gsettings-desktop-schemas master - en to hu translation catalogue (629 entries)

en: On-screen keyboard
hu: Képernyő-billentyűzet

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
hu: A képernyő-billentyűzet be van-e kapcsolva.

en: Screen magnifier
hu: Képernyőnagyító

en: Whether the screen magnifier is turned on.
hu: A képernyőnagyító be van-e kapcsolva.

en: Screen reader
hu: Képernyőolvasó

en: Whether the screen reader is turned on.
hu: A képernyőolvasó be van-e kapcsolva.

en: Always show the Universal Access status icon
hu: Mindig jelenjen meg az Akadálymentesítés állapotikon

en: This key overrides the automatic hiding of the Universal Access status icon when no accessibility features are enabled.
hu: Ez a kulcs felülbírálja az Akadálymentesítés állapotikon automatikus elrejtését, amikor nincsenek akadálymentesítési szolgáltatások engedélyezve.

en: Always show the text caret
hu: Mindig jelenjen meg a szövegkurzor

en: This key overrides the hiding of the text caret in noneditable text in applications.
hu: Ez a kulcs felülbírálja a szövegkurzor elrejtését az alkalmazásokban lévő nem szerkeszthető szövegben.

en: High contrast
hu: Nagy kontraszt

en: Whether to use the high contrast style.
hu: A nagy kontrasztú stílus legyen-e használva.

en: Show status shapes
hu: Állapotalakzatok megjelenítése

en: Whether to use shapes to indicate status in addition or instead of color.
hu: Használjon-e alakzatokat az állapot jelzésére a színek mellett vagy helyett.

en: Enable accessibility keyboard shortcuts
hu: Akadálymentesítési gyorsbillentyűk engedélyezése

en: Beep when a keyboard accessibility feature changes
hu: Hangjelzés egy billentyűzet-akadálymentesítési szolgáltatás megváltozásakor

en: Whether to beep when a keyboard accessibility feature is enabled or disabled.
hu: Adjon-e hangjelzést a billentyűzet-akadálymentesítési szolgáltatás engedélyezésekor vagy letiltásakor.

en: Disable keyboard accessibility after a timeout
hu: Billentyűzet akadálymentesítésének letiltása egy időkorlát után

en: Whether to disable keyboard accessibility after a timeout, useful for shared machines.
hu: Tiltsa-e le a billentyűzet akadálymentesítését egy időkorlát után. Hasznos megosztott gépekhez.

en: Duration of the disabling timeout
hu: A letiltás időkorlátjának hossza

en: Duration of the timeout before disabling the keyboard accessibility.
hu: Az időkorlát hossza a billentyűzet akadálymentesítésének letiltása előtt.

en: Enable “Bounce Keys”
hu: „Billentyűszűrés” engedélyezése

en: Whether the “Bounce Keys” keyboard accessibility feature is turned on.
hu: A „Billentyűszűrés” billentyűzet-akadálymentesítési szolgáltatás be van-e kapcsolva.

en: Minimum interval in milliseconds
hu: Minimális időköz ezredmásodpercben

en: Ignore multiple presses of the same key within this many milliseconds.
hu: Ugyanazon billentyű többszöri lenyomásának figyelmen kívül hagyása ennyi ezredmásodpercen belül.

en: Beep when a key is rejected
hu: Hangjelzés billentyű elutasításakor

en: Whether to beep when a key is rejected.
hu: Hangjelzés billentyű elutasításakor.

en: Enable “Mouse Keys”
hu: „Egérbillentyűk” engedélyezése

en: Whether the “Mouse Keys” accessibility feature is turned on.
hu: Az „Egérbillentyűzet” akadálymentesítési szolgáltatás be van-e kapcsolva.

en: Pixels per seconds
hu: Képpont másodpercenként

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
hu: Hány képpontot mozduljon másodpercenként maximális sebességnél.

en: How long to accelerate in milliseconds
hu: Meddig gyorsítson, ezredmásodpercben

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
hu: Hány ezredmásodpercig tart a 0-ról maximális sebességre gyorsulás.

en: Initial delay in milliseconds
hu: Kezdő késleltetés ezredmásodpercben

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
hu: Hány másodpercet várjon mielőtt az egérmozgató billentyűk működni kezdenek.

en: Enable “Slow Keys”
hu: „Lassú billentyűk” engedélyezése

en: Whether the “Slow Keys” accessibility feature is turned on.
hu: A „Lassú billentyűk” akadálymentesítési szolgáltatás be van-e kapcsolva.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for this many milliseconds.
hu: Ne fogadja el a billentyű lenyomását, hacsak nincs ennyi ezredmásodpercig lenyomva.

en: Beep when a key is first pressed
hu: Hangjelzés a billentyűk első lenyomásakor

en: Whether to beep when a key is first pressed.
hu: Hangjelzés a billentyűk első lenyomásakor.

en: Beep when a key is accepted
hu: Hangjelzés billentyű elfogadásakor

en: Whether to beep when a key is accepted.
hu: Legyen-e hangjelzés billentyű elfogadásakor.

en: Enable sticky keys
hu: Ragadós billentyűk engedélyezése

en: Whether the sticky keys accessibility feature is turned on.
hu: A ragadós billentyűk akadálymentesítési szolgáltatás be van-e kapcsolva.

en: Disable when two keys are pressed at the same time
hu: Kikapcsolás két gomb egyidejű lenyomásakor

en: Whether to disable sticky keys if two keys are pressed at the same time.
hu: Ragadós billentyűk kikapcsolása két billentyű egyidejű megnyomásakor.

en: Beep when a modifier is pressed.
hu: Hangjelzés egy módosító megnyomásakor.

en: Whether to beep when a modifier key is pressed.
hu: Hangjelzés a módosítóbillentyűk lenyomásakor.

en: Enable “Toggle Keys”
hu: „Váltóbillentyűk” engedélyezése

en: Whether the “Toggle Keys” accessibility feature is turned on.
hu: A „Váltóbillentyűk” akadálymentesítési szolgáltatás be van-e kapcsolva.

en: Mouse Tracking Mode
hu: Egérkövetési mód

en: Determines the position of the magnified mouse image within the magnified view and how it reacts to system mouse movement. The values are • none: no mouse tracking; • centered: the mouse image is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system mouse) and the magnified contents are scrolled as the system mouse moves; • proportional: the position of the magnified mouse in the zoom region is proportionally the same as the position of the system mouse on screen; • push: when the magnified mouse intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view.
hu: Meghatározza a nagyított egérkép elhelyezkedését a nagyított nézeten belül és azt, hogy hogyan reagáljon a rendszeregér mozgására. Az értékek lehetnek: • none: nincs egérkövetés; • centered: az egérkép a nagyított terület közepén jelenik meg (amely szintén a rendszeregér alatti pontot ábrázolja) és a nagyított tartalom úgy görgetődik, ahogy a rendszeregér mozog; • proportional: a nagyított egér elhelyezkedése a nagyított területen arányosan ugyanaz mint a rendszeregér helyzete a képernyőn; • push: amikor a nagyított egér metszi a nagyított terület határát, a tartalom a nézetbe lesz görgetve.

en: Focus Tracking Mode
hu: Fókuszkövetési mód

en: Determines the position of the focused widget within magnified view. The values are: • none: no focus tracking • centered: the focused image is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system focus) and the magnified contents are scrolled as the system focus moves • proportional: the position of the magnified focus in the zoom region is proportionally the same as the position of the system focus on screen • push: when the magnified focus intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view
hu: Meghatározza a fókuszált felületi elem elhelyezkedését a nagyított nézeten belül. Az értékek lehetnek: • none: nincs fókuszkövetés; • centered: a fókuszált kép a nagyított terület közepén jelenik meg (amely szintén a rendszerfókusz alatti pontot ábrázolja) és a nagyított tartalom úgy görgetődik, ahogy a rendszerfókusz mozog; • proportional: a nagyított fókusz elhelyezkedése a nagyított területen arányosan ugyanaz mint a rendszerfókusz helyzete a képernyőn; • push: amikor a nagyított fókusz metszi a nagyított terület határát, a tartalom a nézetbe lesz görgetve.

en: Caret Tracking Mode
hu: Kurzorkövetési mód

en: Determines the position of the caret within magnified view. The values are: • none: no caret tracking • centered: the image of the caret is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system caret) and the magnified contents are scrolled as the system caret moves • proportional: the position of the magnified caret in the zoom region is proportionally the same as the position of the system caret on screen • push: when the magnified caret intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view
hu: Meghatározza a szövegkurzor elhelyezkedését a nagyított nézeten belül. Az értékek lehetnek: • none: nincs kurzorkövetés; • centered: a kurzor képe a nagyított terület közepén jelenik meg (amely szintén a rendszerkurzor alatti pontot ábrázolja) és a nagyított tartalom úgy görgetődik, ahogy a rendszerkurzor mozog; • proportional: a nagyított kurzor elhelyezkedése a nagyított területen arányosan ugyanaz mint a rendszerkurzor helyzete a képernyőn; • push: amikor a nagyított kurzor metszi a nagyított terület határát, a tartalom a nézetbe lesz görgetve.

en: Screen position
hu: Képernyő pozíció

en: The magnified view either fills the entire screen, or occupies the top-half, bottom-half, left-half, or right-half of the screen.
hu: A nagyított nézet, amely kitölti a teljes képernyőt, vagy elfoglalja a képernyő felső felét, alsó felét, bal felét vagy jobb felét.

en: Magnification factor
hu: Nagyítás tényező

en: The power of the magnification. A value of 1.0 means no magnification. A value of 2.0 doubles the size.
hu: A nagyítás mértéke. Az 1.0 érték azt jelenti, hogy nincs nagyítás. A 2.0 érték duplázza a méretet.

en: Enable lens mode
hu: Lencse mód engedélyezése

en: Whether the magnified view should be centered over the location of the system mouse and move with it.
hu: A nagyított nézet legyen-e a rendszer egerének elhelyezkedése közepére helyezve és mozogjon-e vele.

en: Scroll magnified contents beyond the edges of the desktop
hu: A nagyított tartalom görgetése az asztal szélein túl

en: For centered mouse tracking, when the system pointer is at or near the edge of the screen, the magnified contents continue to scroll such that the screen edge moves into the magnified view.
hu: Középre igazított egérkövetésnél, amikor a rendszer mutatója a kijelző szélénél vagy ahhoz közel van, a nagyított tartalom görgetése úgy folytatódjon, hogy a képernyő széle mozogjon a nagyított nézetben.

en: Show or hide crosshairs
hu: Szálkereszt megjelenítése vagy elrejtése

en: Enables/disables display of crosshairs centered on the magnified mouse sprite.
hu: Engedélyezi vagy letiltja a szálkereszt megjelenítését a nagyított egér sprite közepén.

en: Thickness of the crosshairs in pixels
hu: Szálkereszt vastagsága képpontban

en: Width in pixels of the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
hu: A függőleges és vízszintes vonalak szélessége képpontban, amely a szálkeresztet ábrázolja.

en: Color of the crosshairs
hu: A szálkereszt színe

en: The color of the the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
hu: A függőleges és vízszintes vonalak színe, amely a szálkeresztet ábrázolja.

en: Opacity of the crosshairs
hu: A szálkereszt átlátszatlansága

en: Determines the transparency of the crosshairs, from fully opaque to fully transparent.
hu: A szálkereszt átlátszóságát határozza meg a teljesen átlátszatlantól a teljesen átlátszóig.

en: Length of the crosshairs in pixels
hu: Szálkereszt hosszúsága képpontban

en: Determines the length in pixels of the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
hu: A függőleges és vízszintes vonalak hosszúságát határozza meg, amely a szálkeresztet ábrázolja.

en: Clip the crosshairs at the center
hu: A szálkeresztek vágása középen

en: Determines whether the crosshairs intersect the magnified mouse sprite, or are clipped such that the ends of the horizontal and vertical lines surround the mouse image.
hu: Meghatározza, hogy a szálkeresztek metsszék-e a nagyított egér sprite-ot vagy legyenek-e levágva mint az egérképet körülvevő vízszintes és függőleges vonalak végei.

en: Inverse lightness
hu: Fényesség megfordítása

en: Determines whether the lightness values are inverted: darker colors become lighter and vice versa, and white and black are interchanged.
hu: Meghatározza, hogy a fényesség értékek meg legyenek-e fordítva: a sötétebb színek világosabbak lesznek és viszont, valamint a fehér és a fekete felcserélődik.

en: Color Saturation
hu: Színtelítettség

en: Represents a change to the color saturation, from 0.0 (grayscale) to 1.0 (full color).
hu: A szín telítettségének változását ábrázolja 0.0-tól (szürkeárnyalatos) 1.0-ig (színes).

en: Change brightness of red
hu: A vörös fényerejének változtatása

en: Represents a change to the default brightness of the red component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
hu: A vörös komponens alapértelmezett fényerejének változtatását ábrázolja. A nulla jelzi, hogy nincs változtatás, a nullánál kisebb értékek jelzik a csökkentést és a nullánál nagyobb értékek jelzik a növelést.

en: Change brightness of green
hu: A zöld fényerejének változtatása

en: Represents a change to the default brightness for the green component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
hu: A zöld komponens alapértelmezett fényerejének változtatását ábrázolja. A nulla jelzi, hogy nincs változtatás, a nullánál kisebb értékek jelzik a csökkentést és a nullánál nagyobb értékek jelzik a növelést.

en: Change brightness of blue
hu: A kék fényerejének változtatása

en: Represents a change to the default brightness for the blue component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
hu: A kék komponens alapértelmezett fényerejének változtatását ábrázolja. A nulla jelzi, hogy nincs változtatás, a nullánál kisebb értékek jelzik a csökkentést és a nullánál nagyobb értékek jelzik a növelést.

en: Change contrast of red
hu: A vörös kontrasztjának változtatása

en: Represents a change to the default contrast of the red component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
hu: A vörös komponens alapértelmezett kontrasztjának változtatását ábrázolja. A nulla jelzi, hogy nincs kontraszt változtatás, a nullánál kisebb értékek jelzik a csökkentést és a nullánál nagyobb értékek jelzik a növelést.

en: Change contrast of green
hu: A zöld kontrasztjának változtatása

en: Represents a change to the default contrast of the green component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
hu: A zöld komponens alapértelmezett kontrasztjának változtatását ábrázolja. A nulla jelzi, hogy nincs kontraszt változtatás, a nullánál kisebb értékek jelzik a csökkentést és a nullánál nagyobb értékek jelzik a növelést.

en: Change contrast of blue
hu: A kék kontrasztjának változtatása

en: Represents a change to the default contrast of the blue component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
hu: A kék komponens alapértelmezett kontrasztjának változtatását ábrázolja. A nulla jelzi, hogy nincs kontraszt változtatás, a nullánál kisebb értékek jelzik a csökkentést és a nullánál nagyobb értékek jelzik a növelést.

en: Dwell click time
hu: Elidőzési kattintás ideje

en: Time in seconds before a click is triggered.
hu: A kattintás aktiválása előtti idő másodpercben.

en: Movement threshold
hu: Mozgási küszöb

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
hu: Megteendő távolság képpontban a mozgás felismerése előtt.

en: Gesture single click
hu: Egyszeres kattintás gesztussal

en: Direction to perform a single click (“left”, “right”, “up”, “down”).
hu: Az egyszeres kattintás iránya („left” = balra, „right” = jobbra, „up” = fel, „down” = le).

en: Gesture double click
hu: Dupla kattintás gesztussal

en: Direction to perform a double click (“left”, “right”, “up”, “down”).
hu: A dupla kattintás iránya („left” = balra, „right” = jobbra, „up” = fel, „down” = le).

en: Gesture drag click
hu: Húzás gesztussal

en: Direction to perform dragging (“left”, “right”, “up”, “down”).
hu: A húzás iránya („left” = balra, „right” = jobbra, „up” = fel, „down” = le).

en: Gesture secondary click
hu: Másodlagos kattintás gesztussal

en: Direction to perform a secondary click (“left”, “right”, “up”, “down”).
hu: A másodlagos kattintás iránya („left” = balra, „right” = jobbra, „up” = fel, „down” = le).

en: Dwell click mode
hu: Elidőzési kattintás módja

en: The active dwell click mode. Possible values are “window” and “gesture”.
hu: Az aktív elidőzési mód. Lehetséges értékek: „window” (ablak) és „gesture” (gesztus).

en: Show click type window
hu: A Kattintástípus ablak megjelenítése

en: Show click type window.
hu: A Kattintástípus ablak megjelenítése.

en: Enable dwell clicks
hu: Elidőzési kattintás engedélyezése

en: Enable dwell clicks.
hu: Elidőzési kattintás engedélyezése.

en: Secondary click enabled
hu: Másodlagos kattintás engedélyezése

en: Enable simulated secondary clicks
hu: Szimulált másodlagos kattintás engedélyezése

en: Secondary click time
hu: Másodlagos kattintás ideje

en: Time in seconds before a simulated secondary click is triggered.
hu: A szimulált másodlagos kattintás aktiválása előtti idő másodpercben.

en: Folder children
hu: Mappa gyermekek

en: List of relative settings paths at which app-folders are stored. Each folder uses the org.gnome.desktop.app-folders.folder schema.
hu: Azon relatív beállítások útvonalainak listája, ahol az alkalmazásmappák tárolva vannak. Minden mappa az org.gnome.desktop.app-folders.folder sémát használja.

en: Folder name
hu: Mappa neve

en: The name of the application folder.
hu: Az alkalmazásmappa neve.

en: Translate the name
hu: Fordítsa le a nevet

en: Whether the name key is a filename to be looked up in /usr/share/desktop-directories.
hu: A név kulcs egy olyan fájlnév-e, amelyet a /usr/share/desktop-directories helyen kell keresni.

en: Applications
hu: Alkalmazások

en: The list of IDs of applications that are explicitly included in this folder.
hu: Az alkalmazások azonosítóinak listája, amelyeket kifejezetten ez a mappa tartalmaz.

en: Categories
hu: Kategóriák

en: A list of categories for which apps will be placed into this folder by default, in addition to the apps that are listed in the apps key.
hu: Kategóriák listája, hogy alapértelmezetten mely alkalmazások legyenek ebbe a mappába elhelyezve, ezenkívül azon alkalmazásokhoz, amelyek az alkalmazások kulcsban listázva vannak.

en: Excluded applications
hu: Kizárt alkalmazások

en: A list of IDs of applications that are excluded from this folder. This can be used to remove applications that would otherwise be included by category.
hu: Az alkalmazások azonosítóinak listája, amelyek ki vannak zárva ebből a mappából. Ez használható azon alkalmazások eltávolításához, amelyeket egyébként tartalmaznak a kategóriák.

en: Picture Options
hu: Kép beállításai

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are “none”, “wallpaper”, “centered”, “scaled”, “stretched”, “zoom”, “spanned”.
hu: Meghatározza a wallpaper_filename kulcsban beállított kép megjelenését. Lehetséges értékek: „none” (nincs) „wallpaper” (mozaik), „centered” (középre igazított), „scaled” (kifeszített), „stretched” (nyújtott), „zoom” (nagyítás), „spanned” (kiterjesztett).

en: Picture URI
hu: Kép URI

en: URI to use for the background image. Note that the backend only supports local (file://) URIs.
hu: A háttérképként használandó URI. Ne feledje, hogy a háttérprogram csak helyi (file://) URI-kat támogat.

en: Picture URI (dark)
hu: Kép URI (sötét)

en: Picture Opacity
hu: Kép átlátszatlansága

en: Opacity with which to draw the background picture.
hu: A háttérkép rajzolásához használandó átlátszatlanság.

en: Primary Color
hu: Elsődleges szín

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
hu: Színátmenet rajzolásánál a bal vagy a felső szín, vagy az egyszínű háttér színe.

en: Secondary Color
hu: Másodlagos szín

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
hu: Színátmenet rajzolásánál a jobb vagy az alsó szín, egyszínű háttér esetén nem használt.

en: Color Shading Type
hu: Színárnyalat típusa

en: How to shade the background color. Possible values are “horizontal”, “vertical”, and “solid”.
hu: Hogyan árnyalja a háttérszínt. A lehetséges értékek „vízszintes”, „függőleges” és „homogén”.

en: Have file manager handle the desktop
hu: Kezelje-e a fájlkezelő az asztalt

en: If set to true, then file manager will draw the icons on the desktop.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a fájlkezelő jeleníti meg az asztal ikonjait.

en: Show the week date in the calendar
hu: Hetek számának megjelenítése a naptárban

en: If true, display the ISO week date in the calendar.
hu: Ha igazra van állítva, a naptárban megjelenik az ISO hétszám.

en: Automatically update timezone
hu: Időzóna automatikus frissítése

en: Whether to automatically update the timezone using geolocation.
hu: Frissítse-e automatikusan az időzónát helymeghatározás használatával.

en: Default calendar
hu: Alapértelmezett naptár

en: Default calendar application DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The preferred calendar application is the application handling the text/calendar mime type.
hu: Alapértelmezett naptár alkalmazás. ELAVULT: Ez a kulcs elavult és mellőzött. Az előnyben részesített naptár alkalmazás a text/calendar MIME-típust kezelő alkalmazás.

en: Calendar needs terminal
hu: A naptárnak terminálra van szüksége

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The preferred calendar application is the application handling the text/calendar mime type, whether it needs a terminal is taken from its desktop file.
hu: Az alapértelmezett naptár alkalmazásnak szüksége van-e parancssorra a futáshoz. ELAVULT: Ez a kulcs elavult és mellőzött. Az előnyben részesített naptár alkalmazás a text/calendar MIME-típust kezelő alkalmazás, ha szüksége van az asztal fájljából vett parancssorra.

en: Default tasks
hu: Alapértelmezett feladatkezelő

en: Default tasks application.
hu: Alapértelmezett feladatkezelő alkalmazás.

en: Tasks needs terminal
hu: A feladatoknak terminálra van szüksége

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run.
hu: Az alapértelmezett feladatkezelő alkalmazásnak szüksége van-e terminálra a futáshoz.

en: Terminal application
hu: Terminál alkalmazás

en: Terminal program to use when starting applications that require one. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The default terminal is handled in GIO.
hu: Terminált igénylő alkalmazások indításakor használandó terminál. ELAVULT: Ez a kulcs elavult és mellőzött. Az alapértelmezett terminál a GIO-ban kezelt.

en: Exec Arguments
hu: Végrehajtási argumentumok

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the “exec” key. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The default terminal and how to invoke it is handled in GIO.
hu: Az „exec” kulcsban megadott terminálban a programok végrehajtására használt paraméter. ELAVULT: Ez a kulcs elavult és mellőzött. Az alapértelmezett terminál és annak meghívása a GIO-ban kezelt.

en: Current input source
hu: Jelenlegi bemeneti forrás

en: The zero-based index into the input sources list specifying the current one in effect. The value is automatically capped to remain in the range [0, sources_length) as long as the sources list isn’t empty. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
hu: A nulla-alapú index a jelenlegi hatásban megadott bemeneti források listájába. Az érték automatikusan maximálva van, hogy a tartományban maradjon [0, sources_length) mindaddig, amíg a források listája nem üres. ELAVULT: Ez a kulcs elavult és mellőzött.

en: List of input sources
hu: Bemeneti források listája

en: List of input source identifiers available. Each source is specified as a tuple of 2 strings. The first string is the type and can be one of “xkb” or “ibus”. For “xkb” sources the second string is “xkb_layout+xkb_variant” or just “xkb_layout” if a XKB variant isn’t needed. For “ibus” sources the second string is the IBus engine name. An empty list means that the X server’s current XKB layout and variant won’t be touched and IBus won’t be used.
hu: Az elérhető bemeneti forrásazonosítók listája. Minden forrás 2 szöveg párosaként van megadva. Az első szöveg a típus, amely „xkb” vagy „ibus” egyike lehet. Az „xkb” forrásokhoz a második szöveg „xkb_layout+xkb_variant” vagy csak „xkb_layout”, ha az XKB változat nem szükséges. Az „ibus” forrásokhoz a második szöveg az IBus motor neve. Az üres lista azt jelenti, hogy az X-kiszolgáló jelenlegi XKB elrendezése és változata nem lesz érintve és az IBus nem lesz használva.

en: List of most recently used input sources
hu: A legutóbb használt bemeneti források listája

en: List of most recently used input sources. The value is in the same format as the available sources list.
hu: A legutóbb használt bemeneti források listája. Az érték ugyanabban a formátumban van mint az elérhető források listája.

en: List of XKB options
hu: XKB lehetőségek listája

en: List of XKB options. Each option is an XKB option string as defined by xkeyboard-config’s rules files.
hu: XKB lehetőségek listája. Minden lehetőség egy xkeyboard-config szabályfájlban meghatározott XKB lehetőség karakterlánc.

en: XKB model to use
hu: Használandó XKB modell

en: The XKB model to use. The value is the same identifier as defined by xkeyboard-config’s geometry files.
hu: A használandó XKB modell. Az érték ugyanaz, mint az xkeyboard-config geometriafájljaiban meghatározott azonosító.

en: Show all installed input sources
hu: Minden telepített bemeneti forrás megjelenítése

en: Makes all installed input sources available for choosing in System Settings.
hu: Minden telepített bemeneti forrást elérhetővé tesz a Rendszerbeállításokban választhatóvá.

en: Use different input sources for each window
hu: Eltérő bemeneti források használata minden ablakhoz

en: When enabled, input sources get attached to the currently focused window when activated.
hu: Ha engedélyezve van, a bemeneti források a jelenleg fókuszban lévő ablakhoz lesznek csatolva, ha aktiváltak.

en: Enable Toolkit Accessibility
hu: Eszközkészletek akadálymentesítésének bekapcsolása

en: Whether toolkits should load accessibility related modules.
hu: Az eszköztárak töltsék-e be az akadálymentesítéssel kapcsolatos modulokat.

en: Enable Animations
hu: Animációk bekapcsolása

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
hu: Megjelenjenek-e az animációk. Megjegyzés: Ez egy globális kulcs, megváltoztatja az ablakkezelő, a panel, stb. viselkedését.

en: Menus Have Tearoff
hu: A menükben van leválasztó

en: Whether menus should have a tearoff.
hu: A menükben legyen-e leválasztó.

en: Can Change Accels
hu: Módosítható gyorsbillentyűk

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
hu: A felhasználó beüthet-e új gyorsbillentyűt egy aktív menüre mutatva.

en: Toolbar Style
hu: Eszköztár stílusa

en: Toolbar Style. Valid values are “both”, “both-horiz”, “icons”, and “text”.
hu: Eszköztár stílusa. Lehetséges értékek: „both” (mindkettő), „both_horiz” (mindkettő vízszintesen), „icon” (ikon), és „text” (szöveg).

en: Menubar Detachable
hu: Menüsor leválasztható

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
hu: A felhasználó leválaszthatja és elmozdíthatja-e a menüsorokat.

en: Toolbar Detachable
hu: Eszköztár leválasztható

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
hu: A felhasználó leválaszthatja és elmozdíthatja-e az eszköztárakat.

en: Toolbar Icon Size
hu: Eszköztárikonok mérete

en: Size of icons in toolbars, either “small” or “large”.
hu: Az eszköztárak ikonjainak mérete, „small” (kicsi) vagy „large” (nagy).

en: Cursor Blink
hu: Villogó kurzor

en: Whether the cursor should blink.
hu: A kurzor villogjon-e.

en: Cursor Blink Time
hu: Kurzor villogási ideje

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
hu: A villogó kurzor ciklusának hossza ezredmásodpercben.

en: Cursor Blink Timeout
hu: Kurzor villogási időkorlátja

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds.
hu: A kurzor ennyi másodperc után befejezi a villogást.

en: Icon Theme
hu: Ikontéma

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
hu: A panel, nautilus, stb által használandó ikontéma.

en: Gtk+ Theme
hu: GTK+ téma

en: Basename of the default theme used by gtk+.
hu: A GTK+ által használt alapértelmezett téma neve.

en: Gtk+ Keybinding Theme
hu: GTK+ billentyűtársítás-téma

en: Basename of the default keybinding theme used by gtk+.
hu: A Gtk+ által használt alapértelmezett billentyűtársítás-téma neve.

en: Default font
hu: Alapértelmezett betűkészlet

en: Name of the default font used by gtk+.
hu: A gtk+ által használt alapértelmezett betűkészlet neve.

en: Directories with avatar faces
hu: Profilképeket tartalmazó könyvtárak

en: Directories to override the default avatar faces installed by gnome-control-center.
hu: A könyvtárak, amelyek felülírják a gnome-control-center által telepített alapértelmezett profilképeket.

en: Text scaling factor
hu: Szövegméretezési tényező

en: Factor used to enlarge or reduce text display, without changing font size.
hu: A szövegmegjelenítés nagyításához vagy csökkentéséhez használt tényező a betűméret változtatása nélkül.

en: Window scaling factor
hu: Ablakméretezési tényező

en: Integer factor used to scale windows by. For use on high-dpi screens. 0 means pick automatically based on monitor.
hu: Az ablakok méretezéséhez használt egész tényező. Magas DPI-s kijelzőkhöz használható. A 0 jelenti a monitor alapján vett automatikus értéket.

en: GTK IM Preedit Style
hu: GTK beviteli mód előszerkesztési stílusa

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
hu: A GTK+ által használt GTK+ beviteli mód előszerkesztési stílusának neve.

en: GTK IM Status Style
hu: GTK bevitelimód-állapot stílusa

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
hu: A GTK+ által használt GTK+ beviteli mód állapotstílusának neve.

en: GTK IM Module
hu: GTK beviteli mód modul

en: Name of the input method module used by GTK+.
hu: A GTK+ által használt beviteli mód moduljának neve.

en: Document font
hu: Dokumentum betűkészlete

en: Name of the default font used for reading documents.
hu: A dokumentumok olvasásához használt alapértelmezett betűkészlet neve.

en: Monospace font
hu: Monospace betűkészlet

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
hu: A terminálokhoz hasonló helyeken használandó monospace (rögzített szélességű) betűkészlet neve.

en: Menubar accelerator
hu: Menüsor gyorsbillentyű

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
hu: Gyorsbillentyű a menüsorok megnyitásához.

en: Cursor theme
hu: Kurzortéma

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support the Xcursor extension.
hu: A kurzortéma neve. Csak az Xcursort támogató X kiszolgálók használják.

en: Cursor size
hu: Kurzor mérete

en: Size of the cursor used as cursor theme.
hu: A kurzortémaként használt kurzor mérete.

en: Timeout before click repeat
hu: Időkorlát a kattintás ismétlése előtt

en: Timeout in milliseconds before a click starts repeating (on spinner buttons for example).
hu: Időkorlát ezredmásodpercben a kattintás ismétlésének megkezdése előtt (például a léptetőgombokon).

en: Timeout between click repeats
hu: Időkorlát kattintások ismétlése között

en: Timeout in milliseconds between repeated clicks when a button is left pressed.
hu: Időkorlát ezredmásodpercben a kattintások ismétlése között, amikor a gomb elhagyta a lenyomást.

en: Palette used in the color selector
hu: A színválasztóban használandó paletta

en: Palette used in the color selector as defined by the “gtk-color-palette” setting
hu: A színválasztóban használandó, a „gtk-color-palette” beállítás által megadott paletta

en: List of symbolic names and color equivalents
hu: Szimbolikus nevek és színegyenértékek listája

en: A “\n” separated list of “name:color” as defined by the “gtk-color-scheme” setting
hu: A „gtk-color-scheme” által meghatározott „name:color” „\n” karakterrel elválasztott listája

en: Whether the clock displays in 24h or 12h format
hu: Az óra 24-órás vagy 12-órás formában jelenjen-e meg

en: Whether the clock shows seconds
hu: Az óra jelenítse-e meg a másodperceket

en: If true, display seconds in the clock.
hu: A másodpercek is jelenjenek meg az órán.

en: Show date in clock
hu: Dátum megjelenítése az órában

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
hu: Az idő mellett a dátum is jelenjen meg.

en: Show weekday in clock
hu: Hét napja megjelenítése az órában

en: If true, display weekday in the clock, in addition to time.
hu: Ha igaz, akkor az idő mellett a hét napja is megjelenik.

en: Enable hot corners
hu: Forró sarkok engedélyezése

en: If true, the activities overview can be accessed by moving the mouse to the top-left corner.
hu: Ha igaz, akkor a tevékenységek áttekintő elérhető az egér bal felső sarokba húzásával.

en: Show battery percentage
hu: Akkumulátortöltöttség százalékos megjelenítése

en: If true, display battery percentage in the status menu, in addition to the icon.
hu: Ha igaz, akkor megjelenik az akkumulátortöltöttség százalékosan az állapotmenüben, az ikon mellett.

en: Enable the primary paste selection
hu: Elsődleges beillesztés engedélyezése

en: If true, gtk+ uses the primary paste selection, usually triggered by a middle mouse button click.
hu: Ha igaz, akkor a gtk+ az elsődleges beillesztést használja, melyet általában a középső gombra kattintás aktivál.

en: Allow overlay scrolling
hu: Rátét görgetés engedélyezése

en: Whether scrollbars should be overlayed as indicators. Depending on input devices in use, permanent scrollbars may still be displayed.
hu: A görgetősávok rátétek legyenek-e jelzőkként. A használatban lévő beviteli eszköztől függően az állandó görgetősávok továbbra is láthatóak maradhatnak.

en: Highlights the current location of the pointer.
hu: Kiemeli a mutató jelenlegi helyét.

en: If true, pressing a key will highlight the current pointer location on screen.
hu: Ha igaz, akkor egy billentyű megnyomása kiemeli a mutató jelenlegi helyét a képernyőn.

en: Antialiasing
hu: Élsimítás

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
hu: A betűkészletek megjelenítéséhez használt élsimítási típus. A lehetséges értékek: „none” ha nincs élsimítás, „grayscale” a szokásos szürkeárnyalatos élsimításhoz és „rgba” a részképpontok élsimításához (csak LCD kijelzők esetén).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
hu: A használandó hinting típusa a betűkészletek megjelenítésekor. A lehetséges értékek: „none”, ha nincs hinting és „slight”, ha csak az Y-tengelyre kell rögzíteni mint a Microsoft ClearType-nál, a DirectWrite-nál és az Adobe zárt betűkészlet-megjelenítési motorjánál. Figyelmen kívül hagyja a betűkészlet natív hintingjét, automatikusan állítja őket elő. Ubuntun alapértelmezetten ez van használatban. Ajánlott. A „medium” és a „full” jelentése a betűkészlet-formátumtól (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) és a telepített FreeType-verziótól függ. Általában próbálnak mind az X- és az Y-tengelyre igazításra (kivéve az .otf esetén: ott csak Y esetén). Ez torzuláshoz vagy nem konzisztens megjelenítéshez vezethet a betűkészlet minőségétől, a betűkészlet-formátumtól és a FreeType betűkészlet-motortól függően.

en: RGBA order
hu: RGBA sorrend

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
hu: A részképpont-elemek sorrendje. Csak akkor van használatban, ha az élsimítás „rgba”-ra van állítva. A lehetséges értékek: „rgb”, ha a vörös van balra (leggyakoribb), „brg”, ha a kék van balra, „vrgb”, ha a vörös van a tetején, „vgbr”, ha a vörös van az alján.

en: Color scheme
hu: Színséma

en: The preferred color scheme for the user interface. Valid values are “default”, “prefer-dark”, “prefer-light”.
hu: A felhasználói felület előnyben részesített színsémája. Az érvényes értékek: „default” (alapértelmezett), „prefer-dark” (sötét), „prefer-light” (világos).

en: Disable command line
hu: Parancssor letiltása

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel’s “Run Application” dialog.
hu: A felhasználó megakadályozása a terminálhoz való hozzáférésben vagy egy végrehajtandó parancssor megadásában. Például, ez letiltja a hozzáférést a panel „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakához.

en: Disable saving files to disk
hu: Fájlok lemezre mentésének letiltása

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications’ “Save as” dialogs.
hu: A felhasználó megakadályozása fájlok lemezre mentésében. Például, ez letiltja a hozzáférést az alkalmazások „Mentés másként” párbeszédablakaihoz.

en: Disable printing
hu: Nyomtatás letiltása

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications’ “Print” dialogs.
hu: A felhasználó megakadályozása a nyomtatásban. Például, ez letiltja a hozzáférést az alkalmazások „Nyomtatás” párbeszédablakaihoz.

en: Disable print setup
hu: Nyomtatóbeállítás letiltása

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications’ “Print Setup” dialogs.
hu: A felhasználó megakadályozása a nyomtatás beállításainak módosításában. Például, ez letiltja a hozzáférést az alkalmazások „Nyomtatás beállításai” párbeszédablakaihoz.

en: Disable user switching
hu: Felhasználóváltás letiltása

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
hu: A felhasználó ne válthasson más fiókra, miközben saját munkamenete aktív.

en: Disable lock screen
hu: Képernyő zárolásának letiltása

en: Prevent the user to lock his screen.
hu: A felhasználó nem zárolhatja a képernyőjét.

en: Disable URL and MIME type handlers
hu: URL és MIME kezelők letiltása

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
hu: Az URL vagy MIME-típus kezelő alkalmazások futtatásának megakadályozása.

en: Disable log out
hu: Kijelentkezés letiltása

en: Prevent the user from logging out.
hu: A felhasználó nem jelentkezhet ki.

en: Disable user administration
hu: Felhasználó adminisztrációjának letiltása

en: Stop the user from modifying user accounts. By default, we allow adding and removing users, as well as changing other users settings.
hu: A felhasználó megakadályozása a felhasználói fiókok módosításához. Alapértelmezetten engedélyezzük felhasználók hozzáadását és eltávolítását, akárcsak más felhasználók beállításainak módosítását.

en: Mount removable storage devices as read-only
hu: Cserélhető tárolóeszközök csatolása csak olvashatóan

en: Prevent users from writing or modifying files on removable storage devices (i.e. flash disks, mobile phones, cameras).
hu: A felhasználók megakadályozása a cserélhető tárolóeszközökön (azaz flash-meghajtókon, mobiltelefonokon, fényképezőgépeken) lévő fájlok írásában vagy módosításában.

en: Disable password showing
hu: Jelszó megjelenítésének letiltása

en: Disable the "Show Password" menu item in password entries.
hu: A „Jelszó megjelenítése” menüpont letiltása a jelszómezőkben.

en: Whether to automatically mount media
hu: Adathordozók automatikus csatolása

en: If set to true, then Nautilus will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a Nautilus automatikusan csatolja az adathordozókat, például a felhasználó által látható merevlemezeket és cserélhető adathordozókat indításkor és adathordozó behelyezésekor.

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
hu: Mappa megnyitása az automatikusan csatolt adathordozókhoz

en: If set to true, then Nautilus will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a Nautilus automatikusan megnyit egy mappát adathordozó automatikus csatolásakor. Ez csak akkor érvényes, ha az adathordozó x-content/* típusa ismeretlen, ha ismert, akkor ehelyett a felhasználó által beállítható művelet kerül végrehajtásra.

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
hu: Soha ne kérdezzen rá vagy hajtsa végre programok automatikus futtatását adathordozó behelyezésekor

en: If set to true, then Nautilus will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a Nautilus nem kérdez rá az adathordozók behelyezésekor az automatikus futtatásra/nem hajtja végre azt.

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
hu: Az x-content/* típusok listája, amelyekhez az előnyben részesített alkalmazás kerül elindításra

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
hu: Azon x-content/* típusok listája, amelyekhez a felhasználó egy alkalmazás elindítását választotta a beállítóablakban. Az ilyen típusú adathordozók behelyezésekor elindul az adott típushoz előnyben részesített alkalmazás.

en: List of x-content/* types set to “Do Nothing”
hu: Az x-content/* típusok listája, amelyekhez a kiválasztott művelet a „Ne tegyen semmit”

en: List of x-content/* types for which the user have chosen “Do Nothing” in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
hu: Azon x-content/* típusok listája, amelyekhez a felhasználó a „Ne tegyen semmit” lehetőséget választotta a beállítóablakban. Nem jelenik meg kérdés, és a megfelelő alkalmazás sem indul el az ilyen típusú adathordozók behelyezésekor.

en: List of x-content/* types set to “Open Folder”
hu: Az x-content/* típusok listája, amelyekhez a kiválasztott művelet a „Mappa megnyitása”

en: List of x-content/* types for which the user have chosen “Open Folder” in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
hu: Azon x-content/* típusok listája, amelyekhez a felhasználó a „Mappa megnyitása” lehetőséget választotta a beállítóablakban. Az ilyen típusú adathordozók behelyezésekor megjelenik egy mappaablak.

en: Show notification banners
hu: Értesítési csíkok megjelenítése

en: Whether notification banners are visible for application notifications.
hu: Az értesítési csíkok legyenek-e láthatók az alkalmazás értesítésekhez.

en: Show notifications in the lock screen
hu: Értesítések megjelenítése a zárolt képernyőn

en: Whether notifications are shown in the lock screen or not.
hu: Az értesítések jelenjelek-e meg a zárolt képernyőn vagy ne.

en: Application ID
hu: Alkalmazás azonosító

en: The application that this policy is for.
hu: Az alkalmazás, amelyhez ez a házirend tartozik.

en: Enable notifications
hu: Értesítések engedélyezése

en: Whether notifications are globally enabled for this application.
hu: Az értesítések legyenek-e globálisan engedélyezve ehhez az alkalmazáshoz.

en: Enable sound alerts
hu: Hangriasztások engedélyezése

en: Whether notifications should be accompanied by sound alerts.
hu: Az értesítéseket kísérjék-e hangriasztások.

en: Whether notification banners for this application are shown or not. Does not affect clicking on message tray buttons.
hu: Jelenjenek-e meg az értesítési csíkok ehhez az alkalmazáshoz vagy ne. Nem érinti a kattintásokat az üzenettálca gombokon.

en: Force automatic expanding of banners
hu: A fejlécek automatikus kinyitásának erőltetése

en: Whether notifications from this application are expanded automatically when in banner mode.
hu: Legyenek-e automatikusan kinyitva az ebből az alkalmazásból származó értesítések fejléc módban.

en: Show in the lock screen
hu: Megjelenítés a zárolt képernyőn

en: Whether notifications from this application are shown when the screen is locked.
hu: Ebből az alkalmazásból jelenjenek-e meg az értesítések, amikor a képernyő zárolt.

en: Show details in the lock screen
hu: Részletek megjelenítése a zárolt képernyőn

en: Whether the summary and body of notifications from this application will be visible in the locked screen.
hu: Ebből az alkalmazásból az értesítések összefoglalója és törzse legyen-e látható a zárolt képernyőn.

en: Whether edge scrolling is enabled
hu: Engedélyezve van-e a széleken történő görgetés

en: When enabled, touchpads that support edge scrolling will have that feature enabled.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a széleken történő görgetést támogató érintőtábláknál engedélyezve lesz az a funkció.

en: Whether two-finger scrolling is enabled
hu: Engedélyezett-e a kétujjas görgetés

en: When enabled, touchpads that support two-finger scrolling will have that feature enabled.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a kétujjas görgetést támogató érintőtábláknál engedélyezve lesz az a funkció.

en: Whether to disable the touchpad while typing
hu: Letiltsa-e az érintőtáblát gépelés közben

en: When enabled, touchpads will be disabled while typing on the keyboard.
hu: Ha engedélyezve van, akkor az érintőtáblák letiltásra kerülnek a billentyűzeten gépelés közben.

en: Enable mouse clicks with touchpad
hu: Egérkattintások engedélyezése az érintőtáblán

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
hu: Állítsa IGAZRA, hogy egérkattintásokat küldhessen az érintőtáblára koppintással.

en: Tap Button Map
hu: Koppintás gombokra történő leképezése

en: Defines the mapping between the number of fingers and touchpad buttons. The default is to have a 1, 2 and 3 finger tap to map to the left, right and middle button ("lrm"), respectively.
hu: Meghatározza a leképezést az ujjak száma és az érintőtábla gombjai között. Az alapértelmezett az 1, 2 és 3 ujjas koppintás a bal, jobb és középső gombra („lmr”) történő leképezésre.

en: Enable tap-and-drag with touchpad
hu: „Koppintás és húzás” engedélyezése az érintőtáblán

en: Set this to TRUE to be able to start a drag by tapping and immediately moving the finger that’s now pressed on the touchpad.
hu: Állítsa IGAZRA, hogy koppintással és az ujj azonnali mozgatásával húzást kezdeményezhessen az érintőtáblán.

en: Enable tap-and-drag-lock with touchpad
hu: „Koppintás és húzás” zárolásának engedélyezése az érintőtáblán

en: Set this to TRUE to lock the dragging process within a short timeout when the finger is lifted on the touchpad and the tap-and-drag setting is enabled.
hu: Állítsa IGAZRA, hogy a húzási folyamat egy rövid időtúllépés idejéig zárolja a húzási folyamatot, ha felemeli az érintőtábláról az ujját és a koppintás és húzás engedélyezett.

en: Touchpad enabled
hu: Érintőtábla engedélyezve

en: Defines the situations in which the touchpad is enabled.
hu: Meghatározza azt a helyzetet, amikor az érintőtábla engedélyezve van.

en: Touchpad button orientation
hu: Érintőtábla gombjának elhelyezkedése

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
hu: A bal és jobb egérgombok felcserélése balkezes egerekhez a „left” értékkel, jobbkezeshez a „right” értékkel. A „mouse” esetén az egérbeállításokat követi.

en: Acceleration profile
hu: Gyorsítási profil

en: Acceleration profile used for connected touchpads. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile for each device, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a touchpad doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
hu: Csatlakoztatott érintőtábláknál használt gyorsítási profil. A gyorsítási profil beállítható alapértelmezettre („default”), amely az alapértelmezett gyorsítási profilt használja az egyes eszközöknél, simára („flat”), amely a beállított mutatósebességből származtatott, az eszközre jellemző állandó tényezővel gyorsít, vagy alkalmazkodóra („adaptive”), amely hozzáilleszti a gyorsítást az egér mozgásától függően. Ha egy érintőtábla nem támogatja a beállított profilt, akkor a „default” lesz használva.

en: Pointer speed
hu: Mutató sebessége

en: Pointer speed for the touchpad. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
hu: Az érintőtábla mutatójának sebessége. Az elfogadott értékek a [-1..1] tartományban vannak (a „gyorsítatlantól” a „gyorsig”). A rendszer alapértelmezett értéke 0.

en: Natural scrolling
hu: Természetes görgetés

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
hu: Állítsa IGAZRA a természetes (fordított) görgetés engedélyezéséhez az érintőtábláknál.

en: Click method
hu: Kattintási módszer

en: How to generate software-emulated buttons, either disabled (“none”), through specific areas (“areas”), number of fingers (“fingers”) or left as hardware default (“default”).
hu: Hogyan állítson elő szoftveresen emulált gombokat: vagy letiltott („none”), adott területen keresztül („areas”), ujjak száma („fingers”), vagy hagyja a hardver alapértelmezettjén („default”).

en: Emulate middle click
hu: Középső kattintás utánzása

en: Set this to TRUE to enable middle click during simultaneous left and right click.
hu: Állítsa ezt IGAZ értékre a középső kattintás engedélyezéséhez az egyszerre történő bal és jobb kattintáskor.

en: Keyboard repeat
hu: Billentyűzetismétlés

en: Set this to TRUE to enable keyboard repeat.
hu: Állítsa IGAZRA a billentyűzetismétlés engedélyezéséhez.

en: Key Repeat Interval
hu: Billentyűismétlés időköze

en: Delay between repeats in milliseconds.
hu: Az ismétlések közti késleltetés ezredmásodpercben.

en: Initial Key Repeat Delay
hu: Kezdeti billentyűismétlés késleltetése

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
hu: Kezdeti billentyűismétlés késleltetése ezredmásodpercben.

en: Remember NumLock state
hu: NumLock állapotának megjegyzése

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a GNOME megjegyzi a NumLock LED állapotát a munkamenetek között.

en: NumLock state
hu: NumLock állapota

en: The remembered state of the NumLock LED.
hu: A NumLock LED megjegyzett állapota.

en: Mouse button orientation
hu: Egérgomb elhelyezkedése

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
hu: A bal és jobb egérgombok felcserélése balkezes egerekhez.

en: Pointer speed for mice. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
hu: Az egerek mutatójának sebessége. Az elfogadott értékek a [-1..1] tartományban vannak (a „gyorsítatlantól” a „gyorsig”). A rendszer alapértelmezett értéke 0.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for mice.
hu: Állítsa IGAZRA a természetes (fordított) görgetés engedélyezéséhez az egereknél.

en: Acceleration profile used for connected mice. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile for each device, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a mouse doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
hu: Csatlakoztatott egereknél használt gyorsítási profil. A gyorsítási profil beállítható alapértelmezettre („default”), amely az alapértelmezett gyorsítási profilt használja az egyes eszközöknél, simára („flat”), amely a beállított mutatósebességből származtatott, az eszközre jellemző állandó tényezővel gyorsít, vagy alkalmazkodóra („adaptive”), amely hozzáilleszti a gyorsítást az egér mozgásától függően. Ha egy egér nem támogatja a beállított profilt, akkor a „default” lesz használva.

en: Double click time
hu: Dupla kattintás ideje

en: Length of a double click in milliseconds.
hu: A dupla kattintás hossza ezredmásodpercben.

en: Drag threshold
hu: Húzási küszöb

en: Distance before a drag is started.
hu: Távolság a húzás elindítása előtt.

en: Drawing tablet mapping
hu: Rajzoló táblagép leképezése

en: EDID information of the output the tablet is mapped to. Must be in the format [vendor, product, serial]. ["","",""] relies on automatic mapping.
hu: A kimenet EDID információi, amelyre a táblagép le van képezve. A [szállító, termék, sorozatszám] formátumban kell lennie. A ["","",""] megbízik az automatikus leképzésben.

en: Tablet mapping
hu: Táblagép leképezése

en: How input affects the pointer on the screen
hu: Hogyan befolyásolja a bemenet a mutatót a képernyőn

en: Tablet area
hu: Táblagép területe

en: Dead area padding around the active area, in percentages. Respectively applied to left,right,top and bottom sides.
hu: Az aktív területet körbevevő halott terület százalékban megadva. Rendre a bal, jobb, fenti és lenti oldalakra alkalmazva.

en: Tablet aspect ratio
hu: Táblagép méretaránya

en: Enable this to restrict the tablet area to match the aspect ratio of the output.
hu: Ha engedélyezett, a táblagép területe le lesz korlátozva, hogy megegyezzen a kimenet méretarányával.

en: Tablet left-handed mode
hu: Táblagép balkezes módja

en: Enable this to allow physically rotating the tablet for left-handed setups
hu: Ha engedélyezett, akkor lehetővé teszi a táblagép fizikai elforgatását a balkezes beállításokhoz

en: Stylus pressure curve
hu: Íróvessző nyomásgörbéje

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
hu: Az íróvesszőre alkalmazott nyomásgörbe x1, y1 és x2, y2 koordinátái.

en: Eraser pressure curve
hu: Törlő nyomásgörbéje

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
hu: A törlőre alkalmazott nyomásgörbe x1, y1 és x2, y2 koordinátái.

en: Button action
hu: Gomb művelete

en: Stylus button action, this button is located along the pen handle.
hu: Az íróvessző gombjának művelete. Ez a gomb a toll fogantyúja mentén található.

en: Secondary button action
hu: Másodlagos gomb művelete

en: Secondary stylus button action, this button is located along the pen handle on some styli like the Grip Pen. Other styli like the Airbrush Pen or the Inking Pen only have one button, this setting is ineffective on those.
hu: Az íróvessző másodlagos gombjának művelete. Ez a gomb a toll fogantyúja mentén található néhány íróvesszőn, mint például a Grip Pen. Más íróvesszőknek (például Airbrush Pen vagy Inking Pen) csak egyetlen gombja van, ez a beállítás hatástalan azoknál.

en: Tertiary button action
hu: Harmadlagos gomb művelete

en: Tertiary stylus button action, this button is located along the pen handle on some styli like the 3D Pen. Other styli like the Grip Pen only have two buttons, this setting is ineffective on those.
hu: Az íróvessző harmadlagos gombjának művelete. Ez a gomb a toll fogantyúja mentén található néhány íróvesszőn, mint például a 3D Pen. Más íróvesszőknek (például Grip Pen) csak két gombja van, ez a beállítás hatástalan azoknál.

en: Pad button action type
hu: Tábla gombjának művelettípusa

en: The type of action triggered by the button being pressed.
hu: A gomb lenyomása által kiváltott művelet.

en: Key combination for the custom action
hu: Az egyéni művelet billentyűkombinációja

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
hu: Az egyéni műveletek gombjának megnyomásakor előállított billentyűkombináció.

en: Touchscreen output mapping
hu: Érintőképernyő kimenet leképezése

en: EDID information of the output the touchscreen is mapped to. Must be in the format [vendor, product, serial]. ["","",""] relies on automatic mapping.
hu: A kimenet EDID információi, amelyre az érintőképernyő le van képezve. A [szállító, termék, sorozatszám] formátumban kell lennie. A ["","",""] megbízik az automatikus leképzésben.

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
hu: Egérgörgő emulációs gomb. 0 értékkel letiltható a funkció.

en: Mouse wheel emulation button lock
hu: Egérgörgő emulációs gomb zárolása

en: Set this to TRUE to enable button locking for the wheel emulation button. If enabled, the first click of the button enables scrolling, the second click disables scrolling again.
hu: Állítsa IGAZ értékre, hogy engedélyezze az egérgörgő emulációs gomb zárolását. Ha engedélyezve van, akkor az első gombkattintás engedélyezi a görgetést, a második kattintás újra letiltja.

en: Acceleration profile used for the trackball. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the movement. If the trackball doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
hu: A hanyattegérnél használt gyorsítási profil. A gyorsítási profil beállítható alapértelmezettre („default”), amely az alapértelmezett gyorsítási profilt használja, simára („flat”), amely a beállított sebességből származtatott, az eszközre jellemző állandó tényezővel gyorsít, vagy alkalmazkodóra („adaptive”), amely hozzáilleszti a gyorsítást a mozgástól függően. Ha a hanyattegér nem támogatja a beállított profilt, akkor a „default” lesz használva.

en: Pointer speed for pointing sticks. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
hu: A mutatópálcák mutatójának sebessége. Az elfogadott értékek a [-1..1] tartományban vannak (a „gyorsítatlantól” a „gyorsig”). A rendszer alapértelmezett értéke 0.

en: Acceleration profile used for the pointing stick. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the movement. If the pointing stick doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
hu: A mutatópálcánál használt gyorsítási profil. A gyorsítási profil beállítható alapértelmezettre („default”), amely az alapértelmezett gyorsítási profilt használja, simára („flat”), amely a beállított sebességből származtatott, az eszközre jellemző állandó tényezővel gyorsít, vagy alkalmazkodóra („adaptive”), amely hozzáilleszti a gyorsítást a mozgástól függően. Ha a mutatópálca nem támogatja a beállított profilt, akkor a „default” lesz használva.

en: Scrolling method
hu: Görgetési módszer

en: Scrolling method used for pointing sticks. The scrolling method can be set to either default (“default”) which uses the default method, none (“none”), which disables scrolling, or middle-button (“on-button-down”) which enables scrolling whilst the middle button is held down.
hu: A mutatópálcáknál használt görgetési módszer. A görgetési módszer beállítható alapértelmezettre („default”), amely az alapértelmezett módszert használja, nincs („none”) értékre, amely letiltja a görgetést, vagy középső gombra („on-button-down”), amely addig teszi lehetővé a görgetést, amíg a középső gombot lenyomva tartják.

en: Controls visibility of personal information
hu: Vezérli a személyes információk láthatóságát

en: If set to true, the system will make an effort to not divulge the user’s identity on screen or on the network.
hu: Ha igazra van állítva, a rendszer arra fog törekedni, hogy ne adja ki a felhasználó személyazonosságát a képernyőn vagy a hálózaton.

en: Show full name in the user menu
hu: Teljes név megjelenítése a felhasználómenüben

en: Whether the users full name is shown in the user menu or not.
hu: A felhasználók teljes neve jelenjen-e meg a felhasználómenüben vagy ne.

en: Whether to remove old files from the trash automatically
hu: A régi fájlokat távolítsa-e el automatikusan a kukából

en: If TRUE, automatically remove files from the trash when they are older than “old-files-age” days.
hu: Ha IGAZ, automatikusan eltávolítja a fájlokat a kukából, ha azok régebbiek „old-files-age” napnál.

en: Whether to remove old temporary files automatically
hu: A régi ideiglenes fájlokat távolítsa-e el automatikusan

en: If TRUE, automatically remove temporary files when they are older than “old-files-age” days.
hu: Ha IGAZ, automatikusan eltávolítja az ideiglenes fájlokat, ha azok régebbiek „old-files-age” napnál.

en: Number of days to keep trash and temporary files
hu: A kuka és az ideiglenes fájlok megtartási napjainak száma

en: Consider trash and temporary files old after this many days.
hu: Tekintse a kukát és az átmeneti fájlokat réginek ennyi nap után.

en: Whether to remember recently used files
hu: Emlékezzen-e a legutóbb használt fájlokra

en: If FALSE, applications will not remember recently used files.
hu: Ha HAMIS, az alkalmazások nem fognak emlékezni a legutóbb használt fájlokra.

en: Number of days to remember recently used files for
hu: Azon napok száma, ameddig emlékezzen a legutóbb használt fájlokra

en: Recently used files will be remembered for this many days. If set to 0, recent files will not be remembered; if set to -1, they will be retained indefinitely.
hu: A legutóbb használt fájlokra ennyi napig fog emlékezni. Ha 0 értékre van állítva, a legutóbbi fájlokra nem fog emlékezni; ha -1 értékre van állítva, akkor végtelen ideig meg lesznek tartva.

en: Whether to remember application usage
hu: Emlékezzen-e az alkalmazás használatára

en: If FALSE, application usage will not be monitored and recorded.
hu: Ha HAMIS, az alkalmazás használata nem lesz megfigyelve és rögzítve.

en: Send statistics when applications are removed or installed
hu: Statisztikák küldése, ha alkalmazásokat távolítanak el vagy telepítenek

en: If FALSE, no anonymous installation or removal information will be sent to the vendor.
hu: Ha HAMIS, nem kerülnek elküldésre névtelen telepítési vagy eltávolítási információk a gyártónak.

en: Send reports of technical problems to the vendor
hu: Technikai problémákkal kapcsolatos jelentések küldése a gyártónak

en: If TRUE, anonymized reports will be sent automatically to the vendor.
hu: Ha IGAZ, névtelen jelentések kerülnek automatikusan elküldésre a gyártónak.

en: Don’t allow applications to access the microphone
hu: Ne engedélyezze az alkalmazásoknak, hogy hozzáférjenek a mikrofonhoz

en: If TRUE, applications should not use the microphone.
hu: Ha IGAZ, akkor az alkalmazások nem használhatják a mikrofont.

en: Don’t allow applications to access the camera
hu: Ne engedélyezze az alkalmazásoknak, hogy hozzáférjenek a kamerához

en: If TRUE, applications should not use the camera.
hu: Ha IGAZ, akkor az alkalmazások nem használhatják a kamerát.

en: Don’t allow applications to output sound
hu: Ne engedélyezze az alkalmazásoknak, hogy hangot adjanak ki

en: If TRUE, applications should not make sound.
hu: Ha IGAZ, akkor az alkalmazások nem adhatnak ki hangot.

en: Whether to protect USB devices
hu: Védje-e az USB-s eszközöket

en: If the USBGuard service is present and this setting is enabled, USB devices will be protected as configured in the usb-protection-level setting.
hu: Ha az USBGuard szolgáltatás jelen van és a beállítás engedélyezett, akkor az USB-s eszközök az usb-protection-level kulcsban beállítottak szerint védve lesznek.

en: When USB devices should be rejected
hu: Mikor legyenek elutasítva az USB-s eszközök

en: If set to “lockscreen”, only when the lock screen is present new USB devices will be rejected; if set to “always”, all new USB devices will always be rejected.
hu: Ha „lockscreen” értékre van állítva, akkor csak a zárolt képernyőn lesznek az USB-s eszközök elutasítva. Ha „always” az értéke, akkor az új USB-s eszközök mindig el lesznek utasítva.

en: Whether the privacy screen is enabled
hu: Az adatvádelem képernyő engedélyezve van-e

en: If the underlying hardware has privacy screen support and this setting is enabled, the panels supporting this technology will be obscured from lateral view.
hu: Ha az alapul szolgáló hardver rendelkezik adatvédelmi képernyő támogatással, és ez a beállítás engedélyezve van, akkor a technológiát támogató panelek el lesznek takarva az oldalnézet elől.

en: Activate when idle
hu: Aktiválás üresjáratban

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. Set org.gnome.desktop.session idle-delay to 0 if you do not want to activate the screensaver.
hu: Állítsa ezt IGAZRA a képernyővédő aktiválásához a munkamenet üresjáratában. ELAVULT: Ez a kulcs elavult és mellőzött. Állítsa az org.gnome.desktop.session idle-delay értékét 0-ra, ha nem szeretné aktiválni a képernyővédőt.

en: Lock on activation
hu: Zárolás aktiváláskor

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
hu: Állítsa ezt igazra a képernyő zárolásához a képernyővédő aktiválásakor.

en: Time before locking
hu: A zárolásig eltelő idő

en: The number of seconds after screensaver activation before locking the screen.
hu: A képernyővédő aktiválásától a képernyő zárolásáig eltelő másodpercek száma.

en: Show full name in the lock screen
hu: Teljes név megjelenítése a zárolt képernyőn

en: Whether the user’s full name is shown in the lock screen or not. This only affects the screen shield, the name is always shown in the unlock dialog.
hu: A felhasználók teljes neve jelenjen-e meg a zárolt képernyőn vagy ne. Ez csak a képernyőpajzsot érinti, a név mindig megjelenik a feloldási párbeszédablakban.

en: Allow embedding a keyboard into the window
hu: Billentyűzet beágyazásának engedélyezése az ablakba

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The “keyboard_command” key must be set with the appropriate command. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
hu: Állítsa ezt igazra billentyűzet beágyazásához az ablakba a feloldási kísérletkor. A „keyboard_command” kulcsot be kell állítani a megfelelő parancsra. ELAVULT: Ez a kulcs elavult és mellőzött.

en: Embedded keyboard command
hu: Beágyazott billentyűzet parancs

en: The command that will be run, if the “embedded_keyboard_enabled” key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
hu: A billentyűzet felületi elem ablakba ágyazásához futtatandó parancs, ha az „embedded_keyboard_enabled” kulcs be van állítva. A parancsnak meg kell valósítania egy XEMBED csatolófelületet és egy ablak XID-et kell kimenetként előállítania a szabványos kimenetre. ELAVULT: Ez a kulcs elavult és mellőzött.

en: Allow logout
hu: Kijelentkezés engedélyezése

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the “logout_delay” key. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
hu: Állítsa ezt igazra, ha a zárolás feloldása párbeszédablak késleltetés után tegye lehetővé a kijelentkezést. A késleltetés a „logout_delay” kulcsban adható meg. ELAVULT: Ez a kulcs elavult és mellőzött.

en: Time before logout option
hu: A kijelentkezési lehetőség megjelenéséig eltelő idő

en: The number of seconds after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the “logout_enable” key is set to TRUE. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored
hu: A képernyővédő aktiválásától a kijelentkezés lehetőségének megjelenéséig eltelő másodpercek száma a zárolás feloldása párbeszédablakban. Ez a kulcs csak akkor hatásos, ha a „logout_enable” kulcs értéke igaz. ELAVULT: Ez a kulcs elavult és mellőzött.

en: Logout command
hu: Kijelentkezési parancs

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the “logout_enable” key is set to TRUE. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
hu: A kijelentkezés gomb megnyomásakor meghívandó parancs. Ennek a parancsnak egyszerűen, beavatkozás nélkül ki kell jelentkeztetnie a felhasználót. Ez a kulcs csak akkor hatásos, ha a „logout_enable” kulcs értéke igaz. ELAVULT: Ez a kulcs elavult és mellőzött.

en: Allow user switching
hu: Felhasználóváltás engedélyezése

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
hu: Állítsa ezt igazra, ha a zárolás feloldása párbeszédablak felajánlja a felhasználóváltás lehetőségét.

en: Allow the session status message to be displayed
hu: A munkamenet állapotüzenete megjeleníthető

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
hu: A munkamenet állapotüzenete megjeleníthető, ha a képernyő zárolva van. ELAVULT: Ez a kulcs elavult és mellőzött.

en: Disable all external search providers
hu: Minden külső keresőszolgáltató letiltása

en: Set to true to disable all external search provider programs, whether or not they are independently disabled or enabled. External search providers are installed by applications in $XDG_DATA_DIR/gnome-shell/search-providers.
hu: Állítsa igazra az összes külső keresőszolgáltató program letiltásához, attól függetlenül, hogy egyénileg tiltva vagy engedélyezve vannak-e. A külső keresőszolgáltatókat a(z) $XDG_DATA_DIR/gnome-shell/search-providers kulcsban lévő alkalmazások telepítették.

en: List of desktop file IDs for which the associated default-enabled search provider should be disabled
hu: Az asztali fájl azonosítók listája ahhoz, hogy mely hozzárendelt alapértelmezetten engedélyezett keresőszolgáltató legyen letiltva

en: Results for applications contained in this list will not be displayed when searching.
hu: Ezen a listán található alkalmazások találatai nem lesznek megjelenítve kereséskor.

en: List of desktop file IDs for which the associated default-disabled search provider should be enabled
hu: Az asztali fájl azonosítók listája ahhoz, hogy mely hozzárendelt alapértelmezetten letiltott keresőszolgáltató legyen engedélyezve

en: Results for applications contained in this list will be displayed when searching.
hu: Ezen a listán található alkalmazások találatai lesznek megjelenítve kereséskor.

en: List of desktop file IDs for search providers sort order
hu: Az asztali fájl azonosítók listája a keresőszolgáltatók rendezési sorrendjéhez

en: Results for applications contained in this list will be displayed in the specified order. Results for applications not specified in this list will be displayed last, sorted alphabetically.
hu: Ezen a listán található alkalmazások találatai a megadott sorrendben lesznek megjelenítve. Az ezen a listán nem található alkalmazások találatai legutoljára lesznek megjelenítve betűrendben.

en: Time before session is considered idle
hu: A munkamenet üresjárati állapotúvá nyilvánításáig eltelő idő

en: The number of seconds of inactivity before the session is considered idle.
hu: A munkamenet üresjárati állapotúvá nyilvánításáig eltelő másodpercek száma.

en: Session type
hu: Munkamenettípus

en: The name of the session to use. Known value is “gnome”.
hu: A használandó munkamenet neve. Az ismert érték a „gnome”.

en: Sounds for events
hu: Hangok az eseményekhez

en: Whether to play sounds on user events.
hu: Legyen-e hanglejátszás felhasználói eseményekkor.

en: Sound theme name
hu: Hangtéma neve

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
hu: Az eseményhangokhoz használandó XDG hangtéma.

en: Input feedback sounds
hu: Beviteli visszajelzés hangja

en: Whether to play sounds on input events.
hu: Legyen-e hanglejátszás beviteli eseményekkor.

en: Allow volume above 100%
hu: 100% fölötti hangerő engedélyezése

en: Whether volume can be set above 100%, using software amplification.
hu: Beállítható-e 100% fölé a hangerő, szoftveres erősítéssel.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
hu: Bélyegképek maximális kora a gyorsítótárban, napokban. A tisztítás letiltásához állítsa -1-re.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
hu: Bélyegképek maximális mérete a gyorsítótárban, megabájtokban. A tisztítás letiltásához állítsa -1-re.

en: Disable all external thumbnailers
hu: Minden külső előnézet-program kikapcsolása

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
hu: Állítsa igazra az összes külső előnézet-program kikapcsolásához, függetlenül attól, hogy ezek egyenként ki vagy be vannak-e kapcsolva.

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
hu: MIME-típusok listája ahhoz, hogy mely külső bélyegképkészítő programok lesznek letiltva

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
hu: Nem lesznek bélyegképek létrehozva azokhoz a fájlokhoz, amelyek MIME-típusát tartalmazza a lista.

en: Switch to workspace 1
hu: Átváltás az 1. munkaterületre

en: Switch to workspace 2
hu: Átváltás a 2. munkaterületre

en: Switch to workspace 3
hu: Átváltás a 3. munkaterületre

en: Switch to workspace 4
hu: Átváltás a 4. munkaterületre

en: Switch to workspace 5
hu: Átváltás az 5. munkaterületre

en: Switch to workspace 6
hu: Átváltás a 6. munkaterületre

en: Switch to workspace 7
hu: Átváltás a 7. munkaterületre

en: Switch to workspace 8
hu: Átváltás a 8. munkaterületre

en: Switch to workspace 9
hu: Átváltás a 9. munkaterületre

en: Switch to workspace 10
hu: Átváltás a 10. munkaterületre

en: Switch to workspace 11
hu: Átváltás a 11. munkaterületre

en: Switch to workspace 12
hu: Átváltás a 12. munkaterületre

en: Switch to workspace left
hu: Átváltás a balra lévő munkaterületre

en: Switch to workspace right
hu: Átváltás a jobbra lévő munkaterületre

en: Switch to workspace above
hu: Átváltás a fenti munkaterületre

en: Switch to workspace below
hu: Átváltás a lenti munkaterületre

en: Switch to last workspace
hu: Átváltás az utolsó munkaterületre

en: Switch windows of an application
hu: Váltás egy alkalmazás ablakai között

en: Reverse switch windows of an application
hu: Visszafelé váltás egy alkalmazás ablakai között

en: Switch applications
hu: Váltás az alkalmazások között

en: Reverse switch applications
hu: Visszafelé váltás az alkalmazások között

en: Switch windows
hu: Váltás az ablakok között

en: Reverse switch windows
hu: Visszafelé váltás az ablakok között

en: Switch system controls
hu: Váltás a rendszer vezérlői közt

en: Reverse switch system controls
hu: Visszafelé váltás a rendszer vezérlői közt

en: Switch windows of an app directly
hu: Váltás egy alkalmazás ablakai között közvetlenül

en: Reverse switch windows of an app directly
hu: Visszafelé váltás egy alkalmazás ablakai között közvetlenül

en: Switch windows directly
hu: Váltás az ablakok közt közvetlenül

en: Reverse switch windows directly
hu: Visszafelé váltás az ablakok között közvetlenül

en: Switch system controls directly
hu: Váltás a rendszer vezérlői közt közvetlenül

en: Reverse switch system controls directly
hu: Visszafelé váltás a rendszer vezérlői közt közvetlenül

en: Hide all normal windows
hu: Minden normál ablak elrejtése

en: DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
hu: ELAVULT: Ez a kulcs elavult, és figyelmen kívül lesz hagyva.

en: Show the run command prompt
hu: A parancs futtatása ablak megjelenítése

en: Don’t use
hu: Ne használja

en: Activate the window menu
hu: Ablakmenü aktiválása

en: Toggle fullscreen mode
hu: Teljes képernyős üzemmód

en: Toggle maximization state
hu: Maximalizált állapot

en: Toggle window always appearing on top
hu: Ablak mindig felül történő megjelenése

en: Maximize window
hu: Ablak maximalizálása

en: Restore window
hu: Ablak visszaállítása

en: Minimize window
hu: Ablak minimalizálása

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Move window
hu: Ablak áthelyezése

en: Resize window
hu: Ablak átméretezése

en: Toggle window on all workspaces or one
hu: Ablak megjelenítése minden munkaterületen vagy csak az egyiken

en: Move window to workspace 1
hu: Ablak áthelyezése az 1. munkaterületre

en: Move window to workspace 2
hu: Ablak áthelyezése a 2. munkaterületre

en: Move window to workspace 3
hu: Ablak áthelyezése a 3. munkaterületre

en: Move window to workspace 4
hu: Ablak áthelyezése a 4. munkaterületre

en: Move window to workspace 5
hu: Ablak áthelyezése az 5. munkaterületre

en: Move window to workspace 6
hu: Ablak áthelyezése a 6. munkaterületre

en: Move window to workspace 7
hu: Ablak áthelyezése a 7. munkaterületre

en: Move window to workspace 8
hu: Ablak áthelyezése a 8. munkaterületre

en: Move window to workspace 9
hu: Ablak áthelyezése a 9. munkaterületre

en: Move window to workspace 10
hu: Ablak áthelyezése a 10. munkaterületre

en: Move window to workspace 11
hu: Ablak áthelyezése a 11. munkaterületre

en: Move window to workspace 12
hu: Ablak áthelyezése a 12. munkaterületre

en: Move window to last workspace
hu: Ablak áthelyezése az utolsó munkaterületre

en: Move window one workspace to the left
hu: Ablak áthelyezése a balra lévő munkaterületre

en: Move window one workspace to the right
hu: Ablak áthelyezése a jobbra lévő munkaterületre

en: Move window one workspace up
hu: Ablak áthelyezése egy munkaterülettel feljebb

en: Move window one workspace down
hu: Ablak áthelyezése egy munkaterülettel lejjebb

en: Move window to the next monitor on the left
hu: Ablak áthelyezése a balra lévő következő monitorra

en: Move window to the next monitor on the right
hu: Ablak áthelyezése a jobbra lévő következő monitorra

en: Move window to the next monitor above
hu: Ablak áthelyezése a fent lévő következő monitorra

en: Move window to the next monitor below
hu: Ablak áthelyezése a lent lévő következő monitorra

en: Raise window if covered, otherwise lower it
hu: Fedett ablak előtérbe hozása, egyébként háttérbe küldése

en: Raise window above other windows
hu: Ablak más ablakok elé hozása

en: Lower window below other windows
hu: Ablak más ablakok mögé küldése

en: Maximize window vertically
hu: Ablak függőleges maximalizálása

en: Maximize window horizontally
hu: Ablak vízszintes maximalizálása

en: Move window to top left corner
hu: Ablak áthelyezése a bal felső sarokba

en: Move window to top right corner
hu: Ablak áthelyezése a jobb felső sarokba

en: Move window to bottom left corner
hu: Ablak áthelyezése a bal alsó sarokba

en: Move window to bottom right corner
hu: Ablak áthelyezése a jobb alsó sarokba

en: Move window to top edge of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő felső oldalához

en: Move window to bottom edge of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő alsó oldalához

en: Move window to right side of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő jobb oldalához

en: Move window to left side of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő bal oldalához

en: Move window to center of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő közepére

en: Switch input source
hu: Bemeneti forrás váltása

en: Binding to select the next input source
hu: Gyorsbillentyű a következő bemeneti forrás kiválasztásához

en: Switch input source backward
hu: Bemeneti forrás váltása visszafelé

en: Binding to select the previous input source
hu: Gyorsbillentyű az előző bemeneti forrás kiválasztásához

en: Toggle window to be always on top
hu: Ablak váltása mindig felül történő megjelenésre

en: Set or unset window to appear always on top
hu: Ablak beállítása vagy a beállítás visszavonása, hogy mindig felül jelenjen meg

en: Modifier to use for modified window click actions
hu: Módosító, amellyel a módosított ablakra kattintás műveletek használhatók

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). The middle and right click operations may be swapped using the “resize-with-right-button” key. Modifier is expressed as “<Alt>” or “<Super>” for example.
hu: Ezen billentyű nyomva tartása mellett az ablakra kattintva az ablak mozgatható (bal gomb) átméretezhető (középső gomb) vagy megjeleníthető az ablakmenü (jobb gomb). A bal és jobb műveletek felcserélhetők a „resize-with-right-button” kulcs segítségével. A módosítót például a következő módon lehet megadni: „<Alt>” vagy „<Super>”.

en: Whether to resize with the right button
hu: Átméretezés a jobb egérgombbal

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in “mouse-button-modifier”; set it to false to make it work the opposite way around.
hu: Állítsa igazra a „mouse-button-modifier” kulcsban megadott billentyű lenyomva tartása közben a jobb gombbal való átméretezéshez és a középső gombbal a menü megjelenítéséhez, állítsa hamisra az ellentétes működéshez.

en: Arrangement of buttons on the titlebar
hu: A gombok elrendezése az ablak címsorában

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as “menu:minimize,maximize,spacer,close”; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future metacity versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
hu: A címsor gombjainak igazítása. Az értéknek szövegnek kell lennie, mint például „menu:minimize,maximize,spacer,close”; a kettőspont választja el az ablak jobb és bal sarkát, a gombneveket pedig vesszők. Kettőzött gombok nem megengedettek. Az ismeretlen gombnevek jelzés nélkül figyelmen kívül lesznek hagyva, így a jövőbeli metacity verziókkal készült gombsorok visszafelé kompatibilisek maradnak. A speciális spacer címkével némi hely szúrható két szomszédos gomb közé.

en: Window focus mode
hu: Ablakfókusz módja

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; “click” means windows must be clicked in order to focus them, “sloppy” means windows are focused when the mouse enters the window, and “mouse” means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
hu: Az ablakfókusz módja jelzi, hogy az ablakokat hogyan tehetőek aktívvá. Három lehetséges értéke van; „click” azt jelenti, hogy rá kell kattintani az adott ablakra hogy aktív legyen, „sloppy” azt jelenti, hogy az ablak aktív lesz, amint az egér az ablak fölé ér és a „mouse” azt jelenti, hogy az ablak aktív lesz, amint az egér az ablak fölé ér és nem lesz az, ha az egér elhagyja az ablakot.

en: Control how new windows get focus
hu: Új ablakok fókuszba kerülésének vezérlése

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; “smart” applies the user’s normal focus mode, and “strict” results in new windows not being given focus automatically.
hu: Ez a beállítás az újonnan létrehozott ablakok fókuszba kerülésének irányítására biztosít további lehetőséget. Két lehetséges értéke van: a „smart” (intelligens) a felhasználó normál fókuszmódját alkalmazza, a „strict” (korlátozott) hatására pedig az új ablakok nem kapnak automatikusan fókuszt.

en: Whether windows should be raised when their client area is clicked
hu: Legyenek-e az ablakok előre hozva, amikor a kliensterületükre kattintanak

en: The default, true, indicates that a window will be raised whenever its client area or its frame is clicked. Setting this to false means that a window will not be raised if it is clicked on the client area. To raise it, one can click anywhere in the window’s frame, or Super-click on any part of the window. This mode is useful if one uses many overlapping windows.
hu: Az alapértelmezett igaz érték azt jelzi, hogy az ablak előre lesz hozva, amikor a kliensterületére vagy a keretére kattintanak. Ennek hamisra állítása azt jelenti, hogy az ablak nem lesz előre hozva, ha rákattintanak a kliensterületére. Az előrehozásához bárhova lehet kattintani az ablak keretén, vagy Szuper-kattintással az ablak bármely részére. Ez a mód akkor hasznos, ha valaki sok egymást átfedő ablakot használ.

en: Action on title bar double-click
hu: A címsoron való dupla kattintáskor bekövetkező esemény

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy mi történjen a címsoron való dupla kattintás esetén. Jelenleg érvényes lehetőségek a „toggle-maximize”, amely hatására teljes képernyős/eredeti méretű lesz, „toggle-maximize-horizontally” és „toggle-maximize-vertically”, amelyek hatására az ablak csak vízszintesen/függőlegesen lesz maximalizálva, „minimize”, amely hatására kis méretű lesz az ablak, „menu”, amely megjeleníti az ablak menüt, „lower”, amely az ablakot a többi ablak mögé viszi és „none”, amely nem hajt végre semmit.

en: Action on title bar middle-click
hu: A címsoron való középső gombos kattintáskor bekövetkező esemény

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy mi történjen a címsoron való középső gombos kattintás esetén. Jelenleg érvényes lehetőségek a „toggle-maximize”, amely hatására teljes képernyős/eredeti méretű lesz, „toggle-maximize-horizontally” és „toggle-maximize-vertically”, amelyek hatására az ablak csak vízszintesen/függőlegesen lesz maximalizálva, „minimize”, amely hatására kis méretű lesz az ablak, „menu”, amely megjeleníti az ablak menüt, „lower”, amely az ablakot a többi ablak mögé viszi és „none”, amely nem hajt végre semmit.

en: Action on title bar right-click
hu: A címsoron való jobb gombos kattintáskor bekövetkező esemény

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy mi történjen a címsoron való jobb gombos kattintás esetén. Jelenleg érvényes lehetőségek a „toggle-maximize”, amely hatására teljes képernyős/eredeti méretű lesz, „toggle-maximize-horizontally” és „toggle-maximize-vertically”, amelyek hatására az ablak csak vízszintesen/függőlegesen lesz maximalizálva, „minimize”, amely hatására kis méretű lesz az ablak, „menu”, amely megjeleníti az ablak menüt, „lower”, amely az ablakot a többi ablak mögé viszi és „none”, amely nem hajt végre semmit.

en: Automatically raises the focused window
hu: Automatikusan előtérbe hozza az aktív ablakot

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto-raise-delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
hu: Ha igazra van állítva és a fókuszmód a „sloppy” vagy „mouse” egyike, akkor a fókuszba került ablak automatikusan az előtérbe lesz hozva az auto-raise-delay kulcsban megadott késleltetés letelte után. Ez nem kapcsolódik az ablakra kattintáshoz annak előtérbe hozása érdekében, sem az ablakra mutatáshoz fogd és ejtsd művelet során.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
hu: Az automatikus előtérbe hozás opció késleltetése (ezredmásodpercben)

en: The time delay before raising a window if auto-raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
hu: Késleltetés (ezredmásodpercben) az ablak automatikus előtérbe hozása előtt, ha az auto-raise kulcs engedélyezett.

en: Current theme
hu: Jelenlegi téma

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
hu: A téma meghatározza az ablakkeretek, a címsor és sok más kinézetét. ELAVULT: Ez a kulcs elavult és mellőzött.

en: Use standard system font in window titles
hu: A rendszer szabvány betűkészletének használata az ablak címsorában

en: If true, ignore the titlebar-font option, and use the standard application font for window titles.
hu: Ha igazra van állítva, a titlebar-font kulcs figyelmen kívül marad, és a szabvány alkalmazás betűkészletet használja az ablakok címsoraihoz.

en: Window title font
hu: Ablak címsorának betűkészlete

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar-font-size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar-uses-desktop-font option is set to true.
hu: Betűkészlet-leíró karakterlánc, amely meghatározza az ablak címsorának betűkészletét. A leírás méret része csak akkor érvényesül, ha a titlebar-font-size kulcs értéke 0. Ez az opció le van tiltva, ha a titlebar-uses-desktop-font értéke igaz.

en: Number of workspaces
hu: Munkaterületek száma

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
hu: A munkaterületek száma. Az értéknek nullánál nagyobbnak kell lennie, és maximális értéke rögzített, megakadályozandó az asztali környezet használhatatlanná tételét túl sok munkaterület véletlen beállításával.

en: System Bell is Audible
hu: A rendszer hangjelzése hallható

en: Determines whether applications or the system can generate audible “beeps”; may be used in conjunction with “visual bell” to allow silent “beeps”.
hu: Meghatározza, hogy az alkalmazások vagy a rendszer kiadhatnak-e hallható hangjelzéseket, hasznos lehet a „látható rendszercsengővel” együtt alkalmazni, mert ennek segítségével lehetségesek a „néma hangjelzések” is.

en: Enable Visual Bell
hu: „Látható hangjelzés” engedélyezése

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a “bell” or “beep”; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
hu: Látható jelzést ad, amikor egy alkalmazás vagy a rendszer „hangjelzést” adna ki; ez hasznos lehet a nagyothallók számára vagy zajos környezetben.

en: Visual Bell Type
hu: Látható hangjelzés típusa

en: Tells the WM how to implement the visual indication that the system bell or another application “bell” indicator has been rung. Currently there are two valid values, “fullscreen-flash”, which causes a fullscreen white-black flash, and “frame-flash” which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default “system beep”), the currently focused window’s titlebar is flashed.
hu: Meghatározza, hogy az ablakkezelő hogyan jelenítse meg látható módon, ha a rendszer hangjelzése (esetleg másik alkalmazás „hangjelzése”) megszólal. Jelenleg két érvényes értéke van: a „fullscreen-flash”, amely a teljes képernyő fekete-fehér villanását okozza, illetve a „frame-flash”, amely a címsor villanását okozza a jelzést kiváltó alkalmazásnál. Ha ez az alkalmazás ismeretlen (amely általános a rendszer alapértelmezett „hangjelzése” esetén), akkor a jelenleg aktív ablak címsora fog felvillanni.

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
hu: Azon hibás funkciók letiltása, amelyeket régi vagy hibás alkalmazások használnak

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts the WM in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
hu: Néhány alkalmazás a szabványokat olyan módon veszi semmibe, hogy az az ablakkezelő hibás viselkedését okozza. Ez a lehetőség az ablakkezelőt kérlelhetetlenül helyes módba kapcsolja, amely sokkal konzisztensebb felhasználói felületet eredményez, feltéve hogy nem kell hibásan működő alkalmazásokat futtatnia.

en: The names of the workspaces
hu: A munkaterületek nevei

en: Defines the names that should be assigned to workspaces. If the list is too long for the current number of workspaces, names in excess will be ignored. If the list is too short, or includes empty names, missing values will be replaced with the default (“Workspace N”).
hu: Meghatározza a munkaterületekhez hozzárendelendő neveket. Ha a lista túl hosszú a jelenlegi munkaterületek számához, a felesleges nevek figyelmen kívül lesznek hagyva. Ha a lista túl rövid vagy üres neveket tartalmaz, a hiányzó értékek az alapértékekkel lesznek helyettesítve („N. munkaterület”).

en: The locale to use for dates / numbers formats
hu: A dátum- és számformátumokhoz használandó területi beállítás

en: Specify the locale to be used for displaying dates, times and numbers formats.
hu: A dátumok, idők és számformátumok megjelenítéséhez használandó területi beállítás megadása.

en: Geolocation services are enabled.
hu: A helymeghatározási szolgáltatások engedélyezve vannak.

en: If true, applications are allowed to access location information.
hu: Ha igaz, az alkalmazásoknak engedélyezett a helyzeti információkhoz való hozzáférés.

en: The maximum accuracy level of location.
hu: A helyzet legnagyobb pontossági szintje.

en: Configures the maximum level of location accuracy applications are allowed to see. Valid options are “country”, “city”, “neighborhood”, “street”, and “exact” (typically requires GPS receiver). Please keep in mind that this only controls what GeoClue will allow applications to see and they can find user’s location on their own using network resources (albeit with street-level accuracy at best).
hu: Beállítja a helyzet pontosságának azon legnagyobb szintjét, amelyet az alkalmazások láthatnak. Az érvényes beállítások: „ország”, „város”, „környék”, „utca” és „pontos” (tipikusan GPS-vevőt igényel). Ne feledkezzen meg arról, hogy ez csak azt vezérli, amit a GeoClue látni fog engedélyezni az alkalmazásoknak, és azok megtalálhatják a felhasználók saját helyzetét a hálózati erőforrások használatával (noha az utcaszintű pontosság a legjobb).

en: Proxy configuration mode
hu: Proxybeállítás módja

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are “none”, “manual”, “auto”. If this is “none”, then proxies are not used. If it is “auto”, the autoconfiguration URL described by the “autoconfig-url” key is used. If it is “manual”, then the proxies described by “/system/proxy/http”, “/system/proxy/https”, “/system/proxy/ftp” and “/system/proxy/socks” will be used. Each of the 4 proxy types is enabled if its “host” key is non-empty and its “port” key is non-0. If an http proxy is configured, but an https proxy is not, then the http proxy is also used for https. If a SOCKS proxy is configured, it is used for all protocols, except that the http, https, and ftp proxy settings override it for those protocols only.
hu: Válassza ki a proxybeállítás módját. A támogatott értékek: „none”, „manual”, „auto”. Ha ez „none”, akkor a proxy-k nincsenek használatban. Ha ez „auto”, akkor az „autoconfig-url” kulcs által leírt automatikus beállító URL lesz használatban. Ha ez „manual”, akkor a „/system/proxy/http”, a „/system/proxy/https”, a „/system/proxy/ftp” és a „/system/proxy/socks” lesz használatban. Mind a 4 proxytípus engedélyezve van, ha a „host” kulcsuk nem üres és a „port” kulcsuk nem 0. Ha be van állítva egy HTTP proxy, de HTTPS proxy nincs, akkor szintén a HTTP proxy lesz a HTTPS-hez használva. Ha be van állítva egy SOCKS proxy, akkor az minden protokollhoz használva lesz, kivéve ha HTTP, HTTPS és FTP proxybeállítások felülírják azt kizárólag ezekhez a protokollokhoz.

en: Automatic proxy configuration URL
hu: Automatikus proxybeállítás URL címe

en: URL that provides proxy configuration values. When mode is “auto”, this URL is used to look up proxy information for all protocols.
hu: A proxy beállításokat tartalmazó URL. Az „auto” mód esetén ez az URL proxy információk kereséséhez használható minden protokollhoz.

en: Non-proxy hosts
hu: Proxy nélkül elérhető kiszolgálók

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
hu: Ez a kulcs azon kiszolgálók listáját tartalmazza, amelyekhez közvetlenül kapcsolódik, proxy használata nélkül (ha az aktív). Az értékek lehetnek kiszolgálónevek, tartományok (kezdő helyettesítő karakterek használhatóak, pl. *.akarmi.hu), IP kiszolgálócímek (IPv4 és IPv6 egyaránt) és hálózati címek hálózati maszkkal (pl. 192.168.0.0/24).

en: Use HTTP proxy for all protocols
hu: HTTP proxy használata az összes protokollhoz

en: Whether to use the HTTP proxy for all protocols or not.
hu: Használja-e a HTTP proxyt az összes protokollhoz vagy ne.

en: Unused; ignore
hu: Nincs használatban, mellőzendő

en: This key is not used; HTTP proxying is enabled when the host key is non-empty and the port is non-0.
hu: Ez a kulcs nincs használatban; A HTTP proxyzás akkor van engedélyezve, ha a gazda kulcs nem üres és a port nem 0.

en: HTTP proxy host name
hu: HTTP proxy gépnév

en: The machine name to proxy HTTP through.
hu: A HTTP proxy gépneve.

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/http/host” that you proxy through.
hu: A „/system/proxy/http/host” kulcsban proxyként megadott gép portja.

en: Authenticate proxy server connections
hu: Kapcsolatok hitelesítése a proxy kiszolgálókhoz

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo is defined by “/system/proxy/http/authentication-user” and “/system/proxy/http/authentication-password”. This applies only to the http proxy; when using a separate https proxy, there is currently no way to specify that it should use authentication.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a proxykiszolgálóhoz kapcsolódás hitelesítést igényel. A felhasználónevet és a jelszót a „/system/proxy/http/authentication-user” és a „/system/proxy/http/authentication-password" kulcs adja meg. Ezt csak a HTTP-proxyhoz alkalmazza. Különálló HTTP-proxy használata esetén jelenleg nincs mód annak megadására, hogy hitelesítést használjon.

en: HTTP proxy username
hu: HTTP proxy felhasználónév

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
hu: HTTP proxy használatakor hitelesítéshez használandó felhasználónév.

en: HTTP proxy password
hu: HTTP proxy jelszó

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
hu: HTTP proxy használatakor hitelesítéshez használandó jelszó.

en: Secure HTTP proxy host name
hu: Biztonságos HTTP proxy gépnév

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
hu: A biztonságos HTTP proxy gépneve.

en: Secure HTTP proxy port
hu: Biztonságos HTTP proxy port

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/https/host” that you proxy through.
hu: A „/system/proxy/https/host” kulcsban proxyként megadott gép portja.

en: FTP proxy host name
hu: FTP proxy gépnév

en: The machine name to proxy FTP through.
hu: Az FTP proxy gépneve.

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/ftp/host” that you proxy through.
hu: A „/system/proxy/ftp/host” kulcsban proxyként megadott gép portja.

en: SOCKS proxy host name
hu: SOCKS proxy gépnév

en: The machine name to use as a SOCKS proxy.
hu: A SOCKS proxy gépneve.

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/socks/host” that you proxy through.
hu: A „/system/proxy/socks/host” kulcsban proxyként megadott gép portja.
