gsettings-desktop-schemas master - en to cs translation catalogue (633 entries)

en: On-screen keyboard
cs: Klávesnice na obrazovce

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
cs: Zda je zapnutá klávesnice na obrazovce.

en: Screen magnifier
cs: Lupa obrazovky

en: Whether the screen magnifier is turned on.
cs: Zda je zapnutá lupa obrazovky.

en: Screen reader
cs: Čtení obrazovky

en: Whether the screen reader is turned on.
cs: Zda je zapnuté čtení obrazovky.

en: Always show the Universal Access status icon
cs: Vždy zobrazovat stavovou ikonu zpřístupnění

en: This key overrides the automatic hiding of the Universal Access status icon when no accessibility features are enabled.
cs: Tento klíč přepisuje automatické skrývání stavové ikony zpřístupnění v situaci, kdy nejsou funkce zpřístupnění zapnuty.

en: Always show the text caret
cs: Vždy zobrazovat textový kurzor

en: This key overrides the hiding of the text caret in noneditable text in applications.
cs: Tento klíč potlačuje skrývání textového kurzoru v neupravitelném textu v aplikacích.

en: High contrast
cs: Vysoký kontrast

en: Whether to use the high contrast style.
cs: Zda používat styl s vysokým kontrastem.

en: Show status shapes
cs: Zobrazit stavové tvary

en: Whether to use shapes to indicate status in addition or instead of color.
cs: Zda použít tvary k označení stavu kromě barvy nebo místo ní.

en: Enable accessibility keyboard shortcuts
cs: Povolit klávesové zkratky funkce zpřístupnění klávesnice

en: Beep when a keyboard accessibility feature changes
cs: Pípnout při změně vlastnosti zpřístupnění klávesnice

en: Whether to beep when a keyboard accessibility feature is enabled or disabled.
cs: Zda pípnout při vypnutí nebo zapnutí vlastnosti zpřístupnění klávesnice.

en: Disable keyboard accessibility after a timeout
cs: Po časovém limitu vypnout funkce zpřístupnění klávesnice

en: Whether to disable keyboard accessibility after a timeout, useful for shared machines.
cs: Zda po uplynutí časového limitu vypnout zpřístupnění klávesnice. Vhodné pro počítače využívané více lidmi.

en: Duration of the disabling timeout
cs: Délka časového limitu do vypnutí

en: Duration of the timeout before disabling the keyboard accessibility.
cs: Délka časového limitu, než se vypnou funkce zpřístupnění klávesnice.

en: Enable “Bounce Keys”
cs: Povolit ignorování vícenásobných zmáčknutí

en: Whether the “Bounce Keys” keyboard accessibility feature is turned on.
cs: Zda je povolena funkce přístupnosti pro ignorování vícenásobných rychlých zmáčknutí kláves.

en: Minimum interval in milliseconds
cs: Minimální interval v milisekundách

en: Ignore multiple presses of the same key within this many milliseconds.
cs: Ignorovat vícenásobné zmáčknutí stejné klávesy po tento počet milisekund.

en: Beep when a key is rejected
cs: Pípnout při odmítnutí klávesy

en: Whether to beep when a key is rejected.
cs: Zda pípnout, když je klávesa odmítnuta.

en: Enable “Mouse Keys”
cs: Povolit „myš z klávesnice“

en: Whether the “Mouse Keys” accessibility feature is turned on.
cs: Zda je povolena funkce přístupnosti pro ovládání ukazatele myši z klávesnice.

en: Pixels per seconds
cs: Pixelů za sekundu

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
cs: O kolik pixelů za sekundu ukazatel posouvat při maximální rychlosti.

en: How long to accelerate in milliseconds
cs: Kolik milisekund zrychlovat

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
cs: Kolik milisekund zabere přechod z 0 na maximální rychlost.

en: Initial delay in milliseconds
cs: Počáteční zpoždění v milisekundách

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
cs: Kolik milisekund čekat, než začnou pracovat klávesy pro posun ukazatele myši.

en: Enable “Slow Keys”
cs: Povolit „pomalé klávesy“

en: Whether the “Slow Keys” accessibility feature is turned on.
cs: Zda je povolena funkce přístupnosti pro „pomalé klávesy“.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for this many milliseconds.
cs: Neakceptovat klávesu, dokud není držena nejméně po dobu těchto milisekund.

en: Beep when a key is first pressed
cs: Pípnout při prvním zmáčknutí klávesy

en: Whether to beep when a key is first pressed.
cs: Zda pípnout, když je klávesa poprvé zmáčknuta.

en: Beep when a key is accepted
cs: Pípnout při přijetí klávesy

en: Whether to beep when a key is accepted.
cs: Zda pípnout, když je klávesa přijata.

en: Enable sticky keys
cs: Povolit kombinace kláves jedním prstem

en: Whether the sticky keys accessibility feature is turned on.
cs: Zda je povolena funkce přístupnosti pro mačkání kombinace kláves jedním prstem.

en: Disable when two keys are pressed at the same time
cs: Vypnout, když jsou zmáčknuty dvě klávesy naráz

en: Whether to disable sticky keys if two keys are pressed at the same time.
cs: Zda zakázat kombinace kláves jedním prstem, když jsou zmáčknuty dvě klávesy naráz.

en: Beep when a modifier is pressed.
cs: Pípnout při zmáčknutí modifikační klávesy

en: Whether to beep when a modifier key is pressed.
cs: Zda pípnout, když je zmáčknuta modifikační klávesa.

en: Enable “Toggle Keys”
cs: Povolit přepínání klávesami

en: Whether the “Toggle Keys” accessibility feature is turned on.
cs: Zda je povolena funkce přístupnosti pro přepínání vlastností přístupnosti klávesovými zkratkami.

en: Mouse Tracking Mode
cs: Režim sledování myši

en: Determines the position of the magnified mouse image within the magnified view and how it reacts to system mouse movement. The values are • none: no mouse tracking; • centered: the mouse image is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system mouse) and the magnified contents are scrolled as the system mouse moves; • proportional: the position of the magnified mouse in the zoom region is proportionally the same as the position of the system mouse on screen; • push: when the magnified mouse intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view.
cs: Určuje polohu zvětšeného obrázku ukazatele myši v zobrazení lupy a jak reaguje na pohyb systémové myši. Hodnoty jsou • none: žádné sledování myši; • centered: obrázek ukazatele myši je zobrazen ve středu přiblížené oblasti (zároveň představuje bod pod systémovým ukazatelem myši) a zvětšený obsah je posouván podle toho, jak se pohybuje systémová myš; • proportional: poloha zvětšeného ukazatele myši v přiblížené oblasti je proporčně stejná, jako je poloha systémového ukazatele myši na obrazovce; • push: když zvětšený ukazatel myš protne hranici zvětšené oblasti, posune se obsah do zobrazení.

en: Focus Tracking Mode
cs: Režim sledování zaměření

en: Determines the position of the focused widget within magnified view. The values are: • none: no focus tracking • centered: the focused image is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system focus) and the magnified contents are scrolled as the system focus moves • proportional: the position of the magnified focus in the zoom region is proportionally the same as the position of the system focus on screen • push: when the magnified focus intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view
cs: Určuje polohu zaměřeného widgetu v zobrazení lupy. Hodnoty jsou: • none: žádné sledování zaměření • centered: zvětšený obrázek je zobrazen ve středu přiblížené oblasti (zároveň představuje bod pod systémovým zaměrením) a zvětšený obsah je posouván podle toho, jak se pohybuje systémové zaměření • proportional: poloha zvětšeného zaměření v přiblížené oblasti je proporčně stejná, jako je poloha systémového zaměření na obrazovce • push: když zvětšené zaměření protne hranici zvětšené oblasti, posune se obsah do zobrazení

en: Caret Tracking Mode
cs: Režim sledování kurzoru

en: Determines the position of the caret within magnified view. The values are: • none: no caret tracking • centered: the image of the caret is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system caret) and the magnified contents are scrolled as the system caret moves • proportional: the position of the magnified caret in the zoom region is proportionally the same as the position of the system caret on screen • push: when the magnified caret intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view
cs: Určuje polohu textového kurzoru v zobrazení lupy. Hodnoty jsou: • none: žádné sledování kurzoru • centered: obrázek kurzoru je zobrazen ve středu přiblížené oblasti (zároveň představuje ukazatel pod systémovým kurzorem) a zvětšený obsah je posouván podle toho, jak se pohybuje systémová kurzor • proportional: poloha zvětšené kurzoru v přiblížené oblasti je proporčně stejná, jako je poloha systémového kurzoru na obrazovce • push: když zvětšený kurzor protne hranici zvětšené oblasti, posune se obsah do zobrazení

en: Screen position
cs: Poloha na obrazovce

en: The magnified view either fills the entire screen, or occupies the top-half, bottom-half, left-half, or right-half of the screen.
cs: Zobrazení lupy buďto zaplní celou obrazovku nebo obsadí horní polovinu nebo dolní polovinu nebo levou polovinu nebo pravou polovinu obrazovky.

en: Magnification factor
cs: Zvětšení lupy

en: The power of the magnification. A value of 1.0 means no magnification. A value of 2.0 doubles the size.
cs: Zvětšení lupy. Hodnota 1.0 představuje normální velikost. Hodnota 2.0 dvojnásobnou velikost.

en: Enable lens mode
cs: Zapnout režim lupy

en: Whether the magnified view should be centered over the location of the system mouse and move with it.
cs: Zda by se zobrazení lupy mělo vystředit na umístění systémového myši a přesouvat se s ním.

en: Scroll magnified contents beyond the edges of the desktop
cs: Posouvat obsah lupy za hranice plochy

en: For centered mouse tracking, when the system pointer is at or near the edge of the screen, the magnified contents continue to scroll such that the screen edge moves into the magnified view.
cs: Když je systémový ukazatel blízko okraje obrazovky a je sledován střed myši, pokračuje posun obsahu lupy, takže hranice obrazovky se posunou do zobrazení v lupě.

en: Show or hide crosshairs
cs: Zobrazit nebo skrýt nitkový kříž

en: Enables/disables display of crosshairs centered on the magnified mouse sprite.
cs: Zapíná/vypíná zobrazení nitkového kříže na střed myšího symbolu lupy.

en: Thickness of the crosshairs in pixels
cs: Tloušťka nitkového kříže v pixelech

en: Width in pixels of the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
cs: Tloušťka v pixelech svislé a vodorovné čáry, které tvoří nitkový kříž.

en: Color of the crosshairs
cs: Barva nitkového kříže

en: The color of the the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
cs: Barva svislé a vodorovné čáry, které tvoří nitkový kříž.

en: Opacity of the crosshairs
cs: Krytí nitkového kříže

en: Determines the transparency of the crosshairs, from fully opaque to fully transparent.
cs: Určuje průsvitnost nitkového kříže, od plného krytí do úplné průhlednosti.

en: Length of the crosshairs in pixels
cs: Délka nitkového kříže v pixelech

en: Determines the length in pixels of the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
cs: Určuje v pixelech délku svislé a vodorovné čáry, které tvoří nitkový kříž.

en: Clip the crosshairs at the center
cs: Stáhnout nitkový kříž na střed

en: Determines whether the crosshairs intersect the magnified mouse sprite, or are clipped such that the ends of the horizontal and vertical lines surround the mouse image.
cs: Určuje, zda nitkový kříž protíná myší symbol lupy nebo je stažen tak, že konce vodorovné a svislé čáry obklopují obrázek myši.

en: Inverse lightness
cs: Invertovat světlost

en: Determines whether the lightness values are inverted: darker colors become lighter and vice versa, and white and black are interchanged.
cs: Určuje, jestli jsou hodnoty světlosti invertované: tmavší barvy se stávají světlejšími a naopak, bílá a černá jsou prohozeny.

en: Color Saturation
cs: Sytost barvy

en: Represents a change to the color saturation, from 0.0 (grayscale) to 1.0 (full color).
cs: Představuje změnu sytosti barvy, od 0,0 (šedá) do 1,0 (plná barva).

en: Change brightness of red
cs: Změna jasu červené

en: Represents a change to the default brightness of the red component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
cs: Představuje změnu výchozího jasu červené komponenty. Nula znamená žádnou změnu, hodnota menší než nula určuje snížení a hodnota větší než nula zvýšení.

en: Change brightness of green
cs: Změna jasu zelené

en: Represents a change to the default brightness for the green component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
cs: Představuje změnu výchozího jasu zelené komponenty. Nula znamená žádnou změnu, hodnota menší než nula určuje snížení a hodnota větší než nula zvýšení.

en: Change brightness of blue
cs: Změna jasu modré

en: Represents a change to the default brightness for the blue component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
cs: Představuje změnu výchozího jasu modré komponenty. Nula znamená žádnou změnu, hodnota menší než nula určuje snížení a hodnota větší než nula zvýšení.

en: Change contrast of red
cs: Změna kontrastu červené

en: Represents a change to the default contrast of the red component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
cs: Představuje změnu výchozího kontrastu červené komponenty. Nula znamená žádnou změnu v kontrastu, hodnota menší než nula určuje snížení a hodnota větší než nula zvýšení.

en: Change contrast of green
cs: Změna kontrastu zelené

en: Represents a change to the default contrast of the green component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
cs: Představuje změnu výchozího kontrastu zelené komponenty. Nula znamená žádnou změnu v kontrastu, hodnota menší než nula určuje snížení a hodnota větší než nula zvýšení.

en: Change contrast of blue
cs: Změna kontrastu modré

en: Represents a change to the default contrast of the blue component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
cs: Představuje změnu výchozího kontrastu modré komponenty. Nula znamená žádnou změnu v kontrastu, hodnota menší než nula určuje snížení a hodnota větší než nula zvýšení.

en: Dwell click time
cs: Čas kliknutí počkáním

en: Time in seconds before a click is triggered.
cs: Čas v sekundách do spuštění kliknutí.

en: Movement threshold
cs: Práh pohybu

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
cs: Vzdálenost v pixelech, než je rozeznán pohyb.

en: Gesture single click
cs: Gesto jednoduchého kliknutí

en: Direction to perform a single click (“left”, “right”, “up”, “down”).
cs: Směr k provedení jednoduchého kliknutí („left“ - vlevo, „right“ - vpravo, „up“ - nahoru, „down“ - dolů).

en: Gesture double click
cs: Gesto dvojitého kliknutí

en: Direction to perform a double click (“left”, “right”, “up”, “down”).
cs: Směr k provedení dvojitého kliknutí („left“ - vlevo, „right“ - vpravo, „up“ - nahoru, „down“ - dolů).

en: Gesture drag click
cs: Gesto kliknutí a táhnutí

en: Direction to perform dragging (“left”, “right”, “up”, “down”).
cs: Směr k provedení táhnutí („left“ - vlevo, „right“ - vpravo, „up“ - nahoru, „down“ - dolů).

en: Gesture secondary click
cs: Gesto druhého kliknutí

en: Direction to perform a secondary click (“left”, “right”, “up”, “down”).
cs: Směr k provedení druhého kliknutí („left“ - vlevo, „right“ - vpravo, „up“ - nahoru, „down“ - dolů).

en: Dwell click mode
cs: Režim kliknutí počkáním

en: The active dwell click mode. Possible values are “window” and “gesture”.
cs: Aktivní režim kliknutí počkáním. Možné hodnoty jsou „window“ (okno) a „gesture“ (gesto).

en: Show click type window
cs: Zobrazit okno typu kliknutí

en: Show click type window.
cs: Zobrazit okno typu kliknutí.

en: Enable dwell clicks
cs: Zapnout kliknutí počkáním

en: Enable dwell clicks.
cs: Zapnout kliknutí počkáním.

en: Secondary click enabled
cs: Povoleno druhé kliknutí

en: Enable simulated secondary clicks
cs: Zapnout simulované druhé kliknutí

en: Secondary click time
cs: Čas druhého kliknutí

en: Time in seconds before a simulated secondary click is triggered.
cs: Čas v sekundách do spuštění simulovaného druhého kliknutí.

en: Folder children
cs: Potomci složky

en: List of relative settings paths at which app-folders are stored. Each folder uses the org.gnome.desktop.app-folders.folder schema.
cs: Seznam relativních cest nastavení, ve kterých jsou uloženy aplikační složky. Každá ze složek používá schéma org.gnome.desktop.app-folders.folder.

en: Folder name
cs: Název složky

en: The name of the application folder.
cs: Název složky aplikací.

en: Translate the name
cs: Překládat název

en: Whether the name key is a filename to be looked up in /usr/share/desktop-directories.
cs: Zda je klíč „name“ názvem souboru, který se má vyhledat v /usr/share/desktop-directories.

en: Applications
cs: Aplikace

en: The list of IDs of applications that are explicitly included in this folder.
cs: Seznam ID aplikací, které jsou výslovně obsaženy v této složce.

en: Categories
cs: Kategorie

en: A list of categories for which apps will be placed into this folder by default, in addition to the apps that are listed in the apps key.
cs: Seznam kategorií, pro které budou aplikace standardně umístěny v této složce navíc k aplikacím, které jsou vypsány v klíčí apps.

en: Excluded applications
cs: Vynechané aplikace

en: A list of IDs of applications that are excluded from this folder. This can be used to remove applications that would otherwise be included by category.
cs: Seznam ID aplikací, které jsou výslovně vynechány v této složce. Toho lze využít k odebrání aplikací, které by jinak byly v kategorii zahrnuty.

en: Picture Options
cs: Možnosti obrázku

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are “none”, “wallpaper”, “centered”, “scaled”, “stretched”, “zoom”, “spanned”.
cs: Určuje, jak je vykreslen obrázek nastavený klíčem wallpaper_filename. Možné hodnoty jsou „none“ (nic), „wallpaper“ (tapeta), „centered“ (na střed), „scaled“ (přeškálovat), „stretched“ (roztáhnout), „zoom“ (zvětšit) a „spanned“ (pokrýt).

en: Picture URI
cs: Adresa URI obrázku

en: URI to use for the background image. Note that the backend only supports local (file://) URIs.
cs: Adresa URI, která se má použít pro obrázek na pozadí. Zpracující program ale podporuje pouze místní adresy URI (file://).

en: Picture URI (dark)
cs: Adresa URI obrázku (tmavého)

en: Picture Opacity
cs: Krytí obrázku

en: Opacity with which to draw the background picture.
cs: Úroveň krytí při vykreslování obrázku na pozadí.

en: Primary Color
cs: Primární barva

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
cs: Levá nebo horní barva při vykreslování přechodu a nebo jednolitá barva.

en: Secondary Color
cs: Sekundární barva

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
cs: Pravá nebo dolní barva při vykreslování přechodu, pro jednolitou barvu se nepoužije.

en: Color Shading Type
cs: Typ barevného stínování

en: How to shade the background color. Possible values are “horizontal”, “vertical”, and “solid”.
cs: Jak se má stínovat barva pozadí. Možné hodnoty jsou „horizontal“ (vodorovně), „vertical“ (svisle) a „solid“ (jednolitá barva)

en: Have file manager handle the desktop
cs: Zda má správce souborů obsluhovat plochu

en: If set to true, then file manager will draw the icons on the desktop.
cs: Pokud je zapnuto, bude správce souborů vykreslovat ikony na pracovní ploše.

en: Show the week date in the calendar
cs: Zobrazovat v kalendáři čísla týdnů

en: If true, display the ISO week date in the calendar.
cs: Když je zapnuto, zobrazují se v kalendáři čísla týdnů podle ISO.

en: Automatically update timezone
cs: Automaticky aktualizovat časové pásmo

en: Whether to automatically update the timezone using geolocation.
cs: Zda automaticky aktualizovat časové pásmo pomocí geolokačních údajů

en: Default calendar
cs: Výchozí kalendář

en: Default calendar application DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The preferred calendar application is the application handling the text/calendar mime type.
cs: Výchozí kalendářová aplikace. ZAVRŽENO: Tento klíč byl zavržen a je ignorován. Upřednostňovanou kalendářovou aplikací je ta, která obsluhuje typ MIME text/calendar.

en: Calendar needs terminal
cs: Kalendář potřebuje terminál

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The preferred calendar application is the application handling the text/calendar mime type, whether it needs a terminal is taken from its desktop file.
cs: Jestli výchozí kalendářová aplikace potřebuje k běhu terminál. ZAVRŽENO: Tento klíč byl zavržen a je ignorován. Upřednostňovanou kalendářovou aplikací je ta, která obsluhuje typ MIME text/calendar, a jestli potřebuje terminál je uvedeno v jejím souboru .desktop.

en: Default tasks
cs: Výchozí správa úloh

en: Default tasks application.
cs: Výchozí aplikace pro správu úloh.

en: Tasks needs terminal
cs: Správa úloh potřebuje terminál

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run.
cs: Zda výchozí aplikace pro správu úloh potřebuje pro běh terminál.

en: Terminal application
cs: Terminálová aplikace

en: Terminal program to use when starting applications that require one. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The default terminal is handled in GIO.
cs: Terminálový program, který se použije při spouštění aplikací, které terminál vyžadují. ZAVRŽENO: Tento klíč byl zavržen a je ignorován. Výchozí terminál je obsluhován v GIO.

en: Exec Arguments
cs: Argumenty spuštění

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the “exec” key. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The default terminal and how to invoke it is handled in GIO.
cs: Argument použitý ke spuštění programů v terminálu definovaném klíčem „exec“. ZAVRŽENO: Tento klíč byl zavržen a je ignorován. Výchozí terminál, a jak je vyvolán, je obsluhován v GIO.

en: Current input source
cs: Aktuální vstupní zdroj

en: The zero-based index into the input sources list specifying the current one in effect. The value is automatically capped to remain in the range [0, sources_length) as long as the sources list isn’t empty. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
cs: Index, počítaný od nuly, do seznamu vstupních zdrojů, který určuje platný aktuální vstupní zdroj. Automaticky se zabraňuje tomu, aby se hodnota dostala mimo rozsah [0, počet_zdrojů), za předpokladu, že není seznam prázdný. ZAVRŽENO: Tento klíč byl zavržen a je ignorován.

en: List of input sources
cs: Seznam vstupních zdrojů

en: List of input source identifiers available. Each source is specified as a tuple of 2 strings. The first string is the type and can be one of “xkb” or “ibus”. For “xkb” sources the second string is “xkb_layout+xkb_variant” or just “xkb_layout” if a XKB variant isn’t needed. For “ibus” sources the second string is the IBus engine name. An empty list means that the X server’s current XKB layout and variant won’t be touched and IBus won’t be used.
cs: Seznam dostupných identifikátorů vstupních zdrojů. Každý ze zdrojů je dán dvojicí řetězců. První řetězec je typ a může jít o „xkb“ nebo o „ibus“. Pro zdroj „xkb“ je druhý řetězec „rozvržení_xkb+varianta_xkb“ nebo „rozvržení_xkb“, když varianta XKB není zapotřebí. Pro zdroj „ibus“ je druhým řetězcem název výkonné části IBus. Prázdný seznam znamená, že aktuální rozvržení a varianta XKB serveru X se nemění a IBus se nepoužívá.

en: List of most recently used input sources
cs: Seznam nedávno použitých vstupních zdrojů

en: List of most recently used input sources. The value is in the same format as the available sources list.
cs: Seznam nedávno použitých vstupních zdrojů. Hodnoty jsou ve stejném formátu, jako v seznamu dostupných vstupních zdrojů.

en: List of XKB options
cs: Seznam voleb XKB

en: List of XKB options. Each option is an XKB option string as defined by xkeyboard-config’s rules files.
cs: Seznam voleb XKB. Každá z voleb je řetězcem volby XKB, tak jak je definován v souboru pravidel pro xkeyboard-config.

en: XKB model to use
cs: Model XKB k použití

en: The XKB model to use. The value is the same identifier as defined by xkeyboard-config’s geometry files.
cs: Model XKB, který se má použít. Hodnota je stejný identifikátor, jaký je definován v souborech geometrie xkeyboard-config.

en: Show all installed input sources
cs: Zobrazovat všechny nainstalované vstupní zdroje

en: Makes all installed input sources available for choosing in System Settings.
cs: Zajistí, že všechny nainstalované vstupní zdroje budou k dispozici pro výběr v systémových nastaveních.

en: Use different input sources for each window
cs: Používat různé vstupní zdroje pro každé okno

en: When enabled, input sources get attached to the currently focused window when activated.
cs: Když je zapnuto, jsou vstupní zdroje při aktivaci připojeny k právě zaměřenému oknu.

en: Enable Toolkit Accessibility
cs: Povolit sadu nástrojů pro zpřístupnění

en: Whether toolkits should load accessibility related modules.
cs: Zda by sady nástrojů měly načíst moduly vztahující se ke zpřístupnění.

en: Enable Animations
cs: Povolit animace

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
cs: Zda se mají zobrazovat animace. Poznámka: Jedná se o globální klíč, jeho změna ovlivní chování okenního správce, panelu atd.

en: Menus Have Tearoff
cs: Nabídky mají úchyt

en: Whether menus should have a tearoff.
cs: Zda by nabídky měli mít položky pro odpojení.

en: Can Change Accels
cs: Možnost měnit zkratky

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
cs: Zda uživatel může dynamicky zapisovat novou klávesovou zkratku přes aktivní položku nabídky.

en: Toolbar Style
cs: Styl lišty nástrojů

en: Toolbar Style. Valid values are “both”, “both-horiz”, “icons”, and “text”.
cs: Styl lišty nástrojů. Platné hodnoty jsou „both“ (ikony i text), „both-horiz“ (ikony i text vodorovně), „icons“ (jen ikony) a „text“ (jen text).

en: Menubar Detachable
cs: Odpojitelná lišta nabídek

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
cs: Zda uživatel může odpojit lištu nabídek a posouvat si ji dokola.

en: Toolbar Detachable
cs: Odpojitelná lišta nástrojů

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
cs: Zda uživatel může odpojit lištu nástrojů a posouvat si ji dokola.

en: Toolbar Icon Size
cs: Velikost ikon v liště nástrojů

en: Size of icons in toolbars, either “small” or “large”.
cs: Velikost ikon v lištách nástrojů, buďto „small“ (malé) nebo „large“ (velké)

en: Cursor Blink
cs: Blikání kurzoru

en: Whether the cursor should blink.
cs: Zda by měl kurzor blikat.

en: Cursor Blink Time
cs: Délka bliknutí kurzoru

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
cs: Délka cyklu blikání kurzoru, v milisekundách

en: Cursor Blink Timeout
cs: Časové omezení blikání kurzoru

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds.
cs: Čas, po kterém přestane kurzor blikat, v milisekundách.

en: Icon Theme
cs: Motiv ikon

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
cs: Motiv ikon pro použití v panelu, aplikaci Nautilus atd.

en: Gtk+ Theme
cs: Motiv gtk+

en: Basename of the default theme used by gtk+.
cs: Základní název souboru s výchozím motivem použitým gtk+.

en: Gtk+ Keybinding Theme
cs: Motiv klávesových zkratek gtk+

en: Basename of the default keybinding theme used by gtk+.
cs: Základní název souboru s výchozím motivem klávesových zkratek použitým gtk+.

en: Default font
cs: Výchozí písmo

en: Name of the default font used by gtk+.
cs: Název výchozího písma použitého gtk+.

en: Directories with avatar faces
cs: Složky s avatarovými obrázky

en: Directories to override the default avatar faces installed by gnome-control-center.
cs: Složky, které přepisují výchozí avatarové obrázky nainstalované aplikací gnome-control-center.

en: Text scaling factor
cs: Faktor škálování textu

en: Factor used to enlarge or reduce text display, without changing font size.
cs: Faktor použitý ke zvětšení nebo zmenšení zobrazeného textu a to beze změny velikosti písma.

en: Window scaling factor
cs: Faktor škálování oken

en: Integer factor used to scale windows by. For use on high-dpi screens. 0 means pick automatically based on monitor.
cs: Celé číslo použité jako faktor škálování oken. Slouží pro obrazovky s vysokou hustotou DPI. 0 znamená automatické určení podle parametrů monitoru.

en: GTK IM Preedit Style
cs: Přípravný styl vstupní metody GTK

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
cs: Název přípravného stylu vstupní metody GTK+ použitého gtk+.

en: GTK IM Status Style
cs: Stavový styl vstupní metody GTK

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
cs: Název stavového stylu vstupní metody GTK+ použitého gtk+.

en: GTK IM Module
cs: Modul vstupní metody GTK

en: Name of the input method module used by GTK+.
cs: Název modulu vstupní metody použitého GTK+.

en: Document font
cs: Písmo dokumentů

en: Name of the default font used for reading documents.
cs: Název výchozího písma použitého pro čtení dokumentů.

en: Monospace font
cs: Písmo s pevnou šířkou

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
cs: Název písma s pevnou šířkou (monospaced) pro použití v místech jako jsou terminály.

en: Menubar accelerator
cs: Klávesová zkratka lišty nabídek

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
cs: Klávesová zkratka pro otevírání lišt nabídek.

en: Cursor theme
cs: Motiv kurzorů

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support the Xcursor extension.
cs: Název motivu kurzorů. Využito pouze X servery které podporují rozšíření X kurzor.

en: Cursor size
cs: Velikost kurzorů

en: Size of the cursor used as cursor theme.
cs: Velikost kurzoru použitého jako motiv kurzoru.

en: Timeout before click repeat
cs: Časový limit, než se začne kliknutí opakovat

en: Timeout in milliseconds before a click starts repeating (on spinner buttons for example).
cs: Časový limit v milisekundách, než se začne kliknutí opakovat (například u tlačítka číselníku).

en: Timeout between click repeats
cs: Časový limit mezi opakováním kliknutí

en: Timeout in milliseconds between repeated clicks when a button is left pressed.
cs: Časový limit v milisekundách mezi opakováním kliknutí, když je zmáčknuto levým tlačítkem.

en: Palette used in the color selector
cs: Paleta použitá ve výběru barvy

en: Palette used in the color selector as defined by the “gtk-color-palette” setting
cs: Paleta použitá ve výběru barvy, tak jak je definována v nastavení „gtk-color-palette“.

en: List of symbolic names and color equivalents
cs: Seznam symbolických názvů a ekvivalentů barev

en: A “\n” separated list of “name:color” as defined by the “gtk-color-scheme” setting
cs: Seznam hodnot „name:color“ oddělených pomocí „\n“, jak je definováno nastavením „gtk-color-scheme“

note: TRANSLATORS: select your locale's default clock format, this should be '12h' or '24h' (with the quotes!)
en: '12h'
cs: '24h'

en: Whether the clock displays in 24h or 12h format
cs: Zda hodiny zobrazovat ve 24hodinovém nebo 12hodinovém formátu.

en: Whether the clock shows seconds
cs: Zda by měly hodiny zobrazovat sekundy

en: If true, display seconds in the clock.
cs: Když je zapnuto, zobrazují se na hodinách sekundy.

en: Show date in clock
cs: Zobrazovat na hodinách datum

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
cs: Když je zapnuto, zobrazuje se na hodinách kromě času i datum.

en: Show weekday in clock
cs: Zobrazovat na hodinách den v týdnu

en: If true, display weekday in the clock, in addition to time.
cs: Když je zapnuto, zobrazuje se na hodinách kromě času i den v týdnu.

en: Enable hot corners
cs: Povolit aktivní rohy

en: If true, the activities overview can be accessed by moving the mouse to the top-left corner.
cs: Když je zapnuto, dá se do přehledu činností dostat najetím myší do levého horního rohu.

en: Show battery percentage
cs: Zobrazovat procenta baterie

en: If true, display battery percentage in the status menu, in addition to the icon.
cs: Když je zapnuto, zobrazují se ve stavové nabídce vedle ikony i procenta stavu nabití baterie.

en: Enable the primary paste selection
cs: Povolit vkládání z hlavního výběru

en: If true, gtk+ uses the primary paste selection, usually triggered by a middle mouse button click.
cs: Když je zapnuto, používá gtk+ vkládání z hlavního výběru, obvykle spouštěné kliknutím prostředním tlačítkem myši.

en: Allow overlay scrolling
cs: Povolit překrývající posuvníky

en: Whether scrollbars should be overlayed as indicators. Depending on input devices in use, permanent scrollbars may still be displayed.
cs: Zda mají posuvníky překrývat v podobě ukazatelů pozice. V závislosti na vstupním zařízení, mohou být přesto zobrazené trvalé posuvníky.

en: Highlights the current location of the pointer.
cs: Zvýrazňovat aktuální polohu ukazatele

en: If true, pressing a key will highlight the current pointer location on screen.
cs: Když je zapnuto, zmáčknutí klávesy zvýrazní aktuální polohu ukazatele na obrazovce.

en: Antialiasing
cs: Vyhlazování

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
cs: Typ vyhlazování, který se použije při vykreslování fontů. Možné hodnoty jsou: „none“ pro žádné, „grayscale“ pro standardní vyhlazování ve stupních šedi a „rgba“ pro subpixelové vyhlazování (pouze pro displeje LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
cs: Typ hintingu, který se má použít při vykreslování fontů. Možné hodnoty jsou: „none“ pro žádný hinting a „slight“ pro napasování pouze ve směru osy Y, podobně jako u komerčních vykreslovacích jader ClearType, DirectWrite a Adobe. Ignoruje přirozený hinting definovaný ve fontu a místo toho jej generuje algoritmicky. Používá se jako výchozí v Ubuntu. Doporučeno. Význam dalších dvou hodnot „medium“ a „full“ závisí na formátu fontu (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) a instalované verzi knihovny FreeType. Obvykle se snaží napasovat glyfy v ose X i Y (pouze u .otf jen v ose Y). To může vést k rušivému a nekonzistentnímu vykreslování v závislosti na kvalitě fontu, formátu fontu a stavu vykreslovacího jádra FreeType.

en: RGBA order
cs: Pořadí RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
cs: Pořadí subpixelů na obrazovce LCD. Použije se, jen když je vyhlazování nastavené na „rgba“. Možné hodnoty jsou „rgb“ pro červenou vlevo (nejčastější), „bgr“ pro modrou vlevo, „vrgb“ pro červenou nahoře, „vbgr“ pro červenou dole.

en: Color scheme
cs: Schéma barev

en: The preferred color scheme for the user interface. Valid values are “default”, “prefer-dark”, “prefer-light”.
cs: Upřednostňované schéma barev pro uživatelské rozhraní. Platné hodnoty jsou „default“ (výchozí), „prefer-dark“ (upřednostnit tmavé) a „prefer-light“ (upřednostnit světlé).

en: Disable command line
cs: Zakázat příkazový řádek

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel’s “Run Application” dialog.
cs: Zabránit uživateli v přístupu k terminálu nebo zadání příkazového řádku, který se má spustit. Například by se tímto měl zakázat přístup k dialogovému oknu „Spustit aplikaci“.

en: Disable saving files to disk
cs: Zakázat ukládání souborů na disk

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications’ “Save as” dialogs.
cs: Zabránit uživateli ukládat soubory na disk. Například by se tímto měl ve všech aplikacích zakázat přístup k dialogovému oknu „Uložit jako“.

en: Disable printing
cs: Zakázat tisk

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications’ “Print” dialogs.
cs: Zabránit uživateli tisknout. Například by se tímto měl ve všech aplikacích zakázat přístup k dialogovému oknu „Tisk“.

en: Disable print setup
cs: Zakázat nastavení tisku

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications’ “Print Setup” dialogs.
cs: Zabránit uživateli měnit nastavení tisku. Například by se tímto měl ve všech aplikacích zakázat přístup k dialogovému oknu „Nastavení tisku“.

en: Disable user switching
cs: Zakázat přepínání uživatelů

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
cs: Zabránit uživateli přepínání na jiný účet, když je jeho sezení aktivní.

en: Disable lock screen
cs: Zakázat zamknutí obrazovky

en: Prevent the user to lock his screen.
cs: Zabránit uživateli zamknout jeho obrazovku.

en: Disable URL and MIME type handlers
cs: Zakázat zpracování adres URL a typů MIME

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
cs: Zabránit spuštění jakýchkoliv aplikací zpracovávajících adresy URL nebo typy MIME.

en: Disable log out
cs: Zakázat odhlášení

en: Prevent the user from logging out.
cs: Zabránit uživateli odhlásit se.

en: Disable user administration
cs: Zakázat správu uživatelů

en: Stop the user from modifying user accounts. By default, we allow adding and removing users, as well as changing other users settings.
cs: Zabránit uživateli měnit uživateské účty. Jako výchozí je dovoleno přidávat a odstraňovat uživatele, stejně jako měnit nastavení ostatním uživatelům.

en: Mount removable storage devices as read-only
cs: Připojovat výměnná úložná zařízení jen pro čtení

en: Prevent users from writing or modifying files on removable storage devices (i.e. flash disks, mobile phones, cameras).
cs: Zabránit uživatelům zapisovat nebo měnit soubory na výměnných úložných zařízeních (například flash discích, mobilních telefonech, kamerách).

en: Disable password showing
cs: Zakázat zobrazování hesel

en: Disable the "Show Password" menu item in password entries.
cs: Zakázat položku nabídky „Zobrazit heslo“ v polích pro zadávání hesel.

en: Whether to automatically mount media
cs: Zda automaticky připojovat média

en: If set to true, then Nautilus will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
cs: Pokud je zapnuto, bude aplikace Nautilus automaticky připojovat média, jako jsou uživatelský přístupné disky a výměnná média, při spuštění a při vložení média.

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
cs: Zda automaticky otevírat složku pro automaticky připojená média

en: If set to true, then Nautilus will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
cs: Pokud je ZAPNUTO, bude aplikace Nautilus automaticky otevírat složku, když je automaticky připojeno médium. Má to význam jen pro média, u kterých není zjištěn žádný známý typ x-content/*. Pro média, u kterých je zjištěn známý typ x-content, je místo toho nabídnuta uživatelem nastavitelná akce.

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
cs: Nikdy se neptat ani automaticky nespouštět programy, když je vloženo médium

en: If set to true, then Nautilus will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
cs: Pokud je ZAPNUTO, nebude se aplikace nikdy dotazovat ani automaticky spouště programy, když je vloženo médium.

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
cs: Seznam typů x-content/* pro které bude spuštěna upřednostňovaná aplikace

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
cs: Seznam typů x-content/*, pro které má uživatel volbu spuštění aplikace v nabídce předvoleb. Při vložení média vyhovujícího těmto typům bude spuštěna aplikace upřednostňovaná pro daný typ.

en: List of x-content/* types set to “Do Nothing”
cs: Seznam typů x-content/* nastavených pro „Nedělat nic“

en: List of x-content/* types for which the user have chosen “Do Nothing” in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
cs: Seznam typů x-content/*, pro které má uživatel volbu „Nedělat nic“ v nabídce předvoleb. Při vložení média vyhovujícího těmto typům nebude zobrazen ani dotaz, ani nebude spuštěna žádná aplikace.

en: List of x-content/* types set to “Open Folder”
cs: Seznam typů x-content/* nastavených pro „Otevřít složku“

en: List of x-content/* types for which the user have chosen “Open Folder” in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
cs: Seznam typů x-content/*, pro které má uživatel volbu „Otevřít složku“ v nabídce předvoleb. Při vložení média vyhovujícího těmto typům bude otevřeno okno se složkou.

en: Show notification banners
cs: Zobrazovat cedule s oznámením

en: Whether notification banners are visible for application notifications.
cs: Zda jsou cedule s oznámením viditelné pro oznamování z aplikací.

en: Show notifications in the lock screen
cs: Zobrazovat oznámení na zamknuté obrazovce

en: Whether notifications are shown in the lock screen or not.
cs: Zda se mají nebo nemají zobrazovat oznámení na zamknuté obrazovce.

en: Application ID
cs: ID aplikace

en: The application that this policy is for.
cs: Aplikace, pro kterou je tato zásada.

en: Enable notifications
cs: Povolit oznamování

en: Whether notifications are globally enabled for this application.
cs: Zda je oznamování pro tuto aplikaci globálně povolené.

en: Enable sound alerts
cs: Povolit zvuková upozornění

en: Whether notifications should be accompanied by sound alerts.
cs: Zda by oznámení měla být doprovázena zvukovým upozorněním.

en: Whether notification banners for this application are shown or not. Does not affect clicking on message tray buttons.
cs: Zda jsou cedule s oznámeními pro tuto aplikaci zobrazovány nebo ne. Nemá vliv na klikání na tlačítka v pořadači zpráv.

en: Force automatic expanding of banners
cs: Vynutit automatické robalování cedulí

en: Whether notifications from this application are expanded automatically when in banner mode.
cs: Zda jsou oznámení z této aplikace automaticky rozbalovány, když je zapnutý režim cedulí.

en: Show in the lock screen
cs: Zobrazovat na zamknuté obrazovce

en: Whether notifications from this application are shown when the screen is locked.
cs: Zda se oznámení z této aplikace zobrazují, když je obrazovka zamknutá.

en: Show details in the lock screen
cs: Zobrazovat podrobnosti na zamknuté obrazovce

en: Whether the summary and body of notifications from this application will be visible in the locked screen.
cs: Zda přehledy a obsah oznámení z této aplikace budou vidět na zamknuté obrazovce.

en: Whether edge scrolling is enabled
cs: Zda je povolen posuv u kraje

en: When enabled, touchpads that support edge scrolling will have that feature enabled.
cs: Když je zapnuto, budou mít touchpady, které podporují posuv u okraje, tuto funkci povolenou.

en: Whether two-finger scrolling is enabled
cs: Zda je povolen posuv dvěma prsty

en: When enabled, touchpads that support two-finger scrolling will have that feature enabled.
cs: Když je zapnuto, budou mít touchpady, které podporují posuv dvěma prsty, tuto funkci povolenou.

en: Whether to disable the touchpad while typing
cs: Zda vypínat touchpad během psaní

en: When enabled, touchpads will be disabled while typing on the keyboard.
cs: Když je zapnuto, bude touchpad během psaní na klávesnici vypnutý.

en: Enable mouse clicks with touchpad
cs: Povolit kliknutí myší pomocí touchpadu

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
cs: Když je nastaveno na zapnuto, budete možné provádět kliknutí myší poklepáním na touchpad.

en: Tap Button Map
cs: Namapování poklepání a tlačítek

en: Defines the mapping between the number of fingers and touchpad buttons. The default is to have a 1, 2 and 3 finger tap to map to the left, right and middle button ("lrm"), respectively.
cs: Definuje mapování mezi počtem prstů a tlačítky touchpadu. Výchozí je mapování 1, 2 a 3 prstá na levé, pravé a prostřední tlačítko („lrm“).

en: Enable tap-and-drag with touchpad
cs: Povolit „klepni a táhni“ pomocí touchpadu

en: Set this to TRUE to be able to start a drag by tapping and immediately moving the finger that’s now pressed on the touchpad.
cs: Když je nastaveno na ZAPNUTO, budete možné začít tažení klepnutím a okamžitým následným tažením prestem, který je teď na touchpad přitisknut.

en: Enable tap-and-drag-lock with touchpad
cs: Povolit uzamknutí „klepni a táhni“ pomocí touchpadu

en: Set this to TRUE to lock the dragging process within a short timeout when the finger is lifted on the touchpad and the tap-and-drag setting is enabled.
cs: Nastavte na ZAPNUTO, aby se zamykal proces tažení i na dobu krátkých prodlev, kdy se prsty zvednou nad touchpad a přitom je zapnuté nastavení tap-and-drag.

en: Touchpad enabled
cs: Touchpad povolen

en: Defines the situations in which the touchpad is enabled.
cs: Určuje situace, ve kterých je touchpad povolen.

en: Touchpad button orientation
cs: Uspořádání tlačítek touchpadu

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
cs: Prohodit levé a pravé tlačítko touchpadu. „left“ je určeno pro leváky, „right“ pro praváky a „mouse“ se řídí podle nastavení u myši.

en: Acceleration profile
cs: Profil zrychlení

en: Acceleration profile used for connected touchpads. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile for each device, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a touchpad doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
cs: Profil zrychlení používaný pro připojené touchpady. Profil zrychlení může být nastaven buď na výchozí („default“), kdy se použije výchozí profil pro jednotlivá zařízení, stejnoměrný („flat“), kdy se zrychluje konstantním faktorem odvozeným pro jednotlivá zařízení z nastavené rychlosti ukazatele, nebo adaptivní („adaptive“), kdy se zrychlení přizpůsobuje podle pohybů. Pokud touchpad nastavený profil nepodporuje, použije se výchozí.

en: Pointer speed
cs: Rychlost ukazatele

en: Pointer speed for the touchpad. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
cs: Rychlost ukazatele touchpadu. Platné hodnoty jsou v rozsahu [-1‥1] (od „bez zrychlení“ po „nejrychlejší“). Hodnota 0 je brána jako systémová výchozí.

en: Natural scrolling
cs: Přirozené posouvání

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
cs: Když je nastaveno na ZAPNUTO, bude posuv pomocí touchpadu fungovat v přirozeném (obráceném) směru.

en: Click method
cs: Metoda klikání

en: How to generate software-emulated buttons, either disabled (“none”), through specific areas (“areas”), number of fingers (“fingers”) or left as hardware default (“default”).
cs: Jak generovat softwarově emulovaná tlačítka. Může být buď vypnuto („none“), přes určené oblasti („areas“), dané počtem prstů („fingers“) nebo ponecháno na výchozím nastavení hardwaru („default“).

en: Emulate middle click
cs: Emulovat kliknutí prostředním tlačítkem

en: Set this to TRUE to enable middle click during simultaneous left and right click.
cs: Když je zapnuto, bude souběžné zmáčknutí levého a pravého tlačítka myši bráno jako zmáčknutí prostředního tlačítka.

en: Keyboard repeat
cs: Opakování klávesnice

en: Set this to TRUE to enable keyboard repeat.
cs: Nastavte na ZAPNUTO, pokud má klávesnice opakovat zmáčknutí kláves.

en: Key Repeat Interval
cs: Četnost opakování klávesnice

en: Delay between repeats in milliseconds.
cs: Prodleva mezi opakováním zmáčknutí kláves, v milisekundách

en: Initial Key Repeat Delay
cs: Počáteční prodleva opakování klávesnice

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
cs: Počáteční zpoždění v milisekundách, než začně klávesnice opakovat zmáčknutí kláves.

en: Remember NumLock state
cs: Pamatovat si stav Num Lock

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
cs: Když je zapnuto, bude si GNOME pamatovat stav kontrolky Num Lock napříč sezeními.

en: NumLock state
cs: Stav Num Lock

en: The remembered state of the NumLock LED.
cs: Zapamatovaný stav kontrolky Num Lock.

en: Mouse button orientation
cs: Uspořádání tlačítek myši

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
cs: Prohodit levé a pravé tlačítko myši, určeno pro leváky.

en: Pointer speed for mice. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
cs: Rychlost ukazatele myší. Platné hodnoty jsou v rozsahu [-1‥1] (od „bez zrychlení“ po „nejrychlejší“). Hodnota 0 je brána jako systémová výchozí.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for mice.
cs: Když je nastaveno na ZAPNUTO, bude posuv pomocí myši fungovat v přirozeném (obráceném) směru.

en: Acceleration profile used for connected mice. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile for each device, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a mouse doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
cs: Profil zrychlení používaný pro připojené myši. Profil zrychlení může být nastaven buď na výchozí („default“), kdy se použije výchozí profil pro jednotlivá zařízení, stejnoměrný („flat“), kdy se zrychluje konstantním faktorem odvozeným pro jednotlivá zařízení z nastavené rychlosti ukazatele, nebo adaptivní („adaptive“), kdy se zrychlení přizpůsobuje podle pohybů myši. Pokud myš nastavený profil nepodporuje, použije se výchozí.

en: Double click time
cs: Čas dvojitého kliknutí

en: Length of a double click in milliseconds.
cs: Délka dvojitého kliknutí, v milisekundách

en: Drag threshold
cs: Práh pro přetahování

en: Distance before a drag is started.
cs: Vzdálenost, která spustí fuknci „táhni“

en: Drawing tablet mapping
cs: Mapování kreslícího tabletu

en: EDID information of the output the tablet is mapped to. Must be in the format [vendor, product, serial]. ["","",""] relies on automatic mapping.
cs: Informace EDID o výstupu, na který je tablet mapován. Musí být ve formátu [výrobce, produkt, sériové číslo]. ["","",""] ponechá mapování na automatice.

en: Tablet mapping
cs: Mapování tabletu

en: How input affects the pointer on the screen
cs: Jak vstup ovlivňuje ukazatel na obrazovce

en: Tablet area
cs: Oblast tabletu

en: Dead area padding around the active area, in percentages. Respectively applied to left,right,top and bottom sides.
cs: Mrtvá oblast obklopující aktivní oblast, v procentech. Jednotlivě se použije na levou, pravou, horní a dolní stranu.

en: Tablet aspect ratio
cs: Poměr stran tabletu

en: Enable this to restrict the tablet area to match the aspect ratio of the output.
cs: Zapněte, když chcete omezit oblast tabletu tak, aby odpovídal poměru stran výstupu.

en: Tablet left-handed mode
cs: Režim tabletu pro leváky

en: Enable this to allow physically rotating the tablet for left-handed setups
cs: Zapněte, když chcete umožnit fyzické otočení tabletu, aby šel nastavit pro leváky

en: Stylus pressure curve
cs: Přítlaková křivka stylusu

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
cs: Nastavte na x1, y1 a x2, y2 přítlakové křivky použité na stylus.

en: Eraser pressure curve
cs: Přítlaková křivka gumy

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
cs: Nastavte na x1, y1 a x2, y2 přítlakové křivky použité na gumu.

en: Button action
cs: Činnost tlačítka

en: Stylus button action, this button is located along the pen handle.
cs: Činnost tlačítka stylusu. Toto tlačítko se nachází v místě úchoupu pera.

en: Secondary button action
cs: Činnost druhého tlačítka

en: Secondary stylus button action, this button is located along the pen handle on some styli like the Grip Pen. Other styli like the Airbrush Pen or the Inking Pen only have one button, this setting is ineffective on those.
cs: Činnost druhého tlačítka stylusu. Toto tlačítko se nachází v místě úchopu pera u některých stylusů, jako je třeba Grip Pen. Jiné stylusy, jako Airbrush Pen nebo Inking Pen mají jen jedno tlačítko, a v tom případě nemá toto nastavení žádný význam.

en: Tertiary button action
cs: Činnost třetího tlačítka

en: Tertiary stylus button action, this button is located along the pen handle on some styli like the 3D Pen. Other styli like the Grip Pen only have two buttons, this setting is ineffective on those.
cs: Činnost třetího tlačítka stylusu. Toto tlačítko se nachází v místě úchopu pera u některých stylusů, jako je třeba 3D Pen. Jiné stylusy, jako Airbrush Pen nebo Inking Pen mají jen jedno tlačítko, a v tom případě nemá toto nastavení žádný význam.

en: Pad button action type
cs: Typ činnosti tlačítka plochy

en: The type of action triggered by the button being pressed.
cs: Typ činnosti spuštěné zmáčknutím tlačítka.

en: Key combination for the custom action
cs: Kombinace kláves pro vlastní činnost

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
cs: Klávesová zkratka vygenerovaná, když je tlačítko zmáčknuto pro vlastní činnost.

en: Touchscreen output mapping
cs: Mapování výstupu dotykové obrazovky

en: EDID information of the output the touchscreen is mapped to. Must be in the format [vendor, product, serial]. ["","",""] relies on automatic mapping.
cs: Informace EDID o výstupu, na který je dotyková obrazovka mapována. Musí být ve formátu [výrobce, produkt, sériové číslo]. ["","",""] ponechá mapování na automatice vypne.

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
cs: Tlačítko emulace kolečka myši. 0 tuto funkci vypne.

en: Mouse wheel emulation button lock
cs: Zamykání emulace kolečka myši tlačítkem

en: Set this to TRUE to enable button locking for the wheel emulation button. If enabled, the first click of the button enables scrolling, the second click disables scrolling again.
cs: Nastavením na ZAPNUTO povolíte zamykání tlačítkem pro emulaci kolečka myši. Když je povoleno, první kliknutí tlačítka zapne posuv, druhé jej zase vypne.

en: Acceleration profile used for the trackball. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the movement. If the trackball doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
cs: Profil zrychlení používaný pro trackball. Profil zrychlení může být nastaven buď na výchozí („default“), kdy se použije výchozí profil zrychlení, stejnoměrný („flat“), kdy se zrychluje konstantním faktorem odvozeným pro jednotlivá zařízení z nastavené rychlosti, nebo adaptivní („adaptive“), kdy se zrychlení přizpůsobuje podle pohybů. Pokud trackball nastavený profil nepodporuje, použije se výchozí.

en: Pointer speed for pointing sticks. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
cs: Rychlost ukazatele trackpoint. Platné hodnoty jsou v rozsahu [-1‥1] (od „bez zrychlení“ po „nejrychlejší“). Hodnota 0 je brána jako systémová výchozí.

en: Acceleration profile used for the pointing stick. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the movement. If the pointing stick doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
cs: Profil zrychlení používaný pro trackpoint. Profil zrychlení může být nastaven buď na výchozí („default“), kdy se použije výchozí profil zrychlení, stejnoměrný („flat“), kdy se zrychluje konstantním faktorem odvozeným pro jednotlivá zařízení z nastavené rychlosti, nebo adaptivní („adaptive“), kdy se zrychlení přizpůsobuje podle pohybů. Pokud tracktracpoint nastavený profil nepodporuje, použije se výchozí.

en: Scrolling method
cs: Metoda posouvání

en: Scrolling method used for pointing sticks. The scrolling method can be set to either default (“default”) which uses the default method, none (“none”), which disables scrolling, or middle-button (“on-button-down”) which enables scrolling whilst the middle button is held down.
cs: Metoda posouvání pro trackpoint. Může být nastavená buď na výchozí („default“), kdy se bude používat výchozí metoda, na žádnou („none“), což posouvání zakáže, nebo na prostřední tlačítko („on-button-down“), která zapne posouvání v okamžiku, kdy je přidržené zmáčknuté prostřední tlačítko.

en: Controls visibility of personal information
cs: Řídí viditelnost osobních údajů

en: If set to true, the system will make an effort to not divulge the user’s identity on screen or on the network.
cs: Když je nastaveno na zapnuto, bude se systém snažit neprozradit totožnost uživatele na obrazovce nebo v síti.

en: Show full name in the user menu
cs: Zobrazovat celé jméno v nabídce uživatele

en: Whether the users full name is shown in the user menu or not.
cs: Zda je či není v nabídce uživatele zobrazeno celé jméno

en: Whether to remove old files from the trash automatically
cs: Zda automaticky odstraňovat staré soubory z koše

en: If TRUE, automatically remove files from the trash when they are older than “old-files-age” days.
cs: Když je ZAPNUTO, budou se automaticky odstraňovat soubory z koše, které jsou starší více dní než udává „old-files-age“.

en: Whether to remove old temporary files automatically
cs: Zda automaticky odstraňovat staré dočasné soubory

en: If TRUE, automatically remove temporary files when they are older than “old-files-age” days.
cs: Když je ZAPNUTO, budou se automaticky odstraňovat dočasné soubory, které jsou starší více dní než udává „old-files-age“.

en: Number of days to keep trash and temporary files
cs: Počet dní, po které se mají uchovávat dočasné soubory a soubory v koši

en: Consider trash and temporary files old after this many days.
cs: Po tomto počtu dní považovat dočasné soubory a soubory v koši za staré.

en: Whether to remember recently used files
cs: Zda si pamatovat nedávno použité soubory

en: If FALSE, applications will not remember recently used files.
cs: Když je VYPNUTO, aplikace si nebudou pamatovat nedávno použité soubory.

en: Number of days to remember recently used files for
cs: Počet dní, po které se mají pamatovat nedávno použité soubory

en: Recently used files will be remembered for this many days. If set to 0, recent files will not be remembered; if set to -1, they will be retained indefinitely.
cs: Nedávno použité subory budou zapamatovány na tento počet dní. Pokud je nastaveno na 0, nebudou se nedávné soubory pamatovat vůbec. Pokud je nastaveno na -1, budou zapamatovány na pořád.

en: Whether to remember application usage
cs: Zda si pamatovat využití aplikací

en: If FALSE, application usage will not be monitored and recorded.
cs: Když je VYPNUTO, nebude využití aplikací sledováno a zaznamenáváno.

en: Send statistics when applications are removed or installed
cs: Posílat statistiky, když je aplikace odebrána nebo nainstalována

en: If FALSE, no anonymous installation or removal information will be sent to the vendor.
cs: Když je VYPNUTO, nebudou se autorovi posílat žádné informace (které jsou anonymní) o instalaci nebo odebrání.

en: Send reports of technical problems to the vendor
cs: Odesílat hlášení o technických problémech výrobci

en: If TRUE, anonymized reports will be sent automatically to the vendor.
cs: Když je ZAPNUTO, budou se výrobci automaticky odesílat anonymní hlášení.

en: Don’t allow applications to access the microphone
cs: Neumožňovat aplikacím přístup k mikrofonu

en: If TRUE, applications should not use the microphone.
cs: Když je ZAPNUTO, neměly by aplikace používat mikrofon.

en: Don’t allow applications to access the camera
cs: Neumožňovat aplikacím přístup ke kameře

en: If TRUE, applications should not use the camera.
cs: Když je ZAPNUTO, neměly by aplikace používat kameru.

en: Don’t allow applications to output sound
cs: Neumožňovat aplikacím výstup zvuku

en: If TRUE, applications should not make sound.
cs: Když je ZAPNUTO, neměly by aplikace vydávat zvuk.

en: Whether to protect USB devices
cs: Zda chránit zařízení USB

en: If the USBGuard service is present and this setting is enabled, USB devices will be protected as configured in the usb-protection-level setting.
cs: Když je přítomna služba USBGuard a toto nastavení je ZAPNUTO, budou zařízení USB chráněna podle nastavení v klíči usb-protection-level.

en: When USB devices should be rejected
cs: Kdy mají být zařízení USB odmítána

en: If set to “lockscreen”, only when the lock screen is present new USB devices will be rejected; if set to “always”, all new USB devices will always be rejected.
cs: Když je nastaveno na „lockscreen“, budou nová zařízení USB odmítána, jen když je právě uzamknutá obrazovka. Když je nastaveno na „always“, budou všechna nová zařízení USB odmítána vždy.

en: Whether the privacy screen is enabled
cs: Zda je povolena soukromí obrazovky

en: If the underlying hardware has privacy screen support and this setting is enabled, the panels supporting this technology will be obscured from lateral view.
cs: Pokud má základní hardware podporu soukromí obrazovky a zároveň je zapnuté toto nastavení, budou panely podporující tuto technologii zastíněny před pohledem z boku.

en: Activate when idle
cs: Aktivovat při nečinnosti

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. Set org.gnome.desktop.session idle-delay to 0 if you do not want to activate the screensaver.
cs: Nastavte na ZAPNUTO, aby se při nečinosti aktivoval šetřič obrazovky. ZAVRŽENO: Tento klíč byl zavržen a je ignorován. Pokud chcete aktivovat šetřič obrazovky, nastavte org.gnome.session.idle-delay na 0.

en: Lock on activation
cs: Zamknout při aktivaci

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
cs: Nastavte na ZAPNUTO, pokud chcete zamknout obrazovku, když běží šetřič obrazovky.

en: Time before locking
cs: Čas do zamknutí

en: The number of seconds after screensaver activation before locking the screen.
cs: Počet sekund od aktivace šetřiče obrazovky po zamknutí obrazovky.

en: Show full name in the lock screen
cs: Zobrazovat celé jméno na zamknuté obrazovce

en: Whether the user’s full name is shown in the lock screen or not. This only affects the screen shield, the name is always shown in the unlock dialog.
cs: Zda se má na uzamknuté obrazovce zobrazovat celé uživatelovo jméno. Týká se to pouze zakrytí obrazovky, v dialogovém okně pro odemknutí je zobrazeno vždy.

en: Allow embedding a keyboard into the window
cs: Umožnit vložení klávesnice do okna

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The “keyboard_command” key must be set with the appropriate command. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
cs: Nastavením na ZAPNUTO umožníte vložení klávesnice do okna při pokusu o odemknutí. V klíči „keyboard_command“ musí být nastaven příslušný příkaz. ZAVRŽENO: Tento klíč byl zavržen a je ignorován.

en: Embedded keyboard command
cs: Příkaz vložené klávesnice

en: The command that will be run, if the “embedded_keyboard_enabled” key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
cs: Příkaz, který bude spuštěn, když je klíč „embedded_keyboard_enabled“ nastaven na ZAPNUTO, aby vložil widget klávesnice do okna. Tento příkaz by měl implementovat zásuvné rozhraní XEMBED a na standardní výstup vypsat XID okna. ZAVRŽENO: Tento klíč byl zavržen a je ignorován.

en: Allow logout
cs: Umožnit odhlášení

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the “logout_delay” key. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
cs: Nastavením na ZAPNUTO nabídnete po určité době v dialogovém okně odemčení možnost se odhlásit. Doba je definována klíčem „logout_delay“. ZAVRŽENO: Tento klíč byl zavržen a je ignorován.

en: Time before logout option
cs: Čas do možnosti odhlášení

en: The number of seconds after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the “logout_enable” key is set to TRUE. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored
cs: Počet sekund od aktivace šetřiče obrazovky po zobrazení možnosti odhlášení v dialogovém okně odemknutí. Tento klíč má efekt, jen když je klíč „logout_enable“ nastaven na ZAPNUTO. ZAVRŽENO: Tento klíč byl zavržen a je ignorován.

en: Logout command
cs: Odhlašovací příkaz

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the “logout_enable” key is set to TRUE. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
cs: Příkaz, který je vyvolán při zmáčknutí odhlašovacího tlačítka. Tento příkaz by měl prostě odhlásit uživatele bez jakékoliv interakce. Tento klíč má efekt pouze pokud je klíč „logout_enable“ nastaven na ZAPNUTO. ZAVRŽENO: Tento klíč je zavržený a je ignorován.

en: Allow user switching
cs: Umožnit přepnutí uživatele

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
cs: Nastavením na ZAPNUTO nabídnete v dialogovém okně odemčení možnost se přepnout na jiný uživatelský účet.

en: Allow the session status message to be displayed
cs: Umožnit zobrazit zprávu o stavu sezení

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
cs: Umožnit zobrazit zprávu o stavu sezení, když je uzamknutá obrazovka. ZAVRŽENO: Tento klíč byl zavržen a je ignorován.

en: Disable all external search providers
cs: Zakázat všechny externí poskytovatele hledání

en: Set to true to disable all external search provider programs, whether or not they are independently disabled or enabled. External search providers are installed by applications in $XDG_DATA_DIR/gnome-shell/search-providers.
cs: Nastavte na zapnuto, aby se zakázaly všichny externí programy poskytující hledání, bez ohledu na to zda jsou či nejsou jednotlivě zakázány nebo povoleny. Externí poskytovatelé hledání jsou instalováni aplikacemi v $XDG_DATA_DIR/gnome-shell/search-providers.

en: List of desktop file IDs for which the associated default-enabled search provider should be disabled
cs: Seznam ID souborů .desktop, pro které by měl být zakázán přidružený poskytovatel hledání, který je ve výchozím stavu povolen.

en: Results for applications contained in this list will not be displayed when searching.
cs: Výsledky pro aplikace zahrnuté v tomto seznamu nebudou při hledání zobrazeny.

en: List of desktop file IDs for which the associated default-disabled search provider should be enabled
cs: Seznam ID souborů .desktop, pro které by měl být povolen přidružený poskytovatel hledání, který je ve výchozím stavu zakázán.

en: Results for applications contained in this list will be displayed when searching.
cs: Výsledky pro aplikace zahrnuté v tomto seznamu budou při hledání zobrazeny.

en: List of desktop file IDs for search providers sort order
cs: Seznam ID souborů .desktop určující pořadí poskytovatelů hledání

en: Results for applications contained in this list will be displayed in the specified order. Results for applications not specified in this list will be displayed last, sorted alphabetically.
cs: Výsledky pro aplikace zahrnuté v tomto seznamu budou zobrazeny v určeném pořadí. Výsledky pro aplikace, které v tomto seznamu uvedeny nejsou, budou zobrazeny nakonci v abecedním pořadí.

en: Time before session is considered idle
cs: Čas, po kterém je sezení považováno za nečinné

en: The number of seconds of inactivity before the session is considered idle.
cs: Počet sekund neaktivity, po kterých je sezení považováno za nečinné.

en: Session type
cs: Typ sezení

en: The name of the session to use. Known value is “gnome”.
cs: Název sezení, které se má použít. Známá hodnota je „gnome“.

en: Sounds for events
cs: Zvuky pro události

en: Whether to play sounds on user events.
cs: Zda přehrát zvuky při uživatelských událostech.

en: Sound theme name
cs: Název zvukového motivu

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
cs: Zvukový motiv XDG, který se má použít pro zvuky událostí.

en: Input feedback sounds
cs: Zvuková odezva vstupu

en: Whether to play sounds on input events.
cs: Zda přehrát zvuky při vstupních událostech.

en: Allow volume above 100%
cs: Povolit hlasitost nad 100 %

en: Whether volume can be set above 100%, using software amplification.
cs: Zda se může hlasitost nastavit nad 100 % pomocí softwarového zesílení.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
cs: Maximální životnost náhledů v mezipaměti, ve dnech. Nastavením na -1 mazání vypnete.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
cs: Maximální velikost náhledů v mezipaměti, v megabajtech. Nastavením na -1 mazání vypnete.

en: Disable all external thumbnailers
cs: Zakázat všechny externí programy pro náhledy

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
cs: Nastavením na ZAPNUTO zakážete všechny externí programy pro tvorbu náhledů, bez ohledu na to, jestli jsou samostatně zakázány/povoleny.

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
cs: Seznam typů MIME, pro které je zakázán externí program pro tvorbu náhledů

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
cs: Náhledy nebudou vytvářeny pro soubory, jejichž typy MIME jsou uvedeny v tomto seznamu.

en: Switch to workspace 1
cs: Přepnout na pracovní plochu 1

en: Switch to workspace 2
cs: Přepnout na pracovní plochu 2

en: Switch to workspace 3
cs: Přepnout na pracovní plochu 3

en: Switch to workspace 4
cs: Přepnout na pracovní plochu 4

en: Switch to workspace 5
cs: Přepnout na pracovní plochu 5

en: Switch to workspace 6
cs: Přepnout na pracovní plochu 6

en: Switch to workspace 7
cs: Přepnout na pracovní plochu 7

en: Switch to workspace 8
cs: Přepnout na pracovní plochu 8

en: Switch to workspace 9
cs: Přepnout na pracovní plochu 9

en: Switch to workspace 10
cs: Přepnout na pracovní plochu 10

en: Switch to workspace 11
cs: Přepnout na pracovní plochu 11

en: Switch to workspace 12
cs: Přepnout na pracovní plochu 12

en: Switch to workspace left
cs: Přepnout na pracovní plochu vlevo

en: Switch to workspace right
cs: Přepnout na pracovní plochu vpravo

en: Switch to workspace above
cs: Přepnout na pracovní plochu nad

en: Switch to workspace below
cs: Přepnout na pracovní plochu pod

en: Switch to last workspace
cs: Přepnout na poslední pracovní plochu

en: Switch windows of an application
cs: Přepnout okna některé aplikace

en: Reverse switch windows of an application
cs: Vrátit přepnutí oken některé aplikace

en: Switch applications
cs: Přepnout aplikace

en: Reverse switch applications
cs: Vrátit přepnutí aplikací

en: Switch windows
cs: Přepnout okna

en: Reverse switch windows
cs: Vrátit přepnutí oken

en: Switch system controls
cs: Přepnout ovládání systému

en: Reverse switch system controls
cs: Vrátit přepnutí ovládání systému

en: Switch windows of an app directly
cs: Přepnout okna některé aplikace přímo

en: Reverse switch windows of an app directly
cs: Vrátit přímé přepnutí oken některé aplikace

en: Switch windows directly
cs: Přepnout okna přímo

en: Reverse switch windows directly
cs: Vrátit přímé přepnutí oken

en: Switch system controls directly
cs: Přepnout ovládání systému přímo

en: Reverse switch system controls directly
cs: Vrátit přímé přepnutí ovládání systému

en: Hide all normal windows
cs: Skrýt všechna normální okna

en: DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
cs: ZAVRŽENO: Tento klíč byl zavržen a je ignorován.

en: Show the run command prompt
cs: Zobrazit vstup pro spuštění příkazu

en: Don’t use
cs: Nepoužívat

en: Activate the window menu
cs: Aktivovat nabídku okna

en: Toggle fullscreen mode
cs: Přepnout režim celé obrazovky

en: Toggle maximization state
cs: Přepnout stav maximalizace

en: Toggle window always appearing on top
cs: Přepnout výskyt okna vždy nahoře

en: Maximize window
cs: Maximalizovat okno

en: Restore window
cs: Obnovit okno

en: Minimize window
cs: Minimalizovat okno

en: Close window
cs: Zavřít okno

en: Move window
cs: Přesunout okno

en: Resize window
cs: Změnit velikost okna

en: Toggle window on all workspaces or one
cs: Přepnout zobrazení okna na všech plochách nebo na jedné

en: Move window to workspace 1
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 1

en: Move window to workspace 2
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 2

en: Move window to workspace 3
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 3

en: Move window to workspace 4
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 4

en: Move window to workspace 5
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 5

en: Move window to workspace 6
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 6

en: Move window to workspace 7
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 7

en: Move window to workspace 8
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 8

en: Move window to workspace 9
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 9

en: Move window to workspace 10
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 10

en: Move window to workspace 11
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 11

en: Move window to workspace 12
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 12

en: Move window to last workspace
cs: Přesunout okno na poslední pracovní plochu

en: Move window one workspace to the left
cs: Přesunout okno o jednu pracovní plochu vlevo

en: Move window one workspace to the right
cs: Přesunout okno o jednu pracovní plochu vpravo

en: Move window one workspace up
cs: Přesunout okno o jednu pracovní plochu nahoru

en: Move window one workspace down
cs: Přesunout okno o jednu pracovní plochu dolů

en: Move window to the next monitor on the left
cs: Přesunout okno na následující monitor vlevo

en: Move window to the next monitor on the right
cs: Přesunout okno na následující monitor vpravo

en: Move window to the next monitor above
cs: Přesunout okno na následující monitor nahoře

en: Move window to the next monitor below
cs: Přesunout okno na následující monitor dole

en: Raise window if covered, otherwise lower it
cs: Když je okno zakryté, přenést jej do popředí, v opačném odsunout do pozadí

en: Raise window above other windows
cs: Přenést okno do popředí nad ostatní okna

en: Lower window below other windows
cs: Odsunout okno do pozadí za ostatní okna

en: Maximize window vertically
cs: Maximalizovat okno svisle

en: Maximize window horizontally
cs: Maximalizovat okno vodorovně

en: Move window to top left corner
cs: Přesunout okno do levého horního rohu

en: Move window to top right corner
cs: Přesunout okno do pravého horního rohu

en: Move window to bottom left corner
cs: Přesunout okno do levého dolního rohu

en: Move window to bottom right corner
cs: Přesunout okno do pravého dolního rohu

en: Move window to top edge of screen
cs: Přesunout okno k horní hraně obrazovky

en: Move window to bottom edge of screen
cs: Přesunout okno k dolní hraně obrazovky

en: Move window to right side of screen
cs: Přesunout okno na pravou stranu obrazovky

en: Move window to left side of screen
cs: Přesunout okno na levou stranu obrazovky

en: Move window to center of screen
cs: Přesunout okno na střed obrazovky

en: Switch input source
cs: Přepnout vstupní zdroj

en: Binding to select the next input source
cs: Klávesová zkratka pro výběr následujícího vstupního zdroje.

en: Switch input source backward
cs: Přepnout zpět vstupní zdroj

en: Binding to select the previous input source
cs: Klávesová zkratka pro výběr předchozího vstupního zdroje.

en: Toggle window to be always on top
cs: Přepnout okno, aby se nacházelo vždy nahoře

en: Set or unset window to appear always on top
cs: Nastavit nebo zrušit nastavení okna, aby se nacházelo vždy nahoře nad ostatními okny.

en: Modifier to use for modified window click actions
cs: Modifikátor, který se má použít pro změnu akcí vyvolaných kliknutím na okno

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). The middle and right click operations may be swapped using the “resize-with-right-button” key. Modifier is expressed as “<Alt>” or “<Super>” for example.
cs: Kliknutím na okno, zatím co držíte tuto modifikační klávesu, okno přesunete (kliknutí levým tlačítkem), změníte jeho velikost (kliknutí prostředním tlačítkem) nebo zobrazíte nabídku okna (kliknutí pravým tlačítkem). Význam kliknutí prostředním a pravým tlačítkem je možné prohodit pomocí klíče „resize-with-right-button“. Modifikátor se zapisuje například „<Alt>“ nebo „<Super>“.

en: Whether to resize with the right button
cs: Zda měnit velikost pravým tlačítkem

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in “mouse-button-modifier”; set it to false to make it work the opposite way around.
cs: Nastavte na zapnuto, aby šlo měnit velikost pravým tlačítkem a nabídku zobrazovat prostředním tlačítkem, zatím co držíte zmáčknutou klávesu uvedenou v „mouse-button-modifier“. Natavte na vypnuto, aby to fungovalo přesně naopak.

en: Arrangement of buttons on the titlebar
cs: Uspořádání tlačítek na záhlaví

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as “menu:minimize,maximize,spacer,close”; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future metacity versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
cs: Uspořádání tlačítek na záhlaví okna. Hodnotu by měl tvořit řetězec jako „menu:minimize,maximize,spacer,close“, kde dvojtečka odděluje levý roh okna od pravého a názvy tlačítek jsou odděleny čárkami. Vícenásobný výskyt stejného tlačítka není možný. Neznámé názvy tlačítek jsou v tichosti ignorovány, takže lze takováto tlačítka přidat pro budoucí verze metacity, aniž by se tím narušily verze starší. Pro vložení mezery mezi dvě přilehlá tlačítka lze použít speciální značku „spacer“.

en: Window focus mode
cs: Režim zaměřování oken

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; “click” means windows must be clicked in order to focus them, “sloppy” means windows are focused when the mouse enters the window, and “mouse” means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
cs: Režim zaměřování okna určuje, jak jsou okna aktivována. Má tři možné hodnoty: „click“ znamená, že se na okno musí kliknout, aby získalo zaměření; „sloppy“ znamená, že okna jsou zaměřována, když do nich vstoupíte myší a „mouse“ znamená, že okna jsou zaměřována po vstoupení myší a po jejich opuštění zaměření ztratí.

en: Control how new windows get focus
cs: Řídí, jak nová okna získávají zaměření

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; “smart” applies the user’s normal focus mode, and “strict” results in new windows not being given focus automatically.
cs: Tato volba poskytuje rozšířenou kontrolu nad tím, jak nově vytvořená okna získávají zaměření. Jsou možné dvě hodnoty: při „smart“ se použije režim běžného uživatelského zaměření a při „strict“ se to chová tak, že nová okna nezískají zaměření automaticky.

en: Whether windows should be raised when their client area is clicked
cs: Zda má být okno přeneseno do popředí, když je kliknuto na jeho klientskou oblast

en: The default, true, indicates that a window will be raised whenever its client area or its frame is clicked. Setting this to false means that a window will not be raised if it is clicked on the client area. To raise it, one can click anywhere in the window’s frame, or Super-click on any part of the window. This mode is useful if one uses many overlapping windows.
cs: Výchozí hodnota zapnuto říká, že okno bude přeneseno do popředí, kdykoliv je kliknuto na jeho klientskou oblast nebo rám. Nastavení na vypnuto znamená, že okno nebude přeneseno do popředí, když je kliknuto na klientskou oblast. Pro přenesení do popředí je zapotřebí kliknout někde na jeho rám nebo použít kombinaci Super + kliknutí na libovolné části okna. Tento režim se hodí, když se používá hodně překrývajících se oken.

en: Action on title bar double-click
cs: Akce při dvojitém kliknutí na záhlaví

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
cs: Tato volba určuje, jaký efekt má dvojité kliknutí na záhlaví okna. V současnosti platné volby jsou „toggle-maximize“, která okno maximalizuje/zruší jeho maximalizaci; „toggle-maximize-horizontally“ a „toggle-maximize-vertically“, která okno maximalizuje/zruší jeho maximalizaci pouze ve vodorovném, respektive svislém směru; „minimize“, která okno minimalizuje; „menu“, která zobrazí nabídku okna; „lower“, která odsune okno do pozadí za ostatní okna a „none“, která nedělá nic.

en: Action on title bar middle-click
cs: Akce při kliknutí prostředním tlačítkem na záhlaví

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
cs: Tato volba určuje, jaký efekt má kliknutí prostředním tlačítkem na záhlaví okna. V současnosti platné volby jsou „toggle-maximize“, která okno maximalizuje/zruší jeho maximalizaci; „toggle-maximize-horizontally“ a „toggle-maximize-vertically“, která okno maximalizuje/zruší jeho maximalizaci pouze ve vodorovném, respektive svislém směru; „minimize“, která okno minimalizuje; „menu“, která zobrazí nabídku okna; „lower“, která odsune okno do pozadí za ostatní okna a „none“, která nedělá nic.

en: Action on title bar right-click
cs: Akce při kliknutí pravým tlačítkem na záhlaví

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
cs: Tato volba určuje, jaký efekt má kliknutí pravým tlačítkem na záhlaví okna. V současnosti platné volby jsou „toggle-maximize“, která okno maximalizuje/zruší jeho maximalizaci; „toggle-maximize-horizontally“ a „toggle-maximize-vertically“, která okno maximalizuje/zruší jeho maximalizaci pouze ve vodorovném, respektive svislém směru; „minimize“, která okno minimalizuje; „menu“, která zobrazí nabídku okna; „lower“, která odsune okno do pozadí za ostatní okna a „none“, která nedělá nic.

en: Automatically raises the focused window
cs: Zaměřené okno automaticky přenést do popředí

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto-raise-delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
cs: Jestliže je zapnuto a režim zaměření je „sloppy“ nebo „mouse“, pak bude zaměřené okno po uplynutí prodlevy určené klíčem auto-rise-dely automaticky přeneseno do popředí. Vztahuje se to na kliknutí na okno, které se má přenést do popředí, ne na vstoupení do okna během operace „táhni a upusť“.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
cs: Prodleva v milisekundách pro volbu automatického přenesení do popředí

en: The time delay before raising a window if auto-raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
cs: Prodleva před tím, že se okno přenese do popředí, když je zapnuto auto-rise. Prodleva se udává v tisícinách sekundy.

en: Current theme
cs: Aktuální motiv

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
cs: Motiv určující vzhled okrajů okna, jeho záhlaví a dalších věcí. ZAVRŽENO: Tento klíč byl zavržen a je ignorován.

en: Use standard system font in window titles
cs: Používat v záhlavích oken standardní systémové písmo

en: If true, ignore the titlebar-font option, and use the standard application font for window titles.
cs: Jestliže je zapnuto, ignoruje se volba titlebar-font a použije se standardní písmo pro záhlaví oken.

en: Window title font
cs: Písmo záhlaví oken

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar-font-size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar-uses-desktop-font option is set to true.
cs: Popisný řetězec písma popisuje písmo pro záhlaví oken. Velikost z popisu se použije jen v případě, že volba titlebar-font-size je nastavena na 0. Tak platí, že tato volba je zakázána v situaci, kdy je zapnuta volba titlebar-uses-desktop-font.

en: Number of workspaces
cs: Počet pracovních ploch

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
cs: Počet pracovních ploch. Musí být větší než nula a má pevně zabudované maximum, které brání znefunkčnění pracovního prostředí nechtěným požadavkem na příliš mnoho pracovních ploch.

en: System Bell is Audible
cs: Systémový zvonek je slyšitelný

en: Determines whether applications or the system can generate audible “beeps”; may be used in conjunction with “visual bell” to allow silent “beeps”.
cs: Určuje, zda aplikace nebo systém mohou generovat slyšitelná „pípnutí“. Lze použít dohromady s „vizuálním zvonkem“ k zajištění tichých „pípnutí“.

en: Enable Visual Bell
cs: Povolit vizuální zvonek

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a “bell” or “beep”; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
cs: Zapnout vizuální indikaci, když nějaké aplikační nebo systémová záležitost „zazvoní“ nebo „pípne“. Vhodné pro osoby s postižením sluchu nebo pro hlučné prostředí.

en: Visual Bell Type
cs: Typ vizuálního zvonku

en: Tells the WM how to implement the visual indication that the system bell or another application “bell” indicator has been rung. Currently there are two valid values, “fullscreen-flash”, which causes a fullscreen white-black flash, and “frame-flash” which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default “system beep”), the currently focused window’s titlebar is flashed.
cs: Říká správci oken, jak má implementovat vizuální indikaci, když zazvoní systémový „zvonek“ nebo „zvonek“ jiné aplikace. V současnosti jsou platné dvě hodnoty: „fullscreen-flash“, která způsobí bílo-černé bliknutí celé obrazovky, a „frame-flash“, která způsobí zablikání záhlaví okna aplikace, která signál zvonku vyslala. Pokud není známo, která aplikace zvonek zaslala (což je obvykle v případech výchozích „systémových pípnutí“), zabliká záhlaví okna, které je právě aktivní.

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
cs: Zakazuje chybějící funkce, které jsou požadovány starými nebo chybnými aplikacemi

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts the WM in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
cs: Některé aplikace ignorují specifikace způsobem, který vede ke ztrátě některých funkcí ve správci oken. Tato volba přepne správce oken do striktně korektního režimu, který poskytuje více konzistentní uživatelské rozhraní za předpokladu, že nepotřebujete spouštět některou z takto chybujících aplikací.

en: The names of the workspaces
cs: Názvy pracovních ploch

en: Defines the names that should be assigned to workspaces. If the list is too long for the current number of workspaces, names in excess will be ignored. If the list is too short, or includes empty names, missing values will be replaced with the default (“Workspace N”).
cs: Definuje názvy, které by měly být přiřazeny pracovním plochám. Pokud je seznam delší, než aktuální počet pracovních ploch, jsou nadbytečné názvy ignorovány. Pokud je kratší nebo obsahuje prázdné názvy, jsou chybějící hodnoty nahrazeny výchozími („Plocha N“).

en: The locale to use for dates / numbers formats
cs: Národní prostředí pro použití ve formátu data/čísla

en: Specify the locale to be used for displaying dates, times and numbers formats.
cs: Určuje národní prostředí, které se má použít k zobrazení formátů dat, časů a čísel.

en: Geolocation services are enabled.
cs: Geolokační služba je povolena.

en: If true, applications are allowed to access location information.
cs: Je-li zapnuto, je aplikacím umožněn přístup k informacím o pozici.

en: The maximum accuracy level of location.
cs: Maximální úroveň přesnosti pozice.

en: Configures the maximum level of location accuracy applications are allowed to see. Valid options are “country”, “city”, “neighborhood”, “street”, and “exact” (typically requires GPS receiver). Please keep in mind that this only controls what GeoClue will allow applications to see and they can find user’s location on their own using network resources (albeit with street-level accuracy at best).
cs: Nastavuje maximální úroveň přesnosti pozice, kterou mohou aplikace vidět. Platné volby jsou „country“ (země), „city“ (město), „neighborhood“ (okolí), „street“ (ulice) a „exact“ (přesně – typicky vyžaduje přijímač GPS). Mějte prosím na vědomí, že tímto se řídí jen to, co aplikacím dovolí knihovna GeoClue, a že aplikace mohou zjistit pozici uživatele samy pomocí síťových prostředků (třebaže jen v nejlepším případě s přesností na ulice).

en: Proxy configuration mode
cs: Režim nastavení proxy

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are “none”, “manual”, “auto”. If this is “none”, then proxies are not used. If it is “auto”, the autoconfiguration URL described by the “autoconfig-url” key is used. If it is “manual”, then the proxies described by “/system/proxy/http”, “/system/proxy/https”, “/system/proxy/ftp” and “/system/proxy/socks” will be used. Each of the 4 proxy types is enabled if its “host” key is non-empty and its “port” key is non-0. If an http proxy is configured, but an https proxy is not, then the http proxy is also used for https. If a SOCKS proxy is configured, it is used for all protocols, except that the http, https, and ftp proxy settings override it for those protocols only.
cs: Výběr režimu nastavení proxy. Podporované hodnoty jsou „none“, „manual“, „auto“. Při nastavení „none“ se nebude proxy používat. Při nastavení „auto“ se použije automatické nastavení popsané na adrese URL uvedené v klíči „autoconfig-url“. Při nastavení „manual“ se použijí proxy uvedené v „/system/proxy/http“, „/system/proxy/https“, „/system/proxy/ftp“ a „/system/proxy/socks“. Každý z těchto 4 typů proxy se zapne, pokud je klíč „host“ neprázdný a klíč „port“ nenulový. Jestliže je nastavena proxy HTTP a proxy HTTPS ne, použije se proxy HTTP i pro HTTPS. Pokud je nastavena proxy SOCKS, použije se pro všechny protokoly, vyjma proxy HTTP, HTTPS a FTP, které si nastavení přepíšou.

en: Automatic proxy configuration URL
cs: Adresa URL automatického nastavení proxy

en: URL that provides proxy configuration values. When mode is “auto”, this URL is used to look up proxy information for all protocols.
cs: Adresa URL, která poskytuje hodnoty nastavení proxy. Pokud je režim „auto“, použije se tato adresa k vyhledání informací proxy pro všechny protokoly.

en: Non-proxy hosts
cs: Počítače mimo proxy

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
cs: Tento klíč obsahuje seznam počítačů, které jsou připojené přímo, namísto přes proxy (pokud je ta aktivní). Hodnotami mohou být názvy počítačů, domény (i s použitím úvodních divokých znaků typu *.domena.cz), adresy IP počítačů (IPv4 i IPv6) a síťové adresy s maskou (jako 192.168.0.0/24).

en: Use HTTP proxy for all protocols
cs: Používat proxy HTTP pro všechny protokoly

en: Whether to use the HTTP proxy for all protocols or not.
cs: Zda používat, nebo nepoužívat, proxy HTTP pro všechny protokoly.

en: Unused; ignore
cs: Nepoužíváno, ignorovat

en: This key is not used; HTTP proxying is enabled when the host key is non-empty and the port is non-0.
cs: Tento klíč není používán. Používání proxy HTTP je zapnuto, pokud klíč „host“ není prázdný a klíč „port“ je nenulový.

en: HTTP proxy host name
cs: Název počítače s proxy HTTP

en: The machine name to proxy HTTP through.
cs: Název počítače poskytujícího proxy HTTP.

en: HTTP proxy port
cs: Port proxy HTTP

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/http/host” that you proxy through.
cs: Port na počítači poskytujícím proxy a definovaném v klíči „/system/proxy/http/host“.

en: Authenticate proxy server connections
cs: Autentizovat připojení serveru proxy

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo is defined by “/system/proxy/http/authentication-user” and “/system/proxy/http/authentication-password”. This applies only to the http proxy; when using a separate https proxy, there is currently no way to specify that it should use authentication.
cs: Pokud je zapnuto, připojení k serveru proxy vyžaduje autentizaci. Kombinace uživatelské jméno/heslo je dána klíči „/system/proxy/http/authentication-user“ a „/system/proxy/http/authentication-password“. Použije se pouze pro proxy HTTP. Jestliže používáte samostatně proxy HTTPS, není k dispozici žádný způsob, jak určit, že se má používat autentizace.

en: HTTP proxy username
cs: Uživatelské jméno k proxy HTTP

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
cs: Uživatelské jméno, které se má předat při autentizaci spojení proxy HTTP.

en: HTTP proxy password
cs: Heslo k proxy HTTP

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
cs: Heslo, které se má předat při autentizaci spojení proxy HTTP.

en: Secure HTTP proxy host name
cs: Název počítače s proxy Secure HTTP

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
cs: Název počítače poskytujícího proxy Secure HTTP.

en: Secure HTTP proxy port
cs: Port proxy Secure HTTP

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/https/host” that you proxy through.
cs: Port na počítači poskytujícím proxy a definovaném v klíči „/system/proxy/https/host“.

en: FTP proxy host name
cs: Název počítače s proxy FTP

en: The machine name to proxy FTP through.
cs: Název počítače poskytujícího proxy FTP.

en: FTP proxy port
cs: Port proxy FTP

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/ftp/host” that you proxy through.
cs: Port na počítači poskytujícím proxy a definovaném v klíči „/system/proxy/ftp/host“.

en: SOCKS proxy host name
cs: Název počítače s proxy SOCKS

en: The machine name to use as a SOCKS proxy.
cs: Název počítače poskytujícího proxy SOCKS.

en: SOCKS proxy port
cs: Port proxy SOCKS

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/socks/host” that you proxy through.
cs: Port na počítači poskytujícím proxy a definovaném v klíči „/system/proxy/socks/host“.
