
pl: Urządzenie jest zajęte

en: Operation cancelled
pl: Operacja anulowana

en: Unknown message:
pl: Nieznany komunikat:

en: Error importing image %s: %s
pl: Błąd importowania obrazu %s: %s

en: Selected
pl: Wybrana

en: active
pl: aktywne

en: Layout
pl: Układ strony

en: Single
pl: Pojedyncza

en: One page per sheet, oriented upwards without rotation.
pl: Jedna strona na kartkę, ustawienie do góry bez obracania.

en: Double
pl: Podwójna

en: Two pages per sheet, landscape orientation (one page on the left half, one page on the right half).
pl: Dwie strony na kartkę, obok siebie.

en: # Output pages
pl: Liczba stron

en: Number of pages to output.
pl: Liczba stron na wyjściu.

en: No deskew
pl: Bez prostowania

en: Disable deskewing.
pl: Wyłączenie prostowania.

en: No mask scan
pl: Brak maski skanowania

en: Disable mask detection.
pl: Wyłącz wykrywanie maski

en: No black filter
pl: Brak filtru czerni

en: Disable black area scan.
pl: Wyłącz obszar skanowania czerni.

en: No gray filter
pl: Brak filtru szarości

en: Disable gray area scan.
pl: Wyłącz obszar skanowania szarości

en: No noise filter
pl: Brak filtru szumu

en: Disable noise filter.
pl: Wyłącz filtr szumu.

en: No blur filter
pl: Brak filtru zamazania

en: Disable blur filter.
pl: Wyłącz filtr zamazania.

en: No border scan
pl: Brak skanowania granic

en: Disable border scanning.
pl: Wyłącz skanowanie graniczne.

en: No border align
pl: Brak wyrównania granicy

en: Disable aligning of the area detected by border scanning.
pl: Wyłącz wyrównanie obszaru wykrytego przy skanowaniu granicznym.

en: Deskew to edge
pl: Wyprostuj do krawędzi

en: Use 'left' for scanning from the left edge.
pl: Użyj "Od lewej", aby skanować od lewej krawędzi.

en: Use 'top' for scanning from the top edge.
pl: Użyj "Górna granica", aby skanować od górnej krawędzi.

en: Right
pl: Od prawej

en: Use 'right' for scanning from the right edge.
pl: Użyj "Od prawej", aby skanować od prawej krawędzi.

en: Bottom
pl: Od dołu

en: Use 'bottom' for scanning from the bottom.
pl: Użyj "Od dołu", aby skanować od dolnej krawędzi.

en: Align to edge
pl: Wyrównaj do krawędzi

en: Edge to which to align the page.
pl: Krawędź, do której strona zostanie wyrównana.

en: Use 'left' to align to the left edge.
pl: Użyj "do lewej", aby wyrównać do lewej krawędzi.

en: Use 'top' to align to the top edge.
pl: Użyj "do góry", aby wyrównać do górnej krawędzi.

en: Use 'right' to align to the right edge.
pl: Użyj "prawa", aby wyrównać do prawej krawędzi.

en: Use 'bottom' to align to the bottom.
pl: Użyj "dół", aby wyrównać do dolnej krawędzi.

en: Border margin
pl: Margines krawędzi

en: Vertical margin
pl: Margines pionowy

en: Vertical distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
pl: Pionowy odstęp od krawędzi strony przy dostosowywaniu obszaru ramki.

en: Horizontal margin
pl: Margines poziomy

en: Horizontal distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
pl: Poziomy odstęp od krawędzi strony przy dostosowywaniu obszaru ramki.

en: White threshold
pl: Próg bieli

en: Brightness ratio above which a pixel is considered white.
pl: Poziom jasności, powyżej którego piksel będzie interpretowany jako biały

en: Black threshold
pl: Próg czerni

en: Brightness ratio below which a pixel is considered black (non-gray). This is used by the gray-filter. This value is also used when converting a grayscale image to black-and-white mode.
pl: Poziom jasności, poniżej którego piksel będzie interpretowany jako czarny (nie szary). Funkcja używana przez filtr szarości. Wartość ta służy także przy konwersji obrazu w skali szarości do obrazu czarno-białego.

en: Deskew
pl: Prostowanie

en: Border
pl: Granica

en: Filters
pl: Filtry

en: title
pl: tytuł

en: profile
pl: profil
