gspell - en to cs translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
cs: Chyba při kontrole pravopisu slova „%s“: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
cs: (žádná navrhovaná slova)

en: Error:
cs: Chyba:

en: Completed spell checking
cs: Kontrola pravopisu dokončena

en: No misspelled words
cs: Žádná chybná slova

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
cs: (správný tvar)

en: Suggestions
cs: Návrhy

en: _Language
cs: _Jazyk

en: _More…
cs: Ví_ce…

note: Ignore all
en: _Ignore All
cs: _Ignorovat vše

note: Add to Dictionary
en: _Add
cs: Přid_at

en: _Spelling Suggestions…
cs: Návrhy pravopi_su…

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
cs: Neznámý (%s)

en: No language selected
cs: Není vybrán žádný jazyk

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
cs: Chyba kontroly pravopisu: není nastaven žádný jazyk. Důvodem může být, že nejsou nainstalovány žádné slovníky.

en: Check Spelling
cs: Kontrola pravopisu

en: Misspelled word:
cs: Chybné slovo:

en: word
cs: slovo

en: Change _to:
cs: Změni_t na:

en: Check _Word
cs: Zkontrolovat slo_vo

en: _Suggestions:
cs: Návr_hy:

en: _Ignore
cs: _Ignorovat

en: Ignore _All
cs: Ignorov_at vše

en: Cha_nge
cs: Změ_nit

en: Change A_ll
cs: Změnit vš_e

en: User dictionary:
cs: Uživatelský slovník:

en: Add w_ord
cs: Přidat sl_ovo

en: Set Language
cs: Nastavení jazyka

en: Select the spell checking _language.
cs: Vyberte _jazyk pro kontrolu pravopisu.

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Select
cs: _Vybrat
