gspell master - en to ab translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
ab: Иҟалеит агха, ажәа «%s» аиашаҩыра агәаҭараан: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
ab: ( Ишәыдгалоу ажәақәа  ыҟаӡам)

en: Error:
ab: Агха:

en: Completed spell checking
ab: Агәаҭара хырқәшоуп

en: No misspelled words
ab: Агхақәа змоу ажәақәа ыҟаӡам

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
ab: (ииашаны анҵашьа)

en: Suggestions
ab: Адгалақәа

en: _Language
ab: _Абызшәа

en: _More…
ab: _Иҵегь...

note: Ignore all
en: _Ignore All
ab: _Зегьы рызхьамԥшра

note: Add to Dictionary
en: _Add
ab: _Ацҵара

en: _Spelling Suggestions…
ab: Ишәыдгазар зылшахо...

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
ab: Еилкаам (%s)

en: No language selected
ab: Абызшәа алхӡам

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
ab: Аҩышьаԥҟара агәаҭара агха: абызшәа алхӡам.Иҟалап уи зыхҟьазажәар ахьалхам ауп.

en: Check Spelling
ab: Аиашаҩыра агәаҭара

en: Misspelled word:
ab: Агха змоу ажәа :

en: word
ab: Ажәа

en: Change _to:
ab: А_ԥсахра :

en: Check _Word
ab: _Ажәа агәаҭара

en: _Suggestions:
ab: _Ахкқәа:

en: _Ignore
ab: _Азхьамԥшра

en: Ignore _All
ab: _Зегьы рызхьамԥшра

en: Cha_nge
ab: _Аԥсахра

en: Change A_ll
ab: З_егьы рыԥсахра

en: User dictionary:
ab: Ахархәаратә жәар:

en: Add w_ord
ab: Ажәа ацҵара

en: Set Language
ab: Абызшәа ашьақәыргылара

en: Select the spell checking _language.
ab: Иалшәх _абызшәа аҩышьаԥҟара агәаҭаразы

en: _Cancel
ab: _Аԥыхра

en: _Select
ab: _Алхра
