gsettings-desktop-schemas master - en to lv translation catalogue (633 entries)

en: On-screen keyboard
lv: Ekrāna tastatūra

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
lv: Vai ir ieslēgta ekrāna tastatūra

en: Screen magnifier
lv: Ekrāna palielinātājs

en: Whether the screen magnifier is turned on.
lv: Vai ir ieslēgts ekrāna palielinātājs

en: Screen reader
lv: Ekrāna lasītājs

en: Whether the screen reader is turned on.
lv: Vai ir ieslēgts ekrāna lasītājs

en: Always show the Universal Access status icon
lv: Vienmēr rādīt universālās piekļuves statusa ikonu

en: This key overrides the automatic hiding of the Universal Access status icon when no accessibility features are enabled.
lv: Šī atslēga pārraksta universālās piekļuves statusa ikonas automātisko slēpšanu, ja nav ieslēgtas pieejamības iespējas.

en: Always show the text caret
lv: Vienmēr rādīt teksta kursoru

en: This key overrides the hiding of the text caret in noneditable text in applications.
lv: Šī atslēgra pārraksta teksta kursora slēpšanu nerediģējamā tektā lietotnēs.

en: High contrast
lv: Augsts kontrasts

en: Whether to use the high contrast style.
lv: Vai izmantot augsta kontrasta stilu.

en: Show status shapes
lv: Rādīt statusa formas

en: Whether to use shapes to indicate status in addition or instead of color.
lv: Vai izmantot formas, lai norādītu statusu, kombinācijā ar krāsām, vai to vietā.

en: Enable accessibility keyboard shortcuts
lv: Ieslēgt pieejamības tastatūras saīsnes

en: Beep when a keyboard accessibility feature changes
lv: Pīkstēt, kad mainās tastatūras pieejamības iespēja

en: Whether to beep when a keyboard accessibility feature is enabled or disabled.
lv: Vai pīkstēt, kad mainās tastatūras pieejamības iespēja ir ieslēgta vai izslēgta.

en: Disable keyboard accessibility after a timeout
lv: Izslēgt tastatūras pieejamību pēc kāda laika

en: Whether to disable keyboard accessibility after a timeout, useful for shared machines.
lv: Vai izslēgt tastatūras pieejamību pēc kāda laika. Noder koplietotiem datoriem.

en: Duration of the disabling timeout
lv: Izslēgšanas noildzes laiks

en: Duration of the timeout before disabling the keyboard accessibility.
lv: Laiks, pirms tiek izslēgtas tastatūras pieejamības iespējas.

en: Enable “Bounce Keys”
lv: Ieslēgt “atlecošos taustiņus”

en: Whether the “Bounce Keys” keyboard accessibility feature is turned on.
lv: Vai “atlecošo taustiņu” tastatūras pieejamības iespēja ir ieslēgta.

en: Minimum interval in milliseconds
lv: Minimālais intervāls milisekundēs.

en: Ignore multiple presses of the same key within this many milliseconds.
lv: Ignorēt atkārtotu tā paša taustiņa nospiešanu šo milisekunžu laikā.

en: Beep when a key is rejected
lv: Pīkstēt, kad taustiņš tiek noraidīts

en: Whether to beep when a key is rejected.
lv: Vai pīkstēt, kad taustiņš tiek noraidīts.

en: Enable “Mouse Keys”
lv: Ieslēgt “peles taustiņus”

en: Whether the “Mouse Keys” accessibility feature is turned on.
lv: Vai “peles taustiņu” pieejamības iespēja ir ieslēgta.

en: Pixels per seconds
lv: Pikseļi sekundē

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
lv: Cik pikseļus sekundē pārvietot pie maksimālā ātruma.

en: How long to accelerate in milliseconds
lv: Cik ilgi paātrināt, milisekundēs

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
lv: Cik milisekundēs var tikt no 0 līdz maksimālajam ātrumam.

en: Initial delay in milliseconds
lv: Sākotnējā aizkave milisekundēs

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
lv: Cik milisekundes gaidīt, pirms peles kustības taustiņi sāk darboties.

en: Enable “Slow Keys”
lv: Ieslēgt “lēnos taustiņus”

en: Whether the “Slow Keys” accessibility feature is turned on.
lv: Vai “lēno taustiņu” pieejamības iespēja ir ieslēgta.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for this many milliseconds.
lv: Nepieņemt taustiņa piespiešanu, kamēr tas nav turēts piespiests tik daudz milisekunžu.

en: Beep when a key is first pressed
lv: Pīkstēt, kad taustiņš ir nospiests pirmo reizi

en: Whether to beep when a key is first pressed.
lv: Vai pīkstēt, kad taustiņš ir nospiests pirmo reizi.

en: Beep when a key is accepted
lv: Pīkstēt, kad taustiņš tiek pieņemts

en: Whether to beep when a key is accepted.
lv: Vai pīkstēt, kad taustiņš tiek pieņemts.

en: Enable sticky keys
lv: Ieslēgt lipīgos taustiņus

en: Whether the sticky keys accessibility feature is turned on.
lv: Vai lipīgo taustiņu pieejamības iespēja ir ieslēgta.

en: Disable when two keys are pressed at the same time
lv: Izslēgt, kad divi taustiņi nospiesti reizē

en: Whether to disable sticky keys if two keys are pressed at the same time.
lv: Vai izslēgt lipīgos taustiņus, kad divi taustiņi ir piespiesti reizē.

en: Beep when a modifier is pressed.
lv: Pīkstēt, kad ir piespiests modifikatora taustiņš.

en: Whether to beep when a modifier key is pressed.
lv: Vai pīkstēt, kad ir piespiests modifikatora taustiņš.

en: Enable “Toggle Keys”
lv: Ieslēgt “pārslēgšanas taustiņus”

en: Whether the “Toggle Keys” accessibility feature is turned on.
lv: Vai “pārslēgšanas taustiņu” pieejamības iespēja ir ieslēgta.

en: Mouse Tracking Mode
lv: Peles sekošanas režīms

en: Determines the position of the magnified mouse image within the magnified view and how it reacts to system mouse movement. The values are • none: no mouse tracking; • centered: the mouse image is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system mouse) and the magnified contents are scrolled as the system mouse moves; • proportional: the position of the magnified mouse in the zoom region is proportionally the same as the position of the system mouse on screen; • push: when the magnified mouse intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view.
lv: Nosaka palielinātās peles attēla novietojumu palielinātajā laukā, un kā tas reaģē uz peles kustību. Vērības ir • none: nesekot pelei; • centered: peles attēls tiek rādīts tuvinātā reģiona vidū (kas arī apzīmē punktu zem sistēmas peles) un palielinātais saturs tiek ritināts līdz ar sistēmas peles kustību; • proportional: palielinātās peles novietojums palielinātajā reģionā ir proporcionāli tāds pats kā sistēmas peles novietojums uz ekrāna; • push: kad palielinātā pele šķērso palielinājuma reģiona robežu, saturs tiek ieritināts skatā.

en: Focus Tracking Mode
lv: Fokusa sekošanas režīms

en: Determines the position of the focused widget within magnified view. The values are: • none: no focus tracking • centered: the focused image is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system focus) and the magnified contents are scrolled as the system focus moves • proportional: the position of the magnified focus in the zoom region is proportionally the same as the position of the system focus on screen • push: when the magnified focus intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view
lv: Nosaka fokusētās logdaļas novietojumu palielinātajā laukā. Vērības ir: • none: nesekot fokusam • centered: fokusētais attēls tiek rādīts tuvinātā reģiona vidū (kas arī apzīmē punktu zem sistēmas fokusa) un palielinātais saturs tiek ritināts līdz ar sistēmas fokusa kustību • proportional: palielinātā fokusa novietojums palielinātajā reģionā ir proporcionāli tāds pats kā sistēmas fokusa novietojums uz ekrāna • push: kad palielinātais fokus šķērso palielinājuma reģiona robežu, saturs tiek ieritināts skatā.

en: Caret Tracking Mode
lv: Kursora sekošanas režīms

en: Determines the position of the caret within magnified view. The values are: • none: no caret tracking • centered: the image of the caret is displayed at the center of the zoom region (which also represents the point under the system caret) and the magnified contents are scrolled as the system caret moves • proportional: the position of the magnified caret in the zoom region is proportionally the same as the position of the system caret on screen • push: when the magnified caret intersects a boundary of the zoom region, the contents are scrolled into view
lv: Nosaka kursora novietojumu palielinātajā laukā. Vērības ir • none: nesekot kursoram • centered: kursora attēls tiek rādīts tuvinātā reģiona vidū (kas arī apzīmē punktu zem sistēmas kursora) un palielinātais saturs tiek ritināts līdz ar sistēmas kursora kustību • proportional: palielinātā kursora novietojums palielinātajā reģionā ir proporcionāli tāds pats kā sistēmas kursora novietojums uz ekrāna • push: kad palielinātais kursors šķērso palielinājuma reģiona robežu, saturs tiek ieritināts skatā.

en: Screen position
lv: Ekrāna novietojums

en: The magnified view either fills the entire screen, or occupies the top-half, bottom-half, left-half, or right-half of the screen.
lv: Palielinātais skats vai nu aizpilda visu ekrānu, vai aizņem augšējo pusi, apakšējo pusi, kreiso pusi vai labo pusi ekrānam.

en: Magnification factor
lv: Palielinājuma koeficients

en: The power of the magnification. A value of 1.0 means no magnification. A value of 2.0 doubles the size.
lv: Palielinājuma pakāpe. Vērtība 1.0 nozīmē, ka nav palielinājuma. Vērtība 2.0 dubulto izmēru.

en: Enable lens mode
lv: Ieslēgt lupas režīmu

en: Whether the magnified view should be centered over the location of the system mouse and move with it.
lv: Vai palielinājuma skatam vajadzētu būt centrētam virs peles un pārvietoties ar to.

en: Scroll magnified contents beyond the edges of the desktop
lv: Ritināt palielināto saturu pāri darbvirsmas malām.

en: For centered mouse tracking, when the system pointer is at or near the edge of the screen, the magnified contents continue to scroll such that the screen edge moves into the magnified view.
lv: Centrētai peles izsekošanai, kad sistēmas rādītājs ir tuvu ekrāna malai, palielinātais saturs turpinās ritināties tā, ka ekrāna malas pārvietosies uz palielināto skatu.

en: Show or hide crosshairs
lv: Rādīt vai slēpt krustiņu

en: Enables/disables display of crosshairs centered on the magnified mouse sprite.
lv: Ieslēdz / izslēdz krustiņa rādīšanu, kas ir centrēts uz peles rādītāja.

en: Thickness of the crosshairs in pixels
lv: Krustiņa biezums pikseļos

en: Width in pixels of the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
lv: Platums pikseļos horizontālajām un vertikālajām līnijām, kas veido krustiņu.

en: Color of the crosshairs
lv: Krustiņa krāsa

en: The color of the the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
lv: Krāsa horizontālajām un vertikālajām līnijām, kas veido krustiņu.

en: Opacity of the crosshairs
lv: Krustiņu blīvums

en: Determines the transparency of the crosshairs, from fully opaque to fully transparent.
lv: Nosaka krustiņa caurspīdīgumu, no pilnīgi necaurredzama līdz pilnīgi caurspīdīgam.

en: Length of the crosshairs in pixels
lv: Krustiņa garums pikseļos

en: Determines the length in pixels of the vertical and horizontal lines that make up the crosshairs.
lv: Nosaka garumu pikseļos horizontālajām un vertikālajām līnijām, kas veido krustiņu.

en: Clip the crosshairs at the center
lv: Apraut krustiņu vidū

en: Determines whether the crosshairs intersect the magnified mouse sprite, or are clipped such that the ends of the horizontal and vertical lines surround the mouse image.
lv: Nosaka, vai krustiņš pārklājas ar palielināto peles rādītāju, vai arī tiek aprauts tādā veidā, ka horizontālās un vertikālās līnijas iekļauj peles attēlu.

en: Inverse lightness
lv: Apgriezts gaišums

en: Determines whether the lightness values are inverted: darker colors become lighter and vice versa, and white and black are interchanged.
lv: Nosaka, vai gaišuma vērtības tiek apgrieztas — tumšākas vērtības kļūst gaišākas un otrādi. Baltās un melnās vērtības tiek mainītas vietām.

en: Color Saturation
lv: Krāsu piesātinājums

en: Represents a change to the color saturation, from 0.0 (grayscale) to 1.0 (full color).
lv: Attēlo izmaiņas krāsu piesātinājumā, no 0.0 (pelēktoņu) uz 1.0 (visas krāsas).

en: Change brightness of red
lv: Mainīt sarkanā gaišumu

en: Represents a change to the default brightness of the red component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
lv: Attēlo izmaiņas noklusējuma gaišumam sarkanajai komponentei. Nulle nozīmē bez izmaiņām, vērtības zem nulles norāda samazinājumu, bet vērtības virs nulles norāda palielinājumu.

en: Change brightness of green
lv: Mainīt zaļā gaišumu

en: Represents a change to the default brightness for the green component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
lv: Attēlo izmaiņas noklusējuma gaišumam zaļajai komponentei. Nulle nozīmē bez izmaiņām, vērtības zem nulles norāda samazinājumu, bet vērtības virs nulles norāda palielinājumu.

en: Change brightness of blue
lv: Mainīt zilā gaišumu

en: Represents a change to the default brightness for the blue component. Zero indicates no change, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
lv: Attēlo izmaiņas noklusējuma gaišumam zilajai komponentei. Nulle nozīmē bez izmaiņām, vērtības zem nulles norāda samazinājumu, bet vērtības virs nulles norāda palielinājumu.

en: Change contrast of red
lv: Mainīt sarkanā kontrastu

en: Represents a change to the default contrast of the red component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
lv: Attēlo izmaiņas noklusējuma kontrastam sarkanajai komponentei. Nulle nozīmē bez kontrasta izmaiņām, vērtības zem nulles norāda samazinājumu, bet vērtības virs nulles norāda palielinājumu.

en: Change contrast of green
lv: Mainīt zaļā kontrastu

en: Represents a change to the default contrast of the green component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
lv: Attēlo izmaiņas noklusējuma kontrastam zaļajai komponentei. Nulle nozīmē bez kontrasta izmaiņām, vērtības zem nulles norāda samazinājumu, bet vērtības virs nulles norāda palielinājumu.

en: Change contrast of blue
lv: Mainīt zilā kontrastu

en: Represents a change to the default contrast of the blue component. Zero indicates no change in contrast, values less than zero indicate a decrease, and values greater than zero indicate an increase.
lv: Attēlo izmaiņas noklusējuma kontrastam zilajai komponentei. Nulle nozīmē bez kontrasta izmaiņām, vērtības zem nulles norāda samazinājumu, bet vērtības virs nulles norāda palielinājumu.

en: Dwell click time
lv: Apstājas klikšķa laiks

en: Time in seconds before a click is triggered.
lv: Laiks sekundēs, pirms tiek aktivizēts klikšķis.

en: Movement threshold
lv: Kustības slieksnis

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
lv: Attālums pikseļos, pirms tiek atpazīta kustība.

en: Gesture single click
lv: Viena klikšķa mājiens

en: Direction to perform a single click (“left”, “right”, “up”, “down”).
lv: Virziens, kurā veic vienu klikšķi (“left”, “right”, “up”, “down”).

en: Gesture double click
lv: Dubultklikšķa mājiens

en: Direction to perform a double click (“left”, “right”, “up”, “down”).
lv: Virziens, kurā veic dubultklikšķi (“left”, “right”, “up”, “down”).

en: Gesture drag click
lv: Vilkšanas klikšķa mājiens

en: Direction to perform dragging (“left”, “right”, “up”, “down”).
lv: Virziens, kurā veic vilkšanu (“left”, “right”, “up”, “down”).

en: Gesture secondary click
lv: Sekundārā klikšķa mājiens

en: Direction to perform a secondary click (“left”, “right”, “up”, “down”).
lv: Virziens, kurā veic sekundāro klikšķi (“left”, “right”, “up”, “down”).

en: Dwell click mode
lv: Apstājas klikšķa režīms

en: The active dwell click mode. Possible values are “window” and “gesture”.
lv: Aktīvā apstājas klikšķa režīms. Iespējamās vērtības ir “window” un “gesture”.

en: Show click type window
lv: Rādīt klikšķa veida logu

en: Show click type window.
lv: Rādīt klikšķa veida logu.

en: Enable dwell clicks
lv: Ieslēgt apstājas klikšķus

en: Enable dwell clicks.
lv: Ieslēgt apstājas klikšķus.

en: Secondary click enabled
lv: Sekundārais klikšķis ieslēgts

en: Enable simulated secondary clicks
lv: Ieslēgt simulētos sekundāros klikšķus

en: Secondary click time
lv: Sekundārā klikšķa laiks

en: Time in seconds before a simulated secondary click is triggered.
lv: Laiks sekundēs, pirms tiek aktivizēts simulētais sekundārais klikšķis.

en: Folder children
lv: Mapes bērni

en: List of relative settings paths at which app-folders are stored. Each folder uses the org.gnome.desktop.app-folders.folder schema.
lv: Saraksts ar relatīvajiem iestatījumu ceļiem, kur tiek glabātas lietotņu mapes. Katra mape izmanto org.gnome.desktop.app-folders.folder shēmu.

en: Folder name
lv: Mapes nosaukums

en: The name of the application folder.
lv: Lietotnes mapes nosaukums.

en: Translate the name
lv: Tulkot nosaukumu

en: Whether the name key is a filename to be looked up in /usr/share/desktop-directories.
lv: Vai nosaukuma atslēga ir datnes nosaukums, kas jāuzmeklē /usr/share/desktop-directories.

en: Applications
lv: Lietotnes

en: The list of IDs of applications that are explicitly included in this folder.
lv: Saraksts ar lietotņu ID, kas ir skaidri iekļauti šajā mapē.

en: Categories
lv: Kategorijas

en: A list of categories for which apps will be placed into this folder by default, in addition to the apps that are listed in the apps key.
lv: Saraksts ar kategorijām, kurām lietotnes tiks ievietotas šajā mapē pēc noklusējuma. Klāt pie lietotnēm, kas ir uzskaitītas lietotņu atslēgā.

en: Excluded applications
lv: Izslēgtās lietotnes

en: A list of IDs of applications that are excluded from this folder. This can be used to remove applications that would otherwise be included by category.
lv: Saraksts ar lietotņu ID, kas tiek izslēgts no šīs mapes. To var izmantot, lai izņemtu lietotnes, kas citādāk tiktu iekļautas pēc kategorijas.

en: Picture Options
lv: Attēla opcijas

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are “none”, “wallpaper”, “centered”, “scaled”, “stretched”, “zoom”, “spanned”.
lv: Nosaka, kā attēlot attēlu, ko iestata wallpaper_filename. Iespējamās vērtības ir “none”, “wallpaper”, “centered”, “scaled”, “stretched”, “zoom”, “spanned”.

en: Picture URI
lv: Attēla URI

en: URI to use for the background image. Note that the backend only supports local (file://) URIs.
lv: URI, ko izmantot fona attēlam. Ņemiet vērā, ka aizmugure atbalsta tikai lokālos (file://) URIs.

en: Picture URI (dark)
lv: Attēla URI (tumšs)

en: Picture Opacity
lv: Attēla blīvums

en: Opacity with which to draw the background picture.
lv: Blīvums, ar kādu zīmēt fona attēlu.

en: Primary Color
lv: Primārā krāsa

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
lv: Kreisā vai augšējā krāsa, kad zīmē krāsu pārejas, vai vienlaidu krāsa.

en: Secondary Color
lv: Sekundārā krāsa

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
lv: Labā vai apakšējā krāsa, kad zīmē krāsu pārejas, netiek izmantota vienlaidu krāsām.

en: Color Shading Type
lv: Krāsu ēnošanas tips

en: How to shade the background color. Possible values are “horizontal”, “vertical”, and “solid”.
lv: Kā ēnot fona krāsu. Iespējamās vērtības ir “horizontal”, “vertical” un “solid”.

en: Have file manager handle the desktop
lv: Likt datņu pārvaldniekam apstrādāt darbvirsmu

en: If set to true, then file manager will draw the icons on the desktop.
lv: Ja iestatīts uz “patiess”, datņu pārvaldnieks zīmēs ikonas uz darbvirsmas.

en: Show the week date in the calendar
lv: Kalendārā rādīt nedēļas datumu

en: If true, display the ISO week date in the calendar.
lv: Ja patiess, kalendārā rādīt ISO nedēļas datumus.

en: Automatically update timezone
lv: Automātiski atjaunināt laika joslas

en: Whether to automatically update the timezone using geolocation.
lv: Vai automātiski atjaunināt laika joslas, izmantojot geolokāciju.

en: Default calendar
lv: Noklusējuma kalendārs

en: Default calendar application DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The preferred calendar application is the application handling the text/calendar mime type.
lv: Noklusējuma kalendāra lietotne NOVECOJIS: Šī atslēga ir novecojusi un tiek ignorēta. Vēlamā kalendāra lietotne ir tā, kas apstrādā text/calendar mime tipu.

en: Calendar needs terminal
lv: Kalendāram vajag termināli

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The preferred calendar application is the application handling the text/calendar mime type, whether it needs a terminal is taken from its desktop file.
lv: Vai noklusējuma kalendāra lietotnei ir vajadzīgs terminālis. NOVECOJIS: Šī atslēga ir novecojusi un tiek ignorēta. Vēlamā kalendāra lietotne ir tā, kas apstrādā text/calendar mime tipu; to, vai tai ir vajadzīgs terminālis, tā uzzina no darbvirsmas datnes.

en: Default tasks
lv: Noklusējuma uzdevumi

en: Default tasks application.
lv: Noklusējuma uzdevumu lietotne.

en: Tasks needs terminal
lv: Uzdevumiem vajag termināli

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run.
lv: Vai noklusējuma uzdevumu lietotnei darbam vajag termināli.

en: Terminal application
lv: Termināļa lietotne

en: Terminal program to use when starting applications that require one. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The default terminal is handled in GIO.
lv: Termināļa programma, ko lietot, kad tiek palaistas lietotnes, kam vajadzīgs terminālis. NOVECOJIS: Šī atslēga ir novecojusi un tiek ignorēta. Noklusējuma terminālis tiek apstrādāts iekš GIO.

en: Exec Arguments
lv: Exec parametri

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the “exec” key. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. The default terminal and how to invoke it is handled in GIO.
lv: Parametri, ko izmantot, lai izpildītu programmas terminālī, ko nosaka “exec” atslēga. NOVECOJIS: Šī atslēga ir novecojusi un tiek ignorēta. Noklusējuma terminālis  un kā to izsauc tiek apstrādāts iekš GIO.

en: Current input source
lv: Pašreizējais ievades avots

en: The zero-based index into the input sources list specifying the current one in effect. The value is automatically capped to remain in the range [0, sources_length) as long as the sources list isn’t empty. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
lv: Uz nulles balstīts indekss ievades avotu sarakstā, kas nosaka, kurš tagad ir aktīvs. Vērtība tiek automātiski ierobežota, lai paliktu intervālā [0;avotu_garums), kamēr vien avotu saraksts nav tukšs. NOVECOJIS: šī atslēga ir novecojusi un tiek ignorēta.

en: List of input sources
lv: Ievades avotu saraksts

en: List of input source identifiers available. Each source is specified as a tuple of 2 strings. The first string is the type and can be one of “xkb” or “ibus”. For “xkb” sources the second string is “xkb_layout+xkb_variant” or just “xkb_layout” if a XKB variant isn’t needed. For “ibus” sources the second string is the IBus engine name. An empty list means that the X server’s current XKB layout and variant won’t be touched and IBus won’t be used.
lv: Saraksts ar pieejamajiem ievades avotu identifikatoriem. Katru avotu apzīmē ar vidu virkņu kortežu. Pirmā virkne ir tips un var būt “xkb” vai “ibus”. “xkb” avotiem sekundārā virkne ir “xkb_layout+xkb_variant” vai vienkārši “xkb_layout”, ja XKB variants nav vajadzīgs. “ibus” avotiem sekundārā virkne ir IBus dziņa nosaukums. Tukšs saraksts nozīmē to, ka X servera pašreizējais XKB izkārtojums un variants netiks aiztikts un IBus netiks izmantots.

en: List of most recently used input sources
lv: Nesen izmantoto ievades avotu saraksts

en: List of most recently used input sources. The value is in the same format as the available sources list.
lv: Nesen izmantoto ievades avotu saraksts. Vērtība ir tādā pat formātā, kā pieejamo avotu saraksts.

en: List of XKB options
lv: Saraksts ar XKB opcijām

en: List of XKB options. Each option is an XKB option string as defined by xkeyboard-config’s rules files.
lv: Saraksts ar XKB opcijām. Katra opcija ir XKB opciju virkne, kā to nosaka xkeyboard-config kārtulu datne.

en: XKB model to use
lv: Izmantojamais XKB modelis

en: The XKB model to use. The value is the same identifier as defined by xkeyboard-config’s geometry files.
lv: Izmantojamais XKB modelis. Vērtība ir tas pats identifikators, kas noteikts xkeyboard-config ģeometrijas datnēs.

en: Show all installed input sources
lv: Rādīt visus instalētos ievades avotus

en: Makes all installed input sources available for choosing in System Settings.
lv: Padara visus instalēto ievažu avotus pieejamus izvēlei sistēmas iestatījumos.

en: Use different input sources for each window
lv: Lietot dažādus ievades avotus katram logam

en: When enabled, input sources get attached to the currently focused window when activated.
lv: Kad ieslēgts, ievades avoti tiek piesaistīti pašlaik fokusētajam logam, kad ieslēgts.

en: Enable Toolkit Accessibility
lv: Ieslēgt rīkkopas pieejamību

en: Whether toolkits should load accessibility related modules.
lv: Vai rīkkopām vajadzētu ielādēt ar pieejamību saistītus moduļus.

en: Enable Animations
lv: Ieslēgt animācijas

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
lv: Vai vajadzētu attēlot animācijas. Piezīme — šī ir globāla atslēga, tā maina loga pārvaldnieka, paneļa u.c. uzvedību.

en: Menus Have Tearoff
lv: Izvēlnes var noplēst

en: Whether menus should have a tearoff.
lv: Vai izvēlnēm jābūt noplēšamām.

en: Can Change Accels
lv: Var mainīt paātrinātājus

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when positioned over an active menuitem.
lv: Vai lietotājs var dinamiski ierakstīt jaunu paātrinātāju, kad ir novietots virs aktīvā izvēlnes vienuma.

en: Toolbar Style
lv: Rīkjoslas stils

en: Toolbar Style. Valid values are “both”, “both-horiz”, “icons”, and “text”.
lv: Rīkjoslas stils. Derīgās vērtības ir  “both”, “both-horiz”, “icons” un “text”.

en: Menubar Detachable
lv: Atdalāma izvēļņu josla

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
lv: Vai lietotājs var atdalīt izvēļņu joslas un tās pārvietot.

en: Toolbar Detachable
lv: Atdalāma rīkjosla

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
lv: Vai lietotājs var atvienot rīkjoslas un tās pārvietot.

en: Toolbar Icon Size
lv: Rīkjoslas ikonu izmērs

en: Size of icons in toolbars, either “small” or “large”.
lv: Ikonu izmērs rīkjoslās, vai nu “small” vai “large”.

en: Cursor Blink
lv: Kursora mirgošana

en: Whether the cursor should blink.
lv: Vai kursoram būtu jāmirgo.

en: Cursor Blink Time
lv: Kursora mirgošanas laiks

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
lv: Kursora mirgošanas cikla garums, milisekundēs.

en: Cursor Blink Timeout
lv: Kursora mirgošanas noildze

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds.
lv: Laiks, pēc kura kursors beidz mirgot, sekundēs.

en: Icon Theme
lv: Ikonu motīvs

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
lv: Ikonu motīvs, ko izmantot panelim, nautilus utt.

en: Gtk+ Theme
lv: Gtk+ motīvs

en: Basename of the default theme used by gtk+.
lv: Bāzes nosaukums noklusējuma motīvam, ko izmanto gtk+.

en: Gtk+ Keybinding Theme
lv: Gtk+ taustiņu sasaistes motīvs

en: Basename of the default keybinding theme used by gtk+.
lv: Bāzes nosaukums noklusējuma taustiņu sasaistes motīvam, ko izmanto gtk+.

en: Default font
lv: Noklusējuma fonts

en: Name of the default font used by gtk+.
lv: Nosaukums noklusējuma fontam, ko izmanto gtk+.

en: Directories with avatar faces
lv: Direktoriji ar avatāru sejām

en: Directories to override the default avatar faces installed by gnome-control-center.
lv: Direktoriji, lai ignorētu noklusējuma avatāru sejas, ko instalējis gnome-control-center.

en: Text scaling factor
lv: Teksta mēroga koeficients

en: Factor used to enlarge or reduce text display, without changing font size.
lv: Koeficients, ko izmanto, lai palielinātu vai samazinātu teksta attēlošanu, nemainot fonta izmēru.

en: Window scaling factor
lv: Loga mēroga koeficients

en: Integer factor used to scale windows by. For use on high-dpi screens. 0 means pick automatically based on monitor.
lv: Vesels koeficients, par kādu mērogot logu. Paredzēts augstas izšķirtspējas (dpi) ekrāniem. 0 nozīmē izvēlēties automātiski, nosakot pēc monitora.

en: GTK IM Preedit Style
lv: GTK TZ pirmsrediģēšanas stils

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
lv: GTK+ ievades metodes nosaukums pirmsrediģēšanas stilam, ko izmanto gtk+.

en: GTK IM Status Style
lv: GTK TZ statusa stils

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
lv: GTK+ ievades metodes nosaukums statusa stilam, ko izmanto gtk+.

en: GTK IM Module
lv: GTK TZ modulis

en: Name of the input method module used by GTK+.
lv: Ievades metodes moduļa nosaukums, ko izmanto gtk+.

en: Document font
lv: Dokumenta fonts

en: Name of the default font used for reading documents.
lv: Nosaukums noklusējuma fontam, ko izmanto dokumentu lasīšanai.

en: Monospace font
lv: Fiksēta platuma fonts

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
lv: Nosaukums fiksēta platuma fontam, ko izmantot tādās vietās, kā termināļi.

en: Menubar accelerator
lv: Izvēļņu joslu paātrinātāji

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
lv: Īsinājumtaustiņš izvēļņu joslu atvēršanai.

en: Cursor theme
lv: Kursora motīvs

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support the Xcursor extension.
lv: Kursora motīva nosaukums. To izmanto Xservers, kas atbalsta Xcursor paplašinājumu.

en: Cursor size
lv: Kursora izmērs

en: Size of the cursor used as cursor theme.
lv: Kursora izmērs, ko lieto kursora motīvs.

en: Timeout before click repeat
lv: Noildze pirms tiek atkārtots klikšķis

en: Timeout in milliseconds before a click starts repeating (on spinner buttons for example).
lv: Noildze milisekundēs, pirms klikšķis sāk atkārtoties (piemēram, uz ritenīša pogas).

en: Timeout between click repeats
lv: Noildze starp atkārtotiem klikšķiem

en: Timeout in milliseconds between repeated clicks when a button is left pressed.
lv: Noildze milisekundēs starp atkārtotiem klikšķiem, kad poga tiek turēta piespiesta.

en: Palette used in the color selector
lv: Palete, ko lieto krāsu selektorā

en: Palette used in the color selector as defined by the “gtk-color-palette” setting
lv: Palete, ko lieto krāsu selektorā, kā to nosaka “gtk-color-palette” iestatījums

en: List of symbolic names and color equivalents
lv: Saraksts ar simboliskajiem nosaukumiem un krāsu ekvivalentiem

en: A “\n” separated list of “name:color” as defined by the “gtk-color-scheme” setting
lv: Ar “\n” atdalīts saraksts no “name:color”, kā to nosaka “gtk-color-scheme” iestatījums

en: Whether the clock displays in 24h or 12h format
lv: Vai pulkstenis rāda laiku 24 vai 12 stundu formātā

en: Whether the clock shows seconds
lv: Vai pulkstenis rāda sekundes

en: If true, display seconds in the clock.
lv: Ja patiess, rādīt pulkstenī sekundes.

en: Show date in clock
lv: Pie pulksteņa rādīt datumu

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
lv: Ja patiess, rādīt pulkstenī arī datumu, ne tikai laiku.

en: Show weekday in clock
lv: Pie pulksteņa rādīt nedēļas dienu

en: If true, display weekday in the clock, in addition to time.
lv: Ja patiess, rādīt pulkstenī arī nedēļas dienu, ne tikai laiku.

en: Enable hot corners
lv: Ieslēgt karstos stūrus

en: If true, the activities overview can be accessed by moving the mouse to the top-left corner.
lv: Ja patiess, aktivitāšu pārskatam var piekļūt, pārvietojot peli uz augšējo kreiso stūri.

en: Show battery percentage
lv: Rādīt baterijas procentus

en: If true, display battery percentage in the status menu, in addition to the icon.
lv: Ja “patiess”, attēlot baterijas procentus statusa izvēlnē, klāt pie ikonas.

en: Enable the primary paste selection
lv: Ieslēgt primāro atlases ielīmēšanu

en: If true, gtk+ uses the primary paste selection, usually triggered by a middle mouse button click.
lv: Ja patiess, gtk+ izmantos primāro atlases ielīmēšanu, ko parasti izsauc peles vidējās pogas klikšķis.

en: Allow overlay scrolling
lv: Atļaut pārklājuma ritināšanu

en: Whether scrollbars should be overlayed as indicators. Depending on input devices in use, permanent scrollbars may still be displayed.
lv: Vai ritjoslas ir jāpārklāj kā indikatori. Atkarībā no izmantotajām ievadierīcēm joprojām var tikt rādītas pastāvīgas ritjoslas.

en: Highlights the current location of the pointer.
lv: Izceļ rādītāja pašreizējo atrašanās vietu.

en: If true, pressing a key will highlight the current pointer location on screen.
lv: Ja patiess, nospiežot taustiņu, ekrānā tiks izcelta pašreizējā rādītāja atrašanās vieta.

en: Antialiasing
lv: Nogludināšana

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
lv: Kāda veida nogludināšanu izmantot, kad renderē fontus. Iespējamās vērtības ir: “none”, lai neizmantotu nogludināšanu, “grayscale” standarta pelēktoņu nogludināšanai, un “rgba” apakšpikseļu nogludināšanai (tikai LCD ekrāniem).

en: Hinting
lv: Norādīšana

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
lv: Kādu norādīšanu (hinting) izmantot, kad attēlo fontus. Iespējamās vērtības ir “none”, lai neizmantotu norādīšanu; “slight”, lai piemērotu tikai pie Y ass, kā Microsoft ClearType, DirectWrite un Adobe slēgtie fontu attēlošanas dziņi. Ignorē fontā iekļautās norādes un tās ģenerē automātiski. Ubuntu izmanto pēc noklusējuma. Ir ieteicams. Tas, ko nozīmē “medium” un “full” ir atkarīgs no fontu formāta (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) un instalētās FreeType versijas. Tie parasti mēģina piemērot glifus X un Y asīm (izņemto .otf: tikai Y). Tas var radīt kropļojumus un/vai nekonsekventu attēlošanu, atkarībā no fontu kvalitātes, fontu formāta un FreeType fontu dzinēja stāvokļa.

en: RGBA order
lv: RGBA secība

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
lv: Apakšpikseļu secība LCD ekrānā; tiek izmantots tikai, kad nogludināšana ir iestatīta uz “rgba”. Iespējamās  vērtības ir “rgb”, kad pa kreisi ir sarkanā (visizplatītākā), “bgr”, kad pa kreisi ir zilā, “vbgr”, kad sarkanā ir apakšā.

en: Color scheme
lv: Krāsu shēma

en: The preferred color scheme for the user interface. Valid values are “default”, “prefer-dark”, “prefer-light”.
lv: Vēlamā krāsu shēma lietotāja saskarnei. Derīgās vērtības ir “default”, “prefer-dark”, “prefer-light”.

en: Disable command line
lv: Izslēgt komandrindu

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel’s “Run Application” dialog.
lv: Liegt lietotājam piekļūt terminālim vai norādīt komandrindu, ko izpildīt. Piemēram, tas liegtu pieeju paneļa dialoglodziņam “Palaist lietotni”.

en: Disable saving files to disk
lv: Izslēgt datņu saglabāšanu diskā

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications’ “Save as” dialogs.
lv: Liegt lietotājam saglabāt datnes diskā. Piemēram, tas visām lietotnēm liegtu pieeju dialoglodziņam “Saglabāt kā”.

en: Disable printing
lv: Izslēgt drukāšanu

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications’ “Print” dialogs.
lv: Liegt lietotājam drukāt. Piemēram, tas visām lietotnēm liegtu pieeju dialoglodziņam “Drukāt”.

en: Disable print setup
lv: Izslēgt drukāšanas iestatīšanu

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications’ “Print Setup” dialogs.
lv: Liegt lietotājam mainīt drukāšanas iestatījumus. Piemēram, tas visām lietotnēm liegtu pieeju dialoglodziņam “Drukas iestatījumi”.

en: Disable user switching
lv: Izslēgt lietotāju pārslēgšanu

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
lv: Liegt lietotājam pārslēgties uz citu kontu, kamēr viņa sesija ir aktīva.

en: Disable lock screen
lv: Izslēgt ekrāna bloķēšanu

en: Prevent the user to lock his screen.
lv: Liegt lietotājam bloķēt savu ekrānu.

en: Disable URL and MIME type handlers
lv: Izslēgt URL un MIME tipu apstrādātājus

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
lv: Liegt palaist jebkādu URL vai MIME tipa apstrādātāja lietotni.

en: Disable log out
lv: Izslēgt izrakstīšanos

en: Prevent the user from logging out.
lv: Liegt lietotājam izrakstīties no savas sesijas.

en: Disable user administration
lv: Izslēgt lietotāju administrēšanu

en: Stop the user from modifying user accounts. By default, we allow adding and removing users, as well as changing other users settings.
lv: Neļaut lietotājam modificēt lietotāju kontus. Pēc noklusējuma, mēs ļaujam pievienot un izņemt lietotājus, kā arī mainīt citu lietotāju iestatījumus.

en: Mount removable storage devices as read-only
lv: Montēt noņemamās atmiņas ierīces kā tikai lasāmas

en: Prevent users from writing or modifying files on removable storage devices (i.e. flash disks, mobile phones, cameras).
lv: Neļaut lietotājiem rakstīt vai mainīt datnes noņemamās atmiņas ierīcēs (t.i., zibatmiņas diskos, mobilajos tālruņos, kamerās).

en: Disable password showing
lv: Izslēgt paroļu rādīšanu

en: Disable the "Show Password" menu item in password entries.
lv: Paroles ierakstos izslēgt izvēlnes vienumu “Rādīt paroli”.

en: Whether to automatically mount media
lv: Vai automātiski montēt datu nesējus

en: If set to true, then Nautilus will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
lv: Ja iestatīts kā patiess, Nautilus automātiski montēs datu nesējus, piemēram, lietotājam redzamos cietos diskus un izņemamos datu nesējus, tad, kad tie tiek ievietoti vai sistēmas palaišanās laikā.

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
lv: Vai automātiski atvērt mapi automātiski montētajiem datu nesējiem

en: If set to true, then Nautilus will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
lv: Ja iestatīts kā patiess, Nautilus automātiski atvērs mapi, kad ir automātiski montēts datu nesējs. Tas attiecas tikai uz datu nesējiem, kuram nav atklāts zināms x-content/* tips. Datu nesējiem, kuriem ir zināms x-content tips, tiks veikta lietotāja noteiktā darbība.

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
lv: Nekad neprasīt automātiski palaist / startēt programmas, kad tiek ievietots datu nesējs

en: If set to true, then Nautilus will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
lv: Ja iestatīts kā patiess, Nautilus nekad neprasīs automātiski palaists / startēt programmas, kad tiek ievietots datu nesējs.

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
lv: Saraksts ar x-content/* tipiem, kur tiks palaista vēlamā lietotne

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
lv: Saraksts ar x-content/* tipiem, kuriem lietotājs ir norādījis palaižamo lietotni iestatījumu sīklietotnē. Vēlamā lietotne dotajam tipam tiks palaista, kad ir ievietots datu nesējs, kas atbilst šiem tipiem.

en: List of x-content/* types set to “Do Nothing”
lv: Saraksts ar x-content/* tipiem, kam iestatīts “Nedarīt neko”

en: List of x-content/* types for which the user have chosen “Do Nothing” in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
lv: Saraksts ar x-content/* tipiem, kuriem lietotājs ir norādījis “Nedarīt neko” iestatījumu sīklietotnē. Kad ievietos datu nesēju, kas atbilst šiem tipiem, lietotājam netiks vaicāts, ko darīt.

en: List of x-content/* types set to “Open Folder”
lv: Saraksts ar x-content/* tipiem, kam iestatīts “Atvērt mapi”

en: List of x-content/* types for which the user have chosen “Open Folder” in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
lv: Saraksts ar x-content/* tipiem, kuriem lietotājs ir norādījis “Atvērt mapi” iestatījumu sīklietotnē. Kad ievietos datu nesēju, kas atbilst šiem tipiem, tiks atvērts mapes logs.

en: Show notification banners
lv: Rādīt paziņojumu lentas

en: Whether notification banners are visible for application notifications.
lv: Vai lietotņu paziņojumu lentas ir redzamas.

en: Show notifications in the lock screen
lv: Bloķēšanas ekrānā rādīt paziņojumus

en: Whether notifications are shown in the lock screen or not.
lv: Vai bloķēšanas ekrānā tiek rādīti paziņojumi.

en: Application ID
lv: Lietotnes ID

en: The application that this policy is for.
lv: Lietotne, uz ko attiecas šī politika.

en: Enable notifications
lv: Ieslēgt paziņojumus

en: Whether notifications are globally enabled for this application.
lv: Vai šai lietotnei paziņojumi ir globāli ieslēgti.

en: Enable sound alerts
lv: Ieslēgt skaņas paziņojumus

en: Whether notifications should be accompanied by sound alerts.
lv: Vai paziņojumi ir jāpavada ar skaņu.

en: Whether notification banners for this application are shown or not. Does not affect clicking on message tray buttons.
lv: Vai šai lietotnei rādīt paziņojumu lentu. Neietekmē spiešanu uz ziņojumu paplātes pogām.

en: Force automatic expanding of banners
lv: Uzspiest automātisku lenšu izvēršanu

en: Whether notifications from this application are expanded automatically when in banner mode.
lv: Vai šīs lietotnes paziņojumus izvērst automātiski, kad atrodas lenšu režīmā.

en: Show in the lock screen
lv: Rādīt bloķēšanas ekrānā

en: Whether notifications from this application are shown when the screen is locked.
lv: Vai šīs lietotnes paziņojumi tiek rādīti, kad ir bloķēts ekrāns.

en: Show details in the lock screen
lv: Bloķēšanas ekrānā rādīt sīkāku informāciju

en: Whether the summary and body of notifications from this application will be visible in the locked screen.
lv: Vai šīs lietotnes paziņojumu kopsavilkums un pamatteksts būs redzams bloķētā ekrānā.

en: Whether edge scrolling is enabled
lv: Vai ir ieslēgta malu ritināšana

en: When enabled, touchpads that support edge scrolling will have that feature enabled.
lv: Ja ieslēgts, skārienpaliktņiem, kuri atbalsta malu ritināšanu, šī iespēja būs izslēgta.

en: Whether two-finger scrolling is enabled
lv: Vai ir ieslēgta divu pirkstu ritināšana

en: When enabled, touchpads that support two-finger scrolling will have that feature enabled.
lv: Ja ieslēgts, skārienpaliktņiem, kuri atbalsta divu pirkstu ritināšanu, šī iespēja būs izslēgta.

en: Whether to disable the touchpad while typing
lv: Vai rakstīšanas laikā izslēgt skārienpaliktni

en: When enabled, touchpads will be disabled while typing on the keyboard.
lv: Kad ieslēgts, skārienpaliktnis tiks izslēgts, kad raksta uz tastatūras.

en: Enable mouse clicks with touchpad
lv: Ieslēgt peles klikšķināšanu ar skārienpaliktni

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
lv: Iestatiet to uz “patiess”, lai varētu sūtīt peles klikšķus, uzsitot uz skārienpaliktņa.

en: Tap Button Map
lv: Uzsišanas pogu karte

en: Defines the mapping between the number of fingers and touchpad buttons. The default is to have a 1, 2 and 3 finger tap to map to the left, right and middle button ("lrm"), respectively.
lv: Nosaka attēlojumu starp pirkstu skaitu un skārienpaliktņa pogām. Pēc noklusējuma ir jāpieskaras ar 1, 2 un 3 pirkstiem, lai attēlotu attiecīgi kreiso, labo un vidējo pogu ("lrm").

en: Enable tap-and-drag with touchpad
lv: Ieslēgt “uzsist un vilkt” ar skārienpaliktni

en: Set this to TRUE to be able to start a drag by tapping and immediately moving the finger that’s now pressed on the touchpad.
lv: Iestatiet to uz “patiess”, lai varētu sākt vilkt, uzsitot un uzreiz pārvietojot pirkstu, kas ir uzlikts uz skārienpaliktņa.

en: Enable tap-and-drag-lock with touchpad
lv: Ieslēgt “uzsist un vilkt ar fiksēšanu” ar skārienpaliktni

en: Set this to TRUE to lock the dragging process within a short timeout when the finger is lifted on the touchpad and the tap-and-drag setting is enabled.
lv: Iestatiet šo vērtību uz “patiess”, lai īsas noildzes laikā bloķētu vilkšanas procesu, kad pirksts tiek pacelts virs skārienpaliktņa un ir ieslēgts “uzsist un vilkt” iestatījums.

en: Touchpad enabled
lv: Skārienpaliktnis ir ieslēgts

en: Defines the situations in which the touchpad is enabled.
lv: Nosaka situācijas, kurās skārienpaliktnis ir ieslēgts.

en: Touchpad button orientation
lv: Skārienpaliktņa pogu orientācija.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
lv: Apmainīt vietām labo un kreiso peles pogu kreisās rokas pelēm ar “left”, “right” labās rokas pelēm, “mouse”, lai izmantotu peles iestatījumus.

en: Acceleration profile
lv: Paātrināšanas profils

en: Acceleration profile used for connected touchpads. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile for each device, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a touchpad doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
lv: Paātrināšanas profils, ko izmanto pievienotie skārienpaliktņi. Paātrināšanas profils var tikt iestatīts uz noklusējuma  (”default“), kas izmanto noklusējuma paātrināšans profilu katrai ierīcei, palkans (“flat”), kas paātrina pēc ierīcei specifiska konstanta koeficienta, ko nosaka pēc rādītāja ātruma, vai adaptīvais (“adaptive”), kas pielāgojas paātrinājumam atkarībā no peles kustības. Ja skārienpaliktnis neatbalsta konfigurēto profilu, tiks izmantots noklusējuma profils.

en: Pointer speed
lv: Rādītāja ātrums

en: Pointer speed for the touchpad. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
lv: Rādītāja ātrums skārienpaliktnim. Pieņemamās vērtības ir apgabalā [-1..1] (no “nepaātrināts” līdz “ātrs”). Vērtība 0 ir sistēmas noklusējuma.

en: Natural scrolling
lv: Dabiskā ritināšana

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
lv: Iestatiet šo uz “patiess”, lai ieslēgtu dabisko (pretējo) ritināšanu skārienpaliktņiem.

en: Click method
lv: Klikšķa metode

en: How to generate software-emulated buttons, either disabled (“none”), through specific areas (“areas”), number of fingers (“fingers”) or left as hardware default (“default”).
lv: Kā ģenerēt programmatūras emulētas pogas, vai nu izslēgts (“none”), noteiktās vietās (“areas”), pirkstu skaits (“fingers”) vai atstāt aparatūras noklusējumus (“default”).

en: Emulate middle click
lv: Emulēt vidējo klikšķi

en: Set this to TRUE to enable middle click during simultaneous left and right click.
lv: Iestatiet uz “patiess”, lai izpildītu vidējo klikšķi, kad ir vienlaicīgi veikti kreisais un labais klikšķis.

en: Keyboard repeat
lv: Tastatūras atkārtošana

en: Set this to TRUE to enable keyboard repeat.
lv: Iestatiet uz “patiess”, lai ieslēgtu tastatūras atkārtošanu.

en: Key Repeat Interval
lv: Taustiņu atkārtošanas intervāls

en: Delay between repeats in milliseconds.
lv: Aizkave starp atkārtojumiem, milisekundēs.

en: Initial Key Repeat Delay
lv: Sākotnējā taustiņu atkārtošanas aizkave

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
lv: Sākotnējā taustiņu atkārtošanas aizkave, milisekundēs.

en: Remember NumLock state
lv: Atcerēties NumLock stāvokli

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
lv: Kad iestatīts uz PATIESS, GNOME atcerēsies NumLock LED stāvokli starp sesijām.

en: NumLock state
lv: NumLock stāvoklis

en: The remembered state of the NumLock LED.
lv: Atcerēties NumLock LED stāvokli.

en: Mouse button orientation
lv: Peles pogu orientācija

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
lv: Apmainīt vietām kreiso un labo peles pogu kreiļu pelēm.

en: Pointer speed for mice. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
lv: Rādītāja ātrums pelēm. Pieņemamās vērtības ir apgabalā [-1..1] (no “nepaātrināts” līdz “ātrs”). Vērtība 0 ir sistēmas noklusējuma.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for mice.
lv: Iestatiet šo uz “patiess”, lai ieslēgtu dabisko (pretējo) ritināšanu pelēm.

en: Acceleration profile used for connected mice. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile for each device, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a mouse doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
lv: Paātrināšanas profils, ko izmanto pievienotās peles. Paātrināšanas profils var tikt iestatīts uz noklusējuma  (”default“), kas izmanto noklusējuma paātrināšans profilu katrai ierīcei, palkans (“flat”), kas paātrina pēc ierīcei specifiska konstanta koeficienta, ko nosaka pēc rādītāja ātruma, vai adaptīvais (“adaptive”), kas pielāgojas paātrinājumam atkarībā no peles kustības. Ja pele neatbalsta konfigurēto profilu, tiks izmantots noklusējuma profils.

en: Double click time
lv: Dubultklikšķa laiks

en: Length of a double click in milliseconds.
lv: Dubultklikšķa ilgums milisekundēs.

en: Drag threshold
lv: Vilkšanas aizture

en: Distance before a drag is started.
lv: Attālums, pirms tiek sākta vilkšana.

en: Drawing tablet mapping
lv: Zīmēšanas planšetes kartēšana

en: EDID information of the output the tablet is mapped to. Must be in the format [vendor, product, serial]. ["","",""] relies on automatic mapping.
lv: EDID informācija par izvadi, uz kā ir attēlota planšete. Jābūt formātā [ražotājs, produkts, sērija]. ["","",""] paļaujas uz  automātisku attēlojumu.

en: Tablet mapping
lv: Planšetes kartēšana

en: How input affects the pointer on the screen
lv: Kā ievade ietekmē rādītāju uz ekrāna

en: Tablet area
lv: Grafiskās planšetes laukums

en: Dead area padding around the active area, in percentages. Respectively applied to left,right,top and bottom sides.
lv: Neizmantotā laukuma apmale ap aktīvo laukumu, procentos. Attiecīgi pielietots kreisajai, labajai, augšējai un apakšējai malai.

en: Tablet aspect ratio
lv: Planšetes izmēru attiecība

en: Enable this to restrict the tablet area to match the aspect ratio of the output.
lv: Ieslēdziet šo, lai ierobežotu planšetes laukumu, lai tas atbilstu izvades izmēru attiecībai.

en: Tablet left-handed mode
lv: Planšetes kreiļu režīms

en: Enable this to allow physically rotating the tablet for left-handed setups
lv: Ļauj fiziski pagriezt planšeti, lai to lietotu ar kreiso roku

en: Stylus pressure curve
lv: Irbuļa spiediena līkne

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
lv: Iestatiet šo uz x1, y1 un x2, y2 spiediena līknei, kas tiek piemērota irbulim.

en: Eraser pressure curve
lv: Dzēšgumijas spiediena līkne

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
lv: Iestatiet šo uz x1, y1 un x2, y2 spiediena līknei, kas tiek piemērota dzēšgumijai.

en: Button action
lv: Pogas darbība

en: Stylus button action, this button is located along the pen handle.
lv: Irbuļa pogas darbība, šī poga ir novietota gar spalvas rokturi.

en: Secondary button action
lv: Sekundārās pogas darbība

en: Secondary stylus button action, this button is located along the pen handle on some styli like the Grip Pen. Other styli like the Airbrush Pen or the Inking Pen only have one button, this setting is ineffective on those.
lv: Sekundārās irbuļa pogas darbība, šī poga ir dažiem irbuļiem, piemēram, Grip Pen, un tā ir novietota gar spalvas rokturi. Citiem irbuļiem, piemēram Airbrush Pen vai Inking Pen ir tikai viena poga, un šie iestatījumi šīm ierīcēm nedarbosies.

en: Tertiary button action
lv: Terciārās pogas darbība

en: Tertiary stylus button action, this button is located along the pen handle on some styli like the 3D Pen. Other styli like the Grip Pen only have two buttons, this setting is ineffective on those.
lv: Terciāra irbuļa pogas darbība, šī poga ir dažiem irbuļiem, piemēram, 3D Pen, un tā ir novietota gar spalvas rokturi. Citiem irbuļiem, piemēram Grip Pen ir tikai divas pogas, un šie iestatījumi šīm ierīcēm nedarbosies.

en: Pad button action type
lv: Skārienpaliktņa pogu darbības veids

en: The type of action triggered by the button being pressed.
lv: Darbības veids, ko izsauc pogas nospiešana.

en: Key combination for the custom action
lv: Taustiņu kombinācija pielāgotajai darbībai

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
lv: Taustiņu kombinācija, kas izmanto pogu pielāgotajām darbībām.

en: Touchscreen output mapping
lv: Skārienekrāna izvades kartēšana

en: EDID information of the output the touchscreen is mapped to. Must be in the format [vendor, product, serial]. ["","",""] relies on automatic mapping.
lv: EDID informācija par izvadi, uz kā ir attēlots skārienpaliktnis. Jābūt formātā [ražotājs, produkts, sērija]. ["","",""] paļaujas uz  automātisku attēlojumu.

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
lv: Peles riteņa emulācijas poga. 0 izslēdz šo iespēju.

en: Mouse wheel emulation button lock
lv: Peles riteņa emulācijas poga

en: Set this to TRUE to enable button locking for the wheel emulation button. If enabled, the first click of the button enables scrolling, the second click disables scrolling again.
lv: Iestatiet šo vērtību uz “patiess”, lai ieslēgtu pogu bloķēšanu ritenīša emulācijas pogai. Ja tas ir ieslēgts, pirmais klikšķis uz pogas ieslēdz ritināšanu, otrais klikšķis atkal izslēdz ritināšanu.

en: Acceleration profile used for the trackball. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the movement. If the trackball doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
lv: Paātrināšanas profils, ko izmanto pievienotās kursorbumbas. Paātrināšanas profils var tikt iestatīts uz noklusējuma  (”default“), kas izmanto noklusējuma paātrināšans profilu katrai ierīcei, palkans (“flat”), kas paātrina pēc ierīcei specifiska konstanta koeficienta, ko nosaka pēc rādītāja ātruma, vai adaptīvais (“adaptive”), kas pielāgojas paātrinājumam atkarībā no kursorbumbas kustības. Ja kursorbumbas neatbalsta konfigurēto profilu, tiks izmantots noklusējuma profils.

en: Pointer speed for pointing sticks. Accepted values are in the [-1..1] range (from “unaccelerated” to “fast”). A value of 0 is the system default.
lv: Rādītāja ātrums rādīšanas svirai. Pieņemamās vērtības ir apgabalā [-1..1] (no “nepaātrināts” līdz “ātrs”). Vērtība 0 ir sistēmas noklusējuma.

en: Acceleration profile used for the pointing stick. The acceleration profile can be set to either default (“default”) which uses the default acceleration profile, flat (“flat”), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured speed, or adaptive (“adaptive”) which adapts the acceleration depending on the movement. If the pointing stick doesn’t support the configured profile, “default” will be used.
lv: Paātrināšanas profils, ko izmanto rādīšanas svira. Paātrināšanas profils var tikt iestatīts uz noklusējuma  (”default“), kas izmanto noklusējuma paātrināšans profilu katrai ierīcei, palkans (“flat”), kas paātrina pēc ierīcei specifiska konstanta koeficienta, ko nosaka pēc rādītāja ātruma, vai adaptīvais (“adaptive”), kas pielāgojas paātrinājumam atkarībā no kursorbumbas kustības. Ja rādīšanas svira neatbalsta konfigurēto profilu, tiks izmantots noklusējuma profils.

en: Scrolling method
lv: Ritināšanas metode

en: Scrolling method used for pointing sticks. The scrolling method can be set to either default (“default”) which uses the default method, none (“none”), which disables scrolling, or middle-button (“on-button-down”) which enables scrolling whilst the middle button is held down.
lv: Ritināšanas metode, ko izmanto rādītāju sviras. Ritināšanas metodi var iestatīt uz noklusējuma (“default”), kas izmanto noklusējuma metodi, neviena (“none”), kas izslēdz ritināšanu, vai vidējo pogu (“on-button-down”), kas ļauj ritināt, kamēr ritināšana poga tiek turēta nospiesta.

en: Controls visibility of personal information
lv: Nosaka personīgās informācijas redzamību

en: If set to true, the system will make an effort to not divulge the user’s identity on screen or on the network.
lv: Ja iestata uz PATIESS, sistēma mēģinās neizpaust lietotāja identitāti uz ekrāna vai tīklā.

en: Show full name in the user menu
lv: Lietotāju izvēlnē rādīt pilnu vārdu

en: Whether the users full name is shown in the user menu or not.
lv: Vai lietotāju izvēlnē ir redzami lietotāju pilnie vārdi.

en: Whether to remove old files from the trash automatically
lv: Vai no miskastes automātiski izņemt vecās datnes

en: If TRUE, automatically remove files from the trash when they are older than “old-files-age” days.
lv: Ja PATIESS, automātiski izņem datnes no miskastes, kad tās ir vecākas par “old-files-age” dienām.

en: Whether to remove old temporary files automatically
lv: Vai automātiski izņemt vecās pagaidu datnes

en: If TRUE, automatically remove temporary files when they are older than “old-files-age” days.
lv: Ja PATIESS, automātiski izņem pagaidu datnes, kad tās ir vecākas par “old-files-age” dienām.

en: Number of days to keep trash and temporary files
lv: Dienu skaits, cik ilgi paturēt pagaidu un miskastes datnes

en: Consider trash and temporary files old after this many days.
lv: Izskatīt miskastes un pagaidu datnes, kad ir vecākas par tik daudz dienām.

en: Whether to remember recently used files
lv: Vai atcerēties nesen lietotās datnes

en: If FALSE, applications will not remember recently used files.
lv: Ja PATIESS, lietotnes neatcerēsies nesen lietotās datnes.

en: Number of days to remember recently used files for
lv: Dienu skaits, cik ilgi atcerēties nesen lietotās datnes

en: Recently used files will be remembered for this many days. If set to 0, recent files will not be remembered; if set to -1, they will be retained indefinitely.
lv: Nesen lietotās datnes atcerēsies tik daudz dienas. Ja iestatīts uz 0, nesen lietotās datnes neatcerēsies; ja iestatīts uz -1, tās tiks paturētas nenoteikti ilgi.

en: Whether to remember application usage
lv: Vai atcerēties lietotnes izmantojumu

en: If FALSE, application usage will not be monitored and recorded.
lv: Ja APLAMS, lietotņu izmantošana netiks uzraudzīta un ierakstīta.

en: Send statistics when applications are removed or installed
lv: Sūta statistiku par to, kād lietotnes tiek izņemtas vai instalētas

en: If FALSE, no anonymous installation or removal information will be sent to the vendor.
lv: Ja APLAMS, ražotājam netiks sūtīta anonīma informācija par instalēšanu vai izņemšanu.

en: Send reports of technical problems to the vendor
lv: Sūta ziņojumus par tehniskām problēmām izstrādātājam

en: If TRUE, anonymized reports will be sent automatically to the vendor.
lv: Ja “patiess”, ražotājam tiks automātiski sūtīta anonīmi pārskati.

en: Don’t allow applications to access the microphone
lv: Neļaujiet lietotnēm piekļūt mikrofonam

en: If TRUE, applications should not use the microphone.
lv: Ja “patiess”, lietotnēm nevajadzētu izmantot mikrofonu.

en: Don’t allow applications to access the camera
lv: Neļaujiet lietotnēm piekļūt kamerai

en: If TRUE, applications should not use the camera.
lv: Ja “patiess”, lietotnēm nevajadzētu izmantot kameru.

en: Don’t allow applications to output sound
lv: Neļaujiet lietotnēm izvadīt skaņu

en: If TRUE, applications should not make sound.
lv: Ja “patiess”, lietotnēm nevajadzētu radīt skaņu.

en: Whether to protect USB devices
lv: Vai aizsargāt USB ierīces

en: If the USBGuard service is present and this setting is enabled, USB devices will be protected as configured in the usb-protection-level setting.
lv: Ja ir pieejams pakalpojums USBGuard un šis iestatījums ir ieslēgts, USB ierīces tiks aizsargātas, kā konfigurēts usb aizsardzības līmeņa iestatījumā.

en: When USB devices should be rejected
lv: Kad USB ierīci vajadzētu noraidīt

en: If set to “lockscreen”, only when the lock screen is present new USB devices will be rejected; if set to “always”, all new USB devices will always be rejected.
lv: Ja iestatīts uz bloķēts ekrāns (“lockscreen”), jaunas USB ierīces tiks noraidītas tikai tad, ja ir bloķēšanas ekrāns; ja iestatīts uz vienmēr (“always”), visas jaunās USB ierīces vienmēr tiks noraidītas.

en: Whether the privacy screen is enabled
lv: Vai ir ieslēgts privātuma ekrāns

en: If the underlying hardware has privacy screen support and this setting is enabled, the panels supporting this technology will be obscured from lateral view.
lv: Ja pamatā esošajai aparatūrai ir privātuma ekrāna atbalsts un šis iestatījums ir ieslēgts, paneļi, kas atbalsta šo tehnoloģiju, tiks aizsegti no sānskata.

en: Activate when idle
lv: Aktivizēt, kad dīkstāvē

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. Set org.gnome.desktop.session idle-delay to 0 if you do not want to activate the screensaver.
lv: Iestatiet šo uz PATIESS, lai aktivētu ekrānsaudzētāju, kad sesija ir dīkstāvē. NOVECOJIS: Šī atslēga ir novecojusi un tiek ignorēta. Iestatiet org.gnome.desktop.session.idle-delay uz 0, ja nevēlaties aktivizēt ekrānsaudzētāju.

en: Lock on activation
lv: Bloķēt aktivizējot

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
lv: Iestatiet uz ”patiess“, lai bloķētu ekrānu, kad ekrānsaudzētājs kļūst aktīvs.

en: Time before locking
lv: Laiks pirms bloķēšanas

en: The number of seconds after screensaver activation before locking the screen.
lv: Laiks sekundēs pēc ekrānsaudzētāja aktivēšanas, pirms tiek bloķēts ekrāns.

en: Show full name in the lock screen
lv: Bloķēšanas ekrānā rādīt pilnu vārdu

en: Whether the user’s full name is shown in the lock screen or not. This only affects the screen shield, the name is always shown in the unlock dialog.
lv: Vai bloķēšanas ekrānā tiek rādīts lietotāja pilnais vārds. Tas ietekmē tikai ekrāna aizsegu, vārds vienmēr būs redzams atbloķēšanas dialoglodziņā.

en: Allow embedding a keyboard into the window
lv: Ļaut iegult tastatūru logā

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The “keyboard_command” key must be set with the appropriate command. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
lv: Iestatiet uz “patiess”, lai ļautu iegult tastatūru logā, kad raksta, lai atbloķētu. Atslēgai “keyboard_command” ir jābūt iestatītai uz atbilstošo komandu. NOVECOJIS: Šī atslēga ir novecojusi un tiek ignorēta.

en: Embedded keyboard command
lv: Iegultās tastatūras komanda

en: The command that will be run, if the “embedded_keyboard_enabled” key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
lv: Komanda, ko palaidīs, ja atslēga “embedded_keyboard_enabled” ir iestatīta uz “patiess”, lai iegultu tastatūru logā. Šai komandai ir jārealizē XEMBED spraudņa saskarne un jāspēj izvadīt XID standarta izvadē. NOVECOJIS: Šī atslēga ir novecojusi un tiek ignorēta.

en: Allow logout
lv: Ļaut izrakstīties

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the “logout_delay” key. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
lv: Iestatiet uz ”patiess“, lai atbloķēšanas dialoglodziņā piedāvātu opciju izrakstīties pēc kāda laiciņa. Šo aizturi norāda atslēgā “logout_delay”. NOVECOJIS: Šī atslēga ir novecojusi un tiek ignorēta.

en: Time before logout option
lv: Laiks pirms izrakstīšanās opcijas

en: The number of seconds after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the “logout_enable” key is set to TRUE. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored
lv: Sekunžu skaits pēc ekrānsaudzētāja aktivizēšanas, pirms atbloķēšanas dialoglodziņā parādīsies izrakstīšanās opcija. Šai atslēgai ir jēga tikai tad, ja atslēga “logout_enable” ir iestatīta uz “patiess”. NOVECOJIS: Šī atslēga ir novecojusi un tiek ignorēta.

en: Logout command
lv: Izrakstīšanās komanda

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the “logout_enable” key is set to TRUE. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
lv: Komanda, kuru izsaukt, kad ir piespiesta izrakstīšanās poga. Šai komandai vajadzētu izrakstīt lietotāju bez jebkādas mijiedarbības. Šai atslēgai ir jēga tikai tad, ja atslēga “logout_enable” ir iestatīta uz “patiess”. NOVECOJIS: Šī atslēga ir novecojusi un tiek ignorēta.

en: Allow user switching
lv: Atļaut pārslēgt lietotājus

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
lv: Iestatiet uz ”patiess“, lai piedāvātu opciju bloķēšanas dialoglodziņā pārslēgties uz cita lietotāja kontu.

en: Allow the session status message to be displayed
lv: Atļaut rādīt sesijas statusa ziņojumu

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
lv: Atļaut rādīt sesijas statusa ziņojumu, kad ir bloķēts ekrāns. NOVECOJIS: Šī atslēga ir novecojusi un tiek ignorēta.

en: Disable all external search providers
lv: Izslēgt visus ārējos meklēšanas pakalpojuma sniedzējus

en: Set to true to disable all external search provider programs, whether or not they are independently disabled or enabled. External search providers are installed by applications in $XDG_DATA_DIR/gnome-shell/search-providers.
lv: Iestatiet uz patiess, lai izslēgtu visas ārējās meklēšanas pakalpojumu sniedzošās programmas, neatkarīgi no tā, vai tās ir ieslēgtas vai izslēgtas. Ārējos meklēšanas pakalpojuma sniedzējus instalē lietotnes direktorijā $XDG_DATA_DIR/gnome-shell/search-providers.

en: List of desktop file IDs for which the associated default-enabled search provider should be disabled
lv: Saraksts ar darbvirsmas datņu ID, kuriem vajadzētu izslēgt saistīto, pēc noklusējuma ieslēgto, meklēšanas pakalpojuma sniedzēju

en: Results for applications contained in this list will not be displayed when searching.
lv: Meklējot netiks rādīti rezultāti lietotnēm, kas ir šajā sarakstā.

en: List of desktop file IDs for which the associated default-disabled search provider should be enabled
lv: Saraksts ar darbvirsmas datņu ID, kuriem vajadzētu ieslēgt saistīto, pēc noklusējuma izslēgto, meklēšanas pakalpojuma sniedzēju

en: Results for applications contained in this list will be displayed when searching.
lv: Meklējot tiks rādīti rezultāti lietotnēm, kas ir šajā sarakstā.

en: List of desktop file IDs for search providers sort order
lv: Saraksts ar darbvirsmas datņu ID meklēšanas pakalpojuma sniedzēju kārtošanas secībai

en: Results for applications contained in this list will be displayed in the specified order. Results for applications not specified in this list will be displayed last, sorted alphabetically.
lv: Rezultāti lietotnēm, kas ir šajā sarakstā, tiks attēloti norādītajā secībā. Rezultāti lietotnēm, kas nav šajā sarakstā, tiks rādīti pēdējie, sakārtoti alfabētiski.

en: Time before session is considered idle
lv: Laiks pirms sesija tiek uzskatīta par dīku.

en: The number of seconds of inactivity before the session is considered idle.
lv: Mijiedarbības sekunžu skaits, pirms sesija tiek uzskatīta par dīku.

en: Session type
lv: Sesijas tips

en: The name of the session to use. Known value is “gnome”.
lv: Nosaukums sesijai, kuru izmantot. Zināma vērtība ir “gnome”.

en: Sounds for events
lv: Notikumu skaņas

en: Whether to play sounds on user events.
lv: Vai lietotāja notikumiem atskaņot skaņas.

en: Sound theme name
lv: Skaņu motīva nosaukums

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
lv: XDG skaņu motīvs, ko izmantot notikumu skaņām.

en: Input feedback sounds
lv: Ievades atgriezeniskās saites skaņas

en: Whether to play sounds on input events.
lv: Vai ievades notikumiem atskaņot skaņas.

en: Allow volume above 100%
lv: Atļaut skaļumu virs 100%

en: Whether volume can be set above 100%, using software amplification.
lv: Vai skaļumu var iestatīt virs 100%, izmantojot programmatūras pastiprināšanu.

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
lv: Maksimālais sīktēlu vecums kešatmiņā, izteikts dienās. Iestatiet -1, lai izslēgtu tīrīšanu.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
lv: Maksimālais sīktēlu keša izmērs, izteikts megabaitos. Iestatiet -1, lai izslēgtu tīrīšanu.

en: Disable all external thumbnailers
lv: Izslēgt visus ārējos sīktēlu veidotājus

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
lv: Iestatiet uz “patiess“, lai izslēgtu visas ārējās sīktēlu veidošanas programmas, neskatoties uz to, vai viņas pašas saka, vai ir ieslēgtas vai izslēgtas.

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
lv: Saraksts ar mime tipiem, kuriem sīktēlu veidošanas programmas tiks izslēgtas

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
lv: Sīktēli netiks veidoti datnēm, kuru mime tipi ir sarakstā.

en: Switch to workspace 1
lv: Pārslēgties uz 1. darbvietu

en: Switch to workspace 2
lv: Pārslēgties uz 2. darbvietu

en: Switch to workspace 3
lv: Pārslēgties uz 3. darbvietu

en: Switch to workspace 4
lv: Pārslēgties uz 4. darbvietu

en: Switch to workspace 5
lv: Pārslēgties uz 5. darbvietu

en: Switch to workspace 6
lv: Pārslēgties uz 6. darbvietu

en: Switch to workspace 7
lv: Pārslēgties uz 7. darbvietu

en: Switch to workspace 8
lv: Pārslēgties uz 8. darbvietu

en: Switch to workspace 9
lv: Pārslēgties uz 9. darbvietu

en: Switch to workspace 10
lv: Pārslēgties uz 10. darbvietu

en: Switch to workspace 11
lv: Pārslēgties uz 11. darbvietu

en: Switch to workspace 12
lv: Pārslēgties uz 12. darbvietu

en: Switch to workspace left
lv: Pārslēgties darbvietu pa kreisi

en: Switch to workspace right
lv: Pārslēgties darbvietu pa labi

en: Switch to workspace above
lv: Pārslēgties darbvietu uz augšu

en: Switch to workspace below
lv: Pārslēgties darbvietu uz leju

en: Switch to last workspace
lv: Pārslēgties uz pēdējo darbvietu

en: Switch windows of an application
lv: Pārslēgt lietotnes logus

en: Reverse switch windows of an application
lv: Apgrieztu pārslēgt lietotnes logus

en: Switch applications
lv: Pārslēgt lietotnes

en: Reverse switch applications
lv: Apgriezti pārslēgt lietotnes

en: Switch windows
lv: Pārslēgt logus

en: Reverse switch windows
lv: Apgriezti pārslēgties starp logiem

en: Switch system controls
lv: Pārslēgt sistēmas vadīklas

en: Reverse switch system controls
lv: Apgriezti pārslēgt sistēmas vadīklas

en: Switch windows of an app directly
lv: Pārslēgties starp lietotnes logiem tieši

en: Reverse switch windows of an app directly
lv: Apgriezti pārslēgties starp lietotnes logiem tieši

en: Switch windows directly
lv: Pārslēgties starp logiem tieši

en: Reverse switch windows directly
lv: Apgriezti pārslēgties starp logiem tieši

en: Switch system controls directly
lv: Pārslēgt sistēmas vadīklas tieši

en: Reverse switch system controls directly
lv: Apgriezti pārslēgt sistēmas vadīklas tieši

en: Hide all normal windows
lv: Slēpt visus parastos logus

en: DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
lv: NOVECOJIS: Šī atslēga ir novecojusi un tiek ignorēta.

en: Show the run command prompt
lv: Rādīt palaišanas komandrindu

en: Don’t use
lv: Nelietot

en: Activate the window menu
lv: Aktivizēt loga izvēlni

en: Toggle fullscreen mode
lv: Pārslēgt pilnekrāna režīmu

en: Toggle maximization state
lv: Pārslēgt maksimizācijas stāvokli

en: Toggle window always appearing on top
lv: Pārslēgt loga režīmu “Vienmēr virspusē”

en: Maximize window
lv: Maksimizēt logu

en: Restore window
lv: Atjaunot logu

en: Minimize window
lv: Minimizēt logu

en: Close window
lv: Aizvērt logu

en: Move window
lv: Pārvietot logu

en: Resize window
lv: Mainīt loga izmēru

en: Toggle window on all workspaces or one
lv: Pārslēgt, vai logam jābūt visās darbvietās vai vienā

en: Move window to workspace 1
lv: Pārvietot logu uz 1. darbvietu

en: Move window to workspace 2
lv: Pārvietot logu uz 2. darbvietu

en: Move window to workspace 3
lv: Pārvietot logu uz 3. darbvietu

en: Move window to workspace 4
lv: Pārvietot logu uz 4. darbvietu

en: Move window to workspace 5
lv: Pārvietot logu uz 5. darbvietu

en: Move window to workspace 6
lv: Pārvietot logu uz 6. darbvietu

en: Move window to workspace 7
lv: Pārvietot logu uz 7. darbvietu

en: Move window to workspace 8
lv: Pārvietot logu uz 8. darbvietu

en: Move window to workspace 9
lv: Pārvietot logu uz 9. darbvietu

en: Move window to workspace 10
lv: Pārvietot logu uz 10. darbvietu

en: Move window to workspace 11
lv: Pārvietot logu uz 11. darbvietu

en: Move window to workspace 12
lv: Pārvietot logu uz 12. darbvietu

en: Move window to last workspace
lv: Pārvietot logu uz pēdējo darbvietu

en: Move window one workspace to the left
lv: Pārvietot logu uz darbvietu pa kreisi

en: Move window one workspace to the right
lv: Pārvietot logu uz darbvietu pa labi

en: Move window one workspace up
lv: Pārvietot logu uz darbvietu augšup

en: Move window one workspace down
lv: Pārvietot logu uz darbvietu lejup

en: Move window to the next monitor on the left
lv: Pārvietot logu uz nākamo monitoru pa kreisi

en: Move window to the next monitor on the right
lv: Pārvietot logu uz nākamo monitoru pa labi

en: Move window to the next monitor above
lv: Pārvietot logu uz nākamo monitoru augšā

en: Move window to the next monitor below
lv: Pārvietot logu uz nākamo monitoru apakšā

en: Raise window if covered, otherwise lower it
lv: Pacelt logu, ja to aizsedz, citādi pazemināt

en: Raise window above other windows
lv: Pacelt logu virs citiem logiem

en: Lower window below other windows
lv: Pazemināt logu zem citiem logiem

en: Maximize window vertically
lv: Maksimizēt logu vertikāli

en: Maximize window horizontally
lv: Maksimizēt logu horizontāli

en: Move window to top left corner
lv: Pārvietot logu uz augšējo kreiso stūri

en: Move window to top right corner
lv: Pārvietot logu uz augšējo labo stūri

en: Move window to bottom left corner
lv: Pārvietot logu uz apakšējo kreiso stūri

en: Move window to bottom right corner
lv: Pārvietot logu uz apakšējo labo stūri

en: Move window to top edge of screen
lv: Pārvietot logu uz augšējo ekrāna malu

en: Move window to bottom edge of screen
lv: Pārvietot logu uz apakšējo ekrāna malu

en: Move window to right side of screen
lv: Pārvietot logu uz kreiso ekrāna sānu

en: Move window to left side of screen
lv: Pārvietot logu uz labo ekrāna sānu

en: Move window to center of screen
lv: Pārvietot logu uz ekrāna vidu

en: Switch input source
lv: Pārslēgt ievades avotu

en: Binding to select the next input source
lv: Sasaiste, lai izvēlētos nākamo ievades avotu

en: Switch input source backward
lv: Nomainīt izvades avota aizmuguri

en: Binding to select the previous input source
lv: Sasaiste, lai izvēlētos iepriekšējo ievades avotu

en: Toggle window to be always on top
lv: Pārslēgt loga režīmu uz “Vienmēr virspusē”

en: Set or unset window to appear always on top
lv: Pārslēgt, vai loga režīms ir “Vienmēr virspusē”

en: Modifier to use for modified window click actions
lv: Modifikators, ko izmantot modificēto logu klikšķināšanas darbībām

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). The middle and right click operations may be swapped using the “resize-with-right-button” key. Modifier is expressed as “<Alt>” or “<Super>” for example.
lv: Klikšķināšana uz loga, kamēr ir piespiest šis modifikatora taustiņš, pārvietos logu (kreisais klikšķis), mainīs loga izmēru (vidējais klikšķis), vai rādīs loga izvēlni (labais klikšķis). Vidējā un labā klikšķa darbības var samainīt vietām, izmantojot “resize-with-right-button” atslēgu. Modifikatoru izsaka kā “<Alt>” vai “<Super>”,  piemēram.

en: Whether to resize with the right button
lv: Vai mainīt izmēru ar labo pogu

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in “mouse-button-modifier”; set it to false to make it work the opposite way around.
lv: Iestatiet šo uz “patiess”, lai mainītu izmēru ar labo pogu un parādītu izvēlni ar vidējo pogu, kamēr tur piespiestu taustiņu, kas ir norādīts “mouse-button-modifier”. Iestatiet to uz “aplams”, lai tas darbotos pretēji.

en: Arrangement of buttons on the titlebar
lv: Pogu izkārtojums virsraksta joslā

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as “menu:minimize,maximize,spacer,close”; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future metacity versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
lv: Pogu izkārtojums virsraksta joslā. Vērtībām ir jābūt virknei, piemēram, “menu:minimize,maximize,spacer,close”. Kols atdala loga kreiso stūri no labā un pogu nosaukumus atdala ar komatiem. Nav atļautas dublējošās pogas. Nezināmie pogu nosaukumi tiks klusām ignorēti, lai tos varētu pievienot turpmākajām metacity versijām, nesalaužot vecākas versijas. Var izmantot īpašu atstarpju birku, lai palielinātu atstarpi starp divām blakus esošām pogām.

en: Window focus mode
lv: Loga fokusēšanas režīms

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; “click” means windows must be clicked in order to focus them, “sloppy” means windows are focused when the mouse enters the window, and “mouse” means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
lv: Loga fokusa režīms norāda, kā logi tiek aktivēti. Tam ir trīs iespējamās vērtības — “click” nozīmē, ka uz loga ir jāuzklikšķina, lai uz to fokusētos; “sloppy” nozīmē, ka uz loga fokusējas, kad pele ieiet logā; “mouse” nozīmē, ka uz logu fokusējas, kad pele ieiet logā, un fokuss pazūd, kad pele iziet no loga.

en: Control how new windows get focus
lv: Kontrolēt, kā logs saņems fokusu

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; “smart” applies the user’s normal focus mode, and “strict” results in new windows not being given focus automatically.
lv: Šī iespēja dod papildu kontroli pār to, kā jaunizveidotie logu saņem fokusu. Tam ir divas iespējamās vērtības — “smart” izmanto parasto lietotāja fokusēšanās režīmu; “strict” nozīmē, ka jauniem logiem netiek automātiski dots fokuss.

en: Whether windows should be raised when their client area is clicked
lv: Vai logiem vajadzētu būt paceltiem, kad ir uzklikšķināts un klienta laukuma

en: The default, true, indicates that a window will be raised whenever its client area or its frame is clicked. Setting this to false means that a window will not be raised if it is clicked on the client area. To raise it, one can click anywhere in the window’s frame, or Super-click on any part of the window. This mode is useful if one uses many overlapping windows.
lv: Noklusējums “patiess” norāda, ka logs tiks pacelts, ja tiks uzklikšķināts un klienta laukuma vai ietvara. Šīs opcijas iestatīšana uz “aplams” nozīmēs, ka logs netiks pacelts, ja uzklikšķinās uz klienta laukuma. Lai to paceltu, jāuzklikšķina jebkur uz loga rāmja vai jāspiež Super+klikšķis uz jebkuras loga daļas. Šis režīms noder, ja izmantojat vairākus logus, kas pārklājas.

en: Action on title bar double-click
lv: Darbība, ko veikt pēc dubultklikšķa uz virsraksta joslas

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
lv: Šī opcija nosaka dubultklikšķa ietekmi uz virsraksta joslu. Pašlaik derīgās opcijas ir “toggle-maximize”, kas maksimizēs vai atjaunos logu; “toggle-maximize-horizontally” un “toggle-maximize-vertically” maksimizēs vai atjaunos logu tikai attiecīgajā virzienā; “minimize”, kas minimizēs logu; “menu”, kas parādīs loga izvēlni; “lower”, kas novietos logu aiz visiem pārējiem; ”none“, kas neko nedarīs.

en: Action on title bar middle-click
lv: Darbība, ko veikt pēc vidējā klikšķa uz virsraksta joslas

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
lv: Šī opcija nosaka vidējā klikšķa ietekmi uz virsraksta joslu. Pašlaik derīgās opcijas ir “toggle-maximize”, kas maksimizēs vai atjaunos logu; “toggle-maximize-horizontally” un “toggle-maximize-vertically” maksimizēs vai atjaunos logu tikai attiecīgajā virzienā; “minimize”, kas minimizēs logu; “menu”, kas parādīs loga izvēlni; “lower”, kas novietos logu aiz visiem pārējiem; ”none“, kas neko nedarīs.

en: Action on title bar right-click
lv: Darbība, ko veikt pēc labā klikšķa uz virsraksta joslas

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are “toggle-maximize” which will maximize/unmaximize the window, “toggle-maximize-horizontally” and “toggle-maximize-vertically” which will maximize/unmaximize the window in that direction only, “minimize” which will minimize the window, “menu” which will display the window menu, “lower” which will put the window behind all the others, and “none” which will not do anything.
lv: Šī opcija nosaka labā klikšķa ietekmi uz virsraksta joslu. Pašlaik derīgās opcijas ir “toggle-maximize”, kas maksimizēs vai atjaunos logu; “toggle-maximize-horizontally” un “toggle-maximize-vertically” maksimizēs vai atjaunos logu tikai attiecīgajā virzienā; “minimize”, kas minimizēs logu; “menu”, kas parādīs loga izvēlni; “lower”, kas novietos logu aiz visiem pārējiem; ”none“, kas neko nedarīs.

en: Automatically raises the focused window
lv: Automātiski paceļ fokusētu logu

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto-raise-delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
lv: Ja iestatīts kā “patiess” un fokusa režīms ir “sloppy” vai “mouse“, tad fokusētais logs tiks automātiski pacelts pēc aizkaves, ko norāda auto-raise-delay atslēga. Tas neattiecas uz klikšķināšanu uz loga, lai to paceltu, nedz ieiešanu logā, kad notiek vilkšana un mešana.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
lv: Aizture automātiskās logu pacelšanas opcijai, izteikts milisekundēs

en: The time delay before raising a window if auto-raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
lv: Laika aizkave, pirms loga pacelšanas, ja uto-raise ir iestatīts uz “patiess”. Aizkave tiek norādīta sekundes tūkstošdaļās.

en: Current theme
lv: Pašreizējais motīvs

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored.
lv: Motīvs nosaka logu malu izskatu, virsrakstu joslu un tā tālāk. NOVECOJIS: Šī atslēga ir novecojusi un tiek ignorēta.

en: Use standard system font in window titles
lv: Logu virsrakstos lietot standarta sistēmas fontu

en: If true, ignore the titlebar-font option, and use the standard application font for window titles.
lv: Ja “patiess”, ignorēt titlebar-font opciju un izmantot standarta lietotņu fontu logu virsrakstiem.

en: Window title font
lv: Loga virsraksta fonts

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar-font-size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar-uses-desktop-font option is set to true.
lv: Fonta apraksta virkne, kas apraksta fontu, ko izmantot virsrakstu joslās. Izmērs no apraksta tiks izmantots tikai, ja titlebar-font-size opcija ir iestatīta uz 0. Šī opcija tiek izslēgta, ja titlebar-uses-desktop-font opcija ir iestatīta uz “patiess”.

en: Number of workspaces
lv: Darbvietu skaits

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
lv: Darbvirsmu skaits. Jābūt lielākam par nulli un tam ir fiksēts maksimums, lai neļautu netīšām padarīt darbvirsmu nelietojamu, pieprasot pārāk daudz darbvirsmu.

en: System Bell is Audible
lv: Sistēmas zvans ir sadzirdams

en: Determines whether applications or the system can generate audible “beeps”; may be used in conjunction with “visual bell” to allow silent “beeps”.
lv: Nosaka, vai lietotnes un sistēma var ģenerēt dzirdamus pīkstienus. Var izmantot kopā ar vizuālajiem zvaniem, lai ļautu klusos pīkstienus.

en: Enable Visual Bell
lv: Ieslēgt vizuālo zvanu

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a “bell” or “beep”; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
lv: Ieslēdz vizuālus indikatorus, kad lietotne vai sistēma izdod zvanu vai pīkstienu. Noder tiem, kam ir grūtības dzirdēt vai strādā trokšņainā vidē.

en: Visual Bell Type
lv: Vizuālā zvana tips

en: Tells the WM how to implement the visual indication that the system bell or another application “bell” indicator has been rung. Currently there are two valid values, “fullscreen-flash”, which causes a fullscreen white-black flash, and “frame-flash” which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default “system beep”), the currently focused window’s titlebar is flashed.
lv: Pasaka logu pārvaldniekam, kā implementēt vizuālos indikatorus, ka sistēmas zvans vai citas lietotnes zvana indikators ir nozvanījis. Pašlaik ir divas derīgas vērtības — “fullscreen-flash”, kas liek visam ekrānam nozibsnīt ar melns-balts zibsni; un “frame-flash”, kas liek nozibsnīt virsraksta joslai tai lietotnei, kas ir izsaukusi zvanu.Ja pamatā esošajai aparatūrai ir privātuma ekrāna atbalsts un šis iestatījums ir iespējots, paneļi, kas atbalsta šo tehnoloģiju, tiks aizsegti no sānskata. Ja nav zināma lietotne, kas nosūtīja zvanu (parasti tas nozīmē, ka tika izsaukts noklusējuma “sistēmas zvans”), tiek nozibsnīta pašlaik fokusētā loga virsraksta josla.

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
lv: Izslēgt sliktās iespējas, ko pieprasa vecas vai bojātas lietotnes

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts the WM in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
lv: Dažas lietotnes atmet specifikāciju tādos veidos, kas beidzas ar loga pārvaldnieka sliktu uzvedību. Šī opcija ieliek logu pārvaldnieku strikti pareizā režīmā, kas dod konsekventāku lietotāja saskarni, ja vien nevajag darbināt lietotnes,kas slikti uzvedās.

en: The names of the workspaces
lv: Darbvietu nosaukumi

en: Defines the names that should be assigned to workspaces. If the list is too long for the current number of workspaces, names in excess will be ignored. If the list is too short, or includes empty names, missing values will be replaced with the default (“Workspace N”).
lv: Definē nosaukums, kas jāpiešķir darbvirsmām. Ja saraksts ir pārāk garš dotajam darbvietu skaitam, liekie nosaukumi tiks ignorēti. Ja saraksts ir pārāk īss vai arī iekļauj tukšus nosaukums, trūkstošās vērtības tiks aizstātas ar noklusējuma (“Darbvirsma N”).

en: The locale to use for dates / numbers formats
lv: Lokāle, ko izmantot datumu / skaitļu formātiem

en: Specify the locale to be used for displaying dates, times and numbers formats.
lv: Norāda lokāli, ko izmantot, attēlojot datumu, laiku un skaitļu formātus.

en: Geolocation services are enabled.
lv: Ģeolokācijas pakalpojums ir ieslēgts.

en: If true, applications are allowed to access location information.
lv: Ja patiess, lietotnes drīkst piekļūt informācijai par atrašanās vietu.

en: The maximum accuracy level of location.
lv: Maksimālais vietas precizitātes līmenis.

en: Configures the maximum level of location accuracy applications are allowed to see. Valid options are “country”, “city”, “neighborhood”, “street”, and “exact” (typically requires GPS receiver). Please keep in mind that this only controls what GeoClue will allow applications to see and they can find user’s location on their own using network resources (albeit with street-level accuracy at best).
lv: Konfigurē maksimālo atrašanās vietas precizitātes līmeni, kādu drīkst redzēt lietotnes. Derīgās opcijas ir “country”, “city”, “neighborhood”, “street” un “exact” (parasti vajag GPS uztvērēju). Paturiet prātā, ka tas nosaka tikai to, kādu informāciju GeoClue ļaus redzēt lietotnēm, jo tās var pašas noteikt lietotāja atrašanās vietu, izmantojot tīkla resursus (tiesa, labākajā gadījumā tas dos precizitāti līdz ielai).

en: Proxy configuration mode
lv: Starpnieka konfigurācijas režīms

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are “none”, “manual”, “auto”. If this is “none”, then proxies are not used. If it is “auto”, the autoconfiguration URL described by the “autoconfig-url” key is used. If it is “manual”, then the proxies described by “/system/proxy/http”, “/system/proxy/https”, “/system/proxy/ftp” and “/system/proxy/socks” will be used. Each of the 4 proxy types is enabled if its “host” key is non-empty and its “port” key is non-0. If an http proxy is configured, but an https proxy is not, then the http proxy is also used for https. If a SOCKS proxy is configured, it is used for all protocols, except that the http, https, and ftp proxy settings override it for those protocols only.
lv: Izvēlieties starpnieka konfigurēšanas režīmu. Atbalstītās vērtības ir “none”, “manual”, “auto”. Ja tā ir “none”, starpnieks netiks izmantots. Ja tā ir “auto”, tiks izmantots automātiskās konfigurēšanas URL, kas ir aprakstīts atslēgā “autoconfig-url“. Ja  tā ir “manual”, tiks izmantos starpnieks, kas ir aprakstīti “/system/proxy/http”, “/system/proxy/https”, “/system/proxy/ftp” and “/system/proxy/socks”. Katrs no 4 starpniekiem tiks aktivēts, ja “host” atslēga nav tukša un “port” atslēga nav 0. Ja ir konfigurēts http starpnieks, bet ne https, tad http starpnieks tiks izmantots arī https protokolam. Ja ir konfigurēts SOCKS starpnieks, tas tiks izmantots visiem protokoliem, izņemot http, https un ftp starpnieka iestatījumi tos pārraksta tikai tiem protokoliem.

en: Automatic proxy configuration URL
lv: Automātiskās starpnieka konfigurācijas URL

en: URL that provides proxy configuration values. When mode is “auto”, this URL is used to look up proxy information for all protocols.
lv: URL, kurā ir starpnieka konfigurācijas vērtības. Kad režīms ir “auto”, šis URL tiks izmantots, lai uzmeklētu starpnieka informāciju par visiem protokoliem.

en: Non-proxy hosts
lv: Ne starpnieku resursdatori

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
lv: Šī atslēga satur datoru sarakstu, ar kuriem savienoties tieši, nevis caur starpnieku (ja tās ir). Vērtības var būt datoru vārdi, domēni (izmantojot sākotnējo aizstājējzīmi, piemēram, *.foo.com), IP adreses (gan IPv4, gan IPv6) un tīkla adreses ar tīkla masku (teiksim 192.168.0.0/24).

en: Use HTTP proxy for all protocols
lv: Izmantot HTTP starpnieku visiem protokoliem

en: Whether to use the HTTP proxy for all protocols or not.
lv: Vai izmantot HTTP starpnieku visiem protokoliem.

en: Unused; ignore
lv: Nelietots; ignorēt

en: This key is not used; HTTP proxying is enabled when the host key is non-empty and the port is non-0.
lv: Šī atslēga netiek izmantota; HTTP starpniecība ir ieslēgta, kad “host” atslēga nav tukša un “port” nav 0.

en: HTTP proxy host name
lv: HTTP starpniekservera nosaukums

en: The machine name to proxy HTTP through.
lv: Datora nosaukums, caur kuru sūtīt HTTP.

en: HTTP proxy port
lv: HTTP starpnieka ports

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/http/host” that you proxy through.
lv: Starpnieka datora ports, kurš ir noteikts “/system/proxy/http/host”.

en: Authenticate proxy server connections
lv: Autentificēt starpnieka servera savienojumus

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo is defined by “/system/proxy/http/authentication-user” and “/system/proxy/http/authentication-password”. This applies only to the http proxy; when using a separate https proxy, there is currently no way to specify that it should use authentication.
lv: Ja patiess, savienojums ar starpniekserveri pieprasa autentificēšanos. Lietotājvārda un paroles kombināciju nosaka “/system/proxy/http/authentication-user” un “/system/proxy/http/authentication-password”. Tas attiecas tikai uz http starpnieku. Ja izmanto atsevišķu https starpnieku, pašlaik nav veida, kā norādīt, ka jāizmanto autentificēšanās.

en: HTTP proxy username
lv: HTTP starpnieka lietotājvārds

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
lv: Lietotājvārds, lai tiktu cauri autentifikācijai, kad izmanto HTTP starpnieku.

en: HTTP proxy password
lv: HTTP starpnieka parole

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
lv: Parole, lai tiktu cauri autentifikācijai, kad izmanto HTTP starpnieku.

en: Secure HTTP proxy host name
lv: Drošā HTTP starpniekservera nosaukums

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
lv: Datora nosaukums, caur kuru sūtīt drošo HTTP.

en: Secure HTTP proxy port
lv: Drošā HTTP starpnieka ports

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/https/host” that you proxy through.
lv: Starpnieka datora ports, kurš ir noteikts “/system/proxy/https/host”.

en: FTP proxy host name
lv: FTP starpniekservera nosaukums

en: The machine name to proxy FTP through.
lv: Datora vārds, caur kuru sūtīt FTP.

en: FTP proxy port
lv: FTP starpnieka ports

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/ftp/host” that you proxy through.
lv: Starpnieka datora ports, kurš ir noteikts “/system/proxy/ftp/host”.

en: SOCKS proxy host name
lv: SOCKS starpniekservera nosaukums

en: The machine name to use as a SOCKS proxy.
lv: Datora nosaukums, ko izmantot kā SOCKS starpnieku.

en: SOCKS proxy port
lv: SOCKS starpnieka ports

en: The port on the machine defined by “/system/proxy/socks/host” that you proxy through.
lv: Starpnieka datora ports, kurš ir noteikts “/system/proxy/socks/host”.
