gsettings-desktop-schemas master - en to sl_SI translation catalogue (633 entries)

en: On-screen keyboard
sl_SI: Zaslonska tipkovnica

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
sl_SI: Ali je zaslonska tipkovnica vklopljena

en: Screen magnifier
sl_SI: Zaslonsko povečalo

en: Whether the screen magnifier is turned on.
sl_SI: Ali je zaslonsko povečalo vklopljeno

en: Screen reader
sl_SI: Zaslonski bralnik

en: Whether the screen reader is turned on.
sl_SI: Ali je zaslonski bralnik vklopljen

en: Always show the Universal Access status icon
sl_SI: Vesno pokaži ikono stanja splošnega dostopa

en: This key overrides the automatic hiding of the Universal Access status icon when no accessibility features are enabled.
sl_SI: Ključ prepiše samodejno skrivanje ikone stanja splošnega dostopa, kadar možnosti dostopnosti niso omogočene.

en: Always show the text caret
sl_SI: Vedno pokaži kazalko besedilnega polja

en: This key overrides the hiding of the text caret in noneditable text in applications.
sl_SI: Možnost prepiše nastavitev skrivanja kazalke besedila v programih za neuredljivim besedilom.

en: High contrast
sl_SI: Visok kontrast

en: Whether to use the high contrast style.
sl_SI: Ali naj se uporabi slog z visokim kontrastom

en: Show status shapes
sl_SI: Pokaži oblike stanja

en: Whether to use shapes to indicate status in addition or instead of color.
sl_SI: Ali naj bodo za prikaz stanja uporabljene oblike namesto barv.

en: Enable accessibility keyboard shortcuts
sl_SI: Omogoči tipkovne bližnjice dostopnosti

en: Beep when a keyboard accessibility feature changes
sl_SI: Zapiskaj, ko se zmožnost dostopnosti tipkovnice spremeni

en: Whether to beep when a keyboard accessibility feature is enabled or disabled.
sl_SI: Ali naj računalnik zapiska, ko je zmožnost dostopnosti tipkovnice omogočena ali onemogočena.

en: Disable keyboard accessibility after a timeout
sl_SI: Onemogoči dostopnost tipkovnice po zakasnitvi

en: Whether to disable keyboard accessibility after a timeout, useful for shared machines.
sl_SI: Ali naj se dostopnost tipkovnice onemogoči po zakasnitvi. Uporabno za souprabljene računalnike.

en: Duration of the disabling timeout
sl_SI: Trajanje onemogočanja zakasnitve

en: Duration of the timeout before disabling the keyboard accessibility.
sl_SI: Trajanje zakasnitve preden je dostopnost miške onemogočena.

en: Enable “Bounce Keys”
sl_SI: Omogoči »odskočne tipke«

en: Whether the “Bounce Keys” keyboard accessibility feature is turned on.
sl_SI: Ali je zmožnost dostopnosti tipkovnice »odskočnih tipk« omogočena.

en: Minimum interval in milliseconds
sl_SI: Najmanjši razmik v milisekundah

en: Ignore multiple presses of the same key within this many milliseconds.
sl_SI: Prezri več pritiskov iste tipke v določenem številu milisekund.

en: Beep when a key is rejected
sl_SI: Zapiskaj, ko je tipka zavrnjena

en: Whether to beep when a key is rejected.
sl_SI: Ali naj računalnik zapiska, ko je tipka zavrnjena.

en: Enable “Mouse Keys”
sl_SI: Omogoči »tipke miške«

en: Whether the “Mouse Keys” accessibility feature is turned on.
sl_SI: Ali je zmožnost dostopnosti »tipk miške« omogočena.

en: Pixels per seconds
sl_SI: Točk na sekundo

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
sl_SI: Koliko točk na sekundo za premik pri najvišji hitrosti.

en: How long to accelerate in milliseconds
sl_SI: Kako dolgo je pospeševanje v milisekundah

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
sl_SI: Koliko milisekund naj vzame za prehod iz 0 na najvišjo hitrost.

en: Initial delay in milliseconds
sl_SI: Začetni zamik v milisekundah

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
sl_SI: Koliko milisekund naj se počaka preden začnejo delovati tipke premikanja miške.

en: Enable “Slow Keys”
sl_SI: Omogoči »počasne tipke«

en: Whether the “Slow Keys” accessibility feature is turned on.
sl_SI: Ali je zmožnost dostopnosti »počasnih tipk« omogočena.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for this many milliseconds.
sl_SI: Ne sprejmi tipke kot pritisnjene, če ni pritisnjena toliko milisekund.

en: Beep when a key is first pressed
sl_SI: Zapiskaj, ko je tipka prvič pritisnjena

en: Whether to beep when a key is first pressed.
sl_SI: Ali naj računalnik zapiska ob prvem pritisku tipke.

en: Beep when a key is accepted
sl_SI: Zapiskaj, kadar je tipka sprejeta

en: Whether to beep when a key is accepted.
sl_SI: Ali naj računalnik zapiska ob sprejemu tipke.

en: Enable sticky keys
sl_SI: Omogoči lepljive tipke

en: Whether the sticky keys accessibility feature is turned on.
sl_SI: Ali naj bo zmožnost dostopnosti lepljivih tipk vklopljena.

en: Disable when two keys are pressed at the same time
sl_SI: Onemogoči, če sta dve tipki pritisnjeni hkrati

en: Whether to disable sticky keys if two keys are pressed at the same time.
sl_SI: Ali naj bodo lepljive tipke onemogočene, če sta dve tipki pritisnjeni hkrati.

en: Beep when a modifier is pressed.
sl_SI: Zapiskaj, ko je pritisnjena spremenilna tipka.

en: Whether to beep when a modifier key is pressed.
sl_SI: Ali naj računalnik zapiska, ko je pritisnjena spremenilna tipka.

en: Enable “Toggle Keys”
sl_SI: Omogoči »preklopne tipke«

en: Whether the “Toggle Keys” accessibility feature is turned on.
sl_SI: Ali naj bo zmožnost dostopnosti »preklopnih tipk« omogočena.

en: Mouse Tracking Mode
sl_SI: Način sledenja miške

en: Determines the position of the magnified mouse image within the magnified view and how it reacts to system mouse movement. The values are • none: no mouse tracking; • centered: the mouse image is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system mouse) and the magnified contents are scrolled as the system mouse moves; • proportional: the position of the magnified mouse in the zoom region is proportionally the same as the position of the system mouse on screen; • push: when the magnified mouse intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view.
sl_SI: Določi položaj povečane slike miške v povečanem pogledu in kako se odzove na gibanje sistemske miške. Vrednosti so - brez: brez sledenja miške, sredinjeno: slika miške je prikazana na središču povečanega področja (ki predstavlja tudi točko pod sistemsko miško) in povečana vsebina drsi, ko se sistemska miška premika, sorazmerno: položaj povečane miške v povečanjem področju je sorazmeren položaju sistemske miške na zaslonu, potisni: ko se povečana miška seka z robov povečanega področja, vsebina zdrsi v pogled.

en: Focus Tracking Mode
sl_SI: Način sledenja žarišča

en: Determines the position of the focused widget within magnified view. The values are: • none: no focus tracking • centered: the focused image is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system focus) and the magnified contents are scrolled as the system focus moves • proportional: the position of the magnified focus in the zoom region is proportionally the same as the position of the system focus on screen • push: when the magnified focus intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view
sl_SI: Določi položaj gradnika v povečanem pogledu. Vrednosti so: • brez: brez sledenja žarišča • sredinjeno: slika v žarišču je prikazana na središču povečanega področja (predstavlja tudi točko pod sistemskim žariščem) in povečana vsebina drsi, ko se žarišče premika • sorazmerno: položaj povečanega žarišča v povečanjem področju je sorazmeren položaju sistemskega žarišča na zaslonu • potisno: ko povečano žarišče seka z robov povečanega področja, vsebina zdrsi v pogled.

en: Caret Tracking Mode
sl_SI: Način sledenja kazalke

en: Determines the position of the caret within magnified view. The values are: • none: no caret tracking • centered: the image of the caret is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system caret) and the magnified contents are scrolled as the system caret moves • proportional: the position of the magnified caret in the zoom region is proportionally the same as the position of the system caret on screen • push: when the magnified caret intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view
sl_SI: Določi položaj kazalke v povečanem pogledu. Vrednosti so: • brez: brez sledenja • sredinjeno: slika kazalke je prikazana na središču povečanega področja (ta predstavlja tudi točko pod sistemsko kazalko) in povečana vsebina drsi, ko se sistemska kazalka pomika po besedilu • sorazmerno: položaj povečane kazalke v povečanem področju je sorazmeren položaju sistemske kazalke na zaslonu • potisno: ko povečana kazalka seka robove povečanega področja, vsebina zdrsi v pogled.

en: Screen position
sl_SI: Položaj zaslona

en: The magnified view either fills the entire screen, or occupies the top-half, bottom-half, left-half, or right-half of the screen.
sl_SI: Povečani pogled zapolni celoten zaslon, ali pa zavzame zgornjo polovico, spodnjo polovico, levo ali desno polovico zaslona.

en: Magnification factor
sl_SI: Faktor povečave

en: The power of the magnification. A value of 1.0 means no magnification. A value of 2.0 doubles the size.
sl_SI: Moč povečave. Vrednost 1,0 pomeni brez povečave. Vrednost 2,0 podvoji velikost.

en: Enable lens mode
sl_SI: Omogoči način leče

en: Whether the magnified view should be centered over the location of the system mouse and move with it.
sl_SI: Ali je povečan pogled sredinjen nad mestom sistemske miške in se z njo premika.

en: Scroll magnified contents beyond the edges of the desktop
sl_SI: Drsaj povečano vsebino preko robov namizja

en: For centered mouse tracking, when the system pointer is at or near the edge of the screen, the magnified contents continue to scroll such that the screen edge moves into the magnified view.
sl_SI: Za sredinjeno sledenje miški, ko je sistemski kazalnik blizu robu zaslona, povečana vsebina še na prej drsa tako, da se rob zaslona premakne v povečani pogled.

en: Show or hide crosshairs
sl_SI: Pokaži ali skrij merke

en: Enables/disables display of crosshairs centered on the magnified mouse sprite.
sl_SI: Omogoči/onemogoči prikaz merkov, ki so sredinjeni na povečano animacijo miške.

en: Thickness of the crosshairs in pixels
sl_SI: Debelina merka v točkah

en: Width in pixels of the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
sl_SI: Širina (v točkah) navpičnih in vodoravnih vrstic, ki sestavljata merke.

en: Color of the crosshairs
sl_SI: Barva merkov

en: The color of the the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
sl_SI: Barva navpičnih in vodoravnih vrstic, ki sestavljata merke.

en: Opacity of the crosshairs
sl_SI: Prosojnost merkov

en: Determines the transparency of the crosshairs, from fully opaque to fully transparent.
sl_SI: Določi prozornost merkov od popolnoma prekrivnih do popolnoma prozornih.

en: Length of the crosshairs in pixels
sl_SI: Dolžina merka v točkah

en: Determines the length in pixels of the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
sl_SI: Določi dolžino (v točkah) navpične in vodoravne črte, ki skupaj sestavljata merek.

en: Clip the crosshairs at the center
sl_SI: Razdeli merke na središču

en: Determines whether the crosshairs intersect the magnified mouse sprite, or are clipped such that the ends of the horizontal and vertical lines surround the mouse image.
sl_SI: Določi ali se merek prekriža s povečano animacijo miške ali pa je obrezan tako, da konca vodoravne in navpične črte obkrožata sliko miške.

en: Inverse lightness
sl_SI: Obrnjena svetlost

en: Determines whether the lightness values are inverted: darker colors become lighter and vice versa, and white and black are interchanged.
sl_SI: Določa ali so vrednosti svetlosti obrnjene: temnejše barve postanejo svetlejše in obratno. Zamenjata se tudi bela in črna.

en: Color Saturation
sl_SI: Nasičenost barve

en: Represents a change to the color saturation, from 0.0 (grayscale) to 1.0 (full color).
sl_SI: Določa spremembo nasičenosti barve od 0.0 (sivine) do 1.0 (polne barve).

en: Change brightness of red
sl_SI: Spremeni svetlost rdeče

en: Represents a change to the default brightness of the red component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
sl_SI: Določa spremembo privzete svetlosti rdeče komponente. Vrednost 0 pomeni, da ni spremembe, vrednosti manjše od 0, določajo zmanjšanje, vrednosti nad 0 pa povečanje.

en: Change brightness of green
sl_SI: Spremeni svetlost zelene

en: Represents a change to the default brightness for the green component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
sl_SI: Določa spremembo privzete svetlosti zelene komponente. Vrednost 0 pomeni, da ni spremembe, vrednosti manjše od 0, določajo zmanjšanje, vrednosti nad 0 pa povečanje.

en: Change brightness of blue
sl_SI: Spremeni svetlost modre

en: Represents a change to the default brightness for the blue component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
sl_SI: Določa spremembo privzete svetlosti modre komponente. Vrednost 0 pomeni, da ni spremembe, vrednosti manjše od 0, določajo zmanjšanje, vrednosti nad 0 pa povečanje.

en: Change contrast of red
sl_SI: Spremeni kontrast rdeče

en: Represents a change to the default contrast of the red component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
sl_SI: Določa spremembo privzetega kontrasta rdeče komponente. Vrednost 0 pomeni, da ni spremembe, vrednosti manjše od 0, določajo zmanjšanje, vrednosti nad 0 pa povečanje.

en: Change contrast of green
sl_SI: Spremeni kontrast zelene

en: Represents a change to the default contrast of the green component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
sl_SI: Določa spremembo privzetega kontrasta zelene komponente. Vrednost 0 pomeni, da ni spremembe, vrednosti manjše od 0, določajo zmanjšanje, vrednosti nad 0 pa povečanje.

en: Change contrast of blue
sl_SI: Spremeni kontrast modre

en: Represents a change to the default contrast of the blue component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
sl_SI: Določa spremembo privzetega kontrasta modre komponente. Vrednost 0 pomeni, da ni spremembe, vrednosti manjše od 0, določajo zmanjšanje, vrednosti nad 0 pa povečanje.

en: Dwell click time
sl_SI: Čas zadržanega klika

en: Time in seconds before a click is triggered.
sl_SI: Čas v sekundah pred sproženjem klika.

en: Movement threshold
sl_SI: Prag gibanja

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
sl_SI: Razdalja v točkah preden je zaznano gibanje.

en: Gesture single click
sl_SI: Poteza enojnega klika

en: Direction to perform a single click (“left”, “right”, “up”, “down”).
sl_SI: Smer izvajanja enojnega klika (»levo«, »desno«, »navzgor«, »navzdol«).

en: Gesture double click
sl_SI: Poteza dvojnega klika

en: Direction to perform a double click (“left”, “right”, “up”, “down”).
sl_SI: Smer izvajanja dvojnega klika (»levo«, »desno«, »navzgor«, »navzdol«).

en: Gesture drag click
sl_SI: Poteza klika s potegom

en: Direction to perform dragging (“left”, “right”, “up”, “down”).
sl_SI: Smer izvajanja dvojnega klika (»levo«, »desno«, »navzgor«, »navzdol«).

en: Gesture secondary click
sl_SI: Poteza drugotnega klika

en: Direction to perform a secondary click (“left”, “right”, “up”, “down”).
sl_SI: Smer, v katero se izvede drugotni klik (»levo«, »desno«, »navzgor«, »navzdol«).

en: Dwell click mode
sl_SI: Način zadržanega klika

en: The active dwell click mode. Possible values are “window” and “gesture”.
sl_SI: Dejavni način zadržanega klika. Možni vrednosti sta »okno« in »poteza«.

en: Show click type window
sl_SI: Pokaži okno vrste klika

en: Show click type window.
sl_SI: Pokaži okno vrste klika.

en: Enable dwell clicks
sl_SI: Omogoči zadržane klike

en: Enable dwell clicks.
sl_SI: Omogoči zadržane klike.

en: Secondary click enabled
sl_SI: Oponašanje drugotnega klika je omogočeno

en: Enable simulated secondary clicks
sl_SI: Omogoči simulirane drugotne klike

en: Secondary click time
sl_SI: Čas drugega klika

en: Time in seconds before a simulated secondary click is triggered.
sl_SI: Čas v sekundah preden je sprožen simuliran drugotni klik.

en: Folder children
sl_SI: Podrejeni predmeti mape

en: List of relative settings paths at which app-folders are stored. Each folder uses the org.gnome.desktop.app-folders.folder schema.
sl_SI: Seznam relativnih poti do nastavitve, kjer so shranjene mape programov. Vsaka mapa je opredeljena s shemo org.gnome.desktop.app-folders.folder

en: Folder name
sl_SI: Ime mape

en: The name of the application folder.
sl_SI: Ime mape programa.

en: Translate the name
sl_SI: Prevedi ime

en: Whether the name key is a filename to be looked up in /usr/share/desktop-directories.
sl_SI: Ali je ključ imena datoteka, ki naj bo iskana na poti /usr/share/mape-namizja.

en: Applications
sl_SI: Programi

en: The list of IDs of applications that are explicitly included in this folder.
sl_SI: Seznam vrednosti ID programov, ki so vključeni v mapi.

en: Categories
sl_SI: Kategorije

en: A list of categories for which apps will be placed into this folder by default, in addition to the apps that are listed in the apps key.
sl_SI: Seznam kategorij po katerih bodo programi shranjeni v določeno mapo. Možnost je dodana možnosti programov, ki so zapisani s ključem programa.

en: Excluded applications
sl_SI: Izločeni programi

en: A list of IDs of applications that are excluded from this folder. This can be used to remove applications that would otherwise be included by category.
sl_SI: Seznam ID programov, ki so zagnani iz te mape. To je uporabno za odstranjevanje programov, ki bi sicer bili del kategorije.

en: Picture Options
sl_SI: Možnosti slike

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are “none”, “wallpaper”, “centered”, “scaled”, “stretched”, “zoom”, “spanned”.
sl_SI: Določa, kako naj se slika, nastavljena prek ključa »ime datoteke slike ozadja«, izriše. Mogoče vrednosti so »brez«, »slika ozadja«, »sredinjeno«, »umerjeno«, »raztegnjeno«, »približano« in »povezano«.

en: Picture URI
sl_SI: Naslov URI slike

en: URI to use for the background image. Note that the backend only supports local (file://) URIs.
sl_SI: Naslov URI slike ozadja. Ozadnji program podpira je naslove URI krajevnih datotek (file://).

en: Picture URI (dark)
sl_SI: Naslov URI slike (temna)

en: Picture Opacity
sl_SI: Prosojnost slike

en: Opacity with which to draw the background picture.
sl_SI: Prosojnost s katero naj se nariše slika ozadja.

en: Primary Color
sl_SI: Prvotna barva

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
sl_SI: Leva ali zgornja barva ob risanju prelivov, ali barva polnjenja.

en: Secondary Color
sl_SI: Drugotna barva

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
sl_SI: Desna ali spodnja barva za risanje prelivov. Ni uporabljena kot barva polnjenja.

en: Color Shading Type
sl_SI: Vrsta senčenja barv

en: How to shade the background color. Possible values are “horizontal”, “vertical”, and “solid”.
sl_SI: Kako naj se senči barva ozadja. Mogoče vrednosti so »vodoravno«, »navpično« in »polno senčenje«.

en: Have file manager handle the desktop
sl_SI: Naj upravljalnik datotek upravlja namizje

en: If set to true, then file manager will draw the icons on the desktop.
sl_SI: Izbrana možnost določi, da bo upravljalnik datotek na namizju narisal ikone.

en: Show the week date in the calendar
sl_SI: Pokaži tedenski datum v koledarju

en: If true, display the ISO week date in the calendar.
sl_SI: Izbrana možnost določa prikaz tedenskega datuma ISO v koledarju.

en: Automatically update timezone
sl_SI: Samodejno posodobi časovni pas

en: Whether to automatically update the timezone using geolocation.
sl_SI: Ali naj se časovni pas samodejno posodobi preko podatkov geolociranja

en: Default calendar
sl_SI: Privzeti koledar

en: Default calendar application DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The preferred calendar application is the application handling the text/calendar mime type.
sl_SI: Privzeti program za koledar. OPUŠČENO: ta ključ je opuščen in prezrt. Priporočeni program za koledar je program, ki je registriran za obravnavo vrste MIME za besedilo/koledar.

en: Calendar needs terminal
sl_SI: Koledar potrebuje terminal

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The preferred calendar application is the application handling the text/calendar mime type, whether it needs a terminal is taken from its desktop file.
sl_SI: Ali privzeti program za koledar za delovanje potrebuje terminalsko okno. OPUŠČENO: ta ključ je opuščen in prezrt. Priporočeni program za koledar je program, ki je registriran za obravnavo vrste MIME za besedilo/koledar, če potrebuje terminalsko okno, pa je določeno v datoteki namizja.

en: Default tasks
sl_SI: Privzete naloge

en: Default tasks application.
sl_SI: Privzeti program nalog

en: Tasks needs terminal
sl_SI: Naloge potrebujejo terminal

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run.
sl_SI: Ali privzet program za naloge za zagon potrebuje terminal.

en: Terminal application
sl_SI: Program terminala

en: Terminal program to use when starting applications that require one. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The default terminal is handled in GIO.
sl_SI: Terminalski program, ki naj se zažene, kadar drugi programi zahtevajo konzolo. OPUŠČENO: Ključ je opuščen in bo prezrt. Privzeti terminal je določen z GIO.

en: Exec Arguments
sl_SI: Argumenti za izvedbo

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the “exec” key. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The default terminal and how to invoke it is handled in GIO.
sl_SI: Argument, uporabljen za izvajanje programov v terminalskem oknu, kot ga določa ključ »exec«. OPUŠČENO: ta ključ je opuščen in prezrt. Privzeto terminalsko okno in njegov priklic obravnava GIO.

en: Current input source
sl_SI: Trenutni vhodni vir

en: The zero-based index into the input sources list specifying the current one in effect. The value is automatically capped to remain in the range [0, sources_length) as long as the sources list isn’t empty. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sl_SI: Števec v seznamu vhodnih virov, ki se začenja z nič in ki določa trenutni vir v uporabi. Vrednost se samodejno pomanjša, da ostaja v obsegu [0, dolžina_virov], vse dokler seznam virov ni prazen. OPUŠČENO: Ključ je opuščen in ni več v uporabi.

en: List of input sources
sl_SI: Seznam vhodnih virov

en: List of input source identifiers available. Each source is specified as a tuple of 2 strings. The first string is the type and can be one of “xkb” or “ibus”. For “xkb” sources the second string is “xkb_layout+xkb_variant” or just “xkb_layout” if a XKB variant isn’t needed. For “ibus” sources the second string is the IBus engine name. An empty list means that the X server’s current XKB layout and variant won’t be touched and IBus won’t be used.
sl_SI: Seznam določil vhodnih virov, ki so na voljo. Vsak vir določa par nizov. Prvi niz določa vrsto in ima možni vrednosti »xkb« in »ibus«. Za vire »xkb« je drugi niz »xkb_layout+xkb_variant« ali zgolj »xkb_layout«, če različica XKB ni obvezna. Za vire »ibus« je drugi niz ime programnika IBus. Prazen seznam pomeni, da trenutna postavitev in različica XKB strežnika X ne bo dotaknjena in da vodilo IBus ne bo uporabljeno.

en: List of most recently used input sources
sl_SI: Seznam nedavno uporabljenih vhodnih naprav

en: List of most recently used input sources. The value is in the same format as the available sources list.
sl_SI: Seznam nedavno uporabljenih vhodnih naprav; vrednost je v enakem zapisu, kot je v razpoložljivem seznamu.

en: List of XKB options
sl_SI: Seznam možnosti XKB

en: List of XKB options. Each option is an XKB option string as defined by xkeyboard-config’s rules files.
sl_SI: Seznam možnosti XKB. Vsaka možnost je niz možnosti XKB, kot je to določeno z datotekami pravil xkeyboard-config.

en: XKB model to use
sl_SI: Model XKB za uporaqbo

en: The XKB model to use. The value is the same identifier as defined by xkeyboard-config’s geometry files.
sl_SI: Model XKB za uporabo. Vrednost je enaka določilu, kot je to zapisano v datoteki xkeyboard-config.

en: Show all installed input sources
sl_SI: Pokaži vse nameščene vhodne vire

en: Makes all installed input sources available for choosing in System Settings.
sl_SI: Omogoči prikaz nameščenih vhodnih virov za izbor v sistemskih nastavitvah.

en: Use different input sources for each window
sl_SI: Uporabi različne vhodne vire za vsako okno

en: When enabled, input sources get attached to the currently focused window when activated.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da se vhodni viri pripnejo oknu s trenutno pozornostjo ob udejanjanju.

en: Enable Toolkit Accessibility
sl_SI: Omogoči zbirko orodij dostopnosti

en: Whether toolkits should load accessibility related modules.
sl_SI: Ali naj imajo zbirke orodij naložijo module povezane z dostopnostjo.

en: Enable Animations
sl_SI: Omogoči animacije

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
sl_SI: Ali naj bodo prikazane animacije. Opomba: To je splošen ključ, saj spremeni vedenje upravljalnika oken, pulta, itd.

en: Menus Have Tearoff
sl_SI: Meniji imajo odpenjalnike

en: Whether menus should have a tearoff.
sl_SI: Ali naj imajo meniji odpenjalnike.

en: Can Change Accels
sl_SI: Lahko spremeni pospeševalnike

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
sl_SI: Ali lahko uporabnik dejavno vpiše nov pospeševalnik, ko je nad dejavnim predmetom menija.

en: Toolbar Style
sl_SI: Slog orodne vrstice

en: Toolbar Style. Valid values are “both”, “both-horiz”, “icons”, and “text”.
sl_SI: Slog orodne vrstice. Mogoče vrednosti so »oboje«, »oboje_vodoravno«, »ikone« in »besedilo«.

en: Menubar Detachable
sl_SI: Menijsko vrstico je mogoče odpeti

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
sl_SI: Ali lahko uporabnik odpne menijske vrstice in jih premika okoli.

en: Toolbar Detachable
sl_SI: Odstranljiva orodna vrstica

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
sl_SI: Ali lahko uporabnik odpne orodne vrstice in jih premika okoli.

en: Toolbar Icon Size
sl_SI: Velikost ikon orodne vrstice

en: Size of icons in toolbars, either “small” or “large”.
sl_SI: Velikost ikon v orodni vrstici, vrednosti »majhne« ali »velike«.

en: Cursor Blink
sl_SI: Utripanje kazalke

en: Whether the cursor should blink.
sl_SI: Ali naj kazalka utripa.

en: Cursor Blink Time
sl_SI: Čas utripanja kazalke

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
sl_SI: Dolžina cikla utripanja kazalca v milisekundah.

en: Cursor Blink Timeout
sl_SI: Zakasnitev utripanja kazalca

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds.
sl_SI: Čas po katerem kazalec preneha utripati v milisekundah

en: Icon Theme
sl_SI: Tema ikon

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
sl_SI: Tema ikon, ki naj se uporabi za pult, nautilus, itd.

en: Gtk+ Theme
sl_SI: Tema Gtk+

en: Basename of the default theme used by gtk+.
sl_SI: Osnovno ime privzete teme, ki jo uporablja gtk+.

en: Gtk+ Keybinding Theme
sl_SI: Tema tipkovnih bližnjic Gtk+

en: Basename of the default keybinding theme used by gtk+.
sl_SI: Osnovno ime privzete teme tipkovnih vezav, ki jo uporablja gtk+.

en: Default font
sl_SI: Privzeta pisava

en: Name of the default font used by gtk+.
sl_SI: Ime privzete pisave, uporabljeno s strani gtk+.

en: Directories with avatar faces
sl_SI: Mape s sličicami podob

en: Directories to override the default avatar faces installed by gnome-control-center.
sl_SI: Mape prepišejo privzete sličice, nameščene z orodji nadzornega središča.

en: Text scaling factor
sl_SI: Faktor povečave besedila

en: Factor used to enlarge or reduce text display, without changing font size.
sl_SI: Faktor, ki se uporablja za povečavo ali zmanjšanje prikaza besedila brez spremembe velikosti pisave.

en: Window scaling factor
sl_SI: Določilo povečave okna

en: Integer factor used to scale windows by. For use on high-dpi screens. 0 means pick automatically based on monitor.
sl_SI: Določilo, ki je uporabljeno za povečavo okna. Možnost je namenjena  uporabi na zaslonih z visoko gostoto zaslonskih točk. Vrednost 0 določa samodejno povečavo, ki temelji na vrsti zaslona.

en: GTK IM Preedit Style
sl_SI: Slog GTK IM

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
sl_SI: Ime vhodne metode sloga GTK+, uporabljenega s strani gtk+.

en: GTK IM Status Style
sl_SI: Slog stanja GTK IM

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
sl_SI: Ime vhodne metode GTK+ sloga stanja, uporabljeno s strani gtk+.

en: GTK IM Module
sl_SI: Modul GTK IM

en: Name of the input method module used by GTK+.
sl_SI: Ime vnosnega načina, ki ga uporablja GTK+.

en: Document font
sl_SI: Pisava dokumenta

en: Name of the default font used for reading documents.
sl_SI: Ime privzete pisave za branje dokumentov.

en: Monospace font
sl_SI: Pisava stalne širine

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
sl_SI: Ime pisave stalne širine (monospace) za uporabo v terminalu.

en: Menubar accelerator
sl_SI: Pospeševalnik menijske vrstice

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
sl_SI: Tipkovna bližnjica za odpiranje menijske vrstice.

en: Cursor theme
sl_SI: Tema kazalke

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support the Xcursor extension.
sl_SI: Ime teme kazalke. Uporablja ga le Xserver, ki podpira razširitev Xcursor.

en: Cursor size
sl_SI: Velikost kazalke

en: Size of the cursor used as cursor theme.
sl_SI: Velikost kazalke, ki jo določa tem kazalke.

en: Timeout before click repeat
sl_SI: Časovni zamik pred ponovitvijo klika

en: Timeout in milliseconds before a click starts repeating (on spinner buttons for example).
sl_SI: Zakasnitev v milisekundah preden se klik začne ponavljati (na primer na vrtilnih gumbih).

en: Timeout between click repeats
sl_SI: Zakasnitev med ponovitvami klikov

en: Timeout in milliseconds between repeated clicks when a button is left pressed.
sl_SI: Zakasnitev v milisekundah med ponovljenimi kliki preden je pritisnjen levi gumb.

en: Palette used in the color selector
sl_SI: Paleta, ki naj se uporabi v izbirniku barv

en: Palette used in the color selector as defined by the “gtk-color-palette” setting
sl_SI: Paleta, ki se uporablja v izbirniku barv, kot ga določa nastavitev »gtk-collor-palette«

en: List of symbolic names and color equivalents
sl_SI: Seznam simbolnih imen in enakovrednih barv

en: A “\n” separated list of “name:color” as defined by the “gtk-color-scheme” setting
sl_SI: Z »\n« ločen seznam parov »ime:barva«, kot ga določi nastavitev »gtk-color-scheme«

en: Whether the clock displays in 24h or 12h format
sl_SI: Ali ura prikazuje 24 ali 12-urno obliko

en: Whether the clock shows seconds
sl_SI: Ali naj ura prikazuje sekunde

en: If true, display seconds in the clock.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči na uri prikaz sekund.

en: Show date in clock
sl_SI: Na uri pokaži datum

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči prikaz datuma poleg časa.

en: Show weekday in clock
sl_SI: Na uri pokaži dan tedna

en: If true, display weekday in the clock, in addition to time.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči prikaz dneva v tednu poleg časa.

en: Enable hot corners
sl_SI: Omogoči vroča oglišča

en: If true, the activities overview can be accessed by moving the mouse to the top-left corner.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča dostop do pregleda dejavnosti s premikom miške v levi zgornji kot namizja.

en: Show battery percentage
sl_SI: Pokaži polnost baterije

en: If true, display battery percentage in the status menu, in addition to the icon.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči prikaz polnosti baterije v vrstici stanja.

en: Enable the primary paste selection
sl_SI: Omogoči osnovno izbiro prilepljenja

en: If true, gtk+ uses the primary paste selection, usually triggered by a middle mouse button click.
sl_SI: Ko je v uporabi osnovna izbira prilepljenja, je to izvedeno s pritiskom na srednji gumb miške.

en: Allow overlay scrolling
sl_SI: Dovoli prekrivno drsenje

en: Whether scrollbars should be overlayed as indicators. Depending on input devices in use, permanent scrollbars may still be displayed.
sl_SI: ALi naj bodo drsniki prekriti kot določevalniki. Glede na vrsto vhodne naprave so lahko običajni drsniki še vedno vidni.

en: Highlights the current location of the pointer.
sl_SI: Poudari trenutno mesto kazalnika.

en: If true, pressing a key will highlight the current pointer location on screen.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bo ob pritisku tipke poudarjeno mesto kazalnika na zaslonu.

en: Antialiasing
sl_SI: Glajenje

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
sl_SI: Vrsta glajenja pisave med izrisovanjem. Mogoče vrednosti so: »brez« za prezrto glajenje, »sivinsko« za običajno glajenje sivin in »rgba« za točkovno glajenje (le za LCD zaslone).

en: Hinting
sl_SI: Prilagajanje pisave

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
sl_SI: Vrsta glajenja, ki naj se uporabi ob izrisovanju pisav. Možne vrednosti so »brez«, »delno«, kar prilagaja le os Y (to je značilno za Microsoftov ClearType, pisave DirectWrite in izrisovalnik Adobe) Ta način prezre privzeto glajenje znotraj pisave, poudari pa algoritmično glajenje. Način je privzeto uporabljen na sistemu Ubuntu in je priporočljiv za uporabo. Načina »srednje« in »polno« sta odvisna od vrste pisave (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) in nameščene različice FreeType. Pri tem načinu je v ospredju prilagajanje znakov po oseh X in Y (z izjemo .otf, kjer se prilagaja le Y). Pri tem načinu je mogoče zaznati popačenja oziroma neenakomerno kakovost izrisa, kar pa je močno odvisno od pisave, zapisa in programnika FreeType.

en: RGBA order
sl_SI: Razvrstitev RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
sl_SI: Vrstni red točkovnih elementov na LCD zaslonu: uporabno le kadar je glajenje nastavljeno kot »rgba«. Mogoče vrednosti so: »rgb« za rdeče na levi (običajno), »bgr« za modro na levi, »vrgb« za rdečo na vrhu, »vbgr« za rdečo na dnu.

en: Color scheme
sl_SI: Barvna shema

en: The preferred color scheme for the user interface. Valid values are “default”, “prefer-dark”, “prefer-light”.
sl_SI: Prednostno uporabljena barvna shema za uporabniški vmesnik. Veljavne vrednosti so »privzeto«, »prednostno temno«, »prednostno temno«.

en: Disable command line
sl_SI: Onemogoči ukazno vrstico

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel’s “Run Application” dialog.
sl_SI: Uporabnikom prepreči dostop do terminala ali izvajanje določenih ukazov ukazne vrstice. Omogočen je na primer dostop do pogovornega okna »Zaženi program«.

en: Disable saving files to disk
sl_SI: Onemogoči shranjevanje datotek na disk

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications’ “Save as” dialogs.
sl_SI: Uporabniku prepreči shranjevanje datotek na disk. Onemogočen je na primer dostop do pogovornega okna »Shrani kot ...« v vseh programih.

en: Disable printing
sl_SI: Onemogoči tiskanje

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications’ “Print” dialogs.
sl_SI: Uporabnikom prepreči tiskanje. Onemogočen je na primer dostop do pogovornega okna »Natisni« za vse programe.

en: Disable print setup
sl_SI: Onemogoči nastavitev tiskanja

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications’ “Print Setup” dialogs.
sl_SI: Uporabnikom prepreči spreminjanje nastavitev tiskanja. Onemogočen je na primer dostop do pogovornega okna »Nastavitve tiskanja«.

en: Disable user switching
sl_SI: Onemogoči preklapljanje uporabnikov

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
sl_SI: Uporabniku prepreči preklop na drug račun, ko je seja še dejavna.

en: Disable lock screen
sl_SI: Onemogoči zaklepanje zaslona

en: Prevent the user to lock his screen.
sl_SI: Uporabniku prepreči zaklepanje zaslona.

en: Disable URL and MIME type handlers
sl_SI: Onemogoči upravljalnike URL in vrst MIME.

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
sl_SI: Prepreči poganjanje kateregakoli programa, ki upravlja naslove URL ali vrste MIME.

en: Disable log out
sl_SI: Onemogoči odjavo

en: Prevent the user from logging out.
sl_SI: Uporabniku prepreči odjavo.

en: Disable user administration
sl_SI: Onemogoči upravljanje uporabnikov

en: Stop the user from modifying user accounts. By default, we allow adding and removing users, as well as changing other users settings.
sl_SI: Zaustavi uporabnika pri spreminjanju uporabniških računov. Privzeto je dovoljeno dodajanje in odstranjevanje uporabnikov, kot tudi spreminjanje nastavitev drugih uporabnikov.

en: Mount removable storage devices as read-only
sl_SI: Priklopi odstranljive naprave shrambe le za branje

en: Prevent users from writing or modifying files on removable storage devices (i.e. flash disks, mobile phones, cameras).
sl_SI: Prepreči uporabnikom pisanje in spreminjanje datotek na odstranljivih napravah shrambe (mobilni telefoni, kamere, ključki ...).

en: Disable password showing
sl_SI: Onemogoči prikaz gesla

en: Disable the "Show Password" menu item in password entries.
sl_SI: Onemogoči možnost menija »Pokaži geslo« med vnosom gesla.

en: Whether to automatically mount media
sl_SI: Ali naj se nosilec samodejno priklopi

en: If set to true, then Nautilus will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča samodejen priklop naprav kot so trdi diski in odstranljivi nosilec na uporabniku poznan način med zagonom ali ob vstavljanju.

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
sl_SI: Ali naj se samodejno odpre mapa za samodejno priklopljen nosilec.

en: If set to true, then Nautilus will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča samodejno odpiranje mape ob vstavitvi nosilca. Ta možnost velja le za nosilce, kjer ni znane vrste x-content/*; Za znane vrste bo izbrano uporabniško določeno dejanje.

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
sl_SI: Nikoli ne pozovi ali samodejno zaženi program ob vstavitvi nosilca.

en: If set to true, then Nautilus will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da program Nautilus ne bo spraševal, kaj storiti ob zagonu nosilca.

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
sl_SI: Seznam vrst x-content/* kjer bo zagnan prednostni program.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
sl_SI: Seznam vrst x-content/*, kjer bo zagnan prednostni program, ki ga je izbral uporabnik. Program bo zagnan vsakokrat, ko bo vstavljen nosilec z ustreznimi vrstami datotek.

en: List of x-content/* types set to “Do Nothing”
sl_SI: Seznam vrst x-content/*, pri katerih bo uveljavljen ukaz »Ne naredi ničesar«.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen “Do Nothing” in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
sl_SI: Seznam vrst x-content/*, pri katerih bo uveljavljen ukaz »Ne naredi ničesar« v programnikih nastavitev. Onemogočen je naprimer zagon programov in odpiranje nekaterih oken. Možnost se uveljavi vsakokrat, ko je vstavljen nosilec z ustreznimi vrstami datotek.

en: List of x-content/* types set to “Open Folder”
sl_SI: Seznam vrst x-content/*, pri katerih bo izveden ukaz »Odpri mapo«.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen “Open Folder” in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
sl_SI: Seznam vrst x-content/* pri katerih bo izveden ukaz »Odpri mapo« v programniku nastavitev. Okno mape se bo odprlo vsakokrat, ko bo vstavljen nosilec z ustreznimi vrstami datotek.

en: Show notification banners
sl_SI: Pokaži pojavna obvestila

en: Whether notification banners are visible for application notifications.
sl_SI: Ali so pasice obvestil vidne za obvestila programov.

en: Show notifications in the lock screen
sl_SI: Pokaži obvestila na zaklenjenem zaslonu

en: Whether notifications are shown in the lock screen or not.
sl_SI: Ali naj bodo obvestila prikazana tudi na zaklenjenem zaslonu ali ne.

en: Application ID
sl_SI: ID programa

en: The application that this policy is for.
sl_SI: Program, za katerega veljajo pravila.

en: Enable notifications
sl_SI: Omogoči obvestila

en: Whether notifications are globally enabled for this application.
sl_SI: Ali je obveščanje za ta program omogočeno za vse uporabnike.

en: Enable sound alerts
sl_SI: Omogoči zvočna obvestila

en: Whether notifications should be accompanied by sound alerts.
sl_SI: Ali naj obvestila spremljajo zvočna opozorila.

en: Whether notification banners for this application are shown or not. Does not affect clicking on message tray buttons.
sl_SI: Ali so pasice obvestil tega programa prikazane ali ne. Ne vpliva na klikanje gumbov v pladnju sporočil.

en: Force automatic expanding of banners
sl_SI: Vsili samodejno razširjanje pojavnih obvestil

en: Whether notifications from this application are expanded automatically when in banner mode.
sl_SI: Ali naj bodo obvestila tega programa samodejno razširjena, če je izbran način pasic.

en: Show in the lock screen
sl_SI: Pokaži tudi na zaklenjenem zaslonu

en: Whether notifications from this application are shown when the screen is locked.
sl_SI: Ali naj bodo obvestila tega programa prikazan, če je zaklenjen zaslon.

en: Show details in the lock screen
sl_SI: Pokaži podrobnosti na oknu zaklepa.

en: Whether the summary and body of notifications from this application will be visible in the locked screen.
sl_SI: Ali bosta povzetek in besedilo obvestil tega programa vidna na zaklenjenem zaslonu.

en: Whether edge scrolling is enabled
sl_SI: Ali je omogočen robni drsnik

en: When enabled, touchpads that support edge scrolling will have that feature enabled.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči podporo robnega drsnika na sledilni ploščici.

en: Whether two-finger scrolling is enabled
sl_SI: Ali je omogočeno dvoprstno drsenje

en: When enabled, touchpads that support two-finger scrolling will have that feature enabled.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči podporo dvo-prstnega drsnika na sledilni ploščici.

en: Whether to disable the touchpad while typing
sl_SI: Ali naj se sledilna ploščica onemogoči med tipkanjem

en: When enabled, touchpads will be disabled while typing on the keyboard.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bo sledilna ploščica onemogočena, ko bo v uporabi tipkovnica.

en: Enable mouse clicks with touchpad
sl_SI: Omogoči klike miške s sledilno ploščico

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči klik z udarjanjem po sledilni ploščici.

en: Tap Button Map
sl_SI: Preslikave gumba pritiska

en: Defines the mapping between the number of fingers and touchpad buttons. The default is to have a 1, 2 and 3 finger tap to map to the left, right and middle button ("lrm"), respectively.
sl_SI: Določa preslikove med številom prstov in gumbi na sledilni ploščici. Privzeta možnost določa pritisk ločeno z 1, 2 ali 3 prsti za levi, desni in srednji gumb. (»lrm«)

en: Enable tap-and-drag with touchpad
sl_SI: Omogoči klike miške s sledilno ploščico

en: Set this to TRUE to be able to start a drag by tapping and immediately moving the finger that’s now pressed on the touchpad.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči klik z udarjanjem po sledilni ploščici.

en: Enable tap-and-drag-lock with touchpad
sl_SI: Omogoči klik in poteg s sledilno ploščico

en: Set this to TRUE to lock the dragging process within a short timeout when the finger is lifted on the touchpad and the tap-and-drag setting is enabled.
sl_SI: Izbrana možnost zaklene poteg znotraj kratkega časovnega zamika, ko je prst dvignjen nad sledilno ploščico in je nastavitev tab-and-drag omogočena.

en: Touchpad enabled
sl_SI: Sledilna ploščica je omogočena

en: Defines the situations in which the touchpad is enabled.
sl_SI: Določi situacije pri katerih je omogočena sledilna ploščica.

en: Touchpad button orientation
sl_SI: Usmerjenost gumba sledilne ploščice

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
sl_SI: Zamenjava levega in desnega gumba miške za levoročno rabo z »levo«, desnoročno z »desno« in »miška« za privzete nastavitve miške.

en: Acceleration profile
sl_SI: Profil pospeševanja

en: Acceleration profile used for connected touchpads. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile for each device, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a touchpad doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
sl_SI: Profil pospeševanja, ki se uporablja za sledilne ploče. Profil je lahko nastavljen na privzeto vrednost »default«, ki uporablja profil, privzet na napravo, vrednost »flat«, ki pospešuje delovanje glede na faktor, pridobljen iz hitrosti kazalnika in prilagodljivo vrednost »adaptive«, ki prilagaja hitrost v odvisnosti od gibanja miške. Če miška ne podpira nastavljenih profilov, je vedno uporabljen privzeti profil.

en: Pointer speed
sl_SI: Hitrost kazalnika

en: Pointer speed for the touchpad. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
sl_SI: Hitrost kazalnika sledilne ploščice. Dovoljene vrednosti so med [-1 ... 1] (to je od "nepospešeno" do "hitro"). Vrednost 0 določa privzeto sistemsko vrednost.

en: Natural scrolling
sl_SI: Naravno drsenje

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča naravno (obrnjeno) drsenje s sledilno ploščico.

en: Click method
sl_SI: Način klikanja

en: How to generate software-emulated buttons, either disabled (“none”), through specific areas (“areas”), number of fingers (“fingers”) or left as hardware default (“default”).
sl_SI: Kako naj se ustvarijo programsko vodeni gumbi; lahko so onemogočeni (»brez«), lahko se ustvarjajo na posebnih mestih (»mesta«), s prsti(»prsti«) ali pa je možnost privzeta in se prevzema s strojne opreme (»privzeto«).

en: Emulate middle click
sl_SI: Posnemanje zadržanega klika

en: Set this to TRUE to enable middle click during simultaneous left and right click.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča posnemanje srednjega klika miške s sočasnim klikom levega in desnega gumba.

en: Keyboard repeat
sl_SI: Ponovitev tipkovnice

en: Set this to TRUE to enable keyboard repeat.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča uporabo ponovitev tipkovnice.

en: Key Repeat Interval
sl_SI: Razmik ponovitve ključa

en: Delay between repeats in milliseconds.
sl_SI: Zakasnitev med ponovitvami klikov v milisekundah

en: Initial Key Repeat Delay
sl_SI: Začetni zamik tipke

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
sl_SI: Začetni zamik tipke v  milisekundah.

en: Remember NumLock state
sl_SI: Zapomni si stanje številčnice na tipkovnici

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
sl_SI: Izbrana možnost določi, da bo sistem ohranil nastavitev stanja zaklepa številčnice med sejami.

en: NumLock state
sl_SI: Stanje številčnice na tipkovnici

en: The remembered state of the NumLock LED.
sl_SI: Pomnjeno stanje lučke številčnice na tipkovnici.

en: Mouse button orientation
sl_SI: Usmerjenost gumba miške

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
sl_SI: Zamenjaj levi in desni gumb miške za levoročno miško.

en: Pointer speed for mice. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
sl_SI: Hitrost kazalnika miške.  Dovoljene vrednosti so med [-1 ... 1] (to je od "nepospešeno" do "hitro"). Vrednost 0 določa privzeto sistemsko vrednost.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for mice.
sl_SI: Izbrana možnost določa naraven (obrnjen) način drsenja s srednjim gumbom.

en: Acceleration profile used for connected mice. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile for each device, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a mouse doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
sl_SI: Profil pospeševanja, ki se uporablja za povezane miške. Profil je lahko nastavljen na privzeto vrednost »default«, ki uporablja profil, privzet na napravo, vrednost »flat«, ki pospešuje delovanje glede na faktor, pridobljen iz hitrosti kazalnika in prilagodljivo vrednost »adaptive«, ki prilagaja hitrost v odvisnosti od gibanja miške. Če miška ne podpira nastavljenih profilov, je vedno uporabljen privzeti profil.

en: Double click time
sl_SI: Čas dvojnega klika

en: Length of a double click in milliseconds.
sl_SI: Dolžina dvojnega klika kazalca v milisekundah.

en: Drag threshold
sl_SI: Prag vlečenja

en: Distance before a drag is started.
sl_SI: Razdalja preden se začne poteg miške.

en: Drawing tablet mapping
sl_SI: Tablični računalnik

en: EDID information of the output the tablet is mapped to. Must be in the format [vendor, product, serial]. ["","",""] relies on automatic mapping.
sl_SI: Podrobnosti EDID za nadzor preslikave tipk tablice. Nastavitev mora biti v zapisu [ponudnik, izdelek, zaporedna številka]. Zapis v obliki ["","",""] je za uspešno preslikavanje obvezen.

en: Tablet mapping
sl_SI: Preslikava tablice

en: How input affects the pointer on the screen
sl_SI: Kako vhodna naprava vpliva na kazalnik na zaslonu

en: Tablet area
sl_SI: Področje tablice

en: Dead area padding around the active area, in percentages. Respectively applied to left,right,top and bottom sides.
sl_SI: Mrtvo področje okoli dejavnega polja, podano v odstotkih. Ločeno je naveden za lev, desni, zgornji in spodnji rob.

en: Tablet aspect ratio
sl_SI: Razmerje stranic tablice

en: Enable this to restrict the tablet area to match the aspect ratio of the output.
sl_SI: S tem omejite površino tablice, da se ujema z razmerjem stranic odvoda.

en: Tablet left-handed mode
sl_SI: Levoročni način

en: Enable this to allow physically rotating the tablet for left-handed setups
sl_SI: Možnost omogoča fizično vrtenje tablice za levoročne nastavitve.

en: Stylus pressure curve
sl_SI: Krivulja pritiska pisala

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
sl_SI: Nastavite to na x1, y1 in x2, y2 krivulje pritiska, ki je uveljavljena na pisalu.

en: Eraser pressure curve
sl_SI: Krivulja pritiska radirke

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
sl_SI: Nastavite to na x1, y1 in x2, y2 krivulje pritiska, ki je uveljavljena na radirki.

en: Button action
sl_SI: Dejanje gumba

en: Stylus button action, this button is located along the pen handle.
sl_SI: Dejanje gumba pisala, ki je nameščen na ročaju.

en: Secondary button action
sl_SI: Dejanje drugega gumba

en: Secondary stylus button action, this button is located along the pen handle on some styli like the Grip Pen. Other styli like the Airbrush Pen or the Inking Pen only have one button, this setting is ineffective on those.
sl_SI: Dejanje drugega gumba pisala, ki je nameščen na ročaju nekaterih pisal, kot je Grip Pen. Druga pisala, kot je Airbrush Pen ali Inking Pen imajo le en gumb in ta nastavitev ni na voljo.

en: Tertiary button action
sl_SI: Dejanje tretjega gumba

en: Tertiary stylus button action, this button is located along the pen handle on some styli like the 3D Pen. Other styli like the Grip Pen only have two buttons, this setting is ineffective on those.
sl_SI: Dejanje tretjega gumba pisala, ki je nameščen na ročaju nekaterih pisal, kot je 3D Pen. Druga pisala, kot je Grip Pen imajo le en gumb in ta nastavitev tam ni na voljo.

en: Pad button action type
sl_SI: Vrsta dejanja gumba sledilne ploščice

en: The type of action triggered by the button being pressed.
sl_SI: Vrsta dejanja, ki se sproži ob pritisku gumba.

en: Key combination for the custom action
sl_SI: Kombinacija tipk za dejanja po meri

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
sl_SI: Tipkovna bližnjica, ki se ustvari ob pritisku gumba za dejanja po meri.

en: Touchscreen output mapping
sl_SI: Preslikava prikaza večdotičnega zaslona

en: EDID information of the output the touchscreen is mapped to. Must be in the format [vendor, product, serial]. ["","",""] relies on automatic mapping.
sl_SI: Podrobnosti EDID za nadzor preslikave večdotičnega zaslona. Nastavitev mora biti v zapisu [ponudnik, izdelek, zaporedna številka]. Zapis v obliki ["","",""] je za uspešno preslikavanje obvezen.

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
sl_SI: Gumb za navidezno obravnavo kolesca miške. Vrednost 0 onemogoči možnost.

en: Mouse wheel emulation button lock
sl_SI: Zaklep gumba kolesca miške

en: Set this to TRUE to enable button locking for the wheel emulation button. If enabled, the first click of the button enables scrolling, the second click disables scrolling again.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča zaklepanje gumba kolesca miške. S prvim klikom se omogoči drsenje, drugi klik pa ga spet onemogoči.

en: Acceleration profile used for the trackball. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the movement. If the trackball doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
sl_SI: Profil pospeševanje, ki je uporabljen za sledilne kroglice. Profil je lahko nastavljen na privzeto vrednost »default«, ki uporablja profil, privzet na napravo, vrednost »flat«, ki pospešuje delovanje glede na faktor, pridobljen iz hitrosti kazalnika in prilagodljivo vrednost »adaptive«, ki prilagaja hitrost v odvisnosti od gibanja miške. Če sledilna kroglica ne podpira nastavljenih profilov, je vedno uporabljen privzeti profil.

en: Pointer speed for pointing sticks. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
sl_SI: Hitrost kazalnika sledilnega gumb. Dovoljene vrednosti so med [-1 ... 1] (to je od »nepospešeno« do »hitro«). Vrednost 0 določa privzeto sistemsko vrednost.

en: Acceleration profile used for the pointing stick. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the movement. If the pointing stick doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
sl_SI: Profil pospeševanje, ki je uporabljen za sledilne gumbe. Profil je lahko nastavljen na privzeto vrednost »default«, ki uporablja profil, privzet na napravo, vrednost »flat«, ki pospešuje delovanje glede na faktor, pridobljen iz hitrosti kazalnika in prilagodljivo vrednost »adaptive«, ki prilagaja hitrost v odvisnosti od gibanja miške. Če sledilna kroglica ne podpira nastavljenih profilov, je vedno uporabljen privzeti profil.

en: Scrolling method
sl_SI: Način drsenja

en: Scrolling method used for pointing sticks. The scrolling method can be set to either default (“default”) which uses the default method, none (“none”), which disables scrolling, or middle-button (“on-button-down”) which enables scrolling whilst the middle button is held down.
sl_SI: Način drsenja sledilnega gumba. Način drsenja je mogoče nastaviti na privzeto (»default«), ki uporablja privzeto metodo, nič (»none«), ki onemogoča pomikanje, ali srednji gumb (»on-button-down«), ki omogoča pomikanje, ko je srednji gumb miške pritisnjen.

en: Controls visibility of personal information
sl_SI: Nadzira vidnost osebnih podatkov

en: If set to true, the system will make an effort to not divulge the user’s identity on screen or on the network.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da sistem ne razkriva istovetnosti uporabnika na zaslonu ali v omrežju.

en: Show full name in the user menu
sl_SI: Pokaži polno ime v meniju uporabnika

en: Whether the users full name is shown in the user menu or not.
sl_SI: Ali je v meniju prikazano polno ime uporabnika.

en: Whether to remove old files from the trash automatically
sl_SI: Ali naj bodo stare datoteke iz koša odstranjene samodejno.

en: If TRUE, automatically remove files from the trash when they are older than “old-files-age” days.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da so datoteke samodejno odstranjene iz koša, če so starejše od določenega števila dni.

en: Whether to remove old temporary files automatically
sl_SI: Ali naj bodo stare začasne datoteke odstranjene samodejno.

en: If TRUE, automatically remove temporary files when they are older than “old-files-age” days.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da so začasne datoteke samodejno odstranjene iz koša, če so starejše od določenega števila dni.

en: Number of days to keep trash and temporary files
sl_SI: Število dni, kolikor naj se hrani vsebina smeti in začasne datoteke

en: Consider trash and temporary files old after this many days.
sl_SI: Vsebina smeti in začasne datoteke naj po preteku tega števila dni veljajo za zastarele.

en: Whether to remember recently used files
sl_SI: Ali naj se pomnijo nedavno uporabljene datoteke

en: If FALSE, applications will not remember recently used files.
sl_SI: Neizbrana možnost določi, da programi ne bodo pomnili nedavno uporabljenih datotek.

en: Number of days to remember recently used files for
sl_SI: Število dni, kolikor naj bodo pomnjene nedavne datoteke

en: Recently used files will be remembered for this many days. If set to 0, recent files will not be remembered; if set to -1, they will be retained indefinitely.
sl_SI: Nedavno uporabljene datoteke se pomnijo navedeno število dni. Če je vrednost 0, se nedavne datoteke ne pomnijo; če je vrednost -1, se pomnijo brez omejitev.

en: Whether to remember application usage
sl_SI: Ali naj se pomni uporaba programa

en: If FALSE, application usage will not be monitored and recorded.
sl_SI: Neizbrana možnost določi, da uporaba programov ne bo nadzirana in shranjena.

en: Send statistics when applications are removed or installed
sl_SI: Pošlji podatke statistike ko so programi nameščeni ali odstranjeni

en: If FALSE, no anonymous installation or removal information will be sent to the vendor.
sl_SI: Neizbrana možnost onemogoča pošiljanja podatkov namestite ponudniku programske opreme.

en: Send reports of technical problems to the vendor
sl_SI: Pošlji poročilo tehničnih težav ponudniku

en: If TRUE, anonymized reports will be sent automatically to the vendor.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča samodejno pošiljanje poročil ponudniku programske opreme.

en: Don’t allow applications to access the microphone
sl_SI: Ne dovoli programom dostopa do mikrofona

en: If TRUE, applications should not use the microphone.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da programi nimajo dostopa do mikrofona.

en: Don’t allow applications to access the camera
sl_SI: Ne dovoli programom dostopa do kamere

en: If TRUE, applications should not use the camera.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da programi nimajo dostopa do kamere.

en: Don’t allow applications to output sound
sl_SI: Ne dovoli programom dostopa do zvoka

en: If TRUE, applications should not make sound.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da programi ne sprožajo zvoka.

en: Whether to protect USB devices
sl_SI: Ali naj bodo naprave USB zaščitene

en: If the USBGuard service is present and this setting is enabled, USB devices will be protected as configured in the usb-protection-level setting.
sl_SI: Če je zagnana storitev USBGuard in je možnost omogočena, bodo naprave USB obravnavane in zaščitene kot je to nastavljeno s ključem »usb-protection-level«.

en: When USB devices should be rejected
sl_SI: Kdaj naj bodo naprave USB izvržene

en: If set to “lockscreen”, only when the lock screen is present new USB devices will be rejected; if set to “always”, all new USB devices will always be rejected.
sl_SI: Nastavitev »zaklep zaslona« določa, da bo nalaganje nove naprave USB zavrnjeno, ko je zaslon zaklenjen, nastavitev »vedno« pa, da bo zavrnjena kadarkoli bo vstavljena.

en: Whether the privacy screen is enabled
sl_SI: Ali je omogočen zaslon zasebnosti

en: If the underlying hardware has privacy screen support and this setting is enabled, the panels supporting this technology will be obscured from lateral view.
sl_SI: Če osnovna strojna oprema podpira zaslon za zasebnost in je ta nastavitev omogočena, bodo plošče, ki omogočajo to možnost, zakrivale stranski pogled.

en: Activate when idle
sl_SI: Vključi ob nedejavnosti

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. Set org.gnome.desktop.session idle-delay to 0 if you do not want to activate the screensaver.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči zagon ohranjevalnika zaslona, ko je seja nedejavna. OPUŠČENO: Ta možnost je opuščena in ni več v rabi. Če želite omogočiti ohranjevalnik zaslona, omogočite zamik 0 v nastavitvi org.gnome.desktop.session.

en: Lock on activation
sl_SI: Zakleni ob omogočenju

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da se ob vključitvi ohranjevalnika zaslona zaklene zaslon.

en: Time before locking
sl_SI: Čas pred zaklepanjem

en: The number of seconds after screensaver activation before locking the screen.
sl_SI: Število sekund po zagonu ohranjevalnika zaslona preden se zaslon zaklene.

en: Show full name in the lock screen
sl_SI: Pokaži polno ima na zaklenjenem zaslonu

en: Whether the user’s full name is shown in the lock screen or not. This only affects the screen shield, the name is always shown in the unlock dialog.
sl_SI: Ali naj bo uporabnikovo polno ime prikazano tudi na zaklenjenem zaslonu ali ne. Nastavitev vpliva le okno zaklepa namizja; na pogovornem oknu za odklep je ime vedno vidno.

en: Allow embedding a keyboard into the window
sl_SI: Dovoli vstavljanje tipkovnice v okno

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The “keyboard_command” key must be set with the appropriate command. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča vstavitev tipkovnice v okno ob odklepanju namizja. Ključ »keyboard_command« mora biti nastavljen z ustreznim ukazom. OPUŠČENO: ta možnost je opuščena in ni več v rabi.

en: Embedded keyboard command
sl_SI: Ukaz vstavljene tipkovnice

en: The command that will be run, if the “embedded_keyboard_enabled” key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sl_SI: Določa zagon ukaza, kadar je omogočen ključ za vstavljanje gradnika tipkovnice v okno. Ta ukaz bi moral izvajati vmesnik vstavka XEMBED in na standardni izhod izpisovati XID okna. OPUŠČENO: Ta možnost je opuščena in ni več v rabi.

en: Allow logout
sl_SI: Dovoli odjavo

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the “logout_delay” key. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da pogovorno okno za odklepanje ponudi možnost odjave po zamiku. Zamik je določen v ključu »logout_delay«. OPUŠČENO: Ta možnost je opuščena in ni več v rabi.

en: Time before logout option
sl_SI: Čas pred možnostjo odjave

en: The number of seconds after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the “logout_enable” key is set to TRUE. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored
sl_SI: Število sekund po zagonu ohranjevalnika zaslona, preden se pojavi možnost za odjavo v pogovornem oknu za odklepanje zaslona. Ta ključ ima učinek le, če je omogočen ključ »logout_enable«. OPUŠČENO: Ta možnost je opuščena in ni več v rabi.

en: Logout command
sl_SI: Ukaz za odjavo

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the “logout_enable” key is set to TRUE. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sl_SI: Določa ukaz, ki bo priklican ob kliku na gumb za odjavo. Ta ukaz mora uporabnika odjavit brez dodatnih posegov. Ključ ima učinek le, če je omogočen tudi ključ »logout_enable«. OPUŠČENO: Ta možnost je opuščena in ni več v rabi.

en: Allow user switching
sl_SI: Dovoli preklop uporabnikov

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da okno za pogovorno odklepanje ponudi možnost preklopa na drug uporabniški račun.

en: Allow the session status message to be displayed
sl_SI: Dovoli prikaz sporočila stanja seje

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sl_SI: Dovoli prikaz sporočila stanja seje, kadar je zaslon zaklenjen. OPUŠČENO: Ta možnost je opuščena in ni več v rabi.

en: Disable all external search providers
sl_SI: Onemogoči vse zunanje ponudnike iskanja

en: Set to true to disable all external search provider programs, whether or not they are independently disabled or enabled. External search providers are installed by applications in $XDG_DATA_DIR/gnome-shell/search-providers.
sl_SI: Omogočite, če želite onemogočiti vse programe zunanjih iskalnikov, ne glede na to, ali so posamično omogočeni ali onemogočeni. Zunanji iskalniki so nameščeni s programi v $XDG_DATA_DIR/gnome-shell/search-providers.

en: List of desktop file IDs for which the associated default-enabled search provider should be disabled
sl_SI: Seznam določil ID datotek za katere bodo ponudniki iskalnikov onemogočeni

en: Results for applications contained in this list will not be displayed when searching.
sl_SI: Rezultati programov s tega seznama pri iskanju ne bodo prikazani.

en: List of desktop file IDs for which the associated default-disabled search provider should be enabled
sl_SI: Seznam določil ID datotek za katere bodo ponudniki iskalnikov omogočeni

en: Results for applications contained in this list will be displayed when searching.
sl_SI: Rezultati programov s tega seznama pri iskanju ne bodo prikazani.

en: List of desktop file IDs for search providers sort order
sl_SI: Seznam določil ID namiznih datotek za zaporedje razvrščanja iskalnikov

en: Results for applications contained in this list will be displayed in the specified order. Results for applications not specified in this list will be displayed last, sorted alphabetically.
sl_SI: Rezultati za programe s tega seznama bodo prikazani v navedenem zaporedju. Rezultati programov, ki niso na tem seznamu, bodo prikazani na koncu v abecednem vrstnem redu.

en: Time before session is considered idle
sl_SI: Čas preden se seja obravnava kot nedejavna

en: The number of seconds of inactivity before the session is considered idle.
sl_SI: Čas nedejavnosti v sekundah preden se seja obravnava kot nedejavna.

en: Session type
sl_SI: Vrsta seje

en: The name of the session to use. Known value is “gnome”.
sl_SI: Ime seje za uporabo. Podprta vrednost je »gnome«.

en: Sounds for events
sl_SI: Zvoki za dogodke

en: Whether to play sounds on user events.
sl_SI: Ali naj se ob uporabniških dogodkih predvajajo zvoki.

en: Sound theme name
sl_SI: Ime zvočne teme

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
sl_SI: Zvočna tema XDG za zvoke dogodkov.

en: Input feedback sounds
sl_SI: Vnesi zvoke odziva

en: Whether to play sounds on input events.
sl_SI: Ali naj se ob dogodkih vnosa predvajajo zvoki.

en: Allow volume above 100%
sl_SI: Dovoli glasnost prek 100 %

en: Whether volume can be set above 100%, using software amplification.
sl_SI: Ali je mogoče glasnost zvišati nad 100 %, z uporabo programskega ojačevanja.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
sl_SI: Največja starost sličic v predpomnilniku v dnevih. Vrednost -1 onemogoči čiščenje.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
sl_SI: Največja velikost predpomnilnika sličic v megabajtih. Vrednost -1 onemogoči čiščenje.

en: Disable all external thumbnailers
sl_SI: Izklopi vse zunanje izdelovalce pomanjšanih sličic

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
sl_SI: Izbrana možnost izklopi vse zunanje izdelovalce pomanjšanih sličic, neodvisno od tega ali so omogočeni ali ne.

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
sl_SI: Seznam vrst MIME za katere bodo zunanji programi ustvarjalnikov sličic onemogočeni

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
sl_SI: Sličice ne bodo ustvarjene za datoteke katerih vrsta MIME ni na seznamu.

en: Switch to workspace 1
sl_SI: Preklopi na delovno površino 1

en: Switch to workspace 2
sl_SI: Preklopi na delovno površino 2

en: Switch to workspace 3
sl_SI: Preklopi na delovno površino 3

en: Switch to workspace 4
sl_SI: Preklopi na delovno površino 4

en: Switch to workspace 5
sl_SI: Preklopi na delovno površino 5

en: Switch to workspace 6
sl_SI: Preklopi na delovno površino 6

en: Switch to workspace 7
sl_SI: Preklopi na delovno površino 7

en: Switch to workspace 8
sl_SI: Preklopi na delovno površino 8

en: Switch to workspace 9
sl_SI: Preklopi na delovno površino 9

en: Switch to workspace 10
sl_SI: Preklopi na delovno površino 10

en: Switch to workspace 11
sl_SI: Preklopi na delovno površino 11

en: Switch to workspace 12
sl_SI: Preklopi na delovno površino 12

en: Switch to workspace left
sl_SI: Preklopi na delovno površino na levi od trenutne delovne površine

en: Switch to workspace right
sl_SI: Preklopi na delovno površino na desni od trenutne delovne površine

en: Switch to workspace above
sl_SI: Preklopi na delovno površino nad trenutno delovno površino

en: Switch to workspace below
sl_SI: Preklopi na delovno površino pod trenutno delovno površino

en: Switch to last workspace
sl_SI: Preklopi na zadnjo delovno površino

en: Switch windows of an application
sl_SI: Preklopi okna programa

en: Reverse switch windows of an application
sl_SI: Preklopi okna programa v obratni smeri

en: Switch applications
sl_SI: Preklopi programe

en: Reverse switch applications
sl_SI: Preklopi programe v obratni smeri

en: Switch windows
sl_SI: Preklopi okna

en: Reverse switch windows
sl_SI: Preklopi okna v obratni smeri

en: Switch system controls
sl_SI: Preklopi tipkovne bližnjice

en: Reverse switch system controls
sl_SI: Preklopi tipkovne bližnjice v obratni smeri

en: Switch windows of an app directly
sl_SI: Preklopi okna programa neposredno

en: Reverse switch windows of an app directly
sl_SI: Preklopi okna programa neposredno v obratni smeri

en: Switch windows directly
sl_SI: Preklopi okna neposredno

en: Reverse switch windows directly
sl_SI: Preklopi okna neposredno v obratni smeri

en: Switch system controls directly
sl_SI: Preklopi tipkovne bližnjice neposredno

en: Reverse switch system controls directly
sl_SI: Preklopi tipkovne bližnjice neposredno v obratni smeri

en: Hide all normal windows
sl_SI: Skrij vsa običajna okna

en: DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sl_SI: OPUŠČENO: Ta ključ je opuščen in bo prezrt.

en: Show the run command prompt
sl_SI: Pokaži možnost zagona ukazne vrstice

en: Don’t use
sl_SI: Ne uporabi

en: Activate the window menu
sl_SI: Omogoči meni okna

en: Toggle fullscreen mode
sl_SI: Preklopi celozaslonski način

en: Toggle maximization state
sl_SI: Preklopi stanje razpetosti

en: Toggle window always appearing on top
sl_SI: Preklopi prikaz okna vedno na vrhu

en: Maximize window
sl_SI: Razpni okno

en: Restore window
sl_SI: Obnovi okno

en: Minimize window
sl_SI: Skrči okno

en: Close window
sl_SI: Zapri okno

en: Move window
sl_SI: Premakni okno

en: Resize window
sl_SI: Spremeni velikost okna

en: Toggle window on all workspaces or one
sl_SI: Preklopi okno na vse delovne površine oziroma le na eno

en: Move window to workspace 1
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 1

en: Move window to workspace 2
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 2

en: Move window to workspace 3
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 3

en: Move window to workspace 4
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 4

en: Move window to workspace 5
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 5

en: Move window to workspace 6
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 6

en: Move window to workspace 7
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 7

en: Move window to workspace 8
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 8

en: Move window to workspace 9
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 9

en: Move window to workspace 10
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 10

en: Move window to workspace 11
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 11

en: Move window to workspace 12
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 12

en: Move window to last workspace
sl_SI: Premakni okno na zadnjo delovno površino

en: Move window one workspace to the left
sl_SI: Premakni okno eno delovno površino levo

en: Move window one workspace to the right
sl_SI: Premakni okno eno delovno površino desno

en: Move window one workspace up
sl_SI: Premakni okno eno delovno površino navzgor

en: Move window one workspace down
sl_SI: Prestavi okno eno delovno površino navzdol

en: Move window to the next monitor on the left
sl_SI: Premakni okno na zaslon na levi

en: Move window to the next monitor on the right
sl_SI: Premakni okno na zaslon na desni

en: Move window to the next monitor above
sl_SI: Premakni okno na zaslon zgoraj

en: Move window to the next monitor below
sl_SI: Premakni okno na zaslon spodaj

en: Raise window if covered, otherwise lower it
sl_SI: Dvigni okno, če ga prekriva drugo okno, sicer ga spusti

en: Raise window above other windows
sl_SI: Dvigni okno nad druga okna

en: Lower window below other windows
sl_SI: Spusti okno pod druga

en: Maximize window vertically
sl_SI: Razpni okno navpično

en: Maximize window horizontally
sl_SI: Razpni okno vodoravno

en: Move window to top left corner
sl_SI: Premakni okno v zgornji levi kot

en: Move window to top right corner
sl_SI: Premakni okno v zgornji desni kot

en: Move window to bottom left corner
sl_SI: Premakni okno v spodnji levi kot

en: Move window to bottom right corner
sl_SI: Premakni okno v spodnji desni kot

en: Move window to top edge of screen
sl_SI: Premakni okno na zgornji rob zaslona

en: Move window to bottom edge of screen
sl_SI: Premakni okno na spodnji rob zaslona

en: Move window to right side of screen
sl_SI: Premakni okno na desni del zaslona

en: Move window to left side of screen
sl_SI: Premakni okno na levi del zaslona

en: Move window to center of screen
sl_SI: Premakni okno na sredino zaslona

en: Switch input source
sl_SI: Preklopi vhodni vir

en: Binding to select the next input source
sl_SI: Povezava za izbor naslednjega vhodnega vira namestiti.

en: Switch input source backward
sl_SI: Preklopi nazaj vhodni vir

en: Binding to select the previous input source
sl_SI: Povezava za izbor predhodnega vhodnega vira

en: Toggle window to be always on top
sl_SI: Preklopi prikaz okna vedno na vrhu

en: Set or unset window to appear always on top
sl_SI: Nastavi ali odstrani nastavitev prikaza okna vedno na vrhu

en: Modifier to use for modified window click actions
sl_SI: Spremenilnik, ki naj se uporabi za dejanja klika na okno

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). The middle and right click operations may be swapped using the “resize-with-right-button” key. Modifier is expressed as “<Alt>” or “<Super>” for example.
sl_SI: Klik na okno ob držanju tipke spremenilnika bo premaknil okno (levi klik), spremenil velikost okna (srednji klik), ali pokazal meni okna (desni klik). Delovanje srednje in desne tipke je mogoče zamenjati s ključem »resize-with-right-button«. Spremenilnik je izražen z »<Alt>« oziroma »<Super>«.

en: Whether to resize with the right button
sl_SI: Ali je mogoče spreminjati velikost okna z desnim gumbom.

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in “mouse-button-modifier”; set it to false to make it work the opposite way around.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da se velikost okna spremeni z desnim gumbom in  prikaže meni s srednjim, če je določena tudi tipka tipkovnice. Onemogočena možnost obrne način delovanja.

en: Arrangement of buttons on the titlebar
sl_SI: Postavitev gumbov v nazivni vrstici okna

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as “menu:minimize,maximize,spacer,close”; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future metacity versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
sl_SI: Postavitev gumbov na nazivni vrstici okna. Vrednost mora biti niz, kot je "meni:skrči,razpni,preslednik,zapri";  dvopičje loči levi kot okna od desnega in imena gumbov so ločena z vejico. Podvojeni gumbi niso dovoljeni. Neznana imena gumbov so tiho prezrta, tako, da se lahko v novih različicah Metacity doda nove gumbe, ne da bi se porušila skladnost s starejšimi različicami. Posebna oznaka ločilnika se lahko uporabi pri večanju razdalje med gumbi.

en: Window focus mode
sl_SI: Način žariščenja oken

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; “click” means windows must be clicked in order to focus them, “sloppy” means windows are focused when the mouse enters the window, and “mouse” means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
sl_SI: Način žariščenja določa kako se okna postavijo v žarišče. Možnosti so »click«, ki zahteva klik miške na oknu, »sloppy«, ki omogoča žariščenje s pomikom miške na okno in »mouse«, ki omogoča žariščenje, ko je kazalka miške v oknu, in sprostitev žarišča, ko okno zapusti.

en: Control how new windows get focus
sl_SI: Nadzor žariščenja okna

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; “smart” applies the user’s normal focus mode, and “strict” results in new windows not being given focus automatically.
sl_SI: Možnost omogoča dodaten nadzor za pridobivanje žarišča novih oken. Na voljo sta možnosti: »pametno«, ki uveljavi običajen način žariščenja in »strogo«, ki pa žarišča ne dodelijo samodejno.

en: Whether windows should be raised when their client area is clicked
sl_SI: Ali naj se okno postavi v ospredje, ko je v žarišču okno odjemalca

en: The default, true, indicates that a window will be raised whenever its client area or its frame is clicked. Setting this to false means that a window will not be raised if it is clicked on the client area. To raise it, one can click anywhere in the window’s frame, or Super-click on any part of the window. This mode is useful if one uses many overlapping windows.
sl_SI: Privzeto izbrana možnost določa, da bo okno dvignjeno, ko je kliknjen katerikoli del programa ali okna. Kadar možnost ni izbrana, je treba klikniti na okvir okna, ali pa okno odpreti s klikom in pritisnjeno tipko Super. Ta način je priročen, kadar uporabnik uporablja prekrivanje oken.

en: Action on title bar double-click
sl_SI: Dejanje ob dvojnem kliku na nazivno vrstico okna

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
sl_SI: Možnost določa učinek dvojnega klika miške na nazivno vrstico okna. Trenutno veljavne možnosti so »preklop razpenjanja«, ki razpne ali skrči okno, »vodoravni preklop razpenjanja« in »navpični preklop razpenjanja«, ki razpneta okna le v eni smeri, »pomanjšaj«, ki pomanjša okno, »zvij«, ki zvije okno na velikost naslovne vrstice, »meni«, ki prikaže meni okna, »pod«, ki skrije okno pod druga okna in »brez«, ki ne naredi ničesar.

en: Action on title bar middle-click
sl_SI: Dejanje ob srednjem kliku na nazivno vrstico okna

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
sl_SI: Možnost določa učinek srednjega klika miške na nazivno vrstico okna. Trenutno veljavne možnosti so »preklop razpenjanja«, ki razpne ali skrči okno, »vodoravni preklop razpenjanja« in »navpični preklop razpenjanja«, ki razpneta okna le v eni smeri, »pomanjšaj«, ki pomanjša okno, »zvij«, ki zvije okno na velikost naslovne vrstice, »meni«, ki prikaže meni okna, »pod«, ki skrije okno pod druga okna in »brez«, ki ne naredi ničesar.

en: Action on title bar right-click
sl_SI: Dejanje ob desnem kliku na nazivno vrstico okna

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
sl_SI: Možnost določa učinek desnega klika miške na nazivno vrstico okna. Trenutno veljavne možnosti so »preklop razpenjanja«, ki razpne ali skrči okno, »vodoravni preklop razpenjanja« in »navpični preklop razpenjanja«, ki razpneta okna le v eni smeri, »pomanjšaj«, ki pomanjša okno, »zvij«, ki zvije okno na velikost naslovne vrstice, »meni«, ki prikaže meni okna, »pod«, ki skrije okno pod druga okna in »brez«, ki ne naredi ničesar.

en: Automatically raises the focused window
sl_SI: Samodejno dvigne dejavno okno

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto-raise-delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da je način žariščenja »sloppy« ali »mouse«, potem bo okno v žarišču po premoru, določenem v ključu zamika dvigovanja okna, samodejno dvignjeno. To ni povezano s klikanjem za dviganje okna, niti z vstopom v okno z metodo povleci-spusti.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
sl_SI: Premor v milisekundah za možnost samodejnega dviga

en: The time delay before raising a window if auto-raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
sl_SI: Časovni zamik preden se okno dvigne, kadar je zastavica »samodejnega dvigovanja« omogočena. Zamik je podan v tisočinkah sekunde.

en: Current theme
sl_SI: Trenutna tema

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
sl_SI: Tema določa videz robov oken, nazivne vrstice oken in podobno. OPUŠČENO: Ta možnost je opuščena in ni več v rabi.

en: Use standard system font in window titles
sl_SI: V nazivnih vrsticah oken uporabi običajno sistemsko pisavo

en: If true, ignore the titlebar-font option, and use the standard application font for window titles.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da se prezre možnost pisave nazivne vrstice okna in uporabi privzeto pisavo programov.

en: Window title font
sl_SI: Pisava naziva okna

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar-font-size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar-uses-desktop-font option is set to true.
sl_SI: Niz opisa pisave, ki opisuje pisavo za nazivne vrstice oken. Velikost opisa bo uporabljena le, če je možnost velikosti pisave nazivne vrstice nastavljena na 0. Možnost je onemogočena tudi, kadar je privzeto uporabljena pisava namizja.

en: Number of workspaces
sl_SI: Število delovnih površin

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
sl_SI: Število delovnih površin. Mora biti več kot nič in ima določeno najvišjo vrednost, da prepreči uničenje namizja z vnosom prevelikega števila delovnih površin.

en: System Bell is Audible
sl_SI: Sistemski zvonec je zvočen

en: Determines whether applications or the system can generate audible “beeps”; may be used in conjunction with “visual bell” to allow silent “beeps”.
sl_SI: Ugotovi, ali lahko program ali sistem ustvari »piske«. Uporabno tudi skupaj z »vidnimi zvonci«, tako da nastanejo tihi »piski«.

en: Enable Visual Bell
sl_SI: Omogoči vidni zvonec

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a “bell” or “beep”; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
sl_SI: Vključi vidna opozorila, ko program ali sistem uporabi »zvonec« ali »pisk«. Možnost je uporabna v hrupnih okoljih in pri posameznikih s slabšim sluhom.

en: Visual Bell Type
sl_SI: Vrsta vidnega zvonca

en: Tells the WM how to implement the visual indication that the system bell or another application “bell” indicator has been rung. Currently there are two valid values, “fullscreen-flash”, which causes a fullscreen white-black flash, and “frame-flash” which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default “system beep”), the currently focused window’s titlebar is flashed.
sl_SI: Možnost določa način izvajanja vidnega opozarjanja sistemskega »zvonca« ali zvonca drugega programa. Trenutno sta na voljo dve veljavni vrednosti, »utripanje zaslona«, ki povzroči celozaslonsko črno belo utripanje in »utripanje okna«, ki povzroči utripanje nazivne vrstice programa, ki je sprožil zvonec. V kolikor je slednji neznan (npr. v primeru »sistemskega zvonca«), utripa naslovna vrstica okna, ki je trenutno v žarišču.

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
sl_SI: Onemogoči dodatke, ki jih uporabljajo stari ali pokvarjeni programi

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts the WM in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
sl_SI: Nekateri programi prezrejo določila, tako da upravljalnik oken ne deluje v celoti pravilno. Ta možnost postavi Metacity v pravilen način, ki daje bolj celovit uporabniški vmesnik, če uporabniku ni treba zaganjati programov, ki ne delujejo pravilno.

en: The names of the workspaces
sl_SI: ustvarjanje delovnih površin,

en: Defines the names that should be assigned to workspaces. If the list is too long for the current number of workspaces, names in excess will be ignored. If the list is too short, or includes empty names, missing values will be replaced with the default (“Workspace N”).
sl_SI: Določa imena, ki bi morala biti določena delovnim površinam. V kolikor je seznam predolg za trenutno obstoječe število delovnih površin, bo presežno število imen prezrto. Nasprotno pa je v primeru prekratkega seznama ali seznama s praznimi polji, manjkajoča vrednost zamenjana s privzetim napisom ("Delovna površina N").

en: The locale to use for dates / numbers formats
sl_SI: Jezikovno določilo, ki je uporabljeno za prilagojen zapis datuma in časa

en: Specify the locale to be used for displaying dates, times and numbers formats.
sl_SI: jezikovno določilo, ki določa obliko zapisa datuma, časa in številk.

en: Geolocation services are enabled.
sl_SI: Geografske storitve so omogočene.

en: If true, applications are allowed to access location information.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je dovoljen dostop do podatkov geolokacije.

en: The maximum accuracy level of location.
sl_SI: Največja natančnost določanja položaja.

en: Configures the maximum level of location accuracy applications are allowed to see. Valid options are “country”, “city”, “neighborhood”, “street”, and “exact” (typically requires GPS receiver). Please keep in mind that this only controls what GeoClue will allow applications to see and they can find user’s location on their own using network resources (albeit with street-level accuracy at best).
sl_SI: Omogoča nastavitev največje natančnosti položaja, ki je prikazan v programih. Veljavne možnosti so »država«, »mesto«, »soseska«, »ulica« in »natančno« (običajno zahteva sprejemnik GPS). Pomembno je vedeti, da nastavitev določa le, kaj program GeoClue dovoli drugim programom, programi pa sicer lahko uporabljajo lastne načine (do ravni »ulice«).

en: Proxy configuration mode
sl_SI: Način nastavitev posredniškega strežnika

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are “none”, “manual”, “auto”. If this is “none”, then proxies are not used. If it is “auto”, the autoconfiguration URL described by the “autoconfig-url” key is used. If it is “manual”, then the proxies described by “/system/proxy/http”, “/system/proxy/https”, “/system/proxy/ftp” and “/system/proxy/socks” will be used. Each of the 4 proxy types is enabled if its “host” key is non-empty and its “port” key is non-0. If an http proxy is configured, but an https proxy is not, then the http proxy is also used for https. If a SOCKS proxy is configured, it is used for all protocols, except that the http, https, and ftp proxy settings override it for those protocols only.
sl_SI: Izbor načina prilagajanja posredovalnega strežnika. Podprte vrednosti so »brez«, »ročno«, »samodejno«. Pri izbiri »brez«, posredovalni strežniki niso omogočeni za rabo. Pri izbiri »samodejno« je uporabljen samoprilagoditveni naslov URL, določen s ključem »autoconfig-url«. Izbira »ročno« pa se uporaba določi prek posredovalnih strežnikov, določenih z »/system/proxy/http«, »/system/proxy/https«, »/system/proxy/ftp« in »/system/proxy/socks«. Vsaka izmed štirih vrst posredovalnih strežnikov je omogočena, če njen ključ »gostitelj« ni prazen in so »vrata« določena kot pozitivno celo število. Če je posredovalni strežnik za HTTP določen, ne pa tudi za HTTPS, bo tisti za HTTP uporabljen tudi za HTTPS. Če je posredovalni strežnik za SOCKS nastavljen, se uporablja za vse protokole, le da ga preglasijo nastavitve posredovalnih strežnikov za HTTP, HTTPS in FTP za lastne protokole.

en: Automatic proxy configuration URL
sl_SI: Naslov URL za samodejno nastavitev posredniškega strežnika

en: URL that provides proxy configuration values. When mode is “auto”, this URL is used to look up proxy information for all protocols.
sl_SI: Naslov URL, ki zagotavlja vrednosti nastavitve posredniškega strežnika. Ko je način »samodejen«, ta naslov služi za pregled podatkov posredovalnega strežnika za vse protokole.

en: Non-proxy hosts
sl_SI: Gostitelji brez posredniškega strežnika

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
sl_SI: Ta ključ vsebuje seznam gostiteljev, s katerimi se vzpostavi neposredna povezava in preko posredniškega strežnika (če je dejaven). Vrednosti so lahko imena gostiteljev, domene (z nadomestnimi znaki kot je *.foo.com), naslovi IP gostitelja (tako IPv4 kot tudi IPv6) in omrežni naslovi z omrežno masko (npr. 192.168.0.0/24).

en: Use HTTP proxy for all protocols
sl_SI: Uporabi posredniški strežnik HTTP za vse protokole

en: Whether to use the HTTP proxy for all protocols or not.
sl_SI: Ali naj bo uporabljen posredniški strežnik HTTP za vse protokole ali ne.

en: Unused; ignore
sl_SI: Neuporabljeno; prezri

en: This key is not used; HTTP proxying is enabled when the host key is non-empty and the port is non-0.
sl_SI: Ta ključ ni uporabljen; posredovalni strežnik za HTTP je omogočen, ko je ključ gostitelja neničeln in vrata določa pozitivno število

en: HTTP proxy host name
sl_SI: Ime gostitelja posredniškega strežnika HTTP

en: The machine name to proxy HTTP through.
sl_SI: Ime računalnika posredniškega strežnika HTTP.

en: HTTP proxy port
sl_SI: Vrata posredniškega strežnika HTTP

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/http/host” that you proxy through.
sl_SI: Vrata računalnika, ki jih določajo nastavitve »/system/http_proxy/host« posredniškega strežnika.

en: Authenticate proxy server connections
sl_SI: Overi povezave posredniškega strežnika

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo is defined by “/system/proxy/http/authentication-user” and “/system/proxy/http/authentication-password”. This applies only to the http proxy; when using a separate https proxy, there is currently no way to specify that it should use authentication.
sl_SI: Možnost določa zahtevo za overitev povezave na posredniškemu strežniku. Spustno polje za uporabniško ime in geslo določata »/system/http_proxy/authentication_user« in »/system/http_proxy/authentication_password«. To velja le za posredniške strežnike HTTP; če uporabljate ločen posredniški strežnik HTTPS, možnosti uporabe overjanja trenutno ni mogoče določiti.

en: HTTP proxy username
sl_SI: Uporabniško ime HTTP posredniškega strežnika

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
sl_SI: Uporabniško ime za overitev na HTTP posredniškem strežniku.

en: HTTP proxy password
sl_SI: Geslo posredniškega strežnika HTTP

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
sl_SI: Geslo za overitev posredniškega strežnika HTTP.

en: Secure HTTP proxy host name
sl_SI: Ime gostitelja varnega posredniškega strežnika HTTP

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
sl_SI: Ime računalnika varnega posredniškega strežnika HTTP.

en: Secure HTTP proxy port
sl_SI: Vrata varnega posredniškega strežnika HTTP

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/https/host” that you proxy through.
sl_SI: Vrata računalnika, ki jih določajo nastavitve »/system/http_proxy/host« posredniškega strežnika.

en: FTP proxy host name
sl_SI: Ime gostitelja FTP posredniškega strežnika

en: The machine name to proxy FTP through.
sl_SI: Ime računalnika FTP posredniškega strežnika.

en: FTP proxy port
sl_SI: Vrata FTP posredniškega strežnika

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/ftp/host” that you proxy through.
sl_SI: Vrata računalnika, ki jih določajo nastavitve »/system/proxy/ftp/host« posredniškega strežnika.

en: SOCKS proxy host name
sl_SI: Ime gostitelja posredniškega strežnika SOCKS

en: The machine name to use as a SOCKS proxy.
sl_SI: Ime računalnika, uporabljeno za posredniški strežnik SOCKS

en: SOCKS proxy port
sl_SI: Vrata posredniškega strežnika SOCKS

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/socks/host” that you proxy through.
sl_SI: Vrata računalnika, ki jih določa »/system/proxy/socks_host", prek katerih deluje posredniški strežnik.
